Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#2451 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

postaje gori od mnogih ultradesničara :-)

jebo ti dodik mamu
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2452 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pici »

Dotaknuo se sjednice Doma naroda Parlamenta BiH od prije neki dan kada su HDZ-ovi delegati glasali za povlačenje "Inzkovog zakona".

"Nikom baš ništa ne dugujem objasniti. Ja se nadam da više nikada neću biti doveden u poziciju da na takav način odlučujem u Domu naroda. Ja sam kazao i članovima međunarodne zajednice i Izetbegoviću i Radončiću da je to zadnji put da sam ja na ovaj način dio procesa pomaganja nečega u BiH, a da ovakvu cijenu plaćam. Prvo taj zaključak neće ni proći. Ako je to nekoga povrijedilo ja se ispričavam i nadam da više nikada nećemo morati da se tako okupljamo, uvjetujemo i međusobno ohrabrujemo da bi sjedili zajedno", zaključio je.
Nije majka klela Muju što se kockao, nego što se vadio...
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2453 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by palermo »

Novak20 wrote: 02/12/2021 13:59 Bošnjački lobisti u RH su uglavnom bivši političari, a ovim aktualnim ne prognoziram svijetlu budućnost.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/cvitanov ... ta-2622052
Teško je dati i imati jedan, unison stav oko navedene teme iz više razloga, koje ću pokušati objasniti. Vidite, navedeni zakon o negiranju genocida i odluka bivšeg visokog predstavnika o njegovom nametanju je prouzrokovala najveću političku krizu u BiH od potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma. Inače, nametnute odluke Visokih predstavnika od završetka rata pa do danas su bez ikakve dileme uvijek bile generatori permanentne političke krize u BiH. Valentin Inzko je 12 godina u BiH figurirao kao Visoki predstavnik s mandatom provođenja politike Međunarodne zajednice, a vrlo često, gotovo uvijek se ponašao kao bošnjački lobist na svjetskim adresama. Hrvatska politika u BiH generalno ima stajalište da nije dobro mandat Visokog predstavnika koristiti jednostrano, nametavši rješenja koja odgovaraju samo jednoj strani u BiH, ali i uopće nametati rješenja oko kojih postoji duboko podijeljen stav u javnosti BiH, u tom smislu i tom pravcu smatram da je bilo ponašanje kolega iz Kluba Hrvata. Vidite, problem izbornog zakona u BiH oko kojih traje rasprava gotovo 15 godina i uzrok je mnogim problemima i političkim krizama u BiH, također je plod takvih intervencija Visokog predstavnika koji je nametnut kao i ovaj o Zabrani negiranja genocida na kraju mandata jednog od bivših predstavnika, kada je već bio ispraćan iz BiH. Tu je suštinski problem. Naravno da treba odvojiti interes koji se želio postići tim zakonom, a posebno u smislu zaštite prava žrtava iz proteklog rata od politizacije cijelog slučaja, ali puno bolje i djelotvornije bi bilo kada bi domaći akteri uspjeli iznijeti određenu formu zakona koja bi zadovoljavala ove ciljeve. Mene osobno previše ne tangira što misli i kako tumači navedeno ponašanje neki novinar iz RH koji ima pravo na stav, vlastito viđenje i tumačenje određenih pojavnosti, više me razočarava ponašanje bivše premijerke i predsjednice HDZ RH Jadranke Kosor koja je ipak bila politički djelatna osoba i ove probleme morala bi znati i razumjeti. Ne sjećam se da je Jadranka Kosor svoja razmišljanja i stavove iznosila primjerice radi kada je visoki predstavnik suspendirao izbornu volju hrvatskog naroda u BiH i protuustavno nametnuo Vladu FBiH bez legitimnih političkih predstavnika Hrvata, a dolazila je ovdje kod nas tražiti podršku i pokazivala je puno razumijevanje za situaciju u kojoj se nalazimo.

