Veliko političko finale u BiH

Post Reply

Finale

1. Pobjeda Srba - RS na početnim postavkama
30
8%
2. Pobjeda Bošnjaka - bošnjačka nacionalna država
27
7%
3. Pobjeda Hrvata - IZ ili HB
33
9%
4. Pobjeda Ostalih - građanska BiH
62
17%
5. Neriješeno - rahat patnja do sudnjeg dana
210
58%
 
Total votes: 362

Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1 Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Približavamo se finalu političke utakmice u BiH.

Igra(nka) je započela prije trideset i jednu godinu i nikada nije stala. Prošli smo tranziciju, rat, Deyton i post- Deytonsko razdoblje, dva nova Ustava i bezbrojne anexe ovog drugog.
Sudije iz MZ su dijelile žute i crvene kartone, u hodu mijenjali pravila igre ali uhodanim igračima to nije bitno dok su na terenu i dok smotane rezerve čekaju na klupi.
Najjače sudije sjede u VAR sobi. Ne vide se ali mogu odlučiti utakmicu.

Publika se poprilično osula, a utakmica bi se trebala igrati za publiku. Većina međutim igra za pare i slavu, odnosno moć vladanja terenom.

Godinu dana prije finala u kojem teško da će biti pobjednika zahuktala se medijska mašinerija najavljujući to veliko finale na trošnom stadionu punom rupa i grba kojega srećom nitko ne može ponijeti kući. Zbog uzavrele atmosfere postoji mogućnost da se Veliko finale odgodi ali isto tako da započne ranije.

Navijači k'o navijači, već ih hvata groznica. Malobrojni su glasni, bodre svoj tim galamom, mahanjem zastavama, zvižde protivniku i nagodni su za makljažu. Većina navija sjedeći i poskoči samo na šansu ili gol, dok njih otprilike pola jednostavno nije briga. Nemaju kartu, TV, ne zanima ih politika ili imaju preča, egzistencijalna posla.

I kladioničari mogu zadovoljno trljati ruke. Jedni se klade na to tko će pobijediti - S/B/H/O, drugi se klade na gol razliku između etničke i građanske opcije. Kada se nagodim, postavit ću anketu da vidimo kvote. :D

Uglavnom, ovdje možemo pisati kako zamišljamo Veliko finale, što prognoziramo, za koga navijamo i kakav rezultat priželjkujemo.
Last edited by Novak20 on 14/11/2021 00:01, edited 3 times in total.
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#2 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by FunkyzeitGames »

Mene iskreno ove političke fantazije po forumima pravo zabavljaju. Nismo mi nikakvi navijači, nego arhitekte političke situacije. Dok god nesposobni, neuki genetski otpad od pučanstva glasa za korumpirane debile kako bi iskamčili protivuslugu kačenja na državnu sisu u ovom ili onom obliku, nama neće biti bolje. Kada postanemo zemlja sposobnih, usmjerenih i edukovanih ljudi tada ćemo znati šta hoćemo i kako da kaznimo ono što nećemo.

Ništa se neće desiti. Čak i ako odu neke ključne ličnosti nastavit će istu priču njihovi ideološki nasljednici jer će isti biti izabrani od strane naroda.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

FunkyzeitGames wrote: 16/10/2021 14:46 Mene iskreno ove političke fantazije po forumima pravo zabavljaju. Nismo mi nikakvi navijači, nego arhitekte političke situacije. Dok god nesposobni, neuki genetski otpad od pučanstva glasa za korumpirane debile kako bi iskamčili protivuslugu kačenja na državnu sisu u ovom ili onom obliku, nama neće biti bolje. Kada postanemo zemlja sposobnih, usmjerenih i edukovanih ljudi tada ćemo znati šta hoćemo i kako da kaznimo ono što nećemo.

Ništa se neće desiti. Čak i ako odu neke ključne ličnosti nastavit će istu priču njihovi ideološki nasljednici jer će isti biti izabrani od strane naroda.
U pravu si.

Kakav narod, takvi političari.

U prijevodu, kakvi navijači takvi su i igrači.

Oni sposobni po tvojem mjerilu idu u bolju ligu, ne čekaju da ovo postane zemlja sposobnih na način koji ti podrazumijevaš.
merk030
Posts: 666
Joined: 30/06/2018 18:31

#4 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by merk030 »

Mi, kao narod, smo dobri kad treba nekom pomoći, zdravlje, siromaštvo i slično.

