Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#301 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mO k3 »

daddy-kool wrote: 21/08/2021 15:27
pici wrote: 21/08/2021 10:07

Image
:mrgreen:
ima nesto osmanskog u faci
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#302 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Sanjarko »

mO k3 wrote: 25/08/2021 08:53
daddy-kool wrote: 21/08/2021 15:27

Image
:mrgreen:
ima nesto osmanskog u faci
Alibabskog :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#303 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BHCluster »

Sanjarko wrote: 25/08/2021 10:11
mO k3 wrote: 25/08/2021 08:53
:mrgreen:
ima nesto osmanskog u faci
Alibabskog :mrgreen:
Nije krv voda. :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#304 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BHCluster »

Cudi me da Tuzilastvo :bih: nije zainteresirano?
UMJESTO RAZVOJA BUBANJ Sveučilište dobilo zgradu besplatno, sačekali par godina i sada dio prodaju, i nije prvi put

Sveučilište u Mostaru odlučilo je staviti na bubanj kat objekta u Rodoču, koji mu je prije šest godina donirala Vlada Federacije Bosne i Hercegovine.

Radi se o dijelu objekta u vojarni "Stanislav Baja Kraljević" u Mostaru na parceli označenoj kao k.č. 2589/1, K.O. Rodoč, ukupne površine 591.06 m2, koji je Vlada Federacije 2015. dala na raspolaganje Sveučilištu u Mostaru.
Elektroprivreda HZ HB izvjesni je kupac prostorija koje rektor Zoran Tomić prodaje u ime Sveučilišta u Mostaru. Sveučilište je zemljište dobilo gratis od Vlade Federacije, a tražilo ga zbog širenja studijskih grupa.

Međutim, odlučili su se rasprodaju imovine Sveučilišta. Avansno traženje od 120 tisuća maraka sudionicima natječaja govorilo je u prilog da se je kupoprodaja prostora već ranije dogovorena, kako bi se rektoru namaknula sredstva za financijski sve poljuljanije Sveučilište. Tako se već govori da je EP kupila urede u Rodoču, koji će im zasigurno dobro doći da rasterete upravu na Rondou, gdje više novozaposlenim djelatnicima nedostaje slobodna mjesta. Iz EP BiH ne žele precizno odgovoriti jesu li kupili prostorije u Rodoču, po kojoj cijeni i za koje svrhe, a iz tri riječi “Ova, kao i sve naše nabave…”, može se iščitati da jesu, i da svjesno kriju. Glasnogovornica Elektroprivrede HZ HB Marija Buntić umjesto konkretna odgovora jesu li kupili prostorije i za koje novce piše o kruškama i jabukama i suradnji sa Sveučilištem, o kojoj je nitko nije pitao.
Pa koliko su ih nagurali u Elektroprivredu?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#305 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by spreca »

Vjerovatno se zapalio kasovi aparat od silnog izdavanja kasovih racuna :lol: :lol: :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izbio-p ... /210828028
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#306 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Kolinda »

spreca wrote: 28/08/2021 12:55 Vjerovatno se zapalio kasovi aparat od silnog izdavanja kasovih racuna :lol: :lol: :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izbio-p ... /210828028
Koja nula od čovjeka moraš biti da se rugaš na ovaj račun, možda je čovjek ostao bez izvora prihoda od kojeg je hranio djecu.....ali šta ima veze kad se to nekom Hrvatu dogodi :-) , sram te bilo....jadno....
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#307 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by zrakomlat »

BHCluster wrote: 26/08/2021 23:53 Cudi me da Tuzilastvo :bih: nije zainteresirano?
UMJESTO RAZVOJA BUBANJ Sveučilište dobilo zgradu besplatno, sačekali par godina i sada dio prodaju, i nije prvi put

Sveučilište u Mostaru odlučilo je staviti na bubanj kat objekta u Rodoču, koji mu je prije šest godina donirala Vlada Federacije Bosne i Hercegovine.

Radi se o dijelu objekta u vojarni "Stanislav Baja Kraljević" u Mostaru na parceli označenoj kao k.č. 2589/1, K.O. Rodoč, ukupne površine 591.06 m2, koji je Vlada Federacije 2015. dala na raspolaganje Sveučilištu u Mostaru.
Elektroprivreda HZ HB izvjesni je kupac prostorija koje rektor Zoran Tomić prodaje u ime Sveučilišta u Mostaru. Sveučilište je zemljište dobilo gratis od Vlade Federacije, a tražilo ga zbog širenja studijskih grupa.