Volio bih vidjeti njen komentar na Twitter nalogu o Križančevu Selu, o tome da li je 64 ubijena hrvatska civila od kojih su 34 nakon mjesec dana masakrirani i unakaženi te u vrećama, posredstvom Crvenog Križa vraćeni iz Zenice, ratni zločin. O Trusini, Uzdolu, logoru u Jablanici i dr., za koje bošnjački član predsjedništva Šefik Džaferović kaže da Armija BiH nije radila ratne zločine. Zašto ne kaže da Šefik Džaferović ignorira Inzkov zakon? Zašto Kosorova ne govori o oduzetim političkim pravima Hrvata u BiH, zašto se ne uključi u raspravu o reformi izbornog zakona? Ne, njeni komentari su u pravilu jednostrani i navijački, što budi ozbiljnu sumnju da se priključila nekolicini ljudi iz RH koji su zapravo otvoreni bošnjački lobisti, a nekada je ovdje dolazila lobirati za podršku od naroda koji je sada ne zanima. Dakle, osobno nisam protiv Zakona o zabrani negiranja genocida i drugih oblika ratnog zločina, ali on mora biti plod dogovora političkih aktera u BiH te donesen u redovitoj parlamentarnoj proceduri, a ne izraz bošnjačke volje implementirane preko autoriteta Visokog predstavnika, ta praksa mora biti zaustavljena. Žrtva je žrtva, ona je uvijek moralni pobjednik i tu za mene nema nikakve dileme te u tom pogledu treba zaustaviti politizaciju žrtve, te svim žrtvama osigurati mir i spokoj, a obiteljima stradalih zadovoljenje pravde i isti
Što bi se reklo, kad se dobije izborni zako po želji hrvatskog pučanstva, doći će i do pluralizacije unutar hrvatskog političkog bića. Na jednoj strani Dragan, na drugoj strani Ilija :D
Last edited by palermo on 02/12/2021 14:19, edited 1 time in total.
User avatar
LSD
Posts: 27266
Joined: 24/07/2007 08:26

#2454 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by LSD »

noviforumas wrote: 02/12/2021 14:03 Gori je od Franje, jebo kosti svoje:

Ne znam šta se raja odjednom cudi što hrvati negiraju genocid, pa zajedno sa srbima su cinili to isto, pravosnažno osuđeni za UZP, dijelili BiH, njihovi politicki lideri i generali dobili stotine godine robije, njihovi predsjednici (što Hrvatske, što HDZ BH) javno negiraju genocid, obaraju zakone u vezi toga, bukvalno otvoreni neprijatelj BiH unazad 25 godina.....i sad se raja nešto cudi njihovim potezima i izjavama u 2021 :lol:
DonieBrasco
Posts: 15393
Joined: 31/08/2016 16:09

#2455 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by DonieBrasco »

Dotaknuo se sjednice Doma naroda Parlamenta BiH od prije neki dan kada su HDZ-ovi delegati glasali za povlačenje "Inzkovog zakona".

"Nikom baš ništa ne dugujem objasniti. Ja se nadam da više nikada neću biti doveden u poziciju da na takav način odlučujem u Domu naroda. Ja sam kazao i članovima međunarodne zajednice i Izetbegoviću i Radončiću da je to zadnji put da sam ja na ovaj način dio procesa pomaganja nečega u BiH, a da ovakvu cijenu plaćam. Prvo taj zaključak neće ni proći. Ako je to nekoga povrijedilo ja se ispričavam i nadam da više nikada nećemo morati da se tako okupljamo, uvjetujemo i međusobno ohrabrujemo da bi sjedili zajedno", zaključio je.
:-)
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#2456 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Cipiripi2 »

Eh,kada se samo sjetim ushićenja pojedinih komunista,kosmopolita,liberala i drugih sveznalica na izbor "ljevičara" Zokija. Fino su vam SDA botovi,SDA lobanje i radikalni twitteraši objašnjavali da je ovaj lik mix Tuđmana i Šćepe :D
Maliodmene
Posts: 2180
Joined: 10/01/2020 13:36

