Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post Reply
PM72
Posts: 17625
Joined: 30/04/2012 16:54

#276 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by PM72 »

Janjicar wrote: 29/04/2022 09:47
PM72 wrote: 29/04/2022 07:03

Bitno je bilo zadovoljit generalsku kastu,dat im stanove i kuće,poslovne prostore,upravne odbore i načelnička mjesta.A onima koji su to iznjeli ono što visi među nogama.

Ko je to Mahmuljin da mu država 2009 godine pokloni 260 000 KM (kao sad recimo 600) da riješi stambeno pitanje?

Obraz Armije je na mnogim mjestima ukaljan i sam kažeš da bi isto tako uradio....znači,razlika između nas i četnika je samo što nismo imali dovoljno prilika i oružja da izjednačimo...
Nema razlike izmedju vas i cetnika.
A kojih to "nas"?
User avatar
Janjicar
Posts: 5443
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#277 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Janjicar »

PM72 wrote: 29/04/2022 11:46
Janjicar wrote: 29/04/2022 09:47
Nema razlike izmedju vas i cetnika.
A kojih to "nas"?
ABiH nisi a iako jesi je*o takvog borca koji izjednacava branilačku i okupatorsku snagu.
User avatar
Janjicar
Posts: 5443
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#278 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Janjicar »

Novak20 wrote: 29/04/2022 11:43
Janjicar wrote: 29/04/2022 09:47
Nema razlike izmedju vas i cetnika.
:thumbup:
Iskreno rečeno.
Susjed ne mislis valjda da pm72 svrstavam u arbih :D

Dezerteri i cetnici u tom smislu :D
PM72
Posts: 17625
Joined: 30/04/2012 16:54

#279 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by PM72 »

Izjasni se ko insan,jesam li ja za tebe dezerter i gdje sam to stavio znak jednakosti?
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#280 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Novak20 »

Janjicar wrote: 29/04/2022 11:55
Novak20 wrote: 29/04/2022 11:43
:thumbup:
Iskreno rečeno.
Susjed ne mislis valjda da pm72 svrstavam u arbih :D

Dezerteri i cetnici u tom smislu :D
Mislim da si iskren ali da nisi u pravu.
User avatar
Janjicar
Posts: 5443
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#281 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Janjicar »

PM72 wrote: 29/04/2022 11:57 Izjasni se ko insan,jesam li ja za tebe dezerter i gdje sam to stavio znak jednakosti?
Pa u predhodnom postu si napisao da je ukaljan obraz ArBiH na mnogo mjesta ? MoRes ti bit i Reis al ne znači da si upravu.

Ukaljali su pojedinci svoj obraz a Armija BiH kao organizacija nije niti ce ikad biti.

Druga stvar je sto na osnovu mog misljenja da bih postupio kao on, deklarises citav narod da bi postupio tako.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#282 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by duh_sa_sjekirom »

PM72 wrote: 29/04/2022 07:03
Bitno je bilo zadovoljit generalsku kastu,dat im stanove i kuće,poslovne prostore,upravne odbore i načelnička mjesta.A onima koji su to iznjeli ono što visi među nogama.

Ko je to Mahmuljin da mu država 2009 godine pokloni 260 000 KM (kao sad recimo 600) da riješi stambeno pitanje?

Obraz Armije je na mnogim mjestima ukaljan i sam kažeš da bi isto tako uradio....znači,razlika između nas i četnika je samo što nismo imali dovoljno prilika i oružja da izjednačimo...
Koji proljev, jebote... :-)
PM72
Posts: 17625
Joined: 30/04/2012 16:54

#283 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by PM72 »

Ne umeći mi riječi koje nisam napisao i ne vadi stvari iz konteksta.
Na mnogim mjestima Armija BiH i MUP su činili zločine nad civilima Srbima i Hrvatima,od Zvornika,Goražda,Sarajeva,Bradine,Pazarića,Tarčina pa do Srednje Bosne i to može osporiti samo onaj ko nije bio rođen ili proveo rat u dijaspori.
Lično sam viđao ubijene ljude tako da više vjerujem vlastitim očima nego propagandi.
Količina zločina između nas ,četnika ili ustaša je neuporediva i nikad neće biti znak jednakosti.A to da smo bili meleci je daleko od istine.
User avatar
Janjicar
Posts: 5443
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#284 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Janjicar »

