Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#801 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Truba »

Sjecam se koalicije za CD BIH
17 poslanika otprilike


A danas 3

Gdje je problem?
Jeste se to odrekli rs
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#802 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Milenkov buraz »

@Black swan

UG HNS je u jednom od svojih zaključaka prije par godina, a u vezi IZ i pozicije Hrvata, rekao da je Dejton nepravedan susatav ali nikada stranke okupljene oko UG HNS nisu na osnovu tog zaključka rekle barem deklarativno da se stanje i u RS treba mijenajti po pitanju prava Hrvata. Čak šta više, već godinama, čak i onda kada je član Predsjedništva BiH bio Čović, nismo vidjeli otklon od politike dodvoravanja velikosrspkim interesima u BiH. Zašto? Politika Hrvata u BiH se poklapa sa velikosrpskom politikom u onom dijeli koji predviđa slom BiH. To je onih 99% o kojima priča Milanović odnosno Plenković. To je notorna činjenica postojana kao Velebit. Na kraju, nismo vas mi tjerali da prisustvom svojih političkih najviših dužnosnika uveličate Dan RS-a gdje je odlikovan Slavko Lisica osuđen u HR za ratne zločine, Čović i onaj bivši nazovi ambasador HR u BiH Vekio ili kak se već preziva.

CD BiH je druga priča, ima veze sa neslogom i rasulom a nikako sa odustajanjem od RS-a u smislu borbe za prava Bošnjaka u tom dijelu BiH.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#803 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by tetka762 »

Milenkov buraz wrote: 20/10/2021 08:17 @tetka762

Zastupaš priču da smo mi Bošnjaci "izjebali Hrvate" tako si rekao, tvoje rijeći, da ih ugnjetavamo stalno, da su majorizirano os strane Bošnjaka i sl. To je ta matrica. Ja kao Bošnjak nemam problem reći da se određene stvari trebaju mijenjati, ispraviti rupe u zakonima i ustavu. Ali isto tako ne pristajem na ucjene tipa ako ovo ne bude neće biti BiH. Moš si misliti, takvom politikom samo budite inat i kod Bošnjaka koji preziru SDA i tu mladomuslimansku ideologiju. Polako sa prijetnjama, prijetili su nam i nestankom pa evo nas tu trn u oku politikama iz 90-tih. Stanite u red. Možda izgledamo smušeno i neorganizovano, musavi i neuredni ali se ne bojimo ni Srbije ni onog Milanovića kada prijeti.

To kasnije, te zajedničke akcije dolaze poslije potpisivanja uspostave F.BIH mislim da je bio mart 1994. Saradnja HVO-a i VRS je bila na vrlo visokom nivou, ima u svjedočenjima i srpskih generala, a bila je od samog početka konkretno govorim oko Sarajeva na potezu Stup-Otes-Doglodi-Kiseljak. Na kraju i HVO je granatirao Sarajevo, ima onaj snimak, sve crno na bijelo. Na terenu se provodilo koliko se moglo, nisu svi planovi uspjeli ni A.BiH, ni HVO-u ni VRS.
Dobro buraz vidim ja koju ti priču pričaš. Evo još jednom. Nije to moja priča niti matrica. To je istina i to je priča Hrvata u BiH. Ja se čujem s ljudima dole i oni mi tako govore. Ja vjerujem svojim ušima. Jel’ pošteno? Ako mi čovjek kaže da se osjeća tako, da ih jebete, birate predstavnike itd… Onda je valjda tako. Ili ćeš mu ti objasniti kako se on osjeća?
Sad buraz za taj Graz. Evo da ti opet ponovim. Ne da nismo sa Srbima u talu vas napali 1992 nego baš suprotno. Pomagali smo vas, naoružavali, obučavali, hranili po izbjeglištvu. karanana je jednom rekao da je bio negdje u Dalmaciji u izbjeglištvu. Neka kaže kako mu je bilo, kako je primljen i on i ostali Muslimani. Jesu bili možda drukčije tretirani? Eto.
Sad ovaj drugi dio. Ja stvarno ne vidim da ste vi u Svibnju 1992 mogli nešto vojno napraviti protiv Hrvata i Srba. Da su se utalili oni bi Bosnu i podjelili. Niste ih valjda puhaljkama rastjerali? Nemoj bolan šuplje priče. Eto sve i da je bio plan, i Graz i Katađorđevo i Ruma i Čačak…. Jel’ bilo išta od toga? Nije. Zašto nije? Eto vi supermeni osujetili to, ok. Šta je bilo ustvari? Bilo je to sasvim suprotno od toga plana. Koje? Hrvatska vojska, HVO, specijalna policija skupa sa armijom 1995 oslobađa BiH prostore od Srba tj. njihove vojske i da nismo morali stat oslobodili bi je čitavu. Kraj priče čovječe. Kraj rata. S tim je došao mir. BiH je opatala kao država. Kakva takva ali je opstala. Ja znam da PM72 kaže da se za takvu nije borio, jebat ga nisam ni ja realno al je ima na mapi. I šta tebi ovdje nije jasno? I tako se Bosna dijeli jel? Ne bih rekao stari. I još nešto. Nemoj mi Bogati kako ste vi nama platili za oružje, izbjeglice, obuku… Što Srbima niste platili da vas oni hrane i obučavaju? Bili skupi, niste imali novaca? Nemoj mi Boga ti šuplje. Ti se namjerno praviš slijep pored očiju. Jebo to.
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#804 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by emmir1 »

