Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#6626 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

LSD wrote: 06/10/2022 13:45
noviforumas wrote: 06/10/2022 12:00 Jebe se Schmidtu i MZ za RS. Bitno je samo isporuciti FBiH HDZ-u, to jest Zagrebu, sto Schmidt upravo i radi.
Normalno da će raditi.
I to prolazi dok "pro-bosanski" miševi šute u rupama. Yebe se njima šta Šmit radi od države, bitno je zauzeti pozicije :lol:
ovo nije tačno...ljudi su se bunili, upozoravali šta će se desiti, pozivali raju na ulicu, neki čak i tužili šmita i Hrvatsku, npr. Zlatko Hadžidedić, a epilog je da čoek nije prešao izborni prag.

Izbori su pokazali da ni bošnjaci ne žele građansku državu, i da tzv. probosanski blok ne postoji. što se duže budemo lagali da nije tako duže će ova besmislena agonija da traje. Srbi i Hrvati tačno znaju šta hoće, Bošnjaci lutaju, a ostale niko ne jebe jedan posto, a jedino su Ostali za građansku državu.
Last edited by JoseMujica on 06/10/2022 13:56, edited 1 time in total.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#6627 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tindbe »

Zato što 200k ljudi glasa za SDA, Bošnjaci su rušitelji države i s njima se ne da živjet? OK
Ignorisaćemo nepostojanje drugačijeg mišljenja u hrvatskom toru, sve blokade, šurovanje s Putinom i njegovim pijunom i njihova želja za odvajanjem su OK.
OK OK OK
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#6628 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by LSD »

skafiskafsnjak wrote: 06/10/2022 13:52
LSD wrote: 06/10/2022 13:50

Hrvati neće prestati razjebavati i bušiti BiH kao državu, dok ne dobiju svoj entitet kao srbi. To je valjda jasno i djeci u obdaništu.
Problem je šta će raditi "pro-bosanski" ublehaši po tom pitanju. Hoće li se među bošnjama pojaviti neki novi veleizdajnik, neki novi Alija koji će im to šarnuti ili će konačno politički sazriti i pokušati zaustaviti.
Pa.meni se cini da ce biti dovoljan ovaj svabo....
Ne može švabo to odraditi za hrvate, ako se među bošnjama skupi malo političara sa mudima i pameću.
Al problem je što mi takvih imamo vrlo malo :lol: Ova država uopšte nema istinske probosanske političare, već varalice i ublehaše :!: to je sve go ološ, spreman da proda majku rođenu samo za fotelju na 4 godine. Ljudi ne kontaju da je Bakir po uzoru na babuku već obećao hrvatima entitet, fala Bogu pa je popušio za predsjednika, inače bi to bilo završeno.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#6629 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Student_u_Ostavci »

Milorad jeste govedo ali sve što kaže za Šmita je tačno.
Taj čovjek će svojim odlukama dovesti do novih sukoba ovdje.
Protjerati idiota i proglasiti ga PNG!
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6630 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Grean »

noviforumas wrote: 06/10/2022 13:02 Meni je najjace sto za DN koristi popis iz 2013, a za vladu FBiH popis iz 1991 jer tako odgovara HDZ-u, a mi kao treba svi da se pravimo da je to OK i posteno 😆
Koliko uzimaju mjesta u Vladi Federacije po popisu 91'?
Haris.ba wrote: 06/10/2022 13:45
HD_2015 wrote: 06/10/2022 13:27 Dugoročno, samo teritorijalna reorganizacija može pomoći HDZ-u.

Nije teško zamisliti situaciju u kojoj se 150-200k Bošnjaka izjašnjava kao "Hrvat" i sve ovo što radi Šmit pada u vodu.
Pa Hdz i ide na treci entitet. To vise i ne skrivaju.

A, naravno da ce se ljudi izjasniti ko Hrvati.
Oni su vec krenuli sa ucjenama, evo najavili uslov da DF ne moze u vlast.

