Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post Reply
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#276 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by mo-town »

Novak20 wrote: 03/07/2022 00:19
Humljanin wrote: 03/07/2022 00:05

Jel to isto kažeš za srušene crkve, oskvrnuta groblja, logore, i protjerivanje nemuslimana od strane tzv ARBiH?

Ili ti imaš "svoju istinu" da muslimani nisu rušili crkve, groblja, imali logore, nisu protjerivali i etnički čistili teritorije?

Ako da, onda smo završili razgovor :wink:
Jbg, načelnik moje općine birevaktile je izjavio da neće dopustiti povratak Hrvata u nju. Smijenio ga je VP nakon te izjave. A Hrvati se nisu vratili u nju i neće jer je bilo ubojstava i drugih hinjaluka.
UZP živi u etničkom čišćenu i dan danas.
Taj racun za nevracene Hrvate salji direktno rahmetli Franji Tudjmanu (adresa Ahiret bb. - p.p. Mirogoj).
p.s. lozinka "humano preseljenje/Bespuca povjesne zbiljnostl"

Ako ostane sta neplaceno saljete "prirodnom koalicionom partneru" u Laktase (ka'e Rosavi s njim se "bu dogovoril' za 10 min").
p.s. balije su nepouzdane - birali nelegitmnog Hrvata za predsjednika opcine u Varesu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#277 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

Humljanin wrote: 03/07/2022 00:05
mo-town wrote: 02/07/2022 20:43
Djes' merhametlija, ne prepoznah te od prve. Cuj tebi ne smetaju dzamije? Prvi glas. Znaci li to da priznajes da je rahmetli HZ(R)HB ipak bila zlocinacka tvorevina medjunarodnim sudom osudjena za, izmedju ostalog, rusenje stotina dzamija i protjerivanje tj. etnicko ciscenje (ukljucujuci i masovna ubistva) stanovnistva islamske vjeroispovijesti sa "svoje" samoproglasene teritorije?
Jel to isto kažeš za srušene crkve, oskvrnuta groblja, logore, i protjerivanje nemuslimana od strane tzv ARBiH?

Ili ti imaš "svoju istinu" da muslimani nisu rušili crkve, groblja, imali logore, nisu protjerivali i etnički čistili teritorije?

Ako da, onda smo završili razgovor :wink:
Trajni.
Ne takozvani već stvarni.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#278 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

mo-town wrote: 03/07/2022 01:28
Sanjarko wrote: 03/07/2022 01:07 "Hanka i mnogi drugi pjevaci, nasi, mucili ljude i tako to, ma mi smo pogan samo takav, oni Zlatni", "toliko pogani smo da smo djecu bacali lavovima u PD u SA, a pjevace slali da muce ljude"
Sve je to ista mantra i isti mentalni sklop.
S tim da ne treba ignorisati ubistva koja su pripadnici ARBIH, policijskih snaga i civili učinili nad hrvatskim i sprskim civilima.
Kazne male, obilježja nikakva ili o vlastitom trošku često.
Priznati zločine pojedinaca sa naše strane (pod naše mislim bosanske jer ARBIH i policijske snage nisu bile 100% bošnjačke/muslimanske) ne umanjuje ratne zločine i civilne žrtve Bošnjaka, Bosanaca, ostalih...

Negiranja zločina i ovakva prepucavanja samo bacaju ljagu na žrtve.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#279 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

Point. wrote: 03/07/2022 00:52 Hm , čudno prođoh Švedskom kroz gradove al ne nađoh ni jednog križa na uzvišenjma. Biće da nisu toliki kjafiri ovi Švedi. Ili im nije ni jedan grad stolni, ko će ga znati.
Križevi na vrhovima planina ili uzvišenjima nisu ništa novo, ništa divlje, postoje od 4. stoljeća.

