Izetbegovic nudio podjelu BiH Tudjmanu??

Post Reply
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#1 Izetbegovic nudio podjelu BiH Tudjmanu??

Post by Drug_Tito »

Mozda je ovo vec stara vijest za ljude sa Balkana. Vrtio sam se nesto po vecernji-list.com i pronasao ovaj clanak. Usput se moze procitati sta i kako su zeljeli drugi ugledni politicari da nas podjele. Na kraju su to mozda i uspjeli.

http://www.vecernji-list.hr/newsroom/ne ... 2/index.do
bih-pravda
Posts: 56
Joined: 22/05/2005 20:45
Location: tz

#2

Post by bih-pravda »

Historiske cinjenice:
Sa jedne strane nas napada profesionalna jugoslovenska narodna armija (armija u koju smo se toliko zaklinjali i koju smo toliko voljeli)
Sa druge strane nas napada Hrvatska
Sa trece strane Fikret Abdic okrece 10 000 ljudi protiv BiH
Sa cetvrte strane Hrvatska zatvara puteve humanitarne pomoci
Sa pete strane svijet nam namece embargo na oruzije
Sa seste strane Europa ravnodusno gleda kako 4 godine gori Sarajevo, Gorazde i cijela BiH

U svom tom moru ajkula, kada je i bosanska zemlja i bosansko nebo gorjelo, kada su nas tukli, klali, protjerivali i silovali sa obje strane granica nase prelijepe Bosne i Hercegovine, kada su srbski snajperisti ustimavali svoje nisane nad sarajevskom djecom, -rahmetli Alija Izetbegovic je u svom tom jadu i cemeru uspio da organizuje armiju BiH i da kao vrhovni komandant te slavne oslobodilacke armije brani i odbrani Bosnu i Hercegovinu od veliko srbskih i veliko hrvatskih ideja. Uspio je (ma kako to neki komentarisali) da sa armijom BiH iz rata izadje kao pobjednik, jer ipak trebalo je biti petlja i maher pa goloruk sa golorukim narodom i golorukom armijom odbraniti jedinu nam domovinu Bosnu i Hercegovinu. I ma koliko ga neki ljagali, nemogu pobiti cinjenicu da ma koliko Bosna bila nesavrsena, ona ipak postoi. I nemogu pobiti cinjenicu da se granice Bosne nisu ni milimetra promijenile od prije rata. I svi treba da priznaju sebi, ma koliko ga mrzjeli; da nije bilo Alije danas nebi bilo ni Bosne, a sada bi ovdje bila neka velika srbija u kojoj bi vladala Miloseviceva socijalisticka partija. I na kraju, svi vi koi ga mrzite znajte, da nije bilo Alije danas bi vase kosti lezale u nekoj masovnoj grobnici koju je posijala JNA, a sve to u duhu blazenog Jugoslovenskog bratstva i jedinstva.
Ali hvala Bogu, Alija je bio tu da nam otvori oci, koje nazalost ponovno zaklapamo, -- do narednog genocida!

Mosa Piade je odobravao i potpisivao odobrenja da se strijeljaju momcici od nekih dvadesetak godina, samo zato jer su bili Mladi Muslimani, samo zato jer su htjeli da misle svojom glavom. -Dali taj Mosa Piade zasluzuje da se smatra narodnim herojem ako je mogao da naredi ta smaknuca, a o tim strijeljanjima je svjedocio i sam veliki Alija Izetbegovic !!!
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#3

Post by kub lajkan »

Mosa, ziv bio promijeni plocu...
halo
Posts: 191
Joined: 17/05/2005 02:52

#4

Post by halo »

bih-pravda wrote:Historiske cinjenice:
Sa jedne strane nas napada profesionalna jugoslovenska narodna armija (armija u koju smo se toliko zaklinjali i koju smo toliko voljeli)
Sa druge strane nas napada Hrvatska
Sa trece strane Fikret Abdic okrece 10 000 ljudi protiv BiH
Sa cetvrte strane Hrvatska zatvara puteve humanitarne pomoci
Sa pete strane svijet nam namece embargo na oruzije
Sa seste strane Europa ravnodusno gleda kako 4 godine gori Sarajevo, Gorazde i cijela BiH

