Veliko političko finale u BiH

Finale

1. Pobjeda Srba - RS na početnim postavkama
30
8%
2. Pobjeda Bošnjaka - bošnjačka nacionalna država
27
7%
3. Pobjeda Hrvata - IZ ili HB
33
9%
4. Pobjeda Ostalih - građanska BiH
62
17%
5. Neriješeno - rahat patnja do sudnjeg dana
210
58%
 
Total votes: 362

Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#351 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Imamo interesantnu situaciju na terenu. US danas odlučuje o hidroelektranama na Drini, nošenju brade i hidžaba u OS i mentalnom stanju najbezobraznijeg igrača.
Baš me zanima jesu li ovo frljoke ili majstorski nabačene lopte. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ustavni ... /211202002
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#352 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by mishic »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/22 ... stvar.html

Bravo Begiću, popustljivost i mehkoća stavova probosanskih snaga opredjeljuje "mentore" da traže da se popusti tamo gdje je mekše.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1446
Joined: 09/09/2019 10:05

#353 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Mate_Miso_Kovac »

"Mi smo ga na sastanku pitali znači li to da bi on u svojoj zemlji mogao negirati holokaust nad Jevrejima. "

Odgovor je, ako Begića zanima, DA, u Palmerovoj zemlji se (zakonski) smije negirati holokaust. Zaštićeno pravo prvim amandmanom. Naravno, nisi zaštićen od posljedica od strane pojedinaca/kompanija/udruženja za takvu glupost, al si zaštićen od države... :roll:
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#354 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Pravila su pravila. To Palmer zna, a Begić se kao čudi i gnuša s pravom.

Ali, hajdemo našim parlamentarcima postaviti pitanje da li se u Turskoj dogodio genocid nad Armenima pa da vidimo odgovore.
BAK-eV
Posts: 1836
Joined: 17/10/2012 18:53

#355 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by BAK-eV »

Novak20 wrote: 02/12/2021 11:31 Pravila su pravila. To Palmer zna, a Begić se kao čudi i gnuša s pravom.

Ali, hajdemo našim parlamentarcima postaviti pitanje da li se u Turskoj dogodio genocid nad Armenima pa da vidimo odgovore.
Jeste!

A de nam ti reci, jesu li Armenci pocinili genocid nad Turcima i Kurdima?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#356 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by un1ted »

BAK-eV wrote: 02/12/2021 11:40 A de nam ti reci, jesu li Armenci pocinili genocid nad Turcima i Kurdima?
Sta kaze presuda nekog medjunarodnog relevantnog suda?

Inace, dokaz da qrvi evropi ne treba nista vjerovati. Okrenuti se sami sebi!
noviforumas
Posts: 2959
Joined: 12/08/2016 22:28

#357 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by noviforumas »

Historijske izjave u britanskom parlamentu :shock: Ljudi se pokazase kao daleko najveci saveznici.

https://www.parliamentlive.tv/Event/Ind ... 6ceb4aec29
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#358 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by seln »

noviforumas wrote: 02/12/2021 13:53 Historijske izjave u britanskom parlamentu :shock: Ljudi se pokazase kao daleko najveci saveznici.

https://www.parliamentlive.tv/Event/Ind ... 6ceb4aec29
Ocam, vrijedi nam ovaj Field dukata.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#359 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Novak20 wrote: 02/12/2021 09:54 Imamo interesantnu situaciju na terenu. US danas odlučuje o hidroelektranama na Drini, nošenju brade i hidžaba u OS i mentalnom stanju najbezobraznijeg igrača.
Baš me zanima jesu li ovo frljoke ili majstorski nabačene lopte. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ustavni ... /211202002
Epilog: Koncesije odgođene, brada u OS dopuštena, US nije mjerodavan za procjenu zdravstvenig stanja članova Predsjedništva.

Nejasno mi je samo što bi sa nošenjem hidžaba u OS. Nitko ga ne spominje.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#360 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Login77777 »

Novak20 wrote: 02/12/2021 19:25
Novak20 wrote: 02/12/2021 09:54 Imamo interesantnu situaciju na terenu. US danas odlučuje o hidroelektranama na Drini, nošenju brade i hidžaba u OS i mentalnom stanju najbezobraznijeg igrača.
Baš me zanima jesu li ovo frljoke ili majstorski nabačene lopte. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ustavni ... /211202002
Epilog: Koncesije odgođene, brada u OS dopuštena, US nije mjerodavan za procjenu zdravstvenig stanja članova Predsjedništva.

