Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2326 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

Sud u Strazburu uopste nije odlucivao o ukidanj "konstitutivnosti" naroda, zato mi je potpuno nerazumljivo ovo tvoje nekoherentno pitanje. To ti je u rangu pitanje tipa - Gdje je navedeno da ako ne bude IZ po volji Dragana Covica onda Bosne i Hercegovine nece biti? Kuzis?

Rekao sam ti ja da ćeš nadoći. Komšić tvrdi da sud upućuje na ukidanje konstitutivnosti u skladu sa odlukama, a ja tvrdim da LAŽE.

IZ samo u skladu sa odlukama Europskog i Ustavnog suda i po europskim vrijednostima.

Onog trenutka kada narodi u BiH budu osigurani sa legitimnim predstavnicima, bez nametanja, tad će se prestati pričati o raspadu, trećem entitetu i sl.
User avatar
lotPi
Posts: 494
Joined: 19/09/2005 13:59

#2327 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by lotPi »

ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:12 Plenković, najmudriji i odmjereni političar u regionu.
:thumbup:
Postoji li mogucnost da ti u odnosu BiH - Hrvatska budes na strani BiH !?
Ne mijesaj IZ, narode, entitete, partije i sl. nego samo u odnosu BiH - Hrvatska kao politickih subjekata.
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#2328 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by draganbl »

palermo wrote: 21/09/2021 15:15
draganbl wrote: 21/09/2021 14:56
Može se diskutovati stepen "vitalnosti" interesa. Ono što je sigurno, jeste da je značajnom broju građana Bosne i Hercegovine taj most izuzetno važan. To su najprije stanovnici Neuma i Hercegovine uopšte, ali i svih onih koji svake godine, najmanje jednom, putuju na Pelješac.
Meni to jeste toliko veliki interes da bih svim silama podržao gradnju, što je potpuno suprotno od onoga što je Komšić htio da uradi. Zbog toga mogu podržati stav Narodne skupštine RS o proglašenju vitalnog nacionalnog interesa, jer je to izgleda bio jedini pravni lijek da se spriječi zla namjera Komšića.
Pored toga, u vitalnom nacionalnom interesu RS jeste da se most u Gradišci što prije završi, a kako te dvije stvari u realnosti mogu biti povezane, eto i argumenta više za tu odluku.
Al značajnom, mnog većem broju, građana BiH to nije vitalni interes. Al, ok je to što pišeš, samo ako ćeš sve gledati iz svoje vizure, iliti cipela, onda nemoj da te ljuti što značajan broj građana nešto drugo smatra vitalnim nacionalnim interesom.
Naprimjer mogućnost uklanjanja blokada u Domovima naroda.
Kao što vidiš, ja izgradnju mosta do Pelješca ne smatram nacionalnim interesom Srba, već kao nacionalnim interesom svih građana Bosne i Hercegovine. Zapravo, nijedan nacionalni interes jednog naroda ne bi smio biti suprotan interesima drugih naroda.

Pojednostavljeno rečeno, zašto bi, kada je riječ o ovim pitanjima, bilo šta bilo u mom interesu, ako to nije u interesu mog prvog komšije (polazeći od pretpostavke da je komšija pripadnik drugog naroda)?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2329 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

lotPi wrote: 21/09/2021 15:18
ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:12 Plenković, najmudriji i odmjereni političar u regionu.
:thumbup:
Postoji li mogucnost da ti u odnosu BiH - Hrvatska budes na strani BiH !?
Ne mijesaj IZ, narode, entitete, partije i sl. nego samo u odnosu BiH - Hrvatska kao politickih subjekata.
ja sam svo vrijeme na strani BiH. Moja BiH, i budućnost BiH je upravo onakva kakvu je vidi Plenky, u EU sa ravnopravnim narodima i ostalima.
User avatar
lotPi
Posts: 494
Joined: 19/09/2005 13:59

#2330 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by lotPi »

ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:20
lotPi wrote: 21/09/2021 15:18

Postoji li mogucnost da ti u odnosu BiH - Hrvatska budes na strani BiH !?
Ne mijesaj IZ, narode, entitete, partije i sl. nego samo u odnosu BiH - Hrvatska kao politickih subjekata.
ja sam svo vrijeme na strani BiH. Moja BiH, i budućnost BiH je upravo onakva kakvu je vidi Plenky, u EU sa ravnopravnim narodima i ostalima.
Nisi odgovorio na pitanje, nema veze sa unutrasnjim uredjenjem, narodima i ostalim unutrasnjopolitickim sranjima.

Evo recimo pitanja:
- odlagalista nuklearnog otpada,
- akumulacija Busko jezero,
- Peljeski most,
- pitanje granice kod Kostajnice,
- uslovi uvoza u Hrvatsku,
- granica i vracanja azilanata u BiH oko Bihaca,
- imovina bosanskohercegovackih firmi u Hrvatskoj,
- odmaralista i kampovi na Jadranu,
- pitanje luka Sibenik i Ploce
....


Znaci odnosi dva politcka subjekta, Hrvatske i BiH.
Nema naroda, unutrasnjeg uredjenja, IZ i ostalih sranja.

Je li moguce stati na stranu domovine a ne susjedne zemlje?
Last edited by lotPi on 21/09/2021 15:27, edited 2 times in total.
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2331 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

draganbl wrote: 21/09/2021 15:20
palermo wrote: 21/09/2021 15:15

Al značajnom, mnog većem broju, građana BiH to nije vitalni interes. Al, ok je to što pišeš, samo ako ćeš sve gledati iz svoje vizure, iliti cipela, onda nemoj da te ljuti što značajan broj građana nešto drugo smatra vitalnim nacionalnim interesom.
Naprimjer mogućnost uklanjanja blokada u Domovima naroda.
Kao što vidiš, ja izgradnju mosta do Pelješca ne smatram nacionalnim interesom Srba, već kao nacionalnim interesom svih građana Bosne i Hercegovine. Zapravo, nijedan nacionalni interes jednog naroda ne bi smio biti suprotan interesima drugih naroda.

Pojednostavljeno rečeno, zašto bi, kada je riječ o ovim pitanjima, bilo šta bilo u mom interesu, ako to nije u interesu mog prvog komšije (polazeći od pretpostavke da je komšija pripadnik drugog naroda)?
apsolutno, za ovo boldirano :thumbup: ....

al, al....ti si u ime mene odlučio šta je moj vitalni interes, i shodno tome podržao odluku da se korz instituciju vitalnog nacionalno interesa (u ovom slučaju Srba) podrži njegova gradnja. Što je ok (mislim, nije ok, al razumijem) , al nije ok da mene predstavljaš nacionalistom i nekim ko je protiv drugih i drugačijih a istovremeno podržavaš flagrantnu zloupotrebu institucije nacionalnog vitalnog interesa.

Neću da pomislim da si u kolu onih koji smatraju da su Bošnjaci nesposobni razabrati šta je za njih dobro, a što nije...( najblaže rečeno)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2332 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by seln »

ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:12 Plenković, najmudriji i odmjereni političar u regionu.
:thumbup:
Nema sanse!
Vucic je najmudriji!
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#2333 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by draganbl »

palermo wrote: 21/09/2021 15:26
draganbl wrote: 21/09/2021 15:20
Kao što vidiš, ja izgradnju mosta do Pelješca ne smatram nacionalnim interesom Srba, već kao nacionalnim interesom svih građana Bosne i Hercegovine. Zapravo, nijedan nacionalni interes jednog naroda ne bi smio biti suprotan interesima drugih naroda.

