Da li je rs genocidna tvorevina?

Post Reply

Da li je rs genocidna tvorevina?

Da
138
86%
Ne
23
14%
 
Total votes: 161

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#201 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Bloo »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:05 Samo u "svojim" sredinama se osjecamo potpuni slobodno i to je stanje na terenu zadnjih 26 godina
Osim u "mešanim" sredinama...tu se svi osjećaju nesigurno?
Šta ćemo sa Ostalim (znaš ona kategorija navedena u Ustavu uz Srbe, Hrvate i Bošnjake, a nisu klasificirani kao manjina)?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#202 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

Goran1987 wrote: 31/07/2021 22:58
mirsek wrote: 31/07/2021 17:02
Hvala na odgovoru.
Ne, ja ne trazim veca prava za Bosnjake samo kazem da bi s obzirom na masovne zlocine pocinjene nad njima to bilo sasvim logicna stvar da bi se zastitili od buducih zlocina.
Ali ne moraju to traziti, evo reci cu i da ne trebaju to traziti.
Ali mogu traziti i trebaju traziti demokratsko drustvo, ravnopravnost svih gradjana sa svim svojim pravima.
Srbi ako imaju strah suocavanja sa svojim djelima kao i njihovim posljedicama neka smognu snage i suoce se, to ce biti dobro za buducnost, bolje nego negiranje zlocina i drugih skupina , vrijedanje, omalovazavanje i stavljanje soli na ranu jer bas sa takvim ponasanjem ce sebi stvoriti tlo za buduce sukobe gdje niko skoro nece imati razumijevanja za njihovu stranu u tom sukobu.
Demokratsko drustvo se moglo traziti i u sklopu krnje Jugoslavije pa sto nije. Svi se vadimo na demokratiju kad smo u vecini, suplja. Da li su srpske zrtve manje vrijedne, da li njih iko uvazava. Cemu Srbi imaju da se nadaju sa narativom da su za sve oni krivi...
Da se i ja malo ukljucim:
-Nisu bas srbi ostavili dojam u BiH sa Arkanom, Seseljom i inim sa onim narativom i vragolijama po hrvatskoj...citav raspad jugoslavije je tada svima odgovarao...srbi kao zrtve predhonih ratova nebi ( ovi u ime srba) smjeli raditi ono sto na drugoj strani pamte prema zlocinima prema njima.
- Realnos pokazuje da srbi kao sto vidis su u najvisim pozicijama zakonodavne i izvrsne vlasti u ovoj BiH, stvar je u priznavanju gresaka i otklona prema zlocincima..presude su tu, priznao ih ili ne..znaci stvar elementarnog postivanja.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#203 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by zrakomlat »

SaraFina wrote: 01/08/2021 00:01
Goran1987 wrote: 31/07/2021 22:54

Stvarno izvini al sa osobama koje ne zive u BIH niti placaju porez ovdje ne zelim da polemisem.
Nemoj zezati? Ni ja sa osobama koje pokušavaju relativizirati dogadjanja devedesetih. Ali imala sam potrebu da i lijepo upakovani relativizaciju razbucam ko bugarsku skupštinu. Očigledno si dugo pratio forum, prije registracije i vidiš urednu evidenciju ko je u BiH i ko plaća porez. Na kraju kakve to veze ima i po kom osnovu je relevantno za ovu temu? Sudionik sam ratnih stradanja. Osobno. 🙄
Vesićev imenjak namjerno zanemaruje činjenicu da mnogi porez ne plaćaju u BiH jer su bježeći od noža završili u stranim zemljama a mnogi i ispod zemlje.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#204 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by BHCluster »