Piranje je kakav treba biti interni dogovor i odgovor probosanskih stranaka (u idealnom svijetu), posto neki i nece sa DF-om onda mozda uslov da ne mogu u vlast stranke iz pro UZP koalicije koje su pominjale treci entitet zadnjih dana.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#6631 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

tindbe wrote: 06/10/2022 13:56 Zato što 200k ljudi glasa za SDA, Bošnjaci su rušitelji države i s njima se ne da živjet? OK
Ignorisaćemo nepostojanje drugačijeg mišljenja u hrvatskom toru, sve blokade, šurovanje s Putinom i njegovim pijunom i njihova želja za odvajanjem su OK.
OK OK OK
Bukvalno, zvono za rušitelje BiH okačili su na vrat najmiroljubivijem narodu u regiji, narodu bez rezervne domovine, i to od strane onih koji ruše državu zarad interesa nekih rezervnih domovina. Uz veliku podršku Zapada, koji jadan je sav nesnađen, pa ne razumije problematiku, ali uredno podržava ohaerovski aparthejd i sve oblike separatizma. Baci je putine već jednom.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6632 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Grean wrote: 06/10/2022 14:05
noviforumas wrote: 06/10/2022 13:02 Meni je najjace sto za DN koristi popis iz 2013, a za vladu FBiH popis iz 1991 jer tako odgovara HDZ-u, a mi kao treba svi da se pravimo da je to OK i posteno 😆
Koliko uzimaju mjesta u Vladi Federacije po popisu 91'?
Haris.ba wrote: 06/10/2022 13:45

Pa Hdz i ide na treci entitet. To vise i ne skrivaju.

A, naravno da ce se ljudi izjasniti ko Hrvati.
Oni su vec krenuli sa ucjenama, evo najavili uslov da DF ne moze u vlast.

Piranje je kakav treba biti interni dogovor i odgovor probosanskih stranaka (u idealnom svijetu), posto neki i nece sa DF-om onda mozda uslov da ne mogu u vlast stranke iz pro UZP koalicije koje su pominjale treci entitet zadnjih dana.
Pisao sam na drugoj temi

Jesu se osilili oca mi, misle imaaju bavarskog seljacinu pa mogu sta hoce, cak ni ne pokusavaju da se operu...kontaju moze im se sta god zamislili...al dobro nicija nije do zore

Bosnjacki narod koji je realno jedini od 3 konstitutivna pokazivao neke znake zelje za multi kulti pristupom gura se u radikalizaciju ...a hrbata kma neuporedivo manje..izazivaju, guraju prste u oko jos na krajnje bezobrazan nacin....koliko im je to pametno ..vidjecemo...ja ne bi reko da jes

Ovo je bukvalno nemoguca ucjena....ovoliki ne srazmjer borja glasova i moci tesko da negdje postoji
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6633 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Gandalf wrote: 06/10/2022 14:19
tindbe wrote: 06/10/2022 13:56 Zato što 200k ljudi glasa za SDA, Bošnjaci su rušitelji države i s njima se ne da živjet? OK
Ignorisaćemo nepostojanje drugačijeg mišljenja u hrvatskom toru, sve blokade, šurovanje s Putinom i njegovim pijunom i njihova želja za odvajanjem su OK.
OK OK OK
Bukvalno, zvono za rušitelje BiH okačili su na vrat najmiroljubivijem narodu u regiji, narodu bez rezervne domovine, i to od strane onih koji ruše državu zarad interesa nekih rezervnih domovina. Uz veliku podršku Zapada, koji jadan je sav nesnađen, pa ne razumije problematiku, ali uredno podržava ohaerovski aparthejd i sve oblike separatizma. Baci je putine već jednom.
:thumbup:
Ja nemam problem sto su nam ga okacili nisam ni ocekivao drugacije, al ne mogu da shvatim koliko "nasih" zovi sa tim zvonom
User avatar
Haris.ba
Posts: 24842
Joined: 08/09/2005 20:08

#6634 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

tindbe wrote: 06/10/2022 13:56 Zato što 200k ljudi glasa za SDA, Bošnjaci su rušitelji države i s njima se ne da živjet? OK
Ignorisaćemo nepostojanje drugačijeg mišljenja u hrvatskom toru, sve blokade, šurovanje s Putinom i njegovim pijunom i njihova želja za odvajanjem su OK.
OK OK OK
Da Bosnjaci ne glasaju za Sda ne bi postojala stranka koja pristaje na etnicki narativ, a ima dovoljno ruku za koaliranje sa Hdzom. Da Hdz nema izbora, vec mora sa gradjanskim strankama - drugacije bi mnoge stvari bile.

I Sda je ovo isaret. Bolje joj je podijeliti entitet sa Hdzom. Jer ode Sarajevo. Ovako bi se i Sarajevo saulisalo i priklonilo toru gdje je toplije.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6635 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

::
Haris.ba wrote: 06/10/2022 14:24
tindbe wrote: 06/10/2022 13:56 Zato što 200k ljudi glasa za SDA, Bošnjaci su rušitelji države i s njima se ne da živjet? OK
Ignorisaćemo nepostojanje drugačijeg mišljenja u hrvatskom toru, sve blokade, šurovanje s Putinom i njegovim pijunom i njihova želja za odvajanjem su OK.
OK OK OK
Da Bosnjaci ne glasaju za Sda ne bi postojala stranka koja pristaje na etnicki narativ, a ima dovoljno ruku za koaliranje sa Hdzom. Da Hdz nema izbora, vec mora sa gradjanskim strankama - drugacije bi mnoge stvari bile.

