Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#11076 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

asurbanipal wrote: 31/01/2023 13:04
Spit_fire wrote: 31/01/2023 10:30
Nekad se fkt pitam kako od dolaska AU do danas nismo nestali sa ovakvom naivnoscu...upravu je Alija..sam nas opstanak je pobjeda ravna cudu

Da nije bilo iste te AU, Kallaya, Truhelke i Thalloczya ne bi ni dan danas znao da si Bošnjak...
Nista lose o AU nisam mislio nego cisto vremenska granica od tada pocinju ratovi i genocidi a Bosnjaci ili tada muslimani gube svoj politicki primat
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#11077 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

laik1981 wrote: 31/01/2023 12:38
Spit_fire wrote: 31/01/2023 10:30 Ovog Smita svi napadaju za ovo sto radi samo Bosnjaci kojima radi o glavi ga podrzavaju..tj neki od njih :-)

Nekad se fkt pitam kako od dolaska AU do danas nismo nestali sa ovakvom naivnoscu...upravu je Alija..sam nas opstanak je pobjeda ravna cudu
Ko ga podrzava od Bosnjaka?
Udjes tamo na onu temu i vidis price kako su Smitovi zakoni..korak naprijed..ima dobrih stvari..treba to relaksirat...ljude koji su protestvovali naziva se kadirovcima..pristani na odluke VP pa makar odluka bila najgora moguca .....pa i od politicara smo mogli cut "nije uredu da neko nekom"
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#11078 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laik1981 »

Spit_fire wrote: 31/01/2023 14:26
laik1981 wrote: 31/01/2023 12:38
Ko ga podrzava od Bosnjaka?
Udjes tamo na onu temu i vidis price kako su Smitovi zakoni..korak naprijed..ima dobrih stvari..treba to relaksirat...ljude koji su protestvovali naziva se kadirovcima..pristani na odluke VP pa makar odluka bila najgora moguca .....pa i od politicara smo mogli cut "nije uredu da neko nekom"
Haj molim te samo zalijepi taj neki post u kojem se podrzava Smit i njegova odluka iz izborne noci.. Samo da vidim ko kaze da je njegova odluka korak naprijed..

"Relaksacija" i te ostale floskule nemaju veze sa podrskom Smitu..

Koji Bosnjak od politicara je podrzao Smita i njegovu odluku? Samo konkretno, ako moze..
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#11079 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

laik1981 wrote: 31/01/2023 14:33
Spit_fire wrote: 31/01/2023 14:26

Udjes tamo na onu temu i vidis price kako su Smitovi zakoni..korak naprijed..ima dobrih stvari..treba to relaksirat...ljude koji su protestvovali naziva se kadirovcima..pristani na odluke VP pa makar odluka bila najgora moguca .....pa i od politicara smo mogli cut "nije uredu da neko nekom"
Haj molim te samo zalijepi taj neki post u kojem se podrzava Smit i njegova odluka iz izborne noci.. Samo da vidim ko kaze da je njegova odluka korak naprijed..

"Relaksacija" i te ostale floskule nemaju veze sa podrskom Smitu..

Koji Bosnjak od politicara je podrzao Smita i njegovu odluku? Samo konkretno, ako moze..
Konkretno svi sto se nisu pobunili...a sto se postova tice eno ti sajbera, akcije i kompanije pa idi citaj ..a procito si vise puta tako da ne pada mi napmet da ih sad trazim..ima bas od jucer rasprava. Bas jucer je bila prica onkoracima naprijed

Jbt napali alkalaja za onaj govor..kak sta on ima da se kurci amerima :-) a covjek istinu reko od prvog do zadnjeg slova

Politicari koji su na prvim protestima bili i onda ko ckapi
se usutili ..zna se koji su..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#11080 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Ko je ova zena u plavom sto spomenu da joj nije jasno sto nije bilo protesta, i da bi u Britaniji bili masovni protesti da je Smit uradio onk sto je uradio na izbornu noc?

P.S.
Sta nam radi g.Smit zvan naci simpatizer.
Last edited by Haris.ba on 31/01/2023 15:56, edited 1 time in total.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#11081 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lakat Jebić »

Haris.ba wrote: 31/01/2023 15:55 Ko je ova zena u plavom sto spomenu da joj nije jasno sto nije bilo protesta, i da bi u Britaniji bili masovni protesti da je Smit uradio onk sto je uradio na izbornu noc?
Alicia kearns
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#11082 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Lakat Jebić wrote: 31/01/2023 15:56
Haris.ba wrote: 31/01/2023 15:55 Ko je ova zena u plavom sto spomenu da joj nije jasno sto nije bilo protesta, i da bi u Britaniji bili masovni protesti da je Smit uradio onk sto je uradio na izbornu noc?
Alicia kearns
:thumbup:
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#11083 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laik1981 »

Spit_fire wrote: 31/01/2023 15:27
laik1981 wrote: 31/01/2023 14:33
Haj molim te samo zalijepi taj neki post u kojem se podrzava Smit i njegova odluka iz izborne noci.. Samo da vidim ko kaze da je njegova odluka korak naprijed..

"Relaksacija" i te ostale floskule nemaju veze sa podrskom Smitu..

