Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2301 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by JohnnyS »

jagugu wrote: 30/11/2021 16:04
Eto koliko je izbor Komšića radikalizirao Hrvate
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#2302 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

Isto kao kad je nezavisnost Hrvatske radikalizirala Srbe, pa napravili Vukovar :)
User avatar
Login77777
Posts: 8547
Joined: 18/05/2021 09:11

#2303 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:24
jagugu wrote: 30/11/2021 16:04
Eto koliko je izbor Komšića radikalizirao Hrvate
Komsic je kriv i za samoupravu 2001. :bih:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2304 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by JohnnyS »

Login77777 wrote: 30/11/2021 16:26
JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:24

Eto koliko je izbor Komšića radikalizirao Hrvate
Komsic je kriv i za samoupravu 2001. :bih:
Za to je Lagumdžija kriv
User avatar
Login77777
Posts: 8547
Joined: 18/05/2021 09:11

#2305 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:27
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:26
Komsic je kriv i za samoupravu 2001. :bih:
Za to je Lagumdžija kriv
A krivi su i Bosnjaci jer su ostali zivi. Jel tako? :thumbup:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2306 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by JohnnyS »

Login77777 wrote: 30/11/2021 16:30
JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:27

Za to je Lagumdžija kriv
A krivi su i Bosnjaci jer su ostali zivi. Jel tako? :thumbup:
Ne.
User avatar
House
Posts: 46617
Joined: 17/03/2010 15:36

#2307 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

Login77777 wrote: 30/11/2021 16:30
JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:27

Za to je Lagumdžija kriv
A krivi su i Bosnjaci jer su ostali zivi. Jel tako? :thumbup:
što smo većina.

to im je trn u oku
User avatar
Login77777
Posts: 8547
Joined: 18/05/2021 09:11

#2308 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:31
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:30
A krivi su i Bosnjaci jer su ostali zivi. Jel tako? :thumbup:
Ne.
Pa kako nisu? Ocito vam smetaju u podjeli BiH na Hrvate i Srbe. Valjda ih negdje smjestite po mogucnosti sto dalje ispod zemlje. Iskustva imate vec u tome s vasim saveznicima. :thumbup:
Bossona
Posts: 5141
Joined: 21/12/2020 03:28

#2309 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bossona »

ars1946 wrote: 30/11/2021 14:12
beglerbeg1831 wrote: 30/11/2021 14:00
Sa saveznikom napraviš federaciju, a onda ti saveznik ruši državu. A kad samo pomisliš da uzvratiš istom mjerom, u oči te gleda i govori "kako možeš, pa mi smo saveznici...?" Licemjerno, da ne može licemjernije. :(
Nikada nisu nam bili saveznici.
Sa VRS surađivali cijeli rat, a po potpisanom sporazumu Karadžić-Boban, napali nas 1993. godine u pokušaju da ovladaju sa Hercegovinom i Srednjom Bosnom. Izvršili brojne zločine, logore, na kraju i predviđeno za UZP, i to za zločine protiv Bošnjaka....
Nego vidim stigao i Šćepan mali da im pomogne....
Dokle je ova država došla kad se ovakvi intelektualci konzultiraju... On ,Lovrenović i Majkićka simbol dekadencije i moralnog posrnuća ove države...
:thumbup:
Sefer je 1991 godine govorio da će nam Tuđmanovci i Bobanovci zabiti nož u leđa kada nam bude najteže i bi tako. Nakon što nas iskoristiše u odbrani Hrvatske, potom u ratu protiv Karadžićevaca i JNA u zapadnoj Hercegovini u granicama razgraničenja sa Karadžićevcima po dogovoru iz Karađorđeva.
Za njih je govorio da su oni četnici i pol.
Za razliku četalja oni su bili iskreni a uistašodni Tuđmanovici, Bobanovici kao i Čovićevci su podle hinje i prevrtljivci.
Takvi su bili i ostali, stoga se ne mogu načuditi ovima koji su iznenađeni jučerašnjim glasanjem u domu naroda UZP ovaca predvođeni srboslavenom Čovićem.
Bili i ostali podli zabijači noževa u leđa
Image
Image
Ivo Lozancic (1957), član stranke HDZ-a 1990, general u penziji i ratni zapovjednik brigade HVO-a Žepce, kao i bivši poslanik u Parlamentu BiH, poginuo je u saobracajnoj nesreci, u subotu, 25 minuta iza ponoci, na magistralnom putu M-17 u mjestu Janjici kod Zenice. U trenutku nesrece, Lozancic se nalazio na mjestu suvozaca u golfu kojim je upravljao Anto Jozic, zvani Covo (1966) iz Žepca, koji je takoder poginuo. U nesreci su ucestvovala tri vozila: golf, kojim je upravljao Jozic
http://www.infobiro.ba/article/390967