Ne bi apsolutno nijedna stvar bila drugacija...apsolutno ni jedna jedina...bar ne u pozitivnom smislu

SDA jesu levati al UZP narativ i teznje niko ne bi promijenio...ne znam stvarno sta onda pricate lose o smitu a imate narativ da su srbi i hrvati rusitelji BiH jer eto SDA im smeta
Last edited by Spit_fire on 06/10/2022 14:27, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24842
Joined: 08/09/2005 20:08

#6636 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Spit_fire wrote: 06/10/2022 14:25 Ne bi apsolutno nijedna stvar bila drugacija...apsolutno ni jedna jedina...bar ne u pozitivnom smislu
Ne slazem se.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6637 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Grean »

Meni je malo problematicno sto se svi pravimo ludi i svodimo sve na ovog hriscanskog-demokratu.

Palmer, Eskobar...zasto se bojimo reci ko u prvu ruku stoji iza ovoga? Udarit ce nam sankcije ili je jednostavno tesko priznati da nam nisu saveznici? Nije politicki korektno?

Nekako smo navikli izbjegavati da kazemo kad USA radi protiv nasih interesa.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#6638 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

Grean wrote: 06/10/2022 14:05
noviforumas wrote: 06/10/2022 13:02 Meni je najjace sto za DN koristi popis iz 2013, a za vladu FBiH popis iz 1991 jer tako odgovara HDZ-u, a mi kao treba svi da se pravimo da je to OK i posteno 😆
Koliko uzimaju mjesta u Vladi Federacije po popisu 91'?
Haris.ba wrote: 06/10/2022 13:45

Pa Hdz i ide na treci entitet. To vise i ne skrivaju.

A, naravno da ce se ljudi izjasniti ko Hrvati.
Oni su vec krenuli sa ucjenama, evo najavili uslov da DF ne moze u vlast.

Piranje je kakav treba biti interni dogovor i odgovor probosanskih stranaka (u idealnom svijetu), posto neki i nece sa DF-om onda mozda uslov da ne mogu u vlast stranke iz pro UZP koalicije koje su pominjale treci entitet zadnjih dana.
jedino hardcore hdzovci pljuju više Komšića od ovih trojkaša.
mishic
Posts: 6288
Joined: 28/04/2011 16:29

#6639 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mishic »

"POLITIČKI ANALITIČARI KURT BASSUENER I BODO WEBER: "Schmidtova odluka jača etničku oligarhiju u BiH i pogoduje hrvatskim nacionalistima"

Ovo je potpuno tačno a uz to još treba imati na umu da svaka godina koja prolazi od Dejtona do danas produbljuje nacionalističke jazove u BiH, budi nove i dodatne antagonizme i tako nas sve skupa još više udaljava i od perspektive a da ne kažemo šanse za gradnju demokratskog građanskog društva.

Ovo pogodovanje HDZ-u i Čoviću nažalost, neće donijeti nikakvog dobra Hrvatima BiH kao ni državi BiH nego samo ide u korist nacionalistčkoj oligarhiji koja zapravo uopšte ne brine o narodima, družtvu i budućnost. Ono brinu o sebi i ovo im omogučava da bezbjedno "operu" pokradenu imovinu, pretvore je u privatno vlasništvo i potom kao robovlasnici ucjenjuju građane koje su opljačkali radnim mjestima u svojim privatnim tvrtkama.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6640 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Grean wrote: 06/10/2022 14:27 Meni je malo problematicno sto se svi pravimo ludi i svodimo sve na ovog hriscanskog-demokratu.

Palmer, Eskobar...zasto se bojimo reci ko u prvu ruku stoji iza ovoga? Udarit ce nam sankcije ili je jednostavno tesko priznati da nam nisu saveznici? Nije politicki korektno?

Nekako smo navikli izbjegavati da kazemo kad USA radi protiv nasih interesa.
Posto sumnjam da si glaso za Komsica predpostavicu da si za Denisa...a on ti je reko "Ne treba ljutit zapd bez obzira na sve"eto...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6641 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Grean »

Spit_fire wrote: 06/10/2022 14:31
Grean wrote: 06/10/2022 14:27 Meni je malo problematicno sto se svi pravimo ludi i svodimo sve na ovog hriscanskog-demokratu.