Kako to da bosanski jezik iskazuje pretenziju na citavu drzavu a srpski jezik ne?
User avatar
Skijaš
Posts: 12609
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#205 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Skijaš »

toska wrote: 31/07/2021 23:58
Skijaš wrote: 31/07/2021 23:52

Hrvatska, Hrvati i Bosnjaci postoje samo zbog plemenitosti dovoljnog broja Srba koji su izabrali bratstvo i jedinstvo a Hrvata Josipa za vodju.
kako misliš, da ih četnici nisu sve pobili ?
Veci dio Hrvatske i citava BiH bi bili u okviru Srbije, Hrvati bi na tom prostoru bili manjina bez politickog utjecaja a Bosnjaci koji se ne bi izjasnjavali samo kao Srbi bi bili Srbi islamske vjeroispovjesti ...
To bi nakon NDH bio sasvim realan scenario, medjutim ogroman broj Srba u onakvoj atmosferi prihvata bratstvo, jedinstvo i Hrvata s jakim naglaskom za vodju za kojeg su spremni poginuti.
Goran1987
Posts: 56
Joined: 31/07/2021 14:53

#206 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Goran1987 »

mirsek wrote: 31/07/2021 23:52
Goran1987 wrote: 31/07/2021 23:18

Da li zivite u BIH i da li placate ovdje poreze?Iskreno je pitanje samo da znam da li da polemisem.


Koliko god zvucalo ruzno za vas, Srbi kao narod koji je izgubio 30% stanovnistva u 1 svjetskom ratu i oko 10% do 15% 2 svjetskom ratu da bi izborio slobodu za narode na ovom podneblju jer bi mnogi bili okupirani i ne bi se otcjepili da nije bilo Jugoslavije, smatraju da imaju pravo na samoupravu.

To "pravo" ste izgubili sa cinjenjem masovnih zlocina, etnickog ciscenja,unistenja skoro svih vjerkih objekata i genocida da bi stvorili RS. Srbi imaju samoupravu u Srbiji.
Da se radilo pametnije, nisu radili svi nabrojani zlocini mozda bi se izvukli sa "smatranjem da imate pravo".
Sad se moraju platiti posljedice zlocina zbog sprovodjenja tog prava u proteklom ratu.
Znaci postoje 3 opcije,
1.pristati na postivanje dejtona, odluka visokog predstavnika, ustava i zakona kao i demokratski uredjenje po evropskim propisima i pravima
2.odseliti u Srbiju
3. pokusati na silu da se sprovede samouprava pa oni koji prezive sukobe opet da odsele za Srbiju.
Nikakav ja masovni zlocin nisam ucinio, imao 7 godina tada. Ne zelim da zivim u drzavi kojoj stranac nametne sta hoce kad mu se digne.

Ne zelim da zivim u u drzavi gdje je sistem jedan covjek, jedan glas kad sam manjina a imam istorijsko i svako pravo kao i vecina.

Zasto bih selio u Srbiju, bio dvaput kao i u Sarajevu, isto mi strano?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#207 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

zrakomlat wrote: 31/07/2021 23:10
Goran1987 wrote: 31/07/2021 23:06

Pozdrav, ponovo cu iskreno pa makar i zvucalo ruzno. Po mom misljenju a dajem za pravo da grijesim, Sarajevo se drzalo u okruzenju da bi se brojcana nadmoc koju su Bosnjaci imali negirala. Ponovo u datim trenutcima idioti dodji do izrazaja.

Da li je nacin na koji je to radjeno pogresan, po meni apsolutno jeste. Ako se islo na zauzimanje, trebalo je da se zauzme odmah, sto se apsolutno moglo, da se htjelo. Islo se na to da se drzi teritorij koji se smatrao "srpskim" dok ne dodje do pregovora.
Ne kontam, što se nije zauzelo kad se moglo? Pa da je zauzeto, dobili bi puno više nego pregovorima. Sarajevo u svakom smislu vrijedi puno više od same teritorije određene kvadrature. Da je palo Sarajevo, nebi bilo ni BiH.
Kad je igman pao, nato je zaprijetio srbima da se povuku..tamam posla da ako padne sarajevo da nema ni bosne...nije sarajevo samo bosna :-) Drzava se gubi kad se potpise kapitulacija a ne ako grad padne.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#208 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by zrakomlat »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:08
zrakomlat wrote: 31/07/2021 23:36

Majstore, u Srbiji djeca uče bosanski jezik, u tzv rs to pravo nemaju. Seljačina na mjestu načelnika Srebrenice skida baner s bajramskom čestitkom. A to su samo dva od milion primjera iz manjeg, dvodjelnog entiteta.
U Srbiji Bosanski ne znaci mnogo u BIH iskazuje pretenziju na citavu drzavu.

