Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2576 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Da nije slucajno izborna jedinica po dejtonu... Kako se krenulo,. I to ce biti.

Treba se suprotstaviti svakom putu koji vodi ka tome. Kad vi sve blokirate, mozemo i mi nesto.
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#2577 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ainiman »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 19:51
ainiman wrote: 05/12/2021 19:43

Napisah manjina prema politickim standardima danasnje BiH, mada je nemoguce biti manjina u drzavi koju smatras svojom ili u kojoj si rodjen odrastao ili je volis na neki drugi nacin.Napisah sta je mogao traziti i dobiti bez problema u BiH, HR i svijetu na osnovu price o ugrozenosti. Valjda je jasno da je posrijedi licni interes. Trazi mjesto u predsjednistvu zaradi vlastite sujete. Puno bolji standard zivota? Kad god objave onu listu koliko je koja firma obrnula para na godisnjem nivou znaj da ima firmi koje obrnu i po 20-30 miliona vise ali se nekako ne nadju na spisku. I ne samo da ih nema na spisku nego ih nema ni medju prvih 100. Naravno uz amin bosnjaka. Pisem o sirotinji. Ne pisem o onima koji su se snasli. Pisem, kao Bosnjak, o Bosanskim Hrvatima, pukoj sirotinji, svojim zemljacima koje susrecem svaki dan po Evropi i koji su dobri ko hljeb.
Jesu li hrvatski predstavnici radili dobro , o tome bi trebali odlučivati Hrvati.
Stvar predsjedništva, a sutra Doma Naroda,prekosutra tko zna čega,jeste da Hrvate, i njihove interese mogu zastupati samo oni koji su dobili podršku na izborima.

Te floskule Hrvati dobri ,a njihovi predstavnici su očajni...bla...bla....nije stvar u tome.
To ko biva nešto "probosanski" političari dobri?

Imali smo alijanse,platforme,3 mandata Komšića....vijdjeli smo njihovo umjeće .

Nemojte samo vi života vam odlučivati tko je dobar za nas
Cetvrta godina kako ne zivim u BiH. Sesta kako ne glasam. Ne odlucujem ni o cemu. Napisah onako ljudski sta bih ja radio kad bi mene neko stavio za zastitnika necijih nacionalnih interesa misleci da bi to bilo dobro za ljude, naravno ispricavam se onima koji misle drugacije. Sto se tice mojih prijatelja Hrvata iz Hrvatske i iz Bosne dokazani prijatelji i braca a sto se tice predstavnika vjerovatno su ocajni cim smo svi vani. Nema potrebe za raspravom, samo sam napisao sta se moglo uraditi a nije.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2578 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

ainiman wrote: 05/12/2021 20:54
ako te pitaju wrote: 05/12/2021 19:51
Jesu li hrvatski predstavnici radili dobro , o tome bi trebali odlučivati Hrvati.
Stvar predsjedništva, a sutra Doma Naroda,prekosutra tko zna čega,jeste da Hrvate, i njihove interese mogu zastupati samo oni koji su dobili podršku na izborima.

Te floskule Hrvati dobri ,a njihovi predstavnici su očajni...bla...bla....nije stvar u tome.
To ko biva nešto "probosanski" političari dobri?

Imali smo alijanse,platforme,3 mandata Komšića....vijdjeli smo njihovo umjeće .

