Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
House
Posts: 46621
Joined: 17/03/2010 15:36

#2501 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

dovoljno je otvoriti "herceg-bosna forum", a tamo pišu kolinda, novak i ako te pitaju... iako ovdje glume neku light verziju (hinjski način)


pamet u glavu braćo bošnjaci.
Last edited by House on 03/12/2021 03:25, edited 3 times in total.
User avatar
House
Posts: 46621
Joined: 17/03/2010 15:36

#2502 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

majorizacija je iz raja izašla.
User avatar
House
Posts: 46621
Joined: 17/03/2010 15:36

#2503 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

Image

stidite se!

mnogi preci se u grobovima okreću
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31491
Joined: 16/04/2011 18:46

#2504 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Chmoljo wrote: 03/12/2021 00:58
Novak20 wrote: 03/12/2021 00:15

Nije tema pa neću dalje o ovome. I ja sam ovo nespretno pisao kao Suljagić. :run:
koji si kurac onda postao ako nije tema?

ovo onaj fol američkih advokata gdje se lane nešto što se ne smije, tužilaštvo kaže obdžekčšn, sudija prihvati, ali bitno da je poroti bačena bubica.



mnogo veći problem od Emirove izjave je to što malo ili nikako predstavnici probosanskih partija i stranaka ne obilaze upravo Grabovicu. meni je prestrašno što ti i takvi nisu u punom sastavu i u Vukovaru svake godine.

izjave mogu biti ovakve ili onakve. bitan je pijetet. ili da budem do kraja brutalan, nije mogao Kordić dovoljno naubijati da bi mi bilo manje žao Mladenke Zadro. to što je tebi Suljagić dovoljan, ili što je HDZ neki dan vidio neku ispravnost u oponiranju Zakonu o negiranju genocida, a Milanović opravdanje za sve, to je gospodo do vas.

ali bez snebivanja kad vas neko nazove pravim imenom.
Davno sam ja rekao za hr forumase... Nesto ko fol pokusavaju da budu realni....ali izbija ipak nacionalizam i zelja za HB iz njih... Hinjska politika.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50324
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2505 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 03/12/2021 04:11
Chmoljo wrote: 03/12/2021 00:58

koji si kurac onda postao ako nije tema?

ovo onaj fol američkih advokata gdje se lane nešto što se ne smije, tužilaštvo kaže obdžekčšn, sudija prihvati, ali bitno da je poroti bačena bubica.



mnogo veći problem od Emirove izjave je to što malo ili nikako predstavnici probosanskih partija i stranaka ne obilaze upravo Grabovicu. meni je prestrašno što ti i takvi nisu u punom sastavu i u Vukovaru svake godine.

izjave mogu biti ovakve ili onakve. bitan je pijetet. ili da budem do kraja brutalan, nije mogao Kordić dovoljno naubijati da bi mi bilo manje žao Mladenke Zadro. to što je tebi Suljagić dovoljan, ili što je HDZ neki dan vidio neku ispravnost u oponiranju Zakonu o negiranju genocida, a Milanović opravdanje za sve, to je gospodo do vas.

ali bez snebivanja kad vas neko nazove pravim imenom.
Davno sam ja rekao za hr forumase... Nesto ko fol pokusavaju da budu realni....ali izbija ipak nacionalizam i zelja za HB iz njih... Hinjska politika.
Sta su hr forumasi?
Forumasi Hrvati? Hrvatski forumasi?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31491
Joined: 16/04/2011 18:46

#2506 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 03/12/2021 06:37
skafiskafsnjak wrote: 03/12/2021 04:11

Davno sam ja rekao za hr forumase... Nesto ko fol pokusavaju da budu realni....ali izbija ipak nacionalizam i zelja za HB iz njih... Hinjska politika.
Sta su hr forumasi?
Forumasi Hrvati? Hrvatski forumasi?
Bosanci katolici ili ti ga Hrvati u BiH . A mozda ih ima i iz Hr, ne znam.
Sve nesto realni...a kada pitas za ovaj pokusaj ukidanja zakona o negiranju, sve neki diplomatski odgovori.

