Politika Hrvata u BiH

Locked
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#2126 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

Jeste. I ne znam zasto je to smijesno?
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2127 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

noviforumas wrote: 29/11/2021 21:27
detroit-mercy wrote: 29/11/2021 21:22
Pa kad SR i HR imatu tako siroku podrsku medjunarodne zajednice, za koji kurac se onda ovoliko navlace. Neda Bake, reko i Amerima i Rusima i Svabi da mu se napuse. De odvadi malo, nismo mi blesavi Avganistanci pa da nas zaboli sta kaze MZ ili bilo ko drugi,
Ne razumijem sta hoces da kazes, ako impliciras da podrzavam Bakira/SDA grijesis, i to debelo. Samo kazem, ovo je trenutno stanje. EU i SAD otvoreno, zvanicno podrzavaju izborni zakon po mjeri HDZ-a. Na Dodika, poteze Srbije i Rusije uopste ne reaguju. To je uvertira u rat i raspad drzave.
Koji rat, sad da ti USA kaze, PC samostalna, zapadna hercegovina samostalna i sta, sta bi to pro BiH strana uradila, svirala. Eto Dodo jos uvijek ceka nesto iako su i USA i EU na njegovoj strani, uz Rusiju naravno :mrgreen:. De ba malo smanji ribu, ne ide to tako.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2128 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by SaraFina »

noviforumas wrote: 29/11/2021 21:29 Jeste. I ne znam zasto je to smijesno?
Kako neće biti smiješno. Ako su tvoja i tvog kolege apokaliptična predviđanja tačna o čemu se pregovara? Nametnu relevatni medjunarodni faktori rješenja po volji HDZ i SNSD i vozdra? Šta mi mozemo? Sto čekaju april?
Ne budi smiješan.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2129 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

noviforumas wrote: 29/11/2021 21:29 Jeste. I ne znam zasto je to smijesno?
Pa odluci se jel u Martu ili Aprilu, budi malo precizniji. Ako je u Aprilu, moze se kakav dobar kredit podic u Martu pa ufatit noge.
Evo, ti nam reci, sta su tvoji planovi za Mart i April?
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#2130 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

Nema sta, razuvjerili ste me snagom argumenata. Dzaba sam se sekirao, odoh na podforum automobilizam :thumbup:
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2131 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by palermo »

previše defetizma, a bogami i previše analiza, mislim na forumu.


Na nama je da uradimo što je do nas, dakle da branimo Bosnu i Hercegovinu, da branimo neke osnovne civilizacijske vrijednosti,i to riječju, pameću, , parama ,puškom, čime god ko može

a sad ako je baš butum svijet naumio da nas nema....onda jebat ga, makar ćemo znati da smo mi uradili što smo mogli....

A vala ne vidim što bi baš svijet bio toliko protiv nas
Last edited by palermo on 29/11/2021 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2132 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by SaraFina »

noviforumas wrote: 29/11/2021 21:34 Nema sta, razuvjerili ste me snagom argumenata. Dzaba sam se sekirao, odoh na podforum automobilizam :thumbup:
Nemoj se “sjekirati”. Mirno spavaj. Da smo naguzeni od MZ i izdani, do sad bi to bilo otvoreno servirano. Nemaju razloga produzavati agoniju. Niti mi imamo nekog utjecaja u medjunarodnim krugovima pa da moraju vremenski do marta ili aprila otezati naguzavanje.

Ekspresno bi to bilo do N.Godine.
Last edited by SaraFina on 29/11/2021 21:39, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#2133 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

palermo wrote: 29/11/2021 21:36 previše defetizma, a bogami i previše analiza, mislim na forumu.


Na nama je da uradimo što je do nas, dakle da branimo Bosnu i Hercegovinu, da branimo neke osnovne civilizacijske vrijednosti,i to riječju, pameću, , parama ,puškom, čime god ko može

a sad ako je baš butum svijet naumio da nas nema....onda jebat ga, makar ćemo znati da smo mi uradili što smo mogli....