Koji Bosnjak od politicara je podrzao Smita i njegovu odluku? Samo konkretno, ako moze..
Konkretno svi sto se nisu pobunili...a sto se postova tice eno ti sajbera, akcije i kompanije pa idi citaj ..a procito si vise puta tako da ne pada mi napmet da ih sad trazim..ima bas od jucer rasprava. Bas jucer je bila prica onkoracima naprijed

Jbt napali alkalaja za onaj govor..kak sta on ima da se kurci amerima :-) a covjek istinu reko od prvog do zadnjeg slova

Politicari koji su na prvim protestima bili i onda ko ckapi
se usutili ..zna se koji su..
Apsolutno niko u pro-bh korpusu nije podrzao Smitove odluke u vezi izbornog zakona.. Proteste su unistili SDA botovi koji su ih i organizovali.. Niko normalan nije zelio biti dio narativa koji se plasirao preko Mulahusica i slicnih radikalnih SDA megafona..
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#11084 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by hatemondays »

laik1981 wrote: 31/01/2023 16:03
Spit_fire wrote: 31/01/2023 15:27

Konkretno svi sto se nisu pobunili...a sto se postova tice eno ti sajbera, akcije i kompanije pa idi citaj ..a procito si vise puta tako da ne pada mi napmet da ih sad trazim..ima bas od jucer rasprava. Bas jucer je bila prica onkoracima naprijed

Jbt napali alkalaja za onaj govor..kak sta on ima da se kurci amerima :-) a covjek istinu reko od prvog do zadnjeg slova

Politicari koji su na prvim protestima bili i onda ko ckapi
se usutili ..zna se koji su..
Apsolutno niko u pro-bh korpusu nije podrzao Smitove odluke u vezi izbornog zakona.. Proteste su unistili SDA botovi koji su ih i organizovali.. Niko normalan nije zelio biti dio narativa koji se plasirao preko Mulahusica i slicnih radikalnih SDA megafona..
Suplja, jebo vas mulahusic, karina obicna, letargija stanovnika je nevidjena. Kod mene ce vise raje izaci da protestvuju protiv unistenja koala nego glupih Bosanca koji bi trebali zastiti svoju ponavljam svoju drzavu od ovih smutljivaca tipa Smit.Ono sto sam vidio tog dana svopjim ocima, pozalio sam i jedan dan u ARBiH. I eto vam je nek vas karaju kad se naguzujete zbog politickih prepucavanja. Dodika i Covica boli ona stvar ko im je partner u razgradnji drzave kojoj gle cuda mi Bosnjaci nemamo alternative. Ko nije skontao da se 27.jula mogao otjerati taj smrad taj ocigledno nema dvije u glavi. I zasto nije doslo barem 50 milja ljudi koji podrzavaju sadasnju osmorku pa da jebemo Zahiragicu i njegovima nanu sto nas je doveo u ovu situaciju. Ma jok ne talasaj papci, osipate se od protesta ko da je protestovati biti gubav. Francuska na nogama, Peru na nogama, London u strajku svaki dan su protesti i to legitimni za svoja prava. Nema protesta ,dobijete musana u beharu i sad gledajte tursku sapunicu u ispiranju mozgova i rasturanju drzave do zadnje njive i sume. Imam ideju, ove nase lidere u ring sve odreda pa nek se pomarisu pa ko pobijedi neka vodi ovo malo naseg jada u neku svijetliju buducnost. Ako Kifla pobijedi ja cu ga podrzati, ionako ovi nasi lideri ne bi se mogli takmiciti u nekom IQ takmicenju. Na kraju vidimo kako komedijas vodi svoju drzavu u borbi protiv strasnog neprijatelja sta fali da mi svog dobijemo u ringu a kako se ponasaju i ne zasluzuju bolje.
Smit je uz pomoc Zagreba kao iskusni lav izabrao najslabijeg u stadu i fino ga odvojio (sad se igra sa njima i zna da ih moze povaliti svakog trenutka), mozda zvuci morbidno isto ko Mladic kad je dijelio cokolade djeci a onda narednih dana sve musko pobio ko stoku. Smit je smece i sto prije pokupi prnje bolje za Bosnu i Hercegovinu i svakog njenog postenog stanovnika.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#11085 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

