Politika Hrvata u BiH

Locked
Awakened
Posts: 574
Joined: 19/08/2013 03:33

#2401 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Awakened »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 16:12
Awakened wrote: 01/12/2021 15:45

A covjece, pa zar stvarno mislis da je neko lud? Pa kakva je politika HDZ-a bila dok je Covic sjedio u predsjednistvu? Bio borac za BiH ili sklapao paktove sa Dodikom?
Koliko me sjećanje drži, mislim da je tad EU govorila šta BiH treba ispuniti za ulazak u EU.
Odavno ne čujem, tima BiH treba ispuniti toliko i toliko poglavlja za ulazak u EU.
Od ''našeg '' člana predsjedništva, koji štiti ''moj'' vitalni interes, čujem samo da se pokačio sa Rusima, Kinezima, Srbijom, Hrvatskom, Austrijom, Francuskom.......
Slabo te sjecanje sluzi.
MMM1977
Posts: 4410
Joined: 15/07/2009 12:56

#2402 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by MMM1977 »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 16:15
MMM1977 wrote: 01/12/2021 15:31

Vidi, do ovog glasanja za Zakon o negiranju genocida sam razmišljao da stvarno nije uredu da vam biramo člana Predsjedništva. Čak sam razmišljao da vam treba dati i entitet. Hvala vam što ste nam otvorili oči, u suštini treba vam dati karinu. Da, dati, jer po sadašnjem izbornom zakonu vam uvijek možemo birati i člana Predsjedništva i to ćemo i raditi, birat ćemo vam delegate u Domu naroda, gazit ćemo vas politički gdje god to možemo.

Pristajemo da imate ravnopravnost onda kada Srbi u Hrvatskoj budu imali sve što vi tražite ovdje. Eto toliki ste faktor. I pošto vi, bosanski katolici, brinete o interesima Srba u BiH, mi ćemo brinuti o interesima Srba u Hrvatskoj.

Od rata na ovamo vam se sve puštalo u nadi da ćete ovu državu doživjeti svojom. Puštali vam finansije, privredni kriminal, puštali da nam pišate po glavi. E neće moći više.
Pa vidiš, iz tvog posta, je vrlo zanimljivo, da si svjestan da NIJE U REDU, svjestan si da Bošnjaci griješe, dakle, svjestan si.
ALI NE DAŠ.
mislim, nemaš ti što davati, niti ja tebi što davati, imaju papiri, zna se što je BiH. u tom ''nedavanju'' samo je pitanje jesi li spreman na posljedice?
Slažem se u potpunosti. Imaju papiri, ima postojeći izborni zakon i to je to. Željko je i izabran po tom zakonu i ne znam što se onda bunite.

Da bi dobili novi zakon moramo se i mi složiti, moramo vam dati podršku. E to neće da može.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2403 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

MMM1977 wrote: 01/12/2021 17:55
ako te pitaju wrote: 01/12/2021 16:15

Pa vidiš, iz tvog posta, je vrlo zanimljivo, da si svjestan da NIJE U REDU, svjestan si da Bošnjaci griješe, dakle, svjestan si.
ALI NE DAŠ.
mislim, nemaš ti što davati, niti ja tebi što davati, imaju papiri, zna se što je BiH. u tom ''nedavanju'' samo je pitanje jesi li spreman na posljedice?
Slažem se u potpunosti. Imaju papiri, ima postojeći izborni zakon i to je to. Željko je i izabran po tom zakonu i ne znam što se onda bunite.

Da bi dobili novi zakon moramo se i mi složiti, moramo vam dati podršku. E to neće da može.
Biranje Zeljka od strane Bosnjaka je ZAKONITO (Po dejtonu).
A to sto mozda nije legitimno je problem.... E da bismo rijesili taj problem, gospoda treba nesto dati da bi dobili.
A Covic ko sivonja zapeo, ne popusta.

