Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1926 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Black swan wrote: 15/09/2021 22:11 Krizar

Sta kazu procurilo da ce zabraniti komsi i izetbegu daljnje takmicenje
:lol:
Malo je to jer nakon Komšića i Izetbegovića će se na poziciji opet naći njihovi politički klonovi.
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#1927 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by p206 »

Novak20 wrote: 15/09/2021 22:59
Black swan wrote: 15/09/2021 22:11 Krizar

Sta kazu procurilo da ce zabraniti komsi i izetbegu daljnje takmicenje
:lol:
Malo je to jer nakon Komšića i Izetbegovića će se na poziciji opet naći njihovi politički klonovi.
da vas utješim, neće... doći će neki koji će biti manje merhametli
DonieBrasco
Posts: 15382
Joined: 31/08/2016 16:09

#1928 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Morat ce se ovdje umjesati EU, SAD, svi ti strani kurcevi faktori oko odluke u vezi IZ nadam se za cijelu BiH ne samo FBiH, uz domaci sveti brastki trio SDA, HDZ, SNSD.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1929 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

Da, tacno, ovo potpisujem. No, kakvo je realno stanje? Stanje danas? Je li se ista promijenilo? Koliko vidim nista. Nekima se mozda nece svidjeti, no notorna je cinjenica da je Republika Srpska prihvatila i ponudila rjesenje/izlaz u smislu izvrsenja Sejdic/Finci, tako sto je predlozila da se u odnosu na RS relevantni ustavni tekst izmijeni tako da glasi (parafrazirano): sa teritorije RS bira se jedan clan- dakle bez naznake etnicke pripadnosti. Medjutim Federacija BiH je odbila ovo i nije predlozila nista konkretno. Mislim da se ovdje ne treba igrati igre "ko je kriv", jer se time nista ne rjesava, vec da treba traziti rjesenje koje ce biti zadovoljavajuce za sve. Realno, da li je to moguce? Mislim da nije-u BiH je i dalje je kljucno pitanje "kojem narodu pripadam, za njega (koga) glasam", a gradjanska opcija- ona masa (nadam se ona kriticna, sposobna da brojnoscu istih glasova "stvari" okrene) cuti, mrtva...
Moje poimanje gradjanskog je da je rijec o gradjaninu/drzavljaninu/drzavljanki BiH, kojem/kojoj nije vazno kojem se narodu pripada, da li se i kojem bogu moli, i koji cijeni druge i trazi da bude cijenjen po sposobnostima, narocito onoj da i druge, koji nisu tako "gradjanski", jednako cijeni i postuje.

U Federaciji BiH, sacuvaj me boze gradjanstine koju proklamuje klan SDA+sateliti, u RS sacuvaj me boze "nacionalnog boljitka, prednosti" koju proklamuje klika SNSD+sateliti.
I gdje sam-gdje smo, na kraju? Jedni gledaju u OHR i svijet, drugi preko Drine..Svakog ljeta u moj grad dodje dijaspora, filozofira o politickoj situaciji u BiH, a kad ih pitam -jesi li izisao na prosle izbore ili hoces li izaci na naredne.. muk..Koliko stotina hiljada nasih drzavljana zivi u inostranstvu? Neka je samo 1/3 ili 1/4 podobna, spremna glasati i stvarno glasa, taj broj moze prebaciti jezicak na vagi. Ovamo ili onamo.
Ako ćemo biti realni BiH se temelji na 3 temeljna naroda.
Gdje smo danas?
Komšić obnaša 3 mandat ( 12 godina) izabran glasovima ne hrvata. U Domu naroda kluba Hrvata 1/4 popunjena ne Hrvatima, a u Ostalima samo Bošnjacima.

Gdje smo danas!?
Na poziciji na kojoj s o bili 1995. Bošnjaci pokušavaju preuzeti Federaciji a zatim krenuti na RS, Srbi koriste situaciju da ojačaju RS, Hrvati se doslovno koprcaju.

Ne možeš pričati o građanskoj državi i onda doći u Mostar tražiti antigrađanski model.


