Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2351 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 08:05 Vidim da se često na ovoj temi potencira Čović kao sinonim za politiku Hrvata.

Ne znam šta je bitno sa čim bi se Čović zadovoljio ili ne.

Kada bi bilo riješeno tzv. hrvatsko pitanje u BiH, Čović bi nestao sa političke scene u BiH, i to bi bio izbor hrvatskog naroda u BiH.
Panzar ga nije izabrao Hr narod? 90% ili.vise ?
Pa sinonim, jasta je
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2352 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

un1ted wrote: 01/12/2021 07:42
ako te pitaju wrote: 01/12/2021 07:37 .
Za tebe je i Osmica Hrvat, i Esad iz Goražda, koji se tako izjašnjavaju da bi došli do funkcije.

Prestanite korisiti ovo kao neki argument. Ovo rade i tzv. bosnjaco, srbi ali i hrvati. Nisu to nikakvi ljudi, to su keš poltronski slučajevi. Prodali bi sve za keš.
Nađi mi u Domu naroda Bošnjaka, ili kluba ostalih da sjedi Hrvat koji se izjasnio kao ostali /Bošnjaka, da bi došao do pozicije.

Ja ću ti naće Bošnjake u Domu naroda Hrvata, Al koji su se privremeno izjasnili kao Hrvati
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#2353 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by emmir1 »

daddy-kool wrote: 30/11/2021 22:05
https://hms.ba/tzv-probosanski-blok-jed ... spasavali/

Tzv. “probosanski blok” jedinstven u rušenju Federacije BiH, zašto bi ju Hrvati spašavali?

...

U tom slučaju “probošnjački blok” isporučit će, kako to oni uobičavaju reći, bili oni toga svijesni ili ne, Hrvatima Hrvatsku republiku Herceg Bosnu. Ono što su imali prije potpisivanja Washingtonskog i Daytonskog sporazuma. Alternativa ravnopravnosti ne može, naime, biti pristajanje na dominaciju jednog partnera, već njihov razlaz u kojem svaki od partnera iz zajedničkog odnosa iznosi ono što je u taj odnos unio i u njemu stvorio.

Ukoliko bi Hrvatima bilo onemogućen povratak na prethodno stanje prije potpisivanja Washingtonskog sporazuma, jedino legitimni naziv za takvo stanje bio bi privremena okupacija hrvatskih područja u BiH./HMS/

Hrvati nemaju kapaciteta nikakvog da bilo šta urade od bulevara u Mostaru.

Sama tenzija i priča o sukobu pojačava iseljavanje Hrvata iz Bosne, a to je velika šteta za sve.

Hrvati su svjesni da mogu da kontroliraju pola Mostara i nekoliko mjesta zapadno.
Praktično 10tak ili 12 posto BiH u vrh glave.

Njihovi snovi da će HV sa Rafalima da udje u BIH je crtani film.
I da udju, mora doći vojnička čizma da bi se teritorij kontrolirao a to neće nikad uspjeti.

Hrvati sve to znaju, oni jednostavno nemaju nikakve prednosti da bi ulazili priču o razbijanju BiH.

Zato vjerujem da je interes Hrvatske apsolutno BiH u svojim granicama sa svim pravima hrvatskih gradjana.

Sigurno im ne odgovara da im granica Srbije bude na 100 km od Zagreba i da oni budu granica NATO i ruske strane.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2354 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

skafiskafsnjak wrote: 01/12/2021 08:07
ako te pitaju wrote: 01/12/2021 08:05 Vidim da se često na ovoj temi potencira Čović kao sinonim za politiku Hrvata.

Ne znam šta je bitno sa čim bi se Čović zadovoljio ili ne.

Kada bi bilo riješeno tzv. hrvatsko pitanje u BiH, Čović bi nestao sa političke scene u BiH, i to bi bio izbor hrvatskog naroda u BiH.
Panzar ga nije izabrao Hr narod? 90% ili.vise ?
Pa sinonim, jasta je
Točno.
Ali kad pišete ne bi se zadovoljio Čović......
To su floskule... Pitanje je bili bio zadovoljan hrvatski narod i je li to politika Hrvata.

