Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2151 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

detroit-mercy wrote: 29/11/2021 21:52
skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:50

Da je pravde, bila bi cjelovita BiH, bez entiteta.

Sta mislis, , sta bi se sada desilo da Bosnjaci izvrse oruzani napad .....?

U roku od 10 dana bi bili zaustavljeni od Evrope i SAD-a.
Pa sto ne izvrse :mrgreen: za 10 dana zgazili PC i skutoriju i onda mozemo pregovarati :mrgreen: ili mozda ne :mrgreen: .
Ne bi zgazili zato sto bi se umijesale vece sile i Evropa. Proglasili bi nas Teroristima insta vec ne jos . I to bi nam kraj bio.
A dok su s druge strane cetnike nagradili sa REpublikom Srpskom.
Last edited by skafiskafsnjak on 29/11/2021 21:53, edited 1 time in total.
Maliodmene
Posts: 2190
Joined: 10/01/2020 13:36

#2152 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Maliodmene »

noviforumas wrote: 29/11/2021 21:50
Maliodmene wrote: 29/11/2021 21:46 Cek vi mislite da je EU i SAD na strani HDZ po pisanju Avde Avdica velikog prijatelja Bakira Izetbegovica i Osmice. Pazi Osmice, direktora OSA. Koliko ste vi samo naivni, prodje vam zivot u naivnosti. Avdo Avdic cijelo vrijeme pili da bi Bakir na kraju rekao morao sam zbog Evrope i Amerike i da bi sacuvao sebe i svoja dva prijatelja Dragana i Milorada. Ukljucite taj mozak vise, jebo vas AA, nije ni cudo sto o nama pricaju kao najglupljoj naciji na planeti, mi fakat jesmo najgluplji.
Kakve veze Avdo ima sa bilo cim? Procitaj izjave Escobara, Palmera, Eichhorst itd. Ljudi ti otvoreno govore za sta se zalazu. Je li ih Avdo natjerao na to mozda? :-)
Sta izjavljuju? U danasnjim izjavama jedino sto je bilo pricano jesu izmjene izbornog zakona zbog fer i korektnih izbora. (Video nadzor, skeniranje glasackih listica). Postajes druze naporan vec mjesec dana pises identicno svaki dan post. Sto ti covjek napisa idi kupi secera i kafe i popusti
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2153 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by SaraFina »

noviforumas wrote: 29/11/2021 21:47
SaraFina wrote: 29/11/2021 21:36

Nemoj se “sjekirati”. Mirno spavaj. Da smo naguzeni od MZ i izdani, do sad bi to bilo otvoreno servirano. Nemaju razloga produzavati agoniju. Niti mi imamo nekog utjecaja u medjunarodnim krugovima pa da moraju vremenski do marta ili aprila otezati naguzavanje.

Ekspresno vi to bilo do N.Godine.
Dodik je dao nekih 6 mjeseci fore sam sebi. Tada izlazi iz drzavnih institucija i, kako je i sam najavio, preuzima kasarne OSBiH, osniva paralelne institucije i sl. Covjek dakle krenuo, vidi nema reakcije MZ, sad samo nastavlja dalje. Onda slijedi Covicevo povlacenje, kao sto je Avdic napisao. SR i HR sve ovo otvoreno podrzavaju. I dok se sve to desava, MZ izrazava zabrinutost, pa onda EU, Palmer, i Escobar vrse pritisak da se usvoji tzv izborni zakon. Spominju, doduse, neke sankcije kao opciju. Ali i za to su se usutili. Jedina konkretna reakcija iz vana je dosla iz Velike Britanije. Ti slobodno gaji iluzije, ali nemoj mene prisiljavati da ti se pridruzim.
Pazi nešto da USA i medjunarodni zajednica želi dati zeleno svjetlo za razgradnju države BiH bi već odavno bila podijeljena. Nemaju oni šta nama ublažavati poraz. Jednostavno sve nametnu ili daju zeleno svjetlo Srbiji i HR. I vozdra. Tako da meni tvoje verbalne konstrukcije nemaju smisla. Osim sto djeluješ isprepadan. I širiš dezinformacije.
Mi Bošnjaci kao narod nismo a nemamo ni nekih saveznika koji su faktor u medjunarodnim krugovima.. Dakle sve se može završiti do Nove Godine. Nametnuti IZ i povuci zakon o negiranju genocida ili još bolje rasparcati državu.
Sto bi nama neko ublažavao gubitak? I izdaju? Koji ti potenciraš.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2154 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

SaraFina wrote: 29/11/2021 21:49
skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:44

Evropa je druze krscanska.
Uostalom, da im je svejedno...mislis da bi bilo RS nakon genocida nakon svega sto su uradili?