#2457 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Maliodmene »

Oprase ga pravi Hrvati i novinari. Mislim da je napravio veliki zajeb.
User avatar
video
Posts: 6815
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2458 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by video »

Zastupnica Sandra Benčić o podršci HDZ-a za ukidanje zakona o zabrani negiranja genocida



Aferim :bih:
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#2459 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

video wrote: 02/12/2021 14:56
Zastupnica Sandra Benčić o podršci HDZ-a za ukidanje zakona o zabrani negiranja genocida



Aferim :bih:
:thumbup:
noviforumas
Posts: 2989
Joined: 12/08/2016 22:28

#2461 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

Cijenim ove dobronamjerne tekstove iz Hrvatske, ali novinari treba da se informisu. Inzkov zakon zabranjuje negiranje SVIH genocida i ratnih zlocina, ne samo srebrenickog. Dakle Milanovic, Covic podrzavaju negiranje zlocina i nad Hrvatima. Veoma bitna nijansa.
User avatar
Login77777
Posts: 8639
Joined: 18/05/2021 09:11

#2462 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

noviforumas wrote: 02/12/2021 15:02 Cijenim ove dobronamjerne tekstove iz Hrvatske, ali novinari treba da se informisu. Inzkov zakon zabranjuje negiranje SVIH genocida i ratnih zlocina, ne samo srebrenickog. Dakle Milanovic, Covic podrzavaju negiranje zlocina i nad Hrvatima. Veoma bitna nijansa.
E to je to. Treba poslati mailove ovim novinarima u HR. Da pokazu da HDZ BiH negira i sve sto se desilo i u HR.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2463 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

Novak20 wrote: 02/12/2021 13:59 Bošnjački lobisti u RH su uglavnom bivši političari, a ovim aktualnim ne prognoziram svijetlu budućnost.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/cvitanov ... ta-2622052
Teško je dati i imati jedan, unison stav oko navedene teme iz više razloga, koje ću pokušati objasniti. Vidite, navedeni zakon o negiranju genocida i odluka bivšeg visokog predstavnika o njegovom nametanju je prouzrokovala najveću političku krizu u BiH od potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma. Inače, nametnute odluke Visokih predstavnika od završetka rata pa do danas su bez ikakve dileme uvijek bile generatori permanentne političke krize u BiH. Valentin Inzko je 12 godina u BiH figurirao kao Visoki predstavnik s mandatom provođenja politike Međunarodne zajednice, a vrlo često, gotovo uvijek se ponašao kao bošnjački lobist na svjetskim adresama. Hrvatska politika u BiH generalno ima stajalište da nije dobro mandat Visokog predstavnika koristiti jednostrano, nametavši rješenja koja odgovaraju samo jednoj strani u BiH, ali i uopće nametati rješenja oko kojih postoji duboko podijeljen stav u javnosti BiH, u tom smislu i tom pravcu smatram da je bilo ponašanje kolega iz Kluba Hrvata. Vidite, problem izbornog zakona u BiH oko kojih traje rasprava gotovo 15 godina i uzrok je mnogim problemima i političkim krizama u BiH, također je plod takvih intervencija Visokog predstavnika koji je nametnut kao i ovaj o Zabrani negiranja genocida na kraju mandata jednog od bivših predstavnika, kada je već bio ispraćan iz BiH. Tu je suštinski problem. Naravno da treba odvojiti interes koji se želio postići tim zakonom, a posebno u smislu zaštite prava žrtava iz proteklog rata od politizacije cijelog slučaja, ali puno bolje i djelotvornije bi bilo kada bi domaći akteri uspjeli iznijeti određenu formu zakona koja bi zadovoljavala ove ciljeve. Mene osobno previše ne tangira što misli i kako tumači navedeno ponašanje neki novinar iz RH koji ima pravo na stav, vlastito viđenje i tumačenje određenih pojavnosti, više me razočarava ponašanje bivše premijerke i predsjednice HDZ RH Jadranke Kosor koja je ipak bila politički djelatna osoba i ove probleme morala bi znati i razumjeti. Ne sjećam se da je Jadranka Kosor svoja razmišljanja i stavove iznosila primjerice radi kada je visoki predstavnik suspendirao izbornu volju hrvatskog naroda u BiH i protuustavno nametnuo Vladu FBiH bez legitimnih političkih predstavnika Hrvata, a dolazila je ovdje kod nas tražiti podršku i pokazivala je puno razumijevanje za situaciju u kojoj se nalazimo.