Imaš jako poznat https://www.birkavikingastaden.se/en/at ... of-ansgar/, pa eto baci oko.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#280 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Truba »

Nije posteno da bh hrvate kao clanove sire krscanske i katilicke zajednice promatrate izolirano ignorirajuci
Npr katolike u juznoj americi i njihovo znakovlje ili stvarno pribijanje na kriz na filipinima ili religiozne rumunje armence ili ljepljenje ikona gdjegod ima mjesta u pravoslavnih

Nisu tu krizevi zbog ateista gradjana ili muslimana da vas provociraju nego sto je to tradicija zelja
Takodjer za jubilarnu 2000. Bio je poziv da se prave krizevi kao proslava 2000 godina od rodjenja IK
Identitet se ne smije skrivati zbog kofol nekog veceg dobra ili mira u kuci
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#281 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Sanjarko »

Bloo wrote: 03/07/2022 10:18
mo-town wrote: 03/07/2022 01:28
Sve je to ista mantra i isti mentalni sklop.
S tim da ne treba ignorisati ubistva koja su pripadnici ARBIH, policijskih snaga i civili učinili nad hrvatskim i sprskim civilima.
Kazne male, obilježja nikakva ili o vlastitom trošku često.
Priznati zločine pojedinaca sa naše strane (pod naše mislim bosanske jer ARBIH i policijske snage nisu bile 100% bošnjačke/muslimanske) ne umanjuje ratne zločine i civilne žrtve Bošnjaka, Bosanaca, ostalih...

Negiranja zločina i ovakva prepucavanja samo bacaju ljagu na žrtve.
potpisujem i +1
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#282 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Sanjarko »

Black swan wrote: 03/07/2022 10:37 Nije posteno da bh hrvate kao clanove sire krscanske i katilicke zajednice promatrate izolirano ignorirajuci
Npr katolike u juznoj americi i njihovo znakovlje ili stvarno pribijanje na kriz na filipinima ili religiozne rumunje armence ili ljepljenje ikona gdjegod ima mjesta u pravoslavnih

Nisu tu krizevi zbog ateista gradjana ili muslimana da vas provociraju nego sto je to tradicija zelja
Takodjer za jubilarnu 2000. Bio je poziv da se prave krizevi kao proslava 2000 godina od rodjenja IK
Identitet se ne smije skrivati zbog kofol nekog veceg dobra ili mira u kuci
znaci okay da stoje ikone i krstovi u javnim institucijama, da imaju krsne slave itd, de ba
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#283 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

Sanjarko wrote: 03/07/2022 10:53 znaci okay da stoje ikone i krstovi u javnim institucijama, da imaju krsne slave itd, de ba
Ja to u Sarajevu nisam vidjela, jesi li ti? Barem u institucijama u kojima sam bila. Nisam zalazila u sve kancelarije.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#284 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Sanjarko »

Bloo wrote: 03/07/2022 10:58
Sanjarko wrote: 03/07/2022 10:53 znaci okay da stoje ikone i krstovi u javnim institucijama, da imaju krsne slave itd, de ba
Ja to u Sarajevu nisam vidjela, jesi li ti? Barem u institucijama u kojima sam bila. Nisam zalazila u sve kancelarije.
nisam mislio na Sarajevo, sira nam je i veca domovina od Sarajeva, jel me to zekis 🧐
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#285 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

Sanjarko wrote: 03/07/2022 11:01
Bloo wrote: 03/07/2022 10:58

Ja to u Sarajevu nisam vidjela, jesi li ti? Barem u institucijama u kojima sam bila. Nisam zalazila u sve kancelarije.
nisam mislio na Sarajevo, sira nam je i veca domovina od Sarajeva, jel me to zekis 🧐
Pa jesi li ti negdje vidio? Ja govorim za svoj grad gdje idem u institucije. Jesi li ti vidio negdje u Zenici?
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#286 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Point. »

Bloo wrote: 03/07/2022 10:26
Point. wrote: 03/07/2022 00:52 Hm , čudno prođoh Švedskom kroz gradove al ne nađoh ni jednog križa na uzvišenjma. Biće da nisu toliki kjafiri ovi Švedi. Ili im nije ni jedan grad stolni, ko će ga znati.
Križevi na vrhovima planina ili uzvišenjima nisu ništa novo, ništa divlje, postoje od 4. stoljeća.