Da se razumijemo, volio bih da grijesim.
Sta evo radi vepar iz Laktasa , niko.mu nista.... Lik negira genocid, negira drzavu.... Niiiikkoo nista.... Gdje je za Evropa sad ?
A s druge strane evo… uzmimo da je sve to tačno što ti tvrdiš..

Zašto bi se medjunarodni relevantni faktori pravdali bošnjačkom narodu i insustirali na pregovorima?
Nametnu IZ i povuku zakon o zabrani negiranja genocida. Ili još bolje daju zeleno svjetlo za odcjepljenje RS i dijela FBIH.
Zar ne?
Pa boje se ljudi, poceli bi se Bosnje raznosit po Minkenima i Stokhomima, belaj pravit po Evropi i svijetu :skoljka:.
Al u kurcu :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2155 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Jel moguce da neko jos misli da je Evropa na nasoj strani.....???
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2156 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by SaraFina »

detroit-mercy wrote: 29/11/2021 21:54
SaraFina wrote: 29/11/2021 21:49

A s druge strane evo… uzmimo da je sve to tačno što ti tvrdiš..

Zašto bi se medjunarodni relevantni faktori pravdali bošnjačkom narodu i insustirali na pregovorima?
Nametnu IZ i povuku zakon o zabrani negiranja genocida. Ili još bolje daju zeleno svjetlo za odcjepljenje RS i dijela FBIH.
Zar ne?
Pa boje se ljudi, poceli bi se Bosnje raznosit po Minkenima i Stokhomima, belaj pravit po Evropi i svijetu :skoljka:.
Al u kurcu :mrgreen:
Baš.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2157 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:53
detroit-mercy wrote: 29/11/2021 21:52
Pa sto ne izvrse :mrgreen: za 10 dana zgazili PC i skutoriju i onda mozemo pregovarati :mrgreen: ili mozda ne :mrgreen: .
Ne bi zgazili zato sto bi se umijesale vece sile i Evropa. Proglasili bi nas Teroristima insta vec ne jos . I to bi nam kraj bio.
A dok su s druge strane cetnike nagradili sa REpublikom Srpskom.
Pa sta nas boli kurac, cime bi nas proglasili, mi uzmemo pa pregovaramo poslije. I Talibani us bili teroristi pa se sa njima pregovara :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2158 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

SaraFina wrote: 29/11/2021 21:54
noviforumas wrote: 29/11/2021 21:47

Dodik je dao nekih 6 mjeseci fore sam sebi. Tada izlazi iz drzavnih institucija i, kako je i sam najavio, preuzima kasarne OSBiH, osniva paralelne institucije i sl. Covjek dakle krenuo, vidi nema reakcije MZ, sad samo nastavlja dalje. Onda slijedi Covicevo povlacenje, kao sto je Avdic napisao. SR i HR sve ovo otvoreno podrzavaju. I dok se sve to desava, MZ izrazava zabrinutost, pa onda EU, Palmer, i Escobar vrse pritisak da se usvoji tzv izborni zakon. Spominju, doduse, neke sankcije kao opciju. Ali i za to su se usutili. Jedina konkretna reakcija iz vana je dosla iz Velike Britanije. Ti slobodno gaji iluzije, ali nemoj mene prisiljavati da ti se pridruzim.
Pazi nešto da USA i medjunarodni zajednica želi dati zeleno svjetlo za razgradnju države BiH bi već odavno bila podijeljena. Nemaju oni šta nama ublažavati poraz. Jednostavno sve nametnu ili daju zeleno svjetlo Srbiji i HR. I vozdra. Tako da meni tvoje verbalne konstrukcije nemaju smisla. Osim sto djeluješ isprepadan. I širiš dezinformacije.
Mi Bošnjaci kao narod nismo a nemamo ni nekih saveznika koji su faktor u medjunarodnim krugovima.. Dakle sve se može završiti do Nove Godine. Nametnuti IZ i povuci zakon o negiranju genocida ili još bolje rasparcati državu.
Sto bi nama neko ublažavao gubitak? I izdaju? Koji ti potenciraš.
A Erdogan :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2159 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by SaraFina »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:54 Jel moguce da neko jos misli da je Evropa na nasoj strani.....???
Je li moguće da ti misliš da se neko ustručava iz medjunarodnih krugova nametnuti IZ ili podjelu BiH? Ako je to planirano i aminovano.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2160 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by palermo »

