Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#11451 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Point. »

E čuj, postavlja ono smeće večernji i nešto bi poentirao sa tim. :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#11452 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mirsek »

Novak20 wrote: 11/03/2023 10:30 Socijaldemokrat, više Nijemac nego Hrvat, ne može da prihvati da je za Bošnjake islamobof i fašista kao i svi koji se barem u trenutku usprotive ideji bošnjačke nacionalne države.

Zato hvali herr Schmidta, a kritizira bošnjačku Pangea mrežu u Njemačkoj.

https://www.vecernji.ba/vijesti/zrtve-i ... ih-1663361
Kako komentirate napade usmjerene prema visokom predstavniku, zašto se to događa, što se tu promijenilo?

- Nije se promijenio Christian Schmidt, nego se promijenila situacija i struktura. OHR je još uvijek jamac mira i stabilnosti. Koliko god na jednoj strani cijenim gospodina (Valentina) Inzka, a ne želim krivnju svaljivati na njega, u tome vremenu od 12 godina gotovo se ništa nije zbivalo. Ili ništa nije išlo naprijed. Osobno sam s njim razgovarao i često se žalio da su mu vezane ruke.

Pojavom Christiana Schmidta OHR je krenuo odlučno putem reformi, osposobljavanja BiH za EU. Taj način nije drag svakom demokratu, međutim, moramo biti iskreni da se u BiH izgrađuju prave demokratske strukture. Schmidt je izložen kritikama. Nije donio pogrešne odluke, ali moguće je da ih se pogrešno iskomunicirao. On i njegov ured. Ali to što radi OHR isključivo je u funkciji stabiliziranja države i mira te da se stvori mogućnost za demokratski iskorak. Dodjela kandidacijskog statusa nije samo simbol, nego je temelj za napredak zemlje.

Onaj tko želi razumjeti važnost toga trenutka razumije i ulogu Christiana Schmidta kako bi se BiH pokrenulo prema EU. No, svjestan sam da kod sve tri strane postoje strukture koje je boje tog procesa jer se boje da će završiti pred sudom, boje se "Sanaderova sindroma".
No, taj dokument nije odjeknuo u medijima u BiH?!

- Nažalost, nije toliko koliko je odjeknula rezolucija. A to pak rade ljudi iza kulisa koji provlače svoje interese. Da postoji radikalizacija kod Bošnjaka, jednako kao i među Hrvatima i Srbima, to je činjenica. Oni provlače na osnovi senzibiliteta prema Srebrenici, na što je Zapad jako osjetljiv, na neki način i svoje nacionalizme.
Također žele reći da su Bošnjaci jedini državotvorni. Tu sam morao reagirati i kazati da nisu samo Bošnjaci državotvorni. Ja cijenim Ustav BiH koji je utemeljen na antifašističkoj borbi, gdje jasno stoji da je BiH i srpska, i hrvatska i bošnjačka. To stoji i danas. BiH se sastoji od tri konstitutivna naroda i ostalih. To se sada pokušava staviti pod upitnik, čak i sam OHR, ali i Bošnjake koji su umjereni, koji žele suradnju s drugim nacionalnostima. Njih se proglašava izdajnicima. To moraju Bošnjaci među sobom riješiti, ja, kao Hrvat, ne mogu. Ali da postoji dijaspora koja nanosi ogromnu štetu BiH, to je činjenica. Ona je postojala i među Hrvatima, postoji i među Srbima. Međutim, ovdje u Bundestagu sam ljudima objasnio da, koliko god mi bili senzibilizirani prema žrtvama u BiH, ne smijemo dopustiti zloupotrebu žrtava u korist radikalnih struktura.
Spomenuli ste mrežu Pangea, a ja se pitam tko je to. To su pojedinci koji su sebi uzeli za pravo ispunjavati neke interese, koji ovdje tvrde da sam ja fašist, islamofob. Ako je to slučaj, ako je (Krsto) Lazarević (član stranke Zelenih) fašist i islamofob, ako je Majić fašist i islamofob, ako je Ivo Komšić fašist i islamofob, Puhalo..., onda se pitam tko su u njihovim očima demokrati i prijatelji BiH.
Pa super, neka nam pomognu da je napravimo ili neka je oni naprave modernom demokratskom drzavom sa svim najboljim EU zakonima i najvecim ljudskim pravima i slobodama za svakog njenog gradjanina, jel ok ?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#11453 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sehohari »