Zašto individualizirate problem Hrvata na Dragana, nastojeći prikazati da je to hir Čovića?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2355 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

emmir1 wrote: 01/12/2021 08:09
daddy-kool wrote: 30/11/2021 22:05

Hrvati nemaju kapaciteta nikakvog da bilo šta urade od bulevara u Mostaru.

Sama tenzija i priča o sukobu pojačava iseljavanje Hrvata iz Bosne, a to je velika šteta za sve.

Hrvati su svjesni da mogu da kontroliraju pola Mostara i nekoliko mjesta zapadno.
Praktično 10tak ili 12 posto BiH u vrh glave.

Njihovi snovi da će HV sa Rafalima da udje u BIH je crtani film.
I da udju, mora doći vojnička čizma da bi se teritorij kontrolirao a to neće nikad uspjeti.

Hrvati sve to znaju, oni jednostavno nemaju nikakve prednosti da bi ulazili priču o razbijanju BiH.

Zato vjerujem da je interes Hrvatske apsolutno BiH u svojim granicama sa svim pravima hrvatskih gradjana.

Sigurno im ne odgovara da im granica Srbije bude na 100 km od Zagreba i da oni budu granica NATO i ruske strane.
Kako su vas naložili sa avionima i sličnim avionima.

Hrvatska jeste za BiH, suverenu, državu ravnopravnih naroda, čije mjesto je u EU.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2356 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 08:10
skafiskafsnjak wrote: 01/12/2021 08:07
Panzar ga nije izabrao Hr narod? 90% ili.vise ?
Pa sinonim, jasta je
Točno.
Ali kad pišete ne bi se zadovoljio Čović......
To su floskule... Pitanje je bili bio zadovoljan hrvatski narod i je li to politika Hrvata.

Zašto individualizirate problem Hrvata na Dragana, nastojeći prikazati da je to hir Čovića?
Pa.jebiga, kada kazemo Covic, mislimo na Hr narod. Valjda su interesi hr naroda ustvari interesi Covica.

Iako, nadam se iskreno da nisu..
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#2357 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by emmir1 »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 08:12
emmir1 wrote: 01/12/2021 08:09


Hrvati nemaju kapaciteta nikakvog da bilo šta urade od bulevara u Mostaru.

Sama tenzija i priča o sukobu pojačava iseljavanje Hrvata iz Bosne, a to je velika šteta za sve.

Hrvati su svjesni da mogu da kontroliraju pola Mostara i nekoliko mjesta zapadno.
Praktično 10tak ili 12 posto BiH u vrh glave.

Njihovi snovi da će HV sa Rafalima da udje u BIH je crtani film.
I da udju, mora doći vojnička čizma da bi se teritorij kontrolirao a to neće nikad uspjeti.

Hrvati sve to znaju, oni jednostavno nemaju nikakve prednosti da bi ulazili priču o razbijanju BiH.

Zato vjerujem da je interes Hrvatske apsolutno BiH u svojim granicama sa svim pravima hrvatskih gradjana.

Sigurno im ne odgovara da im granica Srbije bude na 100 km od Zagreba i da oni budu granica NATO i ruske strane.
Kako su vas naložili sa avionima i sličnim avionima.

Hrvatska jeste za BiH, suverenu, državu ravnopravnih naroda, čije mjesto je u EU.

Mene uopšte nisu naložili.

Ako si primjetio napisao sam da je to crtani film.

Naložili su se oni sa HB foruma koji su otvorili 10 tema i biraju ciljeve koje će Rafali bombardovat po BiH.

Meni iskreno smiješno
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2358 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

skafiskafsnjak wrote: 01/12/2021 08:12
ako te pitaju wrote: 01/12/2021 08:10
Točno.
Ali kad pišete ne bi se zadovoljio Čović......
To su floskule... Pitanje je bili bio zadovoljan hrvatski narod i je li to politika Hrvata.

Zašto individualizirate problem Hrvata na Dragana, nastojeći prikazati da je to hir Čovića?
Pa.jebiga, kada kazemo Covic, mislimo na Hr narod. Valjda su interesi hr naroda ustvari interesi Covica.

Iako, nadam se iskreno da nisu..
Interesi hrvatskog naroda mora biti kada izaberu svog predstavnika da im bude sluga, i da štiti interese hrvatskog naroda u BiH.

Ne može interes hrvatskog naroda u BiH biti da ih "štiti" netko za koga nisu glasali i koji zastupa interese protivne hrvatskog naroda.