Ili cemo se praviti naivni....
Ti se praviš naivan. U čemu je problem da u manjem entitetu Srbi uče srpski a Bošnjaci bosanski. Zašto se to ne dozvoljava?
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#209 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by zrakomlat »

General War wrote: 01/08/2021 00:14
zrakomlat wrote: 31/07/2021 23:10

Ne kontam, što se nije zauzelo kad se moglo? Pa da je zauzeto, dobili bi puno više nego pregovorima. Sarajevo u svakom smislu vrijedi puno više od same teritorije određene kvadrature. Da je palo Sarajevo, nebi bilo ni BiH.
Kad je igman pao, nato je zaprijetio srbima da se povuku..tamam posla da ako padne sarajevo da nema ni bosne...nije sarajevo samo bosna :-) Drzava se gubi kad se potpise kapitulacija a ne ako grad padne.
Glavni grad ipak ima težinu veću od ostalih gradova. Nisam ja iz Sarajeva. Ja sam bio opkoljen u Mostaru.
Last edited by zrakomlat on 01/08/2021 00:17, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#210 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by SaraFina »

zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:11
SaraFina wrote: 01/08/2021 00:01

Nemoj zezati? Ni ja sa osobama koje pokušavaju relativizirati dogadjanja devedesetih. Ali imala sam potrebu da i lijepo upakovani relativizaciju razbucam ko bugarsku skupštinu. Očigledno si dugo pratio forum, prije registracije i vidiš urednu evidenciju ko je u BiH i ko plaća porez. Na kraju kakve to veze ima i po kom osnovu je relevantno za ovu temu? Sudionik sam ratnih stradanja. Osobno. 🙄
Vesićev imenjak namjerno zanemaruje činjenicu da mnogi porez ne plaćaju u BiH jer su bježeći od noža završili u stranim zemljama a mnogi i ispod zemlje.
Izmedju ostalog i to. Jer veliki dio bosanskohercegovačke dijaspore upravo je zbog velikosrpske politike i završio van BiH. I sada bi neko oduzeo pravo takvim osobama da postaju i učestvuju u diskusiji. Totalno plitko i bez ikakvog osnova.
No eto ja sam prezivjela kao dijete opsadu. I spadam u drugu kategoriju dijaspore. Onu poslojeratnu. Ima nas raznih :)
Goran1987
Posts: 56
Joined: 31/07/2021 14:53

#211 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Goran1987 »

zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:11
SaraFina wrote: 01/08/2021 00:01

Nemoj zezati? Ni ja sa osobama koje pokušavaju relativizirati dogadjanja devedesetih. Ali imala sam potrebu da i lijepo upakovani relativizaciju razbucam ko bugarsku skupštinu. Očigledno si dugo pratio forum, prije registracije i vidiš urednu evidenciju ko je u BiH i ko plaća porez. Na kraju kakve to veze ima i po kom osnovu je relevantno za ovu temu? Sudionik sam ratnih stradanja. Osobno. 🙄
Vesićev imenjak namjerno zanemaruje činjenicu da mnogi porez ne plaćaju u BiH jer su bježeći od noža završili u stranim zemljama a mnogi i ispod zemlje.
Ja sa tim imam veze, kako?

Sa Srbima koji ne zive ovdje ne raspravljam o buducnosti OVDJE, zasto bih sa Bosnjacima. Dijaspora zivi apsolutno u svom svijetu i samo ga silji da se ovdje odigraju produzetci, naravno dok oni nisu tu....
User avatar
Skijaš
Posts: 12609
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#212 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Skijaš »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:05
Skijaš wrote: 31/07/2021 23:32

