Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post Reply

Koga bi najradije podržali?

1. Dino Konaković
59
25%
2. Denis Bećirović
47
20%
3. Nermin Nikšić
9
4%
4. Denis Zvizdić
34
14%
5. Netko drugi
87
37%
 
Total votes: 236

User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#151 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by jasib »

Sarajmen wrote: 15/10/2021 23:22
"Naravno da će Naša stranka predložiti ime za kandidata Trojke za člana Predsjedništva", rekao je Forto.
Ako se prije toga ne raspadnu :-)
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#152 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

Ili SDA ovac Denis ili 3 Kolone?
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#153 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by mistek »

A čekajte, ako pričamo objektivno, ko može parirati Bakiru? Na stranu ovdje na forumu, na stranu ko je bolji, nego kad dođu izbori i glasanje. Pa polumrtvi Šefik Džaferović je uzeo izbore Bećiroviću, koji je u toj kampanji bio (predstavljen) kao melek, bez nekih mana za bilo koga, baš solidno korektan kandidat bio. Ok, odvukao dio glasova Fahro, odvukao dio Mirso, odvukao dio Šepić, ali govorimo o Džaferoviću. I opet preko 200.000.

Izbore prije, Bakir na 250.000. Ok, opet ko bica razjedinjenost drugih opcija, ali ubjedljivo najbliži Bakiru bio Fahro. Znači, ne daj Bože nikome.

Na izborima 2022., ako ih bude, Bakir će imati nikad bolju situaciju. Šansa da izgubi je otprilike jednaka šansama da BiH u nekoj utakmici kvalifikacija u fudbalu dobije Njemačku u Minhenu :D Dešava se, ali je vjerovatnoća tanka. SDA će mobilizirati sve živo, jer znaju da moraju, već ide priča, loženje, ono što najbolje znaju. S druge strane, opozicija je ideološki razjedinjena i ne može ponuditi nikoga ko će zadovoljiti sve strane. Neko ko je željan kandidata Naše stranke sigurno neće glasati za Zvizdića, a neko ko je blizak idejama NiP-a neće glasati za kandidate Naše stranke sigurno.

Od svih imena koja se spominju, Zvizdić je najzvučnije ime i vjerovatno bi borba unaprijed djelovala kao zanimljiva, ali nema Zvizdić ništa čime bi dobio Bakira. To je recimo solidan pokušaj da se nabije dobar broj glasova i bez šanse za pobjedu. Dino bi možda i jedini imao šanse, ali bi generalno bio budala da to uradi i pokopa sebe u slučaju poraza. Da je kontra Džaferović, bilo bi laganica vjerovatno, ali ovako ne ide. Ovi kandidati koji se spominju iz SDP, prvenstveno Nera Nikšić, to je smijurija. Pa ni unutar SDP članstva nema punu podršku. Ali, pisao sam to i za izbore 2018., problem SDP kandidata je preseravanje s pričom "predsjednik svih nas". Tu priču pušimo mi u Sarajevu, ali gdje god imaš neke podjele, ljudi nisu željni toga. U Mostaru, Vitezu, Travniku, Jajcu, Stocu, veliki je broj ljudi koji će reći "ja hoću B člana predsjedništva, a ne zajedničkog, jer ostali imaju svog". Mislim da SDP čak ima kapacitet da iznjedri nekog zanimljivog, ali ih ubije taj princip u kampanji :D Naša stranka nema kapacitet, uglavnom je to po onoj "vidjela žaba da se konj potkiva...".

Pretpostavljam da će neka od ove dvije stranke SDP/NS kompromisno da se usmjeri na hrvatskog člana predsjedništva. :D I u biti, ovo s predsjedništvom najmanje bitno. Puno je važnija borba ispod. Na mjestu trojke, ja se ne bih previše ni bavio tim i ne bih trošio ni Dinu, ni Zvizdića, ni Nikšića na taj vrlo izvjesni poraz. Daj na njihova i slična imena da se izgura pobjeda u parlamentima :)
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#154 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

Kolega Mistek slazemo se ali kako pobjediti za Parlamente kad SDA ima sigurica 8/9 u BH i najvise u FBIH jer su dominanti po izbornim jedinicama osim 7 i 11 gdje uzima NIP,prosle izbore je SDP formalno bio jaci od SDA na TK ali IJ(TK BD PK) BIH SDA uzela vise. Ako ispratimo statistiku izbora SDA ipak previse dominira s 100000 razlike.Pobjeda Opozicije za Prrdsjednustvo bi bio tezak udarac Bakiru.
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#155 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by mistek »