Ako se moze, treba se naci nacin da vise niko ne moze blokirati parlament, dom naroda i sta sve vec ne. Znaci niko, pa ni Bosnjaci kao najbrojniji narod.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2404 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pici »

Image

UZ BOK DODIKU
Jutarnji list: Čovićev potez je nedoličan i amoralan, da li je to stav i Zagreba?

Na sjednici Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH lider HDZ-a Dragan Čović stao je uz bok Miloradu Dodiku i njegovom SNSD-u glasavši za poništavanje dijela Krivičnog zakona BiH kojim se zabranjuje negiranja genocida u Srebrenici i svih ostalih ratnih zločina.

U analizi Jutarnjeg lista ističu da taj Zakon najviše žulja Dodika i Vučića koji odbacuju genocid počinjen u Srebrenici, a sada im se "besramno suflira i prvi Hrvat BiH Dragan Čović, koji je pod starateljstvom ovdašnjeg, domicilnog HDZ-a, Andreja Plenkovića i hrvatskog predsjednika Zorana Milanovića".

"Je li to i njihov stav? Uz to što je to nedoličan i amoralan potez, učinjen očito zbog izbornog zakona kako bi Čović sebi osigurao vječno mjesto u Predsjedništvu BiH, ovo je i pitanje za Banske dvore i Pantovčak - vodi li Čović hrvatsku politiku prema susjednoj državi ili bi to trebao Plenković s jasnim stavom o cjelovitosti i jedinstvenoj BiH. Ta odluka traži reakciju spomenutih Čovićevih patrona i zaštitnika u Zagrebu, koji su inače, kao i sam Čović, s pravom odlazili u Potočare na obilježavanje obljetnica srebreničkog genocida", piše u tekstu.

U protivnom, navodi Jutarnji list, ispast će da i oni pristaju i podržavaju Čovićevo vezivanje hrvatskog naroda u BiH uz Dodikov protubosanskohercegovački brod, koji je navezan na onaj Vučićev, a dodatno i na onaj vodeći - kremljski.

"Čije to interese štiti Čović i je li on kreator hrvatske politike prema susjednoj državi koja ovim potezom vraća stvari na 1993. i vremena kada se Hrvatska zbog slične Tuđmanove i Bobanove "hercegbosanske" politike našla u međunarodnoj izolaciji koja joj je, među ostalim, onemogućila da bude u prvom (2004.), ali i drugom (2007.) valu proširenja EU-a?

Čović se protivi Zakonu o negiranju genocida, a zar RS nije nastao na genocidu, progonu i egzodusu nesrpskog stanovništva? Danas u RS-u u odnosu na prijeratni broj živi manje od četvrtine Hrvata. Spominje li to Čović Dodiku? Vjeruju li Milanović i Čović da Dodik štiti interese Hrvata u BiH? Dodika, inače pod sankcijama Zapada, Milanović je lansirao u orbitu hrvatske politike prema BiH. U Zagrebu se zalažu, kažu, za cjelovitu i jedinstvenu BiH, a oslanjaju se na čovjeka koji je negacija svega toga, koji stalno najavljuje odcjepljenje Republike Srpske, destabilizira euroatlantske ambicije BiH, pa čak i najavljuje pripajanje Vučićevoj Srbiji. Donedavno je Milanović govorio da Hrvati ostvaruju svoja prava u Sarajevu, a ne u Zagrebu, da bi sada prvog "destabilizatora" baš on promovirao u relevantnog sugovornika o stabilizaciji BiH. Upravo sada je Dodik u "samostalnom" posjetu Vladimiru Putinu, koji prorežimski mediji opisuju kao "rusku pomoć RS-u", a zna se da Dodik izvršava kremaljski zadatak ometanja BiH na putu prema euroatlantskim integracijama.

