Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#6276 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sehohari »

BAK-eV wrote: 03/10/2022 22:32
Lug wrote: 03/10/2022 22:16

znaci svi kantoni po jednog i ostalo hdz? nesto mi to puno.
Pa šta?
Ko tjera naše da prihvate manje vlasti, nego što imaju glasova?
To plasenje, da eto kao muslimani ne smiju toliko tražiti je kompleks niže vrijednosti.
U tom slučaju ti nikakav zakon niti Ustav ne pomažu.
I ja to kontam.

Bit će zanimljivo gledati kako će sada HDZ sa DF-om na svim nivoima morati u koaliciju. Kako će to ispasti.
User avatar
Login77777
Posts: 8689
Joined: 18/05/2021 09:11

#6277 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

General War wrote: 03/10/2022 23:01
Nespin wrote: 03/10/2022 19:05

Kakav alkoholičar, lažov i prevarant. Nevjerovatno koliko puta je sposoban prevariti ljude na patriotsku priču. Koliko je trunio oko izbornog zakona i sad kad ga je Šmit nametnuo - mlaka, bezlična reakcija, tačno vidiš da ga boli *urac. Ko biva ja sam klepio glasove, zakon je nametnut, vi svirajte borbene. Ništa reakcije, ništa pres konferencije, ništa pozivi na proteste, na mobilizaciju, ništa... Tip je obični Bakirov puši*urac interešdžija.
Pa dobio je zato Bakirove glasove u predsjednistvo
Koje bakirove glasove?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13651
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#6278 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

sehohari wrote: 03/10/2022 23:06
BAK-eV wrote: 03/10/2022 22:32
Pa šta?
Ko tjera naše da prihvate manje vlasti, nego što imaju glasova?
To plasenje, da eto kao muslimani ne smiju toliko tražiti je kompleks niže vrijednosti.
U tom slučaju ti nikakav zakon niti Ustav ne pomažu.
I ja to kontam.

Bit će zanimljivo gledati kako će sada HDZ sa DF-om na svim nivoima morati u koaliciju. Kako će to ispasti.

Pa nisu li zadnje 4 godine u koaliciji?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#6279 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sehohari »

JohnnyS wrote: 03/10/2022 23:08
sehohari wrote: 03/10/2022 23:06

I ja to kontam.

Bit će zanimljivo gledati kako će sada HDZ sa DF-om na svim nivoima morati u koaliciju. Kako će to ispasti.

Pa nisu li zadnje 4 godine u koaliciji?
Jesu, ali samo na državnom nivou.

Koalicije na državnom, kantonalnom i federalnom nivou ipak davaju svemu tome širu dimenziju.

Kada je DF jednom nakratko bio u koaliciji na nivou FBiH, sve se raspalo nakon nepuna dva mjeseca.
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#6280 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by seksi_ideje »

Ja mislim da se za cetiri godine ponovo vracaju Dragan i Mile u tandemu u Predsjednistvo. Zeljko se nece moci kandidovati. A Zeljko da ima neki iskreni drzavnicki namjera bi do sada izgradio nasljednika.
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#6281 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by seksi_ideje »

JohnnyS wrote: 03/10/2022 23:08
sehohari wrote: 03/10/2022 23:06

I ja to kontam.

Bit će zanimljivo gledati kako će sada HDZ sa DF-om na svim nivoima morati u koaliciju. Kako će to ispasti.

Pa nisu li zadnje 4 godine u koaliciji?
Bez brige. DF uredno uvijek dize rucice na glasanju za odluke / zakone koji dolaze iz SDA i HDZ-a.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6282 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Pandakonda »

sehohari wrote: 03/10/2022 18:40
Chmoljo wrote: 03/10/2022 18:37

Pusti se bihevorialnog gatanja.

Rekao si da se sa 2/3 svakog kluba moze blokirati zakon. Ako ne pise da moze, onda ne moze.

To sta ko slavi moze se svakako tumaciti. Koji to Hrvat u Hrvatskoj zna kako idu komplikovane procedure koje ne poznaju ni oni koji na njih kukaju?

Samo ce vidjeti da je Smit nesto zavrsio, a pustena bubica nekoliko dana prije od njihove strane kako se oni dogovaraju sa Smitom. Pa sad dokazi da se nisu dogovorili.
Vi mislite na onaj VNI?

To je prežvakano još od onog prošlog prijedloga.

Taj VNI su češće koristili Bošnjaci nego HDZ.

