Veliko političko finale u BiH

Post Reply

Finale

1. Pobjeda Srba - RS na početnim postavkama
30
8%
2. Pobjeda Bošnjaka - bošnjačka nacionalna država
27
7%
3. Pobjeda Hrvata - IZ ili HB
33
9%
4. Pobjeda Ostalih - građanska BiH
62
17%
5. Neriješeno - rahat patnja do sudnjeg dana
210
58%
 
Total votes: 362

User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#226 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Kolinda »

Point. wrote: 04/11/2021 14:38
Kolinda wrote: 04/11/2021 12:33

O čemu ti pričaš???? Jeli se to opet vraćamo u 1992.???? Šta fali ljubavi koja dolazi iz nabrojanih gradova???? Misliš to što mašeš onom nametnutom zastavom i stojiš mirno na nametnutu himnu da s tim pokazuješ patriotizam????
Ljubav se ogleda u plaćanju poreza, poštivanju ustava i zakona, poštivanju volje drugih naroda s kojima tvoriš zajedničku državu itd. A ako je ljubav to da Edim iz BPK se kune u BiH a lažno se predstavljajući Hrvatom onda jeb....takvu ljubav a također i Edim maše nametnutom zastavom i stoji mirno na nametnutu himnu...
Placaju li kladionice porez? Placa li se rtv taksa? Postuje li se sadasnji IZ? Postuje li se volja drugog naroda da svoj jezik zovu kako hoce a ne da se namece nekakav bosnjacki jezik koji ne postoji? Je li se postivao ustav kada se stvarala HB pa samouprava? Postuje li se sada ustav kada se izmisljaju teze poput legitimnog prestavljanja koje taj ustav ne poznaje? Je li ljubav da se u tim gradovima skandira Jebem te Bosno? Je li ljubav kada mislis da je predsjednik druge drzave tvoj predsjednik? Je li ljubav sto vecina sportasa iz tih gradova igra za drugu drzavu sa kojom u vecini slucajeva nemaju nista osim ljetovanja? Je li to taj patriotizam prema BiH? Je li patriotizam kada si u talu sa jednim likom poput Dodika koji otvoreno raspad drzave? Pricaj nam o tome.
Ajmo redom, naravno da kladionice plaćaju porez, dokaži da ne plaćaju odnosno da plaćaju drugačije nego u zemljama EU.
Naravno da se ne plaća pretplata za TV koji hrvatski narod proglašava zločinačkim i svakodnevno radi o glavi istima.
Ja bi uredno donio odluku da se promjeni naziv iz bošnjački u bosanski ali nakon što ti isti Bošnjaci i Bosanci prestanu sa nametanjem hrvatskog člana predsjedništva.
Samouprava je posljedica otimanja hrvatskom narodu pariteta u FBIH kako je potpisano po završetku rata, naravno nakon apelacije Aije Izetbegovića....
Legitimno predstavljanje je US postavio kao pravilo pri izboru delegata u DN, očito nisi pročitao iako je postavljeno 100 puta barem.
Jebem te Bosno kad prevedeš na hrvatski jezik znači, prestanite sa nametanjem Anela, Edima, Zlatka i Željka....
Većina sportaša igra za reprezentaciju za koju može igrati a ovisno o kvaliteti, naravno da će igrati za nogometnu reprezentaciju Hrvatske koja je viceprvak svijeta a ne BiH koja ima jedan plasman na neko natjecanje od postanka....
Dodik je osoba koja predstavlja srpski narod kao i Bakir bošnjački i koliko vidim da stalno sastanče međusobno sva trojica....naravno da u ovoj državi moraš sa svima surađivati....
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#227 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by BHCluster »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:28
Lug wrote: 04/11/2021 14:13

Kakvo hrvatsko pitanje?
Nije tacno, pravi Bosanci su temelj BiH. Primjer je Komsic!
Komšić je Hrvat, valjda, ili se lažno predstavlja....
Etnicki Hrvat.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#228 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Kolinda »

BHCluster wrote: 04/11/2021 16:40
Kolinda wrote: 04/11/2021 16:28

Komšić je Hrvat, valjda, ili se lažno predstavlja....
Etnicki Hrvat.
Čekaj, jeli Hrvat ili Bosanac, ne može biti oboje....
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#229 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by BHCluster »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:41
BHCluster wrote: 04/11/2021 16:40

Etnicki Hrvat.
Čekaj, jeli Hrvat ili Bosanac, ne može biti oboje....
Znas li razliku izmedju etnije i nacije?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#230 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Kolinda »

