NON PAPER

Post Reply
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1601 Re: NON PAPER

Post by nosara »

Sta ce preuzimat, ljudi su vec vlast. Mozda da ih dijaspora okruni. Zbog efekta. Tri kralja. :D
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1602 Re: NON PAPER

Post by Blizanac »

Pokušava se sva krivica za današnju situaciju u BiH prebaciti na Aliju i njegov potpis u Dejtonu. DMS je daleko od idealnog ali u tom trenutku je bio maksimum koji se mogao postići da se zaustavi krvoproliće. Da ne govorim o spašenim životima...
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1603 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

nosara wrote: 03/05/2021 20:59 Sta ce preuzimat, ljudi su vec vlast. Mozda da ih dijaspora okruni. Zbog efekta. Tri kralja. :D
Naravno da će ministar odbrane zadržat kontrolu nad vojskom. Sifet Podžić. Predsjedništvo isto tako ima kontrolu nad vojskom. Samo bi ostala dva predsjednika jer bi dodik napustio poziciju.

Odluke bi se donosile konsenzusom vjerovanto.

U nekom drugom scenariju, vratio bi se ustav Republike BiH kad se stanje stabilizira, mada bi sigurno čekalo zauzimanje Brčkog i Istočnog Sarajeva.

Važno je da nema potrebe za nekim vodjama. Zato imamo institucije i ljudi ih već kontrolišu. Do su te "vodje".
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1604 Re: NON PAPER

Post by Altsa »

Bivši Karadžićev saradnik, danas savjetnik Čubriloviću, objasnio zašto nije moguće odvajanje RS-a iz BiH. Jednostavno sama bi se ukinula.


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/19 ... z_bih.html
Last edited by Altsa on 03/05/2021 21:16, edited 1 time in total.
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1605 Re: NON PAPER

Post by Blizanac »

Altsa wrote: 03/05/2021 21:09 Bivši Karadžićev saradnik, danas savjetnik Čubriloviću, objasnio zašto nije moguće odvajanje RS-a iz BiH


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/19 ... z_bih.html
Uoravo ono o čemu sam govorio prije par postova...
noke21
Posts: 2
Joined: 16/11/2020 10:13

#1606 Re: NON PAPER

Post by noke21 »

Ja sam samo spomenuo Kalinovik kao primjer a neki se pravo nalozili. Prava strategija bi bila napraviti brze ceste prema naseljima istocno od Sarajeva. Vec sada su nekretnine za vecinu preskupe u gradu. Sta je recimo 20-30-40 kilometara do Kalinovika, Sokolca, Pala itd, ako se moze kupiti kuca, stan ili plac za trecinu one cijene koja je u gradu. Dosta ljudi trazi prirodu ali blizinu veceg grada.
Mi moramo poceti vracati narod na teritoriju RS. Bingo ima dva hipermarketa u Trebinju gdje zaposljava dosta bosnjaka. Mislite da je to samo radi zarade? Ili sto milione ulaze u proizvodne pogone u Janji?
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1607 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Blizanac wrote: 03/05/2021 21:01 Pokušava se sva krivica za današnju situaciju u BiH prebaciti na Aliju i njegov potpis u Dejtonu. DMS je daleko od idealnog ali u tom trenutku je bio maksimum koji se mogao postići da se zaustavi krvoproliće. Da ne govorim o spašenim životima...
Tačno, i da negovorimo o uspostavljanje tvrde granice na drini sa IFOR-om i kasnije graničnom policijom BiH.

To je propast 100 godina dugog projekta od strane srba da nebude granica na drini. Zato naše komšije nemogu pogledat alijinu sliku da se ne oznoje.