Volio bih vidjeti njen komentar na Twitter nalogu o Križančevu Selu, o tome da li je 64 ubijena hrvatska civila od kojih su 34 nakon mjesec dana masakrirani i unakaženi te u vrećama, posredstvom Crvenog Križa vraćeni iz Zenice, ratni zločin. O Trusini, Uzdolu, logoru u Jablanici i dr., za koje bošnjački član predsjedništva Šefik Džaferović kaže da Armija BiH nije radila ratne zločine. Zašto ne kaže da Šefik Džaferović ignorira Inzkov zakon? Zašto Kosorova ne govori o oduzetim političkim pravima Hrvata u BiH, zašto se ne uključi u raspravu o reformi izbornog zakona? Ne, njeni komentari su u pravilu jednostrani i navijački, što budi ozbiljnu sumnju da se priključila nekolicini ljudi iz RH koji su zapravo otvoreni bošnjački lobisti, a nekada je ovdje dolazila lobirati za podršku od naroda koji je sada ne zanima. Dakle, osobno nisam protiv Zakona o zabrani negiranja genocida i drugih oblika ratnog zločina, ali on mora biti plod dogovora političkih aktera u BiH te donesen u redovitoj parlamentarnoj proceduri, a ne izraz bošnjačke volje implementirane preko autoriteta Visokog predstavnika, ta praksa mora biti zaustavljena. Žrtva je žrtva, ona je uvijek moralni pobjednik i tu za mene nema nikakve dileme te u tom pogledu treba zaustaviti politizaciju žrtve, te svim žrtvama osigurati mir i spokoj, a obiteljima stradalih zadovoljenje pravde i isti
Pa sta Cvitanovic misli, je li Oluja bila legitimna akcija HVa ili zlocinacki poduhvat ustske drzave kako je neki vide. Jer jebi ga Novak, tesko je danas imati jedan uniosan stav oko takve teme :mrgreen:.
Je li Gotovina heroj ili zlocinac, sta kaze Cvitanovic, tesko je danas imati jedan uniosan stav oko takve teme :mrgreen:.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2464 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Cerekaj se ti. Meni je Suljagić komentarom o Grabovici pokazao dokle ide licemjerje kada se govori o žrtvama.
A ta pitanja uputi Cvijanoviću. Garant ima e-mail.
User avatar
tetakk
Posts: 746
Joined: 28/07/2006 16:42
Location: duboka suma zaborava

#2465 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by tetakk »

Novak20 wrote: 02/12/2021 15:22 Cerekaj se ti. Meni je Suljagić komentarom o Grabovici pokazao dokle ide licemjerje kada se govori o žrtvama.
A ta pitanja uputi Cvijanoviću. Garant ima e-mail.
Čitao sam do Krizančevog sela i masakra nad 64 civila, i tu ga prestao smatrati za ozbiljnog političara i svrstao ga u šovinističkog huškača u rangu Riste Djoge.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2466 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by SaraFina »

video wrote: 02/12/2021 14:56
Zastupnica Sandra Benčić o podršci HDZ-a za ukidanje zakona o zabrani negiranja genocida



Aferim :bih:

Uništi im žena bukvalno sve spinove. I velikosrpske i velikohrvatska. Navede imena i prezimena maloljetnika i datume rodjenja. Znači ne radi se ni o kakvim Naserovim bojovnicima koji su pobijeni u proboju za Tuzlu. Nego se radi o maloljetnim dječacima bošnjačke nacionalnosti.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2467 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pici »