Imaš jako poznat https://www.birkavikingastaden.se/en/at ... of-ansgar/, pa eto baci oko.
Znamo svi zbog čega je križ na Humu postavljen, najviše zbog političkih a najmanje zbog stvarnih, vjerskih razloga. Šta se dešavalo u Mostaru tokom rata, ne treba objašnjavati.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#287 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Sanjarko »

Bloo wrote: 03/07/2022 11:02
Sanjarko wrote: 03/07/2022 11:01

nisam mislio na Sarajevo, sira nam je i veca domovina od Sarajeva, jel me to zekis 🧐
Pa jesi li ti negdje vidio? Ja govorim za svoj grad gdje idem u institucije. Jesi li ti vidio negdje u Zenici?
e jbga sad, citaj ponovo od upisa Labuda pa dalje
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#288 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

Sanjarko wrote: 03/07/2022 11:07
Bloo wrote: 03/07/2022 11:02

Pa jesi li ti negdje vidio? Ja govorim za svoj grad gdje idem u institucije. Jesi li ti vidio negdje u Zenici?
e jbga sad, citaj ponovo od upisa Labuda pa dalje
Pa razmjenjujemo lična iskustva.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#289 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Sanjarko »

Bloo wrote: 03/07/2022 11:07
Sanjarko wrote: 03/07/2022 11:07

e jbga sad, citaj ponovo od upisa Labuda pa dalje
Pa razmjenjujemo lična iskustva.
po RS-u i navodnoj HZ HB, ikone, krstovi, krsne slave itd
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#290 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

Point. wrote: 03/07/2022 11:07
Bloo wrote: 03/07/2022 10:26

Križevi na vrhovima planina ili uzvišenjima nisu ništa novo, ništa divlje, postoje od 4. stoljeća.

Imaš jako poznat https://www.birkavikingastaden.se/en/at ... of-ansgar/, pa eto baci oko.
Znamo svi zbog čega je križ na Humu postavljen, najviše zbog političkih a najmanje zbog stvarnih, vjerskih razloga. Šta se dešavalo u Mostaru tokom rata, ne treba objašnjavati.
To da.
Ali krizevi (samo manji i drveni uglavnom) su postojali i tokom Osmanlija, s tim da su propadali zbog neodrzavanja (režim).
A ti malo bolje po Šveckoj hodaj :D jest da su na prvu proĆerali misionare, ipak ima križ. :D Ono da ne bude ja prešao svu ŠvedCku, a nigdje križa.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#291 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Point. »

Bloo wrote: 03/07/2022 11:10
Point. wrote: 03/07/2022 11:07
Znamo svi zbog čega je križ na Humu postavljen, najviše zbog političkih a najmanje zbog stvarnih, vjerskih razloga. Šta se dešavalo u Mostaru tokom rata, ne treba objašnjavati.
To da.
Ali krizevi (samo manji i drveni uglavnom) su postojali i tokom Osmanlija, s tim da su propadali zbog neodrzavanja (režim).
A ti malo bolje po Šveckoj hodaj :D jest da su na prvu proĆerali misionare, ipak ima križ. :D Ono da ne bude ja prešao svu ŠvedCku, a nigdje križa.
Znaš ti koliko je duga Švedska :D , ono što sam prošao, krsta iliti križa nisam zamijetio.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#292 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

Point. wrote: 03/07/2022 11:17 Znaš ti koliko je duga Švedska , ono što sam prošao, krsta iliti križa nisam zamijetio.
Top
Pa ti si rekao kroz gradove. :mrgreen: Probaj malo po brdima. :lol:
Inače kristijanizacija Skandinacije je hit. :D Pogotovo kako nekom padne na pamet da ode na Island ili Farska ostrva i pokuša išta tamo.

Anyway, građenje vjerskih objekata i simbola postoji oduvijek u BiH i nnaravno da je građenje svega toka i poverćanje vidljivosti vlastite grupe.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#293 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by sehohari »

Bloo wrote: 03/07/2022 11:07
Sanjarko wrote: 03/07/2022 11:07

e jbga sad, citaj ponovo od upisa Labuda pa dalje
Pa razmjenjujemo lična iskustva.
Pa dobro, kolega više govori o mjestima "druge strane".