Referendum je stavio granicu na Drini a Dayton je zacementirao. Za obadvoje mogu se zahvalit Aliji.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#1608 Re: NON PAPER

Post by Henry David Thoreau »

Blizanac wrote: 03/05/2021 20:53
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 20:41
Blizanac wrote: 03/05/2021 20:00
U DMS nije bilo nikakvih priznavanja oružanih formacija.
Priznato je postojanje RS-a.
Ponavljam, pričaš gluposti. Citat:
Armija Republike Bosne i Hercegovine, snage Hrvatskoga vijeća obrane i Vojska Republike Srpske uspostavit će zapovjednička mjesta na razini IFOR-ove brigade, bataljuna ili drugoj razini, koja će biti locirana zajedno s određenim zapovjedničkim mjestima IFOR-a kako odredi zapovjednik IFOR-a. Ta će zapovjednička mjesta zapovijedati i imati vlast nad svim snagama svojih strana koje su smještene unutra deset (10) kilometara od dogovorene crte prekida vatre ili granične crte između entiteta, kako odredi IFOR. Na zahtjev IFOR-a zapovjednička će mjesta dostavljati pravodobna izvješća o stanju, organizaciji i brojnosti postrojba na svojim područjima.

Uz zajednički locirana zapovjednička mjesta, Armija Republike Bosne i Hercegovine, snage Hrvatskoga vijeća obrane i Vojska Republike Srpske održavat će skupine za vezu, koje će biti smještene zajedno sa zapovjedništvom IFOR-a, kako odredi zapovjednik IFOR-a, radi poticanja komuniciranja i očuvanja općega prekida neprijateljstava.
Citat govori o uređenju odnosa sa IFOR-om nakon potpisivanja sporazuma a ne o priznavanju kao takvom. Po tvom tumačenje bi značilo da je Milošević, kao predsjednik Jugoslavije bio vrhovni komandant tih (bosanskih) srpskih snaga, jer je u njihovo ime potpisao sporazum.
Ne možeš ugovorom definisati uređenje sa IFOR ako ne priznaješ strane na koje se to uređenje odnosi.
User avatar
mk ultra
Posts: 19236
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1609 Re: NON PAPER

Post by mk ultra »

noke21 wrote: 03/05/2021 21:12 Ja sam samo spomenuo Kalinovik kao primjer a neki se pravo nalozili. Prava strategija bi bila napraviti brze ceste prema naseljima istocno od Sarajeva. Vec sada su nekretnine za vecinu preskupe u gradu. Sta je recimo 20-30-40 kilometara do Kalinovika, Sokolca, Pala itd, ako se moze kupiti kuca, stan ili plac za trecinu one cijene koja je u gradu. Dosta ljudi trazi prirodu ali blizinu veceg grada.
Mi moramo poceti vracati narod na teritoriju RS. Bingo ima dva hipermarketa u Trebinju gdje zaposljava dosta bosnjaka. Mislite da je to samo radi zarade? Ili sto milione ulaze u proizvodne pogone u Janji?
Jeste problem jer tu je snijeg i led pola godine najmanje

Znao sam u augustu grijanje ujutro da palim u autu... ;-)
Cesta sadasnja na potezu Sarajevo Trnovo Dobro polje Kalinovik je katastrofa
To je nekih 70km ali preko 2 prevoja, dosta planina i šume... vjeruj mi cesto idem tamo i nije za svaki dan pa ni sedmicno je upitno da se ide... priroda i sve oko toga jedno od najljepsih i najcistijih u drzavi
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1610 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

noke21 wrote: 03/05/2021 21:12 Ja sam samo spomenuo Kalinovik kao primjer a neki se pravo nalozili. Prava strategija bi bila napraviti brze ceste prema naseljima istocno od Sarajeva. Vec sada su nekretnine za vecinu preskupe u gradu. Sta je recimo 20-30-40 kilometara do Kalinovika, Sokolca, Pala itd, ako se moze kupiti kuca, stan ili plac za trecinu one cijene koja je u gradu. Dosta ljudi trazi prirodu ali blizinu veceg grada.
Mi moramo poceti vracati narod na teritoriju RS. Bingo ima dva hipermarketa u Trebinju gdje zaposljava dosta bosnjaka. Mislite da je to samo radi zarade? Ili sto milione ulaze u proizvodne pogone u Janji?
Nema potrebe kolonizirat puste dijelove RS-a još. Potrebno je samo se prijavit tu na glasanje kada bude vrijeme za to.