tetka762 wrote: 20/10/2021 08:37
Milenkov buraz wrote: 20/10/2021 08:17 @tetka762

Zastupaš priču da smo mi Bošnjaci "izjebali Hrvate" tako si rekao, tvoje rijeći, da ih ugnjetavamo stalno, da su majorizirano os strane Bošnjaka i sl. To je ta matrica. Ja kao Bošnjak nemam problem reći da se određene stvari trebaju mijenjati, ispraviti rupe u zakonima i ustavu. Ali isto tako ne pristajem na ucjene tipa ako ovo ne bude neće biti BiH. Moš si misliti, takvom politikom samo budite inat i kod Bošnjaka koji preziru SDA i tu mladomuslimansku ideologiju. Polako sa prijetnjama, prijetili su nam i nestankom pa evo nas tu trn u oku politikama iz 90-tih. Stanite u red. Možda izgledamo smušeno i neorganizovano, musavi i neuredni ali se ne bojimo ni Srbije ni onog Milanovića kada prijeti.

To kasnije, te zajedničke akcije dolaze poslije potpisivanja uspostave F.BIH mislim da je bio mart 1994. Saradnja HVO-a i VRS je bila na vrlo visokom nivou, ima u svjedočenjima i srpskih generala, a bila je od samog početka konkretno govorim oko Sarajeva na potezu Stup-Otes-Doglodi-Kiseljak. Na kraju i HVO je granatirao Sarajevo, ima onaj snimak, sve crno na bijelo. Na terenu se provodilo koliko se moglo, nisu svi planovi uspjeli ni A.BiH, ni HVO-u ni VRS.
Dobro buraz vidim ja koju ti priču pričaš. Evo još jednom. Nije to moja priča niti matrica. To je istina i to je priča Hrvata u BiH. Ja se čujem s ljudima dole i oni mi tako govore. Ja vjerujem svojim ušima. Jel’ pošteno? Ako mi čovjek kaže da se osjeća tako, da ih jebete, birate predstavnike itd… Onda je valjda tako. Ili ćeš mu ti objasniti kako se on osjeća?
Sad buraz za taj Graz. Evo da ti opet ponovim. Ne da nismo sa Srbima u talu vas napali 1992 nego baš suprotno. Pomagali smo vas, naoružavali, obučavali, hranili po izbjeglištvu. karanana je jednom rekao da je bio negdje u Dalmaciji u izbjeglištvu. Neka kaže kako mu je bilo, kako je primljen i on i ostali Muslimani. Jesu bili možda drukčije tretirani? Eto.
Sad ovaj drugi dio. Ja stvarno ne vidim da ste vi u Svibnju 1992 mogli nešto vojno napraviti protiv Hrvata i Srba. Da su se utalili oni bi Bosnu i podjelili. Niste ih valjda puhaljkama rastjerali? Nemoj bolan šuplje priče. Eto sve i da je bio plan, i Graz i Katađorđevo i Ruma i Čačak…. Jel’ bilo išta od toga? Nije. Zašto nije? Eto vi supermeni osujetili to, ok. Šta je bilo ustvari? Bilo je to sasvim suprotno od toga plana. Koje? Hrvatska vojska, HVO, specijalna policija skupa sa armijom 1995 oslobađa BiH prostore od Srba tj. njihove vojske i da nismo morali stat oslobodili bi je čitavu. Kraj priče čovječe. Kraj rata. S tim je došao mir. BiH je opatala kao država. Kakva takva ali je opstala. Ja znam da PM72 kaže da se za takvu nije borio, jebat ga nisam ni ja realno al je ima na mapi. I šta tebi ovdje nije jasno? I tako se Bosna dijeli jel? Ne bih rekao stari. I još nešto. Nemoj mi Bogati kako ste vi nama platili za oružje, izbjeglice, obuku… Što Srbima niste platili da vas oni hrane i obučavaju? Bili skupi, niste imali novaca? Nemoj mi Boga ti šuplje. Ti se namjerno praviš slijep pored očiju. Jebo to.