Sve ostalo, mi smo moralna nula, smeće svugdje po putu, na svakom koraku se gura koverta.

Često se žale kako komunalci ne čiste, pa što toliko bacamo da ljudi moraju kupiti, gdje je odgovornost pojedinca.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#5 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

merk030 wrote: 16/10/2021 15:01 Mi, kao narod, smo dobri kad treba nekom pomoći, zdravlje, siromaštvo i slično.

Sve ostalo, mi smo moralna nula, smeće svugdje po putu, na svakom koraku se gura koverta.

Često se žale kako komunalci ne čiste, pa što toliko bacamo da ljudi moraju kupiti, gdje je odgovornost pojedinca.
I ti si u pravu. Odgovornost nam je strana.

Samo bez obzira na to kakvi smo i što smo imam osjećaj da se približava Veliko finale događaja u BiH pokrenutih raspadom SFRJ.

Osobno, volio bih da se desi što prije da se kao obični ljudi više ne zlopatimo i ne iscrpljujemo "višim ciljevima" nego da se bavimo baš ovakvim temama poput gradnje odgovornosti pojedinca za njegova (ne)djela prema društvu.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#6 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by AtillaS »

Nikad se ovdje ništa neće promijeniti, samo će sranje mijenjati oblik.

Sreća pa je ljudski život relativno kratak.
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by palermo »

Novak20 wrote: 16/10/2021 14:37
Godinu dana prije finala u kojem teško da će biti pobjednika zahuktala se medijska mašinerija najavljujući to veliko finale na trošnom stadionu punom rupa i grba kojega srećom nitko ne može ponijeti kući. Zbog uzavrele atmosfere postoji mogućnost da se Veliko finale odgodi ali isto tako da započne ranije.

Navijači k'o navijači, već ih hvata groznica. Malobrojni su glasni, bodre svoj tim galamom, mahanjem zastavama, zvižde protivniku i nagodni su za makljažu. Većina navija sjedeći i poskoči samo na šansu ili gol, dok njih otprilike pola jednostavno nije briga. Nemaju kartu, TV, ne zanima ih politika ili imaju preča, egzistencijalna posla.

I kladioničari mogu zadovoljno trljati ruke. Jedni se klade na to tko će pobijediti - S/B/H/O, drugi se klade na gol razliku između etničke i građanske opcije. Kada se nagodim, postavit ću anketu da vidimo kvote. :D

Uglavnom, ovdje možemo pisati kako zamišljamo Veliko finale, što prognoziramo, za koga navijamo i kakav rezultat priželjkujemo.
Kakvo je finale bez pobjednika ?.Ako nema pobjednika onda to nije finale.

Second, varaš se da ćeš biti samo navijač......jok, jok, uvijek si igrač.....to što će neki biti u njemačkoj, austriji ili bologdje nikako ne znači da nosu invovirano u igru.

Dakle, uvod ti je bezveze.....umjesto toga, bilo bi bolje da si napisao šta će se desiti.....onako,igrački....
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#8 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

palermo wrote: 16/10/2021 15:30
Novak20 wrote: 16/10/2021 14:37
Godinu dana prije finala u kojem teško da će biti pobjednika zahuktala se medijska mašinerija najavljujući to veliko finale na trošnom stadionu punom rupa i grba kojega srećom nitko ne može ponijeti kući. Zbog uzavrele atmosfere postoji mogućnost da se Veliko finale odgodi ali isto tako da započne ranije.

Navijači k'o navijači, već ih hvata groznica. Malobrojni su glasni, bodre svoj tim galamom, mahanjem zastavama, zvižde protivniku i nagodni su za makljažu. Većina navija sjedeći i poskoči samo na šansu ili gol, dok njih otprilike pola jednostavno nije briga. Nemaju kartu, TV, ne zanima ih politika ili imaju preča, egzistencijalna posla.

I kladioničari mogu zadovoljno trljati ruke. Jedni se klade na to tko će pobijediti - S/B/H/O, drugi se klade na gol razliku između etničke i građanske opcije. Kada se nagodim, postavit ću anketu da vidimo kvote. :D

Uglavnom, ovdje možemo pisati kako zamišljamo Veliko finale, što prognoziramo, za koga navijamo i kakav rezultat priželjkujemo.
Kakvo je finale bez pobjednika ?.Ako nema pobjednika onda to nije finale.