no_sekirli wrote: 29/11/2021 21:51

Samo se pitam kako tako 'ladno mozes izjavljivati da je RH nebitna drzavica u EU i clanica NATO saveza, a sa druge strane smatras da je BiH tako bitna i vazna u svjetskom poretku.
Takodjer, svoje tvrdnje argumentiras cinjenicom da je mala Slovenija blokirala RH ulazak u EU, a ne vidis da je sada RH u EU i da moze blokirati svakoga tko zeli uci u buducnosti.
Da, mnogo cemo se zabrinuti, jer nas mogu blokirati do sudnjeg dana.

Kontradiktorno pises, i kada bi se covjek nosio tvojim idejama, Afganistan bi bio mala maca po svom uredjenju za BiH.
Pa šta i ako blokiraju....imaju li kakvu korist od tog blokiranja ?

Najvažnije je imati stav i svoje crvene linije, a ako se Hrvatskoj baš toliko blokira, kao što rekoh, jebat ga, nek blokiraju...izdurat ćemo nekako....

Sve ono što želim reći je, de da mi što je do nas uradimo, a onda ćemo vidjeti kako će i šta će ovi što nas mrze što smo muslimani, ovi što nas blokiraju i tako ti...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2161 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by SaraFina »

detroit-mercy wrote: 29/11/2021 21:57
SaraFina wrote: 29/11/2021 21:54

Pazi nešto da USA i medjunarodni zajednica želi dati zeleno svjetlo za razgradnju države BiH bi već odavno bila podijeljena. Nemaju oni šta nama ublažavati poraz. Jednostavno sve nametnu ili daju zeleno svjetlo Srbiji i HR. I vozdra. Tako da meni tvoje verbalne konstrukcije nemaju smisla. Osim sto djeluješ isprepadan. I širiš dezinformacije.
Mi Bošnjaci kao narod nismo a nemamo ni nekih saveznika koji su faktor u medjunarodnim krugovima.. Dakle sve se može završiti do Nove Godine. Nametnuti IZ i povuci zakon o negiranju genocida ili još bolje rasparcati državu.
Sto bi nama neko ublažavao gubitak? I izdaju? Koji ti potenciraš.
A Erdogan :mrgreen:
Babo!
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2162 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:54 Jel moguce da neko jos misli da je Evropa na nasoj strani.....???
A sto bi Evropa bila i na cijoj strani. Oni bi da nadju neko rjesenje uz sto manje talasanja.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2163 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Danguba »

palermo wrote: 29/11/2021 21:49
skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:44

Evropa je druze krscanska.
Uostalom, da im je svejedno...mislis da bi bilo RS nakon genocida nakon svega sto su uradili?
Ma daj, butum svijet protiv nas, a pola svijeta muslimani. Pa pristani ti na podjelu BiH između Hrvatske i Srbije niko te neće dirati kao muslimana.....
Hrvatima i Srbima smetamo što smo postali politički faktor i ne mogu bez nas riješiti sva svoja pitanja, a drugi se uz njih šlepaju i traže svoje interese. Neko ih nađe, neko ne nađe.....tvoje je da se boriš za sebe pa šta bude....

Pa Ukrajina nije muslimanska, pa smeta Rusima.....
Nidje veze.