Ma taj udarac bi bio i pretežak, ali ne djeluje mi ko realan. Jednostavno, opozicija je suštinski podjeljena, prvo to. Glasači NS i glasači NiP-a se u putu nisu sreli. Da postaviš nekih 10 principijelnih pitanja pred jedne i druge, sve bi kontra odgovori bili. SDP kao balansira, ali imaju manu koju navedoh. Oni bi s pametnom kampanjom još i mogli. Drugo, nema tog kvalitetnog kandidata i džaba. Po meni, ne treba trošiti nekog ko je zicer za parlament na to :)

Eh sad, što se tiče PS BiH, ne mislim da će biti glatko za SDA. Barem ne mora biti. Recimo, na prošlim izborima, u KS (ta izborna jedinica) je SDA imala 60.000 glasova, a sam Zvizdić skoro 40.000. Neka ga sad NiP kandiduje na isto mjesto, imat ćeš jednaku situaciju. Dobit će SDA i tu jedan regularan mandat, ali im broj glasova može drastično pasti. U Ze-Do i SBK će NiP ove godine da parira samo tako, a tada ih nije ni bilo. DF će da grohne izvjesno i ja sam prilično ubijeđen da će trojka imati dobro više mandata od SDA same, neki omjer 12-7 i slično. Ni u FBiH, nema sile da NiP recimo ne ode na 10+ kandidata uz ziherašku strategiju s kandidatima. SDP će isto imati 10+. Trebalo bi da to uđe u neki egal sa SDA, eh ostalo su problem :D
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#156 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

Pad SBB i DF je srazmjerno jednak rastu NIP a?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24388
Joined: 08/09/2005 20:08

#157 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Haris.ba »

Da je Becirevic pobjedio za clana predsjednistva Sda bi bila opozicija na drzavnom nivou. Ako nista, Skaka ne bi bio ambasador.
Mnoge stvari bi se preslozile i u kantonima kada se salju delegati u Dom naroda BiH, i Sda sigurno ne bi imala delegata koliko ima u Domu naroda. Niti bi onda Sda nastelila Hdzu kandidata u Domu naroda.

Ali, ne. Clan predsjednistva je nebitna funkcija. Fokusirajmo se na parlamente.
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#159 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by mistek »

Haris.ba wrote: 16/10/2021 01:44 Da je Becirevic pobjedio za clana predsjednistva Sda bi bila opozicija na drzavnom nivou. Ako nista, Skaka ne bi bio ambasador.
Mnoge stvari bi se preslozile i u kantonima kada se salju delegati u Dom naroda BiH, i Sda sigurno ne bi imala delegata koliko ima u Domu naroda. Niti bi onda Sda nastelila Hdzu kandidata u Domu naroda.

Ali, ne. Clan predsjednistva je nebitna funkcija. Fokusirajmo se na parlamente.
Pa fokusirao se ti ili ne, Bakira ne može dobiti niko, vrlo prosto :D
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#160 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

mistek wrote: 16/10/2021 01:55
Haris.ba wrote: 16/10/2021 01:44 Da je Becirevic pobjedio za clana predsjednistva Sda bi bila opozicija na drzavnom nivou. Ako nista, Skaka ne bi bio ambasador.
Mnoge stvari bi se preslozile i u kantonima kada se salju delegati u Dom naroda BiH, i Sda sigurno ne bi imala delegata koliko ima u Domu naroda. Niti bi onda Sda nastelila Hdzu kandidata u Domu naroda.

Ali, ne. Clan predsjednistva je nebitna funkcija. Fokusirajmo se na parlamente.
Pa fokusirao se ti ili ne, Bakira ne može dobiti niko, vrlo prosto :D
Osim ako Zeljko povuce kandidaturu
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#161 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by ultima_palabra »

Sociolog wrote: 15/10/2021 20:50 Trenutno emisija Polis na Tvsa

Gost Campara

Pitanje o Zvidzicu?

Campara mislim da je on trenutno NAJBOLJA vanstranacka osoba ispred trojke

Strasno..gdje ja zivim.

Sve mi se cini da je NIP U23 podmladak SDA
Jesi ti svjestan da su njih dvojica prvi rodjaci?
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#162 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Sociolog »

ultima_palabra wrote: 16/10/2021 04:04
Sociolog wrote: 15/10/2021 20:50 Trenutno emisija Polis na Tvsa

Gost Campara

Pitanje o Zvidzicu?