Da ne duljim plaho.
Moj zet iz Žepča kao dječak je bio u logoru Varošište ili Varoš Žepče.
Tu je sproveden krajem 6. mjeseca 93. godine zajedno sa svojom majkom, sestrama od strane HVO.

Znam da bi uvijek reci da su svaki dan dolazili četnici sa Hrvatima, tenk je pored logora bio sa srpskom i hrvatskom zastavom, na cijevi tenka je pisalo teslički vuk.


Nemoj nam živ bio srati ovdje kako su nas Hrvati pomagali.
Jesu, dok ih nisu Hercegovci uvjerili da treba sa Srbima.

Tako je i danas, imali smo nakon rata podršku Hrvatske.
Sada je ta podrška za Dodika i Srbe jer su ih opet Hercegovci uvjerili da je tako bolje i da će do HB doći ako Srbi razbiju BiH.

Eto mi slijepi i gluhi i to niko ne vidi, pa djeca to prepoznaju.

Stoga nam ne šupljiraj eto meni ljudi rekli.
Jebo to
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#805 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Milenkov buraz »

OK ti si formirao svoje mišljenje na osnovu toga što ti čovjek kaže preko telefona, ne razumijem šta onda tražiš na forumu a evo isto tako čovjek iz Sarajeva ti je rekao da to nije baš tako. Ja ne sporim nakon potpisivanja Vašingtonskog sporazuma saradnju HVO i A.BiH, neznam šta to spominješ. Nismo mi bili nikakvi supermeni već je taj opstanak plaćen životima i sa krvlju.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#806 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by tetka762 »

emmir1 wrote: 20/10/2021 08:50
tetka762 wrote: 20/10/2021 08:37
Dobro buraz vidim ja koju ti priču pričaš. Evo još jednom. Nije to moja priča niti matrica. To je istina i to je priča Hrvata u BiH. Ja se čujem s ljudima dole i oni mi tako govore. Ja vjerujem svojim ušima. Jel’ pošteno? Ako mi čovjek kaže da se osjeća tako, da ih jebete, birate predstavnike itd… Onda je valjda tako. Ili ćeš mu ti objasniti kako se on osjeća?
Sad buraz za taj Graz. Evo da ti opet ponovim. Ne da nismo sa Srbima u talu vas napali 1992 nego baš suprotno. Pomagali smo vas, naoružavali, obučavali, hranili po izbjeglištvu. karanana je jednom rekao da je bio negdje u Dalmaciji u izbjeglištvu. Neka kaže kako mu je bilo, kako je primljen i on i ostali Muslimani. Jesu bili možda drukčije tretirani? Eto.
Sad ovaj drugi dio. Ja stvarno ne vidim da ste vi u Svibnju 1992 mogli nešto vojno napraviti protiv Hrvata i Srba. Da su se utalili oni bi Bosnu i podjelili. Niste ih valjda puhaljkama rastjerali? Nemoj bolan šuplje priče. Eto sve i da je bio plan, i Graz i Katađorđevo i Ruma i Čačak…. Jel’ bilo išta od toga? Nije. Zašto nije? Eto vi supermeni osujetili to, ok. Šta je bilo ustvari? Bilo je to sasvim suprotno od toga plana. Koje? Hrvatska vojska, HVO, specijalna policija skupa sa armijom 1995 oslobađa BiH prostore od Srba tj. njihove vojske i da nismo morali stat oslobodili bi je čitavu. Kraj priče čovječe. Kraj rata. S tim je došao mir. BiH je opatala kao država. Kakva takva ali je opstala. Ja znam da PM72 kaže da se za takvu nije borio, jebat ga nisam ni ja realno al je ima na mapi. I šta tebi ovdje nije jasno? I tako se Bosna dijeli jel? Ne bih rekao stari. I još nešto. Nemoj mi Bogati kako ste vi nama platili za oružje, izbjeglice, obuku… Što Srbima niste platili da vas oni hrane i obučavaju? Bili skupi, niste imali novaca? Nemoj mi Boga ti šuplje. Ti se namjerno praviš slijep pored očiju. Jebo to.