Uzmi samo da su Muslimani-Bosnjaci-muslimani radili ono sto su njima radili ustase i cetnici, pored svog JNA naoruzanja jos bi im EU dovlacila slepere i slepere naoruzanja a mislim da bi NATO vec u prvoj godini sravnio vecinske muslimanske gradove.
Jednostavo bi bili za njih islamski teroristi i poslije takve etikete sve metode su dozvoljene.
Upravo takve etikete se protezu od Karadzica i Tudjmana do dana danasnjeg.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2164 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

Danguba wrote: 29/11/2021 22:00
palermo wrote: 29/11/2021 21:49
Ma daj, butum svijet protiv nas, a pola svijeta muslimani. Pa pristani ti na podjelu BiH između Hrvatske i Srbije niko te neće dirati kao muslimana.....
Hrvatima i Srbima smetamo što smo postali politički faktor i ne mogu bez nas riješiti sva svoja pitanja, a drugi se uz njih šlepaju i traže svoje interese. Neko ih nađe, neko ne nađe.....tvoje je da se boriš za sebe pa šta bude....

Pa Ukrajina nije muslimanska, pa smeta Rusima.....
Nidje veze.

Uzmi samo da su Muslimani-Bosnjaci-muslimani radili ono sto su njima radili ustase i cetnici, pored svog JNA naoruzanja jos bi im EU dovlacila slepere i slepere naoruzanja a mislim da bi NATO vec u prvoj godini sravnio vecinske muslimanske gradove.
Jednostavo bi bili za njih islamski teroristi i poslije takve etikete sve metode su dozvoljene.
Upravo takve etikete se protezu od Karadzica i Tudjmana do dana danasnjeg.
Kosovo?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#2165 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Kolinda »

:lol: :lol: :lol:

E dobro ti se nasmijah čitajući ovih par stranica, znači Rafali za Bošnjake :run:

Razlog za rat će biti jer Bošnjaci više neće moći nametati Željka, Edima, Zlatka, Anela i slične.

:lol: :lol: :lol:
Maliodmene
Posts: 2190
Joined: 10/01/2020 13:36

#2166 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Maliodmene »

Kolinda wrote: 29/11/2021 22:01 :lol: :lol: :lol:

E dobro ti se nasmijah čitajući ovih par stranica, znači Rafali za Bošnjake :run:

Razlog za rat će biti jer Bošnjaci više neće moći nametati Željka, Edima, Zlatka, Anela i slične.

:lol: :lol: :lol:
Ne brini, sljedeca je Lana
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2167 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by SaraFina »

Kolinda wrote: 29/11/2021 22:01 :lol: :lol: :lol:

E dobro ti se nasmijah čitajući ovih par stranica, znači Rafali za Bošnjake :run:

Razlog za rat će biti jer Bošnjaci više neće moći nametati Željka, Edima, Zlatka, Anela i slične.

:lol: :lol: :lol:
Ko kaže da neće? Ide se na DN. Nijedan delegat neće biti HDZ-ovac. Samim time ni certificirani Hrvat. Pa da ga je i Papa osobno krstio. Ne?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2168 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

SaraFina wrote: 29/11/2021 21:57
skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 21:54 Jel moguce da neko jos misli da je Evropa na nasoj strani.....???
Je li moguće da ti misliš da se neko ustručava iz medjunarodnih krugova nametnuti IZ ili podjelu BiH? Ako je to planirano i aminovano.
Pa to ce uciniti Cetnici i Ustase uz precutnu pomoc Evrope.

Ja se iskreno nadam da grijesim i da cu biti demantovan ubrzo....naadam se.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2169 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Kolinda wrote: 29/11/2021 22:01 :lol: :lol: :lol:

E dobro ti se nasmijah čitajući ovih par stranica, znači Rafali za Bošnjake :run:

Razlog za rat će biti jer Bošnjaci više neće moći nametati Željka, Edima, Zlatka, Anela i slične.

:lol: :lol: :lol:
Sta kazu na hb forumu?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2170 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

palermo wrote: 29/11/2021 21:58

Najvažnije je imati stav i svoje crvene linije, a ako se Hrvatskoj baš toliko blokira, kao što rekoh, jebat ga, nek blokiraju...izdurat ćemo nekako....

