Stipe Mesić-najveće hrvatsko blago

Post Reply
Bosanac_HR
Posts: 135
Joined: 13/08/2005 05:21

#176

Post by Bosanac_HR »

Zrinski wrote:
Krivokapic wrote:pa sto ga mrzis?
Zato što i on mene mrzi i naziva me tzv. bosanskim Hrvatom. Ili sam Hrvat ili nisam i nije njegovo da mi određuje kako ću se ja izjašnjavati. Ako verć ti podržavaš ANOJ onda dase i ja uhvatim istoga. Zar nije kljakavi Jospi Broz dozvolio da se izjačnjavamo kao Hrvati a ne kao "Bosanski Hrvati". Ako ti tvrdiš da su granice BiH neprikosnovene zbog AVNOJa onda bi valjda i to pravo da se ja izjašnjavam kako ja hoću trebalo biti neprikosnoveno. Ili možda griješim? :roll:
E s ovim se ne bih složio. Pa šta smo ako nismo bosanski Hrvati. Mislim jesmo Hrvati, ali smo i Bosanci. Meni osobno ne smeta kad me netko nazove bosanskim Hrvatom. Pa ako Hrvati u npr. Slavoniji ili u Dalmaciji s ponosom ističu da su Slavonci i Dalmatinici (pored svog hrvatsva), zašto i ja ne bih isticao to da sam Bosanac?

Činjenica je da su Turci sa svojim istočnjačko-islamskim primitivizmom bacili veliku ljagu na riječ Bosanac i činjenica je da svoju bosansku pripadnost moramo dijeliti s najvećim primitivcima u Evropi, ali ne pada mi na pamet da se zbog te bagre odreknem i svog bosanskog identiteta (kojeg imam i pored hrvatskog).
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#177

Post by zlata »

Bosanac_HR wrote:
Zrinski wrote:
Krivokapic wrote:pa sto ga mrzis?
Zato što i on mene mrzi i naziva me tzv. bosanskim Hrvatom. Ili sam Hrvat ili nisam i nije njegovo da mi određuje kako ću se ja izjašnjavati. Ako verć ti podržavaš ANOJ onda dase i ja uhvatim istoga. Zar nije kljakavi Jospi Broz dozvolio da se izjačnjavamo kao Hrvati a ne kao "Bosanski Hrvati". Ako ti tvrdiš da su granice BiH neprikosnovene zbog AVNOJa onda bi valjda i to pravo da se ja izjašnjavam kako ja hoću trebalo biti neprikosnoveno. Ili možda griješim? :roll:
E s ovim se ne bih složio. Pa šta smo ako nismo bosanski Hrvati. Mislim jesmo Hrvati, ali smo i Bosanci. Meni osobno ne smeta kad me netko nazove bosanskim Hrvatom. Pa ako Hrvati u npr. Slavoniji ili u Dalmaciji s ponosom ističu da su Slavonci i Dalmatinici (pored svog hrvatsva), zašto i ja ne bih isticao to da sam Bosanac?

Činjenica je da su Turci sa svojim istočnjačko-islamskim primitivizmom bacili veliku ljagu na riječ Bosanac i činjenica je da svoju bosansku pripadnost moramo dijeliti s najvećim primitivcima u Evropi, ali ne pada mi na pamet da se zbog te bagre odreknem i svog bosanskog identiteta (kojeg imam i pored hrvatskog).
Sad Turci krivi sto nase snase nisu nos'le gace ispod pregaca. Turci krivi sto su Italija, Portugal, Spanjolska, Hrvatska...bile najsiromasnije, najzaostalije kriscanske zemlje (Uber-katolici), donedavno...izvoznici radne snage, emigranata. Ma da nije bilo Turaka...sad bi Lika bila Amerika? Je'l'da????
Steta zemljaci...sto niste mozda imali prilike DOBRO upoznati Grcke i, Portugalske seljake...pa bi tek'vid'li sta je zaostalost i sirotinja. Da...u svakom selu bar jedna crkva...a svi 1 m-50 cm visine...i nidje pismena co'j'ka. Gladovali stoljecima...konacno su poceli rasti. Nikad necu zaborav'ti kad mi je djete u Spanjolskoj vid'lo visoke strance i veli "Mom, I saw Croatian "dads" here." ("Mama, vidio sam Hrvate"..njemu su ex-YU, svi Croatian...a svi ex-YU visoki, a svi Spanjolci i Portugalci patuljci. Pa nije lose ni izracun'o. Al'ne zna jos da su "sve krivi Turci".
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#178