Novak20 wrote: 11/03/2023 10:30 Socijaldemokrat, više Nijemac nego Hrvat, ne može da prihvati da je za Bošnjake islamobof i fašista kao i svi koji se barem u trenutku usprotive ideji bošnjačke nacionalne države.

Zato hvali herr Schmidta, a kritizira bošnjačku Pangea mrežu u Njemačkoj.

https://www.vecernji.ba/vijesti/zrtve-i ... ih-1663361
Kako komentirate napade usmjerene prema visokom predstavniku, zašto se to događa, što se tu promijenilo?

- Nije se promijenio Christian Schmidt, nego se promijenila situacija i struktura. OHR je još uvijek jamac mira i stabilnosti. Koliko god na jednoj strani cijenim gospodina (Valentina) Inzka, a ne želim krivnju svaljivati na njega, u tome vremenu od 12 godina gotovo se ništa nije zbivalo. Ili ništa nije išlo naprijed. Osobno sam s njim razgovarao i često se žalio da su mu vezane ruke.

Pojavom Christiana Schmidta OHR je krenuo odlučno putem reformi, osposobljavanja BiH za EU. Taj način nije drag svakom demokratu, međutim, moramo biti iskreni da se u BiH izgrađuju prave demokratske strukture. Schmidt je izložen kritikama. Nije donio pogrešne odluke, ali moguće je da ih se pogrešno iskomunicirao. On i njegov ured. Ali to što radi OHR isključivo je u funkciji stabiliziranja države i mira te da se stvori mogućnost za demokratski iskorak. Dodjela kandidacijskog statusa nije samo simbol, nego je temelj za napredak zemlje.

Onaj tko želi razumjeti važnost toga trenutka razumije i ulogu Christiana Schmidta kako bi se BiH pokrenulo prema EU. No, svjestan sam da kod sve tri strane postoje strukture koje je boje tog procesa jer se boje da će završiti pred sudom, boje se "Sanaderova sindroma".
No, taj dokument nije odjeknuo u medijima u BiH?!

- Nažalost, nije toliko koliko je odjeknula rezolucija. A to pak rade ljudi iza kulisa koji provlače svoje interese. Da postoji radikalizacija kod Bošnjaka, jednako kao i među Hrvatima i Srbima, to je činjenica. Oni provlače na osnovi senzibiliteta prema Srebrenici, na što je Zapad jako osjetljiv, na neki način i svoje nacionalizme.
Također žele reći da su Bošnjaci jedini državotvorni. Tu sam morao reagirati i kazati da nisu samo Bošnjaci državotvorni. Ja cijenim Ustav BiH koji je utemeljen na antifašističkoj borbi, gdje jasno stoji da je BiH i srpska, i hrvatska i bošnjačka. To stoji i danas. BiH se sastoji od tri konstitutivna naroda i ostalih. To se sada pokušava staviti pod upitnik, čak i sam OHR, ali i Bošnjake koji su umjereni, koji žele suradnju s drugim nacionalnostima. Njih se proglašava izdajnicima. To moraju Bošnjaci među sobom riješiti, ja, kao Hrvat, ne mogu. Ali da postoji dijaspora koja nanosi ogromnu štetu BiH, to je činjenica. Ona je postojala i među Hrvatima, postoji i među Srbima. Međutim, ovdje u Bundestagu sam ljudima objasnio da, koliko god mi bili senzibilizirani prema žrtvama u BiH, ne smijemo dopustiti zloupotrebu žrtava u korist radikalnih struktura.
Spomenuli ste mrežu Pangea, a ja se pitam tko je to. To su pojedinci koji su sebi uzeli za pravo ispunjavati neke interese, koji ovdje tvrde da sam ja fašist, islamofob. Ako je to slučaj, ako je (Krsto) Lazarević (član stranke Zelenih) fašist i islamofob, ako je Majić fašist i islamofob, ako je Ivo Komšić fašist i islamofob, Puhalo..., onda se pitam tko su u njihovim očima demokrati i prijatelji BiH.
I tebi ne bi kruna pala s glave pa da navodiš neke druge izvore. Cijeli život živiš negdje kod Zenice, a koristiš medije kao da si iz Maksimira, ne bi se čudio i da pratiš vremensku prognozu za Zagrebačku županiju :lol:
plavi_E
Posts: 6482
Joined: 18/10/2021 19:47

