NON PAPER

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1376 Re: NON PAPER

Post by BHCluster »

Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 10:28 Da sam političar tipa Bakir ja bih reko da pozdravljam to što je srpska politika u BiH uvidjela napokon apsurdnost postjećeg sistema koji jeste donio mir ali sa druge strane onemogućio funkcionisanje države BiH. Također bih rekao da mi je drago da se formira ta neka komisija jer i mi ćemo formirati komisiju sa našim prijedlogom mirnog i postepenog ukidanja ovlasti entiteta jer je to naše pravo da kao najbrojniji narod imamo vlastiti viziju i prijedlog. Ali teško je od Bakira očeivati lukavost i mudrost da tu igru preokrene u neku vlastitu korist. Moglo bi se iz ovoga nakiti još milion stvari koje su u interesu Bošnjaka ali jbg.
Upravo to, zapoceti sa mirnom izmjenom imena manjeg bosanskohercegovackog entiteta (vec uradjeno sa prefiksom srBski u imenima gradova), mirnim ukidanjem policije manjeg bosanskohercegovackog entiteta u svijetlu presuda proisteklih iz ICTY i ICJ, itd...
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#1377 Re: NON PAPER

Post by 88Sioux »

EL ima trećeg entiteta? Non, pape. :(
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#1378 Re: NON PAPER

Post by meridiyan »

GAU8 wrote: 21/04/2021 08:48 Evo vec ispuhala tema... ili botovi jos nisu poceli raditi :-) :-) :-) :-)
haubica (@155_mm) nam ovih dana zabavljen postavljanjem teske artiljerije oko Banovica.
Iz relevantnih izvora saopstavaju da ce ostati do 25.11.2021. Pricaju da su @LBVIEW i jos neki aktivno ukljuceni u pripremi odbrane Bakirove fildzan drzave.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#1379 Re: NON PAPER

Post by GAU8 »

emmir1 wrote: 21/04/2021 09:57

Ruku dajem da će biti na desetine hiljada naoružanih ljudi koji će biti spremni da krenu da brane BIH.

Ja dajem obje ruke i noge, evo i glavu ako treba, da niko iz Sarajeva nece ni prstom mrdnuti.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#1380 Re: NON PAPER

Post by GAU8 »

Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 10:28 Da sam političar tipa Bakir ja bih reko da pozdravljam to što je srpska politika u BiH uvidjela napokon apsurdnost postjećeg sistema koji jeste donio mir ali sa druge strane onemogućio funkcionisanje države BiH. Također bih rekao da mi je drago da se formira ta neka komisija jer i mi ćemo formirati komisiju sa našim prijedlogom mirnog i postepenog ukidanja ovlasti entiteta jer je to naše pravo da kao najbrojniji narod imamo vlastiti viziju i prijedlog. Ali teško je od Bakira očeivati lukavost i mudrost da tu igru preokrene u neku vlastitu korist. Moglo bi se iz ovoga nakiti još milion stvari koje su u interesu Bošnjaka ali jbg.
Malo si se zeznuo.

Bakir pricu upravo okrece u NJEGOVU vlastitu korist. Drugo ga ne interesuje. Hebe se njemu za bosnjacima i BiH. Bitna je njegova "Avlija"
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1381 Re: NON PAPER

Post by BHCluster »

GAU8 wrote: 21/04/2021 12:01
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 10:28 Da sam političar tipa Bakir ja bih reko da pozdravljam to što je srpska politika u BiH uvidjela napokon apsurdnost postjećeg sistema koji jeste donio mir ali sa druge strane onemogućio funkcionisanje države BiH. Također bih rekao da mi je drago da se formira ta neka komisija jer i mi ćemo formirati komisiju sa našim prijedlogom mirnog i postepenog ukidanja ovlasti entiteta jer je to naše pravo da kao najbrojniji narod imamo vlastiti viziju i prijedlog. Ali teško je od Bakira očeivati lukavost i mudrost da tu igru preokrene u neku vlastitu korist. Moglo bi se iz ovoga nakiti još milion stvari koje su u interesu Bošnjaka ali jbg.
Malo si se zeznuo.