hatemondays wrote: 31/01/2023 23:06
laik1981 wrote: 31/01/2023 16:03
Apsolutno niko u pro-bh korpusu nije podrzao Smitove odluke u vezi izbornog zakona.. Proteste su unistili SDA botovi koji su ih i organizovali.. Niko normalan nije zelio biti dio narativa koji se plasirao preko Mulahusica i slicnih radikalnih SDA megafona..
Suplja, jebo vas mulahusic, karina obicna, letargija stanovnika je nevidjena. Kod mene ce vise raje izaci da protestvuju protiv unistenja koala nego glupih Bosanca koji bi trebali zastiti svoju ponavljam svoju drzavu od ovih smutljivaca tipa Smit.Ono sto sam vidio tog dana svopjim ocima, pozalio sam i jedan dan u ARBiH. I eto vam je nek vas karaju kad se naguzujete zbog politickih prepucavanja. Dodika i Covica boli ona stvar ko im je partner u razgradnji drzave kojoj gle cuda mi Bosnjaci nemamo alternative. Ko nije skontao da se 27.jula mogao otjerati taj smrad taj ocigledno nema dvije u glavi. I zasto nije doslo barem 50 milja ljudi koji podrzavaju sadasnju osmorku pa da jebemo Zahiragicu i njegovima nanu sto nas je doveo u ovu situaciju. Ma jok ne talasaj papci, osipate se od protesta ko da je protestovati biti gubav. Francuska na nogama, Peru na nogama, London u strajku svaki dan su protesti i to legitimni za svoja prava. Nema protesta ,dobijete musana u beharu i sad gledajte tursku sapunicu u ispiranju mozgova i rasturanju drzave do zadnje njive i sume. Imam ideju, ove nase lidere u ring sve odreda pa nek se pomarisu pa ko pobijedi neka vodi ovo malo naseg jada u neku svijetliju buducnost. Ako Kifla pobijedi ja cu ga podrzati, ionako ovi nasi lideri ne bi se mogli takmiciti u nekom IQ takmicenju. Na kraju vidimo kako komedijas vodi svoju drzavu u borbi protiv strasnog neprijatelja sta fali da mi svog dobijemo u ringu a kako se ponasaju i ne zasluzuju bolje.
Smit je uz pomoc Zagreba kao iskusni lav izabrao najslabijeg u stadu i fino ga odvojio (sad se igra sa njima i zna da ih moze povaliti svakog trenutka), mozda zvuci morbidno isto ko Mladic kad je dijelio cokolade djeci a onda narednih dana sve musko pobio ko stoku. Smit je smece i sto prije pokupi prnje bolje za Bosnu i Hercegovinu i svakog njenog postenog stanovnika.
Trubim ja to ima eo haman godina al dzaba :thumbup: Cisto srca i obraza otiso na proteste radi svoje buducnosti i buducnosti BiH..al jok dosla instrukcija Dini iz glavnog stana da ako ga jos jednom vide da moze zaboravit fotelju..i onda da se iskupe poceli su jos i pljuvat po ljudima koji su isli da protestuju..ismijavat ih

Sutra da mu na prag dodju reko bi "necu da branim kucu sa komsijom jer je iz SDA"...yebo ga SDA vise, da ih zena prevari rekli bi da je to uradila jer je sigurno SDA spavac
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#11086 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by hatemondays »

Spit_fire wrote: 01/02/2023 01:47
hatemondays wrote: 31/01/2023 23:06
Suplja, jebo vas mulahusic, karina obicna, letargija stanovnika je nevidjena. Kod mene ce vise raje izaci da protestvuju protiv unistenja koala nego glupih Bosanca koji bi trebali zastiti svoju ponavljam svoju drzavu od ovih smutljivaca tipa Smit.Ono sto sam vidio tog dana svopjim ocima, pozalio sam i jedan dan u ARBiH. I eto vam je nek vas karaju kad se naguzujete zbog politickih prepucavanja. Dodika i Covica boli ona stvar ko im je partner u razgradnji drzave kojoj gle cuda mi Bosnjaci nemamo alternative. Ko nije skontao da se 27.jula mogao otjerati taj smrad taj ocigledno nema dvije u glavi. I zasto nije doslo barem 50 milja ljudi koji podrzavaju sadasnju osmorku pa da jebemo Zahiragicu i njegovima nanu sto nas je doveo u ovu situaciju. Ma jok ne talasaj papci, osipate se od protesta ko da je protestovati biti gubav. Francuska na nogama, Peru na nogama, London u strajku svaki dan su protesti i to legitimni za svoja prava. Nema protesta ,dobijete musana u beharu i sad gledajte tursku sapunicu u ispiranju mozgova i rasturanju drzave do zadnje njive i sume. Imam ideju, ove nase lidere u ring sve odreda pa nek se pomarisu pa ko pobijedi neka vodi ovo malo naseg jada u neku svijetliju buducnost. Ako Kifla pobijedi ja cu ga podrzati, ionako ovi nasi lideri ne bi se mogli takmiciti u nekom IQ takmicenju. Na kraju vidimo kako komedijas vodi svoju drzavu u borbi protiv strasnog neprijatelja sta fali da mi svog dobijemo u ringu a kako se ponasaju i ne zasluzuju bolje.
Smit je uz pomoc Zagreba kao iskusni lav izabrao najslabijeg u stadu i fino ga odvojio (sad se igra sa njima i zna da ih moze povaliti svakog trenutka), mozda zvuci morbidno isto ko Mladic kad je dijelio cokolade djeci a onda narednih dana sve musko pobio ko stoku. Smit je smece i sto prije pokupi prnje bolje za Bosnu i Hercegovinu i svakog njenog postenog stanovnika.
Trubim ja to ima eo haman godina al dzaba :thumbup: Cisto srca i obraza otiso na proteste radi svoje buducnosti i buducnosti BiH..al jok dosla instrukcija Dini iz glavnog stana da ako ga jos jednom vide da moze zaboravit fotelju..i onda da se iskupe poceli su jos i pljuvat po ljudima koji su isli da protestuju..ismijavat ih