Zato sto se Bosnjaci ocigledno ne mire sa tvojim stavom da evo recimo Srebrenica nije i njihova. Uostalom, to nije ni ustavna kategorija jer su tri naroda konstitutivni na tlu citave drzave. Pazi, to sto se ti odrices Drvara ili Mostara ne obavezuje Bosnjake da se odricu Prijedora ili Bratunca. Zasto bi?
Napisah duzi komentar al se ugasi telefon. U sustini da li drugi narodi imaju isti tretman u suprotnim sredinama...
To je ustavna kategorija, tri su naroda konstitutivni na tlu citave drzave i ako se to negdje krsi, to treba uskladiti a Ustavom. Uzmi za primjer Distrikt Brcko, kako je identitet tog distrikta nepravedan prema Srbima ? Ili Bosnjacima ? Ili Hrvatima ?
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#213 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by zrakomlat »

SaraFina wrote: 01/08/2021 00:16
zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:11

Vesićev imenjak namjerno zanemaruje činjenicu da mnogi porez ne plaćaju u BiH jer su bježeći od noža završili u stranim zemljama a mnogi i ispod zemlje.
Izmedju ostalog i to. Jer veliki dio bosanskohercegovačke dijaspore upravo je zbog velikosrpske politike i završio van BiH. I sada bi neko oduzeo pravo takvim osobama da postaju i učestvuju u diskusiji. Totalno plitko i bez ikakvog osnova.
No eto ja sam prezivjela kao dijete opsadu. I spadam u drugu kategoriju dijaspore. Onu poslojeratnu. Ima nas raznih :)
Naviklo oduzimati prava tj vidjelo od svojih predstavnika.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#214 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by zrakomlat »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:17
zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:11

Vesićev imenjak namjerno zanemaruje činjenicu da mnogi porez ne plaćaju u BiH jer su bježeći od noža završili u stranim zemljama a mnogi i ispod zemlje.
Ja sa tim imam veze, kako?

Sa Srbima koji ne zive ovdje ne raspravljam o buducnosti OVDJE, zasto bih sa Bosnjacima. Dijaspora zivi apsolutno u svom svijetu i samo ga silji da se ovdje odigraju produzetci, naravno dok oni nisu tu....
Ovdje sve ima veze, znaš i sam.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#215 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:11
SaraFina wrote: 01/08/2021 00:01

Nemoj zezati? Ni ja sa osobama koje pokušavaju relativizirati dogadjanja devedesetih. Ali imala sam potrebu da i lijepo upakovani relativizaciju razbucam ko bugarsku skupštinu. Očigledno si dugo pratio forum, prije registracije i vidiš urednu evidenciju ko je u BiH i ko plaća porez. Na kraju kakve to veze ima i po kom osnovu je relevantno za ovu temu? Sudionik sam ratnih stradanja. Osobno. 🙄
Vesićev imenjak namjerno zanemaruje činjenicu da mnogi porez ne plaćaju u BiH jer su bježeći od noža završili u stranim zemljama a mnogi i ispod zemlje.
Cinjenica je da ovdje nepuca vec trideset godina pa mogli su se i vratit ako je bosna prva u srcu, a srbi dobili hiljadu godina zatrvora za one ispod zemlje kako opisa..ja i goran djelimo posljedice istorije, a ne neko ko gleda BiH poslije arbajta i sigurne socijale. 'Vamo pa onda bujrum bistrit politiku.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#216 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:15
General War wrote: 01/08/2021 00:14
Kad je igman pao, nato je zaprijetio srbima da se povuku..tamam posla da ako padne sarajevo da nema ni bosne...nije sarajevo samo bosna :-) Drzava se gubi kad se potpise kapitulacija a ne ako grad padne.
Glavni grad ipak ima težinu veću od ostalih gradova. Nisam ja iz Sarajeva. Ja sam bio opkoljen u Mostaru.
Nebitno, svaka izgubljena teritorija je takticki poraz,od veceg ili manjeg znacaja...samo kapitulacija je znak poraza...srbi i hrvati su kontrolisali preko osamdeset posto teritorije, mislis da je tu Sarajevo nesto bitno kod takve konstalacije snaga?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#217 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by SaraFina »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:17
zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:11

Vesićev imenjak namjerno zanemaruje činjenicu da mnogi porez ne plaćaju u BiH jer su bježeći od noža završili u stranim zemljama a mnogi i ispod zemlje.
Ja sa tim imam veze, kako?