U svom tom moru ajkula, kada je i bosanska zemlja i bosansko nebo gorjelo, kada su nas tukli, klali, protjerivali i silovali sa obje strane granica nase prelijepe Bosne i Hercegovine, kada su srbski snajperisti ustimavali svoje nisane nad sarajevskom djecom, -rahmetli Alija Izetbegovic je u svom tom jadu i cemeru uspio da organizuje armiju BiH i da kao vrhovni komandant te slavne oslobodilacke armije brani i odbrani Bosnu i Hercegovinu od veliko srbskih i veliko hrvatskih ideja. Uspio je (ma kako to neki komentarisali) da sa armijom BiH iz rata izadje kao pobjednik, jer ipak trebalo je biti petlja i maher pa goloruk sa golorukim narodom i golorukom armijom odbraniti jedinu nam domovinu Bosnu i Hercegovinu. I ma koliko ga neki ljagali, nemogu pobiti cinjenicu da ma koliko Bosna bila nesavrsena, ona ipak postoi. I nemogu pobiti cinjenicu da se granice Bosne nisu ni milimetra promijenile od prije rata. I svi treba da priznaju sebi, ma koliko ga mrzjeli; da nije bilo Alije danas nebi bilo ni Bosne, a sada bi ovdje bila neka velika srbija u kojoj bi vladala Miloseviceva socijalisticka partija. I na kraju, svi vi koi ga mrzite znajte, da nije bilo Alije danas bi vase kosti lezale u nekoj masovnoj grobnici koju je posijala JNA, a sve to u duhu blazenog Jugoslovenskog bratstva i jedinstva.
Ali hvala Bogu, Alija je bio tu da nam otvori oci, koje nazalost ponovno zaklapamo, -- do narednog genocida!

Mosa Piade je odobravao i potpisivao odobrenja da se strijeljaju momcici od nekih dvadesetak godina, samo zato jer su bili Mladi Muslimani, samo zato jer su htjeli da misle svojom glavom. -Dali taj Mosa Piade zasluzuje da se smatra narodnim herojem ako je mogao da naredi ta smaknuca, a o tim strijeljanjima je svjedocio i sam veliki Alija Izetbegovic !!!

Idi ba setaj ti i takvi kao ti su rasturili ovu drzavu imas ista razmisljanja kao i nacionalisti iz hercegovine i iz ovog centiteta :x :x :x
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5

Post by hrasno38 »

bih-pravda wrote:Historiske cinjenice:
Sa jedne strane nas napada profesionalna jugoslovenska narodna armija (armija u koju smo se toliko zaklinjali i koju smo toliko voljeli)
Sa druge strane nas napada Hrvatska
Sa trece strane Fikret Abdic okrece 10 000 ljudi protiv BiH
Sa cetvrte strane Hrvatska zatvara puteve humanitarne pomoci
Sa pete strane svijet nam namece embargo na oruzije
Sa seste strane Europa ravnodusno gleda kako 4 godine gori Sarajevo, Gorazde i cijela BiH

U svom tom moru ajkula, kada je i bosanska zemlja i bosansko nebo gorjelo, kada su nas tukli, klali, protjerivali i silovali sa obje strane granica nase prelijepe Bosne i Hercegovine, kada su srbski snajperisti ustimavali svoje nisane nad sarajevskom djecom, -rahmetli Alija Izetbegovic je u svom tom jadu i cemeru uspio da organizuje armiju BiH i da kao vrhovni komandant te slavne oslobodilacke armije brani i odbrani Bosnu i Hercegovinu od veliko srbskih i veliko hrvatskih ideja. Uspio je (ma kako to neki komentarisali) da sa armijom BiH iz rata izadje kao pobjednik, jer ipak trebalo je biti petlja i maher pa goloruk sa golorukim narodom i golorukom armijom odbraniti jedinu nam domovinu Bosnu i Hercegovinu. I ma koliko ga neki ljagali, nemogu pobiti cinjenicu da ma koliko Bosna bila nesavrsena, ona ipak postoi. I nemogu pobiti cinjenicu da se granice Bosne nisu ni milimetra promijenile od prije rata. I svi treba da priznaju sebi, ma koliko ga mrzjeli; da nije bilo Alije danas nebi bilo ni Bosne, a sada bi ovdje bila neka velika srbija u kojoj bi vladala Miloseviceva socijalisticka partija. I na kraju, svi vi koi ga mrzite znajte, da nije bilo Alije danas bi vase kosti lezale u nekoj masovnoj grobnici koju je posijala JNA, a sve to u duhu blazenog Jugoslovenskog bratstva i jedinstva.
Ali hvala Bogu, Alija je bio tu da nam otvori oci, koje nazalost ponovno zaklapamo, -- do narednog genocida!