Sutra da mu na prag dodju reko bi "necu da branim kucu sa komsijom jer je iz SDA"...yebo ga SDA vise, da ih zena prevari rekli bi da je to uradila jer je sigurno SDA spavac
Mrtve mi majke, taj dan mi je tako tesko pao, zivim u Kovacicima. I ljudi sa kojim sam sjedio par sati prije protesta, ma niko ni mu ni be. Jos moja zena pokusava da zapocne konverazciju oko protesta, ljudi skrenuse sa time ko da je prica o ugrozenosti litija u Srbiji. Al kad sam vidio masu sa desne strane Ljackami sa telefonima, snimaju, ali ne bi to preslo Vrbanju da ga ubiju. Jednostavno nisam mogao spavati tu noc, kontam bem ti sve mondays, za ovo si piskio 4 godine za ove luzere. Tu ne pricam o politicarima nego jebenom narodu, dobicete Sreberenicu novu samo zato sto ste stoka ali nece biti dalabu da vam pakash brane. Uvijek mi tesko padalo kad dodjem na aerodrom da idem nazad u klokanijadu ali taj dan (par dana poslije 27-og) bio sam bez emocija. Gledam u djecu kontam koji vas racku dovodim u ovo zemlju ludih ljudi. Taj dan sam rekao zeni ako hoce da idu nek idu ali ja ih u taj moj mulj necu vise voditi, toliko mi se zgadio taj dan. Dan kad se trebalo izaci na crtu, dan kao 2.maj, dan kao 15.maj u Tuzli, dan kad se jebao babo u Kladusi i mi necemo da izadjemo da nam se cuje usrani glas da nam je dosta tog rasizma vise. Ja druge rijeci nemam za to ponasanje ovih svjetskih kabadahija. Ali opet do nas je da smo izasli sto milja taj dan kurko bi on pogurao negatore naseg naroda, jezika i drzave.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11087 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sanjarko »

Izvaran itd narod, onda drugi vakat itd, ali opet to neznaci da treba dici ruke od domovine i naroda, neznam to je neko moje razmisljanje, neznaci da sam upravu.
Bossona
Posts: 5243
Joined: 21/12/2020 03:28

#11088 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bossona »

Novak20 wrote: 30/01/2023 22:17
kakotakonikako wrote: 30/01/2023 21:19 Danas je pred Komitetom za vanjske poslove Parlamenta Ujedinjenog Kraljevstva održano saslušanje visokog predstavnika Christiana Schmidta. U jednoiposatnom saslušanju, Schmidt je odgovarao na pitanja britanskih parlamentaraca – uglavnom nedorečeno i neprecizno.

Nakon saslušanja uslijedile su brojne kritike na društvenim mrežama, a Slobodna Bosna vam donosi neke od njih.


Nedžad Ahatović, politički i vojni analitičar iz Sarajeva, primijetio je Schmidtovu slabu informiranost o prilikama u BiH.

“Predsjedavajuća Odbora za Vanjsku politiku Parlamenta Ujedinjenog Kraljevstva (Alicia Kearns, op. SB) zna više o ruskom uticaju u BiH od Schmidta. Skreće mu pažnju na Noćne Vukove, a samo što zaplakao nije kad ga je pitala zašto nije vratio orden Ante Starčevića Hrvatskoj kada su ga optužili da favorizira HDZ. Njemačka se samo bruka”, poručio je Ahatović.

Univerzitetski profesor iz Zenice Spahija Kozlić smatra da je Schmidtov današnji nastup potvrda da on ne zaslužuje poziciju visokog predstavnika. “Prema onome što je rekao pred Komitetom za vanjske poslove Parlamenta Velike Britanije Christian Schmidt ne zaslužuje odgovornu dužnost koju obavlja. Prikrivao je probleme, umanjivao ih, navijao za susjede, prebacivao odgovornost, ljutio se…”, napisao je Kozlić.

Jasmin Mujanović, politolog sa univerziteta York u Sjedinjenjim Državama skrenuo je pažnju na Schmidtov pokušaj manipuliranja pred britanskim parlamentarcima.

“Schmidt otvoreno laže Donjem domu Britanskog parlamenta o tome kada je od hrvatske vlade primio orden Ante Stračevića”, napisao je Mujanović i dodao kako Schmidt nije primio orden 2012. godine kako je on to rekao pred britanskim parlamentarcima, već da postoji snimak koji potvrđuje da je Schmidt preuzeo orden u januaru 2020. godine, da bi kasnije, u decembru iste godine, procurila informacija da je on novi kandidat za visokog predstavnika u BiH.

“Evo dokaza s Facebook stranice Christiana Schmidta. 16. januar 2020. prima visoku počast od hrvatske vlade. Čista laž kada je izravno upitan od strane parlamentarke Alicia Kearns o zabrinutosti u vezi sa sukobom interesa”, dodao je Mujanović.
Da ponovim sa druge teme.