Da naseliš 20,000 Bošnjaka u Kalinovik, opet RS ima kapciteta da protjera i obezhrabri te ljude. da im udari neke poreze, da saobraćajna policija svakom da kaznu od 50KM svaki dan, eto ti toga. piši propalo. Važno je samo da se mogu tu prijavit za glasanje kad bude potrebno.

Prije će se to desiti u istočnom sarajevu nego u kalinoviku.

Bošnajcima je važnije sada da žive u brčkom ili mostaru. Možda u Stocu. To su strateške tačke.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#1611 Re: NON PAPER

Post by patriot_bih »

Hadžikadić: "Čini mi se da je Evropa produžena ruka onih koji ne žele dobro BiH"

Također se zalaže da građanske stranke sjednu i dogovore nacionalni program BiH.

Konačno da neko kaže prave stvari. Taj program / geopolitička strategija mora da se napravi i da se krene lobirati za državu.

https://www.youtube.com/watch?v=bFgHbw-YJOQ#t=10m36s
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1612 Re: NON PAPER

Post by Blizanac »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 21:16
Ne možeš ugovorom definisati uređenje sa IFOR ako ne priznaješ strane na koje se to uređenje odnosi.
Karadžićeve formacije nisu bile strana potpisnica.
Nakon priznavanja RS-a kao dijela BiH te su se formacije morale nekako privremeno imenovati da bi se uredili odnosi i formirale OS BiH, nakon čega su sve te formacije iščezle i pod tim imenima.
Da su priznate kako ti tvrdiš, danas bi RS imala tu vojsku kao samostalnu vojnu formaciju, kao što imaju policiju.
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#1613 Re: NON PAPER

Post by dzumandzic1 »

Piaty wrote: 03/05/2021 20:00
dzumandzic1 wrote: 03/05/2021 18:54 Idemo u grad Kalinovik 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Tu nebi ni plac kupio
Ima ona zajebancija za kalinovik...ko je pricao maca marinkovic ili adi sarajlic...gdje bi pobjego kad dodje sudnji dan? Pobjego bi u kalinovik
🤣🤣🤣🤣🤣
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#1614 Re: NON PAPER

Post by Henry David Thoreau »

Blizanac wrote: 03/05/2021 21:36
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 21:16
Ne možeš ugovorom definisati uređenje sa IFOR ako ne priznaješ strane na koje se to uređenje odnosi.
Karadžićeve formacije nisu bile strana potpisnica.
Nakon priznavanja RS-a kao dijela BiH te su se formacije morale nekako privremeno imenovati da bi se uredili odnosi i formirale OS BiH, nakon čega su sve te formacije iščezle i pod tim imenima.
Da su priznate kako ti tvrdiš, danas bi RS imala tu vojsku kao samostalnu vojnu formaciju, kao što imaju policiju.
Vojska RS nije isčezla nakon Dejtona, nego je postojala sve do 2006. kada je u potpunosti završena integracija u Oružane snage. Dakle, to što smo nazivali paravojnim formacijama od 92. - 95. priznato je Djetonom poimenično (kako sam pokazao) i nastavilo je postojati u dejtonskoj BiH.
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1615 Re: NON PAPER