Mosa Piade je odobravao i potpisivao odobrenja da se strijeljaju momcici od nekih dvadesetak godina, samo zato jer su bili Mladi Muslimani, samo zato jer su htjeli da misle svojom glavom. -Dali taj Mosa Piade zasluzuje da se smatra narodnim herojem ako je mogao da naredi ta smaknuca, a o tim strijeljanjima je svjedocio i sam veliki Alija Izetbegovic !!!
Da nije bilo Alije ovaj rat ne bi trajao 4 godine nego puno krace jer nam ne bi bile zatvorene oci sa onim "Ovdje nece biti rata" pa bi uletili u skladiste oruzja u Faleticima i opuhali ga i dobrooooo se naooruzali.
Da nije bilo Alije Naser Oric ne bi nikada izasao iz Srebrenice i u Srebrenici nikada ne bi bilo pobijeno ljudi koliko je pobijeno.
Da nije bilo Alije, Slobe i Tudjmana mi bi se i dalje zvali gradjanima a ne muslimanima, srbima i hrvatima.
Da nije bilo Alije umjesto danasnjih novoizgradjenih dzamija u Sarajevu stajali bi bazeni, sportska igralista, parkovi.
Da nije bilo Alije ova jadna Bosna ne bi bila ovoliko opljackana od raznih minderpuza tipa Cengica, Alispahica itd itd.
Da nije bilo ovog naroda ne bi bilo ni Alije ali Bosne bi bilo uvijek i bice je uvijek bez obzira Bio tu Alija, Franjo ili Slobo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6

Post by hrasno38 »

I da da nije bilo Alije Armija BiH bi bila poznata samo po herojstvu a ne po bradatim spodobama zvanim "mudzahedini" radi kojih sada heroji Bosne trebaju da se stide jer zlikovci iz Srebrenice jednostavno u sred Beograda prikazuju film o njihovim zlocinima.
Pa zar ti mislis da je ovaj narod ovdje vise budalast. Zar mislis da majke Srebrenice ne znaju ko ih je izdao. Tu tvoju pricu mozes jos samo cutu u dzamiji kralja Fahda i to od Muderisa Halilovica kome je istorija mracnija od najmracnijeg tunela u BiH.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#7

Post by addem »

Da nije bilo Alije ne bi bilo rata.
Da nije bilo Alije ne bi ni bilo Armije BiH.
Da nije bilo Alije ti bi sada ucio srpski jezik.
Da nije bilo Alije Fikret Abdic sada ne bi bio u zatvoru vec bi bio predsjednik BiH ( Dijela velike srbije )
Da nije bilo Alije ti bi se borio na strani velikosrba protiv hrvatske secesije.
Da nije bilo Alije ti bi jos hodo Nemanjinom, Milosa Obilica, Vojvode Stepe Stepanovica.
Da nije bilo Alije tebi bi srce sad bilo na mjestu ne bi te ni dusa bolila jer bi komunisticke bitange tipa Zlatka Lagumzije vec odavno prodale Bosnu.
Da nije bilo Alije ti bi se sada mogao hvalit i ponosit sto si Srbin a ovako moras da pises ko posljednja hinja na ovom forumu ne bi li sta postigao, a nisi u stanju nista.
Da nije bilo Alije sad bi ste razmisljali kako da srusite Begovu dzamiju jer je bolje da se tu digne neki trgovacki centar.

E pa Alije je bilo, od vas Srba se i ne ocekuje da ga volite.

Da nije bilo Alije cijela bi Bosna Srebrenica bila.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#8

Post by Fair Life »

addem wrote:(...)