Međutim, odlučili su se rasprodaju imovine Sveučilišta. Avansno traženje od 120 tisuća maraka sudionicima natječaja govorilo je u prilog da se je kupoprodaja prostora već ranije dogovorena, kako bi se rektoru namaknula sredstva za financijski sve poljuljanije Sveučilište. Tako se već govori da je EP kupila urede u Rodoču, koji će im zasigurno dobro doći da rasterete upravu na Rondou, gdje više novozaposlenim djelatnicima nedostaje slobodna mjesta. Iz EP BiH ne žele precizno odgovoriti jesu li kupili prostorije u Rodoču, po kojoj cijeni i za koje svrhe, a iz tri riječi “Ova, kao i sve naše nabave…”, može se iščitati da jesu, i da svjesno kriju. Glasnogovornica Elektroprivrede HZ HB Marija Buntić umjesto konkretna odgovora jesu li kupili prostorije i za koje novce piše o kruškama i jabukama i suradnji sa Sveučilištem, o kojoj je nitko nije pitao.
Pa koliko su ih nagurali u Elektroprivredu?
Toliko da im je malo 4 objekta, od toga tri u centru grada :lol:
Zagrebačka, Ketra Prešimira i Mile Budaka, čuj mene Šantićeva

Image
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#308 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by zarko.filip »

spreca wrote: 28/08/2021 12:55 Vjerovatno se zapalio kasovi aparat od silnog izdavanja kasovih racuna :lol: :lol: :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izbio-p ... /210828028
Ispao bi mnogo veci frajer i mangup da odes pa ovu recenicu licno saopstis ovom nesretniku.Al za to treba imati nesto.Lako je glumiti frajera i junacinu preko neta.Ako ovo ne saopstis licno ispasces(mislim to i jesi)obican papak.
P.S.nemoj da se brines da ce u Tuzli da se nesto zapali zbog izdavanja fiskalnih racuna.Mozda nesto(nadam se da nece)u nekom Bingu,Konzumu,Merkatoru i jos po nekom objektu.U vecini objekata veoma veoma tesko.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#309 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by spreca »

Kolinda wrote: 28/08/2021 20:39
spreca wrote: 28/08/2021 12:55 Vjerovatno se zapalio kasovi aparat od silnog izdavanja kasovih racuna :lol: :lol: :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izbio-p ... /210828028
Koja nula od čovjeka moraš biti da se rugaš na ovaj račun, možda je čovjek ostao bez izvora prihoda od kojeg je hranio djecu.....ali šta ima veze kad se to nekom Hrvatu dogodi :-) , sram te bilo....jadno....
kme kme kad je rvat u pitanju a kaje neko drugi u pitanju onda ti je srce puno,koje nula to si vec pokazao mnogo puta svojim razmisljanjem
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#310 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by spreca »

zarko.filip wrote: 29/08/2021 01:54
spreca wrote: 28/08/2021 12:55 Vjerovatno se zapalio kasovi aparat od silnog izdavanja kasovih racuna :lol: :lol: :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izbio-p ... /210828028
Ispao bi mnogo veci frajer i mangup da odes pa ovu recenicu licno saopstis ovom nesretniku.Al za to treba imati nesto.Lako je glumiti frajera i junacinu preko neta.Ako ovo ne saopstis licno ispasces(mislim to i jesi)obican papak.
P.S.nemoj da se brines da ce u Tuzli da se nesto zapali zbog izdavanja fiskalnih racuna.Mozda nesto(nadam se da nece)u nekom Bingu,Konzumu,Merkatoru i jos po nekom objektu.U vecini objekata veoma veoma tesko.
Polako bre sta si odmah se propeo na zadnje noge,spusti se na sve cetiti,kad je gorjela Hercegovina nigdje nisi osudio krmka Dodiga koji ni je dozvolio Helikopterima OS da pomognu gasenje pozara a dosao si da prdis zbog sale,jesil osudio blokadu drzavnih organa zbog Inzkovog zakona? nisi osudio, a zasto nisi? jer nemas nista protiv toga sta se je desavalo 92-95,kad mi sledbenik Gavrila principa pocne palamuditi o ljudstvu onda znas skim imas posla
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#311 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Kolinda wrote: 28/08/2021 20:39
spreca wrote: 28/08/2021 12:55 Vjerovatno se zapalio kasovi aparat od silnog izdavanja kasovih racuna :lol: :lol: :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izbio-p ... /210828028
Koja nula od čovjeka moraš biti da se rugaš na ovaj račun, možda je čovjek ostao bez izvora prihoda od kojeg je hranio djecu.....ali šta ima veze kad se to nekom Hrvatu dogodi :-) , sram te bilo....jadno....
A što drugo očekivati od polupismenog dunđera iz Kalesije nego da se na ovoj političkoj temi raduje egzistencijalnoj nesreći jednog "rvata".