Kada su te stvari u pitanju, nema diplomatije brate.... Zlocin je zlocin, genocid je genocid. Gdje god se dogodio , kome god... Ako si covjek, neces takve postupke pravdati . Cak sta vise, treba se osuditi.

Kolindu sam.direkt pitao... Pa nametnuto ovo ono tamo vamo... Jasta :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50324
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2507 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 03/12/2021 06:42
Bloo wrote: 03/12/2021 06:37

Sta su hr forumasi?
Forumasi Hrvati? Hrvatski forumasi?
Bosanci katolici ili ti ga Hrvati u BiH . A mozda ih ima i iz Hr, ne znam.
Sve nesto realni...a kada pitas za ovaj pokusaj ukidanja zakona o negiranju, sve neki diplomatski odgovori.

Kada su te stvari u pitanju, nema diplomatije brate.... Zlocin je zlocin, genocid je genocid. Gdje god se dogodio , kome god... Ako si covjek, neces takve postupke pravdati . Cak sta vise, treba se osuditi.
Ti si svjestan da ovdje pise jos hrvatskih forumasa osim Novaka i Kolinde? Po cemu se ti razlikujes od forumasa sa hb foruma.npr? Siris mrznju.
I da svojom nacionalistickom generalizacijom zasluzujes ban? Eno podijelih banove za slicne stvari...
Rekoh ti, sjedi povrememo sa ljudima drugih nacionalnosti (normalnim radnim ljudima) i popricaj...nemoj se getoizorati.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31491
Joined: 16/04/2011 18:46

#2508 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 03/12/2021 06:48
skafiskafsnjak wrote: 03/12/2021 06:42

Bosanci katolici ili ti ga Hrvati u BiH . A mozda ih ima i iz Hr, ne znam.
Sve nesto realni...a kada pitas za ovaj pokusaj ukidanja zakona o negiranju, sve neki diplomatski odgovori.

Kada su te stvari u pitanju, nema diplomatije brate.... Zlocin je zlocin, genocid je genocid. Gdje god se dogodio , kome god... Ako si covjek, neces takve postupke pravdati . Cak sta vise, treba se osuditi.
Ti si svjestan da ovdje pise jos hrvatskih forumasa osim Novaka i Kolinde? Po cemu se ti razlikujes od forumasa sa hb foruma.npr? Siris mrznju.
I da svojom nacionalistickom generalizacijom zasluzujes ban? Eno podijelih banove za slicne stvari...
Rekoh ti, sjedi povrememo sa ljudima drugih nacionalnosti (normalnim radnim ljudima) i popricaj...nemoj se getoizorati.
Nije generalizovanje. Pronaci ce se oni koji trebaju. Pricam o onima koji dan noc vise na ovim temama i na neke nacine pravdaju politiku i postupke HDZ-a. A ko fol pokusavaju nesto realni biti, vole BiH.... Jah et ja ne volim.

Normalni ljudi se nece uvrijediti jer se zna na koga mislim. Mozda sam pogresno formulisao recenicu. Izvinjavam se ako se ko nasao uvrijedjen.

PS: sjednem cesto... Sa Srbijancima, Hrvatima, Turcima, Poljacima.... doduse, ne otvaramo teske teme...i bolje je mozda.
Last edited by skafiskafsnjak on 03/12/2021 06:56, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50324
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2509 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bloo »

skafiskafsnjak wrote: 03/12/2021 06:53
Bloo wrote: 03/12/2021 06:48
Ti si svjestan da ovdje pise jos hrvatskih forumasa osim Novaka i Kolinde? Po cemu se ti razlikujes od forumasa sa hb foruma.npr? Siris mrznju.
I da svojom nacionalistickom generalizacijom zasluzujes ban? Eno podijelih banove za slicne stvari...
Rekoh ti, sjedi povrememo sa ljudima drugih nacionalnosti (normalnim radnim ljudima) i popricaj...nemoj se getoizorati.
Nije generalizovanje. Pronaci ce se oni koji trebaju. Pricam o onima koji dan noc vise na ovim temama i na neke nacine pravdaju politiku i postupke HDZ-a. A ko fol pokusavaju nesto realni biti, vole BiH.... Jah et ja ne volim.