Protiv toga se treba boriti. Čović se bori protiv toga, Al zbog katastrofalne politike Hrvati zaslužuju boljeg od Čovića.trenutno je on najmanje zlo od ponuđenih
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#2359 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by statixx »

Legitiman je onaj koga izaberu Hrvati, Komšić definitivno nije legitiman predstavnik. Ja ga zovem prvim bošnjačkim predstavnikom jer je imao više glasova od Džaferovića. Čović govori o realnim stvarima, a problem je praksa. HDZ, odnosno Hrvati, nikada nisu više obnašali fukcija u tijelima države, a da nije bio lošiji položaj hrvatskog naroda.
https://ba.n1info.com/vijesti/slaven-ra ... tbegovica/
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#2360 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Thorgerson »

Nek dodje normalan hrvat, ja cu evo kao bosnjak glasati da pobjedi. Pod normalan, mislim sljedece:
- da priznaje genocid i da ne podrzava genocidase
- da voli ovu drzavu i da je postuje (nek voli i hrvatsku)
- da su mu interesi ove drzave ispred interesa Hrvatske
- da je istinski opredjeljen za nato i eu
- da ne blokira sve sto mu se cefne zbog licne koristi i koristi ljudi oko njega

Nek navija za hrvatsku, nek se moli 24h u crkvi, nek prica cisti hrvatski, boli me briga nek radi sta hoce. Ali mora voliti i postivati i ovu drzavu.

Dakle, sve ono sto Covic nije.

Glasao sam jednom za Martin Raguza. Sta evo da je on pobjedio, bil vam on bio legitiman?

Pa shvatite jednom pobogu, jeste li procitali ustav?

Bira se hrvat, srbin i bosnjak. Ne pise nigdje da oni predstavljaju narode, niti igdje pise KO ZA NJIH moze i smije glasati. Procitajte to i utuvite sebi u glavu.

Ja kao bosnjak u federaciji IMAM PRAVO da glasam za koga god hocu. Isto tako hrvati IMAJU PRAVO da gladaju za koga hoce. Pa reis sutra da e kandiduje imaju pravo.

Dakle, to je isto da kazete da Obama predstavlja samo crnce. Da Biden predstavlja samo krscane itd.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2361 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Thorgerson wrote: 01/12/2021 09:13 Nek dodje normalan hrvat, ja cu evo kao bosnjak glasati da pobjedi. Pod normalan, mislim sljedece:
- da priznaje genocid i da ne podrzava genocidase
- da voli ovu drzavu i da je postuje (nek voli i hrvatsku)
- da su mu interesi ove drzave ispred interesa Hrvatske
- da je istinski opredjeljen za nato i eu
- da ne blokira sve sto mu se cefne zbog licne koristi i koristi ljudi oko njega

Nek navija za hrvatsku, nek se moli 24h u crkvi, nek prica cisti hrvatski, boli me briga nek radi sta hoce. Ali mora voliti i postivati i ovu drzavu.

Dakle, sve ono sto Covic nije.

Glasao sam jednom za Martin Raguza. Sta evo da je on pobjedio, bil vam on bio legitiman?

Pa shvatite jednom pobogu, jeste li procitali ustav?

Bira se hrvat, srbin i bosnjak. Ne pise nigdje da oni predstavljaju narode, niti igdje pise KO ZA NJIH moze i smije glasati. Procitajte to i utuvite sebi u glavu.

Ja kao bosnjak u federaciji IMAM PRAVO da glasam za koga god hocu. Isto tako hrvati IMAJU PRAVO da gladaju za koga hoce. Pa reis sutra da e kandiduje imaju pravo.

