Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
dek
Posts: 536
Joined: 28/02/2005 23:53

#2701 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dek »

Project Sejuani wrote: 13/10/2021 08:32
¤ jelena ¤ wrote: 12/10/2021 20:48

Pa i imaju.

To što su građani BiH većinom pizde i lako potkupljiva, licemjerna i krajnje politički neodgovorna bića, sa kojima se neko, garant i lud i drogiran, opako našalio dajući im status konstitutivnosti jedne savremene države....to ne znači da je ta Inckova legendarna izjava laž.

Jednom Francuzu, Britancu., Švabi...to izrečeno se podrazumijeva.

Haj njima uvali jednu te istu političku elitu 20 godina... da ih s ppzicije vlasti pelješi, mizerno plaća, vedri im i oblači, prijeti, mumla, vrijeđa im i kulturu i segmente identiteta i inteligenciju, baljezga neviđene gluposti i bahato se bogati na njihov račun...dok Francuz il Švabo živi u bijedi i kuburi s prosječnom platom od.....haj nek bude.... 500 ojra?

Mislim...stvarno smijurija koja smo mi telad....decenijama ni muknuli nismo kako treba, samo blenemo u šareno i jednom u 4 godine nešto zaokružimo na nekom papiriću, a onda kme kme...de nam Šmite odblokiraj ovaj kanal...nešta zaštopalo.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ne možeš ti to ovim zelenim termitima, četnicima i legitimnim objasnit. Ono misli da je svijet izmislilo dok je svijet tamo nekog nižeg nivoa razvoja i ne zavrijeđuje da ga se spominje. Smijurija ko sve ima pravo glasa u BiH.

I još komentar daje da je to najveća prevara i laž, kao ono je ubjeđeno da izbori nisu bonske ovlasti već samo neki forum koji treba da potvrdi trenutno stanje i to je to. Kretenizam na kvadrat.
Sretno sa tim izborima građanima i bonskim.ovlastima u manjem entitetu.
Mozes ti umjesto Bakira izabrati Majku Terezu ali za njih ces i dalje biti Turčin.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#2702 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Roccohljup »

da nam se hoće incko vratiti :D Ovaj Kraut čak nije ni zabrinut :-) :D :-) :D
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2703 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Je li živ ovaj VP ?

Ili se prilagodio onoj našoj, al' je dobar ovaj režim, plaća ide a ja ležim.
User avatar
Truba
Posts: 81615
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2704 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

ima li pilota u avionu? :D
DonieBrasco
Posts: 15382
Joined: 31/08/2016 16:09

#2705 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Da zovemo GSS ?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#2706 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by meridiyan »

DonieBrasco wrote: 14/10/2021 16:29 Da zovemo GSS ?
Locirali su ga. Jos razmjenjuje misljenja!
Visoki predstavnik Christian Schmidt sastao se danas u Sarajevu sa austrijskim ministrom evropskih i međunarodnih poslova Michaelom Linhartom i razmijenio mišljenja o trenutnoj političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini i Zapadnom Balkanu
User avatar
escobar__
Posts: 8874
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2707 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by escobar__ »

Bla, bla, bla, bla... Bla, bla, bla, bla, bla.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2708 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

Schmidt zbunjen, ali bonske ovlasti bi ostavio u ladici

SARAJEVO, (Patria) - Christian Schmidt, visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini je u jednom dijelu ekskluzivnog intervjua za N1 televiziju kazao da će trenutno bonske ovlasti ostati u ladici.

Naime, nakon što je Dodik u proteklom periodu u nekoliko navrata ponavljao da želi nezavisnost Republike Srpske te danas potvrdio da će eventualne sankcije prema RS i njemu biti datum te njene samostalnosti. Schmidt je na to kazao da na prije svega želi poslati poruku da BiH i njena stabilnost nisu u opasnosti.

“Ukoliko postoje određene stavke u vezi kojih treba razgovarati i imati čak i različite stavove kao što je to uobičajeno u demokratiji onda ćemo to i učiniti. Ja sam zapravo u potrazi za time gdje leže problemi i moram biti otvoren, ono što sam vidio zadnjih dana, posebno danas, zaista se zapitam čemu to služi”, kazao je Schmidt.