Da ne duljim plaho.
Moj zet iz Žepča kao dječak je bio u logoru Varošište ili Varoš Žepče.
Tu je sproveden krajem 6. mjeseca 93. godine zajedno sa svojom majkom, sestrama od strane HVO.

Znam da bi uvijek reci da su svaki dan dolazili četnici sa Hrvatima, tenk je pored logora bio sa srpskom i hrvatskom zastavom, na cijevi tenka je pisalo teslički vuk.


Nemoj nam živ bio srati ovdje kako su nas Hrvati pomagali.
Jesu, dok ih nisu Hercegovci uvjerili da treba sa Srbima.

Tako je i danas, imali smo nakon rata podršku Hrvatske.
Sada je ta podrška za Dodika i Srbe jer su ih opet Hercegovci uvjerili da je tako bolje i da će do HB doći ako Srbi razbiju BiH.

Eto mi slijepi i gluhi i to niko ne vidi, pa djeca to prepoznaju.

Stoga nam ne šupljiraj eto meni ljudi rekli.
Jebo to
Eto nek’ je tebi zet iz Žepča reko. Dobro onda, ja govorim o mom vremenu i pobijam tvrdnju o toj podjeli BiH a zaključili smo odavno da su danas Hrvati u talu sa Srbima. Zapitaj se zašto je to tako i zbog čega je to došlo. Nije s neba palo. Dobro ja šupljiram, stvarno više nemam volje. Ako opet zarati idi Srbima u izbjeglištvo.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#807 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by tetka762 »

Milenkov buraz wrote: 20/10/2021 08:55 OK ti si formirao svoje mišljenje na osnovu toga što ti čovjek kaže preko telefona, ne razumijem šta onda tražiš na forumu a evo isto tako čovjek iz Sarajeva ti je rekao da to nije baš tako. Ja ne sporim nakon potpisivanja Vašingtonskog sporazuma saradnju HVO i A.BiH, neznam šta to spominješ. Nismo mi bili nikakvi supermeni već je taj opstanak plaćen životima i sa krvlju.
Jest jest, borili ste se u Svibnju 1992 protiv Srba i Hrvata ko lavovi. Molim te nemoj.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#808 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Milenkov buraz »

OK, neću, ali ti sada baljezgaš nepovezano k'o da si popio a tek je 09:03
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#809 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by tetka762 »

Milenkov buraz wrote: 20/10/2021 09:03 OK, neću, ali ti sada baljezgaš nepovezano k'o da si popio a tek je 09:03
Ja baljezgam? Možda si mislio na ovog emira? Pazi reko mu zet. Evo i moj zet je meni rekao da su armija i četnici skupa u talu rokali po Hrvatima Mostara. Bili tenkovi u podveležju na njima ljiljani i srpske trobojke. Glupa priča.
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#810 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by emmir1 »

tetka762 wrote: 20/10/2021 08:59
emmir1 wrote: 20/10/2021 08:50


Da ne duljim plaho.
Moj zet iz Žepča kao dječak je bio u logoru Varošište ili Varoš Žepče.
Tu je sproveden krajem 6. mjeseca 93. godine zajedno sa svojom majkom, sestrama od strane HVO.