U RS-u svaki grad od 90-ih ima svoju slavu, onaj Stanivuković kada se javlja iz kabineta čovjek ima utisak da se javlja pop, a ne načelnik.

U Grudama npr. isto imaš u sred vladinog ureda veliki krst na zidu. (doduše, to za mene i jeste ok imajući u vidu da je tamo muslimana malo).

Evo ja sam rođen, odrastao vani, išao i u katoličko obdanište i u katoličku osnovnu školu, i isto tako u tim raznim krstovima vidim ciljanu provokaciju.
Kada na vrh multietničkog grada, na brdu koje se iz svakog ugla grada može vidjeti, staviš veliki krst, još pogotovo uzimajući u obzir ono vrijeme, to je čista provokacija..

I čudno je da ti krstovi na brdima samo stoje po mjestima gdje ima puno ne-Hrvata tipa Žepče, Stolac, Mostar...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#294 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

sehohari wrote: 03/07/2022 11:27
Bloo wrote: 03/07/2022 11:07

Pa razmjenjujemo lična iskustva.
Pa dobro, kolega više govori o mjestima "druge strane".

U RS-u svaki grad od 90-ih ima svoju slavu, onaj Stanivuković kada se javlja iz kabineta čovjek ima utisak da se javlja pop, a ne načelnik.

U Grudama npr. isto imaš u sred vladinog ureda veliki krst na zidu. (doduše, to za mene i jeste ok imajući u vidu da je tamo muslimana malo).

Evo ja sam rođen, odrastao vani, išao i u katoličko obdanište i u katoličku osnovnu školu, i isto tako u tim raznim krstovima vidim ciljanu provokaciju.
Kada na vrh multietničkog grada, na brdu koje se iz svakog ugla grada može vidjeti, staviš veliki krst, još pogotovo uzimajući u obzir ono vrijeme, to je čista provokacija..

I čudno je da ti krstovi na brdima samo stoje po mjestima gdje ima puno ne-Hrvata tipa Žepče, Stolac, Mostar...
Ja sam išla u KŠC u Sarajevu i nismo imali križeve u razredima. :mrgreen: Ali u KŠC su išli većinom muslimani, barem nominalno. Odnosno neHrvati, nekatolici.
Kao što već rekog, religijski simboli i građevine imaju takođe i druge svrhe.
Meni je najteže, ja sam ateista. :mrgreen:
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#295 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by video »

Bloo wrote: 03/07/2022 11:33
sehohari wrote: 03/07/2022 11:27

Pa dobro, kolega više govori o mjestima "druge strane".

U RS-u svaki grad od 90-ih ima svoju slavu, onaj Stanivuković kada se javlja iz kabineta čovjek ima utisak da se javlja pop, a ne načelnik.

U Grudama npr. isto imaš u sred vladinog ureda veliki krst na zidu. (doduše, to za mene i jeste ok imajući u vidu da je tamo muslimana malo).

Evo ja sam rođen, odrastao vani, išao i u katoličko obdanište i u katoličku osnovnu školu, i isto tako u tim raznim krstovima vidim ciljanu provokaciju.
Kada na vrh multietničkog grada, na brdu koje se iz svakog ugla grada može vidjeti, staviš veliki krst, još pogotovo uzimajući u obzir ono vrijeme, to je čista provokacija..

I čudno je da ti krstovi na brdima samo stoje po mjestima gdje ima puno ne-Hrvata tipa Žepče, Stolac, Mostar...
Ja sam išla u KŠC u Sarajevu i nismo imali križeve u razredima. :mrgreen: Ali u KŠC su išli većinom muslimani, barem nominalno. Odnosno neHrvati, nekatolici.
Kao što već rekog, religijski simboli i građevine imaju takođe i druge svrhe.
Meni je najteže, ja sam ateista. :mrgreen:
Tesko da su bili vecinom Muslimani, mozda vecinom Bosnjaci.
To ti pitala praktikuju li Islam ili si vidjela da idu u mekteb ili dzamiju?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#296 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Sanjarko »

sehohari wrote: 03/07/2022 11:27
Bloo wrote: 03/07/2022 11:07

Pa razmjenjujemo lična iskustva.
Pa dobro, kolega više govori o mjestima "druge strane".