Bakir pricu upravo okrece u NJEGOVU vlastitu korist. Drugo ga ne interesuje. Hebe se njemu za bosnjacima i BiH. Bitna je njegova "Avlija"
Ako dodje do avlije onda je samo pitanje vremena kad pocinje "konačno rješenje" ovog puta nad Bosnjacima.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1382 Re: NON PAPER

Post by nosara »



:lol:

Oni znaju za folusku, nisu bekani ko neki. :D
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1383 Re: NON PAPER

Post by invincible1921 »

GAU8 wrote: 21/04/2021 11:58
emmir1 wrote: 21/04/2021 09:57

Ruku dajem da će biti na desetine hiljada naoružanih ljudi koji će biti spremni da krenu da brane BIH.

Ja dajem obje ruke i noge, evo i glavu ako treba, da niko iz Sarajeva nece ni prstom mrdnuti.
Pa nisu ni 92 mrdnuli dok mu cetnik na vrata nije doso...pola bosne u plamenu, al hajmo glumit suzivot na protestima...pa dobise "demokratski" odgovor s vraca i holiday inna
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#1384 Re: NON PAPER

Post by Arminovski »

GAU8 wrote: 21/04/2021 12:01
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 10:28 Da sam političar tipa Bakir ja bih reko da pozdravljam to što je srpska politika u BiH uvidjela napokon apsurdnost postjećeg sistema koji jeste donio mir ali sa druge strane onemogućio funkcionisanje države BiH. Također bih rekao da mi je drago da se formira ta neka komisija jer i mi ćemo formirati komisiju sa našim prijedlogom mirnog i postepenog ukidanja ovlasti entiteta jer je to naše pravo da kao najbrojniji narod imamo vlastiti viziju i prijedlog. Ali teško je od Bakira očeivati lukavost i mudrost da tu igru preokrene u neku vlastitu korist. Moglo bi se iz ovoga nakiti još milion stvari koje su u interesu Bošnjaka ali jbg.
Malo si se zeznuo.

Bakir pricu upravo okrece u NJEGOVU vlastitu korist. Drugo ga ne interesuje. Hebe se njemu za bosnjacima i BiH. Bitna je njegova "Avlija"
Nije brate, i meni je muka gledati njegove reakcije u vezi ovoga.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#1385 Re: NON PAPER

Post by @mba »

Pozadina priče o “mirnom razlazu” – Tri dimenzije ‘non-papera’



Dok su SAD, EU i NATO fokusirani na krizu u Ukrajini i zaokupljeni borbom protiv pandemije koronavirusa, pojedini državni akteri u tome možda vide priliku da ostvare svoje dugogodišnje regionalne aspiracije

Priče o “mirnom razlazu” u BiH nisu novost. Međutim, sa vojnim vježbama u Srbiji, izjavama srbijanskih zvaničnika o “Srpskom svetu” i nezvaničnim incijativama o promjenama granica Bosne i Hercegovine u međunarodnim i evropskim krugovima, situacija u BiH postaje sve složenija.


Posebno je interesantan sami vremenski okvir događaja: Dok Rusija nagomilava trupe na granici sa Ukrajinom, dok su gotovo sve države u svijetu okupirane suzbijanjem pandemije koronavirusa, Srbija je otpočela sa neviđenim naoružavanjem i učestalim vojnim vježbama.

Neposredno pred dolazak Bidenove administracije u SAD-u počelo se špekulisati o ukidanju entiteta Republike Srpske u brojnim medijima, iako bez bilo kakve zvanične inicijative i čvrste podloge.

Međutim, iako su prošle neopaženo od strane većine ljudi u BiH, pojedini nagovještaji potencijalno signaliziraju da se u međunarodnoj javnosti ipak priprema teren za ozbiljnu političku inicijativu ustavnog preuređenja u BiH.

Promocija filma koji je nominovan za nagradu Oscar “Quo vadis, Aida?”, koji u međunarodnom mnijenju cementira tlo za buduću političku i ustavnu reviziju Dejtonskog mirovnog sporazuma, možda je jedan od najozbiljnih nagovještaja ovih priprema na Zapadu.

Ruski obračun sa Zapadom

U Evropskom parlamentu 23. Novembra 2016. godine izglasana je rezolucija koja analizira dva glavna neprijatelja s kojima se suočavaju države članice EU, i u kojoj se donose upozorenja i zaključci kako se boriti protiv tih opasnosti.