Nemojte samo vi života vam odlučivati tko je dobar za nas
Cetvrta godina kako ne zivim u BiH. Sesta kako ne glasam. Ne odlucujem ni o cemu. Napisah onako ljudski sta bih ja radio kad bi mene neko stavio za zastitnika necijih nacionalnih interesa misleci da bi to bilo dobro za ljude, naravno ispricavam se onima koji misle drugacije. Sto se tice mojih prijatelja Hrvata iz Hrvatske i iz Bosne dokazani prijatelji i braca a sto se tice predstavnika vjerovatno su ocajni cim smo svi vani. Nema potrebe za raspravom, samo sam napisao sta se moglo uraditi a nije.
Jasta cemo nego odlucivati.. ja nisam ni glasao...sad cu za Komsica obavezno. Najbolji hrvatski politicar kojeg znam. :bih:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2579 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Jasta cemo nego odlucivati.. ja nisam ni glasao...sad cu za Komsica obavezno. Najbolji hrvatski politicar kojeg znam. :bih:
Pa super,nadam se da će takav kalibar političara zastupati tebe i tvoj narod.zašto da ne?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2580 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 21:12
Jasta cemo nego odlucivati.. ja nisam ni glasao...sad cu za Komsica obavezno. Najbolji hrvatski politicar kojeg znam. :bih:
Pa super,nadam se da će takav kalibar političara zastupati tebe i tvoj narod.zašto da ne?
Ma jok. On je hrvatski clan predsjednistva. :mrgreen:
Mene nazalost zastupa El Bake Ridjobradinjo.

Et vidis, i mene zastupa vec 25g onaj kojeg nisam birao :mrgreen:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2581 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:14
ako te pitaju wrote: 05/12/2021 21:12
Pa super,nadam se da će takav kalibar političara zastupati tebe i tvoj narod.zašto da ne?
Ma jok. On je hrvatski clan predsjednistva. :mrgreen:
Mene nazalost zastupa El Bake Ridjobradinjo.

Et vidis, i mene zastupa vec 25g onaj kojeg nisam birao :mrgreen:
A tko ke tvoga izabrao? Srbi? Hrvati?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2582 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 21:17
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:14

Ma jok. On je hrvatski clan predsjednistva. :mrgreen:
Mene nazalost zastupa El Bake Ridjobradinjo.

Et vidis, i mene zastupa vec 25g onaj kojeg nisam birao :mrgreen:
A tko ke tvoga izabrao? Srbi? Hrvati?
U mom gradu je dosta Hrvata glasalo. To je bio poseban "deal" neki :mrgreen:

Zajebavam se...sta si se uozbiljio :mrgreen:

Sto se mene tice nek biraju jednog za citavu drzavu....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2583 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:14 Et vidis, i mene zastupa vec 25g onaj kojeg nisam birao
Smrc. Ali ga je vecina izabrala. :mrgreen: Tako da valja zivjet sa tim...jel da. :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2584 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 05/12/2021 21:22
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:14 Et vidis, i mene zastupa vec 25g onaj kojeg nisam birao
Smrc. Ali ga je vecina izabrala. :mrgreen: Tako da valja zivjet sa tim...jel da. :mrgreen:
Nazalost :roll:
Cak i mrtvi biraju :mrgreen:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2585 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Bloo wrote: 05/12/2021 21:22
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:14 Et vidis, i mene zastupa vec 25g onaj kojeg nisam birao
Smrc. Ali ga je vecina izabrala. :mrgreen: Tako da valja zivjet sa tim...jel da. :mrgreen:
Većina ...kojeg naroda? Smrc.....srbi?Hrvati?UZP-ovci....kamenjarski Srbi? Genocidapi?

Tko ga vam ha je izabrao?
plavi_E
Posts: 6383
Joined: 18/10/2021 19:47

#2586 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by plavi_E »

BiH sigurno nikad nece biti drzava vladavine jednog naroda ali ce se vladavina podijeliti shodno brojnosti svakog naroda. Ne moze neko sa 12% stanovnistva imati 33% vlasti ne drzavnom nivou. Vitalni interesi moraju biti striktno definisani ustavom i zakonom.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2587 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 21:23
Bloo wrote: 05/12/2021 21:22

Smrc. Ali ga je vecina izabrala. :mrgreen: Tako da valja zivjet sa tim...jel da. :mrgreen:
Većina ...kojeg naroda? Smrc.....srbi?Hrvati?UZP-ovci....kamenjarski Srbi? Genocidapi?

Tko ga vam ha je izabrao?
Kao sto sam rekao, zajebancija . Opusti se, popij nesto.
Ne trebamo se sekirati, Covke i njegov partner Dodo ce se pobrinuti da ne biramo dogodine.
To je pravi nacin, pravih lidera.