Second, varaš se da ćeš biti samo navijač......jok, jok, uvijek si igrač.....to što će neki biti u njemačkoj, austriji ili bologdje nikako ne znači da nosu invovirano u igru.

Dakle, uvod ti je bezveze.....umjesto toga, bilo bi bolje da si napisao šta će se desiti.....onako,igrački....
Tebi bez veze, meni nije.

Na nama je tek da pokušamo predvidjeti što će se dogoditi. Samo prvo anketa - kladionica.
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#9 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by palermo »

Novak20 wrote: 16/10/2021 15:35
palermo wrote: 16/10/2021 15:30

Kakvo je finale bez pobjednika ?.Ako nema pobjednika onda to nije finale.

Second, varaš se da ćeš biti samo navijač......jok, jok, uvijek si igrač.....to što će neki biti u njemačkoj, austriji ili bologdje nikako ne znači da nosu invovirano u igru.

Dakle, uvod ti je bezveze.....umjesto toga, bilo bi bolje da si napisao šta će se desiti.....onako,igrački....
Tebi bez veze, meni nije.

Na nama je tek da pokušamo predvidjeti što će se dogoditi. Samo prvo anketa - kladionica.
stavi u anketu i hoće li biti mrtvih i koliko i ono kladioničarski 10 000 over,/under, naravno i kvote...
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18982
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#10 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by teskeredzic_22 »

AtillaS wrote: 16/10/2021 15:25 Nikad se ovdje ništa neće promijeniti, samo će sranje mijenjati oblik.

Sreća pa je ljudski život relativno kratak.
Bravo :thumbup:

Sreća je i da se još uvijek može pobjeći.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

palermo wrote: 16/10/2021 15:40
Novak20 wrote: 16/10/2021 15:35

Tebi bez veze, meni nije.

Na nama je tek da pokušamo predvidjeti što će se dogoditi. Samo prvo anketa - kladionica.
stavi u anketu i hoće li biti mrtvih i koliko i ono kladioničarski 10 000 over,/under, naravno i kvote...
Nema potrebe. Ostavljam tebi da se kladiš na mrtve.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#12 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by AtillaS »

teskeredzic_22 wrote: 16/10/2021 16:01
AtillaS wrote: 16/10/2021 15:25 Nikad se ovdje ništa neće promijeniti, samo će sranje mijenjati oblik.

Sreća pa je ljudski život relativno kratak.
Bravo :thumbup:

Sreća je i da se još uvijek može pobjeći.
Gdje da bježim? Da radim u tuđoj zemlji 12 sati da bih živio? Kakav je to život?
izvrsni direktor
Posts: 9028
Joined: 20/12/2018 16:11

#13 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by izvrsni direktor »

Gradjani ne pogadjaju, niti se klade, gradjani odlucuju o rezultat6 ovog finala.
Znate kad budete glasali u koji izlaz vas glas vodi
merk030
Posts: 666
Joined: 30/06/2018 18:31

#14 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by merk030 »

Novak20 wrote: 16/10/2021 15:23
merk030 wrote: 16/10/2021 15:01 Mi, kao narod, smo dobri kad treba nekom pomoći, zdravlje, siromaštvo i slično.

Sve ostalo, mi smo moralna nula, smeće svugdje po putu, na svakom koraku se gura koverta.

Često se žale kako komunalci ne čiste, pa što toliko bacamo da ljudi moraju kupiti, gdje je odgovornost pojedinca.
I ti si u pravu. Odgovornost nam je strana.

Samo bez obzira na to kakvi smo i što smo imam osjećaj da se približava Veliko finale događaja u BiH pokrenutih raspadom SFRJ.

Osobno, volio bih da se desi što prije da se kao obični ljudi više ne zlopatimo i ne iscrpljujemo "višim ciljevima" nego da se bavimo baš ovakvim temama poput gradnje odgovornosti pojedinca za njegova (ne)djela prema društvu.
Bilo bi dobro da se nešto desi, nadam se bez sukoba.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#15 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by DonieBrasco »

Neka neko kaze politicarima iz RS-a da nema prebacivanja nadleznosti i drugih stvari sa drzave BiH na entitete, niti mirnim putem a pogtovo ne silom !