Primitivizam i šovinizam u izvornom obliku ali internet i demokracija sve trpe.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#312 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by animus »

Sto covjeka napadate bez veze jer se nasalio. Kako odmah u pricu ubacujete nacionalnu pripadnost. Ljudi se znaju našaliti usto ovako i kad je komsiluk u pitanju. Dosta je sivila treba se malo i našaliti. Nije bilo ljudskih žrtava što je najbitnije. Objekat ce se popraviti a mozda je i osiguran.
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#313 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by zarko.filip »

Novak20 wrote: 29/08/2021 10:03
Kolinda wrote: 28/08/2021 20:39

Koja nula od čovjeka moraš biti da se rugaš na ovaj račun, možda je čovjek ostao bez izvora prihoda od kojeg je hranio djecu.....ali šta ima veze kad se to nekom Hrvatu dogodi :-) , sram te bilo....jadno....
A što drugo očekivati od polupismenog dunđera iz Kalesije nego da se na ovoj političkoj temi raduje egzistencijalnoj nesreći jednog "rvata".

Primitivizam i šovinizam u izvornom obliku ali internet i demokracija sve trpe.
Tacno sam znao da jedan rodjeni Tuzlak ne moze da se sali na ovakav nacin.To je u Tuzlu dolazilo na stanicu kajmakusu sa autobusom br.13.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#314 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by spreca »

Novak20 wrote: 29/08/2021 10:03
Kolinda wrote: 28/08/2021 20:39

Koja nula od čovjeka moraš biti da se rugaš na ovaj račun, možda je čovjek ostao bez izvora prihoda od kojeg je hranio djecu.....ali šta ima veze kad se to nekom Hrvatu dogodi :-) , sram te bilo....jadno....

A što drugo očekivati od polupismenog dunđera
iz Kalesije nego da se na ovoj političkoj temi raduje egzistencijalnoj nesreći jednog "rvata".

Primitivizam i šovinizam u izvornom obliku ali internet i demokracija sve trpe.
To ti tako caci koji te je napravio i snjim tako razgovaraj, boli te i sala na racun Hrvata ali nevidjeh da si osudio misljenje HDZa na Inzkovu odluku o genocidu,znaci podrzati genocid je ok ali nasali ti se na racun Hrvata je sramno i nedopustivo,i ti dosao nekome nesto ocitovati :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#315 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by spreca »

zarko.filip wrote: 29/08/2021 11:51
Novak20 wrote: 29/08/2021 10:03

A što drugo očekivati od polupismenog dunđera iz Kalesije nego da se na ovoj političkoj temi raduje egzistencijalnoj nesreći jednog "rvata".

Primitivizam i šovinizam u izvornom obliku ali internet i demokracija sve trpe.
Tacno sam znao da jedan rodjeni Tuzlak ne moze da se sali na ovakav nacin.To je u Tuzlu dolazilo na stanicu kajmakusu sa autobusom br.13.
Mozda si u pravu,ali nisam gadjao Sabac i Bluku kao tvoji sa Ozrena kapiju, nigdje ne vidjeh da si osudio to kao ni bjekstvo "generala" Djukica kojeg tvoja matica ne isporucuje,opet ponavljam da ti nemas pravo nikome nista reci jer je Gavrilo terorista za tebe Heroj koji je ubio trudnu zenu a Nerdin Ibric terorista jer je osvetio svog oca koji je bio mucen i na kraju ubijen i ti bi da nekome drzis moralne pridike ,ja da sam na tvom mjestu sramio bi se pojaviti na ovom forumu
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#316 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

spreca wrote: 29/08/2021 12:02
To ti tako caci koji te je napravio i snjim tako razgovaraj, boli te i sala na racun Hrvata ali nevidjeh da si osudio misljenje HDZa na Inzkovu odluku o genocidu,znaci podrzati genocid je ok ali nasali ti se na racun Hrvata je sramno i nedopustivo,i ti dosao nekome nesto ocitovati :-)
Pusti ti moga ćaću i mene na miru. I jedan i drugi smo ostali na strani slabijeg u ratu. Možemo da mislimo i pišemo što mi hoćemo samo nam ne pada na pamet da se smijemo tuđoj nesreći.