Ruski ambasador u BiH Igor Kalabuhov kaže da ne vidi nikakav problem u Dodikovoj ideji o "samostalnoj RS u okviru BiH". Je li to politika Čovića i Zagreba? Ako je ikome u interesu jedinstvena BiH, članica EU-a i NATO-a, onda je to upravo Hrvatska, jer samo takva BiH je brana prijetnjama Vučićeva "srpskog sveta" i Putinove ukrajinizacije regije", navedeno je u tekstu.
Image
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#2405 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

Bas citam komentare Hrvata i moram reci :thumbup:
Tu je po neki Hercegovac sto drzi uz Dodika ali to je sve.

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2406 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mO k3 »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 16:10
Login77777 wrote: 01/12/2021 14:43 @ako te pitaju
Sta ti kazes na ovo sefovo glasanje u vezi genocida? Jel to i tvoj stav?
Šefovo? hm...podlo.
Vezano za Srebrenicu, kratko i jasan moj stav ( po tko zna koji put na ovom forumu ) GENOCID
Nemam sa tim nikakvih problema.
Mislim da je to stav i hrvatskog naroda u BiH.

Ne znam za što je DČ glasovao protiv, pretpostavljam jer je Inzko u pitanju, i nametanje ili usluga Srbima.

Presude se moraju poštivati i kraj priče. Ne moraš se slagati sa njim, ali se moraju poštivati.
Ja bih se na tvom mjestu pitao jeli Cirilcar taj koji treba da stiti tvoj nacionalni vitalni interes??
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#2407 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Bossona »

Slobodna Dalmacija -

Ponavljamo: Dragan Čović i šačica njegovih hadezeovaca, navodno jedini legitimni predstavnici svih certificiranih Hrvata u BiH, pokušali su zajedno s Miloradom Dodikom i njegovom mladićevsko-karadžićevskom subraćom ozakoniti potpunu slobodu negiranja četničkih i drugih ratnih pokolja u BiH koju je svojom odlukom o prijetnji zatvorskom kaznom prije nekoliko mjeseci zapriječio visoki predstavnik međunarodne zajednice.
Poništenje Inzkove odluke o zabrani negiranja genocida i drugih ratnih zločina zasad u BiH nije prošlo jer za njega ovaj put nije bilo dovoljne entitetske većine. No, novo savezništvo bosanskih Srba i 'hercegbosanskih' Hrvata u borbi za pravo na slobodno pišanje po grobovima i masovnim grobnicama, silovanima i sakatima, poklanima i iskorijenjenima bez sumnje će se nastaviti. U ratu u Bosni i Hercegovini tek je oko 100 tisuća ubijenih, a samo u Srebrenici je smaknuto oko 8000 golorukih i vezanih: nije to ni blizu našem Vukovaru, ni našoj Ovčari.

Kažu brojni đavolji odvjetnici prijetvornoga HDZ-ovog kreza Dragana Čovića da njemu i njegovoj partiji zapravo nije do vrijeđanja žrtava Srebrenice i drugih pobijenih iz bezbrojnih četničkih jama, nego samo do toga da se ospori nešto što trenutno najviše odgovara bošnjačkoj strani. Što Dragan Čović i njegovi onda nisu i protiv sunca koje u BiH najviše grije Bošnjake, pošto ih najviše i ima? Što nisu i protiv kiše koja im zalijeva njive; protiv fotosinteze koja im također mahom paše? Zabrana negiranja ratnih zločina i veličanja ratnih zločinaca civilizacijski je standard koji svuda na svijetu jednako štiti istinu i sve moralne, savjesne i dobronamjerne ljude bez obzira na naciju, a ne odgovara samo političkim smutljivcima, sitnim trgovcima i konjokradicama, te onima posve krvavih savjesti i ruku.