A vala ne vidim što bi baš svijet bio toliko protiv nas
Imas jednom da pogadjas :thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2134 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

noviforumas wrote: 29/11/2021 21:27
Ne razumijem sta hoces da kazes, ako impliciras da podrzavam Bakira/SDA grijesis, i to debelo. Samo kazem, ovo je trenutno stanje. EU i SAD otvoreno, zvanicno podrzavaju izborni zakon po mjeri HDZ-a. Na Dodika, poteze Srbije i Rusije uopste ne reaguju. To je uvertira u rat i raspad drzave.
Ako pogledaš historiju pregovora oko uređenje BiH od nezavisnosti do danas, uvijek je to tako bilo. Trebali bi poslati delegaciju od svih bosanskih parlamentarnih stranaka koja će saopštiti ovim pregovaračima da dalje ne učestvuju na bilo kakvim pregovorima o IZ dok se ne odblokiraju institucije i ne usvoji budžet za sljedeću godinu.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2135 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by palermo »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:38
palermo wrote: 29/11/2021 21:36 previše defetizma, a bogami i previše analiza, mislim na forumu.


Na nama je da uradimo što je do nas, dakle da branimo Bosnu i Hercegovinu, da branimo neke osnovne civilizacijske vrijednosti,i to riječju, pameću, , parama ,puškom, čime god ko može

a sad ako je baš butum svijet naumio da nas nema....onda jebat ga, makar ćemo znati da smo mi uradili što smo mogli....

A vala ne vidim što bi baš svijet bio toliko protiv nas
Imas jednom da pogadjas :thumbup:
nije valjda da misliš što smo muslimani :?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#2136 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

palermo wrote: 29/11/2021 21:41
nije valjda da misliš što smo muslimani :?
Evropa je druze krscanska.
Uostalom, da im je svejedno...mislis da bi bilo RS nakon genocida nakon svega sto su uradili?

Da se razumijemo, volio bih da grijesim.
Sta evo radi vepar iz Laktasa , niko.mu nista.... Lik negira genocid, negira drzavu.... Niiiikkoo nista.... Gdje je za Evropa sad ?
Maliodmene
Posts: 2190
Joined: 10/01/2020 13:36

#2137 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Maliodmene »

Cek vi mislite da je EU i SAD na strani HDZ po pisanju Avde Avdica velikog prijatelja Bakira Izetbegovica i Osmice. Pazi Osmice, direktora OSA. Koliko ste vi samo naivni, prodje vam zivot u naivnosti. Avdo Avdic cijelo vrijeme pili da bi Bakir na kraju rekao morao sam zbog Evrope i Amerike i da bi sacuvao sebe i svoja dva prijatelja Dragana i Milorada. Ukljucite taj mozak vise, jebo vas AA, nije ni cudo sto o nama pricaju kao najglupljoj naciji na planeti, mi fakat jesmo najgluplji.
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#2138 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

SaraFina wrote: 29/11/2021 21:36
noviforumas wrote: 29/11/2021 21:34 Nema sta, razuvjerili ste me snagom argumenata. Dzaba sam se sekirao, odoh na podforum automobilizam :thumbup:
Nemoj se “sjekirati”. Mirno spavaj. Da smo naguzeni od MZ i izdani, do sad bi to bilo otvoreno servirano. Nemaju razloga produzavati agoniju. Niti mi imamo nekog utjecaja u medjunarodnim krugovima pa da moraju vremenski do marta ili aprila otezati naguzavanje.

Ekspresno vi to bilo do N.Godine.
Dodik je dao nekih 6 mjeseci fore sam sebi. Tada izlazi iz drzavnih institucija i, kako je i sam najavio, preuzima kasarne OSBiH, osniva paralelne institucije i sl. Covjek dakle krenuo, vidi nema reakcije MZ, sad samo nastavlja dalje. Onda slijedi Covicevo povlacenje, kao sto je Avdic napisao. SR i HR sve ovo otvoreno podrzavaju. I dok se sve to desava, MZ izrazava zabrinutost, pa onda EU, Palmer, i Escobar vrse pritisak da se usvoji tzv izborni zakon. Spominju, doduse, neke sankcije kao opciju. Ali i za to su se usutili. Jedina konkretna reakcija iz vana je dosla iz Velike Britanije. Ti slobodno gaji iluzije, ali nemoj mene prisiljavati da ti se pridruzim.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2139 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