Campara mislim da je on trenutno NAJBOLJA vanstranacka osoba ispred trojke

Strasno..gdje ja zivim.

Sve mi se cini da je NIP U23 podmladak SDA
Jesi ti svjestan da su njih dvojica prvi rodjaci?
Jutro

Jesam Gatacki klan :mrgreen:

Mada sve se cini da je NiP U23 SDA i pojedinci koji su zbog licnih frustacija napustili SDA a oni im sve dali bukvalno.
Zvizdica ne mogu organski, sterilan lik nimalo u sebi drcnosti odlucnosti..
Milion funkcija je izmjenio od 2002 + ratni dezerter kao i Campara.

A ovi Salonci iz Nase Stranke su posebna prica..
Plus znacajan je broj mladje progesivne raje koja je napustila u odnosu na 2018.
Eto nek ih je samo 40.000 puno je to glasova
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#163 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Anquilla »

Ideja da Trojka ima zajednickog kandidata nije od jucer.
Ovo sto su zapeli iz SDP-a da ga oni nominuju, pa onda iz Nase stranke, je dokaz koliko se oni ustvari tesko dogovaraju.
Stranke su u koaliciji vec 3 godine, ne razumijem zasto im ovo dnevno prepucavanje treba. Sjedite i dogovarajte se u tisini, i neka ne bude to Niksic.
Maliodmene
Posts: 2147
Joined: 10/01/2020 13:36

#164 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Maliodmene »

Pa NIP je zapoceo sa time kako ce kandidat bit Zvizdic, naravno da ce se i ove dvije stranke pozicionirat. Sve je to normalno u politici ljudi dragi. SDP je popustio na lokalnim izborima u Sarajevu dok je NIP i NS radio protiv SDPa na TK. Nemojte da zaboravljate tako brzo neke stvari. Sad je vrijeme da popuste oni. Idemo srusit zelenu bagru i najvece izdajnike ove zemlje. :bih:
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#165 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Osim_13 »

Anquilla wrote: 16/10/2021 08:36 Ideja da Trojka ima zajednickog kandidata nije od jucer.
Ovo sto su zapeli iz SDP-a da ga oni nominuju, pa onda iz Nase stranke, je dokaz koliko se oni ustvari tesko dogovaraju.
Stranke su u koaliciji vec 3 godine, ne razumijem zasto im ovo dnevno prepucavanje treba. Sjedite i dogovarajte se u tisini, i neka ne bude to Niksic.
Ako Nikšić bude ja ću proplakati, ali od smijeha :lol:
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#166 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by jasib »

Sociolog wrote: 16/10/2021 08:34

A ovi Salonci iz Nase Stranke su posebna prica..
Salonci, to je ovdje kolokvijalan naziv za četnike, je li?
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#167 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Sociolog »

Ne nego na nadmenost Forte i Kojovica u svim medijskim istupima i idejama tipa da naprave graniti zid za preminule od Covida19
User avatar
Haris.ba
Posts: 24388
Joined: 08/09/2005 20:08

#168 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Haris.ba »

ultima_palabra wrote: 16/10/2021 04:04
Jesi ti svjestan da su njih dvojica prvi rodjaci?
Neko maliciozan bi rekao da je Zvizdic genetski predodredjen za clana predsjednistva. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45204
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#169 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Chmoljo »

Ne znam cemu dozivljavanje ovog sporadicnog prepucavanja kao neceg tragicnog.

Ovoga ima unutar stranaka koje nisu strogo vezane za licnost, a da ne bude izmedju stranaka.

Ako se dogovore o zajednickom kandidatu, to ce samo ucvrstiti koaliciju, nakon ovih prepucavanja.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24388
Joined: 08/09/2005 20:08

#170 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Haris.ba »

Chmoljo wrote: 16/10/2021 11:24 Ne znam cemu dozivljavanje ovog sporadicnog prepucavanja kao neceg tragicnog.
Prvo, nije prepucavanje. Vec pozicioniranje polaznih politika. A mogda i krajnjih.

NiP se profilira u SzBiH v2.0. Borba prijestolja na bosnjacki nacin.
Dublje je to od prepucavanja. Silajdzic je fakticki bio sam. NiP je vec familija.

