Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#6201 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pinkman »

HDZ sam kaze da oni nisu ni potezali VNI.

Treba li zakon uvijek ici na usvajanje u DN ili ne treba? Jer ako treba - pitanje opet ostaje isto: ako X delegata HDZ kaze PROTIV zakona XYZ - moze li se usvojiti? Ako ne moze, dzaba onda i ako se ukine VNI kad mogu blokirati tj. odbiti usvajanje zakona.
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6202 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by statixx »

Chmoljo wrote: 03/10/2022 11:12
statixx wrote: 03/10/2022 11:01

Slazem se, ovo nije dobro za HDZ.
stani ba... vidi ovo

Vidio sam i to, nema vise "i druga pitanja", zvuci nerealno. :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#6203 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by madner »

caros wrote: 03/10/2022 10:24
madner wrote: 03/10/2022 10:03 Uklonjena je mogucnost blokade koja je postojala jer je bilo moguce formirati vladu bez HDZa, ali sada to nece vise biti moguce.

Dobro je da je vitalni interes izbrisan, za par ciklusa to ce biti znacajno.
Vlast bez HDZ-a je bila samo mokri san sve dok je postojala duboka podjela na B strani. To se nikada ne bi desilo, bukvalno nikada.
2010 smo imali taj slucaj, treba samo znati sastaviti liste kao pobjednik izbora. Ovim se odklanja tadasnja blokada kada HDZ nije htio formirati DN jer bi onda SDP imao 6 rukica i oni bi morali u opoziciju.
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#6204 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ateista »

babanovac wrote: 03/10/2022 10:32
Ateista wrote: 03/10/2022 08:35 Posto nisam najbolje upucen, volio bih da mi neko objasni zasto se smatra da ova odluka odgovara hdz-u? Osim toga, nije mi jasno kako nevezano za ovaj zakon, hdz uvijek morabiti u kombinaciji kako se govori? Nije mi jasno kako tako mali broj glasaca moze toliko uticati.
Razumijem da mora biti jednaka zastupljenost svih naroda, ali ako komsic moze pobijediti "legitimnog" hrvatskog clana pretsjednistva, kako na isti nacin ostale stranke ne mogu kandidovati dovoljno hrvata i preglasati hdz?
Hvala unaprijed.
Kandidovanje dovoljnog broja Hrvata u dom naroda FBiH
ne igra ulogu, jer postoje kvote po kantonima. Mozes 50 Hrvata staviti na liste u, npr. TK, ali samo jedan ide u dom naroda. (izborni inzenjering). Kad su uvidili, da bi u jedndom trenutku i to bilo dovoljno da se preuzme dom od strane probosanskih stranaka ( za svaku u domu naroda, bilo je potrebno najmanje 6 clanova od 17), odlucili su da podignu tu kvotu ( u saradnji sa Vladom RH), na 11 od 23, tako da nijedna odluka u Domu naroda parlamenta FBiH nece biti moguca bez glasova HDZ-a u DN.
Hvala na pojasnjenju.
Ako sam dobro skontao, postoje kvote koliko koji kanton daje delegata iz kojeg naroda, i najvise hrvatskih delegata je iz kantona gdje su hdz hrvati vecina, pa niko drugi ne moze dati veci broj hrvata?
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6205 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by statixx »

pinkman wrote: 03/10/2022 11:17 HDZ sam kaze da oni nisu ni potezali VNI.