BHCluster wrote: 04/11/2021 16:43
Kolinda wrote: 04/11/2021 16:41

Čekaj, jeli Hrvat ili Bosanac, ne može biti oboje....
Znas li razliku izmedju etnije i nacije?
Ajde pojasni mi molim te, kako će biti Bosanac (ako ne regionalno) i Hrvat....ako misliš da dolazi iz regije Bosne o da može ali to nije tako napisano u tekstu koji sam ja citirao...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#231 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by un1ted »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:39 Naravno da se ne plaća pretplata za TV koji hrvatski narod proglašava zločinačkim i svakodnevno radi o glavi istima.
TV u kuci ti zlocinacki? Promijeni ga brate, uzmi novi i nastavi placati taksu za posjedovanje tv/radio prijemnika.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#232 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by skafiskafsnjak »

un1ted wrote: 04/11/2021 16:48
Kolinda wrote: 04/11/2021 16:39 Naravno da se ne plaća pretplata za TV koji hrvatski narod proglašava zločinačkim i svakodnevno radi o glavi istima.
TV u kuci ti zlocinacki? Promijeni ga brate, uzmi novi i nastavi placati taksu za posjedovanje tv/radio prijemnika.
Bola ne mozes se sa licemjerima raspravljati... Ko fol.hoce fino sve, ok su oni...pa.noz u ledja kao 93e .
Ljubav postovanje zakona ovo.ono, a pretplata drzavne tv se ne placa...i vrrrlo vjerovatno se placa RTV Agresorske HB
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#233 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Kolinda »

skafiskafsnjak wrote: 04/11/2021 16:51
un1ted wrote: 04/11/2021 16:48

TV u kuci ti zlocinacki? Promijeni ga brate, uzmi novi i nastavi placati taksu za posjedovanje tv/radio prijemnika.
Bola ne mozes se sa licemjerima raspravljati... Ko fol.hoce fino sve, ok su oni...pa.noz u ledja kao 93e .
Ljubav postovanje zakona ovo.ono, a pretplata drzavne tv se ne placa...i vrrrlo vjerovatno se placa RTV Agresorske HB
Agresorske :lol:

E jesu vam isprali mozak "alal im vera".....zar ne znaš da je Alija pozvao hrvatske snage da oslobode BiH od srpskih snaga? Zar hrvatske snage potpomognute abih nisu zaustavile rat? Zar 90% orožja abih nije došlo preko hrvatskih teritorija? Zar barem pola miliona izbjeglica nije primljeno na hrvatski teritorij? Zar nisu obučavani vojnici abih na hrvatskom teritoriju? Zar vojnici abih nisu liječeni na Firulama (Split)....e agresora mašala....
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#234 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by muha_sa »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:39 Naravno da se ne plaća pretplata za TV koji hrvatski narod proglašava zločinačkim i svakodnevno radi o glavi istima.
Ima li kakav link, snimak il neka vijest gdje proglašavaju hrvatski narod zlocinackim :?
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#235 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by BHCluster »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:45
BHCluster wrote: 04/11/2021 16:43

Znas li razliku izmedju etnije i nacije?
Ajde pojasni mi molim te, kako će biti Bosanac (ako ne regionalno) i Hrvat....ako misliš da dolazi iz regije Bosne o da može ali to nije tako napisano u tekstu koji sam ja citirao...
Gdje se u Bosni i Hercegovini nalazi regija Hrvatska?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#236 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Kolinda »

BHCluster wrote: 04/11/2021 17:00
Kolinda wrote: 04/11/2021 16:45
Ajde pojasni mi molim te, kako će biti Bosanac (ako ne regionalno) i Hrvat....ako misliš da dolazi iz regije Bosne o da može ali to nije tako napisano u tekstu koji sam ja citirao...
Gdje se u Bosni i Hercegovini nalazi regija Hrvatska?
Pokušaj ti je :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#237 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:57
skafiskafsnjak wrote: 04/11/2021 16:51

Bola ne mozes se sa licemjerima raspravljati... Ko fol.hoce fino sve, ok su oni...pa.noz u ledja kao 93e .
Ljubav postovanje zakona ovo.ono, a pretplata drzavne tv se ne placa...i vrrrlo vjerovatno se placa RTV Agresorske HB
Agresorske :lol:

E jesu vam isprali mozak "alal im vera".....zar ne znaš da je Alija pozvao hrvatske snage da oslobode BiH od srpskih snaga? Zar hrvatske snage potpomognute abih nisu zaustavile rat? Zar 90% orožja abih nije došlo preko hrvatskih teritorija? Zar barem pola miliona izbjeglica nije primljeno na hrvatski teritorij? Zar nisu obučavani vojnici abih na hrvatskom teritoriju? Zar vojnici abih nisu liječeni na Firulama (Split)....e agresora mašala....
Jedino ako ste nas oslobadjali granatiranjem :lol:
Ne treba meni niko mozak isprati, Hrvatske granate su padale oko moje zgrade. Mnogi ocevi mojih prijatelja su poginuli od granata i metaka HVO ....