Dakle, to je isto da kazete da Obama predstavlja samo crnce. Da Biden predstavlja samo krscane itd.
Potpisujem :thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2362 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by un1ted »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 08:07 Nađi mi u Domu naroda Bošnjaka, ili kluba ostalih da sjedi Hrvat koji se izjasnio kao ostali /Bošnjaka, da bi došao do pozicije.
Je li stvarno bitno je li u mjesnoj zajednici, opcini, frbih, drzavi, mjesecu, neko ko se predstavlja ono što nije, samo radi koristi? Covjece, zaboravi jebeni dom naroda, zaboravi sve, kreni od svoje kuce, pa onda cemo svi skupa doci do vrha troglave azdaje.
Thorgerson wrote: 01/12/2021 09:13 Nek dodje normalan hrvat, ja cu evo kao bosnjak glasati da pobjedi. Pod normalan, mislim sljedece:
- da priznaje genocid i da ne podrzava genocidase
- da voli ovu drzavu i da je postuje (nek voli i hrvatsku)
- da su mu interesi ove drzave ispred interesa Hrvatske
- da je istinski opredjeljen za nato i eu
- da ne blokira sve sto mu se cefne zbog licne koristi i koristi ljudi oko njega
Samo da te ispravim, neka dodje COVJEK ovakav i ima moj glas. Ne mozes imati rezervnu domovinu i da ti je ona bitnija od one gdje si rodjen. To nema smisla.

Mene samo interesuje kako bih hrvati, bih srbi, bih svi, ne mogu doci do zakljucka da ce u svakoj zemlji, osim bosni i hercegovini biti STRANCI?
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#2363 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by glockov kolac »

Jel moguce da Hrvatska radi sve da omoguci Vucicu da postavi raketne sisteme 150 km od Zagreba?!
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2364 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Thorgerson wrote: 01/12/2021 09:13 Nek dodje normalan hrvat, ja cu evo kao bosnjak glasati da pobjedi. Pod normalan, mislim sljedece:
- da priznaje genocid i da ne podrzava genocidase
- da voli ovu drzavu i da je postuje (nek voli i hrvatsku)
- da su mu interesi ove drzave ispred interesa Hrvatske
- da je istinski opredjeljen za nato i eu
- da ne blokira sve sto mu se cefne zbog licne koristi i koristi ljudi oko njega

Nek navija za hrvatsku, nek se moli 24h u crkvi, nek prica cisti hrvatski, boli me briga nek radi sta hoce. Ali mora voliti i postivati i ovu drzavu.

Dakle, sve ono sto Covic nije.

Glasao sam jednom za Martin Raguza. Sta evo da je on pobjedio, bil vam on bio legitiman?

Pa shvatite jednom pobogu, jeste li procitali ustav?

Bira se hrvat, srbin i bosnjak. Ne pise nigdje da oni predstavljaju narode, niti igdje pise KO ZA NJIH moze i smije glasati. Procitajte to i utuvite sebi u glavu.

Ja kao bosnjak u federaciji IMAM PRAVO da glasam za koga god hocu. Isto tako hrvati IMAJU PRAVO da gladaju za koga hoce. Pa reis sutra da e kandiduje imaju pravo.

Dakle, to je isto da kazete da Obama predstavlja samo crnce. Da Biden predstavlja samo krscane itd.
''izvrćeš'' činjenice.

Ustavni sud BiH je u više odluka naveo da je načelo konstitutivnosti naroda natkrovljuće načelo samog Ustava, i da se čak entiteti moraju povinovati konstitutivnim narodima.
ustavni sud BiH je u više odluka naveo da načelo konstitutivnosti podrazumijeva da , tamo gdje se štite interesi konstitutivnih naroda, moraju sjediti osobe koje imaju legitimitet tog naroda, dakle veza između izborne volje tog naroda i te osobe.

Ako si glasao za Martina Raguža, za člana predsjedništva, ako većina Bošnjaka glasa za njega, pa zašto ne bi bio član predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda? Ako smatraš da će najbolje zastupati tvoje interese, i prava, pa nek te predstavlja, pod uvjetom da dobije najviše glasova Bošnjaka.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2365 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BHCluster »

HDZ, odnosno Hrvati, nikada nisu više obnašali funkcija u tijelima države, a da nije bio lošiji položaj hrvatskog naroda. Hrvati u institucijama se grčevito bore za ovakvu BiH u kojoj je hrvatski narod manjina. (Slaven Raguž)
Naravno Bosnjaci krivi. :oops:
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#2366 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by statixx »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 10:34
i da se čak entiteti moraju povinovati konstitutivnim narodima.
Vidimo kako se povinuju Vijecu naroda u RS. :-D
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2367 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BHCluster »

statixx wrote: 01/12/2021 10:50
ako te pitaju wrote: 01/12/2021 10:34
i da se čak entiteti moraju povinovati konstitutivnim narodima.
Vidimo kako se povinuju Vijecu naroda u RS. :-D
Kako se tamo popunjava klub delegata iz reda Ostalih naroda? Tko su im tamo "legitimni" Hrvati?
User avatar
piupiu
Posts: 16346
Joined: 05/01/2008 05:08