Znam da bi uvijek reci da su svaki dan dolazili četnici sa Hrvatima, tenk je pored logora bio sa srpskom i hrvatskom zastavom, na cijevi tenka je pisalo teslički vuk.


Nemoj nam živ bio srati ovdje kako su nas Hrvati pomagali.
Jesu, dok ih nisu Hercegovci uvjerili da treba sa Srbima.

Tako je i danas, imali smo nakon rata podršku Hrvatske.
Sada je ta podrška za Dodika i Srbe jer su ih opet Hercegovci uvjerili da je tako bolje i da će do HB doći ako Srbi razbiju BiH.

Eto mi slijepi i gluhi i to niko ne vidi, pa djeca to prepoznaju.

Stoga nam ne šupljiraj eto meni ljudi rekli.
Jebo to
Eto nek’ je tebi zet iz Žepča reko. Dobro onda, ja govorim o mom vremenu i pobijam tvrdnju o toj podjeli BiH a zaključili smo odavno da su danas Hrvati u talu sa Srbima. Zapitaj se zašto je to tako i zbog čega je to došlo. Nije s neba palo. Dobro ja šupljiram, stvarno više nemam volje. Ako opet zarati idi Srbima u izbjeglištvo.
Pa tebi neki ljudi preko telefona pričaju.
Ja sam lično slušao svjedočanstva ljudi koji su bili u logoru u Žepču.
Pa imaš i na yt snimke iz Žepča četnika i HVO.
Na sudjenju u Hagu je srpski vojnik pričao o toj saradnji iz Žepča.


100 godina Hrvati i Srbi pokušavaju da podijele BiH, nije to ništa novo.

A u novijoj istoriji da ima naše greške, dakako da ima.
Nametanje HR člana predsjedništva je jedna od tih brutalno glupih grešaka.

To pokazuje našu kratkovidnost.
Moram na žalost reći našu iako je to djelo SDA.
No oni su predstavnici naroda jer su dobijali najviše glasova i time bili najodgovorniji
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#811 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Milenkov buraz »

tetka762 wrote: 20/10/2021 09:07
Milenkov buraz wrote: 20/10/2021 09:03 OK, neću, ali ti sada baljezgaš nepovezano k'o da si popio a tek je 09:03
Ja baljezgam? Možda si mislio na ovog emira? Pazi reko mu zet. Evo i moj zet je meni rekao da su armija i četnici skupa u talu rokali po Hrvatima Mostara. Bili tenkovi u podveležju na njima ljiljani i srpske trobojke. Glupa priča.
Ista tvoja priča "rekli ti ljudi preko telefona" :oops:

Samo za razliku od te tvoje priče ovo što Emir priča ima dokumentovano

pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#812 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pemanapemani »

Novak20 wrote: 19/10/2021 23:03

Da ne ostanem dužan odgovor.

Ti si prespavao '90.-e ili si bio premlad sa shvatiš što se događa ?

Da nisi, znao bi što je bio rat i što je bila cijena da se rat prekine. Nisam ja potpisao postojanje RS, niti trampu naroda i teritorija pa nema ni razloga da se poslije 25 godina čudim stupnjem nečije autonomije ili postojanjem nekog - nečijeg političkog prava zasnovanog na kolektivu da bi bila mirna Bosna. Ugovor se sada žestoko krši i tko misli da neće biti posljedica gorko se vara.

Ne mora ta posljedica biti rat ali će se bh društvo koje se već dobro osulo lagano ili brzo još više dijeliti raznim oblicima neposluha, opstrukcije i blokade po svakoj liniji koja ga je i do sada dijelila. Nema veliki kamen silu koju ima drveni klin da ga polako razbije kad se natopi vodom, a upravo sada se natapaju klinovi.

Daj Bože da nisam u pravu.

Meni je drago da si ti dobro prošao u Sarajevu u kojem mi je bila većina rodbine i u koje dođem često. Ja sam ovdje na pola sata od Sarajeva prošao sa porodicom sve suprotno od tebe ali mi se ne piše roman na tu temu. Jasno mi je da stavove i kriterije formiramo prema vlastitim iskustvima. Nekome su iskustva dobra, nekome loša.