Post by mostarac »

Bosanac_HR wrote:Meni osobno kod ljevice u Hrvatskoj najviše smeta što se miješa u to kako će BiH biti uređena. Šta ima Mesić, Pusićka, Banac, Puhovski itd, govoriti kako će BiH biti uređena? Zatim njihove priče kako su oni bili protiv podjele, kako se nisu slagali s Tuđmanom, kako su bili za jedinstvenu BiH, itd..?
Pa koji su oni k.rac, jel oni žive u Hrvatskoj ili u BiH?
Samo Hrvati u BiH (zajedno s druga dva naroda) mogu odlučivati kako će BiH biti uređena, hoće li biti unitarna, decentralizirana, podijeljena, nepodijeljena, islamska, katolička, pravoslavna, švicarski model i šta ja znam šta...
Šta se oni imaju miješati u unutarnja pitanja BiH države i njenih naroda. Pa digne mi tlak kad Mesić počne pametovat o tome kako je cijelo vrijeme bio protiv podjele BiH (na bilo kojem osnovu).
Pa koji je on qrac, jel on živi u BiH ili u Hrvatskoj, što je njega briga hoće li BiH bit podijeljena ili jedinstvena. Bitno je ono što narodi u BiH misle, a ne ono što misli Mesić. Ako je većina naroda u BiH za podjelu, Mesić se tu nema što miješat. Ako se hrvatski narod u BiH zalaže za treći entitet, opet se Mesić tu nema što miješat. Ako Mesić toliko već naglašava da su BiH i Hrvatska dvije neovisne i prijateljske zemlje, neka onda kao pravi prijatelj odjebe od BiH i nek se ne miješa u to kakva bi ona trebala biti.
isto tako ako se glasa za hrvatski sabor ili predsjednika hrvati iz BiH se nemaju sta mjesat :D

Cinjenica je da ti nisi nikako dobar i de bogati skini to Bosanac_HR i stavi Cvijece_HR
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#179

Post by dr. »

Bosanac_HR wrote:
Zrinski wrote:
Krivokapic wrote:pa sto ga mrzis?

Činjenica je da su Turci sa svojim istočnjačko-islamskim primitivizmom bacili veliku ljagu na riječ Bosanac i činjenica je da svoju bosansku pripadnost moramo dijeliti s najvećim primitivcima u Evropi, ali ne pada mi na pamet da se zbog te bagre odreknem i svog bosanskog identiteta (kojeg imam i pored hrvatskog).
Kod vecine Hrvata (uvijek naglasavam cast izuzecima), sto na forumima, sto na medijima, konstantno se provlaci rasisticki aspekt, u pogledu na ljude. Mislim, ni jedan narod nije vise istraumiran Turcima, isfrustriran navodnim mucenistvom, i ugrozenoscu do Hrvati. De mi objasni, jel to kod vas nastane u domu kao dio kucnog odgoja, ili u poznijem dobu? Nije valjda da za ruckom pricate o tzv. Turskom zulumu? Haloooo, ovo je 21. vijek! Haj kad bi barem poznavali cinjenice, ali mitologija i ugrozenost izgledaju pateticno.
Last edited by dr. on 14/08/2005 10:37, edited 1 time in total.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#180

Post by dalmatinka »

MBA
Cini mi se da ti sa Dalmacijom nemas bas puno veze osim svoga nick-a. Ja sam pola-Dalmos; imam dosta familije tamo, ali oni ni u snu ne razmisljaju, niti pisu, na nacin na koji ti to cinis
Nema to nikakve veze s regionalnom pripadnošću, već s činjenicom da je svaka osoba drugačija. Bilo bi dosadno kad bismo bili svi isti.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#181

