BiH izbori 2022

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#76 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

DEMONIKA wrote: 26/05/2022 02:26 FUJ vam svim vjernicima, grabežljivcima, plaćenicima, širiteljima mržnje
vjerujete u nešto, a mrzite sve i očekujete heaven?
nema ga a i da ga ima, za vas neće biti otvoren
Niko ovdje ne ocekuje nikakav heaven, eto ga tebi i nosi ga kuci, mi ovdje ocekujemo rat gori nego sto je ikad dosad bio... i samo sto nam nije dosao.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#77 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

Ministar odbrane BiH Sifet Podžić i načelnik Zajedničkog štaba OS BiH generalpukovnik Senad Mašović sastali su se u srijedu, 25. maja, sa specijalnim izaslanikom britanskog premijera za Zapadni Balkan Sir Stuartom Peachom.




Image



Oglasio se i ambasador Matt Field o današnjem sastanku na društvenoj mreži Twitter.

"Saradnja Velike Britanije i BiH u polju odbrane je jača nego ikada.

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... kad/458129



Sve mi mirise na barut...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#78 Re: BiH izbori 2022

Post by Sanjarko »

Ludzak wrote: 25/05/2022 20:39
DEMONIKA wrote: 25/05/2022 17:37 kakve su šanse da ova država ikada postane normalna država gdje će svi glasati za jednog predsjednika svih naroda i narodnosti, kao što je to u svim normalnim državama širom svijeta?
ja, kao ateist, znači ostali, želim da živim u nenacionalističkoj državi i preko glave mi je 25+ godina handrenja naci stranaka i naci retorike, a sve u sklopu naci pljačkanja preko vjere i slijepih sljedbenika istih!
mislila sam da ima kraja ovom cirkusu i da će obmanuti narod progledati vremenom, ali mi se čini narod sve više pušta korijenje u nacionalizmu!
tako da ako ovi izbori budu izmanipulirani i dobijemo iste podjele SUVERENE u granicama priznate BiH, onda mi, u ovih mojih skoro pola vijeka obitavanja na kugli zemaljskoj, ostaje da se udaljim iz države i ostavim ovu lijepu jadnu BiH njima, do totalnog uništenja, raspodjele, rasprodaje i ubistva RBIH!
Ko obraza ima neka se dozove, a ko nema na čast mu sva ta mržnja i retorika u kojoj provede većinu svog života.
Sretno na izborima
Ee onda se hvataj noge i pravac u drugu drzavu. Jer ovdje to neces docekati, kao ni mi. Prvo kreni od naroda... Narod je zatrovan.
ja ba, jasta je, generalizuj, najlakse
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#79 Re: BiH izbori 2022

Post by Ludzak »

Sanjarko wrote: 26/05/2022 08:37
Ludzak wrote: 25/05/2022 20:39

Ee onda se hvataj noge i pravac u drugu drzavu. Jer ovdje to neces docekati, kao ni mi. Prvo kreni od naroda... Narod je zatrovan.
ja ba, jasta je, generalizuj, najlakse
Zasto se vazda negativna generalizacija zove 'generalizacija', a pozitivna generalizacija ne?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#80 Re: BiH izbori 2022

Post by -Chesterfield- »

mali jomu wrote: 25/05/2022 17:54 HDZ I EPP UPUTILI PRIJEDLOG REZOLUCIJE U EVROPSKI PARLAMENT: "Legitimno predstavljanje preduslov za stabilnost BiH!"



Image


Portal "Istraga.ba" došao je danas u posjed prijedloga "Hitne rezolucije o izbornoj reformi u BiH" koju će u Evropski parlament uputiti grupacija Evropskih narodnih stranaka u okviru kojih djeluju europarlamentarci iz HDZ-a.