Stvar je u tome što ti u domu naroda prije trebala podrška jedne trećine iz svakog kluba, a sada 11 od 23 (znači 45%), a s obzirom da je iz probosanskih kantona maksimalno trećinu delegata izvući, HDZ je čvrst kao beton.

Dom naroda je ravnopravan zastupničkom domu u donošenju odluku, i to je kvaka.

Samo je prije DODATNO postajao taj VNI, koji je sada eto ukinut. Ali to je samo kosmetika.
Neki ljudi tacno ne vide sumu od drveta :-) Poenta ovog zakona nije bila da ti obezbjedi izborni inzinjerig pa da se kriza nastavi. Povećanjem broja delagata se dobija opcija da će mnoge druge stranke, koje crpe legitimitet iz hrvatskog korpusa, dobiti priliku da uđu u dom naroda i tu lezi potencijal ostalih stranaka za koaliciju da se izbjegne HDZ bez da se hrvati osjecaju prevarenim. Ako hoces da znas sta se desi kad imas malo zastupnika pogledaj drzavni dom naroda gdje od njih 5, nacionalne stranke imaju po 4.

Također kontrateža ovoga je rok za formiranje vlasti. Ok, HDZ ce MOZDA imati 11 delegata, međutim imaju 2 mjeseca da formiraju vlast. Ukoliko nastave blokadu taj broj pada na 7 gdje je realno ocekivati da ima toliki broj probosanskih hrvata. A da ne govorim o tome da ako prodju jos 2 mjeseca to pada na broj 4. Problem ljudi je sto misle da mogu hrvatima izbrisati HDZ iz glave nekim zakonom ali to nije realno.
seksi_ideje wrote: 03/10/2022 23:12 Ja mislim da se za cetiri godine ponovo vracaju Dragan i Mile u tandemu u Predsjednistvo. Zeljko se nece moci kandidovati. A Zeljko da ima neki iskreni drzavnicki namjera bi do sada izgradio nasljednika.
Upravo ovo :thumbup: , covjek je izgradio kult licnosti, ili ja ili potop
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#6283 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sehohari »

Pandakonda wrote: 03/10/2022 23:14
sehohari wrote: 03/10/2022 18:40

Vi mislite na onaj VNI?

To je prežvakano još od onog prošlog prijedloga.

Taj VNI su češće koristili Bošnjaci nego HDZ.

Stvar je u tome što ti u domu naroda prije trebala podrška jedne trećine iz svakog kluba, a sada 11 od 23 (znači 45%), a s obzirom da je iz probosanskih kantona maksimalno trećinu delegata izvući, HDZ je čvrst kao beton.

Dom naroda je ravnopravan zastupničkom domu u donošenju odluku, i to je kvaka.

Samo je prije DODATNO postajao taj VNI, koji je sada eto ukinut. Ali to je samo kosmetika.
Neki ljudi tacno ne vide sumu od drveta :-) Poenta ovog zakona nije bila da ti obezbjedi izborni inzinjerig pa da se kriza nastavi. Povećanjem broja delagata se dobija opcija da će mnoge druge stranke, koje crpe legitimitet iz hrvatskog korpusa, dobiti priliku da uđu u dom naroda i tu lezi potencijal ostalih stranaka za koaliciju da se izbjegne HDZ bez da se hrvati osjecaju prevarenim. Ako hoces da znas sta se desi kad imas malo zastupnika pogledaj drzavni dom naroda gdje od njih 5, nacionalne stranke imaju po 4.

Također kontrateža ovoga je rok za formiranje vlasti. Ok, HDZ ce MOZDA imati 11 delegata, međutim imaju 2 mjeseca da formiraju vlast. Ukoliko nastave blokadu taj broj pada na 7 gdje je realno ocekivati da ima toliki broj probosanskih hrvata. A da ne govorim o tome da ako prodju jos 2 mjeseca to pada na broj 4. Problem ljudi je sto misle da mogu hrvatima izbrisati HDZ iz glave nekim zakonom ali to nije realno.
seksi_ideje wrote: 03/10/2022 23:12 Ja mislim da se za cetiri godine ponovo vracaju Dragan i Mile u tandemu u Predsjednistvo. Zeljko se nece moci kandidovati. A Zeljko da ima neki iskreni drzavnicki namjera bi do sada izgradio nasljednika.
Upravo ovo :thumbup: , covjek je izgradio kult licnosti, ili ja ili potop
Jesi li ti ikada u ovoj državi obavljao bilo kakve poslove vezano za administraciju?
Na sudu, u opštini, bilo gdje?
Ovdje rokovi ništa ne znače, to je mrtvo slovo na papiru. Pogotovo kada to sve dobija još neku političku dimenziju.