Zašto Dragan Čović 26 godina nakon genocida u Srebrenici među simbolično odgovorne za taj nepojamni zločin, i među one koji diljem BiH dižu znamenje u slavu Mladića, Karadžića i Draže Mihailovića, naknadno nasilno gura i Hrvate? Odgovor je jasan svakome tko misli svojom glavom: samo radi sasvim privatnoga političkoga i materijalnog ćara. I radi tome sukladnoga interesnoga savezništva sa svojim političkim parnjakom iz redova bosanskih Srba, kabadahijom na Putinovu daljinskom upravljaču.
Da u hrvatskome narodu postoji i jedan promil istinske nacionalne svijesti, domoljublja i moralne tankoćutnosti u odnosu na ono što se pozerski demonstrira u također jasne profiterske svrhe, Dragan Čović bio bi nakon ovoga ritualnog pišanja po desecima tisuća četničkih žrtava ritualno smijenjen i iz svake hrvatske politike prognan govnjivom motkom, za sva vremena.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2408 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by un1ted »

Koliko normalnih komentara gore na tom fb linku i koliko sendvicarsko ispisanih mozgova. Isto kao na forumu, čovjek im ukaže na nesto, on kaže ali i dzaf...
noviforumas
Posts: 2963
Joined: 12/08/2016 22:28

#2409 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

Dva izuzetno jaka teksta u HR medijima kontra Covica. Steta sto njihov drzavni vrh ne dijeli misljenje ovih kolumnista, ali u u svakom slucaju ohrabrujuce je sto ipak postoji neka normalna struja i tamo.
DonieBrasco
Posts: 15192
Joined: 31/08/2016 16:09

#2410 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by DonieBrasco »

Dobro ce Covica i HDZ kostati ovo saveznistvo sa Dodikom i cetnicima, u rusenju svega sto ima veze sa BiH a pogotovo ovaj pokusaj ukidanja Inckovog zakona.

Ova se vijest siri svijetom, slijedi njemu civilizacijski samar tzv. samoprozavni nosioc europskih vrijednosti.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#2411 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by kox »

Čitam komentare na članak, stvarno me obraduje kada vidim da u Hrvatskoj ima mnogo normalnih ljudi.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2412 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mO k3 »

Sa hdzeom nema pregovora .... treba ih unistiti na svakome koraku
User avatar
mayab
Posts: 27015
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2413 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mayab »

čović isto kao i dodik pokušava po svaku cijenu spasiti svoju kožu, a za taj cilj spreman je na sve....lopina korumpirana kriminalna, fuj jebomatersvoju,
to mu kaže Hrvat, naravno nelegitiman po njegovim fašističkim kriterijima
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2414 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Danguba »

kox wrote: 01/12/2021 19:33 Čitam komentare na članak, stvarno me obraduje kada vidim da u Hrvatskoj ima mnogo normalnih ljudi.
:thumbup:

...i kod nas ima normalnih Hrvata.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2415 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by mO k3 »

Danguba wrote: 01/12/2021 19:39
kox wrote: 01/12/2021 19:33 Čitam komentare na članak, stvarno me obraduje kada vidim da u Hrvatskoj ima mnogo normalnih ljudi.
:thumbup:

...i kod nas ima normalnih Hrvata.
Godinama kazem .... problem je u hdz-eu bih Cirilcaru i druzini shupaka oko njega ...
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#2416 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

Danguba wrote: 01/12/2021 19:39
kox wrote: 01/12/2021 19:33 Čitam komentare na članak, stvarno me obraduje kada vidim da u Hrvatskoj ima mnogo normalnih ljudi.
:thumbup:

...i kod nas ima normalnih Hrvata.
Naravno da ima u HR kao i u BiH normalni Hrvata. Samo sto nisu glasni kao ovi HDZ sendvicari.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#2417 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by no_sekirli »

HDZ je ovako jak i uticajan, upravo jer ga je SDA digla na taj level. Primjera je bezbroj, a jedan od najocitijih je "gubljenje" dokaza za kriminal akademika Covica.
Sa druge strane, Covke je stitio kadrove SDA na svim poljima.
Ali, Covic je i u ovoj sahovskoj partiji preveslao lakovjernog Bakira. Coviceva kasta je sustavno pljackala komplet federaciju i drzavu, dok je Bakirova opasla samo teritorij gdje su Bosnjaci vecina.