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/25 ... t_bih.html
Ima neka tajna veza između ovo dvoje.
Vidi se iz očiju ove žene.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#81 Re: BiH izbori 2022

Post by Roccohljup »

Zar nije i SDA dio EPP porodice (Observer Member Party)?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#82 Re: BiH izbori 2022

Post by Sanjarko »

Roccohljup wrote: 26/05/2022 09:48 Zar nije i SDA dio EPP porodice (Observer Member Party)?
jest, clanica Europskih narodnih stranka
gold'n'brown
Posts: 1612
Joined: 20/02/2007 16:20

#83 Re: BiH izbori 2022

Post by gold'n'brown »

mali jomu wrote: 26/05/2022 04:58
DEMONIKA wrote: 26/05/2022 02:26 FUJ vam svim vjernicima, grabežljivcima, plaćenicima, širiteljima mržnje
vjerujete u nešto, a mrzite sve i očekujete heaven?
nema ga a i da ga ima, za vas neće biti otvoren
Niko ovdje ne ocekuje nikakav heaven, eto ga tebi i nosi ga kuci, mi ovdje ocekujemo rat gori nego sto je ikad dosad bio... i samo sto nam nije dosao.
To ti ga dodje kao Stairway to heaven :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#84 Re: BiH izbori 2022

Post by BHCluster »



mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#85 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

gold'n'brown wrote: 26/05/2022 10:10 To ti ga dodje kao Stairway to heaven :D

Ma kakav stairway... vec paranoid ba :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#86 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

OPSTRUIRANJE HDZ-A
Vjekoslav Bevanda (HDZ) opet spriječio izdvajanje novca za izbore


Bevanda je danas bio protiv uvrštavanja na dnevni red posebne odluke kojom bi se izdvojio novac za finansiranje izbora.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vjekosl ... /220526069
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#87 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

Sad ce malo sve ruzit... :lol:
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#88 Re: BiH izbori 2022

Post by DonieBrasco »

Licemjerstvo stranca je dovelo do ovoga.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#89 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

I EU POZIVA HDZ DA HITNO PREKINE BLOKADU: "Izbori će biti održani, nema sumnje u to"




Image



Delegacija Evropske unije u Bosni i Hercegovini oglasila se povodom odluke ministra finansija Vjekoslava Bevande da blokira uvrštavanje tačke o finansiranju izbora na dnevni red Vijeća ministara, direktno optuživši HDZ za opstrukciju.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/25 ... _u_to.html









SCHMIDT UPITAN KADA ĆE NAMETNUTI ODLUKU O FINANSIRANJU IZBORA: On odgovorio da je vrlo pragmatičan

Image


Koliko ćete čekati na odluku?: "Sigurno ne nakon 2. oktobra kada su izbori. Budite sigurni da sam ja pragmatičan, ali izuzetno očekujem da se stvari riješe", rekao je visoki predstavnik.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/25 ... _i_da.html
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#90 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

Zastupnica u Europskom parlamentu Željana Zovko za sve optužila...


Image


Zovko je ustvrdila da u Bosni i Hercegovini postoji zamrznuti konflikt te da je međunarodna zajednica izgubila nepristran pristup svim trim stranama koje su potpisale Daytonsko-pariški mirovni sporazum i počela djelovati uglavnom u korist većinske, bošnjačke zajednice u Federaciji.

- Razvija se problematika koja nije nikada izašla dovoljno u javnosti u RH jer se išlo na ubijanje karaktera svih političkih predstavnika Hrvata u BiH ...

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/25 ... abije.html
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#91 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

Nakon što su mediji prozvali Sattlera, i on počeo prozivati HDZ na Twitteru




Image




Dodali su da će se izbori nesumnjivo finansirati i održati.

- U to nema sumnje - saopćeno je iz EU delegacije.

https://faktor.ba/vijest/nakon-sto-su-m ... eru/164548





E hvala im sto su me nasmijali :lol: :lol: :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#92 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

Treba neko tv seriju napravit kao ona Ukrainska sluga narodu od Zelenskog, pravo odlicna... puknes ba od smjeha :lol: :lol: :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#93 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

USTAVNI SUD BiH PRESUDIO: Ukidaju se pojedine odredbe akata o "prenosu nadležnosti na RS", odbijen veto Bošnjaka na HDZ-ov Prijedlog izmjena izbornog zakona


Ustavni sud BiH utvrdio je da nije povrijeđen vitalni nacionalni interes Kluba Bošnjaka u vezi sa prijedlogom izmjena Izbornog zakona kojeg je Parlamentarnoj skupštini predložio HDZ.