Post by Blizanac »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 21:42
Blizanac wrote: 03/05/2021 21:36
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 21:16
Ne možeš ugovorom definisati uređenje sa IFOR ako ne priznaješ strane na koje se to uređenje odnosi.
Karadžićeve formacije nisu bile strana potpisnica.
Nakon priznavanja RS-a kao dijela BiH te su se formacije morale nekako privremeno imenovati da bi se uredili odnosi i formirale OS BiH, nakon čega su sve te formacije iščezle i pod tim imenima.
Da su priznate kako ti tvrdiš, danas bi RS imala tu vojsku kao samostalnu vojnu formaciju, kao što imaju policiju.
Vojska RS nije isčezla nakon Dejtona, nego je postojala sve do 2006. kada je u potpunosti završena integracija u Oružane snage. Dakle, to što smo nazivali paravojnim formacijama od 92. - 95. priznato je Djetonom poimenično (kako sam pokazao) i nastavilo je postojati u dejtonskoj BiH.
Nije iščezla odmah (znamo ko je to opstruirao) ali nije ni priznata kao vojna formacija entiteta.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1616 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 21:42 Vojska RS nije isčezla nakon Dejtona, nego je postojala sve do 2006. kada je u potpunosti završena integracija u Oružane snage. Dakle, to što smo nazivali paravojnim formacijama od 92. - 95. priznato je Djetonom poimenično (kako sam pokazao) i nastavilo je postojati u dejtonskoj BiH.
Pa tačno, RS je svojom bitkom dobila svoju Vojsku u Dayton-u. Ta paravoja formacija je legitimisana Dayton-om. To je tako. RS je dobila i obavještajnu službu Dayton-om.

Dayton nije savršen, ali je najbolje što smo mogli tada dobiti. Dayton-om smo dobili i ono što vojno nebi nikad. A to je BiH u istim grnaicama, sa slobodom kretanja, pravom na imovinu i mnoge druge stavri.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#1617 Re: NON PAPER

Post by Henry David Thoreau »

Sierra club wrote: 03/05/2021 21:48
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 21:42 Vojska RS nije isčezla nakon Dejtona, nego je postojala sve do 2006. kada je u potpunosti završena integracija u Oružane snage. Dakle, to što smo nazivali paravojnim formacijama od 92. - 95. priznato je Djetonom poimenično (kako sam pokazao) i nastavilo je postojati u dejtonskoj BiH.
Pa tačno, RS je svojom bitkom dobila svoju Vojsku u Dayton-u. Ta paravoja formacija je legitimisana Dayton-om. To je tako. RS je dobila i obavještajnu službu Dayton-om.

Dayton nije savršen, ali je najbolje što smo mogli tada dobiti. Dayton-om smo dobili i ono što vojno nebi nikad. A to je BiH u istim grnaicama, sa slobodom kretanja, pravom na imovinu i mnoge druge stavri.
Da, što samo govori da to što je nešto paravojna formacija nikako ne znači kako neće ostvariti svoje ciljeve.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#1618 Re: NON PAPER

Post by patriot_bih »

Sierra club wrote: 03/05/2021 21:19
Bošnajcima je važnije sada da žive u brčkom ili mostaru. Možda u Stocu. To su strateške tačke.
Tačno! Mostar je raj na zemlji. Za 7 godina kad završe tunel Prenj biće sat vremena vožnje od Sarajeva, a već je sat vremena od mora. Klima je perfektna.
Ne znam zašto bošnjački preduzetnici ne ulažu više u istočni dio Mostara i ne grade zgrade. Skoro se ništa ne gradi tamo, a sigurno bi se stanovi mogli prodati lokalnom stanovništvu, Sarajlijama, dijaspori...

Brčko je ključ opstanka BiH i on mora biti dio fokusa.

Također, dobro bi bilo da i ostali kantoni pomognu Srebrenici kao što pomaže Kanton Sarajevo.
Dino79
Posts: 796
Joined: 05/02/2017 13:41

#1619 Re: NON PAPER

Post by Dino79 »

Sierra club wrote: 03/05/2021 19:00
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 01:01 Niko još Bošnjacima nije preciznije posložio situaciju od ovog Timotija. Nek Do-dick sutra presvuče svoju policiju u vojne uniforme i postavi ih na granicu entiteta, šta slijedi?

