Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post Reply

Koga bi najradije podržali?

1. Dino Konaković
59
25%
2. Denis Bećirović
47
20%
3. Nermin Nikšić
9
4%
4. Denis Zvizdić
34
14%
5. Netko drugi
87
37%
 
Total votes: 236

User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#226 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Gusar-from-Riga »

Kako "sklonise" akademika Sulejmana Redzica.. Politika 10 poteza unaprijed, a mi merhametlije.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#227 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Roccohljup »

ultima_palabra wrote: 18/10/2021 02:30 Govorimo o kandidatu Trojke (SDP, NIP, NS). Hadzikadic ima svoju stranku, ako uopste postoji trenutno jer je u procesu ujedinjenja sa drugim SDA trabantima.
Teško da trojka između sebe može dogovoriti nekog kandidata koji je (po)vezan sa bilo kojom od te tri stranke. Možda bi profa tu i mogao ući u priču da stanu iza njega jer iskreno što se tiće elokvencije, znanja, međunarodnih referenci i poznanstava, toga mu ne fali. Pored toga, mislim da bi njegova kandidatura uz podršku trojka zaista pogurala glasove dijaspore u njihovu korist a to može biti presudno. Trojka se onda može puno aktivnije posvetiti mandatima u parlamentima koji su po meni puno bitniji za uništavanje krim hobotnice i osovina zla (sda, hdz i snsd).
Bossona
Posts: 5220
Joined: 21/12/2020 03:28

#228 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Bossona »

Trojka treba da se proširi i da se nazove BH blok, u taj blok treba da uđu sve opozicione stranke sa kojima mogu napraviti zajedničku platformu protiv trodecenijskog zla zvano SDA jer glas za SDA je glas protiv BiH.
Podijeljena opozicija sa više kandidata je pomoc veleizdajniku i krimosu Bakiru da sjedne u stolicu koju mu je čuvao Šefikus.
Bakir je kao član predsjedništva dao akreditaciju srbijanskom Ambasadoru Đorđeviću koji je bio direktor BIA-e i školski drug da obavještajno umreži Bosnu.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... rad-411711
Takođe treba ograničiti mandat na dva izborna ciklusa odnosno 8 godina maksimalno.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#229 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by RunnerX »

Roccohljup wrote: 18/10/2021 09:25 Teško da trojka između sebe može dogovoriti nekog kandidata koji je (po)vezan sa bilo kojom od te tri stranke. Možda bi profa tu i mogao ući u priču da stanu iza njega jer iskreno što se tiće elokvencije, znanja, međunarodnih referenci i poznanstava, toga mu ne fali. Pored toga, mislim da bi njegova kandidatura uz podršku trojka zaista pogurala glasove dijaspore u njihovu korist a to može biti presudno. Trojka se onda može puno aktivnije posvetiti mandatima u parlamentima koji su po meni puno bitniji za uništavanje krim hobotnice i osovina zla (sda, hdz i snsd).
Taj pajac nijednim svojim potezom u ove tri godine nije pokazao da je timski igrač, naprotiv pokazao je koliko je sujetan i prikriveni SDA igrač, sreća pa se desila ona protestna šetnja gdje se ponašao kao uvrijeđena mlada i pokazao pravo lice.
Bossona
Posts: 5220
Joined: 21/12/2020 03:28

#230 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Bossona »

Roccohljup wrote: 18/10/2021 09:25
ultima_palabra wrote: 18/10/2021 02:30 Govorimo o kandidatu Trojke (SDP, NIP, NS). Hadzikadic ima svoju stranku, ako uopste postoji trenutno jer je u procesu ujedinjenja sa drugim SDA trabantima.
Teško da trojka između sebe može dogovoriti nekog kandidata koji je (po)vezan sa bilo kojom od te tri stranke. Možda bi profa tu i mogao ući u priču da stanu iza njega jer iskreno što se tiće elokvencije, znanja, međunarodnih referenci i poznanstava, toga mu ne fali. Pored toga, mislim da bi njegova kandidatura uz podršku trojka zaista pogurala glasove dijaspore u njihovu korist a to može biti presudno. Trojka se onda može puno aktivnije posvetiti mandatima u parlamentima koji su po meni puno bitniji za uništavanje krim hobotnice i osovina zla (sda, hdz i snsd).
:thumbup:
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#231 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by addem »

Mora se kandidovat predsjednik jedne stanke pa sad Dino ili Neka sve drugo je taraba. Kakav crni zvizdic kakvi hadzikadici i ostalo.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#232 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Roccohljup »

addem wrote: 18/10/2021 09:57 Mora se kandidovat predsjednik jedne stanke pa sad Dino ili Neka sve drugo je taraba. Kakav crni zvizdic kakvi hadzikadici i ostalo.
Iskreno, meni ni jedan nisu za tu poziciju. Kifli je plafon Premijer FBIH, a Neki neka pozicija u VM.
Dajte ljudi da imamo makar nekoga u predsjedništvu ko zna strane jezike, ima dobre diplomatske manire, itd., tj da nas neće brukati ko ovi dosadašnji.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24755
Joined: 08/09/2005 20:08

#233 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Haris.ba »

RunnerX wrote: 18/10/2021 09:47 Taj pajac nijednim svojim potezom u ove tri godine nije pokazao da je timski igrač, naprotiv pokazao je koliko je sujetan i prikriveni SDA igrač, sreća pa se desila ona protestna šetnja gdje se ponašao kao uvrijeđena mlada i pokazao pravo lice.
Njemu su izbori trebali licno da istestira svoju licnu tezinu na izborima.