#11454 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Jedan dio iz iznad citiranog posta.

- Nažalost, nije toliko koliko je odjeknula rezolucija. A to pak rade ljudi iza kulisa koji provlače svoje interese. Da postoji radikalizacija kod Bošnjaka, jednako kao i među Hrvatima i Srbima, to je činjenica. Oni provlače na osnovi senzibiliteta prema Srebrenici, na što je Zapad jako osjetljiv, na neki način i svoje nacionalizme.

Nakon 30 tak godina smo postali svi isti. To je ono u stilu "ma ko nas bre zavadi". Treba biti svjestan nove situacije. Posto je bajka o modernoj i gradjanskoj BiH na osnovi Dejtona izlizana. Karte su nanovo podjeljene i mora se igrati sa tim sta imas u rukama. Iako bi iduce godine trebao biti popis niko o tome ne govori. Za ocekivati je da se srpsko-hrvatski blok ciniti oko 40% stanovnistva BiH. To znaci da bi ostalih 60% trebalo pripasti Bosnjacima, Bosancima, Bosancohercegovcima, Muslimanima ostalima,... I danas se u "muslimansku" kvotu svi guraju. Onda bi bar trebalo traziti da ta kvota bude adekvatna udjelu stanovnistva koji se ugurao u nju. Jos jedna posljedica kraja bajke o modernoj i gradjanskoj BiH na dejtonskoj osnovi je i status i ovlasti Presjednistvu BiH. Ako se promjeni nacin biranja clanova presjednistva tako da oni budu legitinmi predstavnici etnija onda ne mogu imati ovlasti koje se ticu svih gradjanja BiH. Znaci da bi se ovlasti Presjednistva morale prenjeti na VM i Predstavnicki Dom. To bi bile minimalne stvari koje bi predstavnici "gradjansko-muslimanske" kvote trebali traziti u procesu promjena ustava.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16254
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#11455 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

Kakve "gradjansko-mudlimanske" :? :-)
Valjda mislis gradjansko-bosanske-bosnjacke.
User avatar
sinuhe
Posts: 11479
Joined: 03/06/2011 11:33

#11456 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sinuhe »

Armija pravednika a zapravo nepoznatih ljudi sto jedni drugima nazdravljaju traze neprijatelje tamo gdje ih nema. NIsta manje nisu opasni po BiH od etnickih lidera.
plavi_E
Posts: 6482
Joined: 18/10/2021 19:47

#11457 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

@sime_cipol
Ne nije greska. Htio sam napisati "gradjansko-muslimanske". Jer ono sto Covic i Dodik zovu "muslimanska" kvota se popunilo na drzavnom nivou sa onima sto se zovu "gradjanska" opcija.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11458 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Point. wrote: 11/03/2023 10:36 E čuj, postavlja ono smeće večernji i nešto bi poentirao sa tim. :lol:
Kad postavim smeće od nekad Slobodne Bosne, Avaza, Faktora, Stava itd onda se ne buniš.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11459 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

sehohari wrote: 11/03/2023 11:54
Novak20 wrote: 11/03/2023 10:30 Socijaldemokrat, više Nijemac nego Hrvat, ne može da prihvati da je za Bošnjake islamobof i fašista kao i svi koji se barem u trenutku usprotive ideji bošnjačke nacionalne države.