Nego, svrati ti do mene ako budeš prolazio prema Zenici. Nije Sarajevo sva Bosna i Hercegovina. A ne bih te davio teškim temama uz kavu, kafu, pivu ili rakiju. Možemo i o poslu ako imaš dobru građevinsku firmu.
Priča je krenula od prava Hrvata u Sarajevu, od fikusa do toga da se moraju izjasniti kao Bošnjaci ili Bosanci da bi mogli normalno živjeti u Sarajevu.
Uopće ne sporim da tebi i porodici, u najmanju ruku, nije bilo jednostavno za vrijeme rata. Opet, bez bilo kakve želje da nekoga branim i pravdam, ali ti si barem nekako, uz sve probleme, mogao ostati u svojoj kući, a za mene nije postojala ni teoretska šansa.

Kroz zadnjih desetak godina sam obišao dosta povratničkih mjesta u svim dijelovima BiH, pričao sa ljudima o svakodnevnim problemima (posao, školstvo, zdravstvo...) i zaključio da postoji značajna razlika između prava povratnika u manji i veći entitet. Zadnjih godinu dana sam poslom dosta vremena proveo oko Dervente i Bosanskog broda, a imam dosta dobrih prijatelja Hrvata iz povratničkih sredina u srednjoj Bosni. Realno, situacija je neuporediva.

Isto tako, svjestan sam svih razloga za postojanje manjeg entiteta. Svjestan sam da će taj isti manji entitet vjerovatno postojati za naših života, ali isto tako sam svjetan da je postojanje ekskluzivnog teritorija srpskog naroda u BiH uzrok svih frustracija Bošnjaka i Hrvata.

P.S. Ospem se na spomen građevinske firme. :) Toliko su mi živaca počupali građevinari zadnjih par godina da sam naučio raditi bruku stvari kako bih im praktično mogao pokazati da su dunđerski improvizatori.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#813 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by tetka762 »

Pa dobro ljudi što je s vama, kakve veze ima ako su mi rekli preko telefona, u lice, preko emaila?! Poanta je da se čujem dole sa ljudima i da se ljudi žale. Zašto im ja ne bih vjerovao? Ja uopće ne znam što da kažem. A i ovi neki postovi ovdje, da budem iskren najviše me pogodi kada počnete protivati kako vam se nije pomoglo. Ja sam vas osobno obučavao ali hajde neću više jer me svaki put prozovete da se kurčim. Ništa, u zdravlje meni se više neda.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#814 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Milenkov buraz »

tetka762 wrote: 20/10/2021 09:57 Pa dobro ljudi što je s vama, kakve veze ima ako su mi rekli preko telefona, u lice, preko emaila?! Poanta je da se čujem dole sa ljudima i da se ljudi žale. Zašto im ja ne bih vjerovao? Ja uopće ne znam što da kažem. A i ovi neki postovi ovdje, da budem iskren najviše me pogodi kada počnete protivati kako vam se nije pomoglo. Ja sam vas osobno obučavao ali hajde neću više jer me svaki put prozovete da se kurčim. Ništa, u zdravlje meni se više neda.
Zašto misliš da Emir laže i izmišlja i zašto bi ta telefonska svjedočenja bila relevantnija od svjedočenja njegovog zeta? Eto sam ti postavio crno na bijelo Haške iskaze i svjedočenja, prikaz dokumenata. Vaš vojni komadant kaže da je ta saradnja postojala, ne spori je, samo je tumači i pravda "agresijom" A.BiH
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#815 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by tetka762 »