Svi ćemo reći dokle taj više nacionalizam, svi smo isti, ljubav... Peace..... Al ipak će nacionalne stranežke dobiti na izborima. Uostalom, koja to stranka nije nacionalna.
Za mene stranka koja ima podršku u Banja Luci, Širokom Brijegu i Sarajevu je građanska odnosno antonacionalna stranka.

Za mene nije antonacionalna stranka koja postavi Srđana a glasove dobiva gdje žive samo Bošnjaci.
Ministrica kulture FBiH je osoba srpske nacionalnosti ali iz HDZ-a. I sad bi ja trebao reći da je HDZ multetnička stranka. Jest malo sutra..
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#1930 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by p206 »

DonieBrasco wrote: 15/09/2021 23:02 Morat ce se ovdje umjesati EU, SAD, svi ti strani kurcevi faktori oko odluke u vezi IZ nadam se za cijelu BiH ne samo FBiH, uz domaci sveti brastki trio SDA, HDZ, SNSD.
nek urade ono što pričaju funkcionalnost bla bla i ono što su im njihovi sudovi presudili

nek budu jednom dosljedni u onome što govore, mislim na EU..

dosta su 4 godine ljudi krvarili u Hrvatskoj i ovdje jer nisu znali šta hoće a nisu dali da rat stane iako su to mogli
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1931 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

p206 wrote: 15/09/2021 23:02
Novak20 wrote: 15/09/2021 22:59

Malo je to jer nakon Komšića i Izetbegovića će se na poziciji opet naći njihovi politički klonovi.
da vas utješim, neće... doći će neki koji će biti manje merhametli
Možda hoće, a možda i neće.
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#1932 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by p206 »

Novak20 wrote: 15/09/2021 23:17
p206 wrote: 15/09/2021 23:02

da vas utješim, neće... doći će neki koji će biti manje merhametli
Možda hoće, a možda i neće.
to je jedina stvar za koju se mogu složiti sa Dodikom da su mlađe generacije gore što se tiče netolerancije, nažalost.
inače ovo ovdje se može srediti da bude kako treba za jednu sedmicu samo da hoće,jer su "lideri" toliko u kriminalu da ih mogu ucjenjivati kako hoće
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#1933 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

kuli1961 wrote: 15/09/2021 22:03
Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 15/09/2021 19:48

Morali bi da imaju, samo treba citati orginalni DS, a ne tri prevedena po zelji cobana triju stada.

Gradjani i ostali su "konstituenti" jednako kao i Bosnjaci, Srbi i Hrvati, pa su time i "konstitutivni" koa i tri etnicka stada.

Ova prevara sa prijevodom "konstituenta" u "konstitutivni" bi trebala biti jedan od prioritetnih zahtjeva svih probosanski orijentiranih pojedinaca i grupa.

Gradjanske i probosanske stranke bi morale jasno i glasno insistirati na tome kod VP, a posebno kod amerikanaca. 8-)
Mozda bi se vidjelo na kraju ovog tunela, kada bi zaista bilo ovako kako clan @Ima Bosne_Bice Bosne pise.
Medjutim, cini mi se da nije bas tako. Upravo citanjem izvornika na engleskom, koji doslovno glasi:
"Bosniacs, Croats, and Serbs, as constituent peoples (along with Others), and citizens of Bosnia and Herzegovina..."
uz moje skromno znanje tog jezika, mi govori:
Bosnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (zajedno sa Ostalima) i gradjani BiH..."
Ne treba biti veliki znalac pa zakljuciti da iz ove jezicko-politicke sintagme slijedi da su samo B,H,S konstitutivni, a ne i Ostali, niti gradjani. To ima logike, jer pod pojam Ostali spadaju svi ostali/drugi/nepomenuti narodi (npr. Crnogorci, Slovenci, Rusini, Makedonci, Ukrajinci, itd itd). Takodje, gradjani ne mogu biti konstitutivni, vec samo narodi. No, u pravima i obavezama, BHS narodi, Ostali i gradjani su jednaki. Dakle, Ostali i gradjani su jednaki sa BHS narodima, ali nisu nisu konstitutivni.