Zato hvali herr Schmidta, a kritizira bošnjačku Pangea mrežu u Njemačkoj.

https://www.vecernji.ba/vijesti/zrtve-i ... ih-1663361



I tebi ne bi kruna pala s glave pa da navodiš neke druge izvore. Cijeli život živiš negdje kod Zenice, a koristiš medije kao da si iz Maksimira, ne bi se čudio i da pratiš vremensku prognozu za Zagrebačku županiju :lol:
Je li netko od drugih izvora objavio ovaj intervju sa Juratovićem ?

Meni se čini da nije ili nisam našao.

Druga stvar, što te briga što ja čitam, pratim i citiram ? Tebi nema ni koristi ni štete od toga.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#11460 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Point. »

Novak20 wrote: 11/03/2023 13:54
Point. wrote: 11/03/2023 10:36 E čuj, postavlja ono smeće večernji i nešto bi poentirao sa tim. :lol:
Kad postavim smeće od nekad Slobodne Bosne, Avaza, Faktora, Stava itd onda se ne buniš.
Nekad Slobodne Bosne :lol:
Kakva je sad, neslobodna.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4223
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#11461 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skrbavi-admin »

Prdite i dalje - secesija je zapocela :thumbup: :izet:
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#11462 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by relativno84 »

skrbavi-admin wrote: 11/03/2023 14:56 Prdite i dalje - secesija je zapocela :thumbup: :izet:
Sve je to dio relaksiranog kompromisa, zajedno i tacka. :bih:
Image
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#11463 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Secesija traje 15 godina. Ne vjerujem da ce RS ikad biti zasebna teritorija ili formalno pripojena Srbiji, ali ce biti defakto drzava u drzavi, sto dodje na isto. Bitna razlika u odnosnu na prethodni period je cinjenica da tzv. medjunarodna zajednica vise ovo ne posmatra nijemo, vec aktivno pospjesuje. Mi cemo nastaviti sa samoobmanama i pokusajima humora, jer ocito nam je to maksimalan intelektualni domet.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#11464 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sehohari »

Novak20 wrote: 11/03/2023 14:00
sehohari wrote: 11/03/2023 11:54

I tebi ne bi kruna pala s glave pa da navodiš neke druge izvore. Cijeli život živiš negdje kod Zenice, a koristiš medije kao da si iz Maksimira, ne bi se čudio i da pratiš vremensku prognozu za Zagrebačku županiju :lol:
Je li netko od drugih izvora objavio ovaj intervju sa Juratovićem ?

Meni se čini da nije ili nisam našao.

Druga stvar, što te briga što ja čitam, pratim i citiram ? Tebi nema ni koristi ni štete od toga.
To je više opšta analiza tvojih izvora. Ali i dobronamjeran savjet, jer te medije ovdje niko ne uzima za ozbiljno, pa možda ponekad i bilo istine u onome što pišu.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#11465 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sehohari »

relativno84 wrote: 11/03/2023 15:26
skrbavi-admin wrote: 11/03/2023 14:56 Prdite i dalje - secesija je zapocela :thumbup: :izet:
Sve je to dio relaksiranog kompromisa, zajedno i tacka. :bih:
Image
Koji džabahljebaroš.