Pojednostavljeno rečeno, zašto bi, kada je riječ o ovim pitanjima, bilo šta bilo u mom interesu, ako to nije u interesu mog prvog komšije (polazeći od pretpostavke da je komšija pripadnik drugog naroda)?
apsolutno, za ovo boldirano :thumbup: ....

al, al....ti si u ime mene odlučio šta je moj vitalni interes, i shodno tome podržao odluku da se korz instituciju vitalnog nacionalno interesa (u ovom slučaju Srba) podrži njegova gradnja. Što je ok (mislim, nije ok, al razumijem) , al nije ok da mene predstavljaš nacionalistom i nekim ko je protiv drugih i drugačijih a istovremeno podržavaš flagrantnu zloupotrebu institucije nacionalnog vitalnog interesa.

Neću da pomislim da si u kolu onih koji smatraju da su Bošnjaci nesposobni razabrati šta je za njih dobro, a što nije...( najblaže rečeno)
Hvala.
Nije mi jasno kako sam "ja odlučio" o bilo čijem vitalnom interesu.
Ja lično podržavam gradnju mosta iz razloga koje sam naveo u prethodnim postovima i smatram da je Pelješki most od vitalnog (ili izuzetno velikog, važnog) interesa za građane Bosne i Hercegovine, ne prepoznajući nijedan razuman argument koji bi bio protiv toga.

O vitalnom interesu bilo kog pojedinačnog naroda sam se već izjasnio.
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2334 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

draganbl wrote: 21/09/2021 15:32
palermo wrote: 21/09/2021 15:26

apsolutno, za ovo boldirano :thumbup: ....

al, al....ti si u ime mene odlučio šta je moj vitalni interes, i shodno tome podržao odluku da se korz instituciju vitalnog nacionalno interesa (u ovom slučaju Srba) podrži njegova gradnja. Što je ok (mislim, nije ok, al razumijem) , al nije ok da mene predstavljaš nacionalistom i nekim ko je protiv drugih i drugačijih a istovremeno podržavaš flagrantnu zloupotrebu institucije nacionalnog vitalnog interesa.

Neću da pomislim da si u kolu onih koji smatraju da su Bošnjaci nesposobni razabrati šta je za njih dobro, a što nije...( najblaže rečeno)
Hvala.
Nije mi jasno kako sam "ja odlučio" o bilo čijem vitalnom interesu.
Ja lično podržavam gradnju mosta iz razloga koje sam naveo u prethodnim postovima i smatram da je Pelješki most od vitalnog (ili izuzetno velikog, važnog) interesa za građane Bosne i Hercegovine, ne prepoznajući nijedan razuman argument koji bi bio protiv toga.

O vitalnom interesu bilo kog pojedinačnog naroda sam se već izjasnio.
pa ti si ovo napisao, nisam ja
Zbog toga mogu podržati stav Narodne skupštine RS o proglašenju vitalnog nacionalnog interesa, jer je to izgleda bio jedini pravni lijek da se spriječi zla namjera Komšić
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#2335 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by vee-jay »

draganbl wrote: 21/09/2021 13:53 Nevezano za to da li je neko Srbin ili ne, vjerujem da jeste vitalni nacionalni interes svakog građanina BiH da se Pešeljki most što prije završi i pusti u promet. Shodno tome, jeste ugrožen vitalni interes ako bi se opstruisala gradnja mosta. To je jasno svakom iole normalnom i pametnom čovjeku. Komšić se u takve ne ubraja.
Ne znam koliko pametan - ili barem politicki obrazovan - covjek, moze napisati "vjerujem da jeste vitalni nacionalni interes svakog građanina BiH da se Pešeljki most što prije završi".