Palmer, Eskobar...zasto se bojimo reci ko u prvu ruku stoji iza ovoga? Udarit ce nam sankcije ili je jednostavno tesko priznati da nam nisu saveznici? Nije politicki korektno?

Nekako smo navikli izbjegavati da kazemo kad USA radi protiv nasih interesa.
Posto sumnjam da si glaso za Komsica predpostavicu da si za Denisa...a on ti je reko "Ne treba ljutit zapd bez obzira na sve"eto...
Ja sam glasao protiv Izedbegovica tako da je time Komsic otpao s tim da mi je drag lik.

Ako je Becirevic izjavio to onda je beskicmenjak s tim da ja opet nisam imao izbora.

Imao sam sa druge strane lika koji je npr. opravdavao prijetnje silovanjem od strane unajmljenog crnca 10-godisnje djevojcice. Da mu ne nabrajam sve aferime poslije toga. Eh ako vama takav moze biti predsjednik, meni ne moze nikad.
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#6642 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laik1981 »

Je li moguce podnijeti apelaciju evropskom sudu za ljudska prava u vezi ovih odluka Schmidta?
olimp84
Posts: 125
Joined: 04/03/2018 23:27
Location: krivo usmjeren

#6643 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by olimp84 »

Haris.ba wrote: 06/10/2022 14:24 Da Hdz nema izbora, vec mora sa gradjanskim strankama - drugacije bi mnoge stvari bile.
zasto mislis da bi stvari bile drugacije ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6644 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

LSD wrote: 06/10/2022 13:57
skafiskafsnjak wrote: 06/10/2022 13:52
Pa.meni se cini da ce biti dovoljan ovaj svabo....
Ne može švabo to odraditi za hrvate, ako se među bošnjama skupi malo političara sa mudima i pameću.
Al problem je što mi takvih imamo vrlo malo :lol: Ova država uopšte nema istinske probosanske političare, već varalice i ublehaše :!: to je sve go ološ, spreman da proda majku rođenu samo za fotelju na 4 godine. Ljudi ne kontaju da je Bakir po uzoru na babuku već obećao hrvatima entitet, fala Bogu pa je popušio za predsjednika, inače bi to bilo završeno.
Ima mozda takvih dovoljno... Ali je problem sto je Bosnjo.opet najvise vlasti dao SDA.... :skoljka:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#6645 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Grean wrote: 06/10/2022 14:38
Spit_fire wrote: 06/10/2022 14:31

Posto sumnjam da si glaso za Komsica predpostavicu da si za Denisa...a on ti je reko "Ne treba ljutit zapd bez obzira na sve"eto...
Ja sam glasao protiv Izedbegovica tako da je time Komsic otpao s tim da mi je drag lik.

Ako je Becirevic izjavio to onda je beskicmenjak s tim da ja opet nisam imao izbora.

Imao sam sa druge strane lika koji je npr. opravdavao prijetnje silovanjem od strane unajmljenog crnca 10-godisnje djevojcice. Da mu ne nabrajam sve aferime poslije toga. Eh ako vama takav moze biti predsjednik, meni ne moze nikad.
Izjavio bgm na FTV u debati...neka si podrzao, ne kazem nista lose ja sam ipak ljiljana podrzo :bih:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6646 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Grean »

Spit_fire wrote: 06/10/2022 15:15
Grean wrote: 06/10/2022 14:38

Ja sam glasao protiv Izedbegovica tako da je time Komsic otpao s tim da mi je drag lik.

Ako je Becirevic izjavio to onda je beskicmenjak s tim da ja opet nisam imao izbora.

Imao sam sa druge strane lika koji je npr. opravdavao prijetnje silovanjem od strane unajmljenog crnca 10-godisnje djevojcice. Da mu ne nabrajam sve aferime poslije toga. Eh ako vama takav moze biti predsjednik, meni ne moze nikad.
Izjavio bgm na FTV u debati...neka si podrzao, ne kazem nista lose ja sam ipak ljiljana podrzo :bih:
Izvinjavam se onda za kvalifikaciju napamet :) ja sam znao da ce vas biti dosta za Komsu pa sam imao taj komoditet da glasam protiv.
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#6647 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by vee-jay »

mishic wrote: 05/10/2022 18:22 Šmitovo nametanje odluka koje pogoduju HDZ-u i Draganu Čoviću gurnulo je građane BiH u dublje etno-nacionalističko blato i to će za dugi niz godina odgoditi izgradnju demokratskog građanskog društva na ovim prostorima. Teško je dokučiti šta je to Šmita i međunarodnu zajednicu motiviralo na donošenje takve odluke koja je po svemu suprotna svim univerzalnim demokratskim principima ali je i izvjesno da niko od njih takvu odluku ne bi prihvatio za vlastitu zemlju i društvo u njoj što onda otvara bezbroj spekulacija od kojih ni jedna nije pozitivna i optimistična nego su sve crnija od crnije, nažalost.