I ti dodjes i kazes isprali mi mozak.....
Nemojte nam vise pomagati Boga ti.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#238 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by BHCluster »

Kolinda wrote: 04/11/2021 17:01
BHCluster wrote: 04/11/2021 17:00

Gdje se u Bosni i Hercegovini nalazi regija Hrvatska?
Pokušaj ti je :lol:
Drago mi je da vidis kako nakaradno izgleda ta tvoja logika.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#239 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:57
skafiskafsnjak wrote: 04/11/2021 16:51

Bola ne mozes se sa licemjerima raspravljati... Ko fol.hoce fino sve, ok su oni...pa.noz u ledja kao 93e .
Ljubav postovanje zakona ovo.ono, a pretplata drzavne tv se ne placa...i vrrrlo vjerovatno se placa RTV Agresorske HB
Agresorske :lol:

E jesu vam isprali mozak "alal im vera".....zar ne znaš da je Alija pozvao hrvatske snage da oslobode BiH od srpskih snaga? Zar hrvatske snage potpomognute abih nisu zaustavile rat? Zar 90% orožja abih nije došlo preko hrvatskih teritorija? Zar barem pola miliona izbjeglica nije primljeno na hrvatski teritorij? Zar nisu obučavani vojnici abih na hrvatskom teritoriju? Zar vojnici abih nisu liječeni na Firulama (Split)....e agresora mašala....
Da li su ovo ti sto su nam pomagali?

Image

Kako te samo nije stid.... Ako sebe lazete, nemojte misliti da mozete nas.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/konacna ... /171129002
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#240 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by pemanapemani »

Seawolf wrote: 04/11/2021 15:14
pemanapemani wrote: 04/11/2021 14:54

Mislim da bi dovelo do toga da se env sistem obesmisli.

Morao bi se smisliti neki način da se zadovolje svi stanovnici BiH.
Onda bi se postavilo pitanje zašto izlaziti u susret onima kojih ima 13%, a zanemariti one kojih ima 12%?

Isto tako, mislim da bi predstavnici tri konstitutivna naroda dobro razmislili da li bi tal dijelili na 4 dijela.


Ovo što si ti naveo je odlično, ali totalno neostvarivo u sljedećih 50 godina, nažalost.

Mislim i da je ovo što sam napisao isto tako neostvarivo, jer je apsolutna većina stanovnika BiH objeručke pristala da i narodno i nacionalno budu B.H i S.
Jebi ga, moramo se pomiriti sa činjenicom da skoro 99% populacije BiH svoj primarni narodni i nacionalni identitet ne veže za državu Bosnu i Hercegovinu. U takvoj konstalaciji snaga, meni kao Bosancu je istodobno i smješno i žalosno kada neko spomene borbu za građansku BiH, dok u pauzi "borbe" prebrojavaju krvna zrnca uposlenika u javnim institucijama.

P.S. Mi smo ovdje na forumu krajem 2013. i početkom 2014., imali jedno od većih slavlja, dernek epskih razmjera, jer je popis pokazao da su "ubačeni elementi" u BiH - Bosanci statistička greška u broju stanovnika. Bilo je delegata koji su pod euforijom što Bošnjaka ima 51%, prijetili da će se u slučaju rata prvo obračunati sa Bosancima.
Meni se ne dopada tvoje razmišljanje da uvođenje četvrte konstitutivne kolone donosi neku suštinsku promjenu.

Ne donosi nikakvu.

Vjerovatno nisi dovoljno star da si izlazio na izbore 18. novembra 1990-e, ali vjerovatno znaš da se tada Predsjedništvo Republike Bosne i Hercegovine biralo iz 4 kolone.

Pa su stanovnici ove države izabrali izrazito građansko Predsjedništvo sa trojicom SDA-ovaca, dvojicom HDZ-ovaca, jednom SDS-ovkom i jednim SDS-ovcem.
Ne uvodim 4. konstitutivnu kolonu, nego bi ona trebala biti pokazatelj da je konstitutivnost besmislena i da je popisno pitanje 24., u kojem je stavljen znak jednakosti izmedju naroda i nacije besmisleno.