Sa Srbima koji ne zive ovdje ne raspravljam o buducnosti OVDJE, zasto bih sa Bosnjacima. Dijaspora zivi apsolutno u svom svijetu i samo ga silji da se ovdje odigraju produzetci, naravno dok oni nisu tu....
Ja sam mladja od tebe. Ali sam učestvovala na glavnoj tekmi, vjerovao ili ne. Velikosrpski fašizam je trebalo devedesetih poraziti u potpunosti. Po cijenu da nas se desetkuje. Na tumor koji metastazira već godinama Alija nije smio pristati. Nikad. Apsolutno nikad. A tih produžetaka sigurno neće biti. Kojima licitiraš. Demografija i iseljavanje će odigrati gravnu ulogu.
Mani licitacije patriotizmom. Granice su otvorene i žrtvuj komoditet. Iseli se. Kao i ja. Eto te u mojoj poziciji.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#218 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by zrakomlat »

General War wrote: 01/08/2021 00:23
zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:15

Glavni grad ipak ima težinu veću od ostalih gradova. Nisam ja iz Sarajeva. Ja sam bio opkoljen u Mostaru.
Nebitno, svaka izgubljena teritorija je takticki poraz,od veceg ili manjeg znacaja...samo kapitulacija je znak poraza...srbi i hrvati su kontrolisali preko osamdeset posto teritorije, mislis da je tu Sarajevo nesto bitno kod takve konstalacije snaga?
Mislim da jest. Psihološki više za nastavak odbrane tih ostataka. To je neko moje mišljenje i iznosim ga, ne mora značiti da sam u pravu.
Čitao sam negdje da su turci stavili ankaru kao glavni grad umjesto Istanbula baš iz toga razloga, ranjivosti u slučaju neke agresije iz tog smjera, i još neki primjer, ne sjećam se koja država.
Goran1987
Posts: 56
Joined: 31/07/2021 14:53

#219 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Goran1987 »

zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:14
Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:08

U Srbiji Bosanski ne znaci mnogo u BIH iskazuje pretenziju na citavu drzavu.

Ili cemo se praviti naivni....
Ti se praviš naivan. U čemu je problem da u manjem entitetu Srbi uče srpski a Bošnjaci bosanski. Zašto se to ne dozvoljava?
Samo da se razumjemo, ja nemam licno problem i da se zove Bosanski, smatram da je srpski narod i kultura dovoljno ukorjenjen da ga se ne moze asimilovati, ali u drzavi u kojoj se sve vaze nazvati jezik po imenu drzave a ne naroda, naravno da se to gleda sa oprezom u namanju ruku.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#220 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by high_volume »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:13 ... Ne zelim da zivim u drzavi kojoj stranac nametne sta hoce kad mu se digne.
Za ostvarenje te želje prethodno mora biti promijenjen Dayton. A Dodik i njegovi, zapravo svi političari iz RS, čvrsto se drže tog Sporazuma.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#221 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by meridiyan »

Bloo wrote: 01/08/2021 00:08
Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:05 Samo u "svojim" sredinama se osjecamo potpuni slobodno i to je stanje na terenu zadnjih 26 godina
Osim u "mešanim" sredinama...tu se svi osjećaju nesigurno?
Šta ćemo sa Ostalim (znaš ona kategorija navedena u Ustavu uz Srbe, Hrvate i Bošnjake, a nisu klasificirani kao manjina)?
Na 2-3 % niko i ne obraca paznju. :-D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#222 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by SaraFina »

General War wrote: 01/08/2021 00:21
zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:11