Cao.
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#2336 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by arman1 »

ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:12 Plenković, najmudriji i odmjereni političar u regionu.
:thumbup:
Zadrti ustaša zamotan stolnjakom. Ako si spreman da veličaš zločinca i nazoveš ga herojem jedini epitet je da si smeće.
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#2337 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by vee-jay »

ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:12 Plenković, najmudriji i odmjereni političar u regionu.
:thumbup:
djeca pisaju po forumu
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#2338 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by draganbl »

palermo wrote: 21/09/2021 15:36

pa ti si ovo napisao, nisam ja
Zbog toga mogu podržati stav Narodne skupštine RS o proglašenju vitalnog nacionalnog interesa, jer je to izgleda bio jedini pravni lijek da se spriječi zla namjera Komšić
Jesam napisao i stojim iza toga. Da nije donesena ta odluka, vrlo je moguće da bi Bosna i Hercegovina pokrenula neki vrlo nejasan i nepotreban proces pred međunarodnim sudovima osporavanja gradnje mosta, što se meni čini potpuno pogrešnim i, samim tim, neprihvatljivim.
E sad, da li je trebalo uopšte da dođe do toga da jedna takva institucija, kao što je NS RS spašava Bosnu i Hercegovinu od međunarodne blamaže, e to je sasvim drugo pitanje. Ja smatam da nije, odnosno, po mom mišljenju, ovdje je Dodik odigrao u cilju zaštite Bosne i Hercegovine, za razliku od poznatih patriJota Džaferovića i Komšića.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2339 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

Svakom normalnom čovjeku bi trebala biti draga izgradnja Pelješkog mosta, jer se sprječavaju gužve na granicama oko Neuma.
Komšić je pokušao da se prikaže kao BH patriota, ko biva BiH će tužiti RH, protivno volji hrvatskog i srpskog naroda, i po običaju dobio je fijasko.

Moguće da je postao imun na fijaska.

Inače, dokazano je da ispod tog mosta može proći najveći brod koji je ikad ušao u Neum.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2340 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

arman1 wrote: 21/09/2021 15:43
ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:12 Plenković, najmudriji i odmjereni političar u regionu.
:thumbup:
Zadrti ustaša zamotan stolnjakom. Ako si spreman da veličaš zločinca i nazoveš ga herojem jedini epitet je da si smeće.
Tko je zločinac i ustaša? Nađi mi jedan post gdje veličam zločince i ustaše.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2341 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:16
Sud u Strazburu uopste nije odlucivao o ukidanj "konstitutivnosti" naroda, zato mi je potpuno nerazumljivo ovo tvoje nekoherentno pitanje. To ti je u rangu pitanje tipa - Gdje je navedeno da ako ne bude IZ po volji Dragana Covica onda Bosne i Hercegovine nece biti? Kuzis?

Rekao sam ti ja da ćeš nadoći. Komšić tvrdi da sud upućuje na ukidanje konstitutivnosti u skladu sa odlukama, a ja tvrdim da LAŽE.

IZ samo u skladu sa odlukama Europskog i Ustavnog suda i po europskim vrijednostima.

Onog trenutka kada narodi u BiH budu osigurani sa legitimnim predstavnicima, bez nametanja, tad će se prestati pričati o raspadu, trećem entitetu i sl.
Da se razumijemo netvrdis ti nista nego samo prenosis ono sto dodje iz centrale preko nekakvih portala. Klasicni primjer onoga sto je dokazano u Asch ekpermentu. Ako dodje do promjene IZ i Ustava prema odlukama suda u Strazburu "konstitutivni" nece moci vise blokiradi drzavu niti ce ta "konstitutivnost" sta znaciti. Zato se u rezoluciji Europskog parlamenta ne spominjanje "konstitutivnosti" i "legitimnog predstavljanja" a svi amandmani na tekst prijedloga rezolucije hrvatskih eurozastupnika su odbaceni.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2342 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

draganbl wrote: 21/09/2021 15:32
palermo wrote: 21/09/2021 15:26

apsolutno, za ovo boldirano :thumbup: ....

al, al....ti si u ime mene odlučio šta je moj vitalni interes, i shodno tome podržao odluku da se korz instituciju vitalnog nacionalno interesa (u ovom slučaju Srba) podrži njegova gradnja. Što je ok (mislim, nije ok, al razumijem) , al nije ok da mene predstavljaš nacionalistom i nekim ko je protiv drugih i drugačijih a istovremeno podržavaš flagrantnu zloupotrebu institucije nacionalnog vitalnog interesa.