Pomiri se s tim da nikada neću pisati ono što ti hoćeš. Nisi vala ničim zaslužio, a sit sam priča o ratu, genocidu, UZP i sran.ima od prije 26 godina.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#317 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

BHCluster wrote: 26/08/2021 23:53
Pa koliko su ih nagurali u Elektroprivredu?
https://balkans.aljazeera.net/news/balk ... e-u-stecaj
Sindikati potvrdili: Aluminij ide u stečaj
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#318 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Mr.Sojic »

Novak20 wrote: 29/08/2021 12:40
spreca wrote: 29/08/2021 12:02
To ti tako caci koji te je napravio i snjim tako razgovaraj, boli te i sala na racun Hrvata ali nevidjeh da si osudio misljenje HDZa na Inzkovu odluku o genocidu,znaci podrzati genocid je ok ali nasali ti se na racun Hrvata je sramno i nedopustivo,i ti dosao nekome nesto ocitovati :-)
Pusti ti moga ćaću i mene na miru. I jedan i drugi smo ostali na strani slabijeg u ratu. Možemo da mislimo i pišemo što mi hoćemo samo nam ne pada na pamet da se smijemo tuđoj nesreći.

Pomiri se s tim da nikada neću pisati ono što ti hoćeš. Nisi vala ničim zaslužio, a sit sam priča o ratu, genocidu, UZP i sran.ima od prije 26 godina.
Samo malo pitanjce-- (T)ko je to bio slabija strana :oops: :bih:

@spreca nemoj ga vise-- vidis da se gubi :mrgreen: --molim Te imaj obzira :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#319 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mO k3 »

Opet vi zli bosnjaci na slabijeg udarate :mrgreen:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#320 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Mr.Sojic »

mO k3 wrote: 29/08/2021 12:47 Opet vi zli bosnjaci na slabijeg udarate :mrgreen:
Daaaaj kolega molim te, mi ne udaramo mi samo pokušavamo da nam ispričaju PRAVU :D ISTINU :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#321 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mO k3 »

Mr.Sojic wrote: 29/08/2021 12:51
mO k3 wrote: 29/08/2021 12:47 Opet vi zli bosnjaci na slabijeg udarate :mrgreen:
Daaaaj kolega molim te, mi ne udaramo mi samo pokušavamo da nam ispričaju PRAVU :D ISTINU :D
:mrgreen: :lol: znadem
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#322 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Čavara tvrda srca. Opet nije nikoga pomilovao.

https://hms.ba/cavara-odbio-molbe-za-pomilovanje/
Predsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Marinko Čavara donio je Odluku o odbijanju molbi za pomilovanja za 13 osuđenika u ovom bh. entitetu.

Kako piše u Odluci, molbe za pomilovanja su odbijene sljedećim osobama:

Orlandić (Vladimir) Ratko
Nukić (Haso) Jasmin
Delić (Semir) Selim
Šečić (Agan) Edhem
Mahmić (Fuad) Muhamed
Memagić (Ibrahim) Džemanina
Karašin (Arslo) Emsad
Mijić (Ivo) Ana
Sarić (Ahmet) Huso
Sefaragić (Huso) Fikret
Sikira (Meho) Esmin
Turkeš (Izudin) Ševko
Krak (Latif) Halil

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja odnosno danom potpisivanja, a ista je biti objavljena u “Službenim novinama Federacije BiH”./HMS/
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#323 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Mr.Sojic »

mO k3 wrote: 29/08/2021 12:53
Mr.Sojic wrote: 29/08/2021 12:51

Daaaaj kolega molim te, mi ne udaramo mi samo pokušavamo da nam ispričaju PRAVU :D ISTINU :D
:mrgreen: :lol: znadem
:thumbup: znadem :lol: i ja ali treba i ONI da znadu :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#324 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mO k3 »

Mr.Sojic wrote: 29/08/2021 12:58
mO k3 wrote: 29/08/2021 12:53

:mrgreen: :lol: znadem
:thumbup: znadem :lol: i ja ali treba i ONI da znadu :lol:
i tako sve je pocelo ubistvom svata .... jel tako?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#325 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Mr.Sojic »

Novak20 wrote: 29/08/2021 12:56 Čavara tvrda srca. Opet nije nikoga pomilovao.

https://hms.ba/cavara-odbio-molbe-za-pomilovanje/
Predsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Marinko Čavara donio je Odluku o odbijanju molbi za pomilovanja za 13 osuđenika u ovom bh. entitetu.

Kako piše u Odluci, molbe za pomilovanja su odbijene sljedećim osobama:

Orlandić (Vladimir) Ratko
Nukić (Haso) Jasmin
Delić (Semir) Selim
Šečić (Agan) Edhem
Mahmić (Fuad) Muhamed
Memagić (Ibrahim) Džemanina
Karašin (Arslo) Emsad
Mijić (Ivo) Ana
Sarić (Ahmet) Huso
Sefaragić (Huso) Fikret
Sikira (Meho) Esmin
Turkeš (Izudin) Ševko
Krak (Latif) Halil

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja odnosno danom potpisivanja, a ista je biti objavljena u “Službenim novinama Federacije BiH”./HMS/
Ja i :mrgreen:
Locked