#2368 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by piupiu »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 07:37 Zato BiH i ne napreduje. U gabuli smo svi zbog propale unitarističke politike, propale vizije BiH kao države po mjeri jednog naroda.
Zbog toga smo propali? Je l' i Aluminij propao zbog 'propale unitaristicke politike' ili zbog cega drugog? Mislim stvarno, ovo isto ko neki psiholoski eksperiment.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2369 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

Thorgerson wrote: 01/12/2021 09:13 Nek dodje normalan hrvat, ja cu evo kao bosnjak glasati da pobjedi. Pod normalan, mislim sljedece:
- da priznaje genocid i da ne podrzava genocidase
- da voli ovu drzavu i da je postuje (nek voli i hrvatsku)
- da su mu interesi ove drzave ispred interesa Hrvatske
- da je istinski opredjeljen za nato i eu
- da ne blokira sve sto mu se cefne zbog licne koristi i koristi ljudi oko njega

Nek navija za hrvatsku, nek se moli 24h u crkvi, nek prica cisti hrvatski, boli me briga nek radi sta hoce. Ali mora voliti i postivati i ovu drzavu.

Dakle, sve ono sto Covic nije.

Glasao sam jednom za Martin Raguza. Sta evo da je on pobjedio, bil vam on bio legitiman?

Pa shvatite jednom pobogu, jeste li procitali ustav?

Bira se hrvat, srbin i bosnjak. Ne pise nigdje da oni predstavljaju narode, niti igdje pise KO ZA NJIH moze i smije glasati. Procitajte to i utuvite sebi u glavu.

Ja kao bosnjak u federaciji IMAM PRAVO da glasam za koga god hocu. Isto tako hrvati IMAJU PRAVO da gladaju za koga hoce. Pa reis sutra da e kandiduje imaju pravo.

Dakle, to je isto da kazete da Obama predstavlja samo crnce. Da Biden predstavlja samo krscane itd.
i da se prisjetimo, FBiH nije federacija naroda nego federacija kantona
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#2370 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by statixx »

Kako nesto moze biti unitaristicko ako 2/3 funkcija u izvrsnoj i zakonodavnoj vlasti imaju SNSD i HDZ. Obnasas drzavne funkcije, a tvrdis da je to probosanska ujdurma kojom se nastoji napraviti gradjanska drzava. :D
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2371 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

BiH može biti samo ono što jeste.
Država 3 ravnopravan naroda i ostalih.

Aluminij je propao, propast će i rudnici.... Sve će propasti. BIH će propasti ako ne budemo riješili gorući problem. Izborni zakon!

Nek tužitelji dođu i utvrde tko je kriv i za Aluminij i za rudnike.

Ali i pravosuđe pati.... Čitava država tj. svi mi patimo
plavi_E
Posts: 6378
Joined: 18/10/2021 19:47

#2372 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by plavi_E »

Sve ce propasti ako se ne rijesi izborni zakon po volji Covica.
:lol:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2373 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by un1ted »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 11:57 IH će propasti ako ne budemo riješili gorući problem. Izborni zakon!
Nisam do kraja čitao taj izborni zakon. Načuo sam da ce biti skupine A B i C. Kada se bude birao član predcjeništva iz hrvatskog naroda, brojat ce se samo B i C, što znači da 70.000 glasova hrvata nece biti uračunato? Je li ovo tačno?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2374 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by seln »

Blitz1 wrote: 30/11/2021 22:12
daddy-kool wrote: 30/11/2021 22:05
Milan Šutalo :lol:
Ko da ga je Šagolj pravio.
HNS je fakat nepresusan izvor hinja.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2375 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by seln »

ako te pitaju wrote: 30/11/2021 23:04
New wave wrote: 30/11/2021 22:58 Jel moguce ikako Hrvate proglasiti nacionalnom manjinom jer to i jesu, realno. Ozbiljno pitam?
Moguće kao što je moguće da se Nijemci proglasi nacionalnom manjinom u Njemačkoj.
Logika iz Covicevog supka.
Locked