Vesićev imenjak namjerno zanemaruje činjenicu da mnogi porez ne plaćaju u BiH jer su bježeći od noža završili u stranim zemljama a mnogi i ispod zemlje.
Cinjenica je da ovdje nepuca vec trideset godina pa mogli su se i vratit ako je bosna prva u srcu, a srbi dobili hiljadu godina zatrvora za one ispod zemlje kako opisa..ja i goran djelimo posljedice istorije, a ne neko ko gleda BiH poslije arbajta i sigurne socijale. 'Vamo pa onda bujrum bistrit politiku.
Pa ne mozes ti ili ovaj novoregistrirani nikom odredjivati mjeru patriotizma. Što ste ostali u BiH. Možda ste nesposobni i nesnalažljivi, neobrazovani, ili zakinuti zanimanjem koje nema prodju na zapadu. Možda imaš 60 godina pa ne mozes nigdje. Možda si na budžetu pa ti se ne ide iz udobnosti.
Uglavnom nigdje u forumskim pravilima ne piše da neko van BiH ne smije postati na politici. Vaši pokušaji diskreditacije ljudi na osnovu mjesta boravka su smiješni. Obzirom na trenutnu situaciju i otvorenost granica te dostupnost svakom ko želi izlazak te mogućnosti. Niste vi znaci nikakve patriote što ste ostali, niti imate neka ekskluzivna prava i beneficije. Si đenerale?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#223 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by daddy-kool »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:28
Samo da se razumjemo, ja nemam licno problem i da se zove Bosanski, smatram da je srpski narod i kultura dovoljno ukorjenjen da ga se ne moze asimilovati, ali u drzavi u kojoj se sve vaze nazvati jezik po imenu drzave a ne naroda, naravno da se to gleda sa oprezom u namanju ruku.
Ovo je već trolanje.
Niti vas ko pita kako će se nazivati jezik, niti je vaše pravo da o tome odlučujete. Možete samo prihvatiti tu činjenicu.

Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#224 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

SaraFina wrote: 01/08/2021 00:25
Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:17
Ja sa tim imam veze, kako?

Sa Srbima koji ne zive ovdje ne raspravljam o buducnosti OVDJE, zasto bih sa Bosnjacima. Dijaspora zivi apsolutno u svom svijetu i samo ga silji da se ovdje odigraju produzetci, naravno dok oni nisu tu....
Ja sam mladja od tebe. Ali sam učestvovala na glavnoj tekmi, vjerovao ili ne. Velikosrpski fašizam je trebalo devedesetih poraziti u potpunosti. Po cijenu da nas se desetkuje. Na tumor koji metastazira već godinama Alija nije smio pristati. Nikad. Apsolutno nikad. A tih produžetaka sigurno neće biti. Kojima licitiraš. Demografija i iseljavanje će odigrati gravnu ulogu.
Mani licitacije patriotizmom. Granice su otvorene i žrtvuj komoditet. Iseli se. Kao i ja. Eto te u mojoj poziciji.
:-)
Pa ovo je zelja Alije od pocetka...ko da je neko pitao bosnjake jos od clana predsjednistva, fikret pobjedi, aljo svejedno zasjedne...i tako sve do danas putem nasljednika.
Goran1987
Posts: 56
Joined: 31/07/2021 14:53

#225 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Goran1987 »

SaraFina wrote: 01/08/2021 00:25
Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:17
Ja sa tim imam veze, kako?

Sa Srbima koji ne zive ovdje ne raspravljam o buducnosti OVDJE, zasto bih sa Bosnjacima. Dijaspora zivi apsolutno u svom svijetu i samo ga silji da se ovdje odigraju produzetci, naravno dok oni nisu tu....
Ja sam mladja od tebe. Ali sam učestvovala na glavnoj tekmi, vjerovao ili ne. Velikosrpski fašizam je trebalo devedesetih poraziti u potpunosti. Po cijenu da nas se desetkuje. Na tumor koji metastazira već godinama Alija nije smio pristati. Nikad. Apsolutno nikad. A tih produžetaka sigurno neće biti. Kojima licitiraš. Demografija i iseljavanje će odigrati gravnu ulogu.
Mani licitacije patriotizmom. Granice su otvorene i žrtvuj komoditet. Iseli se. Kao i ja. Eto te u mojoj poziciji.
Odgovoricu ti, al ne razumijes, nije nikad bilo moguce da se porazi kedna od strana u ovom ratu, nije do nas bilo.. . Ja ga ne siljim za produzetke, ja samo zelim da zivim tamo gdje sam rodjen.

Programer sam, lako mogu vani ali mi zao roditelja i mojih i zeninih, pored sve muke u zivotu jos da im unuke vodim.... Al kako je krenulo sa siljenjem sa svih strana, moracu....
Post Reply