Šćepo je Čovićev Fikret Abdić. Taj KOS-ovski predratni uljez i poglavica, ratnog i poslije radnog narko kartela je zlo, za razliku SDA koja decenijama ubija Bosnu on bi ispunio želje i planove razbijača Bosne u jednom mandatu.
Fahrudin Radončić (Šćepo) i njegov SBBiH je u biti ogranak SDA u vlasti, kojeg je kao ministra sigurnosti odlikovao čelnik SIPA-e i ratni zločinac inače predrati instruktor sarajevske plesne škole, Goran Zubac je ubio Bošnjaka početkom rata na Ilidži probajući novi pištolj.
Image
Nakon ove zahvalnicve su organizovali demonstracije i spalili predsjedništva BiH, kojeg Goran Zubac i njegovi četnici nisu uspjeli zauzeti i zapaliti u ratu a čija je obaveza bila zaštititi zgradu u kojoj je spaljena historijska arhiva od neprocjenjive važnosti iz historije i katastra vlasništva državne imovine i imovine građana Bosne i Hercegovine.

Da bi saznali ko je Fahrudin Radončić pogledajte ova dva dokumentarca
Novinari TV Žurnala u filmu “Fahro” donose odgovore na pitanja: Ko je i kako ubio Ramiza Delalića Ćelu? Kakve su veze Nasera Keljmendija i Fahrudina https://www.youtube.com/watch?v=ScMc1-1Hvp8

Drugi dio na linku ispod

TV Žurnal predstavlja drugi dio Afere Fahro. Saznajte zašto je otjeran Raffi Gregorijan. Koliko je koštala naklonost Islamske zajednice BiH? Ko je i kako prao Keljmendijev novac?
https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... mLB1oIMhtg

Šćepo je glavna Čovićeva i Dodikova uzdanica i njega treba politički zauvijek zakopati.
Hercegovački portali su objavili snimak slijetanja helikoptera Helikopterskog servisa RS-a na stadion "Pod Bijelim brijegom" odakle se automobilom uputio do ljetnikovca. Na proslavi je bio i predsjednik SBB-a Fahrudin Radončić i ministar vanjskih i evropskih poslova Hrvatske Gordan Grlić Radman koji svesrdno zagovara sve Čovićeve ideje o izmjenama Izbornog zakona.
Na istom rođendanu bio je prisutan i Milorad Dodik,

Na pitanje novinara da prokomentira rođendanu kod Dragana Čovića, Fahrudin Radončić je rekao:

“Gospodin Čović je slavio rođendan i on je pozvao goste koje je htio. Smatram da bošnjačke političke ličnosti, bilo ko da je u pitanju, trebaju da odu na takav rođendan. To što je došao gospodin Dodik i što je došlo do razmjene rečenica mene i njega, pa smo se složili da ne kvarimo atmosferu za rođendan. Gospodin Čović je imao toliko korektnosti, kad su me svi Bošnjaci otpisali kao kriminalca, došao me je posjetiti u pritvor. Zašto mu ne bih otišao na rođendan“, kazao je Radončić.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2310 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by JohnnyS »

Login77777 wrote: 30/11/2021 16:33
JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:31