Treba im spomenike podici
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2588 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:26
ako te pitaju wrote: 05/12/2021 21:23

Većina ...kojeg naroda? Smrc.....srbi?Hrvati?UZP-ovci....kamenjarski Srbi? Genocidapi?

Tko ga vam ha je izabrao?
Kao sto sam rekao, zajebancija . Opusti se, popij nesto.
Ne trebamo se sekirati, Covke i njegov partner Dodo ce se pobrinuti da ne biramo dogodine.
To je pravi nacin, pravih lidera.

Treba im spomenike podici
Aj živio :bih:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2589 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

ako te pitaju wrote: 05/12/2021 21:28
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:26

Kao sto sam rekao, zajebancija . Opusti se, popij nesto.
Ne trebamo se sekirati, Covke i njegov partner Dodo ce se pobrinuti da ne biramo dogodine.
To je pravi nacin, pravih lidera.

Treba im spomenike podici
Aj živio :bih:
Na um.pade mi ona " akooo te pitaajuu mojaa ljubaavi... jel nam lipoo, recii jeeee... " :mrgreen:
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#2590 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ainiman »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:08
ainiman wrote: 05/12/2021 20:54

Cetvrta godina kako ne zivim u BiH. Sesta kako ne glasam. Ne odlucujem ni o cemu. Napisah onako ljudski sta bih ja radio kad bi mene neko stavio za zastitnika necijih nacionalnih interesa misleci da bi to bilo dobro za ljude, naravno ispricavam se onima koji misle drugacije. Sto se tice mojih prijatelja Hrvata iz Hrvatske i iz Bosne dokazani prijatelji i braca a sto se tice predstavnika vjerovatno su ocajni cim smo svi vani. Nema potrebe za raspravom, samo sam napisao sta se moglo uraditi a nije.
Jasta cemo nego odlucivati.. ja nisam ni glasao...sad cu za Komsica obavezno. Najbolji hrvatski politicar kojeg znam. :bih:
Opet kazem napisah ljudski. Imam skoro 50 godina odselio sam prije cetiri godine iz BiH da djeci pruzim sansu da nauce Njemacki jezik, razmisljao sam vece su im sanse ako ih ispalim vani i ako sam i ja sa njima a imao sam u Bosni sve. Imam i danas. Inzinjer sam i vodim tim ljudi. Renoviram stan u Njemackoj i prijatelj iz Hrvatske, radni kolega, mi dodje pomoc i provedemo 12 sati radeci i na kraju u 12 po noci mi salje poruku tako mi je drago da sam ti pomogo da ti ne mogu opisat. A umro covjek radeci. A meni drago sto ga guram zadnjih par godina i doguram ga do rukovidioca. Kaze mi covjek "ti sto si uradio za mene rodjeni brat ne bi". I brdo je Hrvata koji su mi valjali a i ja njima. Kad mi je umrla majka prvi se javljaju da ostavim djecu kod njih, kad okokuzim prvi zovu trebal posudit. Nasi su ljudi dobri a ko misli mrzit pa i to je izbor i nemam nista protiv. Ja kazem kako ja zivim i kako se odnosim prema ljudima i kako se ljudi prema meni odnose. Ne sugerisem nikom nista samo nudim prijedloge kako moze bolje.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2591 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

ainiman wrote: 05/12/2021 21:52
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:08