Nazalost, apsolutna vecina je odlucila da je to pitanje za njih vise nego smisleno, prakticki neophodno.

Tako da je ova nasa prica besmislena.:)

Meni je samo zao ovog predivnog dijela zemaljske kugle, koji je pravi prirodni potencijalni raj.
Zao mi je onih nasih predaka koji su se peli na vrhove planina pokusavajuci ujediniti Boga i prirodu.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#241 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Point. »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:39
Point. wrote: 04/11/2021 14:38

Placaju li kladionice porez? Placa li se rtv taksa? Postuje li se sadasnji IZ? Postuje li se volja drugog naroda da svoj jezik zovu kako hoce a ne da se namece nekakav bosnjacki jezik koji ne postoji? Je li se postivao ustav kada se stvarala HB pa samouprava? Postuje li se sada ustav kada se izmisljaju teze poput legitimnog prestavljanja koje taj ustav ne poznaje? Je li ljubav da se u tim gradovima skandira Jebem te Bosno? Je li ljubav kada mislis da je predsjednik druge drzave tvoj predsjednik? Je li ljubav sto vecina sportasa iz tih gradova igra za drugu drzavu sa kojom u vecini slucajeva nemaju nista osim ljetovanja? Je li to taj patriotizam prema BiH? Je li patriotizam kada si u talu sa jednim likom poput Dodika koji otvoreno raspad drzave? Pricaj nam o tome.
Ajmo redom, naravno da kladionice plaćaju porez, dokaži da ne plaćaju odnosno da plaćaju drugačije nego u zemljama EU.
Naravno da se ne plaća pretplata za TV koji hrvatski narod proglašava zločinačkim i svakodnevno radi o glavi istima.
Ja bi uredno donio odluku da se promjeni naziv iz bošnjački u bosanski ali nakon što ti isti Bošnjaci i Bosanci prestanu sa nametanjem hrvatskog člana predsjedništva.
Samouprava je posljedica otimanja hrvatskom narodu pariteta u FBIH kako je potpisano po završetku rata, naravno nakon apelacije Aije Izetbegovića....
Legitimno predstavljanje je US postavio kao pravilo pri izboru delegata u DN, očito nisi pročitao iako je postavljeno 100 puta barem.
Jebem te Bosno kad prevedeš na hrvatski jezik znači, prestanite sa nametanjem Anela, Edima, Zlatka i Željka....
Većina sportaša igra za reprezentaciju za koju može igrati a ovisno o kvaliteti, naravno da će igrati za nogometnu reprezentaciju Hrvatske koja je viceprvak svijeta a ne BiH koja ima jedan plasman na neko natjecanje od postanka....
Dodik je osoba koja predstavlja srpski narod kao i Bakir bošnjački i koliko vidim da stalno sastanče međusobno sva trojica....naravno da u ovoj državi moraš sa svima surađivati....
Kakvo patetično razmišljanje. Govoriš o poštivanju Ustava a provođenje odluka US i riječi Ustava uslovljavaš.
User avatar
Login77777
Posts: 8689
Joined: 18/05/2021 09:11

#242 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Login77777 »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:39
Point. wrote: 04/11/2021 14:38