Normalni ljudi se nece uvrijediti jer se zna na koga mislim. Mozda sam pogresno formulisao recenicu. Izvinjavam se.

PS: sjednem cesto... Sa Srbijancima, Hrvatima, Turcima, Poljacima.... doduse, ne otvaramo teske teme...i bolje je mozda.
Jest, pronaci ce se...kao sto se i ti pronades u nekoj nacionalistickoj generalizaciji pa prijavljujes.
Naravno, pricate o vremenu jer je nacionalizam furka kada je plata 300 eura :mrgreen: u maticnim drzavama da parafraziram Ramba. :mrgreen: Samo cvijece i vrijeme, a vamo se pljucka.
:mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31491
Joined: 16/04/2011 18:46

#2510 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Bloo wrote: 03/12/2021 06:56
skafiskafsnjak wrote: 03/12/2021 06:53

Nije generalizovanje. Pronaci ce se oni koji trebaju. Pricam o onima koji dan noc vise na ovim temama i na neke nacine pravdaju politiku i postupke HDZ-a. A ko fol pokusavaju nesto realni biti, vole BiH.... Jah et ja ne volim.

Normalni ljudi se nece uvrijediti jer se zna na koga mislim. Mozda sam pogresno formulisao recenicu. Izvinjavam se.

PS: sjednem cesto... Sa Srbijancima, Hrvatima, Turcima, Poljacima.... doduse, ne otvaramo teske teme...i bolje je mozda.
Jest, pronaci ce se...kao sto se i ti pronades u nekoj nacionalistickoj generalizaciji pa prijavljujes.
Naravno, pricate o vremenu jer je nacionalizam furka kada je plata 300 eura :mrgreen: u maticnim drzavama da parafraziram Ramba. :mrgreen: Samo cvijece i vrijeme, a vamo se pljucka.
:mrgreen:
Eto izvinio sam se svima koje sam uvrijedio . Nije namjera bila. Iskljucivo sam mislio na ove branioce postupaka hadezea 😁
Nek jasno kazu sta misle, kao sto im je predstavnik nedavno pokazao.

Nadam.se da cemo nekad stici do nivoa(u maticnim) da pricamo o ljetovanjima :roll:
I o vremenu naravno
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2511 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Chmoljo wrote: 03/12/2021 00:58
Novak20 wrote: 03/12/2021 00:15

Nije tema pa neću dalje o ovome. I ja sam ovo nespretno pisao kao Suljagić. :run:
koji si kurac onda postao ako nije tema?

ovo onaj fol američkih advokata gdje se lane nešto što se ne smije, tužilaštvo kaže obdžekčšn, sudija prihvati, ali bitno da je poroti bačena bubica.



mnogo veći problem od Emirove izjave je to što malo ili nikako predstavnici probosanskih partija i stranaka ne obilaze upravo Grabovicu. meni je prestrašno što ti i takvi nisu u punom sastavu i u Vukovaru svake godine.

izjave mogu biti ovakve ili onakve. bitan je pijetet. ili da budem do kraja brutalan, nije mogao Kordić dovoljno naubijati da bi mi bilo manje žao Mladenke Zadro. to što je tebi Suljagić dovoljan, ili što je HDZ neki dan vidio neku ispravnost u oponiranju Zakonu o negiranju genocida, a Milanović opravdanje za sve, to je gospodo do vas.

ali bez snebivanja kad vas neko nazove pravim imenom.
Postao sam na direktna pitanja drugih forumaša nakon što sam postavio dio članka Ilije Cvitanovića u kojem između ostalog govori o našem odnosu prema žrtvama koji nije ništa drugo nego politizacija. Da se provjeriti kako je tekla priča ali nije bitno.