U RS-u svaki grad od 90-ih ima svoju slavu, onaj Stanivuković kada se javlja iz kabineta čovjek ima utisak da se javlja pop, a ne načelnik.

U Grudama npr. isto imaš u sred vladinog ureda veliki krst na zidu. (doduše, to za mene i jeste ok imajući u vidu da je tamo muslimana malo).

Evo ja sam rođen, odrastao vani, išao i u katoličko obdanište i u katoličku osnovnu školu, i isto tako u tim raznim krstovima vidim ciljanu provokaciju.
Kada na vrh multietničkog grada, na brdu koje se iz svakog ugla grada može vidjeti, staviš veliki krst, još pogotovo uzimajući u obzir ono vrijeme, to je čista provokacija..

I čudno je da ti krstovi na brdima samo stoje po mjestima gdje ima puno ne-Hrvata tipa Žepče, Stolac, Mostar...
na to sam i mislio, Labudan je govorio sire, i ja sam, nije okej, nikako
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#297 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

video wrote: 03/07/2022 11:38 Tesko da su bili vecinom Muslimani, mozda vecinom Bosnjaci.
To ti pitala praktikuju li Islam ili si vidjela da idu u mekteb ili dzamiju?
Ganjala ih slaninom po školskom dvorištu, oni vrištali. :|
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#298 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by video »

Bloo wrote: 03/07/2022 11:57
video wrote: 03/07/2022 11:38 Tesko da su bili vecinom Muslimani, mozda vecinom Bosnjaci.
To ti pitala praktikuju li Islam ili si vidjela da idu u mekteb ili dzamiju?
Ganjala ih slaninom po školskom dvorištu, oni vrištali. :|
Ti njih svrsta u vjersku skupinu a mozda s vjerom imaju veze kao sa nuklearnom fizikom.
Doduse, mozda neko ima i veze i sa tim
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#299 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Kolinda »

sehohari wrote: 03/07/2022 11:27
Bloo wrote: 03/07/2022 11:07

Pa razmjenjujemo lična iskustva.
Pa dobro, kolega više govori o mjestima "druge strane".

U RS-u svaki grad od 90-ih ima svoju slavu, onaj Stanivuković kada se javlja iz kabineta čovjek ima utisak da se javlja pop, a ne načelnik.

U Grudama npr. isto imaš u sred vladinog ureda veliki krst na zidu. (doduše, to za mene i jeste ok imajući u vidu da je tamo muslimana malo).

Evo ja sam rođen, odrastao vani, išao i u katoličko obdanište i u katoličku osnovnu školu, i isto tako u tim raznim krstovima vidim ciljanu provokaciju.
Kada na vrh multietničkog grada, na brdu koje se iz svakog ugla grada može vidjeti, staviš veliki krst, još pogotovo uzimajući u obzir ono vrijeme, to je čista provokacija..

I čudno je da ti krstovi na brdima samo stoje po mjestima gdje ima puno ne-Hrvata tipa Žepče, Stolac, Mostar..
.
Evo te isto kao onaj što reče da u mjestima gdje vladaju Hrvati nema ulica nazvanih po pripadnicima ostalih naroda iz BiH (pa mu dokaza da laže)....dečko moj dragi, u svakom većinski katoličkom mjestu u BIH imaš na desetine postavljenih križeva...evo sjedim na svojoj terasi i gledam jedan udaljen par kilometara ne vrhu brda.

To što ti vjerojatno nisi obišao mjesta o kojim pišeš ne znači da tamo nečega ima/nema...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#300 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Bloo »

video wrote: 03/07/2022 12:05
Bloo wrote: 03/07/2022 11:57

Ganjala ih slaninom po školskom dvorištu, oni vrištali. :|
Ti njih svrsta u vjersku skupinu a mozda s vjerom imaju veze kao sa nuklearnom fizikom.
Doduse, mozda neko ima i veze i sa tim
Ne znam kako su se izjašnjavali etnički, ali za većinu svoje generacije (svi razredi) znam kako su se izjašnjavali religijski. Tako da moja tvrdnja i dalje stoji. To što tebi iz nekog razloga smeta...
Post Reply