Image




“Ustavni sud je, odlučujući o zahtjevu Dragana Čovića, predsjedavajućeg Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, za ispitivanje regularnosti postupka, odnosno utvrđivanje postojanja ili nepostojanja ustavne osnove za proglašenje Prijedloga zakona o izmjenama i dopunama Izbornog zakona Bosne i Hercegovine broj 02-02-1-639/22 od 22. aprila 2022. godine štetnim po vitalni interes bošnjačkog naroda, utvrdio da Izjava Kluba delegata bošnjačkog naroda u Domu naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine o destruktivnosti po vitalni interes bošnjačkog naroda u Bosni i Hercegovini u Prijedlogu citiranog zakona ispunjava uvjete proceduralne ispravnosti iz člana IV/3.f) Ustava Bosne i Hercegovine. Utvrđeno je da Prijedlogom citiranog zakona nije povrijeđen vitalni interes bošnjačkog naroda u Bosni i Hercegovini”, navodi se.



https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/25 ... akona.html
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#94 Re: BiH izbori 2022

Post by DEMONIKA »

mali jomu wrote: 26/05/2022 04:58
DEMONIKA wrote: 26/05/2022 02:26 FUJ vam svim vjernicima, grabežljivcima, plaćenicima, širiteljima mržnje
vjerujete u nešto, a mrzite sve i očekujete heaven?
nema ga a i da ga ima, za vas neće biti otvoren
Niko ovdje ne ocekuje nikakav heaven, eto ga tebi i nosi ga kuci, mi ovdje ocekujemo rat gori nego sto je ikad dosad bio... i samo sto nam nije dosao.
na žalost, mislila sam da su ratna zbivanja ostala u prošlosti
a koliko sad vidim
izgleda da rat nikada nije ni završio
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#95 Re: BiH izbori 2022

Post by BHCluster »

mali jomu wrote: 26/05/2022 17:46 USTAVNI SUD BiH PRESUDIO: Ukidaju se pojedine odredbe akata o "prenosu nadležnosti na RS", odbijen veto Bošnjaka na HDZ-ov Prijedlog izmjena izbornog zakona


Ustavni sud BiH utvrdio je da nije povrijeđen vitalni nacionalni interes Kluba Bošnjaka u vezi sa prijedlogom izmjena Izbornog zakona kojeg je Parlamentarnoj skupštini predložio HDZ.



Image




“Ustavni sud je, odlučujući o zahtjevu Dragana Čovića, predsjedavajućeg Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, za ispitivanje regularnosti postupka, odnosno utvrđivanje postojanja ili nepostojanja ustavne osnove za proglašenje Prijedloga zakona o izmjenama i dopunama Izbornog zakona Bosne i Hercegovine broj 02-02-1-639/22 od 22. aprila 2022. godine štetnim po vitalni interes bošnjačkog naroda, utvrdio da Izjava Kluba delegata bošnjačkog naroda u Domu naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine o destruktivnosti po vitalni interes bošnjačkog naroda u Bosni i Hercegovini u Prijedlogu citiranog zakona ispunjava uvjete proceduralne ispravnosti iz člana IV/3.f) Ustava Bosne i Hercegovine. Utvrđeno je da Prijedlogom citiranog zakona nije povrijeđen vitalni interes bošnjačkog naroda u Bosni i Hercegovini”, navodi se.



https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/25 ... akona.html
Dragon Covic (mega, turbo, itd… Hrvat) uputio apelaciju US Bosne i Hercegovine da se utvrdi da li je zakon stetan po vitalni nacionalni interest Bosnjaka. Da li ja ovo citam kako treba?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#96 Re: BiH izbori 2022