Ubuduće ću dobro gledati da ne odgovaram na pitanja koja me uvlače u ovakve nepotrebne diskusije, moraliziranja anonimusa, a naročito generaliziranja.
Jbg, zovi me/nas kako hoćeš, vjerojatno ti nije prvi put. Nemam vremena ni volje da se iz mase anonimusa na forumu svakim postom pravdam i dokazujem jesam li veći ili manji čovjek od tebe po pitanju pijeteta ili bilo čega drugog zbog par riječi izvučenih iz konteksta.

Ovdje pišemo ili bi trebali da pišemo o politici, a politika je u BiH naročito prljava pa se valjamo u blatu. Bez iznimke.
Najtužnije je što ne vidim da nas nešto ili netko može iz blata izvući.

:run:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31491
Joined: 16/04/2011 18:46

#2512 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Vas bi Covke izvukao.... Samo kad bi dobio treci entitet :mrgreen:
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#2513 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Project Sejuani »

Novak20 wrote: 03/12/2021 08:32
Chmoljo wrote: 03/12/2021 00:58

koji si kurac onda postao ako nije tema?

ovo onaj fol američkih advokata gdje se lane nešto što se ne smije, tužilaštvo kaže obdžekčšn, sudija prihvati, ali bitno da je poroti bačena bubica.



mnogo veći problem od Emirove izjave je to što malo ili nikako predstavnici probosanskih partija i stranaka ne obilaze upravo Grabovicu. meni je prestrašno što ti i takvi nisu u punom sastavu i u Vukovaru svake godine.

izjave mogu biti ovakve ili onakve. bitan je pijetet. ili da budem do kraja brutalan, nije mogao Kordić dovoljno naubijati da bi mi bilo manje žao Mladenke Zadro. to što je tebi Suljagić dovoljan, ili što je HDZ neki dan vidio neku ispravnost u oponiranju Zakonu o negiranju genocida, a Milanović opravdanje za sve, to je gospodo do vas.

ali bez snebivanja kad vas neko nazove pravim imenom.
Postao sam na direktna pitanja drugih forumaša nakon što sam postavio dio članka Ilije Cvitanovića u kojem između ostalog govori o našem odnosu prema žrtvama koji nije ništa drugo nego politizacija. Da se provjeriti kako je tekla priča ali nije bitno.

Ubuduće ću dobro gledati da ne odgovaram na pitanja koja me uvlače u ovakve nepotrebne diskusije, moraliziranja anonimusa, a naročito generaliziranja.
Jbg, zovi me/nas kako hoćeš, vjerojatno ti nije prvi put. Nemam vremena ni volje da se iz mase anonimusa na forumu svakim postom pravdam i dokazujem jesam li veći ili manji čovjek od tebe po pitanju pijeteta ili bilo čega drugog zbog par riječi izvučenih iz konteksta.

Ovdje pišemo ili bi trebali da pišemo o politici, a politika je u BiH naročito prljava pa se valjamo u blatu. Bez iznimke.
Najtužnije je što ne vidim da nas nešto ili netko može iz blata izvući.

:run:
Problem vas hrvaata na ovom forumu je što pokušavate da odbranite ovaj HDZ i Čovketa koji su gori kriminalci od Baketa i njegove SDA i zato vam se čini da vas niko ne gotivi i da vas svi kude a u stvari nas jebu naše a vas jebu vaše torovske vođe i njihove pudlice i dok je god tako nit ćete vi biti zadovoljni niti ćemo mi biti zadovoljni a znaš ko će biti zadovoljan, imaš pravo da pogađaš jednom?
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#2514 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by emmir1 »

Sva politika HDZa je ogoljena i pokazali su da su šampioni licemjera.

Neki dan su odlazili u Aušvic i polagali cvijeće za žrtve holokausta i genocida sa porukama da se to nikad ne ponovi.

Onda su se vratili u BiH i glasali da se veličaju oni koji počiniše genocid.