Dalje je istakao da međunarodna zajednica i većina u BiH ne žele odustati od države koja je nastala prije 26 godina iz jednog vrlo gorkog perioda.

“I da se ne odustaje od toga da se u oba entiteta stvore razumni i pravedeni uslovi za život. Ukoliko se neko boji da će doći do osamostaljenja RS, taj entitet ima pravo postojati baš kao i Federacija BiH ne znam otkud te debate da li dolaze od javnosti ili političara. Institucije zapravo trebaju raditi svoj posao i ja se čudim ovim diskusijama koje se vode za državnost. Ono što nas treba zanimati je zašto tako veliki broj mladih odlazi. Kada govorimo o tome ko treba djelovati to su odgovorni u zemlji i ne možete očekivati samo da ja djelujem. Istovremeno ne možete željeti biti nezavisni, a ne donositi odluke. Tako da zaista pozivam na donošenje i poštivanje odluka institucija BiH”, dodao je.

Upitan je i da li će koristiti svoje bonske ovlasti pa i kada su u pitanju sankcije prema određenim zvaničnicima?

“Takve ovlasti najbolje da ostanu u ladici i da se ne koriste. Ali su u ladici”, poručio je Schmidt.

https://nap.ba/news/85122
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2709 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

Eno ga izgleda u Austriji :D
Jebo majku...ovaj prozivljava drugu mladost :mrgreen:
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#2710 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by artur morgan »

Ovaj Schmidt je zaluto ovdje ... jest nam Merkelova i nasla koga ce poslati :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128604
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2711 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by muha_sa »

artur morgan wrote: 14/10/2021 20:46 Ovaj Schmidt je zaluto ovdje ... jest nam Merkelova i nasla koga ce poslati :-)
:lol: :lol:

Sjaho Kurta uzjaho Murta :lol:
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#2712 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by artur morgan »

muha_sa wrote: 14/10/2021 20:47
artur morgan wrote: 14/10/2021 20:46 Ovaj Schmidt je zaluto ovdje ... jest nam Merkelova i nasla koga ce poslati :-)
:lol: :lol:

Sjaho Kurta uzjaho Murta :lol:
Bas smo baksuzi :D domaci politicari teske sirovine i lopine, narod nepismen i siromasan, onda kad se ponadamo pomoci iz vana posalju nam trecerazredne strane diplomate...nece nikako da krene na bolje
elcaliente
Posts: 4555
Joined: 13/06/2012 15:52

#2713 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by elcaliente »

Meni je dobar ovaj Schmidt, bez srkleta onako saburli.
Voli bosansku kuhinju i bosanske planine.
Kaze da svaki slobodan minut koristi da posjeti bosansku prirodu.

A voli i da se napuca hljeba i kosine.
Last edited by elcaliente on 14/10/2021 21:45, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2714 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

elcaliente wrote: 14/10/2021 21:03 Meni je dobar ovaj Schmidt, bez srkleta onako saburli.
Voli bosansku kuhinju i bosankse planine.
Kaze da svaki slobodan minut koristi da posjeti bosansku prirodu.

A voli i da se napuca hljeba i kosine.
:lol: :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81615
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2715 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Javio se

A bolje da nije :zoka: :lol:
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#2716 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tanqueray »

Ceka da ga Dodik prizna :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2717 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ¤ jelena ¤ »

A... koji mu je omiljeni film i šta je u horoskopu?
User avatar
Point.
Posts: 27729
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2718 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Point. »

U horoskopu je hladan špricer.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#2719 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by bhnapoleon1 »

Super je da nije zabrinut zna pritisak otić od brige
saimidin
Posts: 2788
Joined: 20/05/2011 17:53

#2720 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by saimidin »

Ne kontam ovo sto zakljucaju temu, tek sto se raspisemo, pa jel forum ili nije

:bih:

Nego bilo je pitanje tamo tko ce finasirati tvorevinu

Pa sr kao I prosli puta

Meni je gori problem od cega cemo se mi finasirati, pa svaka malo veca nesigurnost od postojece ima da I ovo malo izvozne ekonomije posalje u kurac

:bih:
Bossona
Posts: 5230
Joined: 21/12/2020 03:28

#2721 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bossona »



U intervju za N1 izjavi vrlo opasne i upitne konstatacije VP hoštaplerske neznalice ili podlog zavjernika.