Ne.
Pa kako nisu? Ocito vam smetaju u podjeli BiH na Hrvate i Srbe. Valjda ih negdje smjestite po mogucnosti sto dalje ispod zemlje. Iskustva imate vec u tome s vasim saveznicima. :thumbup:
Ako ti ne vidiš da pripadnicima jednog naroda smeta kad imaš većinski narod koji kurčevito kaže izabrat ćemo vam i kardinala ako hoćemo, i da to izaziva frustracije kod tog naroda, onda si autističan. Ja ne serem i ne kmečim o legitimnosti majoriziranju i sličnim stvarima, jer sve je po zakonu. Tako se i blokade rade sve po zakonu. Pa nek pobijedi na kraju uspješniji u zajebavanju drugih po zakonu, jer dogovora neće biti, sve je predaleko otišlo.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#2311 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Nespin »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:37
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:33
Pa kako nisu? Ocito vam smetaju u podjeli BiH na Hrvate i Srbe. Valjda ih negdje smjestite po mogucnosti sto dalje ispod zemlje. Iskustva imate vec u tome s vasim saveznicima. :thumbup:
Ako ti ne vidiš da pripadnicima jednog naroda smeta kad imaš većinski narod koji kurčevito kaže izabrat ćemo vam i kardinala ako hoćemo, i da to izaziva frustracije kod tog naroda, onda si autističan. Ja ne serem i ne kmečim o legitimnosti majoriziranju i sličnim stvarima, jer sve je po zakonu. Tako se i blokade rade sve po zakonu. Pa nek pobijedi na kraju uspješniji u zajebavanju drugih po zakonu, jer dogovora neće biti, sve je predaleko otišlo.
Može izborni zakon tako da Čović bude doživotni predsjednik, ali da se ukinu mehanizmi blokade u Domu naroda i ograniče samo na striktno definisane stvari koje su od "vitalnog nacionalnog interesa". I riješen problem. Jel se slažemo?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2312 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:37
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:33
Pa kako nisu? Ocito vam smetaju u podjeli BiH na Hrvate i Srbe. Valjda ih negdje smjestite po mogucnosti sto dalje ispod zemlje. Iskustva imate vec u tome s vasim saveznicima. :thumbup:
Ako ti ne vidiš da pripadnicima jednog naroda smeta kad imaš većinski narod koji kurčevito kaže izabrat ćemo vam i kardinala ako hoćemo, i da to izaziva frustracije kod tog naroda, onda si autističan. Ja ne serem i ne kmečim o legitimnosti majoriziranju i sličnim stvarima, jer sve je po zakonu. Tako se i blokade rade sve po zakonu. Pa nek pobijedi na kraju uspješniji u zajebavanju drugih po zakonu, jer dogovora neće biti, sve je predaleko otišlo.
Ti neces kmecati o majorizaciji ali zato vas 90% kmeci... Kmecis i ti vjerovatno van foruma.
Da se pokaze istinska volja za boljom BiH ( a to svakako nije HB) udovoljilo bi vam se.... Ako ne Bakir, bi neko drugi.
Ja sam za bolju BiH i to BiH svih naroda.... Ali Hrvati i Srbi sanjaju o podjeli BiH...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2313 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by JohnnyS »

skafiskafsnjak wrote: 30/11/2021 16:40
JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:37

Ako ti ne vidiš da pripadnicima jednog naroda smeta kad imaš većinski narod koji kurčevito kaže izabrat ćemo vam i kardinala ako hoćemo, i da to izaziva frustracije kod tog naroda, onda si autističan. Ja ne serem i ne kmečim o legitimnosti majoriziranju i sličnim stvarima, jer sve je po zakonu. Tako se i blokade rade sve po zakonu. Pa nek pobijedi na kraju uspješniji u zajebavanju drugih po zakonu, jer dogovora neće biti, sve je predaleko otišlo.
Ti neces kmecati o majorizaciji ali zato vas 90% kmeci... Kmecis i ti vjerovatno van foruma.
Da se pokaze istinska volja za boljom BiH ( a to svakako nije HB) udovoljilo bi vam se.... Ako ne Bakir, bi neko drugi.
Ja sam za bolju BiH i to BiH svih naroda.... Ali Hrvati i Srbi sanjaju o podjeli BiH...

Vjeruj mi da su mi Komšić i Čović van foruma valjda na 500.om mjestu za raspravu. Na parlamentarne izbore nikad nisam izašao, a na lokalne nisam ni mogao do prošle godine.