Strašno.

Moram reći da Čovic rijetko pravi ovakve greške u politici, ali ovo je bio klasični salto mortale.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2515 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by un1ted »

House wrote: 03/12/2021 03:20 dovoljno je otvoriti "herceg-bosna forum", a tamo pišu kolinda, novak i ako te pitaju... iako ovdje glume neku light verziju (hinjski način)
i labudan
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2516 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by sime_cipol »

Chmoljo wrote: 03/12/2021 00:58
Novak20 wrote: 03/12/2021 00:15

Nije tema pa neću dalje o ovome. I ja sam ovo nespretno pisao kao Suljagić. :run:
koji si kurac onda postao ako nije tema?

ovo onaj fol američkih advokata gdje se lane nešto što se ne smije, tužilaštvo kaže obdžekčšn, sudija prihvati, ali bitno da je poroti bačena bubica.



mnogo veći problem od Emirove izjave je to što malo ili nikako predstavnici probosanskih partija i stranaka ne obilaze upravo Grabovicu. meni je prestrašno što ti i takvi nisu u punom sastavu i u Vukovaru svake godine.

izjave mogu biti ovakve ili onakve. bitan je pijetet. ili da budem do kraja brutalan, nije mogao Kordić dovoljno naubijati da bi mi bilo manje žao Mladenke Zadro. to što je tebi Suljagić dovoljan, ili što je HDZ neki dan vidio neku ispravnost u oponiranju Zakonu o negiranju genocida, a Milanović opravdanje za sve, to je gospodo do vas.

ali bez snebivanja kad vas neko nazove pravim imenom.
:thumbup:
Meni je nevjerovatno da svake godine u Vukovaru nema delegacije iz Srebrenice ( ili barem iz MCS) i Sarajeva. Ako iko treba imati pijetet prema tom gradu jesu ova dva koja su najslicniju sudbinu prezivjela kao Vukovar.
Da jedna ulica u Sarajevu nosi ime po Vukovaru i sl
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2517 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

un1ted wrote: 03/12/2021 09:50
House wrote: 03/12/2021 03:20 dovoljno je otvoriti "herceg-bosna forum", a tamo pišu kolinda, novak i ako te pitaju... iako ovdje glume neku light verziju (hinjski način)
i labudan
Zašto lažeš da pišem na hb forumu ?

Prije će biti da si ti tamo.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2518 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by un1ted »

Drago mi je ako ne pises :) Ja cu kada budem imao vremena posjetiti taj forum i sve fašističke postove prijaviti nadleznim, posebno mislim na one nakon inZkove odluke. To ce biti moj doprinos tom forumu :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31491
Joined: 16/04/2011 18:46

#2519 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

sime_cipol wrote: 03/12/2021 11:17
Chmoljo wrote: 03/12/2021 00:58

koji si kurac onda postao ako nije tema?

ovo onaj fol američkih advokata gdje se lane nešto što se ne smije, tužilaštvo kaže obdžekčšn, sudija prihvati, ali bitno da je poroti bačena bubica.



mnogo veći problem od Emirove izjave je to što malo ili nikako predstavnici probosanskih partija i stranaka ne obilaze upravo Grabovicu. meni je prestrašno što ti i takvi nisu u punom sastavu i u Vukovaru svake godine.

izjave mogu biti ovakve ili onakve. bitan je pijetet. ili da budem do kraja brutalan, nije mogao Kordić dovoljno naubijati da bi mi bilo manje žao Mladenke Zadro. to što je tebi Suljagić dovoljan, ili što je HDZ neki dan vidio neku ispravnost u oponiranju Zakonu o negiranju genocida, a Milanović opravdanje za sve, to je gospodo do vas.

ali bez snebivanja kad vas neko nazove pravim imenom.
:thumbup:
Meni je nevjerovatno da svake godine u Vukovaru nema delegacije iz Srebrenice ( ili barem iz MCS) i Sarajeva. Ako iko treba imati pijetet prema tom gradu jesu ova dva koja su najslicniju sudbinu prezivjela kao Vukovar.
Da jedna ulica u Sarajevu nosi ime po Vukovaru i sl
Ima li u Zagrebu neka ulica da nosi naziv Srebrenice....?
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2520 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by video »

Novak20 wrote: 03/12/2021 11:20
un1ted wrote: 03/12/2021 09:50

i labudan
Zašto lažeš da pišem na hb forumu ?