Milenkov buraz wrote: 20/10/2021 10:04
tetka762 wrote: 20/10/2021 09:57 Pa dobro ljudi što je s vama, kakve veze ima ako su mi rekli preko telefona, u lice, preko emaila?! Poanta je da se čujem dole sa ljudima i da se ljudi žale. Zašto im ja ne bih vjerovao? Ja uopće ne znam što da kažem. A i ovi neki postovi ovdje, da budem iskren najviše me pogodi kada počnete protivati kako vam se nije pomoglo. Ja sam vas osobno obučavao ali hajde neću više jer me svaki put prozovete da se kurčim. Ništa, u zdravlje meni se više neda.
Zašto misliš da Emir laže i izmišlja i zašto bi ta telefonska svjedočenja bila relevantnija od svjedočenja njegovog zeta? Eto sam ti postavio crno na bijelo Haške iskaze i svjedočenja, prikaz dokumenata. Vaš vojni komadant kaže da je ta saradnja postojala, ne spori je, samo je tumači i pravda "agresijom" A.BiH
Pa dobro čovječe gdje sam ja rekao da emir laže i izmišlja ili njegov zet. Bilo je suradnje između hvo i vojske rs-a na pojedinim mjestima baš kao što je bilo suradnje između armije bih i vojske rs-a. Kako su tenkovi u Žepču nosili šahovnicu i srpsku trobojku, tako su u Mostaru ljiljane i srpsku trobojku. Uostalom preko toga se prešlo i sjelo za stol gdje je uspostavljeno savezništvo a tako se Bosna ne dijeli a ci što potencirste tu priču a zatvarate oči na 1995 e to je već nešto drugo. Malo ćeš naći ovdje ljudi da kažu jest tako je, HV i HVO je oslobađao BiH skupa sa Armijom već samo negativa, blaćenje, uzp, krivousti a 1995 je bila druga priča i ‘dugo smo vas čekali’ jebiga to ne volim. Previše brate serete i glumite, sami sebe lažete i to ne volim. Eto vi sami stali branit BiH od Hrvats i Srba a znaš da nije tako al jebiga neće ustina preko usta. Zato mi de i zgadilo sve i kad bi opet puklo sami se branite i ratujte, eto vas tamo. Pa kako bude.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#816 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Milenkov buraz »

A.BiH nikada, nikada nije liječila ranjenike kod VRS niti je postojala saradnja VRS i A.BiH na tako visokom i zvaničnom nivou niti bilo kakvi ugovori i dokumenti. Kao što reče ovaj sudija, ako si poslušao, gospodine Praljak to je više od saradnje da "zaračene" strane liječe ranjenike jedni kod drugih, to je više od obične saradnje, to je ludilo.

Svojim stavom i komentarom si pokazao da ne vjeruješ iskazu njegovog zeta ali očekuješ da mi tebi vjerujemo na osnovu iskaza nekoga preko telefona. Genijalno!
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#817 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Truba »

akcija svi u irsku i njemačku
da se nerviraju srbi i bošnjaci :D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#818 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by un1ted »

Novak20 wrote: 20/10/2021 00:01
un1ted wrote: 19/10/2021 23:41 Koji su ono zahtjevi Hrvata u rsu? Oh wait...
Koji su zahtjevi Bošnjaka u RS ti su isti zahtjevi Hrvata. Što pitaš ?
Ne pitam te za Bošnjake, ja znam vrlo dobro šta su uradili i kako su šurovali s dodikom. Ipak Bošnjaci nisu odustali od Bosne i Hercegovine, pa i svakog dijela entiteta RS.

Koja izborna prava traze hrvati u RS-u po uzoru na FBIH?
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#819 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by tetka762 »

Milenkov buraz wrote: 20/10/2021 10:42 A.BiH nikada, nikada nije liječila ranjenike kod VRS niti je postojala saradnja VRS i A.BiH na tako visokom i zvaničnom nivou niti bilo kakvi ugovori i dokumenti. Kao što reče ovaj sudija, ako si poslušao, gospodine Praljak to je više od saradnje da "zaračene" strane liječe ranjenike jedni kod drugih, to je više od obične saradnje, to je ludilo.

Svojim stavom i komentarom si pokazao da ne vjeruješ iskazu njegovog zeta ali očekuješ da mi tebi vjerujemo na osnovu iskaza nekoga preko telefona. Genijalno!
Ma ja. U vas pojedinačni slučajevi u nas na visokom nivou. Pa jebote Mladić vam je dolazio u podveležje, kud ćeš dalje. Al’ ok, reko je sudija tako ok.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#820 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by tetka762 »

tetka762 wrote: 20/10/2021 10:55
Milenkov buraz wrote: 20/10/2021 10:42 A.BiH nikada, nikada nije liječila ranjenike kod VRS niti je postojala saradnja VRS i A.BiH na tako visokom i zvaničnom nivou niti bilo kakvi ugovori i dokumenti. Kao što reče ovaj sudija, ako si poslušao, gospodine Praljak to je više od saradnje da "zaračene" strane liječe ranjenike jedni kod drugih, to je više od obične saradnje, to je ludilo.