PM72 wrote: 29/04/2022 12:14 Ne umeći mi riječi koje nisam napisao i ne vadi stvari iz konteksta.
Na mnogim mjestima Armija BiH i MUP su činili zločine nad civilima Srbima i Hrvatima,od Zvornika,Goražda,Sarajeva,Bradine,Pazarića,Tarčina pa do Srednje Bosne i to može osporiti samo onaj ko nije bio rođen ili proveo rat u dijaspori.
Lično sam viđao ubijene ljude tako da više vjerujem vlastitim očima nego propagandi.
Količina zločina između nas ,četnika ili ustaša je neuporediva i nikad neće biti znak jednakosti.A to da smo bili meleci je daleko od istine.
Tu priču prosipaj u svoja četiri zida.

Zlocine je cinio pojedinac u svoje ime, ne u ime Armije BiH dosado.
Nije im bilo naredjeno da to rade, kao sto je slucaj s okupatorskom i izdajnickom vojskom.
PM72
Posts: 17625
Joined: 30/04/2012 16:54

#285 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by PM72 »

Paša moj...veze ti nemaš šta se dešavalo...živi u uvjerenju da smo bili bezgrešni...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#286 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

Haris.ba wrote: 29/04/2022 08:40
Grean wrote: 29/04/2022 08:27 Eh ako trenutno imamo u najboljem slucaju izbalansiran broj optuznica, ako su za zlocine u Sarajevu osudjena tri covjeka, ako za opsadu Gorazda nije niko odgovarao onda je legitimno preispitivati motive tog suda.
Motive podizanja optuznica se mogu preispitivati, ali to nema veze sa ishodom.

Ako je presuda donesena - valjda nije tesko prihvatiti da su se zlocini dogodili i da je neko kriv?

Nemojmo biti kao anamooni koji nemaju snage, a mozda ni mogucnosti da vide samo srpske i muslimanske zlocine. Zlocin je zlocin nevezano za naciju i isto treba pristupati.

Meni cak nije ni problem da neko napise nije kriv neko. Samo de mi recite ko je kriv?

Ovo u Srednjoj Bosni je sramota na kojoj je palo koliko vojnog kadra? Eno, jednom iz optuznice u Hagu danas i ulicu u Sarajevu ce da daju.
Na koga aludiras, nekog ko je bio optuzen a nije osudjen, rahmetli Alagica?

Ako je to trebalo bi te biti stid. Opet kazem ne znam na koga.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#287 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Haris.ba »

Grean wrote: 29/04/2022 18:05 Na koga aludiras, nekog ko je bio optuzen a nije osudjen, rahmetli Alagica?

Ako je to trebalo bi te biti stid. Opet kazem ne znam na koga.
Sta me treba biti stid?

Stid treba da bude one sto su ucinili zlocine, pa one koji su im to omogucili, pa one koji ih nisu sprijecili ili kaznili.

A, ni Milosevic nije osudjen ako te zanima.
Last edited by Haris.ba on 29/04/2022 22:22, edited 1 time in total.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#288 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

Haris.ba wrote: 29/04/2022 22:06
Grean wrote: 29/04/2022 18:05 Na koga aludiras, nekog ko je bio optuzen a nije osudjen, rahmetli Alagica?

Ako je to trebalo bi te biti stid. Opet kazem ne znam na koga.
Sta me treba biti stid?

A, ni Milosevic nije osudjen ako te zanima.
Treba te biti stid ili nas sto ima i takvih medju nama.

Alagicev ratni put je svim ucesnicima rata poznat, jedan od najvecih koje smo imali, Srednja Bosna, Vlasic, Kupres, usiljeni mars do Krajine 95'. Ali pretpostavljam sve je to sitnica u odnosu na tvoj doprinos pa mozes ispirati usta sa nekim kome vjerovatno nisi ni do koljena. Kako god, navikni se na ulicu u Sarajevu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#289 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Haris.ba »

Grean wrote: 29/04/2022 22:21 Treba te biti stid ili nas sto ima i takvih medju nama.