Treba li zakon uvijek ici na usvajanje u DN ili ne treba? Jer ako treba - pitanje opet ostaje isto: ako X delegata HDZ kaze PROTIV zakona XYZ - moze li se usvojiti? Ako ne moze, dzaba onda i ako se ukine VNI kad mogu blokirati tj. odbiti usvajanje zakona.
Ako kaze ne moze, ide povjerenstvu na odlucivanje, a ako tamo nema konsenzusa na US.
(5) Ukoliko se suglasnost u Domu naroda ne postigne ili ukoliko se na prijedlog amandmana ne dobije suglasnost, formirat će se Zajedničko povjerenstvo sastavljeno od predstavnika Zastupničkog doma i Doma naroda. Zajedničko povjerenstvo je sastavljeno na paritetnom osnovu i odluke donosi konsenzusom. Zajedničko povjerenstvo usuglašava tekst zakona, propisa ili akta. Ukoliko se tekst zakona, propisa ili akta usuglasi, zakon, propis ili akt smatra se usvojenim.

(6) Ukoliko Zajedničko povjerenstvo ne postigne suglasnost, pitanje se prosljeđuje Ustavnom sudu Federacije Bosne i Hercegovine da donese konačnu odluku o tome da li se predmetni zakon, propis ili akt odnosi na vitalni interes jednog od konstitutivnih naroda.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6206 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

statixx wrote: 03/10/2022 11:30
pinkman wrote: 03/10/2022 11:17 HDZ sam kaze da oni nisu ni potezali VNI.

Treba li zakon uvijek ici na usvajanje u DN ili ne treba? Jer ako treba - pitanje opet ostaje isto: ako X delegata HDZ kaze PROTIV zakona XYZ - moze li se usvojiti? Ako ne moze, dzaba onda i ako se ukine VNI kad mogu blokirati tj. odbiti usvajanje zakona.
Ako kaze ne moze, ide povjerenstvu na odlucivanje, a ako tamo nema konsenzusa na US.
(5) Ukoliko se suglasnost u Domu naroda ne postigne ili ukoliko se na prijedlog amandmana ne dobije suglasnost, formirat će se Zajedničko povjerenstvo sastavljeno od predstavnika Zastupničkog doma i Doma naroda. Zajedničko povjerenstvo je sastavljeno na paritetnom osnovu i odluke donosi konsenzusom. Zajedničko povjerenstvo usuglašava tekst zakona, propisa ili akta. Ukoliko se tekst zakona, propisa ili akta usuglasi, zakon, propis ili akt smatra se usvojenim.

(6) Ukoliko Zajedničko povjerenstvo ne postigne suglasnost, pitanje se prosljeđuje Ustavnom sudu Federacije Bosne i Hercegovine da donese konačnu odluku o tome da li se predmetni zakon, propis ili akt odnosi na vitalni interes jednog od konstitutivnih naroda.
i onda opet dolazimo da smanjivanja dosega VNI...

ako je ovo sve stvarno ono što mislim, meni je ovo ok. HDZ je dobio šta je htio - da je nezaobilazan ako ga u kantonima sa HR većinom izaberu, a svi ostlai normalni dobili prohodnost u odlučivanju bez suludih blokada.

ako mogu gledati svoje kriminalce, mogu gledati i njihove.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#6207 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

Ne zvuči loše, ali opet treba sačekati još, VP kaže da je ovo samo početak, da tu ima mnogo posla i da slijede novi krugovi konsulltacija. Građanske stranke ne smiju sebi dopustiti da ih predstavljaju fahro i dino, a o trenutnim kirbaševim podanicima da ne govorim.
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#6208 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MMM1977 »

Ova odluka najviše odgovara SDA. Neće se više desiti da zbog glasova za Komšića ne smjeste Bakira u Predsjedništvo.

Ovo je ranije dogovoreno između SDA i HDZ samo su tražili da to VP objavi zbog glasača SDA. A komotno su mogli i oni, glasačima SDA da daš go*no i kažeš da je Burek samo bi tražili jogurt
Lex77
Posts: 989
Joined: 09/02/2010 23:23

#6209 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

MMM1977 wrote: 03/10/2022 11:53 Ova odluka najviše odgovara SDA. Neće se više desiti da zbog glasova za Komšića ne smjeste Bakira u Predsjedništvo.