Ali možda je ovo i upućeno Lendi, ko zna :lol:
User avatar
kokakolas
Posts: 1441
Joined: 15/03/2008 21:35

#11466 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kokakolas »

Svaki dan radikalniji potezi iz republike sumske, dok se ovaj ceska po celavoj glavi. Vidjecemo kako ce sve ovo zavrsiti.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#11467 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

kokakolas wrote: 11/03/2023 17:03 Svaki dan radikalniji potezi iz republike sumske, dok se ovaj ceska po celavoj glavi. Vidjecemo kako ce sve ovo zavrsiti.
Mislim da ce smit nametnuti zakon o imovini, nema drugog rjesenja a onda moguce da ce ga napasti i iz snsd i sda df
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11468 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

sajber87 wrote: 11/03/2023 17:08
kokakolas wrote: 11/03/2023 17:03 Svaki dan radikalniji potezi iz republike sumske, dok se ovaj ceska po celavoj glavi. Vidjecemo kako ce sve ovo zavrsiti.
Mislim da ce smit nametnuti zakon o imovini, nema drugog rjesenja a onda moguce da ce ga napasti i iz snsd i sda df
Cudnovato bi bilo da ga ne napadnu iz hdZ/uZp-a? :lol:
DonieBrasco
Posts: 15424
Joined: 31/08/2016 16:09

#11469 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

sajber87 wrote: 11/03/2023 17:08
kokakolas wrote: 11/03/2023 17:03 Svaki dan radikalniji potezi iz republike sumske, dok se ovaj ceska po celavoj glavi. Vidjecemo kako ce sve ovo zavrsiti.
Mislim da ce smit nametnuti zakon o imovini, nema drugog rjesenja a onda moguce da ce ga napasti i iz snsd i sda df
Sto bi napali SDA/DF ako nametne da je imovina drzavna kako je Ustavni sud dva puta utvrdio, kako su strane intacne rekle, kako treba da bude ?

Jedino ako napetne neku ludost da udovlji Dodiku da ga smiri, onda ce napasti svi SNSD i HDZ.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#11470 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

DonieBrasco wrote: 11/03/2023 18:38
sajber87 wrote: 11/03/2023 17:08

Mislim da ce smit nametnuti zakon o imovini, nema drugog rjesenja a onda moguce da ce ga napasti i iz snsd i sda df
Sto bi napali SDA/DF ako nametne da je imovina drzavna kako je Ustavni sud dva puta utvrdio, kako su strane intacne rekle, kako treba da bude ?

Jedino ako napetne neku ludost da udovlji Dodiku da ga smiri, onda ce napasti svi SNSD i HDZ.
Nema ni teoretske sanse da udovolji dodiku naprotiv, a sda df ce ga napasti iz politickih razloga jer mogu funkcionisati samo na sukobu, njima rasciscavanje i smirivanje situacije ne odgovara oni samo mogu funkcionisati u stanju sukoba i sa projektovanim neprijateljem kao i sve ultradesne snage u evropi. Mandat trojke plus moze lako dovesti do raspetljavanja bosanskog cvora gdje bi pokupili dosta zasluga za to sto sda df u ne odgovara, napadace sve zivo iz opozicije sto bi bjanko prihvatili iz pozicije vlasti. Sebicna i izdajnicka sda df politika prema interesima bosne gdje bi valjda svima nama u interesu trebao biti napredak drzave ma ko doveo do njega
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#11471 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

BHCluster wrote: 11/03/2023 18:16
sajber87 wrote: 11/03/2023 17:08

Mislim da ce smit nametnuti zakon o imovini, nema drugog rjesenja a onda moguce da ce ga napasti i iz snsd i sda df
Cudnovato bi bilo da ga ne napadnu iz hdZ/uZp-a? :lol:
Oni su na njihovu srecu pametniji od sda snsd df ekipe, oni ce slusati sta im sa zapada porucuju
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#11472 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Ti si Sajber napisao jedan post na ovom forumu, i parafrazirao ga evo haman 1600 puta. Nevjerovatno. Divim se tvojoj istrajnosti, ili tvojim programerima, ako se radi o softveru.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11473 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

sajber87 wrote: 11/03/2023 18:59
BHCluster wrote: 11/03/2023 18:16

Cudnovato bi bilo da ga ne napadnu iz hdZ/uZp-a? :lol:
Oni su na njihovu srecu pametniji od sda snsd df ekipe, oni ce slusati sta im sa zapada porucuju
Stvarno?
HDZ-ov kadar Robert Vidović potpisao ugovor o isporuci sa Prointerom: Ruska kompanija Kaspersky, povezana sa obavještajnim službama te države, instalirat će “antivirusne” programe u Vijeću ministara BiH!