Ja ti kažem što može Hrvatima smetati, jednako kao što Bošnjacima bi smetala ta treća izborna jedinica. Nema šanse da svi budu sretni. Ali nemojmo se sad čuditi jedni drugima kod ovakvih stvari, zadnjih par godina je samo tko će kome šuknuti.
User avatar
Login77777
Posts: 8547
Joined: 18/05/2021 09:11

#2314 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:37
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:33
Pa kako nisu? Ocito vam smetaju u podjeli BiH na Hrvate i Srbe. Valjda ih negdje smjestite po mogucnosti sto dalje ispod zemlje. Iskustva imate vec u tome s vasim saveznicima. :thumbup:
Ako ti ne vidiš da pripadnicima jednog naroda smeta kad imaš većinski narod koji kurčevito kaže izabrat ćemo vam i kardinala ako hoćemo, i da to izaziva frustracije kod tog naroda, onda si autističan. Ja ne serem i ne kmečim o legitimnosti majoriziranju i sličnim stvarima, jer sve je po zakonu. Tako se i blokade rade sve po zakonu. Pa nek pobijedi na kraju uspješniji u zajebavanju drugih po zakonu, jer dogovora neće biti, sve je predaleko otišlo.
A ti mislis da surovanje sa ljudima koji rade protiv BiH i Bosnjaka donosi drugoj strani nesto bolje?
To sto trazi HDZ jedino mozes rijesiti s trecim entitetom. Drugog nacina nema. I tu opet ides na to da vecinski narod u tom entitetu bira predstavnike drugom. Isti slucaj je s Bosnjacima i Hrvatima u manjem entitetu. Ni oni nemaju „svoje“ predstavnike.
Znaci taj problem je puno veci nego samo postaviti Covica dozivotno u Predsjednistvo i postaviti 17 Delegata iz HDZa u DN FBiH.
Onda imas problem kako rijesiti „Ostale“ kako Bosnjake, Srbe i Ostale u tom takozvanom hrvatskom entitetu. Kako Hrvate, Srbe i Ostale u takozvanom bosnjackom entitetu itd.
Vidis i sam da nema sanse rijesiti IZ po principu kako to hoce HDZ.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2315 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by JohnnyS »

Login77777 wrote: 30/11/2021 16:49
JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:37

Ako ti ne vidiš da pripadnicima jednog naroda smeta kad imaš većinski narod koji kurčevito kaže izabrat ćemo vam i kardinala ako hoćemo, i da to izaziva frustracije kod tog naroda, onda si autističan. Ja ne serem i ne kmečim o legitimnosti majoriziranju i sličnim stvarima, jer sve je po zakonu. Tako se i blokade rade sve po zakonu. Pa nek pobijedi na kraju uspješniji u zajebavanju drugih po zakonu, jer dogovora neće biti, sve je predaleko otišlo.
A ti mislis da surovanje sa ljudima koji rade protiv BiH i Bosnjaka donosi drugoj strani nesto bolje?
To sto trazi HDZ jedino mozes rijesiti s trecim entitetom. Drugog nacina nema. I tu opet ides na to da vecinski narod u tom entitetu bira predstavnike drugom. Isti slucaj je s Bosnjacima i Hrvatima u manjem entitetu. Ni oni nemaju „svoje“ predstavnike.
Znaci taj problem je puno veci nego samo postaviti Covica dozivotno u Predsjednistvo i postaviti 17 Delegata iz HDZa u DN FBiH.
Onda imas problem kako rijesiti „Ostale“ kako Bosnjake, Srbe i Ostale u tom takozvanom hrvatskom entitetu. Kako Hrvate, Srbe i Ostale u takozvanom bosnjackom entitetu itd.
Vidis i sam da nema sanse rijesiti IZ po principu kako to hoce HDZ.

Svega sam ja toga svjestan i normalno da neće biti trećeg entiteta, to samo spominje Komšić, čak ni Čović nije nakon onog javljanja u Dnevnik 2010. Ja samo kažem da mi je nevjerojatno da se svi čude otkud sad sve ovo, latini pokazali pravo lice, a nema uvrede koju multikulturalno društvo s foruma nije na račun Hrvata izreklo u zadnja 24 sata. I kažem, sve je to normalno u ovakvoj atmosferi ko će koga...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2316 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:45
skafiskafsnjak wrote: 30/11/2021 16:40

Ti neces kmecati o majorizaciji ali zato vas 90% kmeci... Kmecis i ti vjerovatno van foruma.
Da se pokaze istinska volja za boljom BiH ( a to svakako nije HB) udovoljilo bi vam se.... Ako ne Bakir, bi neko drugi.
Ja sam za bolju BiH i to BiH svih naroda.... Ali Hrvati i Srbi sanjaju o podjeli BiH...