Post by Vodenjak »

dr. wrote:
Bosanac_HR wrote:
Zrinski wrote:
Činjenica je da su Turci sa svojim istočnjačko-islamskim primitivizmom bacili veliku ljagu na riječ Bosanac i činjenica je da svoju bosansku pripadnost moramo dijeliti s najvećim primitivcima u Evropi, ali ne pada mi na pamet da se zbog te bagre odreknem i svog bosanskog identiteta (kojeg imam i pored hrvatskog).
Kod vecine Hrvata (uvijek naglasavam cast izuzecima), sto na forumima, sto na medijima, konstantno se provlaci rasisticki aspekt, u pogledu na ljude. Mislim, ni jedan narod nije vise istraumiran Turcima, isfrustriran navodnim mucenistvom, i ugrozenoscu do Hrvati. De mi objasni, jel to kod vas nastane u domu kao dio kucnog odgoja, ili u poznijem dobu? Nije valjda da za ruckom pricate o tzv. Turskom zulumu? Haloooo, ovo je 21. vijek! Haj kad bi barem poznavali cinjenice, ali mitologija i ugrozenost izgledaju pateticno.
Ti onda ocito nikad ni sreo nekog Srbina nisi! :roll:

Ako neko pati od mitologije vezane za Turke, onda su to Srbi sto ja, posteno govoreci, mogu i da shvatim! Kao sto mogu da shvatim bilo koga drugog ko zivi na nasim prostorima sto ne shmeka Turke iz doba Osmanlija.
Momci su dosli kao agresori, vladali ognjem i machem 400-500 godina i svi oni kojima su ti Turci OK, obicni su izdajnici Bosne o kojima nas @Mahalash tako rado prica!
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#182

Post by zlata »

dr. wrote:
Bosanac_HR wrote:
Zrinski wrote:
Činjenica je da su Turci sa svojim istočnjačko-islamskim primitivizmom bacili veliku ljagu na riječ Bosanac i činjenica je da svoju bosansku pripadnost moramo dijeliti s najvećim primitivcima u Evropi, ali ne pada mi na pamet da se zbog te bagre odreknem i svog bosanskog identiteta (kojeg imam i pored hrvatskog).
Kod vecine Hrvata (uvijek naglasavam cast izuzecima), sto na forumima, sto na medijima, konstantno se provlaci rasisticki aspekt, u pogledu na ljude. Mislim, ni jedan narod nije vise istraumiran Turcima, isfrustriran navodnim mucenistvom, i ugrozenoscu do Hrvati. De mi objasni, jel to kod vas nastane u domu kao dio kucnog odgoja, ili u poznijem dobu? Nije valjda da za ruckom pricate o tzv. Turskom zulumu? Haloooo, ovo je 21. vijek! Haj kad bi barem poznavali cinjenice, ali mitologija i ugrozenost izgledaju pateticno.
Eh...ima gori slucajeva od Hrvata. Probaj Grke? Samo Grke donekle i razumim...al'mi nisu jasni Hrvati. 'Nol'ko belaja sa Mlecanima, Madjarima i Austrijom...i opet sve krivi Turci.

Vodenjak je donekle i u pravu...muslimani sve halale Turcima...a ovi'vamo zaboravise kako im je bilo pod Madjarima, Mlecima...itd. Lakse je kriv'ti muslimane (Turke) za prokletu sudbinu.
El_Comunista
Posts: 223
Joined: 06/07/2005 16:37

#183

Post by El_Comunista »

mosor1 wrote:I nikad nisi prepisao domaci? Ni saptao na kontrolnom?
pa nigdje ne pise da se takve sitnice nisu mogle uraditi :-D
El_Comunista
Posts: 223
Joined: 06/07/2005 16:37

#184

Post by El_Comunista »

Image
JEDAN JEDINI !
halo
Posts: 191
Joined: 17/05/2005 02:52

#185

Post by halo »

Fair Life wrote:Image

Zivio i ti nama !!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#186

Post by Fair Life »

-=DoMaGoJ=-
Posts: 91
Joined: 11/12/2004 02:45

#187

Post by -=DoMaGoJ=- »

Eto neki primjeri zašto ne volimo baš Osmanlije.