Da su hjeli reci da su konstitutivni, stajalo bi "...as constitutive peoples...", a ne "...as constituent peoples...". U engleskom te dvije rijeci nemaju isto znacenje u sirem smislu onogo sto se zeli reci. Nazolost, neko je to u DS prevo kao "kostitutivan/i" bez ulazenja u te engleske varijacije znacenja.
Nisam ni ja neki poznavalac engleskog jezika, ali sam se raspitivao kod predavaca engleskog jezika na koledzima, ovdje u USA. Upravo sam od njih dobio potvrdu da ove dvije kostrukcije rijeci u datoj recenici nemaju isto znacenje jer "...as constitutive..." ima znacenje "kao konstitutivni (valjda konstitutivni, ustavni) ", a "...as constituent..." je u znacenju "kao sastavni dio (necega, valjda BiH)".
Jbg, ako je tako onda je velika razlika. 8-)
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#1934 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by meridiyan »

Ma nije moguce! Ko ce onda Bosnu braniti?
Ured Visokog predstavnika u BiH, odnosno novi Visoki predstavnik za BiH Christian Scmidt, prema diplomatskim izvorima portala Tuzla Press, uskoro će obznaniti odluku kojom će se broj mandata u Predsjedništvu BiH ograničiti na dva.

Tom odlukom, dakle, Željko Komšić i Bakir Izetbegović u predstojećem izbornom ciklusu se neće moći kandidirati.

Do sada je bilo moguće da poslije dva mandata članovi Predsjedništva BiH apstiniraju četiri godine, a potom se ponovno kandidiraju. Nakon odluke Schmidta, koja će navodno uskoro biti priopćena, to više neće biti moguće

Ovakva odluka dolazi jer je Schmidt skeptičan oko postizanja dogovora o izmjenama Izbornog zakona.

Također, Schmidt će vrlo vjerovatno donijeti i odluku da se na predstojećim općim izborima 2022. godine glasa elektronskim putem, prenosi Tuzla Press.
User avatar
Truba
Posts: 81615
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1935 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Tooo lutko
Dodo covke i radoncic u pretsijetnistvu
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#1936 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Black swan wrote: 15/09/2021 23:42 Tooo lutko
Dodo covke i radoncic u pretsijetnistvu
Evo Jure i Bobana, a evo i treceg. :lol: :lol: :lol: :lol:
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#1937 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by bhnapoleon1 »

meridiyan wrote: 15/09/2021 23:40 Ma nije moguce! Ko ce onda Bosnu braniti?
Ured Visokog predstavnika u BiH, odnosno novi Visoki predstavnik za BiH Christian Scmidt, prema diplomatskim izvorima portala Tuzla Press, uskoro će obznaniti odluku kojom će se broj mandata u Predsjedništvu BiH ograničiti na dva.

Tom odlukom, dakle, Željko Komšić i Bakir Izetbegović u predstojećem izbornom ciklusu se neće moći kandidirati.

Do sada je bilo moguće da poslije dva mandata članovi Predsjedništva BiH apstiniraju četiri godine, a potom se ponovno kandidiraju. Nakon odluke Schmidta, koja će navodno uskoro biti priopćena, to više neće biti moguće

Ovakva odluka dolazi jer je Schmidt skeptičan oko postizanja dogovora o izmjenama Izbornog zakona.

Također, Schmidt će vrlo vjerovatno donijeti i odluku da se na predstojećim općim izborima 2022. godine glasa elektronskim putem, prenosi Tuzla Press.
Po meni ok odluka, postoji ogroman bazen patriotski nastrojenih hrvata koji se mogu izabrati umjesto jugoslovena čovića
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#1938 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nebozemlja »

Pa ovo je odlična vijest, pogotovo dio o elektronskom glasanju!
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#1939 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by bingov buraz »

meridiyan wrote: 15/09/2021 23:40 Ma nije moguce! Ko ce onda Bosnu braniti?
Ured Visokog predstavnika u BiH, odnosno novi Visoki predstavnik za BiH Christian Scmidt, prema diplomatskim izvorima portala Tuzla Press, uskoro će obznaniti odluku kojom će se broj mandata u Predsjedništvu BiH ograničiti na dva.

Tom odlukom, dakle, Željko Komšić i Bakir Izetbegović u predstojećem izbornom ciklusu se neće moći kandidirati.