Vjeruj mi da su mi Komšić i Čović van foruma valjda na 500.om mjestu za raspravu. Na parlamentarne izbore nikad nisam izašao, a na lokalne nisam ni mogao do prošle godine.

Ja ti kažem što može Hrvatima smetati, jednako kao što Bošnjacima bi smetala ta treća izborna jedinica. Nema šanse da svi budu sretni. Ali nemojmo se sad čuditi jedni drugima kod ovakvih stvari, zadnjih par godina je samo tko će kome šuknuti.
Jebiga jedno vuce drugo.
Da pokazu volju za bolju BiH mozda bi svi imali bolje odnose
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2317 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:58

Svega sam ja toga svjestan i normalno da neće biti trećeg entiteta, to samo spominje Komšić, čak ni Čović nije nakon onog javljanja u Dnevnik 2010. Ja samo kažem da mi je nevjerojatno da se svi čude otkud sad sve ovo, latini pokazali pravo lice, a nema uvrede koju multikulturalno društvo s foruma nije na račun Hrvata izreklo u zadnja 24 sata. I kažem, sve je to normalno u ovakvoj atmosferi ko će koga...
Kako nije?
Pa prije par dana spominje da je najbolje rješenje 3 federalne jedinice (3. entitet), pa onda može i građansko uređenje i demokratija. Veli to bi ga najviše usrećilo.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2318 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by JohnnyS »

daddy-kool wrote: 30/11/2021 19:07
JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:58

Svega sam ja toga svjestan i normalno da neće biti trećeg entiteta, to samo spominje Komšić, čak ni Čović nije nakon onog javljanja u Dnevnik 2010. Ja samo kažem da mi je nevjerojatno da se svi čude otkud sad sve ovo, latini pokazali pravo lice, a nema uvrede koju multikulturalno društvo s foruma nije na račun Hrvata izreklo u zadnja 24 sata. I kažem, sve je to normalno u ovakvoj atmosferi ko će koga...
Kako nije?
Pa prije par dana spominje da je najbolje rješenje 3 federalne jedinice (3. entitet), pa onda može i građansko uređenje i demokratija. Veli to bi ga najviše usrećilo.

Propustio sam tu izjavu. Ispričavam se sugovornicima
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2319 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 19:22
daddy-kool wrote: 30/11/2021 19:07

Kako nije?
Pa prije par dana spominje da je najbolje rješenje 3 federalne jedinice (3. entitet), pa onda može i građansko uređenje i demokratija. Veli to bi ga najviše usrećilo.

Propustio sam tu izjavu. Ispričavam se sugovornicima
A i da nije rekao, ne znaci da ne misli. Guranje izbornog.zakona i jeste pocetak treceg entiteta... Realno.

Naivan je ko misli da hoce IZ i da bude prosperitetna BiH u buducnosti.
Bossona
Posts: 5141
Joined: 21/12/2020 03:28

#2320 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bossona »

JohnnyS wrote: 30/11/2021 16:58
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:49
A ti mislis da surovanje sa ljudima koji rade protiv BiH i Bosnjaka donosi drugoj strani nesto bolje?
To sto trazi HDZ jedino mozes rijesiti s trecim entitetom. Drugog nacina nema. I tu opet ides na to da vecinski narod u tom entitetu bira predstavnike drugom. Isti slucaj je s Bosnjacima i Hrvatima u manjem entitetu. Ni oni nemaju „svoje“ predstavnike.
Znaci taj problem je puno veci nego samo postaviti Covica dozivotno u Predsjednistvo i postaviti 17 Delegata iz HDZa u DN FBiH.
Onda imas problem kako rijesiti „Ostale“ kako Bosnjake, Srbe i Ostale u tom takozvanom hrvatskom entitetu. Kako Hrvate, Srbe i Ostale u takozvanom bosnjackom entitetu itd.
Vidis i sam da nema sanse rijesiti IZ po principu kako to hoce HDZ.