Da nije bilo Alije cijela bi Bosna Srebrenica bila.
? ?
[size=150][url]http://www.bhdani.com/arhiva/107/t074a.htm[/url][/size] wrote:(...)
Drugo, iz dokumentarnog filma Roya Gutmana o padu Srebrenice, u kojem je koristena i arhiva Armije BiH, jasno se vidi i cuje da su ovdasnje komandne strukture, a samim tim i drzavni vrh, imale blagovremene i precizne obavjestajne podatke o Mladicevim i Milosevicevim pripremama za srebrenicku klaonicu...
(...)
Bude li, pak, u kontekstu bosnjacke krivice pomenuto neko ime, onda ce pomenuti funkcioneri, kao i vise puta dosad, navesti ime komandanta 28. divizije Nasera Orica, istog onog koji je, to zna svako dijete iz Srebrenice, naredbom Generalstaba Armije BiH premjesten iz Srebrenice, bas uoci posljednjeg cina tamosnje agonije. Jedna novinska izjava Fadile Mujic, koja je krajem prosle godine od strane SDA grubo smijenjena sa funkcije predsjednice organizacije porodice sehida Srebrenice, izgleda ovako: "Negdje u maju 1996. godine bila sam kod Izetbegovica s grupom nasih zena iz Vozuce, i na moje pitanje o mogucnosti povratka u Srebrenicu, on je odgovorio: 'Cuvajte te kucice (srpske, prim. aut.), a dobit cete i kravice.' Jedna od mojih zena ga je pitala kako se u Srebrenici moglo dogoditi ono sto se dogodilo, na sto je Predsjednik rekao: 'Pitajte to vaseg Nasera.' Onda je ona moja nesretnica, vidno iznervirana, uzvratila: 'Ama, j... vas on, pa on kaze da pitamo vas!' Sutradan sam ja pozvana na vaspitni sastanak u Kanton, gdje sam ostro upozorena da pazim kakve delegacije vodam kojekuda."
(...)
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#9

Post by bosniaque »

vidi sve general do generala, neda vas majka!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10

Post by Alfons Kauders »

Ja diskusije i kurca...

Nemojte da citiram Bregu... :D
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#11

Post by Drug_Tito »

Ja sam samo htjeo da znam da li neko ima jos nekih informacija da li je Alija stvarno htjeo da djeli BiH. Sta bi bilo da Alije nije bilo, ne znam, niti se pitam. Bio je Alija, desilo se sta se desilo. Zelio jedinstvenu drzavu, gdje sva tri naroda zive zajedno. Rat se zavrsio. Ko je pobjedio o tome se moze pricati. Srbi krenuli sa JNA vojskom u BiH i umjesto da su zauzeli 100% uspjeli su samo 49%. Po tom smislu Srbi izgubili. Ali Srbi su htjeli svoju RS, mi htjeli citavu Bosnu ne podjeljenu, tu smo ga malo popusili. Iz tog ugla, Srbi pobjedili.

Moje je pitanje, da li je Alija stvarno surovao za podjelu BiH? Ako jeste, dabogda se nalazi na istom mjestu ispod zemlje zajedno sa Franjom.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#12

Post by pitt »

Meni je to malo sve nelogicno. Da je alija surovao za podjelu BiH, onda bi fakticki sve 3 strane bile suglasne i do te podjele bi doslo. Jedino su se mogli zakaciti oko procenata al vjerovatno bi se dogovorili na kraju.
ne znam.....lako je biti Tuesday night quatterback :D:D
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#13

Post by Frutek »

Polako se počelo odmotavat klupko. Sada čujemo za stvari koje su se dešavale, a u koje je jednostavno teško povjerovat (kao jel moguće da je baš tako bilo), a svega je bilo...Nećemo mi još za 30 godina saznat sve šta se dešavalo i čega je sve bilo :(
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#14

Post by Drug_Tito »

Ja bi volio da sada sve izadje na vidljivo. Skupovi, dogovori, snimic pravljeni od strane VRS, AR BiH, HVO...Sve neka izadje na sunce. Pa da se sramotimo sada.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#15

Post by pitt »

ja mislim da to sto se desavalo je toliko zapetljano da vecini nas ne bi imalo nikakva smisla jer niko sem ucesnika ne zna o kakvim se tu igrama i talovima radilo. :roll:
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#16

Post by Frutek »

Drug_Tito wrote:Ja bi volio da sada sve izadje na vidljivo. Skupovi, dogovori, snimic pravljeni od strane VRS, AR BiH, HVO...Sve neka izadje na sunce. Pa da se sramotimo sada.
Nema šanse da se sve sazna sad odmah...Poslije svakog rata, istina sporo dolazi, ali dolazi...U našem primjeru, dosta ratnih figura je i dan danas na visokim pozicijima te 100% istina ne bi njima a ni njihovim strankama išla u prilog. Takvi likovi će učiniti sve da proces istine ide što je moguće sporije ...
Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#17

Post by Jasho »

Da nije Alije BiH bi bila pred vratima Evropske unije i bila bi jedna moderna država u kojoj bi se znao red. Alija je najnesposobniji političar u cjelokupnij istoriji BiH koji je bio na njenom čelu. Svi njegovi potezi su katastrofa i on je jedan od glavnih uzroka što danas u BiH vladaju fašisti i kriminalci, I ptice na grani znaju da je Alija više volio kriminalce i mafijaše od poštenih građana!
Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#18