Izborni zakon i mjenanje ustava, vidjet cemo sta slijedi po pitanju ovoga.
pritchard
Posts: 606
Joined: 24/04/2011 19:02

#16 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by pritchard »

:lol:

Dobri rezultate ankete. 88% rahat patnja i ova dvojica što su iz zajebancije glasovali za pobjedu Hrvata / Bošnjaka.

Istog sam mišljenja, komešanje pred izbore, spašavanje Davljenika i svite nakon svih silnih afera... Niš se ne bu promijenilo. Od vraćanja ovlasti RSu nema ništa, od trećeg entiteta nema ništa, od unitarne BiH nema ništa... Svatko sada ide u krajnost jer zna da od toga nema ništa.

Koji rat? Tko će ratovati? Malo su drugačije okolnosti nego 90ih.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#17 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Na anketi imate pravo dva na dva izbora kao i mijenjanja izbora.

Kako vjetar puše... :D
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#18 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Humljanin »

AtillaS wrote: 16/10/2021 15:25 Nikad se ovdje ništa neće promijeniti, samo će sranje mijenjati oblik.

Sreća pa je ljudski život relativno kratak.

Štob se reklo - prokleta avlija
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18982
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#19 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by teskeredzic_22 »

AtillaS wrote: 16/10/2021 16:46
teskeredzic_22 wrote: 16/10/2021 16:01

Bravo :thumbup:

Sreća je i da se još uvijek može pobjeći.
Gdje da bježim? Da radim u tuđoj zemlji 12 sati da bih živio? Kakav je to život?
Da sam vidovit bio bih bogat.
Sreća pa postoji mogućnost.
megaman4
Posts: 4919
Joined: 08/08/2011 23:59

#20 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by megaman4 »

DonieBrasco wrote: 16/10/2021 18:15 Neka neko kaze politicarima iz RS-a da nema prebacivanja nadleznosti i drugih stvari sa drzave BiH na entitete, niti mirnim putem a pogtovo ne silom !

Izborni zakon i mjenanje ustava, vidjet cemo sta slijedi po pitanju ovoga.
Veliko finale se odigralo 1995 godine, kada je Daytonom okončan rat i kada su ugašeni svi snovi o velikoj srbiji, a sve to jer potvrđeno na Kosovu 1999 kada je sam Milošević priznao poraz njega, njegove politike i trajni gubitak Kosova za srbe za sva vremena i kada je okončan raspad SFRJ, te kada smo ušli u novo doba bez komunizma a to je kapitalizam.

Dodik se boji zatvora i gubitka političke moći koju je dobio od Amerike, koja ga ovih dana ruši i koja će ga i srušiti milom ili silom.
Hektorijan
Posts: 229
Joined: 21/11/2019 22:48

#21 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Hektorijan »

Ne znam kakav će biti rezultat. Ali jedno znam, trećeg nema niti će ga biti. U bilo kojem obliku.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#22 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Tanqueray »

AtillaS wrote: 16/10/2021 16:46
teskeredzic_22 wrote: 16/10/2021 16:01 Bravo :thumbup:
Sreća je i da se još uvijek može pobjeći.
Gdje da bježim? Da radim u tuđoj zemlji 12 sati da bih živio? Kakav je to život?
Ma jasta, bolje je ratovati i glavu izgubiti :-)
Osmi Socrates
Posts: 8009
Joined: 19/10/2020 15:33

#23 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Osmi Socrates »

Ja bogami ne radim 12 sati.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#24 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by AtillaS »

Tanqueray wrote: 16/10/2021 22:28
AtillaS wrote: 16/10/2021 16:46
Gdje da bježim? Da radim u tuđoj zemlji 12 sati da bih živio? Kakav je to život?
Ma jasta, bolje je ratovati i glavu izgubiti :-)
Gdje ratovati? Ko ratuje? :zoka:
Osmi Socrates wrote: 16/10/2021 22:47 Ja bogami ne radim 12 sati.
A i ne živiš, čini mi se.
Osmi Socrates
Posts: 8009
Joined: 19/10/2020 15:33

#25 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Osmi Socrates »

Bijes će vas pojesti većinu izgleda.

Kakva politička finala.
Post Reply