Do sada je bilo moguće da poslije dva mandata članovi Predsjedništva BiH apstiniraju četiri godine, a potom se ponovno kandidiraju. Nakon odluke Schmidta, koja će navodno uskoro biti priopćena, to više neće biti moguće

Ovakva odluka dolazi jer je Schmidt skeptičan oko postizanja dogovora o izmjenama Izbornog zakona.

Također, Schmidt će vrlo vjerovatno donijeti i odluku da se na predstojećim općim izborima 2022. godine glasa elektronskim putem, prenosi Tuzla Press.
Razumna odluka,pozdravljam.
Elektronsko glasanje još bolja.
tutku
Posts: 1345
Joined: 18/06/2011 12:10

#1940 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tutku »

meridiyan wrote: 15/09/2021 23:40 Ma nije moguce! Ko ce onda Bosnu braniti?
Ured Visokog predstavnika u BiH, odnosno novi Visoki predstavnik za BiH Christian Scmidt, prema diplomatskim izvorima portala Tuzla Press, uskoro će obznaniti odluku kojom će se broj mandata u Predsjedništvu BiH ograničiti na dva.

Tom odlukom, dakle, Željko Komšić i Bakir Izetbegović u predstojećem izbornom ciklusu se neće moći kandidirati.

Do sada je bilo moguće da poslije dva mandata članovi Predsjedništva BiH apstiniraju četiri godine, a potom se ponovno kandidiraju. Nakon odluke Schmidta, koja će navodno uskoro biti priopćena, to više neće biti moguće

Ovakva odluka dolazi jer je Schmidt skeptičan oko postizanja dogovora o izmjenama Izbornog zakona.

Također, Schmidt će vrlo vjerovatno donijeti i odluku da se na predstojećim općim izborima 2022. godine glasa elektronskim putem, prenosi Tuzla Press.
Ova odluka mora obuhvatiti i Covica obzirom da je dva puta vec imenovan. Sta znaci *poslije dva mandata*,Covic je bio u dva mandata, bez toga ovo je pogresan pristup. Ne mogu ni bakir ni komsic ni covic, a dodik naravno politicka eliminacija. Tek takva odluka bi imala nekog smisla.
Last edited by tutku on 16/09/2021 00:00, edited 1 time in total.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1941 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sehohari »

To opet ne prolazi na sudu...

Jedino ako je kompromis da Komšić bude do 2030. godine.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24784
Joined: 08/09/2005 20:08

#1942 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Kaze Bake ne moze vise u predsjednistvo?


Image
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1943 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1944 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

¤ jelena ¤ wrote: 15/09/2021 20:38
General War wrote: 15/09/2021 17:40

:thumbup:
Ovo je sve go uhljup...
Taman tako....

...go uhljup do uhljupa....kojeg ni najgorim dušmanima ne bih poželjela.
Image
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1945 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

meridiyan wrote: 15/09/2021 23:40 Ma nije moguce! Ko ce onda Bosnu braniti?
Ured Visokog predstavnika u BiH, odnosno novi Visoki predstavnik za BiH Christian Scmidt, prema diplomatskim izvorima portala Tuzla Press,
Ozbiljan neki izvor. :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1946 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dale cooper »

Isti izvor govori i da će Rifat biti maknut iz kuhinje. :D
DonieBrasco
Posts: 15382
Joined: 31/08/2016 16:09

#1947 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Ured Visokog predstavnika u BiH, odnosno novi Visoki predstavnik za BiH Christian Scmidt, prema diplomatskim izvorima portala Tuzla Press, uskoro će obznaniti odluku kojom će se broj mandata u Predsjedništvu BiH ograničiti na dva.

Također, Schmidt će vrlo vjerovatno donijeti i odluku da se na predstojećim općim izborima 2022. godine glasa elektronskim putem, prenosi Tuzla Press.
Znaci rezultati izbora jako brzo a ne da se kojekavi stabovi cekaju, vrece i kamioni glasova, varanje i na kraju namjesteni izbori. :izet:
Last edited by DonieBrasco on 16/09/2021 00:12, edited 2 times in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1948 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