Jasta cemo nego odlucivati.. ja nisam ni glasao...sad cu za Komsica obavezno. Najbolji hrvatski politicar kojeg znam. :bih:
Opet kazem napisah ljudski. Imam skoro 50 godina odselio sam prije cetiri godine iz BiH da djeci pruzim sansu da nauce Njemacki jezik, razmisljao sam vece su im sanse ako ih ispalim vani i ako sam i ja sa njima a imao sam u Bosni sve. Imam i danas. Inzinjer sam i vodim tim ljudi. Renoviram stan u Njemackoj i prijatelj iz Hrvatske, radni kolega, mi dodje pomoc i provedemo 12 sati radeci i na kraju u 12 po noci mi salje poruku tako mi je drago da sam ti pomogo da ti ne mogu opisat. A umro covjek radeci. A meni drago sto ga guram zadnjih par godina i doguram ga do rukovidioca. Kaze mi covjek "ti sto si uradio za mene rodjeni brat ne bi". I brdo je Hrvata koji su mi valjali a i ja njima. Kad mi je umrla majka prvi se javljaju da ostavim djecu kod njih, kad okokuzim prvi zovu trebal posudit. Nasi su ljudi dobri a ko misli mrzit pa i to je izbor i nemam nista protiv. Ja kazem kako ja zivim i kako se odnosim prema ljudima i kako se ljudi prema meni odnose. Ne sugerisem nikom nista samo nudim prijedloge kako moze bolje.
U kojem si gradu :mrgreen:
Da me poguras . Nisam inzinjer al hocu raditi :mrgreen:

Ps: u Njemackoj se svi bolje slazemo...kako to...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2592 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

plavi_E wrote: 05/12/2021 21:26 BiH sigurno nikad nece biti drzava vladavine jednog naroda ali ce se vladavina podijeliti shodno brojnosti svakog naroda. Ne moze neko sa 12% stanovnistva imati 33% vlasti ne drzavnom nivou. Vitalni interesi moraju biti striktno definisani ustavom i zakonom.
Srećom pa nisi učestvovao na zasjedanju ZAVNOBIH-a. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2593 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:56 Ps: u Njemackoj se svi bolje slazemo...kako to...
Zato sto ne pricate nacionalisticke price...
Hajd probaj na radnom mjestu reci da ne volis Srbe kao sto si ovdje napisao. Zavrsio bi kao kolega njemacki koji bi javno rekao da ne volu auslendere. :mrgreen: Prijavljen Ljudskim resursima...

Sta ljudi pricaju sa svojim istomisljenicima u 4 zida...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2594 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 05/12/2021 22:00
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:56 Ps: u Njemackoj se svi bolje slazemo...kako to...
Zato sto ne pricate nacionalisticke price...
Hajd probaj na radnom mjestu reci da ne volis Srbe kao sto si ovdje napisao. Zavrsio bi kao kolega njemacki koji bi javno rekao da ne volu auslendere. :mrgreen: Prijavljen Ljudskim resursima...

Sta ljudi pricaju sa svojim istomisljenicima u 4 zida...

To je bilo pogresno formulisano. Ne zajebavaj. Ispravio sam se.
Uostalom, da ih ne volim, ne bih ni pricao nikako s njima...ni ovdje :mrgreen:
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#2595 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ainiman »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:56
ainiman wrote: 05/12/2021 21:52

Opet kazem napisah ljudski. Imam skoro 50 godina odselio sam prije cetiri godine iz BiH da djeci pruzim sansu da nauce Njemacki jezik, razmisljao sam vece su im sanse ako ih ispalim vani i ako sam i ja sa njima a imao sam u Bosni sve. Imam i danas. Inzinjer sam i vodim tim ljudi. Renoviram stan u Njemackoj i prijatelj iz Hrvatske, radni kolega, mi dodje pomoc i provedemo 12 sati radeci i na kraju u 12 po noci mi salje poruku tako mi je drago da sam ti pomogo da ti ne mogu opisat. A umro covjek radeci. A meni drago sto ga guram zadnjih par godina i doguram ga do rukovidioca. Kaze mi covjek "ti sto si uradio za mene rodjeni brat ne bi". I brdo je Hrvata koji su mi valjali a i ja njima. Kad mi je umrla majka prvi se javljaju da ostavim djecu kod njih, kad okokuzim prvi zovu trebal posudit. Nasi su ljudi dobri a ko misli mrzit pa i to je izbor i nemam nista protiv. Ja kazem kako ja zivim i kako se odnosim prema ljudima i kako se ljudi prema meni odnose. Ne sugerisem nikom nista samo nudim prijedloge kako moze bolje.