Neću da pomislim da si u kolu onih koji smatraju da su Bošnjaci nesposobni razabrati šta je za njih dobro, a što nije...( najblaže rečeno)
Hvala.
Nije mi jasno kako sam "ja odlučio" o bilo čijem vitalnom interesu.
Ja lično podržavam gradnju mosta iz razloga koje sam naveo u prethodnim postovima i smatram da je Pelješki most od vitalnog (ili izuzetno velikog, važnog) interesa za građane Bosne i Hercegovine, ne prepoznajući nijedan razuman argument koji bi bio protiv toga.

O vitalnom interesu bilo kog pojedinačnog naroda sam se već izjasnio.
:shock:
Toliko je u inetresu kao i ono stovariste nuklearnog otpada tebi uz nos sto prave, stvarno eno tema o peljeskom mostu, mogao si svasta cuti i vidjeti...da je sve u "interesu" nebi Hrvatska zvala igraca sa klupe da intervenise.
Last edited by General War on 21/09/2021 15:51, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2343 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

draganbl wrote: 21/09/2021 15:45

Jesam napisao i stojim iza toga. Da nije donesena ta odluka, vrlo je moguće da bi Bosna i Hercegovina pokrenula neki vrlo nejasan i nepotreban proces pred međunarodnim sudovima osporavanja gradnje mosta, što se meni čini potpuno pogrešnim i, samim tim, neprihvatljivim.
E sad, da li je trebalo uopšte da dođe do toga da jedna takva institucija, kao što je NS RS spašava Bosnu i Hercegovinu od međunarodne blamaže, e to je sasvim drugo pitanje. Ja smatam da nije, odnosno, po mom mišljenju, ovdje je Dodik odigrao u cilju zaštite Bosne i Hercegovine, za razliku od poznatih patriJota Džaferovića i Komšića.
Ne ulazim ja mnogo u ispravnost tvog mišljenja.

Ključno je da ti podržavaš zloupotrebu institucije nacionalnog vitalnog interesa, jer ti misliš (odnosno Dodik) da je to ispravno mišljenje.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2344 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

BHCluster wrote: 21/09/2021 15:48
ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:16


Rekao sam ti ja da ćeš nadoći. Komšić tvrdi da sud upućuje na ukidanje konstitutivnosti u skladu sa odlukama, a ja tvrdim da LAŽE.

IZ samo u skladu sa odlukama Europskog i Ustavnog suda i po europskim vrijednostima.

Onog trenutka kada narodi u BiH budu osigurani sa legitimnim predstavnicima, bez nametanja, tad će se prestati pričati o raspadu, trećem entitetu i sl.
Da se razumijemo netvrdis ti nista nego samo prenosis ono sto dodje iz centrale preko nekakvih portala. Klasicni primjer onoga sto je dokazano u Asch ekpermentu. Ako dodje do promjene IZ i Ustava prema odlukama suda u Strazburu "konstitutivni" nece moci vise blokiradi drzavu niti ce ta "konstitutivnost" sta znaciti. Zato se u rezoluciji Europskog parlamenta ne spominjanje "konstitutivnosti" i "legitimnog predstavljanja" a svi amandmani na tekst prijedloga rezolucije hrvatskih eurozastupnika su odbaceni.
džaba. sam citiraš presude, i opet nisi pročitao. ajd stavi tu rezoluciju pa da vidimo.
Konstitutivnost, ravnopravnost, sve jedno, Hrvati će uvijek biti jedan od tri temelja Bosne i Hercegovine, zajedno sa Bošnjacima i Srbima.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2345 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:46 Svakom normalnom čovjeku bi trebala biti draga izgradnja Pelješkog mosta, jer se sprječavaju gužve na granicama oko Neuma.
Komšić je pokušao da se prikaže kao BH patriota, ko biva BiH će tužiti RH, protivno volji hrvatskog i srpskog naroda, i po običaju dobio je fijasko.