ako te pitaju wrote: 15/09/2021 23:08
Da, tacno, ovo potpisujem. No, kakvo je realno stanje? Stanje danas? Je li se ista promijenilo? Koliko vidim nista. Nekima se mozda nece svidjeti, no notorna je cinjenica da je Republika Srpska prihvatila i ponudila rjesenje/izlaz u smislu izvrsenja Sejdic/Finci, tako sto je predlozila da se u odnosu na RS relevantni ustavni tekst izmijeni tako da glasi (parafrazirano): sa teritorije RS bira se jedan clan- dakle bez naznake etnicke pripadnosti. Medjutim Federacija BiH je odbila ovo i nije predlozila nista konkretno. Mislim da se ovdje ne treba igrati igre "ko je kriv", jer se time nista ne rjesava, vec da treba traziti rjesenje koje ce biti zadovoljavajuce za sve. Realno, da li je to moguce? Mislim da nije-u BiH je i dalje je kljucno pitanje "kojem narodu pripadam, za njega (koga) glasam", a gradjanska opcija- ona masa (nadam se ona kriticna, sposobna da brojnoscu istih glasova "stvari" okrene) cuti, mrtva...
Moje poimanje gradjanskog je da je rijec o gradjaninu/drzavljaninu/drzavljanki BiH, kojem/kojoj nije vazno kojem se narodu pripada, da li se i kojem bogu moli, i koji cijeni druge i trazi da bude cijenjen po sposobnostima, narocito onoj da i druge, koji nisu tako "gradjanski", jednako cijeni i postuje.

U Federaciji BiH, sacuvaj me boze gradjanstine koju proklamuje klan SDA+sateliti, u RS sacuvaj me boze "nacionalnog boljitka, prednosti" koju proklamuje klika SNSD+sateliti.
I gdje sam-gdje smo, na kraju? Jedni gledaju u OHR i svijet, drugi preko Drine..Svakog ljeta u moj grad dodje dijaspora, filozofira o politickoj situaciji u BiH, a kad ih pitam -jesi li izisao na prosle izbore ili hoces li izaci na naredne.. muk..Koliko stotina hiljada nasih drzavljana zivi u inostranstvu? Neka je samo 1/3 ili 1/4 podobna, spremna glasati i stvarno glasa, taj broj moze prebaciti jezicak na vagi. Ovamo ili onamo.
Ako ćemo biti realni BiH se temelji na 3 temeljna naroda.
Gdje smo danas?
Komšić obnaša 3 mandat ( 12 godina) izabran glasovima ne hrvata. U Domu naroda kluba Hrvata 1/4 popunjena ne Hrvatima, a u Ostalima samo Bošnjacima.

Gdje smo danas!?
Na poziciji na kojoj s o bili 1995. Bošnjaci pokušavaju preuzeti Federaciji a zatim krenuti na RS, Srbi koriste situaciju da ojačaju RS, Hrvati se doslovno koprcaju.

Ne možeš pričati o građanskoj državi i onda doći u Mostar tražiti antigrađanski model.



Svi ćemo reći dokle taj više nacionalizam, svi smo isti, ljubav... Peace..... Al ipak će nacionalne stranežke dobiti na izborima. Uostalom, koja to stranka nije nacionalna.
Za mene stranka koja ima podršku u Banja Luci, Širokom Brijegu i Sarajevu je građanska odnosno antonacionalna stranka.

Za mene nije antonacionalna stranka koja postavi Srđana a glasove dobiva gdje žive samo Bošnjaci.
Ministrica kulture FBiH je osoba srpske nacionalnosti ali iz HDZ-a. I sad bi ja trebao reći da je HDZ multetnička stranka. Jest malo sutra..
Image
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#1949 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by meridiyan »

bhnapoleon1 wrote: 15/09/2021 23:50
meridiyan wrote: 15/09/2021 23:40 Ma nije moguce! Ko ce onda Bosnu braniti?

Po meni ok odluka, postoji ogroman bazen patriotski nastrojenih hrvata koji se mogu izabrati umjesto jugoslovena čovića
Upravo tako. :thumbup:
DonieBrasco
Posts: 15382
Joined: 31/08/2016 16:09

#1950 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Elektronsko glasanje je kraj SDA, HDZ, SNSD !

Ali pod uslovom da se nadzor i pracenje izbora uredi !

Posebna prica dijaspora. :-)
Post Reply