Post by putokaz1 »

mali jomu wrote: 26/05/2022 17:27 Treba neko tv seriju napravit kao ona Ukrainska sluga narodu od Zelenskog, pravo odlicna... puknes ba od smjeha :lol: :lol: :lol:
Upravo gledam kako uhapsiPremijera
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#97 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »





Ja kad sam ovo vidio, stomak me zabolio od smjeha, ma jebem li vam... aaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#98 Re: BiH izbori 2022

Post by Lex77 »

https://nap.ba/news/94043
(Patria) - Zlatan Begić, zastupnik DF-a u Predstavničkom domu PSBiH osvrnuo se na situaciju u vezi odluke Ustavnog suda BiH koji je odlučio da Izborni zakon kojeg je u Domu naroda predložio HDZ ne povređuje vitalni interes Bošnjaka.

"Dakle, ukoliko Narodna skupština RS donese očigledno neustavne akte o preuzimanju državnih nadležnosti, HDZ koordinirano sa SNSD-om predloži također očigledno neustavne izmjene Izbornog zakona u Domu naroda.

Klub Bošnjaka, vjerujući u ustavnu vladavinu, Ustavni sud i zdrav razum uloži prigovor povrede vitalnog interesa (istina nakon što se peti delegat Bećirović pojavio na sjednici na kojoj se ostali iz ovog kluba prvobitno nisu pojavili). Ustavni sud proglasi neustavnim akte Narodne skupštine RS, ali donese i odluku da predložene izmjene Izbornog zakona ne ugrožavaju bošnjački vitalni interes. Bošnjaci su ko biva dobili time što su neustavnim oglašeni akti Narodne skupštine RS (za koje se to znalo i bez te odluke, i koje nisu institucionalno mogle imati bilo kakvo dejstvo i koje nikako nisu mogle biti prihvaćene niti od međunarodne zajednice!) - i to je ono što privlači pažnju površne i laičke javnosti (sa tim se računalo!)", kaže Begić.

Međutim, Ustavni sud time što je odlučio da HDZ-ove izmjene i dopune Izbornog zakona ne ugrožavaju vitalni interes, pojašnjava Begić, istovremeno je učinio prohodnim ovaj prijedlog prema Predstavničkom domu gdje iz Republike Srpske već ima 13 glasova ZA taj prijedlog.

"U dva kruga glasanja sasvim je moguće usvojiti ovaj HDZ-ov prijedlog (gdje i prosto nepojavljivanje zastupnika može olakšati njegovo usvajanje), pogotovo imajući u vidu zvanične stavove nekih političkih partija iz Federacije BiH koje otvoreno podržavaju HDZ stavove. U međuvremenu Bevanda i Sattler grčevito se bore da se spriječi usvajanje ili nametanje od strane OHR-a odluke o finansiranju izbora, bilo je očigledno da se nešto čekalo (sada se zna i šta!), kupuje se vrijeme, iznenadno dolazi Mišel, a tu su i sudije stranci koji imaju odlučujuću ulogu.

Nije ovo prvi put da Ustavni sud donosi ovakve odluke. Imaju oni skandaloznih odluka, ovo je jedna od njih (pored svijetlih trenutaka i dobrih odluka koje su donosili po nekim drugim pitanjima), o čemu sam detaljno pisao u svojim knjigama i radovima. I tako, taktika drž'te lopova, Bosanac (i Hercegovac) i dalje glup i ostaje za viceva, osovina Dodik-Čović i dalje jaše, ostaje da se vidi ko će podići ruke za HDZ-ov prijedlog Izbornog zakona. Ako to bude slučaj, Mujo, Zlatan, Željko, Ramo itd. mogu u Strazbur gdje će sigurno dokazati da ova rješenja predstavljaju još goru diskriminaciju nego što je sada prisutna, i dok se bude čekala implementacija tih presuda (u periodu od 15-20 godina) - u međuvremenu će se lakše nego ikad (čak lakše nego i 90-tih godina prošlog stoljeća) stvoriti neophodni formalni i drugi preduvjeti za potpunu teritorijalizaciju etničkih interesa i za - ne više nelegalnu secesiju, nego za disoluciju. Za aparthejd i 23% BiH spremni - ako se u Predstavničkom domu ovo izglasa…", dodaje Begić.
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#99 Re: BiH izbori 2022