Ima covjek pravo se kandidovati. Ne treba to gledati samo po sebi negativno, iako je time vjerovatno vise pomogao Sefiku nego odmogao gledajuci odnos glasova na izborima.

Ali, koji je smisao uopce gurati nekoga ko nema nikakve politicke infrastrukture? Pa bio taj akademik akademika.
Ja kontam da se gura taj narativ "zgadile ti se politicke stranke".

Ali, politicke stranke su nacin djelovanja modernih drustava. Nema potrebe izmisljati toplu vodu.
Ako neko ne moze upravljati strankom kako ce drzavom? Hadzikadica htjeli izbaciti iz stranke. Smijesno.
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#234 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by mistek »

jasib wrote: 17/10/2021 22:45 Od cjelokupnog teksta, na temi "Kandidat Trojke za člana Predsjedništva", ti si o temi napisao samo jednu rečenicu. Sve ostale namijenio si pljuvanju NS :D
Pa pljuvanju (ako se može nazvati pljuvanjem) u smislu da ne trebaju da se miješaju u priču oko kandidovanja za predsjedništvo. Valjda u tome i jeste bit :D Neka NS, takva politička opcija je potrebna u društvu, ali sam mišljenja da su se mogli bolje razvijati do sada. Daj da uzmu mandate svuda, da su zanimljivi ljudima širom BiH (pa eto i da shvatm da nikad neće biti zanimljivi u Bužimu, ali vala u Bihaću mogu biti), pa ćemo pričati o kandidatu za predsjedništvo :D
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#235 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by RunnerX »

Jasno je da će zeleni pokušati da ubace trojance u izbor za člana predsjedništva, isto kao što je jasno da će njihovi sendvičari pokušati da unesu nemir na društvene mreže i foruma. Ipak, isto tako je jasno da će zajednički kandidat poniziti Bakira i poslati ga u političku penziju.

Ponoviću se. Ime je nebitno. Nikšić, Konaković, peti, deseti... ako SBB stane uz kandidata trojke, plus ove manje stranke koje mogu donijeti preko 30 hiljada glasova - Izetbegović će biti pometen i ponižen. Čista matematika.

Sve ostalo je palamuđenje i razvodnjavanje veoma jednostavne priče.

Ovdje je bitna simbolika, ne sam član predsjedništva. Bitno je pobijediti SDA kandidata, to je uspio samo Silajdžić 2006. godine. Ja bih lično volio da to budu Nikšić ili Konaković, da zelene još više zaboli i da napokon shvate da kriminalna politika koju vode više ne prolazi, da ih narod prezire.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#236 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by uglavnomja »

Bossona wrote: 18/10/2021 09:55
Roccohljup wrote: 18/10/2021 09:25

Teško da trojka između sebe može dogovoriti nekog kandidata koji je (po)vezan sa bilo kojom od te tri stranke. Možda bi profa tu i mogao ući u priču da stanu iza njega jer iskreno što se tiće elokvencije, znanja, međunarodnih referenci i poznanstava, toga mu ne fali. Pored toga, mislim da bi njegova kandidatura uz podršku trojka zaista pogurala glasove dijaspore u njihovu korist a to može biti presudno. Trojka se onda može puno aktivnije posvetiti mandatima u parlamentima koji su po meni puno bitniji za uništavanje krim hobotnice i osovina zla (sda, hdz i snsd).
:thumbup:
kakav hadzikadic, takvih je gluposti nalupao vezano za bh situaciju, dzaba mu 100 americkih doktorata i poznanstvo sa svim vaznim ljudima na planeti - on nije dobar ni dorastao ni svjestan situacija
ili je svjestan, ali namjerno ide u pogresnom smjeru
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55583
Joined: 15/12/2008 16:53

#237 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by ultima_palabra »