Nejasno mi je samo što bi sa nošenjem hidžaba u OS. Nitko ga ne spominje.
Zasto? Jel zelis da ga nosis pa pitas.
geoxx
Posts: 1085
Joined: 08/08/2015 23:39

#361 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by geoxx »

Novak20 wrote: 02/12/2021 19:25
Novak20 wrote: 02/12/2021 09:54 Imamo interesantnu situaciju na terenu. US danas odlučuje o hidroelektranama na Drini, nošenju brade i hidžaba u OS i mentalnom stanju najbezobraznijeg igrača.
Baš me zanima jesu li ovo frljoke ili majstorski nabačene lopte. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ustavni ... /211202002
Epilog: Koncesije odgođene, brada u OS dopuštena, US nije mjerodavan za procjenu zdravstvenig stanja članova Predsjedništva.

Nejasno mi je samo što bi sa nošenjem hidžaba u OS. Nitko ga ne spominje.
Sta uopste znaci apsolutna zabrana brade? Ono, moras se svako jutro izbrijavati. Koliko znam, svugdje se uredi da moze bar 0,5-1 cm.

U svakom slucaju, jako bitna stvar. Za sto covjek podnosi apelaciju jebo te zivot.
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#362 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Blitz1 »

Login77777 wrote: 02/12/2021 19:28
Novak20 wrote: 02/12/2021 19:25

Epilog: Koncesije odgođene, brada u OS dopuštena, US nije mjerodavan za procjenu zdravstvenig stanja članova Predsjedništva.

Nejasno mi je samo što bi sa nošenjem hidžaba u OS. Nitko ga ne spominje.
Zasto? Jel zelis da ga nosis pa pitas.
:lol:
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#363 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by DonieBrasco »

U zavisnosti kako ispadne ovo za koncesije, hoce li svako moci da gradi po BiH kako hoce i svojata to sebi ili ce biti drzava BiH koja se mora pitati.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#364 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 02/12/2021 19:28
Novak20 wrote: 02/12/2021 19:25

Epilog: Koncesije odgođene, brada u OS dopuštena, US nije mjerodavan za procjenu zdravstvenig stanja članova Predsjedništva.

Nejasno mi je samo što bi sa nošenjem hidžaba u OS. Nitko ga ne spominje.
Zasto? Jel zelis da ga nosis pa pitas.
Pitam zbog toga što je Bakir podnio apelaciju za bradu i hidžab u OS BiH u skladu sa islamskom tradicijom, a nigdje ne vidim što je US napisao za hidžab. Je li dozvoljen u OS ili nije.
Osim toga, nisam znao da je u islamskoj tradiciji da žene idu u vojsku.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#365 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

DonieBrasco wrote: 02/12/2021 20:28 U zavisnosti kako ispadne ovo za koncesije, hoce li svako moci da gradi po BiH kako hoce i svojata to sebi ili ce biti drzava BiH koja se mora pitati.
Pita se država koju zastupa Komisija za koncesije.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#366 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Login77777 »

Novak20 wrote: 02/12/2021 20:32
Login77777 wrote: 02/12/2021 19:28
Zasto? Jel zelis da ga nosis pa pitas.
Pitam zbog toga što je Bakir podnio apelaciju za bradu i hidžab u OS BiH u skladu sa islamskom tradicijom, a nigdje ne vidim što je US napisao za hidžab. Je li dozvoljen u OS ili nije.
Osim toga, nisam znao da je u islamskoj tradiciji da žene idu u vojsku.
I jedna i druga apelacija su cista glupost. Ali sta ocekivati od bakira.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#367 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 02/12/2021 20:39
Novak20 wrote: 02/12/2021 20:32
Pitam zbog toga što je Bakir podnio apelaciju za bradu i hidžab u OS BiH u skladu sa islamskom tradicijom, a nigdje ne vidim što je US napisao za hidžab. Je li dozvoljen u OS ili nije.
Osim toga, nisam znao da je u islamskoj tradiciji da žene idu u vojsku.
I jedna i druga apelacija su cista glupost. Ali sta ocekivati od bakira.
Meni je glup zahtjev da US proglasi Dodika neuračunljivim, a Bakirov mi se čini vrlo proračunatim.
noviforumas
Posts: 2959
Joined: 12/08/2016 22:28

#368 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by noviforumas »

8-)

User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#369 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by nikad_vise »

noviforumas wrote: 03/12/2021 16:06 8-)

Da smo pametni kao sto nismo,gledali bi da sto bolje odnose izgradimo sa Britancima,jer su i sada u ovom vremenu pokazali najvise ljudskosti prema Bosnjacima.Ovih dana su Britanci jedino bez ikakve dvojbe imenovali problem pravim imenom.Aktivnosti koje su pokrenute su sve samo ne jeftino licemjerno politikanstvo koje imamo na djelu u svakoj akciji koje pokrece Evropska unija a sada i SAD nazalost.