I čak to oko pada broja potrebnih glasova za formiranje vlade je DAVNO objašnjeno.

Recimo HDZ ima kandidata i probosanske stranke kandidata (to za broj ruku se samo odnosi na predsjednika FBiH).
HDZ kandidat već u prvom krugu glasanja dobija potrebni broj glasova, i tu priča završava. To što ne dobija potreban broj kod drugih naroda se ne pika.

Ovo zapravo ide na štetu pluralizma kod Bošnjaka, pa tako SDA sa HDZ-om može pogurati nekog kandidata čak i kada nema podršku većinsko-bošnjačkog tijela.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3267
Joined: 28/01/2012 11:38

#6284 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kamberovica polje »

sehohari wrote: 03/10/2022 23:25
Pandakonda wrote: 03/10/2022 23:14

Neki ljudi tacno ne vide sumu od drveta :-) Poenta ovog zakona nije bila da ti obezbjedi izborni inzinjerig pa da se kriza nastavi. Povećanjem broja delagata se dobija opcija da će mnoge druge stranke, koje crpe legitimitet iz hrvatskog korpusa, dobiti priliku da uđu u dom naroda i tu lezi potencijal ostalih stranaka za koaliciju da se izbjegne HDZ bez da se hrvati osjecaju prevarenim. Ako hoces da znas sta se desi kad imas malo zastupnika pogledaj drzavni dom naroda gdje od njih 5, nacionalne stranke imaju po 4.

Također kontrateža ovoga je rok za formiranje vlasti. Ok, HDZ ce MOZDA imati 11 delegata, međutim imaju 2 mjeseca da formiraju vlast. Ukoliko nastave blokadu taj broj pada na 7 gdje je realno ocekivati da ima toliki broj probosanskih hrvata. A da ne govorim o tome da ako prodju jos 2 mjeseca to pada na broj 4. Problem ljudi je sto misle da mogu hrvatima izbrisati HDZ iz glave nekim zakonom ali to nije realno.



Upravo ovo :thumbup: , covjek je izgradio kult licnosti, ili ja ili potop
Jesi li ti ikada u ovoj državi obavljao bilo kakve poslove vezano za administraciju?
Na sudu, u opštini, bilo gdje?
Ovdje rokovi ništa ne znače, to je mrtvo slovo na papiru. Pogotovo kada to sve dobija još neku političku dimenziju.

I čak to oko pada broja potrebnih glasova za formiranje vlade je DAVNO objašnjeno.

Recimo HDZ ima kandidata i probosanske stranke kandidata (to za broj ruku se samo odnosi na predsjednika FBiH).
HDZ kandidat već u prvom krugu glasanja dobija potrebni broj glasova, i tu priča završava. To što ne dobija potreban broj kod drugih naroda se ne pika.

Ovo zapravo ide na štetu pluralizma kod Bošnjaka, pa tako SDA sa HDZ-om može pogurati nekog kandidata čak i kada nema podršku većinsko-bošnjačkog tijela.
Švabo je ovim nametanjem samo utvrdio većinsku volju birača u zadnjih 30 godina.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#6285 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sehohari »

kamberovica polje wrote: 03/10/2022 23:27
sehohari wrote: 03/10/2022 23:25

Jesi li ti ikada u ovoj državi obavljao bilo kakve poslove vezano za administraciju?
Na sudu, u opštini, bilo gdje?
Ovdje rokovi ništa ne znače, to je mrtvo slovo na papiru. Pogotovo kada to sve dobija još neku političku dimenziju.

I čak to oko pada broja potrebnih glasova za formiranje vlade je DAVNO objašnjeno.

Recimo HDZ ima kandidata i probosanske stranke kandidata (to za broj ruku se samo odnosi na predsjednika FBiH).
HDZ kandidat već u prvom krugu glasanja dobija potrebni broj glasova, i tu priča završava. To što ne dobija potreban broj kod drugih naroda se ne pika.

Ovo zapravo ide na štetu pluralizma kod Bošnjaka, pa tako SDA sa HDZ-om može pogurati nekog kandidata čak i kada nema podršku većinsko-bošnjačkog tijela.
Švabo je ovim nametanjem samo utvrdio većinsku volju birača u zadnjih 30 godina.
Ma znam, ali mi je smiješno ovo gledanje na Šmita kao nekog pozitivca kojeg eto nažalost mi nikako da shvatimo.

Čovjek je dao 100% HDZ-u, čak i više, zakonom je cementirao i njihovu koaliciju sa SDA.