Svega sam ja toga svjestan i normalno da neće biti trećeg entiteta, to samo spominje Komšić, čak ni Čović nije nakon onog javljanja u Dnevnik 2010. Ja samo kažem da mi je nevjerojatno da se svi čude otkud sad sve ovo, latini pokazali pravo lice, a nema uvrede koju multikulturalno društvo s foruma nije na račun Hrvata izreklo u zadnja 24 sata. I kažem, sve je to normalno u ovakvoj atmosferi ko će koga...
:mrgreen:

28/01/2017

Božo Ljubić: Cilj federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Predsjednik Glavnog vijeća Hrvatskog narodnog sabora BiH Božo Ljubić rekao je na današnjem zasjedanju Sabora HNS-a u Mostaru da je krajnji cilj Hrvata u BiH formiranje federalne jedinice sa većinskim hrvatskim narodom i naglasio da se od toga neće odustati.
03/10/202
Ljubić tvrdi da je BiH država tri eniteta?!
- Ko god pokušava eliminirati Hrvate vodi u raspad i sukobe
Božo Ljubić: Kriza je duboka

Oslobođenje.
Vjeruje da je najbolja alternativa teritorijalna federacija gdje bi svaki od tri naroda imao većinu u jednoj od tri federalne jedinice
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... obe-695667
04. 06. 2021 -

Zasjedanje HNS-a Vukadin: Svoji na svom ćemo biti u trećem entitetu


''Možda mi to nećemo ostvariti, ali hoće naša djeca i unuci. Pomak je treći entitet proglasio ciljem svoga političkog djelovanja.'' - Pročitajte više na: https://www.bljesak.info/vijesti/politi ... etu/349976
Objavljeno: 28 Oktobar 2021
Čović poručio Palmeru: Rješenje tri federalne jedinice

Dodika mnogi vide kao destabilizirajući faktor u BiH, a u tu se skupinu očito svrstao i američki izaslanik Matthew Palmer. Na pitanje dijeli li i on to mišljenje Čović je odgovorio da ne. Stanje u Bosni i Hercegovini, Izborni zakon, budućnost zemlje i hrvatskoga naroda u njoj teme su o kojima je u središnjem Dnevniku HTV-a novinar Mladen Sirovica razgovarao s predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem.

Stvoriti ambijent kako bi vlast profunkcionirala

Jučer se Dragan Čović sastao s predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, a član Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz Republike Srpske Milorad Dodik s predsjednikom Republike Zoranom Milanovićem. Na pitanje je li riječ o zajedničkoj inicijativi da se odnosi u BiH promijene na bolje te koji su glavni zaključci Čović je odgovorio kako misli da nema nikakve koordinirane aktivnosti.

- Bio sam u Beogradu na radnom ručku koji smo dogovorili prije mjesec dana u Sloveniji na sastancima EPP-a da malo sadržajnije razgovaramo. Na sličan način predsjednik RH pozvao je gospodina Dodika, kao što je gospodin Palmer bio kod predsjednika Vlade RH, gospodina Plenkovića, rekao je Čović.
https://www.sjenina.eu/index.php/22-pol ... e-jedinice
Image
:thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2321 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by seln »

Bossona wrote: 30/11/2021 19:57
Image
:thumbup:
Opisala ga je bolje nego sto bi ijedan profiler... tip je urnek svih hinja.
User avatar
Login77777
Posts: 8547
Joined: 18/05/2021 09:11

#2322 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

Nista nije slagala. Njegovi 130 000 glasova na broj stanovnika BiH nije ni 5%.
A nema ni pola glasova od ukupnog broja Hrvata u BiH.

Toliko o legitimnost. :thumbup:

Isto vazi i za ostala dva samoprozvana lidera.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#2323 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by piupiu »

Ovo nije o politici Hrvata, nego evo, relevantno je za raspravu... od 22:37... pa onda opet od 27:56...

User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2324 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pici »

Bossona wrote: 30/11/2021 19:57

Image
:thumbup:
User avatar
House
Posts: 46617
Joined: 17/03/2010 15:36

#2325 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

Locked