Od krucijalnog znacaja bi bilo da se buduce generacije Bosnjackih politicara okrenu jacanju odnosa sa Britanijom jer bi u njima mogli imati iskrenog saveznika koji je sada van EU i moze da donosi konkretne odluke i pomogne nam kao narodu.Uspostaviti bar na nivou Federacije i dijelova gdje mi mozemo jacu saradnju sa Britancima na svim nivoima.Nema hajra od EU kurave,Turske i ostalih stanja,sve suha demagogija.

Britanija nakon izlaska iz EU takodje ima potrebu da siri svoj uticaj,a mi takodje imamo potrebu da imamo nekoga ko bi se mogao zauzeti za nas na geopolitickom planu.57 Britanskih vojnika je dalo zivot u BiH tokom rata,i oni to do dana danasnjeg nisu zaboravili.Gledajuci kroz clanke u zadnjih par godina,i pozicija i opozicija u Britanskom parlamentu ima pozitivan stav o BiH i Bosnjacima.Cak takav stav imaju i stranke iz Skotske.

Da ne bude da se Britanija kao sad nesto malo angazovala,Britanci vec godinama obiljezavaju Srebrenicu.
Velika Britanija je najveći komemorator na svijetu lokalnih memorijalnih aktivnosti u Srebrenici koje organizuje "Remembering Srebrenica UK", kroz svojih osam engleskih regionalnih odbora i tri državna odbora u Škotskoj, Walesu i Sjevernoj Irskoj i 1.450 volontera u čast žrtava i preživjelih žrtava genocida.

"Remembering Srebrenica" organizuje i nacionalnu ceremoniju obilježavanja "Dana sjećanja na Srebrenicu" u Velikoj Britaniji, koja će ove godine u potpunosti biti emitovana putem interneta u četvrtak, 8. jula u 17 sati, omogućavajući ljudima širom Velike Britanije da se okupe u kolektivnom činu sjećanja.

Nacionalnoj ceremoniji Ujedinjenog Kraljevstva prisustvovat će član Predsjedništva BiH Šefik Džaferović, britanski ministar vanjskih poslova Dominic Raab, kao i politički lideri iz svih krajeva Ujedinjenog Kraljevstva: prva ministrica Škotske Nicola Sturgeon, prvi ministar Walesa Mark Drakeford, prvi ministri Sjeverne Britanije Irska Paul Givan i Michelle O'Neill, Reis Bosne, Husein Kavazović, kao i preživjele žrtve genocida i etničkog čišćenja.
Rezoluciju o Srebrenici su takodje predlozili Britanci,ali su Rusi blokirali.
Tekst rezolucije čije usvajanje predlagala Velika Britanija sadrži jasnu kvalifikaciju zločina u Srebrenici počinjenih 1995. godine kao genocida nad Bošnjacima te poziva na odavanje počasti žrtvama ali i na trajno uvažavanje nepobitnih povijesnih činjenica kako se sličan zločin više nikada ne bi ponovio.

Britanskom su se prijedlogu oštro usprotivile vlasti Srbije i Republike Srpske. U Beogradu i Banja Luci drže neprihvatljvim kvalificiranje srebreničkog zločina kao genocida iako je britanska rezolucija samo podsjetila na odgovarajuće presude koje su o tome donesene na Međ
Ovih dana su imenovali jednog od najjacih svojih ljudi da bude specijalni izaslanik za Balkan,mada je on tu prvenstveno poslan zbog BiH i trenutnog desavanja.

Mislim da moramo biti pametni i u ovim momentima iskoristiti ovu naklonost jedne ovakve sile i kroz razna povezivanja ojacati jos dodatno odnos sa njima.

Nova vlada u Njemackoj takodje djeluje kao neko sa kim bi sposobni Bosnjacki politicari mogli da grade dobre odnose.To su dva strasno jaka saveznika ciju naklonost imamo i moramo to iskoristiti.Ameri mi trenutno nisu jasni,ali sam siguran da su oni i dalje najveci garant ove drzave.
noviforumas
Posts: 2959
Joined: 12/08/2016 22:28

#370 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by noviforumas »

Bravo @nikad_vise :thumbup:
saimidin
Posts: 2749
Joined: 20/05/2011 17:53

#371 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by saimidin »

Treba pokusati izvuci nesto konkretno iz toga sto britanci pokazuju interesovanje, ali isto tako ne treba zaboraviti da oni rade za svoje interese, tj
Dont, dont, dont, dont dream dreams
:bih:
svi u napad
Posts: 1859
Joined: 14/10/2012 14:40