Ovom prilikom je izdvojeno samo njih 15.

1. -BiH nije u opasnosti, stabilnost nije upitna.-
Tako je zborila evropska gospoda i početkom devedesetih!
2. -Evropa ne želi odustati od države koja je nastala prije 26 godina!-
Zar ovako notorno nepoznavanje historije ove države ima opravdanje?
3. -...nastala iz jednog vrlo gorkog perioda-
Ovdje nije bilo gorkog perioda, ovdje je bio genocid i UZP!
4. -RS ima pravo postojati kao i FBiH!- Nije tačno pročitaj daytonski ustav šta piše u prvom članu kojeg krši, ali kako sa presudom za genocid nakon Dejtona, zar ne zvuči tragikomično vaša izjava. Ako se ne sprovdi i jednostrano napušta dayton onda se vraćamo na Ustav RBIH !
5. – Zapravo, institucije treba da rade svoj posao…zašto tako veliki broj mladih ljudi odlazi?-
Ove i ovakve institucije su plod vaše, međunarodne medijacije, da je ta ista međunarodna zajednica bila agresivnija u suzbijanju neprijatelja i hegemonista iz Srbije, Crne Gore i Hrvatske, mi bi ipak imali dosta bolje stanje u zemlji. Zamislite da vam u Bundestagu sjede i odlučuju o Njemačkoj snage iz 1930-tih?
6. -…treba da djeluju odgovorni iz zemlje…ne može se očekivati da ću ja …-
E moj predstavniče visoki, ovo su doista upitne izjave. Vi ste dio ustavno-pravnog mehanizma ove zemlje. Vi ste ne ovlašteni, nego slovom "Dejtona" obavezni da provodite ovaj sporazum i „otkočite“ svako kočenje ove zemlje, koju sljedbenici genocida i UZP-a svako malo stavljaju na ratnu lomaču.
7. –I ne možete reći ŽELIMO BITI NEZAVISNI, a ne donositi odluke.-
Ovo je usmjereno ka Bošnjacima, nema sumnje. Hvala Vam. Mi bi odluke donosili i to zajedno sa našim narodima koji se mogu suočiti sa mrljama prošlosti agresivnih i nacističkih politika, samo da ste nam to omogućili devedesetih, pa čak i u postdejtonskom periodu.
8. –Bonske ovlasti je najbolje da ostanu u ladici i da se ne koriste.-
Bonske ovlasti nisu atomska bomba, nuklearno naoružanje, niti bilo koji protupravni akt. To je civilizacijsko-pravni mehanizam koji ste obavezni koristiti!
9. –U ovom trenutku je najbolje da reaguju institucije BiH.-
Zbilja je bespredmetno da ponavljam. Institucije ne mogu raditi jer su blokirane od strane Hrvatske i Srbije! Ako to ne vidite, žao mi je!
10. –Ukoliko se želi novi Ustav onda to mora ići kroz parlament!-
Ovaj Ustav nije ni donesen u Parlamentu, tako da je međunarodna zajednica obavezna da ga prati, provodi, pa čak i mijenja kad ocijeni da je to nužno da bi sačuvali mir u zemlji. Ustav je samo dio Opšteg okvirnog sporazuma za mir u BiH.
11. –Želimo vidjeti da se ovdje donose vlastite odluke, to je uostalom priprema za pristupanje EU!-
Ovdje se ne poštuju ni odluke Ustavnog suda, pa čak ni odluke OHR-a, ovdje je bio genocid i UZP uvaženi Schmidtu. Kancelari Vaše države su ljudski odlazili u Jerusalem i poklanjali se žrtvama genocida i tražili izvinjenje, ovdje ga veličaju. Razumijemo li se!
12. – U skladu sa mojim mandatom koji u svjetlu dejtona predviđa da više budem u pozadini, a da građani zemlje sve više donose odluke samostalno!-
Ne, ne...Vaš mandat Vas obavezuje da budete istureni, u vrhu, u špicu...a ne u pozadini. Građani ne mogu donositi odluke, jer su im u daytonu protiv ustavno RBIH navukli luđačku košulju, obespravili ih svezali ruke, onako evropski, gospodski ne pitajući ih šta misle o tome da li prihvataju daytonsko uređenje ili ne !
13. –Takvim fantazijama nema mjesta.-
Ovdje nisu bile fantazije, ovdje su bile itekako ozbiljne i genocidno-hegemonističke namjere. Mnogim evropskim političarima su genocidne prijetnje izgledale kao fantazije i početkom devedestih!
14. –Zločin u Kragujevcu su počinili Nijemci. To su učinili Nijemci pojedinci iz Njemačkog naroda!-
Opet greška, ne, zločin nisu počinili pojedinci nego fašistički njemački sistem tridesetih/četrdesetih godina. Sistem je počinio zločin nad Srbima u Kragujevcu. To je bilo masovno strijeljanje građana Kragujevca i okolnih mjesta koga su 20. i 21. 10. 1941. počinile njemačke okupacijske snage u znak djelovanja protiv ustanika na području okupirane Srbije. Redom su ubijani nedužni ljudi, uključujući cijele razrede gimnazijalaca. Čak je i tzv. „Nedićev sistem“ to mirno gledao i učestovao na istrebljenju nesrba uz raport Hitleru kako je Beograd prvi grad u Evropi očišćen od Jevreja!
15. –Ja ću uvijek braniti postojanje RS i FBiH i BiH-
UH, ne želim ni pomisliti da bi postojanje svoje države računali od pada Berlinskog zida
Ne želim ni pomisliti da su Vam prethodno navedeni subjekti jednaki!
Mi ćemo se zalagati da na genocidu utemeljena bilo koja adminsitrativno-teritorijalna jedinica bude što skorije transformisana, jer ipak nije fer, poklati, pobiti, silovati, popaliti, uništiti i onda biti nagrađen!