Svojim stavom i komentarom si pokazao da ne vjeruješ iskazu njegovog zeta ali očekuješ da mi tebi vjerujemo na osnovu iskaza nekoga preko telefona. Genijalno!
Ma ja. U vas pojedinačni slučajevi u nas na visokom nivou. Pa jebote Mladić vam je dolazio u podveležje, kud ćeš dalje. Al’ ok, reko je sudija tako ok.
Kakvi iskazi čovječe o čemu ti? Svakodnevna normalna priča, nisam nikoga ispitivao. Znaš sto, ti postaješ naporan.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#821 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Milenkov buraz »

:mrgreen:
User avatar
no_sekirli
Posts: 4296
Joined: 02/10/2013 18:36

#822 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by no_sekirli »

"Za koordinatora obnove odabrali ste potpredsjednika Vlade Borisa Miloševića koji se po Banovini šeće s negatorima srebreničkog genocida - Miloradom Dodikom i izvjesnom Željkom Cvijanović. Jeste li izabrali Miloševića da i ono malo stanovnika raselite s Banovine?", navodi.


Karolina Vidović Krišto, zastupnica u Saboru RH
Još jedna u nizu izjava dotične, iz koje se vidi da između Hrvata i HDZa ne stoji znak jednakosti i da ima dosta onih koji ne drže leđa Čoviću.

Sad će krenuti bombardiranje kako je on desničarka i kako je ovo izjava u dnevno-političke svrhe, izvlačit će se izjave njenih kolega, ali majstori spina mogu sve zavrtiti.
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#823 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

Black swan wrote: 20/10/2021 10:51 akcija svi u irsku i njemačku
da se nerviraju srbi i bošnjaci :D
Nije ti Irska Sarajevo da mozes platu primati za nista. :thumbup:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#824 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Kolinda »

Login77777 wrote: 20/10/2021 13:24
Black swan wrote: 20/10/2021 10:51 akcija svi u irsku i njemačku
da se nerviraju srbi i bošnjaci :D
Nije ti Irska Sarajevo da mozes platu primati za nista. :thumbup:
Znači Hrvati u Sarajevu dobiju plaću samo zato što su Hrvati??? Raditi ne moraju ako sam dobro shvatio....
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#825 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by pici »

„Ono što mi tražimo je da se promijeni Ustav Bosne i Hercegovine i na tom se danas do kraja radi i u Bosni i Hercegovini i mnogo dalje od Bosne i Hercegovine. I u tim rješenjima sva ona područja koje je čuvala Herceg Bosna, koja je odbranio HVO, biće sastavnica prostora u kojem će živjeti hrvatski narod u Bosni i Hercegovini. U to ne sumnjajte“, poručio je Čović.
legitimni



"Evidentno je da je gro Hrvata ostalo na područjima gdje je HVO uspio da sačuva kontrolu nad tim teritorijem. Također je evidento da je ogroman broj Hrvata ostao na drugim područjima Bosne i Hercegovine i nemamo pravo niti pozivati te ljude na preseljenje niti zanemariti trenutnu poziciju tog dijela hrvatskog naroda", navodi lider HDZ-a 1990. Ilija Cvitanović.
Tražiti rješenja unutarnjeg uređenja BiH na ratom osvojenim prostorima ili po etničkom načelu, samo po sebi govori da to ne vodi ka jedinstvu i jednakopravnosti. Za nas, svaki Hrvat i svaki pripadnik HVO-a jednako je važan, stoga pozivamo sve da se prestanemo koristiti braniteljima za dobivanje jeftinih političkih poena", navodi Skopljaković.
Mislim da je šteta da se na taj način razmišlja o Hrvatima u BiH. Nemoguće je sve ljude staviti u jednu općinu, regiju jer ljudi žive ovdje stoljećima, nisu Hrvati kao ni drugi, nismo ovdje nikakvi došljaci", kaže Topić.
„Ovo što se sada sugerira da se pravi entitet, a da se ne dira RS, to nije pravedno. Ako će se praviti treći entitet onda se de facto mora razmontirati, ne razmontirati nego korigirati”, izjavio je kardinal Vinko Puljić.
nelegitimni...
Locked