Rat o kojemu je riječ nije onaj konvencionalni, nego novi – informacijski, odnosno dezinformacijski tj. “hibridni rat”. Kao glavna opasnost u izvještaju navodi se Rusija.

Širom EU prisutni su čitavi lanci preduzeća, kompanija i navodnih medijskih izdavača koji planski i postupno preuzimaju i medijski prostor pojedinih članica EU.

Rusija također investira veliki novac u energetski sektor Evrope kako bi prodavala svoje energente, stavljajući Evropu u ovisnost o ruskom gasu i šireći tako svoj utjecaj.

Kada sve ovo ne donese željeni rezultat protiv Zapada, događaju se krize poput one u Ukrajini, Bjelorusiji i Gruziji.

Iako je Zapad prije dolaska Putina uspio Rusiji nametnuti krize sa unutrašnjim sukobima, današnja Rusija svoj rat protiv Zapada preferira voditi na teritorijama bivših Sovjetskih republika, Bliskog istoka (Sirije), Afrike i Balkana.

To se najbolje moglo vidjeti u niza, na prvi pogled unutrašnjih kriza u Sjevernoj Makedoniji, Crnoj Gori i sada potencijalno i Bosni i Hercegovini.

Niko ne može više negirati snažan utjecaj koji Rusija ima na Balkanu. Neslužbeni dokument “Zapadni Balkan – put naprijed” koji se veže za slovenskoga premijera Janeza Janšu nije idvojen iz ovog konteksta.

Dok pojedini za Janšu tvrde kako je to “Putinov čovjek”, tzv. non-paper dokument o Zapadnom Balkanu pojavio se u javnosti nedugo nakon prijetnji ruskog ambasadora Bosni i Hercegovini zbog mogućeg pridruživanja NATO savezu.

Rusija prijeti ne samo teritorijalnom integritetu Bosne i Hercegovine već i samoj EU, koja bi se potencijalno mogla suočiti sa još jednom krizom u srcu Evrope.

Rusko-ukrajinska kriza i ambicije Srbije

Devedesetih godina prošloga stoljeća rat između Azerbejdžana i Armenije, i okupacija Nagorno-Karabaha, postali su “model” po kojim je kasnije okupirana velika teritorija Bosne i Hercegovine od strane tzv. JNA koja se u suštini već odavno bila transformisala u vojsku jednog naroda.

Ruska okupacija i aneksija Krima i teritorija na istoku Ukrajine je također model koji današnja Srbija slijedi.

Na Krimu i na istoku Ukrajine živi većinsko rusko stanovništvo koje je, prema tvrdnjama Rusije, uvidjevši navodnu opasnost od etničkog čišćenja od strane Ukrajine, izrazilo želju da se pripoji Rusiji.

Uvidjevši kako je Rusija uspjela de facto nametnuti svoju volju ostatku svijeta, današnja Srbija se koristi sličnim argumentima kada je u pitanju Bosna i Hercegovina.

Iako Srbija nije tako moćna kao Rusija, pandemija koronavirusa pogoduje ambicijama Srbije jer je primorala ostatak država da se zabave same sobom, gubitkom života i ekonomskim posljedicama koje su teško pogodile cijeli svijet.

Srbija, koja je u regionu zabilježila najveći ekonomski rast u prvom kvartalu prošle godine, i koja je uspjela da naoruža svoju vojsku, sada vidi posljednju priliku da spasi svoje poluge utjecaja u BiH, koje se ogledaju u unutrašnjem balansu nametnutim Dejtonskim mirovnim sporazumom.

Ruska okupacija i aneksija Krima i teritorija na istoku Ukrajine je također model koji današnja Srbija slijedi.

Na Krimu i na istoku Ukrajine živi većinsko rusko stanovništvo koje je, prema tvrdnjama Rusije, uvidjevši navodnu opasnost od etničkog čišćenja od strane Ukrajine, izrazilo želju da se pripoji Rusiji.

Uvidjevši kako je Rusija uspjela de facto nametnuti svoju volju ostatku svijeta, današnja Srbija se koristi sličnim argumentima kada je u pitanju Bosna i Hercegovina.