Image
OHR=UN iz ratnog perioda.
milib988
Posts: 111
Joined: 19/11/2020 08:15
Location: Usa
Contact:

#2722 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by milib988 »

Ebiga, treba biti realan, Schmidt dolazi iz normalne drzave i naravno da mu je cudno ponasanje politicara itd... U biti je jedan normalan/racionalan politicar iz dojclanda

Covjek x puta kaze da mu nije jasno, kako pojedinci mogu da imaju ovakav pristup prema vlastitoj drzavi. Ocigledno misli da sudovi rade normalno kao u DE. Jebiga, mislim da ce mu trebat 1/2 godine da skonta kako BiH funkcionise....

Nama treba jedan pendrek VP, koji ce da isto kao Dodik da se ponasa i da ebe po spisku...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2723 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Challenger_ »

milib988 wrote: 15/10/2021 10:14Ebiga, treba biti realan, Schmidt dolazi iz normalne drzave i naravno da mu je cudno ponasanje politicara itd...
Ne budi naivan, on zna sve, a ako sam dobro informisan, involviran je u ove prostore još s početka 90-ih.
sumirprimus
Posts: 81342
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2724 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sumirprimus »

upravo austrijanac sinoc rece za njega, da radi u interesu rusije.
samo da nam marko opet kasno na kosovo ne stigne, iz guzice u glavu.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2725 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Challenger_ »

sumirprimus wrote: 15/10/2021 11:15upravo austrijanac sinoc rece za njega, da radi u interesu rusije.
Što ga onda ne priznaju? Da zavaraju ostatak svijeta? Mislim da je to puka mistifikacija. Precjenjuje se politička snaga Rusije. O nečemu drugom je ovdje riječ. O najmanje tri različita pristupa Bosni i Hercegovini u međunarodnoj zajednici, a da se JOŠ UVIJEK POUZDANO NE ZNA kojoj struji Šmit pripada.

Ja bih, ipak, tipovao na atlantističku (USA/GB) liniju.


Uostalom, pokazaće vrijeme.
Post Reply