Sdp i NS ima izbor pogurati Sda otpadnike da postanu toliko jaki da je pitanje sa kime bi koalirali. Jer SzBiH je prije prirodno imala slabu Sda za partnera radije uvijek nego Sdp. Isto tako je i Nipu prirodnija saradnja sa Sda. Posvadjala se familija danas, pomirice se sjutra.
Last edited by Haris.ba on 16/10/2021 11:35, edited 1 time in total.
bob_1921
Posts: 579
Joined: 12/10/2018 10:09

#171 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by bob_1921 »

da se ne lazemo ns i nip nemaju kapacitete da nekog kandiduju pogotovo ns i ako im to prodje pisi propast, ako na ovim izborima ostvare bolje konkretne rezultate onda nek planiraju zesci napad i na tu poziciju na narednim izborima... sdp isto tanko, usrali su prosli put i nisu se jos izvadili, kobajagi cisku napravili samo pro forme al mislim da bi njihov kandidat uzeo vise glasova od ns i nip-a ... konkretno zvizdic nemam pojma kako kotira u bih mislim da je jedan od sda kadrova koji bolje kotira u bih i medju tim glasacima i strateski bi im bilo to ok da urade, da me pogresno ne shvatite on mi je isti djavo kao i konakovic, efendic, campara i ta klapa, grijali se i zivili uz kriminalni sda i eto odjednom otvorili oci, al realno sda je jos jaka mozda ne u Sa, nadam se da im je kraj vise, al po BiH jeste .. jasno je da kad bi zvizdica kandidovali da bi ns i sdp bili pod pritiskom svojih glasaca, dok nip nece jer je to haman jedno te isto samo dres drugi, ocekujem da ce se ns i sdp povuci i da ce konakovaci prodati suplju raji da ko nezavisnog kandidata predlazu zvizdica :-D :-D
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#172 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Iker C »

Mirnes Ajanovic :bih:
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#173 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by malakh »

Maliodmene wrote: 16/10/2021 09:33 Pa NIP je zapoceo sa time kako ce kandidat bit Zvizdic, naravno da ce se i ove dvije stranke pozicionirat. Sve je to normalno u politici ljudi dragi. SDP je popustio na lokalnim izborima u Sarajevu dok je NIP i NS radio protiv SDPa na TK. Nemojte da zaboravljate tako brzo neke stvari. Sad je vrijeme da popuste oni. Idemo srusit zelenu bagru i najvece izdajnike ove zemlje. :bih:
nisam nigdje vidio da je netko forsirao zvizdića. to su novinari radili svojim pitanjima upućenim i konakoviću i nikšiću. od zajedničke presskonferencije u sarajevu, do raznih gosotvanja konakovića i nikšića.

čak šta više, konaković je uvijek govorio da cijeni zvizdića, ali da nitko neće posvađati trojku, a pogotovo zajednički kandidat. slične izjave je davao i nikšić.

p.s. iznenađen sam da je zvizdić dobio ovako puno glasova na ovoj anketi, budući da je tradicija da je ovaj forum naklonjen sdpu... ili je to nekada bio.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#174 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Patton44 »

Ovi iz 3pm trebaju predlozit Bakira.Tako ce i oni imat pobjednika,i vuk sit i ovce na broju.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#175 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Prpa.ba »

Ne moze Bakir, ђенерале. Evo i STAV se oglasio. :mrgreen:

https://arhiv.stav.ba/sdp-odustao-od-an ... genocidom/
SDA odustala od antifašizma: Tvrde da RS nije nastala genocidom
Nije ovdje u pitanju real-politika, odnosno djelovanje u skladu s realnostima na terenu, već žongliranje s historijskim činjenicama potvrđenim haškim presudama, te ideološko, kulturološko, vrijednosno i mentalitetsko približavanje ili bolje rečeno povratak SDA u okrilje srpske političke kulture. I ne samo to, iz SDA bi željeli da pomjere onaj “Overtonov prozor”, te uspostave nove okvire prihvatljivog i pristojnog javnog i političkog diskursa, gdje bi bilo “fašisitički i nacionalistički” tvrditi da je RS nastala na genocidu! No, prava je istina to da je negiranje historijske činjenice da RS JESTE nastala genocidom jednako negiranju činjenice da, recimo, NDH JESTE bila genocidna tvorevina, što dovodi do zaključka da se SDA potpuno i do kraja odrekla bilo kakvih antifašističkih tekovina, ne samo u praksi već i u teoriji.
Post Reply