Ljudi nikako da shvate ulogu Međunarodne zajednice, gledaju na njih kao neke pozitivce, a kada sve se sabere i oduzme od 1995. pa do danas, nisu ništa drugo uradili nego da zadrže status quo. U prevodu: Da zadrže ono do čega je svaka strana do 1995. došla.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6286 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

Džabe trunimo. Jesmo li spremni da izađemo na ulice zbog nametanja smeća od zakona?
Je li sljedeći korak poklanjanje državne imovine RS-u? Šta ide poslije toga, dekretom njemačko-ustaškog upravnika do "prava na samoopredjeljenje"? Jesmo li dužni da poštujemo svaki dekret nacističkog govna koje radi za tuđe interese? Mi nismo kolonija, mi smo roblje. Kad se roblje pobuni, možda i postanu slobodni ljudi. To tad, ko nas jebe.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#6287 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sehohari »

Nespin wrote: 03/10/2022 23:41 Džabe trunimo. Jesmo li spremni da izađemo na ulice zbog nametanja smeća od zakona?
Je li sljedeći korak poklanjanje državne imovine RS-u? Šta ide poslije toga, dekretom njemaško-ustaškog upravnika do "prava na samoopredjeljenje"? Jesmo li dužni da poštujemo svaki dekret nacističkog govna koje radi za tuđe interese? Mi nismo kolonija, mi smo roblje. Kad se roblje pobuni, možda i postanu slobodni ljudi. To tad, ko nas jebe.
Slažem se.
Mislim da još niko ovo stvarno nije ni dobro shvatio, vidiš da i ovdje inače dobro informisani forumaši kaskaju.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#6288 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babanovac »

Kolinda wrote: 03/10/2022 12:34
Lex77 wrote: 03/10/2022 10:37 Ljudi su jednostavno glupi.
Zar je toliko teško shvatiti da je nacist nametnuo zakon po kojem će kradeze uvijek biti u vlasti?
Nije točno, po ovome će legitimni predstavnici hrvatskog naroda uvijek biti u vlasti. Makar isti dolazili iz bilo koje stranke za koju glasaju Hrvati.

HDZ ovom odlukom dosta gubi jer se konačno otvara mogućnost da i druge stranke imaju smisao postojanja.
Tacno, do sada nisu mogle postojati, niti su imale smisla postojati, tj. izaci na izbore u npr. Zapadnohercegovackom kantonu.
Ni sjevernokorejanac nebi ovako branio svoj jednopartijski sistem.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#6289 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BAK-eV »

Schmidt je ovim potezom stavio van snage ustaljenu praksu podjele vlasti. Ja vam o tome pričam. Možda jesu sada Hrvati dobili veći uticaj na Dom naroda. Ali ovlasti tog Doma, kao i raspodjela broja ministarstava će u budućnosti ići drugim tokovima.
U svakom slučaju je sad vrijeme sazrelo za to.

Isto važi i za Vijeće ministara, mada su tu sada moguće blokade.
Probosanske stranke trebaju biti tvrde i zahtjevati pravednu na temeljima izbornih rezultata a ne paritetnu podjelu broja ministarstava.
I zahtjevati od Schmidta da i tu uvede mehanizme deblokade.
Dalje isto zahtjevati provedbu presude Sejdic Finci.
Biti tvrd i igrati na tu kartu.
Prisiliti Schmidta da nastavi reagovati sa federalnog na državni nivo.

Ako je cilj ovih 11 stranaka bilo samo 33% fotelja na državnom i 50% fotelja na federalnom nivou, onda će se to uskoro i vidjeti.
U tom slučaju nemamo šta kriviti niti strance ali niti HDZ ili SNSD.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6290 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

babanovac wrote: 03/10/2022 23:49
Kolinda wrote: 03/10/2022 12:34

Nije točno, po ovome će legitimni predstavnici hrvatskog naroda uvijek biti u vlasti. Makar isti dolazili iz bilo koje stranke za koju glasaju Hrvati.

HDZ ovom odlukom dosta gubi jer se konačno otvara mogućnost da i druge stranke imaju smisao postojanja.
Tacno, do sada nisu mogle postojati, niti su imale smisla postojati, tj. izaci na izbore u npr. Zapadnohercegovackom kantonu.
Ni sjevernokorejanac nebi ovako branio svoj jednopartijski sistem.
Pa tamo i jest jednopartijski sistem, iako ih niko "ne ugrozava". Komotno su sve vrijeme mogli imati pluralizam, ali yok.
Lex77
Posts: 989
Joined: 09/02/2010 23:23

#6291 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

sehohari wrote: 03/10/2022 23:32
kamberovica polje wrote: 03/10/2022 23:27
Švabo je ovim nametanjem samo utvrdio većinsku volju birača u zadnjih 30 godina.
Ma znam, ali mi je smiješno ovo gledanje na Šmita kao nekog pozitivca kojeg eto nažalost mi nikako da shvatimo.