Poznati hadezeovac i u to vrijeme Predsjednik RH, Ivo Josipović je odlikovao herr Schmidta zajedno sa Hartmutom Koschykom odlikovao 22. travnja 2013. :D

Inače, Ivo Josipović je primio priznanje Isa-beg Ishaković koje se dodjeljuje prijateljima Bosne i Bošnjaka. Čudi me da ga nije vratio.

Alicia Kearns, antieuropski orijentirana britanska konzervativka kao i barunica Helić provocirala je pajdu Schmidta mada mu je veleposlanstvo Britanije davalo potporu.

Meni je interesantno što su se srpska i bošnjačka politika ovako ujedinile oko potrebe da se Schmidta smijeni ili da mu se ne dozvoli da radi.


Čovićevac u odbrani i pranju isporučioca planova i ciljeva UZP- ideologa Merkelinog Christijan-skog islamofoba, ponosnog nosioca odlikovanja velikohrvatskog ideologa Ante Starčevića, kojem smeta Alica Kearns jer govori istinu i odlično poznaje velikohrvatsku i velikosrpsku politiku na Balkanu, koja je u bratskom zagrljaju sa Vladolfom i njegovom velikoruskom hegemonističkom, antievropskom, antibosanskom i antibalkanskom .
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#11089 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Sanjarko wrote: 01/02/2023 05:18 Izvaran itd narod, onda drugi vakat itd, ali opet to neznaci da treba dici ruke od domovine i naroda, neznam to je neko moje razmisljanje, neznaci da sam upravu.
Znas kako ja gledam...moze bit drzava kakva hoce al oko nekih stvari nema ni pregovora i ustupaka...pa taman sutra svi propali. Kaze mi jedan jaran inace Srbin iz BL kao pa za sta da ratujemo ako dodje do toga..sta cemo dobit? Reko ako treba izginucemo svi mi i vi pa nek nasele onda tajlandjane sto se mene tice..al tek tako predat se necemo...

Al nemos ti kod nas raja bi sutra potpisala kapitulaciju jer ga je neko zayebo negdje na konkursu...lakse bi oprostio cetniku da mu pobije pola familije al ako si ga nedje cenera zakino..e to se ne oprasta.

Medjutim jasno je sta se radi, al eto opet ce me nazvat botom..radi se da se ljudima pokaze da se nemaju za sta borit, da BiH nije vrijedna da opstane i da se za nju bori..sve to se zacini dozom straha u smislu "djes se borit kad nemamo sanse"...

Jer koliko god glupi i naivni bili pokazali smo da nas je jako tesko fizicki slomit...zato se sad ide na to da samo sebe slomimo.

Pogledaj samo narativ kakav se prica zadnjih godinu dana...nezamislivo jbt prije par godina da ne kazem vise..al eto sad je odjednom nromala.

Ljudi vjeruju da ako popuste da ce time promjenit neprijatelje, a ako i ne uspiju da ce sutra ti imat obzira prema njima jer su "relaksirani Bosnjaci"...a znamo vrlo dobro kako su takvi prosli zadnji put....

Ja znam ko sam i sta sam i znam sta su mi "ideali", boricu se za njih pa makar sam bio, pa makar izgubio...nek se makar zna na cijoj sam strani bio

@hatemondays
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#11090 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laik1981 »

hatemondays wrote: 31/01/2023 23:06
laik1981 wrote: 31/01/2023 16:03
Apsolutno niko u pro-bh korpusu nije podrzao Smitove odluke u vezi izbornog zakona.. Proteste su unistili SDA botovi koji su ih i organizovali.. Niko normalan nije zelio biti dio narativa koji se plasirao preko Mulahusica i slicnih radikalnih SDA megafona..
Suplja, jebo vas mulahusic, karina obicna, letargija stanovnika je nevidjena. Kod mene ce vise raje izaci da protestvuju protiv unistenja koala nego glupih Bosanca koji bi trebali zastiti svoju ponavljam svoju drzavu od ovih smutljivaca tipa Smit.Ono sto sam vidio tog dana svopjim ocima, pozalio sam i jedan dan u ARBiH. I eto vam je nek vas karaju kad se naguzujete zbog politickih prepucavanja. Dodika i Covica boli ona stvar ko im je partner u razgradnji drzave kojoj gle cuda mi Bosnjaci nemamo alternative. Ko nije skontao da se 27.jula mogao otjerati taj smrad taj ocigledno nema dvije u glavi. I zasto nije doslo barem 50 milja ljudi koji podrzavaju sadasnju osmorku pa da jebemo Zahiragicu i njegovima nanu sto nas je doveo u ovu situaciju. Ma jok ne talasaj papci, osipate se od protesta ko da je protestovati biti gubav. Francuska na nogama, Peru na nogama, London u strajku svaki dan su protesti i to legitimni za svoja prava. Nema protesta ,dobijete musana u beharu i sad gledajte tursku sapunicu u ispiranju mozgova i rasturanju drzave do zadnje njive i sume. Imam ideju, ove nase lidere u ring sve odreda pa nek se pomarisu pa ko pobijedi neka vodi ovo malo naseg jada u neku svijetliju buducnost. Ako Kifla pobijedi ja cu ga podrzati, ionako ovi nasi lideri ne bi se mogli takmiciti u nekom IQ takmicenju. Na kraju vidimo kako komedijas vodi svoju drzavu u borbi protiv strasnog neprijatelja sta fali da mi svog dobijemo u ringu a kako se ponasaju i ne zasluzuju bolje.
Smit je uz pomoc Zagreba kao iskusni lav izabrao najslabijeg u stadu i fino ga odvojio (sad se igra sa njima i zna da ih moze povaliti svakog trenutka), mozda zvuci morbidno isto ko Mladic kad je dijelio cokolade djeci a onda narednih dana sve musko pobio ko stoku. Smit je smece i sto prije pokupi prnje bolje za Bosnu i Hercegovinu i svakog njenog postenog stanovnika.
Nemamo mi kulturu protestvovanja za razliku od tih nacija koje si nabrojao.. Pod dva, jedno su gradjanski protesti, a drugo politicki.. Na prve proteste je doslo dosta ljudi, ako uzmemo u obzir koliko inace ljudi izlazi na raznorazne proteste.. 6-7k ljudi nije malo za nase uslove i dosli su ljudi i predstavnici raznih stranaka, ali su samo neki oteli megafon, a dobro znamo i koji.. Odmah posle preuzimanja megafona je otislo pola ljudi, a na slijedece proteste doslo hiljadu ljudi.. SDA je svjesno otjerala dio koji je tu dosao iz dobrih namjera jer su zeljeli da oni budu u prvom planu.. Ja sam taj koji bi protestvovao i za zastitu koala, ali ne zelim da mi Zahiragic i slicni, koji su ovu zemlju rasturili, sole pamet i pricaju o patriotizmu i zastiti drzave..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#11091 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