Ne ulazeći uopšte u te špekulacije, gospodinu Šmitu, međunarodnoj zajednici i svima onima koji u budućnosti budu donosili bilo kakve odluke o BiH treba jasno i nedvosmisleno poručiti da su njihove neprincipijelne odluke donesene početkom i sredinom devedesetih godina ovdje na Balkanu postale motiv Rusiji da krene putem kojim već decenijama gazi prava brojnih naroda i zemalja očekujući da i za nju važe pravila uspostavljena na Balkanu.

Nagrađivanje agresije, ratnog zločina, UZP-a i genocida ohrabrilo je i Rusiju ali i politike na Balkanu da nastave tamo gdje su stali nametanjem nakaradnog i nepravednog Dejtona a ovo dalje guranje naroda na ovim prostorima u etno-nacionalnu kaljužu umjesto na put demokratiziranja društva podstaći će nove talase nacionalizma ne samo u Rusiji, Ukrajini i na Balkanu nego i u mnogim drugim sredinama.

Činilo se da je na primjeru Rusije naučena lekcija o važnosti principijelnog djelovanja i da je Ukrajina kao žrtva te neprincipijelnosti ozbiljno upozorenje da se sa tako ozbiljnim stvarima ne treba igrati i kalkulisati ali, na žalost, BiH i Balkan ponovo postaju experiment koji će motivirati mnoge da i sami iz ovakvih etno-nacionalističkih pobuda izvuku neku korist. Putin ih drži na vezi, odani su mu i već pozadugo truju društvene odnose raznim nacionalističkim nebulozama. Rješenja iz BiH tako postaju receptom za čitav niz budućih kriza. Misli li iko o tome, gospodine Šmit?!!
Nema spekulacija zasto je Schmidt to uradio.
Escobar je govorio - nema gradjanskog modela prije ulaska u EU.
Milanovic je isto govorio - samo drugim rijecnikom - prvo sapun pa onda parfem.

Schmidt je tu da zadrzi "balans" napravljen Vashingtonsko-Dejtonskim sporazumom,
Njega uopste ne interesuje nista drugo.
Njega ne zanima nesto sto se zove: ljudska prava.

Dakle on je tu ustvari da ispravi "gresku" koja je napravljena na onaj dan kada je HR usla u EU i sa njom svi Hrvati BiH.
Zato su i svi pametniji politicari i intelektualci govorili da se BiH morala uvesti u EU na isti dan zajedno sa HR.

Dakle BiH sada ispasta greske EU-a -- a USA "samo" zeli da zadrzi status quo dok se ne pronadje "bolje rjesenje" za Zapadni Balkan.
Na zalost to rjesenje ukljucuje i Srbiju -- a i Kosovo.
Makron i Scholz su isli Vucicu na noge i predlagali mu "status lokalne sile" za Kosovo - nije mu bilo dovoljno.
Znaci da je BiH na stolu, a tu je zato sto u SDA-Bosnjaka i te kako ima jedan dobar dio ljudi koji bi sutra bio zadovoljan sa malim islamskim fildzanistanom.
Pitanje je: sta zele Amerikanci?
Ali je jos vaznije pitanje: sta zele Bosnjaci?
Tyke
Posts: 2627
Joined: 23/02/2012 05:44

#6648 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Tyke »

Auuu al ga Vukan sad ispljuva, naziva ga smecem kao i cijelu Evropu i marska ih nazad u Evropu.
Ono bas ih ispljuva kvalitetno i javno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24842
Joined: 08/09/2005 20:08

#6649 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

laik1981 wrote: 06/10/2022 14:41 Je li moguce podnijeti apelaciju evropskom sudu za ljudska prava u vezi ovih odluka Schmidta?
Treba prvo podnijeti ovdje u Bosni. To je prvi potez da neki sud kaze da nije nadlezan, ili sta vec. Pretpostavljam Ustavni sud. Tek sa tim moze se ici prema ESZLJP.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6650 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Loki2k9 »

Svaka cast onom Trebinjcu kako ga je okarakterisao danas. Shite, ti si smece i raus from Bosnia!
Post Reply