Sve ono što želim reći je, de da mi što je do nas uradimo, a onda ćemo vidjeti kako će i šta će ovi što nas mrze što smo muslimani, ovi što nas blokiraju i tako ti...
Meni se čini da su te linije (davno) postavljene.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2171 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by palermo »

Danguba wrote: 29/11/2021 22:00
palermo wrote: 29/11/2021 21:49
Ma daj, butum svijet protiv nas, a pola svijeta muslimani. Pa pristani ti na podjelu BiH između Hrvatske i Srbije niko te neće dirati kao muslimana.....
Hrvatima i Srbima smetamo što smo postali politički faktor i ne mogu bez nas riješiti sva svoja pitanja, a drugi se uz njih šlepaju i traže svoje interese. Neko ih nađe, neko ne nađe.....tvoje je da se boriš za sebe pa šta bude....

Pa Ukrajina nije muslimanska, pa smeta Rusima.....
Nidje veze.

Uzmi samo da su Muslimani-Bosnjaci-muslimani radili ono sto su njima radili ustase i cetnici, pored svog JNA naoruzanja jos bi im EU dovlacila slepere i slepere naoruzanja a mislim da bi NATO vec u prvoj godini sravnio vecinske muslimanske gradove.
Jednostavo bi bili za njih islamski teroristi i poslije takve etikete sve metode su dozvoljene.
Upravo takve etikete se protezu od Karadzica i Tudjmana do dana danasnjeg.
de bolan, pa mi smo opstali zahvaljujući vlasima, doduše američkim i onom dijelu evropskog stanovništva koji je civiliziran....

Mi smo uradili tada svoje, borili se žestoko, i nismo se predali.....a kad si takav onda ti i drugi pomognu, pa makar bili i američki ili evropski vlasi
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2172 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by detroit-mercy »

skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 22:03
SaraFina wrote: 29/11/2021 21:57

Je li moguće da ti misliš da se neko ustručava iz medjunarodnih krugova nametnuti IZ ili podjelu BiH? Ako je to planirano i aminovano.
Pa to ce uciniti Cetnici i Ustase uz precutnu pomoc Evrope.

Ja se iskreno nadam da grijesim i da cu biti demantovan ubrzo....naadam se.
Znaci i ti nisi bas 100% uvjeren u svoje tvrdnje :mrgreen:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2173 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Danguba »

detroit-mercy wrote: 29/11/2021 22:01
Danguba wrote: 29/11/2021 22:00

Nidje veze.

Uzmi samo da su Muslimani-Bosnjaci-muslimani radili ono sto su njima radili ustase i cetnici, pored svog JNA naoruzanja jos bi im EU dovlacila slepere i slepere naoruzanja a mislim da bi NATO vec u prvoj godini sravnio vecinske muslimanske gradove.
Jednostavo bi bili za njih islamski teroristi i poslije takve etikete sve metode su dozvoljene.
Upravo takve etikete se protezu od Karadzica i Tudjmana do dana danasnjeg.
Kosovo?
muslimani?
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2174 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by palermo »

daddy-kool wrote: 29/11/2021 22:03
palermo wrote: 29/11/2021 21:58

Najvažnije je imati stav i svoje crvene linije, a ako se Hrvatskoj baš toliko blokira, kao što rekoh, jebat ga, nek blokiraju...izdurat ćemo nekako....

Sve ono što želim reći je, de da mi što je do nas uradimo, a onda ćemo vidjeti kako će i šta će ovi što nas mrze što smo muslimani, ovi što nas blokiraju i tako ti...
Meni se čini da su te linije (davno) postavljene.
super, onda ih se držimo i to je to
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2175 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by skafiskafsnjak »

detroit-mercy wrote: 29/11/2021 22:04
skafiskafsnjak wrote: 29/11/2021 22:03

Pa to ce uciniti Cetnici i Ustase uz precutnu pomoc Evrope.

Ja se iskreno nadam da grijesim i da cu biti demantovan ubrzo....naadam se.
Znaci i ti nisi bas 100% uvjeren u svoje tvrdnje :mrgreen:
Pa naravno da nisam. Kako bih bio?
Nego iznosim svoje misljenje nakon svega.

Nadam se da grijesim
Locked