Placaju li kladionice porez? Placa li se rtv taksa? Postuje li se sadasnji IZ? Postuje li se volja drugog naroda da svoj jezik zovu kako hoce a ne da se namece nekakav bosnjacki jezik koji ne postoji? Je li se postivao ustav kada se stvarala HB pa samouprava? Postuje li se sada ustav kada se izmisljaju teze poput legitimnog prestavljanja koje taj ustav ne poznaje? Je li ljubav da se u tim gradovima skandira Jebem te Bosno? Je li ljubav kada mislis da je predsjednik druge drzave tvoj predsjednik? Je li ljubav sto vecina sportasa iz tih gradova igra za drugu drzavu sa kojom u vecini slucajeva nemaju nista osim ljetovanja? Je li to taj patriotizam prema BiH? Je li patriotizam kada si u talu sa jednim likom poput Dodika koji otvoreno raspad drzave? Pricaj nam o tome.
Ajmo redom, naravno da kladionice plaćaju porez, dokaži da ne plaćaju odnosno da plaćaju drugačije nego u zemljama EU.
Naravno da se ne plaća pretplata za TV koji hrvatski narod proglašava zločinačkim i svakodnevno radi o glavi istima.
Ja bi uredno donio odluku da se promjeni naziv iz bošnjački u bosanski ali nakon što ti isti Bošnjaci i Bosanci prestanu sa nametanjem hrvatskog člana predsjedništva.
Samouprava je posljedica otimanja hrvatskom narodu pariteta u FBIH kako je potpisano po završetku rata, naravno nakon apelacije Aije Izetbegovića....
Legitimno predstavljanje je US postavio kao pravilo pri izboru delegata u DN, očito nisi pročitao iako je postavljeno 100 puta barem.
Jebem te Bosno kad prevedeš na hrvatski jezik znači, prestanite sa nametanjem Anela, Edima, Zlatka i Željka....
Većina sportaša igra za reprezentaciju za koju može igrati a ovisno o kvaliteti, naravno da će igrati za nogometnu reprezentaciju Hrvatske koja je viceprvak svijeta a ne BiH koja ima jedan plasman na neko natjecanje od postanka....
Dodik je osoba koja predstavlja srpski narod kao i Bakir bošnjački i koliko vidim da stalno sastanče međusobno sva trojica....naravno da u ovoj državi moraš sa svima surađivati....
Naime, Ustavni sud je utvrdio da članovi Predsjedništva nisu zamišljeni kao (legitimni) predstavnici naroda, već građana.
User avatar
Login77777
Posts: 8689
Joined: 18/05/2021 09:11

#243 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Login77777 »

Point. wrote: 04/11/2021 20:02
Kolinda wrote: 04/11/2021 16:39

Ajmo redom, naravno da kladionice plaćaju porez, dokaži da ne plaćaju odnosno da plaćaju drugačije nego u zemljama EU.
Naravno da se ne plaća pretplata za TV koji hrvatski narod proglašava zločinačkim i svakodnevno radi o glavi istima.
Ja bi uredno donio odluku da se promjeni naziv iz bošnjački u bosanski ali nakon što ti isti Bošnjaci i Bosanci prestanu sa nametanjem hrvatskog člana predsjedništva.
Samouprava je posljedica otimanja hrvatskom narodu pariteta u FBIH kako je potpisano po završetku rata, naravno nakon apelacije Aije Izetbegovića....
Legitimno predstavljanje je US postavio kao pravilo pri izboru delegata u DN, očito nisi pročitao iako je postavljeno 100 puta barem.
Jebem te Bosno kad prevedeš na hrvatski jezik znači, prestanite sa nametanjem Anela, Edima, Zlatka i Željka....
Većina sportaša igra za reprezentaciju za koju može igrati a ovisno o kvaliteti, naravno da će igrati za nogometnu reprezentaciju Hrvatske koja je viceprvak svijeta a ne BiH koja ima jedan plasman na neko natjecanje od postanka....
Dodik je osoba koja predstavlja srpski narod kao i Bakir bošnjački i koliko vidim da stalno sastanče međusobno sva trojica....naravno da u ovoj državi moraš sa svima surađivati....
Kakvo patetično razmišljanje. Govoriš o poštivanju Ustava a provođenje odluka US i riječi Ustava uslovljavaš.
Ima on ovdje komentar kad je govorio o presudama US. Kaze neke presude treba drzati u ladici da se moze politicki uslovljavati druga strana.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#244 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Point. »

Login77777 wrote: 04/11/2021 20:09
Point. wrote: 04/11/2021 20:02

Kakvo patetično razmišljanje. Govoriš o poštivanju Ustava a provođenje odluka US i riječi Ustava uslovljavaš.
Ima on ovdje komentar kad je govorio o presudama US. Kaze neke presude treba drzati u ladici da se moze politicki uslovljavati druga strana.
Švedski stol. Tako oni zamišljaju demokratiju.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#245 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Nekome Švedska, a nekome švedski stol.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#246 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Ricken »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:57
skafiskafsnjak wrote: 04/11/2021 16:51

Bola ne mozes se sa licemjerima raspravljati... Ko fol.hoce fino sve, ok su oni...pa.noz u ledja kao 93e .
Ljubav postovanje zakona ovo.ono, a pretplata drzavne tv se ne placa...i vrrrlo vjerovatno se placa RTV Agresorske HB
Agresorske :lol:

E jesu vam isprali mozak "alal im vera".....zar ne znaš da je Alija pozvao hrvatske snage da oslobode BiH od srpskih snaga? Zar hrvatske snage potpomognute abih nisu zaustavile rat? Zar 90% orožja abih nije došlo preko hrvatskih teritorija? Zar barem pola miliona izbjeglica nije primljeno na hrvatski teritorij? Zar nisu obučavani vojnici abih na hrvatskom teritoriju? Zar vojnici abih nisu liječeni na Firulama (Split)....e agresora mašala....
Kako će Alija pozvati HV, kad je HV ratovala u BiH protiv Armije BiH prije Splitskog sporazuma?
Naime, sporazumom BiH i Hrvatske iz 1992. godine, obje vojske su mogle jedino djelovati u pograničnim djelovima obiju zemalja s ciljem borbe protiv JNA.
Splitskim sporazumom iz 1995. godine, dogovorena je „zajednička obrana od srpske agresije". Niko tu nije bio pozvan, nego su dvije zainteresirane strane sjele, shvatile da imaju zajednički interes i sprovele potpisani sporazum. Tako makar povijest kazuje i službeni dokumenti.

Međutim, HV je kršila sporazum iz 1992. godine, u periodu između 1993 i sredine 1995. godine, i boravila nelegalno u unutrašnjosti BiH, pa je tim povodom zabilježeno:

"Novinar Mladen Bošnjak, autor knjige „Blaž Kraljević - pukovnik i pokojnik“, za Deutsche Welle kaže da angažman HV-a u BiH nikada nije bio tajna i da su jedino tumačenja istog bila radikalno različita, zavisno od trenutka i potreba dnevne politike. HV u Hercegovini bila je posve normalna pojava, a razlog je razumljiv - obrana Dubrovnika i uskog kopnenog prilaza k ovom gradu. Naravno, i radi obrane hercegovačkih Hrvata koji su, uprkos ukorijenjenom suprotnom mišljenju, bili dosta slabo organizirani, kaže Bošnjak. Posavina je najveća enigma kada je u pitanju „pomoć“ Hrvatske tamošnjim Hrvatima, ističe naš sagovornik. Naime, jako puno ozbiljnih ljudi tvrdi da je Posavina izdana ili prodana. Jedan od najglasnijih je general Ante Prkačin koji otvoreno, bez ikakvog uvijanja, tvrdi da je njegovu jedinicu (HOS BiH – Hrvatske odbrambene/oružane snage BiH) na posavskom ratištu izdao general Pavao Miljavac. Jedan od nedavno uhapšenih pripadnika HVO-a u Orašju, general Đuro Matuzović, kaže da je spreman sarađivati sa Tužiteljstvom BiH i da je na terenu komandovao „samo na papiru“, dok je stvarna moć bila u rukama HV-a. „Nedvojbeno i bespogovorno, u svim situacijama HV je bila, u operativnom i svakom drugom smislu, nadređena domaćim snagama“, potvrđuje Mladen Bošnjak.

Sporna uloga HV-a u vrijeme operacije „Koridor 92"

U ljeto 1992. godine snage lojalne Radovanu Karadžiću (bivša Vojska Republike Srpske – VRS) pokrenule su vojnu operaciju „Koridor 92" čiji je cilj bio uspostava veze između zapadnog i istočnog dijela tadašnje RS, ali i povezivanje „srpskih" teritorija u BiH i Hrvatskoj sa Srbijom. Za petnaestak dana juna 1992. godine snage VRS-a ovladale su Derventom, Modričom i Odžakom, spajajući istočne i zapadne „srpske" teritorije. Borbe su nastavljene tokom ljeta, a početkom oktobra 1992. godine VRS zauzima i Bosanski Brod, čime je slomljen otpor branitelja na ovom dijelu ratišta, a većinsko hrvatsko i bošnjačko civilno stanovništvo protjerano, izbjeglo ili ubijeno.

„Uspostava 'Posavskog koridora' je klasični politički deal. O tome je svjedočilo puno insidera, a i neka suđenja su to potvrdila", kaže Mladen Bošnjak. „Vojna logika nalagala je odbranu i presijecanje koridora prema Krajini, ali je presudila politika, odnosno dogovor Franje Tuđmana i Slobodana Miloševića o podjeli BiH. Snage HV-a su se povukle iz Posavine što je vojsci Radovana Karadžića omogućilo probijanje koridora“, kaže za Deutsche Welle profesor odbrane i sigurnosti iz Sarajeva Nedžad Ahatović. Navodeći primjere povlačenja HV-a iz Posavine, naš sagovornik podsjeća na slučaj 108. brigade HV-a. „U duhu sporazuma Tuđman-Milošević, 108. brigada HV-a je sa teritorije BiH povučena prema Slavonskom Brodu, zbog čega je general HV-a Petar Stipetić oštro protestirao. Zato mu je oduzeta komanda i ostao je neraspoređen. Na ovom području nikada nije bilo sukoba između HVO-a i Armije RBiH“, dodaje Ahatović.