Ovo je ranije dogovoreno između SDA i HDZ samo su tražili da to VP objavi zbog glasača SDA. A komotno su mogli i oni, glasačima SDA da daš go*no i kažeš da je Burek samo bi tražili jogurt
Apsolutno je SDA pristala na sve to tj. Izetbegović. U to nema sumnje.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6210 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

VNI se ne koristi u velikoj mjeri i brisanje jedne odredbe tu je zamazivanje ociju oponenta jer to nije isto ni blizo kao zahtjev koje su pro-BiH stranke imale da se svede DN na iskljucivo tijelo koje se bavi VNI. Nije potreban VNI kada ima poslovnik iz pocetka 2000 koji kaze da treba 2/3 svakog kluba u DN odobriti svaku odluku da prodze. Na kraju ostaje i nuklearna opcija da se jednostavno ne pojave na sjednice DNa i da nema kvoruma.

Drugim rijecima, nikakve blokade nisu ukinute nego su razlozi za njih ukinuti. HDZ/Hrvatska su dobili sve sto su trazili, a odrekli se nisu nicega. Svi mehanizmi i dinamika blokada ostaje, uslovljavanje nastavlja na identican nacin, vjerovatno jos gore jer su mehanizmi za odgovornosti za blokade i opstrukcije ovom odlukom ukinute a ne obratno.

Znaci maksimum relaksacija odnosa, pina kolada na kamenjaru za sve! Skoro pa da ne trebaju vise ni izlaziti na izbore, dovoljno nekoliko hiljada glasova za vjecno zagarantovana vlast. Sada sljedi lavovska borba "pro-BiH" ko ce na kraju imati privilegiju ponuditi najvise HDZu da njih prihvate kao partnere u vlasti. Ono sto nije uspjelo Rusiji da instalisu Ukraniji pro-rusku vladu za 48h je zato uspjelo u BiH.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6211 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Str0nz wrote: 03/10/2022 12:10 VNI se ne koristi u velikoj mjeri i brisanje jedne odredbe tu je zamazivanje ociju oponenta jer to nije isto ni blizo kao zahtjev koje su pro-BiH stranke imale da se svede DN na iskljucivo tijelo koje se bavi VNI. Nije potreban VNI kada ima poslovnik iz pocetka 2000 koji kaze da treba 2/3 svakog kluba u DN odobriti svaku odluku da prodze. Na kraju ostaje i nuklearna opcija da se jednostavno ne pojave na sjednice DNa i da nema kvoruma.
de nam nađi da vidimo. ja nemam kad :)
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6212 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

P.S, izbrisao je aneks o odrzivom povratko izbjeglica (Dodik i bratija slave) jer ce od sada vaziti popis od 2013, ali ce zato vaziti popis iz 1991 za kvote ministra da se nagura broj legitimni. Isto tako je ponistio odluku ustavnog suda da jedan delegat iz svakog naroda mora biti izabran iz svakog kantona, tako da hvala bogu vise nema Edima ali zato ima sljedece:

Do sada, cak i ako bi uveo cenzus od 3% umjesto ovoga mogao si sigurno imati 3 pro-BiH Hrvata iz bosanski kantona sto je dovoljno da izaberu jednog pro-BiH hrvata u DN BiH. Sa 23 delegata ce biti potrebno 5 federalni delegata za svakog drzavnog, vjerovatno ce HDZ imati u 5/5 svoji u DN BiH sto je centar moci i sa Dodikom ce uvjek imati zagarantovanu vecinu i sa ovom odlukom entitetsku vecinu. BiH i FBiH su predani u ruke Covica i Dodika.

Nikada nece 11 pro-bih hrvata biti izabrana a u vlasti su HDZ zacementerini. U prevodu je kolonijalni upravitelj rekao da se zaboravi na gradjanski uredjaj, da to ne vazi za untermencsh. Podebljao etnicke podjele sto je supratno odredbi US iz slucaja Komsic. Prepisao je i ono malo suvereniteta sto je ostalo na susjede a gledajuci konsultacije sa stabom Dodika vjerovatno sljedi i kapitulacija teritorijalnog integriteta uskoro.