BHCluster wrote: 02/12/2021 13:51
ubi ih i nogama i rukama...
last mohicans
Posts: 11963
Joined: 09/08/2012 23:19

#2468 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by last mohicans »

Šta kaže Ćirilićar, ako je glasanje nekog povrijedilo, ispričava se :-)
User avatar
Login77777
Posts: 8639
Joined: 18/05/2021 09:11

#2469 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

last mohicans wrote: 02/12/2021 15:47 Šta kaže Ćirilićar, ako je glasanje nekog povrijedilo, ispričava se :-)
To sto cirilicar govori to je misljenje i njegovi glasaca sto se ovdje vrte…
User avatar
sime_cipol
Posts: 16243
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2470 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by sime_cipol »

noviforumas
Posts: 2989
Joined: 12/08/2016 22:28

#2471 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by noviforumas »

Neonacista Zoki nastavlja sa provokacijama:
"Ovlasti visokog predstavnika su jedna prevara. To izlazi iz okvira Dejtona, to je oblik kolonijalne uprave. Koliko je dobra donio Bosni i Hercegovini vidimo nakon 25 godina. Neće uspjeti objasniti ni Dodik ni Čović zašto to rade. Imam iskustva s tim. Nek' to sada puste, prikazat će ih kao fašiste, naciste, a to nisu, bez obzira na sve mane koje ima, Dodik nije najveći problem u BiH, on je jedan od manjih problema", rekao je Milanović.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/mila ... /211202136
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2472 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

tetakk wrote: 02/12/2021 15:29
Novak20 wrote: 02/12/2021 15:22 Cerekaj se ti. Meni je Suljagić komentarom o Grabovici pokazao dokle ide licemjerje kada se govori o žrtvama.
A ta pitanja uputi Cvijanoviću. Garant ima e-mail.
Čitao sam do Krizančevog sela i masakra nad 64 civila, i tu ga prestao smatrati za ozbiljnog političara i svrstao ga u šovinističkog huškača u rangu Riste Djoge.
Ne čudi me što ga nisi usporedio sa novijom, unaprijeđenom varzijom šovinističkih huškača u rangu Suljagića ili Bajrovića.
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#2473 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Piaty »

House wrote: 02/12/2021 14:11 postaje gori od mnogih ultradesničara :-)

jebo ti dodik mamu
Ako su Karolina Vidovic, Skoro, Bujanec, pokojni Banac i ostala ekipa ultradesnicari, onda su ti ultradesnicari za Bosnu i Hercegovinu i onda se postavlja pitanje kako ovaj lik mozs biti gori od njih?
Zato to lijevodesno nista ne znaci.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2474 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

noviforumas wrote: 02/12/2021 16:31 Neonacista Zoki nastavlja sa provokacijama:
"Ovlasti visokog predstavnika su jedna prevara. To izlazi iz okvira Dejtona, to je oblik kolonijalne uprave. Koliko je dobra donio Bosni i Hercegovini vidimo nakon 25 godina. Neće uspjeti objasniti ni Dodik ni Čović zašto to rade. Imam iskustva s tim. Nek' to sada puste, prikazat će ih kao fašiste, naciste, a to nisu, bez obzira na sve mane koje ima, Dodik nije najveći problem u BiH, on je jedan od manjih problema", rekao je Milanović.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/mila ... /211202136
Fasista obicni. Pokazao je to i ranijim izjavama.
MMM1977
Posts: 4579
Joined: 15/07/2009 12:56

#2475 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by MMM1977 »

Jedna stvar mi nije jasna. HDZ se buni za izbor člana Predsjedništva a u savezu su sa SNSD. E pa zašto onda ne dogovore s njima oko indirektnog izbora članova i time su riješili sve probleme, proBiH stranke s time nemaju problema koliko znam.

Ili će biti da se kroz taj izbor želi osnovati treći? Neće da može.
Locked