HV je i prije Splitskog sporazuma aktivno učestvovala u napadnim borbenim operacijama protiv Armije RBiH u Srednjoj Bosni i dolini Neretve, posebno u Mostaru, ističe naš sagovornik. „Hrvatska državna politika je nakon Vens-Ovenovog plana odlučila osigurati što veći prostor za Hrvate u BiH kako bi se dobio argument više u pregovorima za završetak rata. U tom kontekstu su poduzeta i vojna djelovanja HV-a pod krinkom 'dragovoljnog' boravka u BiH, mada se kasnije otkrilo da su na terenu u BiH bile prisutne kompletne regularne jedinice HV-a“, kaže Nedžad Ahatović.

Hag je presudio da je HZHB zločinački udruženi poduhvat. Prema presudi je neosporno, da je grupa čelnika HRHB, učestvujući u UZP-u zajedno sa tadašnjim čelnicima R. Hrvatske, na čelu sa tadašnjim predsjednikom Franjom Tuđmanom, nastojala uspostaviti etnički hrvatski entitet u granicama Banovine Hrvatske iz 1939. godine i stvoriti pretpostavke za njegovo pripajanje sa Hrvatskom, pri tome čineći teške zločine i provodeći etničko čiščenje. To je presuda. Isprani mozgovi vjerovatno pokušavaju 1000 puta ponovljenu laž učiniti istinom.

Ovo što pominješ oko distribucije oružja i drugih dobara, jeste istina, ali je to komercijalna usluga, vrlo uredno plaćena u novcu i dobrima. Trgovalo se i sa Srbima, puno manje, doduše.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#247 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Ricken »

Kolinda wrote: 04/11/2021 16:39
Point. wrote: 04/11/2021 14:38

Placaju li kladionice porez? Placa li se rtv taksa? Postuje li se sadasnji IZ? Postuje li se volja drugog naroda da svoj jezik zovu kako hoce a ne da se namece nekakav bosnjacki jezik koji ne postoji? Je li se postivao ustav kada se stvarala HB pa samouprava? Postuje li se sada ustav kada se izmisljaju teze poput legitimnog prestavljanja koje taj ustav ne poznaje? Je li ljubav da se u tim gradovima skandira Jebem te Bosno? Je li ljubav kada mislis da je predsjednik druge drzave tvoj predsjednik? Je li ljubav sto vecina sportasa iz tih gradova igra za drugu drzavu sa kojom u vecini slucajeva nemaju nista osim ljetovanja? Je li to taj patriotizam prema BiH? Je li patriotizam kada si u talu sa jednim likom poput Dodika koji otvoreno raspad drzave? Pricaj nam o tome.
Ajmo redom, naravno da kladionice plaćaju porez, dokaži da ne plaćaju odnosno da plaćaju drugačije nego u zemljama EU.
Naravno da se ne plaća pretplata za TV koji hrvatski narod proglašava zločinačkim i svakodnevno radi o glavi istima.
Ja bi uredno donio odluku da se promjeni naziv iz bošnjački u bosanski ali nakon što ti isti Bošnjaci i Bosanci prestanu sa nametanjem hrvatskog člana predsjedništva.
Samouprava je posljedica otimanja hrvatskom narodu pariteta u FBIH kako je potpisano po završetku rata, naravno nakon apelacije Aije Izetbegovića....
Legitimno predstavljanje je US postavio kao pravilo pri izboru delegata u DN, očito nisi pročitao iako je postavljeno 100 puta barem.
Jebem te Bosno kad prevedeš na hrvatski jezik znači, prestanite sa nametanjem Anela, Edima, Zlatka i Željka....
Većina sportaša igra za reprezentaciju za koju može igrati a ovisno o kvaliteti, naravno da će igrati za nogometnu reprezentaciju Hrvatske koja je viceprvak svijeta a ne BiH koja ima jedan plasman na neko natjecanje od postanka....
Dodik je osoba koja predstavlja srpski narod kao i Bakir bošnjački i koliko vidim da stalno sastanče međusobno sva trojica....naravno da u ovoj državi moraš sa svima surađivati....
Neplaćaju za male dobitke, koji su najčešći. Za ostale dobitke se plaća porez od 10%. Obveznik nije kladionica nego igrač. U svim drugim EU zemljama kao i zemljama istočnog Balkana, taj neoporezivi cenzus je ili iznimno mali, ili ga nema, a dobici se oporezuju progresivno, po stopama od 10, 15, 20, 30 postotaka.