laik1981 wrote: 01/02/2023 10:45
Nemamo mi kulturu protestvovanja za razliku od tih nacija koje si nabrojao.. Pod dva, jedno su gradjanski protesti, a drugo politicki.. Na prve proteste je doslo dosta ljudi, ako uzmemo u obzir koliko inace ljudi izlazi na raznorazne proteste.. 6-7k ljudi nije malo za nase uslove i dosli su ljudi i predstavnici raznih stranaka, ali su samo neki oteli megafon, a dobro znamo i koji.. Odmah posle preuzimanja megafona je otislo pola ljudi, a na slijedece proteste doslo hiljadu ljudi.. SDA je svjesno otjerala dio koji je tu dosao iz dobrih namjera jer su zeljeli da oni budu u prvom planu.. Ja sam taj koji bi protestvovao i za zastitu koala, ali ne zelim da mi Zahiragic i slicni, koji su ovu zemlju rasturili, sole pamet i pricaju o patriotizmu i zastiti drzave..
To sto neko pokusa da iskoristi proteste za svoju politiku je njihovo pravo. To nije razlog da se odustane. Najlakse odustati i reci dlaka u corbi, a ti nisi 5 dana jeo.

Logicno je da nemamo kulturu protesta jer decenijama je bilo ko se pobuni, bude streljan, vjesan, mucen, sataniziran.

Ali, ako protesti nisu rjesenje. Izbori jesu/nisu rjesenje...sta je rjesenje? Neko sa strane dodje, sve cakum pakum poslozi, a mi da dociramo sa balkona?
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#11092 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laik1981 »

Haris.ba wrote: 01/02/2023 11:05
laik1981 wrote: 01/02/2023 10:45
Nemamo mi kulturu protestvovanja za razliku od tih nacija koje si nabrojao.. Pod dva, jedno su gradjanski protesti, a drugo politicki.. Na prve proteste je doslo dosta ljudi, ako uzmemo u obzir koliko inace ljudi izlazi na raznorazne proteste.. 6-7k ljudi nije malo za nase uslove i dosli su ljudi i predstavnici raznih stranaka, ali su samo neki oteli megafon, a dobro znamo i koji.. Odmah posle preuzimanja megafona je otislo pola ljudi, a na slijedece proteste doslo hiljadu ljudi.. SDA je svjesno otjerala dio koji je tu dosao iz dobrih namjera jer su zeljeli da oni budu u prvom planu.. Ja sam taj koji bi protestvovao i za zastitu koala, ali ne zelim da mi Zahiragic i slicni, koji su ovu zemlju rasturili, sole pamet i pricaju o patriotizmu i zastiti drzave..
To sto neko pokusa da iskoristi proteste za svoju politiku je njihovo pravo. To nije razlog da se odustane. Najlakse odustati i reci dlaka u corbi, a ti nisi 5 dana jeo.

Logicno je da nemamo kulturu protesta jer decenijama je bilo ko se pobuni, bude streljan, vjesan, mucen, sataniziran.

Ali, ako protesti nisu rjesenje. Izbori jesu/nisu rjesenje...sta je rjesenje? Neko sa strane dodje, sve cakum pakum poslozi, a mi da dociramo sa balkona?
SDA nije dlaka u corbi vec corba koju ja ne zelim jesti taman kada bi crkao od gladi.. Ne mozes se za promjene boriti sa onima koji ne zele promjene.. Sa onima koji su i doveli do svega ovoga.. Ja sam bio na vecini vecih protesta na koje nije pozivala SDA i njihova armija botova..