Post by Jasho »

I nek se zna da Su Alija i SDA prodali Srebrenicu za Vogošću!
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#19

Post by rei »

Jasho wrote:Da nije Alije BiH bi bila pred vratima Evropske unije i bila bi jedna moderna država u kojoj bi se znao red. Alija je najnesposobniji političar u cjelokupnij istoriji BiH koji je bio na njenom čelu. Svi njegovi potezi su katastrofa i on je jedan od glavnih uzroka što danas u BiH vladaju fašisti i kriminalci, I ptice na grani znaju da je Alija više volio kriminalce i mafijaše od poštenih građana!



dovoljno je ovo boldirano da procitam i da se pitam kako vas nije sramota
iz dana u dan baljezgati i blatiti ljude naravno notornim lazima(nije bitno vise ko je u pitanju ne branim nikoga )
fujjjj :roll:
Barbarez
Posts: 184
Joined: 03/10/2004 23:49

#20

Post by Barbarez »

Da nije bilo Alije ne bi bilo rata u Ruwandi.
Da nije bilo Alije ne bi se desile polave u Turskoj.
Da nije bilo Alije ne bi nas cetnici radovana karadzica klali.
Da nije bilo Alije mi bi mogli fino zivjeti sa njima.
Da nije bilo Alije u Sarajevu bi vec bila olimpijada poslije rata.
Da nije bilo Alije ja ne bih izgubio 20 maraka na kladionici neki dan.
Da nije bilo Alije bio bi mir u svijetu
Da nije bilo Alije Neum bi bio kao Malibu Beach.
Da nije bilo Alije imal bi svetsjko prvenstvo u vaterpolu u Travniku
... itd..itd..itd....
Da nije bilo Alije ne bi bio zlocin u Vukovaru...
Da nije bilo Alije ne bi Irak napao Kuvajt.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#21

Post by BECHO »

Jasho wrote:I nek se zna da Su Alija i SDA prodali Srebrenicu za Vogošću!
Srpska propaganda!
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#22

Post by Bosanac_21 »

Nemam rijeci :?
Stvarno smo nisko dogurali :roll:
Daj bolan dok je rahmetli Alija Izetbegovic bio ziv niko ga nije
ponizivao ovoliko koliko se sad radi, al najlakse je na nekoga koga vise
nema. Covjek je sve dao od sebe za ovu zemlju i zato mu hvala,
a sad price da je on djelio Bosnu?
Izgleda da oni koji su nad nama pocinili agresiju sad treba da se tretiraju
kao heroji :x
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#23

Post by rei »

Bosanac_21 wrote:Nemam rijeci :?
Stvarno smo nisko dogurali :roll:
Daj bolan dok je rahmetli Alija Izetbegovic bio ziv niko ga nije
ponizivao ovoliko koliko se sad radi, al najlakse je na nekoga koga vise
nema. Covjek je sve dao od sebe za ovu zemlju i zato mu hvala,
a sad price da je on djelio Bosnu?
Izgleda da oni koji su nad nama pocinili agresiju sad treba da se tretiraju
kao heroji :x

ma pusti Bosanac koja sve bagra dolazi na ove forume pitaj boga
ma vise gotovo i ne citam te baljezgarije... :-?
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#24

Post by No_Comment »

Da nije bilo Alije ne bi Mladic naredio osvetu prema Turcima....
Da nije Alije ne bi bilo bitke na Kosovu....
Da nije Alije ne bi bilo rata u Hrvatskoj...
Da nije Alije ne bi Jasushi Akashi predao Srebrenicu Srbima i zaustavio vojnu intervenciju UN-a u Srebrenici ....
Da nije Alije ne bi Holandski bataljon koji je trebao da shtiti civile u zashticenoj UN zoni predao civile Srbima....
Da nije Alije ne bi zapovjednik Holandskog UN bataljona u Srebrenici nazdravljao zajedno sa djeneralom Mladicem u cast Srpskoga zauzeca Srebrenice....
Da nije bilo Alije Butros Butros Ghali bi takodjer neshto poduzeo za Srebrenicu....
Da nije bilo Alije mozda bi i Klinton malo sa Monike preusmjerio paznju na Srebrenicu....
Da nije bilo Alije shto reko Pejakovic GDJE BIH JA SAD SVOGA KERA SVEZOO....

! :zzzz:
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#25

Post by addem »

Ma ovo sve cetnici pisu teme da zavade jadni narod. Ne obracajte paznju.
Post Reply