Alagicev ratni put je svim ucesnicima rata poznat, jedan od najvecih koje smo imali, Srednja Bosna, Vlasic, Kupres, usiljeni mars do Krajine 95'. Ali pretpostavljam sve je to sitnica u odnosu na tvoj doprinos pa mozes ispirati usta sa nekim kome vjerovatno nisi ni do koljena. Kako god, navikni se na ulicu u Sarajevu.
Ja nikada ne bih mogao pripadati onim koji ne mogu da shvate da je u zlocinu zrtva prva i zadnja tacka. Ako treba, ispisujem se iz tog clanstva. Hvala lijepo, to mi u zivotu ne treba.

A, meni su ok sve ulice. Pricaju mi pricu o vlastima, a i o narodu koji tu zivi. Kada je prezivjela ulica Mustafe B., onda mogu komotno i sve sto dodje u buducnosti u Sarajevu.

A, sto se tice Alagica. Imam njegovu knjigu sa posvetom. Valjda je dovoljno za shvatiti kontekst ko zeli da shvati.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#290 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

Haris.ba wrote: 29/04/2022 22:29
Grean wrote: 29/04/2022 22:21 Treba te biti stid ili nas sto ima i takvih medju nama.

Alagicev ratni put je svim ucesnicima rata poznat, jedan od najvecih koje smo imali, Srednja Bosna, Vlasic, Kupres, usiljeni mars do Krajine 95'. Ali pretpostavljam sve je to sitnica u odnosu na tvoj doprinos pa mozes ispirati usta sa nekim kome vjerovatno nisi ni do koljena. Kako god, navikni se na ulicu u Sarajevu.
Ja nikada ne bih mogao pripadati onim koji ne mogu da shvate da je u zlocinu zrtva prva i zadnja tacka. Ako treba, ispisujem se iz tog clanstva. Hvala lijepo, to mi u zivotu ne treba.

A, meni su ok sve ulice. Pricaju mi pricu o vlastima, a i o narodu koji tu zivi. Kada je prezivjela ulica Mustafe B., onda mogu komotno i sve sto dodje u buducnosti u Sarajevu.

A, sto se tice Alagica. Imam njegovu knjigu sa posvetom. Valjda je dovoljno za shvatiti kontekst ko zeli da shvati.
Pa sto ga prozivas ako ti je knjiga sa posvetom znak da si postovao njegov ratni put.

Sto se zlocina tice, na sta tacno mislis? Niko normalan sa trunkom morala i karaktera ne opravdava zlocine nad civilima, neduznim. Prije nastavka odgovoris sebi a ne meni ali posteno, je li Blajburg bio zlocin i jesi li sudio Titu zbog toga?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#291 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by 90minut »

Mahmuljin kao i neki ostali za onim stolom s Alijom nakon vozuce jesu ratni zločinci dakle pravno gledano i to jedan kroz jedan.

Čak štaviše imaš na klipu ismijavanje zarobljenih srba upravo od strane Mahmuljina i drugih sjecam se dobro toga koji su odvedeni od strane odreda da ih masakrira...

S druge strane kad gledamo iz ugla vojnika i ratnih komadanata vozuca se desila nakon srebrenickog genocida i moralisati danas o tome šta su trebali vojnici uraditi je presmiješno.

Mislim da sam procitao negdje da je osuđen na vecu kaznu nego oni što su pobili 3 hiljade bošnjaka cini mi se u Zvorniku i Prijedoru sta tek reci na to..
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#292 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by mishic »

Sada je malo jasnije. Nerad i nefunkcioniranje pravosudnog sistema u BiH nadomješta se ovim alternativnim expertima. Ne moraju biti okupljeni ni ulaziti u meritum stvari oni su experti ranga da mogu i ovako na daljinski donositi baš stručne odluke. Koliko vidim ovo pripadnika Armije RBiH koji su još živi trebali bi odmah na robiju. Počinili su toliko zločina da se ni nabrojati ne može. Jedni su čuli, drugi pročitali, treći znaju onako od čibuka tako da bi najpravednije bilo pohapsiti, strpati na robiju da ovo društvo prodiše. Da pravednici odahnu!
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#293 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by mishic »

KVALITETAN NERAD: Svaki od tužilaca Tužilaštva BiH prošle godine u prosjeku nije podigao ni tri optužnice, i one su se uglavnom odnosile na...
(...) nedozvoljenu trgovinu duvanom, duvanskim proizvodima i krijumčarenje migranata..