I u CG je bio isti sistem kao i kod nas pa protestvuju svako malo.. I u Srbiji slicna stvar.. Nisu samo nas mucili i satanizirali.. Citav istocni blok je bio i u dosta losijoj situaciji nego mi, pa su ljudi i u toj silnoj represiji skidali tirane sa vlasti.. I nije kod nas decenijama bio taj sistem vec stoljecima..

Rjesenje je pokupiti se i zbrisati sto dalje odavde.. Ko nije otisao i ne razmislja o odlasku, kao sto ni ja sam ne razmisljam, taj se dobro zajebao.. Ovdje se satanizira i pokusaj bilo kakve promjene.. Nema ovdje selameta..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11093 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sanjarko »

Haris.ba wrote: 01/02/2023 11:05
laik1981 wrote: 01/02/2023 10:45
Nemamo mi kulturu protestvovanja za razliku od tih nacija koje si nabrojao.. Pod dva, jedno su gradjanski protesti, a drugo politicki.. Na prve proteste je doslo dosta ljudi, ako uzmemo u obzir koliko inace ljudi izlazi na raznorazne proteste.. 6-7k ljudi nije malo za nase uslove i dosli su ljudi i predstavnici raznih stranaka, ali su samo neki oteli megafon, a dobro znamo i koji.. Odmah posle preuzimanja megafona je otislo pola ljudi, a na slijedece proteste doslo hiljadu ljudi.. SDA je svjesno otjerala dio koji je tu dosao iz dobrih namjera jer su zeljeli da oni budu u prvom planu.. Ja sam taj koji bi protestvovao i za zastitu koala, ali ne zelim da mi Zahiragic i slicni, koji su ovu zemlju rasturili, sole pamet i pricaju o patriotizmu i zastiti drzave..
To sto neko pokusa da iskoristi proteste za svoju politiku je njihovo pravo. To nije razlog da se odustane. Najlakse odustati i reci dlaka u corbi, a ti nisi 5 dana jeo.

Logicno je da nemamo kulturu protesta jer decenijama je bilo ko se pobuni, bude streljan, vjesan, mucen, sataniziran.

Ali, ako protesti nisu rjesenje. Izbori jesu/nisu rjesenje...sta je rjesenje? Neko sa strane dodje, sve cakum pakum poslozi, a mi da dociramo sa balkona?
Protesti i izbori, samo nema vodit ko narod. Vidis da je pozicija losa tj znamo kakva je svi, ali i opozicija je slaba tj znamo kakva je i ona svi. Da neupotrebljavam teze rijeci i za jedne i druge. Nemamo glava da valjaju, ono sta i ima slabo je. A bez glave si sta? Obezglavljen tj nemocan itd.

Sta smo i imali glava, stradalo ili im je se nesto drugo desilo. Ali opet kazem ne bi trebali odustajati od domovine i naroda. Narod nam je takav kao nekakvo malo dijete, neuk itd sta se tice politike jos kazem izvaran itd onda i drugi vakat, manje nas je itd, apatican je i sl.

Ali sta treba. Prepustit ga na milost i nemilost, predatorima itd da ga uniste, pobiju itd. Ja htio jednom se ukljuciti u politiku i gresku sam napravio sta nisam iako sam bolestan tj imam sizofreniju, i smislio pokret novi oko kojeg bi se ljudi sirom planete okupili.

Smislio nesto po meni bolje od demokratije ali i dalje demokratija, bolje kapitalizma ali i dalje kapitalizam, bolje od komunizma ali i dalje komunizam, bolje od socijalizma ali i dalje socijalizam itd.

Vodio se mnogim misliocima, s njihovim mudrim izrekama itd. Ovdje mi je neka forumasica govorila da iz radnickih sredina tako krenu pokreti i promjene, ali drugi kazem vakat, jos obolio sam.

Reci cu ovdje kako sam nazvao tak pokret tj to novo sta sam osmislio. Miksizam, pomalo od svega najbolje uzeti, od svakog sistema, i inkorporirati u ovo da preguramo svi ova teska vremena. Jos sam smisljao tad nove zakone i pravila u vezi glasanja itd.

Nesjecam se najbolje ali pola da se na izborima izabere zastupnika, a pola nasumicno/lutrijom tako da i mali covjek moze postati zastupnik u parlamentu, a ne samo oni kroz stranke i oni koji imaju novca.

Za izbore u Bosni trebalo je prije ako se nevaram 15.000 KM da bi se kandidirao. Znaci moras platit veliku sumu novca za kandidaturu, da budes samo na listi, a to nije garancija da ce te izabrati.

To je malom covjeku, ne samo u Bosni, veoma tesko uraditi.

Nazalost odusta od skoro svega, upravo zbog bolesti, ali nisam ni podrske imao, nista, pa i zbog toga. Ali kazem od naroda svog, i naseg naroda i domovine ne treba odustati.