Prije će biti da si ti tamo.
I bilo bi glupo da ti ko Jevrej odes tamo i pises onakve bljuvotine.
Tamo ti i nije mjesto.

A ako moze da nam kazes sta mislis o onom zadnjem glasanju u DN i o onoj definiciji genocida koji je proklomovao bijeli zoki.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2521 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

skafiskafsnjak wrote: 03/12/2021 11:33

Ima li u Zagrebu neka ulica da nosi naziv Srebrenice....?
Ima Srebrenička ulica na Trešnjevci.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2522 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Truba »

Novak20 wrote: 03/12/2021 11:20
un1ted wrote: 03/12/2021 09:50

i labudan
Zašto lažeš da pišem na hb forumu ?

Prije će biti da si ti tamo.
Kompleksasi iz svedske austrije i njemacke nabijaju rejting poskoku i herceg bosni stranici klikovima onda sw brane napadajuci druge koji ne idu tamo

Ako ko nadje moj post tamo ili komentar skidam se u titovoj u gace i ribarske cizme
A pisanje je kao otisak prsta ne moze se dugo skrivati
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#2523 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by piupiu »

Novak20 wrote: 03/12/2021 12:51 Ukratko, mislim što i ovaj novinar Krešić o glasanju u DN.

A Zoki je kreten. Možda dobronamjeran prema Hrvatima u BiH ali ipak kreten kojem je jezik brži od pameti. Ima definicija genocida i koliko god široka bila. Genocid je genocid kao što je ubijen, osakaćen i protjeran žrtva genocida.
https://hms.ba/kresic-za-hms-hrvatska-s ... ke-strane/
Ko ga je navukao kad je isao na proslavu 9. januara kod brata Mileta?

Meni je to u rangu, tu negdje.
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#2524 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

Ovo je najrelevantniji dio tzv Inzkovog zakona.

Aposultno nigdje se ne spominje konkretno genocid u Srebrenici, niti bilo koji drugi genocid. Zabranjeno je negirati i banalizirati bilo koji "zločin genocida, zločin protiv čovječnosti ili ratni zločin utvrđen pravomoćnom presudom prema Povelji Međunarodnog vojnog suda priloženoj Londonskom sporazumu od 8. kolovoza 1945. ili od strane Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju ili Međunarodnog kaznenog suda ili suda u Bosni i Hercegovini, usmjeren protiv skupine osoba ili člana takve skupine definirane u odnosu na rasu, boju kože, vjeru, porijeklo ili nacionalnost ili etničko porijeklo."

Veoma, veoma bitna stavka koju cak i dobronamjerni mediji i novinari ignorisu.

Covic doslovno podrzava negiranje zlocina nad vlastitim narodom - kao i Milanovic. Frapantno je da niti jedan medij, novinar ili politicar, nije procitao zakon o kojem se polemise. Ili, ako jeste, namjerno izostavlja jako bitne cinjenice.

Dobar dio Hrvata u Hrvatskoj vjerovatno boli q za to sto Covic podrzava negiranje genocida u Srebrenici, ili sto ga Milanovic otvoreno negira - dobro. Nisam siguran da bi ih bolio q kad bi im se objasnilo da Covic i Milanovic negiraju zlocine nad vlastitim narodom.

Zasto se ovo uporno ignorise? Zar je moguce da cak i svaki bh medij pogresno prenese svaku vijest vezanu za ovo?
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2525 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pici »

Čović o pregovorima proteklih dana: Hrvatski narod neće polagati račune bilo kome = HDZ... neg si nam pojasnio preko HRT-a...
Locked