noviforumas wrote: 29/11/2021 21:34 Nema sta, razuvjerili ste me snagom argumenata. Dzaba sam se sekirao, odoh na podforum automobilizam :thumbup:
Ja tebe uopste ne razuvjeravam, nego je problem sto ti nisi nikog uvjerio u te svoje analize.
Opet da te pitam, ako si tako siguran da ce se nesto velio desiti u Martu ili Aprilu sta radis povodom toga?
Ja da sam u stanju biti tako siguran u dogadjaje u buducnosti kupio bih npr. kamion kafe, deterdzenta ili cigara pa ostavio za Marta ili Aprila, ili odes u Martu u Porsche-ov salon i kupis onu jednu njihovu igracku :mrgreen: u ratu zacas knjige izgore :mrgreen:.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2140 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:44
palermo wrote: 29/11/2021 21:41
nije valjda da misliš što smo muslimani :?
Evropa je druze krscanska.
Uostalom, da im je svejedno...mislis da bi bilo RS nakon genocida nakon svega sto su uradili?
Amerikanci su uvažili dogovor Milošević-Tuđman i Rusiju, zato je ostala šumska.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2141 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by SaraFina »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:44
palermo wrote: 29/11/2021 21:41
nije valjda da misliš što smo muslimani :?
Evropa je druze krscanska.
Uostalom, da im je svejedno...mislis da bi bilo RS nakon genocida nakon svega sto su uradili?

Da se razumijemo, volio bih da grijesim.
Sta evo radi vepar iz Laktasa , niko.mu nista.... Lik negira genocid, negira drzavu.... Niiiikkoo nista.... Gdje je za Evropa sad ?
A s druge strane evo… uzmimo da je sve to tačno što ti tvrdiš..

Zašto bi se medjunarodni relevantni faktori pravdali bošnjačkom narodu i insustirali na pregovorima?
Nametnu IZ i povuku zakon o zabrani negiranja genocida. Ili još bolje daju zeleno svjetlo za odcjepljenje RS i dijela FBIH.
Zar ne?
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2142 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

palermo wrote: 29/11/2021 21:41
skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:38

Imas jednom da pogadjas :thumbup:
nije valjda da misliš što smo muslimani :?
Pa sta bi drugo moglo biti :mrgreen:
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2143 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by palermo »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:44
palermo wrote: 29/11/2021 21:41
nije valjda da misliš što smo muslimani :?
Evropa je druze krscanska.
Uostalom, da im je svejedno...mislis da bi bilo RS nakon genocida nakon svega sto su uradili?
Ma daj, butum svijet protiv nas, a pola svijeta muslimani. Pa pristani ti na podjelu BiH između Hrvatske i Srbije niko te neće dirati kao muslimana.....
Hrvatima i Srbima smetamo što smo postali politički faktor i ne mogu bez nas riješiti sva svoja pitanja, a drugi se uz njih šlepaju i traže svoje interese. Neko ih nađe, neko ne nađe.....tvoje je da se boriš za sebe pa šta bude....

Pa Ukrajina nije muslimanska, pa smeta Rusima.....
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#2144 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

daddy-kool wrote: 29/11/2021 21:48
skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:44

Evropa je druze krscanska.
Uostalom, da im je svejedno...mislis da bi bilo RS nakon genocida nakon svega sto su uradili?
Amerikanci su uvažili dogovor Milošević-Tuđman i Rusiju, zato je ostala šumska.
Da je pravde, bila bi cjelovita BiH, bez entiteta.

Sta mislis, , sta bi se sada desilo da Bosnjaci izvrse oruzani napad .....?

U roku od 10 dana bi bili zaustavljeni od Evrope i SAD-a.
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#2145 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

Maliodmene wrote: 29/11/2021 21:46 Cek vi mislite da je EU i SAD na strani HDZ po pisanju Avde Avdica velikog prijatelja Bakira Izetbegovica i Osmice. Pazi Osmice, direktora OSA. Koliko ste vi samo naivni, prodje vam zivot u naivnosti. Avdo Avdic cijelo vrijeme pili da bi Bakir na kraju rekao morao sam zbog Evrope i Amerike i da bi sacuvao sebe i svoja dva prijatelja Dragana i Milorada. Ukljucite taj mozak vise, jebo vas AA, nije ni cudo sto o nama pricaju kao najglupljoj naciji na planeti, mi fakat jesmo najgluplji.
Kakve veze Avdo ima sa bilo cim? Procitaj izjave Escobara, Palmera, Eichhorst itd. Ljudi ti otvoreno govore za sta se zalazu. Je li ih Avdo natjerao na to mozda? :-)
User avatar
no_sekirli
Posts: 4297
Joined: 02/10/2013 18:36

#2146 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by no_sekirli »

SaraFina wrote: 29/11/2021 21:23
no_sekirli wrote: 29/11/2021 21:20
RH je faktor u EU, ma koliko netko mislio da nije. Ako nista, mogu blokirati bilo koju drzavu u pregovorima za ulazak. Dovoljno je i to, da mogu sebi traziti neku protuuslugu.