Moguće da je postao imun na fijaska.

Inače, dokazano je da ispod tog mosta može proći najveći brod koji je ikad ušao u Neum.
Svakom normalnom covjeku su bitni interesi svoje drzave...a izdajnicima, druge drzave i njenih interesa.
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#2346 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by draganbl »

General War wrote: 21/09/2021 15:50
draganbl wrote: 21/09/2021 15:32
Hvala.
Nije mi jasno kako sam "ja odlučio" o bilo čijem vitalnom interesu.
Ja lično podržavam gradnju mosta iz razloga koje sam naveo u prethodnim postovima i smatram da je Pelješki most od vitalnog (ili izuzetno velikog, važnog) interesa za građane Bosne i Hercegovine, ne prepoznajući nijedan razuman argument koji bi bio protiv toga.

O vitalnom interesu bilo kog pojedinačnog naroda sam se već izjasnio.
:shock:
Toliko je u inetresu kao i ono stovariste nuklearnog otpada tebi uz nos sto prave, stvarno eno tema o peljeskom mostu, mogao si svasta cuti i vidjeti...da je sve u "interesu" nebi Hrvatska zvala igraca sa klupe da intervenise.
Ne kontam kakve veze ima stovarište nuklearnog otpada sa pelješkim mostom. U apsolutnom je interesu svih građana Bosne i Hercegovine da se nuklearni otpad ne odlaže u blizini granice sa BiH. Ja nisam pročitao da je ijedan građanin BiH podržao izgradnju tog stovarišta za nuklearni otpad.
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#2347 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by draganbl »

palermo wrote: 21/09/2021 15:50
draganbl wrote: 21/09/2021 15:45

Jesam napisao i stojim iza toga. Da nije donesena ta odluka, vrlo je moguće da bi Bosna i Hercegovina pokrenula neki vrlo nejasan i nepotreban proces pred međunarodnim sudovima osporavanja gradnje mosta, što se meni čini potpuno pogrešnim i, samim tim, neprihvatljivim.
E sad, da li je trebalo uopšte da dođe do toga da jedna takva institucija, kao što je NS RS spašava Bosnu i Hercegovinu od međunarodne blamaže, e to je sasvim drugo pitanje. Ja smatam da nije, odnosno, po mom mišljenju, ovdje je Dodik odigrao u cilju zaštite Bosne i Hercegovine, za razliku od poznatih patriJota Džaferovića i Komšića.
Ne ulazim ja mnogo u ispravnost tvog mišljenja.

Ključno je da ti podržavaš zloupotrebu institucije nacionalnog vitalnog interesa, jer ti misliš (odnosno Dodik) da je to ispravno mišljenje.
Ja podržavam odluku, jer sam i sam protiv stopiranja gradnje mosta i ne ulazim u to da li je bila "upotreba" ili "zloupotreba".
Suprotno tome, uporno naglašavam da ne bi smjela da postoji ijedna odluka bilo kog BH tijela (državnog ili entitetskog), koja bi bila u interesu jednog naroda, a protiv interesa druga dva. Barem ja takvu odluku nikada ne bih niti donio, niti podržao.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2348 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

draganbl wrote: 21/09/2021 15:55
General War wrote: 21/09/2021 15:50
:shock:
Toliko je u inetresu kao i ono stovariste nuklearnog otpada tebi uz nos sto prave, stvarno eno tema o peljeskom mostu, mogao si svasta cuti i vidjeti...da je sve u "interesu" nebi Hrvatska zvala igraca sa klupe da intervenise.
Ne kontam kakve veze ima stovarište nuklearnog otpada sa pelješkim mostom. U apsolutnom je interesu svih građana Bosne i Hercegovine da se nuklearni otpad ne odlaže u blizini granice sa BiH. Ja nisam pročitao da je ijedan građanin BiH podržao izgradnju tog stovarišta za nuklearni otpad.
PA evo ja sam da se gradi to stovariste, sta fali, kad tebi nista ne predstavlja nesmetan i neometan ulazak i izlazak na otvoreno more bez da se Srbija-Hrvatska-Crna Gora moraju pitati...to je najveca strateska stvar za Bih, zaceras neumu...
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#2349 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