Roccohljup wrote: 18/10/2021 09:25
ultima_palabra wrote: 18/10/2021 02:30 Govorimo o kandidatu Trojke (SDP, NIP, NS). Hadzikadic ima svoju stranku, ako uopste postoji trenutno jer je u procesu ujedinjenja sa drugim SDA trabantima.
Teško da trojka između sebe može dogovoriti nekog kandidata koji je (po)vezan sa bilo kojom od te tri stranke. Možda bi profa tu i mogao ući u priču da stanu iza njega jer iskreno što se tiće elokvencije, znanja, međunarodnih referenci i poznanstava, toga mu ne fali. Pored toga, mislim da bi njegova kandidatura uz podršku trojka zaista pogurala glasove dijaspore u njihovu korist a to može biti presudno. Trojka se onda može puno aktivnije posvetiti mandatima u parlamentima koji su po meni puno bitniji za uništavanje krim hobotnice i osovina zla (sda, hdz i snsd).
Stani malo, Trojka treba nominovati nekoga iz skroz cetvrte stranke, ko je najavio ujedinjenje sa Komsicem i Bijedicem i ciji su kadrovi podrzali SDA kad god je zatrebalo?

Mozda jesu budale, ali tolike nisu sigurno.
User avatar
malakh
Posts: 7161
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#238 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by malakh »

ne mogu da vjerujem da još uvijek postoje ljudi koji vjeruju u ideju mirsada hadzikadica.

čovjek je klasični sda igrač i 100% će biti kandidat i na ovim izborima i uz neku mizeriju glasova koje će osvojiti će pokušati pomoći bakiru da se domogne predsjedničke fotelje.

najbitnije je suziti izbor, kao što se u rsu radi i to je jedini način da se pobijedi. neka se onda kandidiraju i hadzikadic i komšić, jer je to manje bitno kada trojka nastupi jedinstveno za jednog kandidata.

sda je toga svjesna i zato lobiraju silajdžića da bude kandidat, ali se nadam da hare neće nasjesti na njihovu priču.

ono što mi se ne sviđa u kompletnoj priči je ovo mesetarenje fahrudina radoncica, koji je osjetio da bi bakir mogao izgubiti, pa mu sada na jedan perfidan način pokušava pomoći, tako što se svoju omrazenost u glasačkom tijelu prenijeti na trojku. jer, realno, mnogo je glasača koji ne bi da se miješaju sa fahrom i to je plus trojke koja ga je izbacila u vlasti i koja ga drži po strani.

jasno ga trebaju staviti na tribine, pa ako hoće da podrži na neki stihijski način, neka to učini, a ako ne, neka podrži nekoga drugog. svakako više nema aktiviste i ljude koji bi mogli iznijeti neku njegovu priču.
giannibelif
Posts: 1960
Joined: 28/01/2017 22:11

#239 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by giannibelif »

Kako će pobjediti kad prodaju tarač kandidata kao neku varijantu. Mogu odustati i Hadžikadić, Komšić i koliko još drugih, Nikšić nema nikakve šanse za pobjedu. Problem je što niko drugi kvalitetan i sa šansom neće, a on jedini se gura. Barem je takva percepcija u javnom prostoru.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#240 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by jefff »

Ima evo moj mali pa ga kandidujte
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#241 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

giannibelif wrote: 19/10/2021 19:15 Kako će pobjediti kad prodaju tarač kandidata kao neku varijantu. Mogu odustati i Hadžikadić, Komšić i koliko još drugih, Nikšić nema nikakve šanse za pobjedu. Problem je što niko drugi kvalitetan i sa šansom neće, a on jedini se gura. Barem je takva percepcija u javnom prostoru.
Jasno je SDP nema kapacitet pobjediti Bakira i Željka
breuer
Posts: 7202
Joined: 06/07/2009 15:44

#242 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by breuer »

Sabina Čudić za bošnjačku članicu predsjedništva?

:zzzz:
User avatar
Truba
Posts: 81590
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#243 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Truba »

nek ona juriša na komšića
sabina je i katoličko ime :mrgreen:

https://www.znacenje-imena.com/sabina
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#244 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Roccohljup »

dobih preko FB

User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#245 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by un1ted »

Samo ne trenerka niksic. Pa taj ne moze dvije prosirene sastaviti, u svakom duelu ga izvozaju :(
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#246 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

Black swan wrote: 20/10/2021 11:28 nek ona juriša na komšića
sabina je i katoličko ime :mrgreen:

https://www.znacenje-imena.com/sabina
Sabini je teže odredit nacionalnost nego Benjamini
Čas Bošnjakinja,pa Ostala sad Hrvatica :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81590
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#247 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Truba »

ma sve ja to razumijem i poštujem
ali razumite i ljude kojima je to bitno
User avatar
malakh
Posts: 7161
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#248 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by malakh »

zbog ultimativnih stavova sdpa, uopce nije iskljuceno da ce nip izaci sa svojim kandidatom.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#249 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

malakh wrote: 22/10/2021 19:38 zbog ultimativnih stavova sdpa, uopce nije iskljuceno da ce nip izaci sa svojim kandidatom.
Ako će to biti član SDA nek izadje samostalno
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#250 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

Trojka kako to i samo ime kaže izlazi u 3 kolone za Predsjedništvo :lol:
Post Reply