Evo gdje je počelo uništavanje i propadanje (pravne) Države a potom i kompletnog sistema i društva u kome živimo
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#294 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by mishic »

Djelujući prema instrukcijama MEMORANDUMA 2 srbijansko pravosuđe je u namjeri da onoliki broj godina robije koliko je ratnim zločincima srpske nacionalnosti dosudio Sud u Hagu dosudi Bošnjacima koje njihovo pravosuđe nasumice hvata, zatvara i sudi.

Ovaj put gospodin Mujanović je osuđen na 10 (deset) godina a kako i na osnovu čega to zna samo predmetni sudija jer veći broj tačaka MEMORANDUMA 2 nalaže takvo ponašanje kako bi se izravnao broj presuda i broj godina dosuđene robije.

Naravno, svemu tome kumuje BiH pravosuđe koje je preko pojedinaca iz RS u dosluhu sa srbijanskim pravosuđem i koje omogućava da se ratni zločinci sklanjaju (bježe) u Srbiju dok se nedužnim građanima BiH sudi u Srbiji za događaje iz BiH.
Top

Krajnje je vrijeme da na ovu sve učestaliju pojavu reaguju građani jer BiH pravosuđe ne postoji kao što ne postoji ni funkcionalna BiH vlast.
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#295 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by mishic »

Mutni poslovi OSA-e
Kod Cvijetića su, podsjećamo, pronađeni i povjerljivi podaci OSA-e te je utvrđeno da je komunicirao s pripadnicima tajne službe BiH, s kojima je razmjenjivao tajne podatke. Tužilaštvo o tome vodi posebnu istragu jer je riječ o dokumentima i pripadnicima krim-podzemlja s područja cijelog zapadnog Balkana.

Glib od vrha do dna! Živimo sa glavama u torbi!
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#297 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by BHCluster »

Tko drugom jamu kopa sam u nju pada!
Ustavni sud Bosne i Hercegovine odbio je apelaciju smijenjene glavne državne tužiteljice Gordane Tadić i utvrdio da prilikom njene smjene, odnosno premještanja sa mjesta glavne na mjesto tužiteljice u Tužilaštvu BiH, nisu povrijeđena njena prava.

- U predmetu AP 4378/21 Ustavni sud je odlučio da nije došlo do povrede apelacionog prava na nepristrasnost suda kao segmenta prava na pravično suđenje u situaciji kada navodi da se radi o pristrasnosti predsjednika Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH (VSTV) odnosno članova VSTV-a - navedeno je u odluci koja je donesena na današnjoj 126. plenarnoj sjednici.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#298 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Dimu1927 »

90minut wrote: 02/05/2022 12:29 Mahmuljin kao i neki ostali za onim stolom s Alijom nakon vozuce jesu ratni zločinci dakle pravno gledano i to jedan kroz jedan.
ko je sve od njih osudjen u Hagu za ratne zlocine ?

ako mozes da nam postavis te presude, da vidimo to pravno gledano
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#299 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by 90minut »

Dimu1927 wrote: 27/05/2022 17:54
90minut wrote: 02/05/2022 12:29 Mahmuljin kao i neki ostali za onim stolom s Alijom nakon vozuce jesu ratni zločinci dakle pravno gledano i to jedan kroz jedan.
ko je sve od njih osudjen u Hagu za ratne zlocine ?

ako mozes da nam postavis te presude, da vidimo to pravno gledano
Na jadnom Mahmuljinu se kola slomiše
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#300 Re: Tužilaštvo Bosne i Hercegovine

Post by Str0nz »

Pravni timovi iz slučaja 'Dobrovoljačka' podnose krivičnu prijavu protiv Kajganića!