Iako Srbija nije tako moćna kao Rusija, pandemija koronavirusa pogoduje ambicijama Srbije jer je primorala ostatak država da se zabave same sobom, gubitkom života i ekonomskim posljedicama koje su teško pogodile cijeli svijet.

Srbija, koja je u regionu zabilježila najveći ekonomski rast u prvom kvartalu prošle godine, i koja je uspjela da naoruža svoju vojsku, sada vidi posljednju priliku da spasi svoje poluge utjecaja u BiH, koje se ogledaju u unutrašnjem balansu nametnutim Dejtonskim mirovnim sporazumom.

Brojni zvaničnici u Srbiji nadali su se i molili za pobjedu Donalda Trumpa, računajući na njegovu nezainteresovanost za Balkan.

Međutim, sa dolaskom Bidenove administracije gotovo svi se se složili da će uslijediti “pojačan pritisak” na manji BH entitet i samu Srbiju.

Krajem prošlog mjeseca na adresu predsjedništva BiH stiglo je pismo novog američkog državnog sekretara Antonija Blinkena, koje signalizira međunarodnu inicijativu o novim ustavim promjenama koje će ciljano pogoditi Dejton, što je potencijalno uspaničilo i manji BH entitet i samu Srbiju kojoj se sada možda “žuri” u pokušaju da preduhitri gubitak poluga nad Bosnom i Hercegovinom.

Nepovoljne međunarodne okolnosti po manji BH entitet nisu jedini faktor koji SNSD i “nacionaliste” okupljene oko Dodika čini nervoznim.

Republika Srpska je od početka godine najavljivala zaduživanja više od sedam puta, prema pisanjima medija, dok je prije par dana najavljeno do sada najveće zaduženje do sada u iznosu od nekoliko stotina miliona KM.

Prva tri zaduženja dogodila su se 12. januara za oko 38 miliona KM, navodi portal Buka, 4. februara novo zaduženje oko 24 miliona KM i 17. februara skoro 23 miliona KM vezana za trezorske zapise, dok je četvrto zaduženje od 22. februara za 24,7 miliona KM ostvareno prodajom obveznica s rokom dospijeća od deset godina.

Peti put Republika Srpska se zadužila kod komercijalnih banaka 11.marta za 30 miliona KM, šesti put 23. marta prodajom sedmogodišnjih obveznica u iznosu od oko 21 milion KM, dok se sedmo zaduženje Republike Srpske koje je bilo planirano za 6. aprila u iznosu od 25 miliona KM, na kraju nije realizovalo.

Posljednjih dana je objavljena vijest o zaduženju na Londonskoj berzi u iznosu od 350 miliona eura.

Dokle Republika Srpska može ekonomski “preživljavati” sa zaduživanjima ukoliko se na mjesečnom nivou zadužuje i do dva puta zadužuje?

Druga stvar, koja nije ništa manje bitna, je početak postizbornog urušavanja statusa “Quo” u Federaciji i Republici Srpskoj i pad režima vladavine dvije “nacionalne” stranke u Sarajevu i Banja Luci.

Jasno je kako zagovornicima “mirnog razlaza” ne idu na ruku niti unutrašnje niti međunarodne okolnosti.

Možda da predsjedniku Vučiću eskalacija sukoba i nije jedina opcija, ali režim Milorda Dodika u tome vjerovatno vidi jedini izlaz iz onoga što bi moglo uslijediti do kraja godine na unutrašnjem ekonomskom i međunarodno-diplomatskom planu.

Sa presudom za počinjeni genocid, sa kreditima koji uskoro dolaze na naplatu i međunarodnim inicijativama koje imaju za cilj njeno ustavno slabljenje, Republici Srpskoj, koju predstavlja režim Milorada Dodika, kao posljednji očajnički potez eskalacija napetosti i sukoba je potencijalno zadnji izlaz.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1386 Re: NON PAPER

Post by MarlboroGold »

Previse se daje znacaj ovom non paperu. Naravno da ne treba ignorisati, ali nije ni razlog za huskanje na rat. Bakir sa onakvim izjavama i spominjanjem genocidasa samo sebi puca u nogu, slabi bosnjacku i jaca srpsku poziciju.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#1387 Re: NON PAPER

Post by GAU8 »

invincible1921 wrote: 21/04/2021 12:12
GAU8 wrote: 21/04/2021 11:58
emmir1 wrote: 21/04/2021 09:57

Ruku dajem da će biti na desetine hiljada naoružanih ljudi koji će biti spremni da krenu da brane BIH.