Opcija a) je plakati EU i Americi da NATO bombarduje srpske položaje, što ovi nisu htjeli učiniti ni dok su gledali genocid uživo, pa je jasno da neće ni sada. Opcija b) je krenuti u ofanzivni rat, dok Srbi tobože pozivaju na mir, i reintegrisati teritoriju koja je proglasila otcjepljenje uz oglušivanje na pozive Zapada ka suzdržavanju od neprijateljstava.

Koliko su Bošnjaci motivisani, sposobni, i spremni da ratuju procijenite sami.
Opcija c) zauzet brčko i istočno sarajevo preko noći, onda zamrznut stanje na terenu. Naoružat se, dovest malo turaka, malo Pakistanaca. Poklonit im sve resurse u okupiranom dijelu BiH, onda izvršit Karabakh scenario.

Nemože nikad biti realno očekivat da se Srbija miješa u BiH rat, a da se Turska nemiješa. No više nećeš vidjet.
Samo sto su Srbija i Turska saveznici i to opet.
Da poznajes istoriju znao bi da je za vrijeme kraljevine Srbije u dogovoru sa Turskom iseljene stotine hiljada muslimana sa ovih prostora za tursku. I muslimanni bosnjaci i svi poturceni srbi sa prostora danasnje srbije.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1620 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 21:51 Da, što samo govori da to što je nešto paravojna formacija nikako ne znači kako neće ostvariti svoje ciljeve.
To je tačno. Važno je imati ljude pod oružijem i komandom pa kako god se zvali.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#1621 Re: NON PAPER

Post by vatrogasac »

Bossona wrote: 03/05/2021 19:58 Ne peri izdajnika jer su dokazi o njegovoj izdajničkoj politici kontinuitet njegove velizdajičke politike kao i njegove SDA sekte koju hvala Bogu sahranjuje njegov debilni krimos, lažov i izdajnik Bakir i šizofrena snaha Sebija.
Nemam pojma jer i Senad je tražio dokaz koji ti navodiš od Kučana i Mesića pa i Rusmira. A ovaj drugi dio rečenice je za temu SDA i izbori pa opleti što se mene tiče. Od SDA i SDP-a sam imao samo štetu kada su bili u koaliciji, a nikada nikakve koristi.

Mislim kao i Senad i još mnogo drugih da ne smijemo zanemariti ove Non papers bilo čiji da su. Podržavam inicijativu 256 intelektualaca koji su danas poslali pismo Zapadu. Živim u zemlji koju perekrajaju po raznim centrima u komšiluku i ko zna gdje još. Živio sam i u drugim zemljama i niko me nije iz njih istjerao, ali me nešto povuklo na djedovinu i planiram ostati u njoj inšallah pa makar bio posljednji Mohikanac. U toku života srce nam otkuca 2,5 milijardi puta, a nas vrednuju po posljednjem otkucaju.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1622 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

patriot_bih wrote: 03/05/2021 21:54 Tačno! Mostar je raj na zemlji. Za 7 godina kad završe tunel Prenj biće sat vremena vožnje od Sarajeva, a već je sat vremena od mora. Klima je perfektna.
Ne znam zašto bošnjački preduzetnici ne ulažu više u istočni dio Mostara i ne grade zgrade. Skoro se ništa ne gradi tamo, a sigurno bi se stanovi mogli prodati lokalnom stanovništvu, Sarajlijama, dijaspori...

Brčko je ključ opstanka BiH i on mora biti dio fokusa.

Također, dobro bi bilo da i ostali kantoni pomognu Srebrenici kao što pomaže Kanton Sarajevo.
45 minuta će sarajevo biti od mosatra. Već ima bingo itd. A HDZ blokira gradnju stanova, ali to se mijenja. Imamo novi statut mostara.