Ali to je samo moje neko razmisljanje. Kazem uvijek neznaci da sam upravu.
User avatar
kokakolas
Posts: 1441
Joined: 15/03/2008 21:35

#11094 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kokakolas »

Potesko je gledati i slusati MZ kako u nekoliko navrata priznaje da je stvaranje RS-a u BiH bila kardinalna greska koju nikad ne smiju vise ponoviti, sve dok nas ostavljaju da se sami gusimo u sranju kojeg su oni napravili
mishic
Posts: 6248
Joined: 28/04/2011 16:29

#11096 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mishic »

Schmidt razgovarao s Brnabić: Beograd vidi kao iskrenog saradnika i prijatelja

Šmit sve više potvrđuje da on slabo "vidi"! O "iskrenosti" takvih "saradnika i prijatelja" da i ne govorimo.
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#11097 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Nije tek tako otisao u Srbiju na sastanak, udovoljio Zagrebu sa izbornim sad ce Beogradu sa imovinom.
Last edited by DonieBrasco on 02/02/2023 13:36, edited 1 time in total.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#11098 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

kokakolas wrote: 01/02/2023 13:58 Potesko je gledati i slusati MZ kako u nekoliko navrata priznaje da je stvaranje RS-a u BiH bila kardinalna greska koju nikad ne smiju vise ponoviti, sve dok nas ostavljaju da se sami gusimo u sranju kojeg su oni napravili
Imaš na forumu ustaljeno mišljenje da je rs stvorio Alija. Bilo mu dosadno pa reče karadžiću jedan dan, onako iz čista mira: "evo ti pola Bosne" a Zapad to nije htio, molili ga, kumili ga, nemoj Alija, preklinjali ga zapadnjaci, ali Alijina želja da stvori rs je bila jednostavno prevelika. Butros Butros Gali, Yasushi Akashi, svi oni objektivni engleski i francuski političari koji uopšte nisu puhali u istu tikvu sa miloševićem, već nam se samo tako činilo, svi ga oni odgovarali, ali bez rezultata. "Džabe ste krečili", reče njima on i stvori rs.

Poslije tog argumenta slijedi forumaška klasika da se bošnjačka avlija mora dobro pomest, jer svi problemi BiH su u njoj, dok izvan bošnjačke avlije, teče sami med i mlijeko, ma dejtonski raj, gdje se sve iz deytonskog sporazuma ispoštovalo do najsitnijeg detalja. Zapad dao sve od sebe da deytonska BiH profunkcioniše ali jednostavno ne ide, bošnjačka avlija nepopustljiva, a toliko joj zapad puta izlazio u susret.

I naravno forumski završni argument, kako se mora udovoljavati drugim avlijama, radi "relaksacije" odnosa, to traže i zapadnjaci, a oni nas ne bi nikada zajebali, gluho bilo, ljudi onolike deklaracije i rezolucije o Srebrenici usvojili.

Pa dali su nam zapadnjaci i nov Izborni Zakon, pravičan i pošten, uopšte nije segregacijski i aparthejdski, samo tako izgleda na prvu, pa i na drugu, možda i na treću, ali nije uopšte loš, ima tu dobrih stvari, relaksiraće se odnosi u BiH.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11099 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sanjarko »

Gandalf wrote: 02/02/2023 07:08
kokakolas wrote: 01/02/2023 13:58 Potesko je gledati i slusati MZ kako u nekoliko navrata priznaje da je stvaranje RS-a u BiH bila kardinalna greska koju nikad ne smiju vise ponoviti, sve dok nas ostavljaju da se sami gusimo u sranju kojeg su oni napravili
Imaš na forumu ustaljeno mišljenje da je rs stvorio Alija. Bilo mu dosadno pa reče karadžiću jedan dan, onako iz čista mira: "evo ti pola Bosne" a Zapad to nije htio, molili ga, kumili ga, nemoj Alija, preklinjali ga zapadnjaci, ali Alijina želja da stvori rs je bila jednostavno prevelika. Butros Butros Gali, Yasushi Akashi, svi oni objektivni engleski i francuski političari koji uopšte nisu puhali u istu tikvu sa miloševićem, već nam se samo tako činilo, svi ga oni odgovarali, ali bez rezultata. "Džabe ste krečili", reče njima on i stvori rs.

Poslije tog argumenta slijedi forumaška klasika da se bošnjačka avlija mora dobro pomest, jer svi problemi BiH su u njoj, dok izvan bošnjačke avlije, teče sami med i mlijeko, ma dejtonski raj, gdje se sve iz deytonskog sporazuma ispoštovalo do najsitnijeg detalja. Zapad dao sve od sebe da deytonska BiH profunkcioniše ali jednostavno ne ide, bošnjačka avlija nepopustljiva, a toliko joj zapad puta izlazio u susret.

I naravno forumski završni argument, kako se mora udovoljavati drugim avlijama, radi "relaksacije" odnosa, to traže i zapadnjaci, a oni nas ne bi nikada zajebali, gluho bilo, ljudi onolike deklaracije i rezolucije o Srebrenici usvojili.

Pa dali su nam zapadnjaci i nov Izborni Zakon, pravičan i pošten, uopšte nije segregacijski i aparthejdski, samo tako izgleda na prvu, pa i na drugu, možda i na treću, ali nije uopšte loš, ima tu dobrih stvari, relaksiraće se odnosi u BiH.
:kakoste:
Post Reply