Bitka na Krbavskom polju.

http://hr-mucenici.hbk.hr/bitka.shtml

Ili pad Gvozdanskog.

http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvatski- ... dansko.asp

Image

Ima još podosta toga.
mosor1
Posts: 775
Joined: 18/06/2005 05:04
Location: split

#188

Post by mosor1 »

-=DoMaGoJ=- wrote:Eto neki primjeri zašto ne volimo baš Osmanlije.

Bitka na Krbavskom polju.

http://hr-mucenici.hbk.hr/bitka.shtml

Ili pad Gvozdanskog.

http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvatski- ... dansko.asp
Ima još podosta toga.
Bome imas bolju memoriju od Broja Jedan.
Image
Ili si to glavom ti, stari paraliticaru!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#189

Post by Fair Life »

E moj DoMaGoJ... manja bi steta po tebe bila da si 'malo blesav', nego sto si 'malo pametan'.

Nisi jedini... ako ti to nesto znaci.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#190 Re: e da je nama BOSANCIMA STIPE

Post by Fair Life »

100_KA wrote:BLAGO HRVATIMA KAD IMAJU STIPETA ZA PREDSJEDNIKA
DA JE NAMA JEDAN STIPE UMJESTO OVIH SARLATANA
Image
plavi9
Posts: 91
Joined: 22/04/2005 16:33

#191

Post by plavi9 »

Ukrali Isusove čavle iz imotske crkve
Cijela imotska župa sa zaprepaštenjem bruji o provalnicima koji su s glavnog oltara ukrali simbole Isusove muke: čavle, krunu, bijelu haljinu... Ma kome će to, kome tribaju čavli Isusovi, pitaju se šokirani vjernici
Naprosto su šokirani ostali brojni vjernici u župnoj crkvi svetoga Frane u Imotskom, piše Slobodna Dalmacija.
Naime, imotski župnik i dekan fra Ante Bilokapić objelodanio je vijest da su nepoznati ‘zli duhovi’ ukrali bijelu haljinu koja je kao simbol Isusova uskrsnuća bila postavljena ispred velikog oltara.
'Teško mi je kazati i dvoumio sam se dugo hoću li to iznijeti ili ne', rekao je fra Ante Bilokapić zaprepaštenim vjernicima.
Još su više bili šokirani kada im je rekao da su s Gospina oltara iz Isusova groba također ukradeni čavli, kruna, kliješta, skale, simboli muke Isusove. Ma kome će to, kome to treba, ovo se u Imotskom još nije dogodilo, nastavio je župnik svoju otužnu riječ.
Zli porivi
Za to vrijeme vjernici u crkvi svetoga Frane pogledavali su se ne vjerujući svojim ušima. Zar se to moglo dogoditi u Imotskom, u crkvi uopće, posebno takve stvari?

'Ma da je nekom trebalo za hranu, došao bi, vjerujem, u naš samostan i mi bismo mu dali za jelo, da je htio novac, obio bi škrabicu svetoga Antuna, nego, eto, odnese stvari koje godinama simboliziraju muku Isusovu u našoj župnoj crkvi', kazao je imotski župnik.

Bio je to samo poticaj da rezignirani imotski vjernički puk ostane u šutnji bez komentara, no vijest se brzo prenijela cijelom imotskom župom.

Tko se i zašto drznuo da iz župne crkve u Imotskom na tako bezobrazan način otuđi stvari koje se nigdje ne mogu unovčiti, koje zapravo neće nikome ni služiti, osim što je lopov ili više njih, kako reče fra Ante, zlim porivima htio povrijediti dostojanstvo vjernika.

Stigao sotona

'Ne pamtim da se ikada nešto slično dogodilo u našoj župnoj crkvi. Bilo je nekih krađa novca, cvića, ali ovo!? Pa ljudi moji, što se ovo događa, kome tribaju čavli Isusovi, kome tribaju kliješta, kruna... Baš kao da je neka sotona došla u naš lipi Imotski i to učinila.

Samo da mi je znati tko je to učinio, dobio bi što mu pripada, neka sam ostarila', veli 86-godišnja Anka Ćosić, sva uzbuđena, baš kao i mnogi vjernici imotske župe, čuvši što se dogodilo u crkvi svetoga Frane.

Ja zajebani "turaka"...
Post Reply