Post by BHCluster »

Našao se dobri donator da svima uplati?
PITANJE ZA MILIJUN MARAKA Kako su pojedine članice HNS-a s po pet članova stranke prikupile 5.000 potpisa


Svaki drugi Hrvat s pravom glasa stavio je svoj potpis, barem tako pokazuje računica SIP-a za neku od stranaka članica HNS-a. Sudeći prema prijavama “potpisalo” se gotovo 80.000 Hrvata.

Zanimljivo je da su stranke, među kojima neke kojima se članovi mogu izbrojati na prste jedne ruke “prikupile” po 5.000 potpisa, a posebno je zanimljivo da su sve imale i po 25 tisuća za uplatu takse. Upućeniji tvrde da je sve od jednog donatora, koji se nametnuo raspoložen da počasti male satelite taksama i nedostajućim potpisima.

Poznato je da su u nekim strankama članicama HNS-a tek članovi obitelji, i to ne šire, a da su druge imale značajnih financijskih problema. Međutim, potpisa i novaca na “kamari” ne nedostaje.

Evo šta kaže SIP:

HDZBIH - HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BOSNE I HERCEGOVINE – BiH Državna razina/Predsjedništvo 25.000 KM/5.000 potpisa

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA 1990-HDZ 1990 – BiH Državna razina 25.000 KM/5.000 potpisa

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA STJEPANA RADIĆA – Federalna razina 18.000 KM/3.000 potpisa

HRVATSKA NEZAVISNA LISTA – Federalna razina 18.000 KM/3.000 potpisa

HKDUBIH-HRVATSKA KRŠĆANSKA DEMOKRATSKA UNIJA BIH – BiH Državna razina 25.000 KM/5.000 potpisa

HNP-HRVATSKI NACIONALNI POMAK – Državna razina 25.000 KM/5.000 potpisa

HRVATSKA DEMOKRATSKA UNIJA BIH – Državna razina 25.000 KM/5.000 potpisa

HSP DR ANTE STARČEVIĆ – Državna razina 25.000 KM/5.000 potpisa

HRVATSKA STRANKA PRAVA BIH – Državna razina 25.000 KM/5.000 potpisa

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA-HSS – Državna razina 25.000 KM/5.000 potpisa

HRVATSKI SAVEZ HKDU-HRAST – Državna razina 25.000 KM/5.000 potpisa

HRVATSKA STRANKA PRAVA BIH I HERCEG-BOSNE – Državna razina 25.000 KM/5.000 potpisa

Za napomenuti je da je na zasjedanju HNS-a, kada su zalupili vrata novinarima, govoreno o raznim opcijama kada su u pitanju nadolazeći izbori, a u međuvremenu se upreglo u kontrasmjeru.

K. Perić/Hercegovina.info
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#100 Re: BiH izbori 2022

Post by mali jomu »

Schmidt poručio da je spreman koristiti bonske ovlasti ukoliko BiH bude ugrožena



Image




"Ostajem optimista da ćemo o tim pitanjima naći zajednička rješenja koja će biti jako dobra...

"U međuvremenu, ipak mogu reći da mogu donijeti vlastiti sud i nije baš da u svakom momentu ili svaki dan želim koristiti bonska ovlaštenja. Ali kad vidim da su ugrožene strukture ove zemlje, onda sigurno neću oklijevati da ih upotrijebim.....

i dodao kako su njegova bonska ovlaštenja u ladici te poručio da se "niko ne zavarava".

https://www.klix.ba/vijesti/bih/schmidt ... /220527053





(e nemojte ba to ba vise to tako ba, naljutio se covjek, e stavrno smo stvarno)
Post Reply