Čovjek je dao 100% HDZ-u, čak i više, zakonom je cementirao i njihovu koaliciju sa SDA.

Ljudi nikako da shvate ulogu Međunarodne zajednice, gledaju na njih kao neke pozitivce, a kada sve se sabere i oduzme od 1995. pa do danas, nisu ništa drugo uradili nego da zadrže status quo. U prevodu: Da zadrže ono do čega je svaka strana do 1995. došla.
To je suština svega.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#6292 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

sehohari wrote: 03/10/2022 23:32

Ljudi nikako da shvate ulogu Međunarodne zajednice, gledaju na njih kao neke pozitivce, a kada sve se sabere i oduzme od 1995. pa do danas, nisu ništa drugo uradili nego da zadrže status quo. U prevodu: Da zadrže ono do čega je svaka strana do 1995. došla.
Stranci ti dadnu sansu. Dali su Kosovarima, pa ljudi zagrabili i ne popustaju. Mi mislimo drzava dolazi ko prirodno pravo. Kao, mi zasluzili.
Nespin wrote: 03/10/2022 23:41 Džabe trunimo. Jesmo li spremni da izađemo na ulice zbog nametanja smeća od zakona?
Je li sljedeći korak poklanjanje državne imovine RS-u? Šta ide poslije toga, dekretom njemačko-ustaškog upravnika do "prava na samoopredjeljenje"? Jesmo li dužni da poštujemo svaki dekret nacističkog govna koje radi za tuđe interese? Mi nismo kolonija, mi smo roblje. Kad se roblje pobuni, možda i postanu slobodni ljudi. To tad, ko nas jebe.
Ne moze sad, zahladnilo.
Lex77
Posts: 989
Joined: 09/02/2010 23:23

#6293 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Ovo je najava poklanjanja državne imovine



Lider SNSD-a Milorad Dodik otkrio je planove nakon što se ozvaniče rezultati Općih izbora u Bosni i Hercegovini.

-Razgovarali smo sa Draganom Čovićem da idemo zajedno sa HDZ-om na nivou BiH, i da ćemo se pratiti. Sada Hrvatima pripada mjesto presjedavajućeg Savjeta ministara, a nama pripada mjesto ministra inostranih poslova, poručio je Dodik jutros na društvenim mrežama.

Podsjetimo, Dodik je sinoć gostujući na RTRS-u kazao da će Bošnjaci sve učiniti da tako ne bude.

- Mi ne želimo da radimo na štetu Bošnjaka, ali želimo da afirmišemo ono što je danas BiH. Ako su i oni spremni da razgovoramo o tome kako će izgledati BiH, mi smo tu, ili će ostati ovako kako jeste - dodao je on.

„Muslimani su sve činili da predstave svoju politiku, kao politiku BiH“, kazao je Dodik.

Dodik je poručio da će naredne četiri godine biti jako izazovne.

- Ali, mi ćemo nastaviti tamo gdje smo stali. Dešavaće se neke stvari koje će veoma ići na ruku Republici Srpskoj, a to će najbolje pokazati vrijeme koje je pred nama - dodao je on.

(SB)
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#6294 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Mrvice_ba »

Vise je hiljadito lajanje dode u prazno.
DonieBrasco
Posts: 15521
Joined: 31/08/2016 16:09

#6295 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Da li ovo Zagreb sad trazi da Šmit iskortisti ovlasti i skine Komsica ? :lol:

Kad ce samoupravu i treci da najave pitanje je dana onda.
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#6296 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

Da li je negdje objavljeno sta sadrzi ova odluka?
Lex77
Posts: 989
Joined: 09/02/2010 23:23

#6297 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

DonieBrasco wrote: 04/10/2022 11:44 Da li ovo Zagreb sad trazi da Šmit iskortisti ovlasti i skine Komsica ? :lol:

Kad ce samoupravu i treci da najave pitanje je dana onda.
Da. To je izgleda idući korak tj. koraci...
mislim da Komšića pokušavaju maknuti preko Ustavnog suda.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6298 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 09/10/2022 03:36, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6300 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Ako se dobro i sjecam
Stranci su to i nametnuli
Post Reply