Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2626 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Hajvan »

User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2627 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by un1ted »

:shock: :shock: kada je ovo izjavio?
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2628 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by video »

GEOPOLITIČKE IGRE NA BALKANU: "Hrvatska u kandžama udbaša i Rusije"
Srbija se već dugo optužuje da sjedi na dvije stolice: briselskoj i moskovskoj, no čini se da to puno uspješnije od njih radi Hrvatska, koju i pored svih navedenih činjenica, kao i toga što podržava rusku politiku na Zapadnom Balkanu niko još ne titulira kao proruskog igrača za kakvog Srbija već odavno slovi....
https://avangarda.ba/post/type-1/992/Hr ... a_i_Rusije
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2629 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Hajvan wrote: 07/12/2021 21:29
Nista sto ne znamo, samo sad javno
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2630 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

Preko izbornog zakona do trećeg entiteta.
To je ono, Palmer i Eichhorst da isporuče izbornu jedinicu (=treći etitet), a pošto su ustavne izmjene ko bi to morao progurati? (Fahro se nameće u svakom slučaju, SDA bi morala pod obavezno i još neko iz opozicije?)
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2631 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

video wrote: 07/12/2021 21:32
GEOPOLITIČKE IGRE NA BALKANU: "Hrvatska u kandžama udbaša i Rusije"
Srbija se već dugo optužuje da sjedi na dvije stolice: briselskoj i moskovskoj, no čini se da to puno uspješnije od njih radi Hrvatska, koju i pored svih navedenih činjenica, kao i toga što podržava rusku politiku na Zapadnom Balkanu niko još ne titulira kao proruskog igrača za kakvog Srbija već odavno slovi....
https://avangarda.ba/post/type-1/992/Hr ... a_i_Rusije
Dže nana !

Ja mislim da se ona smijala sama sebi dok je pisala ovakve gluposti. :lol:

Samo ne znam je li ovo pisala iz mržnje ili zbog para, a biti će da je i jedno i drugo.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#2632 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by sehohari »

daddy-kool wrote: 07/12/2021 21:57 Preko izbornog zakona do trećeg entiteta.
To je ono, Palmer i Eichhorst da isporuče izbornu jedinicu (=treći etitet), a pošto su ustavne izmjene ko bi to morao progurati? (Fahro se nameće u svakom slučaju, SDA bi morala pod obavezno i još neko iz opozicije?)
Pa ja o tome odavno pišem, a mislim i da je većini u Bosni to jasno kao dan. Samo im to neće niko prihvatiti.

Fahro je politički gotovo beznačajan, a naše stranke to trenutno i ne žele, dok iskreno rečeno, čak i kad bi postojala neka volja: pro-BiH stranke su previše razjedinjene između sebe da bi mogli doći do nekog rješenja.

Samo razmisli o nekoj odluci koju bi SDA i Naša stranka izglasali zajedno, to je potpuno nezamislivo, a neteli o ovako krupnoj stvari.

Jednostavno se nešto što se nije moglo dobit puškom ne može uzeti olovkom i ucjenama. To ne ide.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#2633 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bossona »

Čović: Naredne sedmice očekujem dogovor o Izbornom zakonu, temelj povjerenja Bošnjaka i Hrvata
:lol: :lol: :lol: :lol:







Tako je govorio veliki i vidoviti Miroslav Krleža:

"Sačuvaj me, Bože, srpskog junaštva i hrvatske kulture"
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2634 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BHCluster »

dr_arsla wrote: 08/12/2021 01:47 Ispostaviti im racun u vidu ponovnog izbora Komsica i dodatno hrvatskih clanova Doma Naroda po volji Bosnjaka gdje god moze. :izet:
Na izbore probosanski blok da izadje pod jedinstvenom listom, na svim nivoima. Od mjesne zajednice do parlmenta. Progutati neke razmirice 4-8-12 godina, svejedno, dok se ne obracunamo sa ovim pojavama jednom za sva vremena, legalno, demokratski kroz institucije.
:thumbup:

Samo vaznije su direktorske fotelje u sarajevskim preduzecima nego drzava.
User avatar
Login77777
Posts: 8548
Joined: 18/05/2021 09:11

#2635 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

Hdzeovci jel vas sram? I oni su bili Hrvati.
Briševo, ratni zločin koji Čović i HDZ svojim glasanjem negiraju
https://stav.ba/vijest/brisevo-ratni-zl ... raju-/6199

https://m.youtube.com/watch?v=vuZ5eRfdwl0
Poslusati kraj sta kazu ovi ljudi.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2636 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Login77777 wrote: 08/12/2021 09:45 Hdzeovci jel vas sram? I oni su bili Hrvati.
Briševo, ratni zločin koji Čović i HDZ svojim glasanjem negiraju
https://stav.ba/vijest/brisevo-ratni-zl ... raju-/6199

https://m.youtube.com/watch?v=vuZ5eRfdwl0
Poslusati kraj sta kazu ovi ljudi.
malo smo hinjavi i licemjerni, a a a?
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2637 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Tko prizna pola mu se prašta.
plavi_E
Posts: 6384
Joined: 18/10/2021 19:47