General War wrote: 21/09/2021 15:54
ako te pitaju wrote: 21/09/2021 15:46 Svakom normalnom čovjeku bi trebala biti draga izgradnja Pelješkog mosta, jer se sprječavaju gužve na granicama oko Neuma.
Komšić je pokušao da se prikaže kao BH patriota, ko biva BiH će tužiti RH, protivno volji hrvatskog i srpskog naroda, i po običaju dobio je fijasko.

Moguće da je postao imun na fijaska.

Inače, dokazano je da ispod tog mosta može proći najveći brod koji je ikad ušao u Neum.
Svakom normalnom covjeku su bitni interesi svoje drzave...a izdajnicima, druge drzave i njenih interesa.
Pošto si uvjeren u EU rezoluciju , da je protiv konstitutivnosti i slično, evo ti točka 46. Rezolucije koja govori opet o presudama EUROPKSOG I UTAVNOG SUDA BiH

46. žali zbog činjenice da BiH i dalje krši Europsku konvenciju o ljudskim pravima jer nije provela presudu Europskog suda za ljudska prava (ESLJP) u predmetima Sejdić-Finci, Zornić, Pilav i Šlaku u vezi suzbijanja diskriminacije i osiguranja demokratske jednakosti građana u izbornom procesu u zemlji, što je preduvjet za otpočinjanje pristupnih pregovora; poziva na provedbu presuda Europskog suda za ljudska prava i Ustavnog suda BiH bez odgode; primjećuje neprestane nepravilnosti u izbornom postupku i ponavlja potrebu za hitnim rješavanjem diskriminirajućih ograničenja prava na kandidaturu na temelju etničke pripadnosti i prebivališta uvođenjem potrebnih ustavnih promjena;



To je upravo ono što ti pišem svo vrijeme, ne možeš diskriminirati Židova da se kandidira i bude biran samo zato što je Židov, ili Bošnjak i Hrvat iz RS-a.

Nema govora o ukidanju konstitutivnosti ili tobože stvaranju građanske države.
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#2350 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by draganbl »

General War wrote: 21/09/2021 15:58
draganbl wrote: 21/09/2021 15:55
Ne kontam kakve veze ima stovarište nuklearnog otpada sa pelješkim mostom. U apsolutnom je interesu svih građana Bosne i Hercegovine da se nuklearni otpad ne odlaže u blizini granice sa BiH. Ja nisam pročitao da je ijedan građanin BiH podržao izgradnju tog stovarišta za nuklearni otpad.
PA evo ja sam da se gradi to stovariste, sta fali, kad tebi nista ne predstavlja nesmetan i neometan ulazak i izlazak na otvoreno more bez da se Srbija-Hrvatska-Crna Gora moraju pitati...to je najveca strateska stvar za Bih, zaceras neumu...
Dobro, ja i dalje nisam za to stovarište.
Da Bosna i Hercegovina ima svoju luku u Neumu, ratnu ili civilnu mornaricu, ili da postoji barem neki stogodišnji plan da se išta od toga u međuvremenu uradi i napravi, pa da je, dalje, bilo koje od potrebnih prava izlaska na otvoreno more upitno ili onemogućeno, ili barem sporno zbog postojanja mosta koji ima ogroman raspon između stubova i traženu visinu - za ne daj bože, mogao bih da kažem da postoji kontraargument za osporavanje gradnje istog.
Ovako, ne.
Post Reply