Ruska kompanija Kaspersky koju zapadni zvaničnici dovode u vezu sa obavještajnim službama Ruske Federacije instalirat će “antivirusni” sistem u Vijeću ministara BiH. Isporučilac ovog softvera je kompanija Prointer koja se dovodi u vezu sa Igorom Dodikom, sinom predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika.

Ugovor sa Prointerom o isporuci Kaspersky antivirusnih softvera 27. decembra 2022. godine je potpisao generalni sekretar Vijeća ministara BiH Robert Vidović iz HDZ-a BiH. Kompletnu tendersku proceduru provodilo je Generalno tajništvo Vijeća ministara BiH kojim je, tokom prošlog ali i aktualnog saziva Vijeća ministara BiH, rukovodio ovaj kadar Dragana Čovića.
Ruski igraci. :bih:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16254
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#11474 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

sajber87 wrote: 11/03/2023 18:58
DonieBrasco wrote: 11/03/2023 18:38

Sto bi napali SDA/DF ako nametne da je imovina drzavna kako je Ustavni sud dva puta utvrdio, kako su strane intacne rekle, kako treba da bude ?

Jedino ako napetne neku ludost da udovlji Dodiku da ga smiri, onda ce napasti svi SNSD i HDZ.
Nema ni teoretske sanse da udovolji dodiku naprotiv, a sda df ce ga napasti iz politickih razloga jer mogu funkcionisati samo na sukobu, njima rasciscavanje i smirivanje situacije ne odgovara oni samo mogu funkcionisati u stanju sukoba i sa projektovanim neprijateljem kao i sve ultradesne snage u evropi. Mandat trojke plus moze lako dovesti do raspetljavanja bosanskog cvora gdje bi pokupili dosta zasluga za to sto sda df u ne odgovara, napadace sve zivo iz opozicije sto bi bjanko prihvatili iz pozicije vlasti. Sebicna i izdajnicka sda df politika prema interesima bosne gdje bi valjda svima nama u interesu trebao biti napredak drzave ma ko doveo do njega
Forto, jesi li to ti?
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#11475 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sajber87 »

BHCluster wrote: 11/03/2023 19:18
sajber87 wrote: 11/03/2023 18:59

Oni su na njihovu srecu pametniji od sda snsd df ekipe, oni ce slusati sta im sa zapada porucuju
Stvarno?
HDZ-ov kadar Robert Vidović potpisao ugovor o isporuci sa Prointerom: Ruska kompanija Kaspersky, povezana sa obavještajnim službama te države, instalirat će “antivirusne” programe u Vijeću ministara BiH!

Ruska kompanija Kaspersky koju zapadni zvaničnici dovode u vezu sa obavještajnim službama Ruske Federacije instalirat će “antivirusni” sistem u Vijeću ministara BiH. Isporučilac ovog softvera je kompanija Prointer koja se dovodi u vezu sa Igorom Dodikom, sinom predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika.

Ugovor sa Prointerom o isporuci Kaspersky antivirusnih softvera 27. decembra 2022. godine je potpisao generalni sekretar Vijeća ministara BiH Robert Vidović iz HDZ-a BiH. Kompletnu tendersku proceduru provodilo je Generalno tajništvo Vijeća ministara BiH kojim je, tokom prošlog ali i aktualnog saziva Vijeća ministara BiH, rukovodio ovaj kadar Dragana Čovića.
Ruski igraci. :bih:
Ko su ruski igraci kazace ameri ne ti ili ja ;-)

https://n1info.ba/vijesti/kcus-za-ponud ... com-dodik/ :mrgreen:

Ovako mozemo do sutra , gubljenje vremena
Post Reply