#2638 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by plavi_E »

Covic je priznao da je sve ove godine lagao i da mu je cilj treci entitet. Hocemo li mu pola halaliti?
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2639 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pici »

plavi_E wrote: 08/12/2021 13:24 Covic je priznao da je sve ove godine lagao i da mu je cilj treci entitet. Hocemo li mu pola halaliti?
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2640 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Halalosum.
DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#2641 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by DonieBrasco »

Jucer sam na N1 slusao neka izjava je bila u Zagrebu, kao da se srbi i hrvati dogovore oko BiH a bosnjaci samo da prihvate.

A onda ce oni kao imati razumjevanja prema BiH i bosnjacima.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2642 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

DonieBrasco wrote: 08/12/2021 13:29 Jucer sam na N1 slusao neka izjava je bila u Zagrebu, kao da se srbi i hrvati dogovore oko BiH a bosnjaci samo da prihvate.

A onda ce oni kao imati razumjevanja prema BiH i bosnjacima.
Pa trebali su odmah tako reći da se džaba ne razvlačimo.
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#2643 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ainiman »

Milenkov buraz wrote: 07/12/2021 18:29
Kent__ wrote: 07/12/2021 18:24

predsjednik jedne drzave ne moze biti slobodan strijelac. to ne mozes cak ni ti ni ja.obican covjek ima odgovornost cak i ako pise ovdje anonimno. a tek predsjednik drzave. wow ....kako ti to tako jednostavno ....
Da, da, ovo ne možeš ni na radnom mjestu reći među kolegama jer moraš voditi računa da možda nekoga ne povrijediš svojim stavom a kamo li kao predsjednik jedne države koja važi za prijateljsku. :oops:

A pazi situacije da se i HDZ ograđuje od ovakvog tava. Milanović kipti od mržnje jer ovo može samo izreći neko ko mrzi.
Sve je to klasicni balkanski populizam. Provedes godine na politickoj funkciji, suma sumarum nisi nista uradio a stalno si u fokusu. Kako? Jednostavno. Dajes izjave pa u istom danu mozes osvanuti na Informerovoj stranici u Beogradu "Bravo Milanovicu srbine" a na drugoj strani uvrijediti zrtve porodice Zec iz Zagreba. I nema tu nikakve mrznje to je cisti oportunizam. Oportunizam, koji je doveo narode do kraja. Sve juzno od Slovenije moze sebe nazvati "Posljednji Mohikanac". Dokaz kako je to sve lako su nasi balkanski forumi pa evo i ovaj. Bacis kosku budale se usance a ti lagano ustostrucujes svoju imovinu. Da bi mesar u Hrvatskoj prodao meso, mora imati barem neku kvalitetu, da bi bio na vlasti na balkanu kvalitete ti ne trebaju dovoljno je nemati obraza i uspio si. "Ubili ste mi tatu nemojte i mamu", kaze djevojcica posljednje svoje rijeci. Procistas pamet ti stane i to je to. Gledam neki dan video iz rata, Dobrinja majka se ne moze odvojiti od mrtvog djeteta. Stenje, "jutros si me ljubio". Odvaja je onaj iz saniteta a ona ga moli da je pusti jos minut. Dijete u Zagrebu, dijete u Sarajevu imali razlike za nekoga ko nosi licnu kartu i na njoj mu pise maticni broj. Sve smo Bozije zakone prekrsili i nece nas kazna stici zbog toga nego zbog ustrajavanja u njihovoj promjeni. Mozes biti sta hoces, mozes raditi sta hoces, mozes se moliti kome hoces, mozes misliti sta hoce ali zakon gravitacije neces pobijedit. Ovim upisom nastojat cu ukloniti se sa teme. Osjetio sam se duznim ponuditi drugaciji pogled na stvari. Izucavajuci istoriju/povijest nacisticke Njemacke uvidjam da idemo istim putem. Bioloski jaca i expeditivnija nacija Njemci su put od potpunog uspona do potpunog kraha presli u 12-13 godina. Kod nas to traje mnogo duze ali ce rezultat na kraju biti isti, s tim sto su ga Njemci mogli prezivjet a mi sigurno necemo. A kako stvari stoje i ne trebamo.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#2644 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Kent__ »

ainiman wrote: 08/12/2021 15:41
Milenkov buraz wrote: 07/12/2021 18:29

Da, da, ovo ne možeš ni na radnom mjestu reći među kolegama jer moraš voditi računa da možda nekoga ne povrijediš svojim stavom a kamo li kao predsjednik jedne države koja važi za prijateljsku. :oops:

A pazi situacije da se i HDZ ograđuje od ovakvog tava. Milanović kipti od mržnje jer ovo može samo izreći neko ko mrzi.
Sve je to klasicni balkanski populizam. Provedes godine na politickoj funkciji, suma sumarum nisi nista uradio a stalno si u fokusu. Kako? Jednostavno. Dajes izjave pa u istom danu mozes osvanuti na Informerovoj stranici u Beogradu "Bravo Milanovicu srbine" a na drugoj strani uvrijediti zrtve porodice Zec iz Zagreba. I nema tu nikakve mrznje to je cisti oportunizam. Oportunizam, koji je doveo narode do kraja. Sve juzno od Slovenije moze sebe nazvati "Posljednji Mohikanac". Dokaz kako je to sve lako su nasi balkanski forumi pa evo i ovaj. Bacis kosku budale se usance a ti lagano ustostrucujes svoju imovinu. Da bi mesar u Hrvatskoj prodao meso, mora imati barem neku kvalitetu, da bi bio na vlasti na balkanu kvalitete ti ne trebaju dovoljno je nemati obraza i uspio si. "Ubili ste mi tatu nemojte i mamu", kaze djevojcica posljednje svoje rijeci. Procistas pamet ti stane i to je to. Gledam neki dan video iz rata, Dobrinja majka se ne moze odvojiti od mrtvog djeteta. Stenje, "jutros si me ljubio". Odvaja je onaj iz saniteta a ona ga moli da je pusti jos minut. Dijete u Zagrebu, dijete u Sarajevu imali razlike za nekoga ko nosi licnu kartu i na njoj mu pise maticni broj. Sve smo Bozije zakone prekrsili i nece nas kazna stici zbog toga nego zbog ustrajavanja u njihovoj promjeni. Mozes biti sta hoces, mozes raditi sta hoces, mozes se moliti kome hoces, mozes misliti sta hoce ali zakon gravitacije neces pobijedit. Ovim upisom nastojat cu ukloniti se sa teme. Osjetio sam se duznim ponuditi drugaciji pogled na stvari. Izucavajuci istoriju/povijest nacisticke Njemacke uvidjam da idemo istim putem. Bioloski jaca i expeditivnija nacija Njemci su put od potpunog uspona do potpunog kraha presli u 12-13 godina. Kod nas to traje mnogo duze ali ce rezultat na kraju biti isti, s tim sto su ga Njemci mogli prezivjet a mi sigurno necemo. A kako stvari stoje i ne trebamo.

dobar tekst
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2645 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pici »

"Ne sviđa mi se taj termin 'mostarizacija BiH'. To ne odgovara mojim idejama demokratije. Učinit ćemo sve da budu ispunjeni svi uslovi za fer i poštene izbore. Ono što, međutim, moram reći je da stičem dojam da neki žele da se ugradi u Ustav kakvi će biti rezultati izbora. To nije demokratski, jer o tome odlučuju građani BiH", kaže Schmidt.
mora bjeloglavi sup u prdCenistvo... legitimni
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#2646 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Kent__ »

pici wrote: 08/12/2021 16:43
"Ne sviđa mi se taj termin 'mostarizacija BiH'. To ne odgovara mojim idejama demokratije. Učinit ćemo sve da budu ispunjeni svi uslovi za fer i poštene izbore. Ono što, međutim, moram reći je da stičem dojam da neki žele da se ugradi u Ustav kakvi će biti rezultati izbora. To nije demokratski, jer o tome odlučuju građani BiH", kaže Schmidt.
mora bjeloglavi sup u prdCenistvo... legitimni
Tesko
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2647 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pici »



naravno, legitimno...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2648 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mO k3 »

plavi_E wrote: 08/12/2021 13:24 Covic je priznao da je sve ove godine lagao i da mu je cilj treci entitet. Hocemo li mu pola halaliti?
a mi ko budale mu vjerovali ... hallo ko je jamijo jamijo je .... Cirilcar ce da dobije jedan hot dog
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2649 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by agent_zero »

pici wrote: 08/12/2021 16:54

naravno, legitimno...
Neće moći UZP zločinci, taman se ratovalo do sudnjeg dana!

Ako SDA i opozicija pristane na bilo šta, mrvicu ako popusti, sve povješati na Marindvoru!
User avatar
Arminovski
Posts: 1209
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#2650 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Arminovski »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 11:43
Milenkov buraz wrote: 05/12/2021 11:41 @Novak20

Šta ono ti reče prije mjesec dana sa podsmijehom da je general A.BiH Rasim Delić mali ratni zločinac? Evo Milanovć je uveo taj termin zvanično, mali genocid, mali ratni zločinac, de fakto sada znamo da zločin nije zločin i Rasim shodno tome heroj de fakto.
Mali genocid
:-)
Veliki zločin.
:-)
Locked