Srebrenica je navažna. Zato je i pala. Nije na granici, nije na drini. Tu da živi 50,000 Bošnjaka, nikom ništa nepomaže. Opet su pod kontrolom Banja Luke u velikom dijelu. Važno je samo da možemo tu kupovat imovinu i prijavit se za glasanje. Pa kad treba aktivirat taj potencijal.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1623 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Dino79 wrote: 03/05/2021 22:00 Samo sto su Srbija i Turska saveznici i to opet.
Da poznajes istoriju znao bi da je za vrijeme kraljevine Srbije u dogovoru sa Turskom iseljene stotine hiljada muslimana sa ovih prostora za tursku. I muslimanni bosnjaci i svi poturceni srbi sa prostora danasnje srbije.
Tačno, ali to je govorilo o nemoći Turske tada. Kao nemoć turske 1992-1995.

Sada Turska Okupira Siriju, Libiju, Irak, ima trupe u Azerbaijanu. Ima trupe u BiH.

dok je Erdogana, turska bi se umiješala u BiH konflikt u najmanjem obimu kao u Libiji. Oklopnjaci dronovi, PVO. U istoj mjeri koliko i Srbija ako ne i više. A poslje erdogana, možda će doći neko ekstrmniji. A možda neko blaži. Vidjet će mo.

Ali nema više da srbija ratuje u BiH a da Turske nema.

Možda vam tada pomogne i Rusija, ali teško onom kome Rusija pomaže.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1624 Re: NON PAPER

Post by Humljanin »

Sierra club wrote: 03/05/2021 22:08
patriot_bih wrote: 03/05/2021 21:54 Tačno! Mostar je raj na zemlji. Za 7 godina kad završe tunel Prenj biće sat vremena vožnje od Sarajeva, a već je sat vremena od mora. Klima je perfektna.
Ne znam zašto bošnjački preduzetnici ne ulažu više u istočni dio Mostara i ne grade zgrade. Skoro se ništa ne gradi tamo, a sigurno bi se stanovi mogli prodati lokalnom stanovništvu, Sarajlijama, dijaspori...

Brčko je ključ opstanka BiH i on mora biti dio fokusa.

Također, dobro bi bilo da i ostali kantoni pomognu Srebrenici kao što pomaže Kanton Sarajevo.
45 minuta će sarajevo biti od mosatra. Već ima bingo itd. A HDZ blokira gradnju stanova, ali to se mijenja. Imamo novi statut mostara.

Srebrenica je navažna. Zato je i pala. Nije na granici, nije na drini. Tu da živi 50,000 Bošnjaka, nikom ništa nepomaže. Opet su pod kontrolom Banja Luke u velikom dijelu. Važno je samo da možemo tu kupovat imovinu i prijavit se za glasanje. Pa kad treba aktivirat taj potencijal.

To su te današnje patriote koje bi slale ljude u nove ratove. :thumbup:
Srebrenica nevažna.... Reci to onim 8372 koji leže tamo.

Bravo "probosanski patrioti" ovo je novi level. Dosad ste Srebrenicu "samo" koristili za političke poene i kao teferič nekakav. Sada ste Srebrenicu proglasili i potpuno nebitnom.

Što bi itko više ginuo izašta ako su čak žrtve genocida i službeno za vas postale nevažne?
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#1625 Re: NON PAPER

Post by Mx »

Sierra club wrote: 03/05/2021 20:52
Humljanin wrote: 03/05/2021 19:58 Dečko ograničen si. Moj narod je u NATO-u. Na nas sigurno nisu padale nikakve bombe sa f16.

Skuliraj se.

Tko želio rat, u kući mu bio.
Dobro ti znaš na koga su padale američke bombe 1995, sad je samo pitanje kolko ti je to krivo kad već nas ovdje ubjeduješ da se Amerika neće više miješat. Pa nije se ni prošli put miješala. Ali opet te bombe padale.

Neko ti je slago da ti je narod u NATO-u. Nijedan narod nije član NATO alijanse, samo države.
Za koga vrijede ove gluposti i sirenje magle kada znamo da istoriski Srbi i Hrvati vole ici u vojsku, ratovati protiv slabijih, ne naoruzanih civila i otimati takvima tudje teritorije i sve druge prirodne i druge resurse.
Post Reply