Suludo je tražiti, što pojedini SDA, SDP hoštapleri traže, da se na klađenje plaća PDV, jer je PDV porez na promet dobara i usluga, a u ovom slučaju nema prometa niti dobara niti usluga. Međutim, u drugim, pogotovo razvijenim zemljama pravna lica iz ove branše, imaju obavezu uplaćivati pozamašne stope od dobiti nakon poreza na dobit u razne socijalne fondove. Tako da se FBiH može nazvati rajem za kladionice i kladioničare.

U javnom RTV sistemu i odboru sistema sjede kadrovi HDZ, kreiraju politiku servisa, uzimaju naknade, dnevnice, elektroprivrede i telekomi sa prefiksom HZ HB naplaćuju proviziju, tako da je ta priča isprazna. Zakon kaže da je RTV taksa, porez na posjedovanje RTV prijemnika. Ako posjeduješ prijemnik, i neplaćaš pretplatu kršiš zakon i ne bi trebao imati pravo na javne usluge, RTV taksa nije ništa drugo do parafiskalni namet kao i porez na promet nepokretnosti ili taksa na istaknutu firmu.

Za ostali dio teksta, imaš presude Europskog suda, koje treba sprovesti, a legitimnog predstavljanja u tom kontekstu, kako ga zamišlja HDZ, nema, jer krši osnovna ljudska prava i nije u skladu sa europskom tradicijom i vrijednostima.

I hajde na kraju da pričamo otvoreno o čemu se radi. NIkakvo legitimno predstavljanje nije suštinski interes HDZa, to je samo alat da bi se bez naknade ovladalo bankama i osiguranjima pod domaćom kontrolom, odnosno gdje država ima većinksi paket. Onog trenutka, kad Sarajevo Osiguranje bude preuzeto od strane Central osiguranja, presuda po apelaciji Ljubića će se zaboraviti i staviti u ladicu do neke nove suštinske materijalne potrebe.
Seawolf
Posts: 7728
Joined: 14/06/2012 22:59

#248 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Seawolf »

pemanapemani wrote: 04/11/2021 18:58
Seawolf wrote: 04/11/2021 15:14
Meni se ne dopada tvoje razmišljanje da uvođenje četvrte konstitutivne kolone donosi neku suštinsku promjenu.

Ne donosi nikakvu.

Vjerovatno nisi dovoljno star da si izlazio na izbore 18. novembra 1990-e, ali vjerovatno znaš da se tada Predsjedništvo Republike Bosne i Hercegovine biralo iz 4 kolone.

Pa su stanovnici ove države izabrali izrazito građansko Predsjedništvo sa trojicom SDA-ovaca, dvojicom HDZ-ovaca, jednom SDS-ovkom i jednim SDS-ovcem.
Ne uvodim 4. konstitutivnu kolonu, nego bi ona trebala biti pokazatelj da je konstitutivnost besmislena i da je popisno pitanje 24., u kojem je stavljen znak jednakosti izmedju naroda i nacije besmisleno.

Nazalost, apsolutna vecina je odlucila da je to pitanje za njih vise nego smisleno, prakticki neophodno.

Tako da je ova nasa prica besmislena.:)

Meni je samo zao ovog predivnog dijela zemaljske kugle, koji je pravi prirodni potencijalni raj.
Zao mi je onih nasih predaka koji su se peli na vrhove planina pokusavajuci ujediniti Boga i prirodu.
Možeš li objasniti kako bi se po tebi na sadržaj Ustava i Izbornog zakona trebalo logično odraziti, to da na popisu 15% ili više popisanih stanovnika Bosne i Hercegovine na pitanje broj 24, odgovori drugačije od Bošnjak / Hrvat / Srbin.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#249 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by oruzana_pobuna »

Jebač :lol:
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#250 Re: Veliko političko finale u BiH

Post by Novak20 »

Iznenadna jesenja kiša je trenutno prekinula igr(ank)u. Kompletan teren je pod vodom.

Loše drenaže, suspendiran Solak, CZ RS u Srbiji na pokaznoj vježbi obrane od poplava, nestalo struje za reflektore...pa ljudi, je li to moguće ?
Post Reply