A Njemacka, kad je vec spominjes, je kontra USA zbog plina, dala ruku Putinu. Putinu je Vucic vec odavno u anusu, Dodik Vucicu, a Covic Dodiku. Pravi vlakic, svima toplo i meko.

Opet cu reci, kontriranje politici HDZa, ne moze biti nikakav kapric tipa Komsic, jer to samo nosi vodu na Covicev, Dodikov i Bakirov mlin.
Ne treba nikada zaboraviti ni Bakirovu izjavu, da bi se on sa Covicem lako dogovorio za IZ, ali ne smije zbog DFa, javnosti, cega li vec sve ne.
Znaci fakticki, Bakir ima identican stav kao i Covic, i to ga nije sram priznati.

NETKO misli da je RH beznačajna mala državica u EU. Primljena logično i u NATO po istom obrascu.
I toj državici je Slovenija blokirala ulazak u EU. Mnogo ćemo se zabrinuti ako HR blokira BiH lol :)

Bajke su na podforumu književnost.
Samo se pitam kako tako 'ladno mozes izjavljivati da je RH nebitna drzavica u EU i clanica NATO saveza, a sa druge strane smatras da je BiH tako bitna i vazna u svjetskom poretku.
Takodjer, svoje tvrdnje argumentiras cinjenicom da je mala Slovenija blokirala RH ulazak u EU, a ne vidis da je sada RH u EU i da moze blokirati svakoga tko zeli uci u buducnosti.
Da, mnogo cemo se zabrinuti, jer nas mogu blokirati do sudnjeg dana.

Kontradiktorno pises, i kada bi se covjek nosio tvojim idejama, Afganistan bi bio mala maca po svom uredjenju za BiH.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2147 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:50
daddy-kool wrote: 29/11/2021 21:48

Amerikanci su uvažili dogovor Milošević-Tuđman i Rusiju, zato je ostala šumska.
Da je pravde, bila bi cjelovita BiH, bez entiteta.

Sta mislis, , sta bi se sada desilo da Bosnjaci izvrse oruzani napad .....?

U roku od 10 dana bi bili zaustavljeni od Evrope i SAD-a.
Pa sto ne izvrse :mrgreen: za 10 dana zgazili PC i skutoriju i onda mozemo pregovarati :mrgreen: ili mozda ne :mrgreen: .
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#2148 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

SaraFina wrote: 29/11/2021 21:49
skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:44

Evropa je druze krscanska.
Uostalom, da im je svejedno...mislis da bi bilo RS nakon genocida nakon svega sto su uradili?

Da se razumijemo, volio bih da grijesim.
Sta evo radi vepar iz Laktasa , niko.mu nista.... Lik negira genocid, negira drzavu.... Niiiikkoo nista.... Gdje je za Evropa sad ?
A s druge strane evo… uzmimo da je sve to tačno što ti tvrdiš..

Zašto bi se medjunarodni relevantni faktori pravdali bošnjačkom narodu i insustirali na pregovorima?
Nametnu IZ i povuku zakon o zabrani negiranja genocida. Ili još bolje daju zeleno svjetlo za odcjepljenje RS i dijela FBIH.
Zar ne?
Zasto onda ne sankcionisu rusioce drzave ? Negatore genocida? Zasto dopustaju sav ovaj cirkus ? Znaju da Bosnjacka strana sama zaustaviti ovo ne moze .
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2149 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

SaraFina wrote: 29/11/2021 21:49 A s druge strane evo… uzmimo da je sve to tačno što ti tvrdiš..

Zašto bi se medjunarodni relevantni faktori pravdali bošnjačkom narodu i insustirali na pregovorima?
Nametnu IZ i povuku zakon o zabrani negiranja genocida. Ili još bolje daju zeleno svjetlo za odcjepljenje RS i dijela FBIH.
Zar ne?
Dodik nema podršku relevantnih zapadnih država za secesionizam. Tu su Rusi glavni. Zapad bi nešto da vaga i održava DMS.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2150 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:50
daddy-kool wrote: 29/11/2021 21:48

Amerikanci su uvažili dogovor Milošević-Tuđman i Rusiju, zato je ostala šumska.
Da je pravde, bila bi cjelovita BiH, bez entiteta.

Sta mislis, , sta bi se sada desilo da Bosnjaci izvrse oruzani napad .....?

U roku od 10 dana bi bili zaustavljeni od Evrope i SAD-a.
Ne bi, prvo jer ne bi bila agresija.
Last edited by daddy-kool on 29/11/2021 21:53, edited 1 time in total.
Locked