U kojem si gradu :mrgreen:
Da me poguras . Nisam inzinjer al hocu raditi :mrgreen:

Ps: u Njemackoj se svi bolje slazemo...kako to...
Reci brate kako da te poguram i guram te. Bolje se slazemo i kako? Isti jezik i isti mentalitet. Eto kako. Ulazim na pumpu u 4 ujutro i cuje covjek koji radi na pumpi da pricam sa zenom nas jezik i dobijemo djaba kafu i djaba ulazak u WC i hocetel nesto pojest. Covjek iz Karlovca. Izlazimo napolje hocetel jos po kafu, hocel djeca po sendvic. Hrvata iz Hrvatske ili iz Bosne ovdje je ne moguce zaobic. A svi su dobri ljudi, ne mozes fulit.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2596 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

ainiman wrote: 05/12/2021 22:10
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:56



U kojem si gradu :mrgreen:
Da me poguras . Nisam inzinjer al hocu raditi :mrgreen:

Ps: u Njemackoj se svi bolje slazemo...kako to...
Reci brate kako da te poguram i guram te. Bolje se slazemo i kako? Isti jezik i isti mentalitet. Eto kako. Ulazim na pumpu u 4 ujutro i cuje covjek koji radi na pumpi da pricam sa zenom nas jezik i dobijemo djaba kafu i djaba ulazak u WC i hocetel nesto pojest. Covjek iz Karlovca. Izlazimo napolje hocetel jos po kafu, hocel djeca po sendvic. Hrvata iz Hrvatske ili iz Bosne ovdje je ne moguce zaobic. A svi su dobri ljudi, ne mozes fulit.
Salim se malo :mrgreen:
Jedino se kafa popit moze ako si u Minhenu :mrgreen:
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#2597 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ainiman »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 22:13
ainiman wrote: 05/12/2021 22:10

Reci brate kako da te poguram i guram te. Bolje se slazemo i kako? Isti jezik i isti mentalitet. Eto kako. Ulazim na pumpu u 4 ujutro i cuje covjek koji radi na pumpi da pricam sa zenom nas jezik i dobijemo djaba kafu i djaba ulazak u WC i hocetel nesto pojest. Covjek iz Karlovca. Izlazimo napolje hocetel jos po kafu, hocel djeca po sendvic. Hrvata iz Hrvatske ili iz Bosne ovdje je ne moguce zaobic. A svi su dobri ljudi, ne mozes fulit.
Salim se malo :mrgreen:
Jedino se kafa popit moze ako si u Minhenu :mrgreen:
Trier, granica sa Luxemburgom. Istjerase me iz mojih stanova i kuca pod stare dane i ne mogu im oprostit. :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2598 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 22:13 Jedino se kafa popit moze ako si u Minhenu
MinKenu :oops:
User avatar
Login77777
Posts: 8548
Joined: 18/05/2021 09:11

#2599 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

ainiman wrote: 05/12/2021 22:10
skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 21:56



U kojem si gradu :mrgreen:
Da me poguras . Nisam inzinjer al hocu raditi :mrgreen:

Ps: u Njemackoj se svi bolje slazemo...kako to...
Reci brate kako da te poguram i guram te. Bolje se slazemo i kako? Isti jezik i isti mentalitet. Eto kako. Ulazim na pumpu u 4 ujutro i cuje covjek koji radi na pumpi da pricam sa zenom nas jezik i dobijemo djaba kafu i djaba ulazak u WC i hocetel nesto pojest. Covjek iz Karlovca. Izlazimo napolje hocetel jos po kafu, hocel djeca po sendvic. Hrvata iz Hrvatske ili iz Bosne ovdje je ne moguce zaobic. A svi su dobri ljudi, ne mozes fulit.
Zato Jugosloven i zuri sa IZ jer je svojom politikom vec gotovo sve Hrvate istjerao iz BiH.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2600 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

@ainiman prozdravi mi prijatelje,rođake......
Stvoriti normalnu državu kakva jedina može biti,i nadam se da češ se uskoro vratiti.
Nije više EU ni Njemačka što je bila.
Locked