Image

SARAJEVO, (Patria) - Advokat Senad Pećanin koji je član pravnog tima prof.dr. Ejupa Ganića prvooptuženog u slučaju Dobrovoljačka otvoreno je govorio o zloupotrebama Tužilaštva BiH u ovom slučaju. Optužnicu je nazvao skandalaznom i najavio podnošenje krivične prijave pravnih timova optuženih protiv tužioca Milanka Kajganića, kao i prijavu Visokom sudskom i tužilačkom vijeću.

Pećanin je kazao kako je bivša glavna tužiteljica Gordana Tadić skrivala izvještaj o Dobrovoljačkoj i imenovala novog tužioca za otvaranje nove istrage.

“Tada je zloupotrebljavala CMS, skrivala izvještaj. Milanko Kajganić je napravio nevjerovatnu optužnicu. Morat će dokazati da su otkriveni neki novi dokazi. Kajganić u ključne dokaze ubraja nalaze vještačenja iz Instituta iz Banje Luke, potpuno nepoznatog Instituta koji u svom izvještaju tvrdi, a što Kajganić navodi u optužnici da Alija Izetbegović nije bio zarobljen u Lukavici i da je to Ejup Ganić znao, da je Izetbegović garantovao mirnu evakuaciju”, kazao je Pećanin.

Pećaninu je naročito sporan broj svjedoka koje je predložilo Tužilaštvo BiH i to 277.

“Haški tribunal je u postupku protiv ratnog zločinca Ratka Mladića saslušao 100 svjedoka manje. To je nepojmljivo. Radi se o više stotina dokaza koji su predloženi mimo zakona i ne ispunjavaju elementarne odredbe. Jedinstven zaključak je da u Dobrovoljačkoj nema elemenata krivičnog djela. Sud u Haagu je to zaključio - da nema dokaza da je počinjen ratni zločin”, kazao je Pećanin.

Pećanin je kazao da će tužiti i sudiju Bracu Stupara koji bi odbacivanjem prigovora odbrana optuženih i zvanično potvrdio optužnicu u slučaju Dobrovoljačka.

“Ovo je jedno pravno nasilje nad građanima čija su elementarna prava pred zakonom ugrožena”, kazao je Pećanin.

Kazao je da bi slučaj Dobrovoljačka mogao trajati godinama.

Iako je TV Face poslala više pitanja Kajganiću u vezi slučaja Dobrovoljačka, on im je odgovorio da je “Tužilaštvo BiH nakon provedene istrage našlo da postoji dovoljno dokaza za optuženjem i Sud BiH je opužnicu u potpunosti potvrdio”.

Advokat Pećanin je kazao da su svi dokazi ranije odbačeni kao nedovoljni kao neosnovani, kao dokazi koji ne potkrepljuju navode te da se radi o pokušaju nasilne, vještačke simetrije u etničkom identitetu optuženih iako je jasno koja je strana izvršila agresiju.

“Radi se o nasilnom vještačkom pokušaju da se stvori nasilna vještačka simetrija ako ništa u jednakom broju etnički optuženih za ratne zločine. Tužilac Kajganić je potpuno svjestan da ova optužnica nema šanse. Mi imamo svjedoke da je v.d. glavnog tužioca Milanko Kajganiće rekao pred svjedocima da je svjestan da ova optužnica nema šanse za uspjeh ali neka ide.

Bavili smo se forenzičko-semantičkom analizom optužnice. Skoro polovina optužnice koju potpisuje isti tužilac pola ili čitave stranice dijelom su pisane ekavicom i ijekavicom. Na šta to upućuje? Na činjenicu da su čitavi dijelovi optužnice po sistemu copy-paste prebačeni iz dokumenata koje su državni organi institucija Republike Srbije radili i prilagali i sudu u Londonu i Haškom tribunalu i sudu u Austriji gdje je ismijan njihov zahtjev kao potpuno neutemeljen. Organ druge države ima takav upliv na Tužilaštvo BiH koje je nezavisno, autonomno u svom radu”, kazao je Pećanin.

Advokat Pećanin je istakao da je delegacija na čelu sa Alijom Izetbegovićem bila zarobljena.

“U optužnici se tvrdi da nije bio zarobljen, pa kako onda može razmjena sa generalom Kukanjcem ako je slobodan čovjek”, kaže Pećanin.
https://nap.ba/news/94344
Post Reply