#372 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by svi u napad »

mishic wrote: 20/11/2021 00:04 Svi uprli oči u međunarodnu zajeBnicu pa i ne spominju tužilaštva, sudove i policijske agencije koji treba da štite suverenitet i Ustavni poredak, da provode zakone i suzbijaju protivzakonita djelovanja.
Kao i obicno misic u sridu. :izet: :thumbup: :bih:
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#373 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Jedan od igrača nam se požalio da trpi neviđene pritiske ali da i pored toga dobro igra. Stara škola koja preferira dobar rezultat bez muke, odnosno tjelesnog i umnog napora. :D

A brzo će i duže pauze. Božić, Nova godina, drugi Božić, Bajrami, uskrsi, ljetna pauza pa izbori.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/izetbego ... te-2622272
"Došli su da nam pomognu da se ova situacija riješi, da se ovo što rade Dodik smiri, da prestane, da pronađe se rješenje između Hrvata i Bošnjaka, da se ti odnosi poprave. Da se iznađe rješenje za implementaciju presuda Europskog suda za ljudska prava, presuda Ustavnog suda u Bosni i Hercegovini, da se naprave potrebne izmjene Ustava izbornog zakona i da Bosna i Hercegovina krene naprijed".

Kako ističe, na razgovore su došli sa znanjima koja su im pripremili njihovi suradnici o ranijim pregovorima.

"Imali su i oni svojih tu ideja, ali smo se dogovorili da nećemo izlaziti s tim detaljima da se smanjuje šansa. Dakle, da ja sad govorim što i kako je kazao Čović, što sam ja, što su oni. Naravno, nešto od toga ću kazati, ali do u detalje neću ići. Ljudi su se zaista trudili da se nešto napravi i da se neki pomak uradi, prije svega na odnosu Hrvata i Bošnjaka onako kako oni to vide, kaže Izetbegović.

Koliko sam ja shvatio njih (strance)
, rekao je Izetbegović, oni koji su im davali instrukcije kada su krenuli iz State Departmenta i Europske komisije, iz daljine slika je otprilike ova: U čemu je problem? Zašto ti Bošnjaci i Hrvati nisu zajedno? Kad su mogli usred rata napraviti Washingtonski sporazum i suprotstaviti se agresiji, zašto ne mogu sada? Onda ide pojednostavljeni odgovori: Bošnjaci biraju i sebi i Hrvatima člana Predsjedništva BiH. Je li to moguće? Jeste! Je li to govore brojevi? Jeste! Idite uvjerite SDA da to ne radi, da puste Hrvatima da izaberu koga god hoće, to je sad glavni problem ostalo je sve manje bitno, fokusirajte se na to i onda je išao pritisak upravo takav.
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#374 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by mishic »

Svojevremeno sam upao u raspravu koju su međusobno vodili grupa mladića u jednoj Mjesnoj zajednici ubjeđujući jedan drugog ko će ih bolje predstavljati i koga treba da biraju i delegiraju u "više organe". Argumenti su išli u prilog jednog šibicara uz tvrdnju da "on zna i sebi a znat će i njima" namaći više od onoga što ima realno treba i pripada. Tom logikom biraća od početka višestranačkog života u BiH u politici je otvoren prostor za šibicare, muljatore i prevarante a iz politike su se ili sami povukli i distancirali ili su ovako negativnom selekcijom eliminisani baš oni u koje bi se moglo imati povjerenja i koji bi znali i mogli da budu političari a ne šibicari. Tako je umjesto političke scene u BiH nastao prostor u kome se šibicari, vara, petlja, laže, manipuliše, šteli, krade... Takva "politika" došla nam je glave, ali tu i takvu politiku smo sami oblikovali, promovirali i željeli.

Dok varaju u naše ime valjaju nam, kada počnu da vraju i nas onda...?!! Lopovluk smo nazvali politikom, promovirali ga u politika i sada je to jedina politika u Bosni i Hercegovini a političke partije su samo filijale koje rade po istom principu sa manje ili više profita.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#375 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Zakuhalo se prije pauze, pravo. Jedan od hrvatskih trenera vrijeđa uzduž i poprijeko. Valjda vidio da "laktaško govedo" za slične i gore stvari još uvijek prolazi bez kartona.

PICe iz VAR sobe razmatraju što da rade, koga i kako da kazne. Sa tribina se čuju navijački povici alle, alle ali i glasno negodovanje i zviždanje zavisno od toga tko trenutno vodi loptu.
Post Reply