@Chmoljo, potrazi na netu, imas i Irfanov, iz SDPa Twitter koji je za vrijeme protesta pisao o tome i trazio da se izglasa ponistenje tog acta/poslovnika u DN federacije ako su iskreni sa namjerama da se prekinu blokade, imam i negdje zabiljezen clanak cini mi se, prikacit cu kasnije ako stignem/sjetim se.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6213 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Lex77 wrote: 03/10/2022 10:37 Ljudi su jednostavno glupi.
Zar je toliko teško shvatiti da je nacist nametnuo zakon po kojem će kradeze uvijek biti u vlasti?
Nije točno, po ovome će legitimni predstavnici hrvatskog naroda uvijek biti u vlasti. Makar isti dolazili iz bilo koje stranke za koju glasaju Hrvati.

HDZ ovom odlukom dosta gubi jer se konačno otvara mogućnost da i druge stranke imaju smisao postojanja.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6214 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Kolinda wrote: 03/10/2022 12:34
Lex77 wrote: 03/10/2022 10:37 Ljudi su jednostavno glupi.
Zar je toliko teško shvatiti da je nacist nametnuo zakon po kojem će kradeze uvijek biti u vlasti?
Nije točno, po ovome će legitimni predstavnici hrvatskog naroda uvijek biti u vlasti. Makar isti dolazili iz bilo koje stranke za koju glasaju Hrvati.

HDZ ovom odlukom dosta gubi jer se konačno otvara mogućnost da i druge stranke imaju smisao postojanja.
njemu i sličnima je cilj vlast bez stranaka za koje pretežno glasuju hrvati tako da dzabe krečiš :D
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#6215 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 09/10/2022 03:30, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6216 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sumirprimus »

bravogospodine smit samo derite, dosta su elektrizirali atmoferu pred izboer jer realno nisu mali sta ponudit osim krize i straha od hdz.a.
samo deri pa kako god zavrsilo. jbs vise i kukanje i strah.
eto im sad gradjanska drzava pa nek je prave s hdzom ko i prethodnih godina
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6217 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

Ateista wrote: 03/10/2022 11:28
babanovac wrote: 03/10/2022 10:32

Kandidovanje dovoljnog broja Hrvata u dom naroda FBiH
ne igra ulogu, jer postoje kvote po kantonima. Mozes 50 Hrvata staviti na liste u, npr. TK, ali samo jedan ide u dom naroda. (izborni inzenjering). Kad su uvidili, da bi u jedndom trenutku i to bilo dovoljno da se preuzme dom od strane probosanskih stranaka ( za svaku u domu naroda, bilo je potrebno najmanje 6 clanova od 17), odlucili su da podignu tu kvotu ( u saradnji sa Vladom RH), na 11 od 23, tako da nijedna odluka u Domu naroda parlamenta FBiH nece biti moguca bez glasova HDZ-a u DN.
Hvala na pojasnjenju.
Ako sam dobro skontao, postoje kvote koliko koji kanton daje delegata iz kojeg naroda, i najvise hrvatskih delegata je iz kantona gdje su hdz hrvati vecina, pa niko drugi ne moze dati veci broj hrvata?
:lol: :lol: "gdje su HDZ Hrvati većina" :lol:
Nikola Testa
Posts: 777
Joined: 04/09/2013 20:45

#6218 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nikola Testa »

Str0nz wrote: 03/10/2022 12:25 P.S, izbrisao je aneks o odrzivom povratko izbjeglica (Dodik i bratija slave) jer ce od sada vaziti popis od 2013, ali ce zato vaziti popis iz 1991 za kvote ministra da se nagura broj legitimni. Isto tako je ponistio odluku ustavnog suda da jedan delegat iz svakog naroda mora biti izabran iz svakog kantona, tako da hvala bogu vise nema Edima ali zato ima sljedece:

Do sada, cak i ako bi uveo cenzus od 3% umjesto ovoga mogao si sigurno imati 3 pro-BiH Hrvata iz bosanski kantona sto je dovoljno da izaberu jednog pro-BiH hrvata u DN BiH. Sa 23 delegata ce biti potrebno 5 federalni delegata za svakog drzavnog, vjerovatno ce HDZ imati u 5/5 svoji u DN BiH sto je centar moci i sa Dodikom ce uvjek imati zagarantovanu vecinu i sa ovom odlukom entitetsku vecinu. BiH i FBiH su predani u ruke Covica i Dodika.

Nikada nece 11 pro-bih hrvata biti izabrana a u vlasti su HDZ zacementerini. U prevodu je kolonijalni upravitelj rekao da se zaboravi na gradjanski uredjaj, da to ne vazi za untermencsh. Podebljao etnicke podjele sto je supratno odredbi US iz slucaja Komsic. Prepisao je i ono malo suvereniteta sto je ostalo na susjede a gledajuci konsultacije sa stabom Dodika vjerovatno sljedi i kapitulacija teritorijalnog integriteta uskoro.

@Chmoljo, potrazi na netu, imas i Irfanov, iz SDPa Twitter koji je za vrijeme protesta pisao o tome i trazio da se izglasa ponistenje tog acta/poslovnika u DN federacije ako su iskreni sa namjerama da se prekinu blokade, imam i negdje zabiljezen clanak cini mi se, prikacit cu kasnije ako stignem/sjetim se.
Kako je poništio pravilo 1/1/1?
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6219 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Nespin wrote: 03/10/2022 12:37
Str0nz wrote: 03/10/2022 12:25 P.S, izbrisao je aneks o odrzivom povratko izbjeglica (Dodik i bratija slave) jer ce od sada vaziti popis od 2013, ali ce zato vaziti popis iz 1991 za kvote ministra da se nagura broj legitimniH. Isto tako je ponistio odluku ustavnog suda da jedan delegat iz svakog naroda mora biti izabran iz svakog kantona, tako da hvala bogu vise nema Edima ali zato ima sljedece:

Do sada, cak i ako bi uveo cenzus od 3% umjesto ovoga mogao si sigurno imati 3 pro-BiH Hrvata iz bosanskiH kantona sto je dovoljno da izaberu jednog pro-BiH hrvata u DN BiH. Sa 23 delegata ce biti potrebno 5 federalniH delegata za svakog drzavnog, vjerovatno ce HDZ imati u 5/5 svojiH u DN BiH sto je centar moci i sa Dodikom ce uvjek imati zagarantovanu vecinu i sa ovom odlukom entitetsku vecinu. BiH i FBiH su predani u ruke Covica i Dodika.

Nikada nece 11 pro-bih hrvata biti izabrana a u vlasti su HDZ zacementerini. U prevodu je kolonijalni upravitelj rekao da se zaboravi na gradjanski uredjaj, da to ne vazi za untermencsh. Podebljao etnicke podjele sto je supratno odredbi US iz slucaja Komsic. Prepisao je i ono malo suvereniteta sto je ostalo na susjede a gledajuci konsultacije sa stabom Dodika vjerovatno sljedi i kapitulacija teritorijalnog integriteta uskoro.

@Chmoljo, potrazi na netu, imas i Irfanov, iz SDPa Twitter koji je za vrijeme protesta pisao o tome i trazio da se izglasa ponistenje tog acta/poslovnika u DN federacije ako su iskreni sa namjerama da se prekinu blokade, imam i negdje zabiljezen clanak cini mi se, prikacit cu kasnije ako stignem/sjetim se.
Izvini brate, morao sam :D
uglavnom se slažem sa komentarom, ali ću pisati kad pročitam šta nam je nacistička svinja nametnula.
Nema problema.
http://www.ohr.int/decision-enacting-am ... egovina-3/
Ovdje ima reakcija i komentari/analiza



Ovo je de facto gore nego onoga kada su ljudi protestovali, modus operandi je "kako da nametnem aparthejd bez rasnih zakona" kao sto je i najavio.