Veoma je tuzno sto "vidjeniji" Hrvati, sute na ovaj fasisticki potez HDZa. Trebaju javno reci da je to stav sake jada od ljudi, a ne hrvatskog naroda.

Ali i steta je sto se sada na osnovu ove cinjenice ne pokrenu svi oni ciji se glas cuje malo i van granica BiH. Od ambasadora, pisaca, do sportasa i znanstvenika. U svakom javnom nastupu, na dresovima, na drustvenim mrezama treba svijetu reci da jedna grupa korumpiranih politicara negira javno presudjene genocide, od svih onih presudjenih nakon 2. svjetskog rata, do Srebrenice.
User avatar
Hame_
Posts: 5418
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#2418 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Hame_ »

Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2419 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Evo koji su razlozi za glasanje o poništenju Inzkovih dopuna Krivičnog zakona po Radončiću.

Po meni je stvarni razlog opiranje s/h politika nametanju bilo kakvog zakona od strane VP. On je danas tu da tumači civilni dio DMS, a ne da nameće zakone po svom nahođenju.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/radonci ... /211130115
Lider SBB-a Fahrudin Radončić otkrio je danas, nakon sastanka sa američkim izaslanikom za izbornu reformu Mathewom Palmerom, zašto je HDZ jučer u Domu naroda Parlamenta BiH podržao prijedlog Kluba srpskog naroda za "rušenje" Inzkovog zakona o zabrani negiranja genocida i ratnih zločina.

Radončić je, pojašnjavajući zašto su delegati HDZ-a u Domu naroda PSBiH podržali ovaj prijedlog, rekao da ima informacije iz "razgovora u četiri oka".

"Mislim da nije u redu da otkrivam šta sam čuo u četiri oka, da su hrvatski glasovi dati SNSD-u u najboljoj namjeri da se SNSD sačuva u pregovaračkom procesu, a ne zato što HDZ želi biti partner SNSD-u i Dodiku. Znali su da taj prijedlog neće proći i digli su ruku da sačuvaju dio SNSD-a kao dio dogovora, a ne kao dio problema", kazao je Radončić pravdajući Dragana Čovića, Marinu Pendeš i Lidiju Bradaru
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#2420 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Koji smecar je taj lik... Mrs u Srbiju konjino.
noviforumas
Posts: 2963
Joined: 12/08/2016 22:28

#2421 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

Scepo je to rekao jucer, danas kaze da je taj glas "noz u ledja" Bosnjacima. :lol:
DonieBrasco
Posts: 15192
Joined: 31/08/2016 16:09

#2422 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by DonieBrasco »

Ja se iskreno bojim da ce SDA i njhovi sateliti DF i SBB na kraju da popuste HDZ-u, da ce Covic dobiti i sta nije trazio.

Ne mogu da vjerujem da su tako glupi i ne odgovorni, da ih tako veslaju ustate i cetnici, dokazani neprijatelji BiH i bosnjaka.
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#2423 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

skafiskafsnjak wrote: 01/12/2021 22:15 Koji smecar je taj lik... Mrs u Srbiju konjino.
Cim im treba Scepo da izvlace svog sefa iz sramote zna se koliko je sati.
Ali to govori i dosta o glasacima Jugoslovena.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2424 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Politika nema obraza. Postoji zato interes. I tako to funkcionira od kada je čovjek sišao sa drveta.

Ne znam što se živcirate bez veze ?

Bolje šaljite pare rodbini da pregrme ova poskupljenja.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2425 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Point. »

Koji vrag se Crnogorac Fahrudin miješa u unutrašnje stvari BiH? Odjebi u domovinu CG i tamo prodaji maglu, nije da je sve bajno u Zeti.
Locked