Ako se ovo prihvati, ne znam, bukvalno vidim sliku ispred sebe jevreja u egiptu kao robove ili Hobbite kada njih orki zarobljavaju iz flasbacka u LOTRu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#6220 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Black swan wrote: 03/10/2022 12:36 njemu i sličnima je cilj vlast bez stranaka za koje pretežno glasuju hrvati tako da dzabe krečiš
Čuo sam da će se na slijedećem izboru pojaviti ogroman broj Hrvata u KS. Kad je bal, nek je maskenbal. :D
Str0nz wrote: 03/10/2022 12:49

Ako se ovo prihvati, ne znam, bukvalno vidim sliku ispred sebe jevreja u egiptu kao robove ili Hobbite kada njih orki zarobljavaju iz flasbacka u LOTRu.
Izjasniš se ko ork na popisu, i sve riješeno. :bih:
Nikola Testa
Posts: 777
Joined: 04/09/2013 20:45

#6221 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nikola Testa »

Sve je uredu, ne valja sto je nametnuo, ali nije ukinuo odredbu 1/1/1.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6222 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Nikola Testa wrote: 03/10/2022 12:45 Kako je poništio pravilo 1/1/1?
Nisam siguran, gore na Yt klipu pred kraj ima analiza gdje kazu da BPK gubi Hrvata. Mozda sam nesto pomjesao ko ce znati.
Zakon je kao traktat trebati ce vremena sve izanalizrati ali u sustini dobrog minimalno, sve ostalo od znacaja u koristi rusitelja.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6223 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Str0nz wrote: 03/10/2022 12:25 @Chmoljo, potrazi na netu, imas i Irfanov, iz SDPa Twitter koji je za vrijeme protesta pisao o tome i trazio da se izglasa ponistenje tog acta/poslovnika u DN federacije ako su iskreni sa namjerama da se prekinu blokade, imam i negdje zabiljezen clanak cini mi se, prikacit cu kasnije ako stignem/sjetim se.
to što je Irfan predlagao nema veze sa odlučivanjem o zakonima već izboru predsjednika i potpredsjednika FBiH.

opet te pitam, gdje piše da mora biti 2/3 za neki zakon, nađi pls. očito ja ne mogu da nađem...
Nikola Testa
Posts: 777
Joined: 04/09/2013 20:45

#6224 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nikola Testa »

Str0nz wrote: 03/10/2022 12:56
Nikola Testa wrote: 03/10/2022 12:45 Kako je poništio pravilo 1/1/1?
Nisam siguran, gore na Yt klipu pred kraj ima analiza gdje kazu da BPK gubi Hrvata. Mozda sam nesto pomjesao ko ce znati.
Zakon je kao traktat trebati ce vremena sve izanalizrati ali u sustini dobrog minimalno, sve ostalo od znacaja u koristi rusitelja.

Fulili su totalno...
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6225 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by statixx »

Str0nz wrote: 03/10/2022 12:56
Nikola Testa wrote: 03/10/2022 12:45 Kako je poništio pravilo 1/1/1?
Nisam siguran, gore na Yt klipu pred kraj ima analiza gdje kazu da BPK gubi Hrvata. Mozda sam nesto pomjesao ko ce znati.
Zakon je kao traktat trebati ce vremena sve izanalizrati ali u sustini dobrog minimalno, sve ostalo od znacaja u koristi rusitelja.
Ne gubi.

Inace ne znam kako moze biti gore ako trenutno HDZ moze svakako blokirati apsolutno sve, uvjerili se zadnje cetiri godine. Jedino gore je treca izborna, ali toga ovdje nema.
Post Reply