Ja dajem obje ruke i noge, evo i glavu ako treba, da niko iz Sarajeva nece ni prstom mrdnuti.
Pa nisu ni 92 mrdnuli dok mu cetnik na vrata nije doso...pola bosne u plamenu, al hajmo glumit suzivot na protestima...pa dobise "demokratski" odgovor s vraca i holiday inna
Pa to je razlika. Sada nece doci na vrata, vec odose...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1388 Re: NON PAPER

Post by invincible1921 »

GAU8 wrote: 21/04/2021 14:09
invincible1921 wrote: 21/04/2021 12:12
GAU8 wrote: 21/04/2021 11:58


Ja dajem obje ruke i noge, evo i glavu ako treba, da niko iz Sarajeva nece ni prstom mrdnuti.
Pa nisu ni 92 mrdnuli dok mu cetnik na vrata nije doso...pola bosne u plamenu, al hajmo glumit suzivot na protestima...pa dobise "demokratski" odgovor s vraca i holiday inna
Pa to je razlika. Sada nece doci na vrata, vec odose...
Ma i ljudi malo pogresnu percepciju imaju..nije ovo 92. Koliko god slaba bila drzava ipak imas vojsku i policiju pa kakva je da je. U prevodu imas konja za trku...makar ponija
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1389 Re: NON PAPER

Post by pici »

Image

KORONA PRESJEK
U BiH danas 1.239 novozaraženih i 57 preminulih

dze tariguz...
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1390 Re: NON PAPER

Post by tandmand »

MIRNI RAZLAZ može izazvati samo jedan odgovor bošnjačke politike, a to je:

MIRNI RAT
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1391 Re: NON PAPER

Post by invincible1921 »

tandmand wrote: 21/04/2021 14:28 MIRNI RAZLAZ može izazvati samo jedan odgovor bošnjačke politike, a to je:

MIRNI RAT
Shishama cemo ih :D
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#1392 Re: NON PAPER

Post by 88Sioux »

Neče Srbi niđe.

Bači sisu da se igramo!
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#1393 Re: NON PAPER

Post by sha_ba »

Kakvo tElo dodo ima :oops: :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1394 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

BHCluster wrote: 21/04/2021 12:08
GAU8 wrote: 21/04/2021 12:01
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 10:28 Da sam političar tipa Bakir ja bih reko da pozdravljam to što je srpska politika u BiH uvidjela napokon apsurdnost postjećeg sistema koji jeste donio mir ali sa druge strane onemogućio funkcionisanje države BiH. Također bih rekao da mi je drago da se formira ta neka komisija jer i mi ćemo formirati komisiju sa našim prijedlogom mirnog i postepenog ukidanja ovlasti entiteta jer je to naše pravo da kao najbrojniji narod imamo vlastiti viziju i prijedlog. Ali teško je od Bakira očeivati lukavost i mudrost da tu igru preokrene u neku vlastitu korist. Moglo bi se iz ovoga nakiti još milion stvari koje su u interesu Bošnjaka ali jbg.
Malo si se zeznuo.

Bakir pricu upravo okrece u NJEGOVU vlastitu korist. Drugo ga ne interesuje. Hebe se njemu za bosnjacima i BiH. Bitna je njegova "Avlija"
Ako dodje do avlije onda je samo pitanje vremena kad pocinje "konačno rješenje" ovog puta nad Bosnjacima.
A sto bi dolazilo od avlije, ovi vec imaju svoju avliju mi imamo svoju avliju, sve po Baketovoj zelji. Jos samo da se sredi malo ovo sranje oko UKCa, da Sultanija ostane na celu i mirne avlije :mrgreen:.
Dodo je vec klepio 700 milja, mogu se isplatiti plate budzetlijama, el hamdulilah, bajram prije bajrama :mrgreen:.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1395 Re: NON PAPER

Post by BHCluster »

detroit-mercy wrote: 21/04/2021 15:50
BHCluster wrote: 21/04/2021 12:08
GAU8 wrote: 21/04/2021 12:01

Malo si se zeznuo.

Bakir pricu upravo okrece u NJEGOVU vlastitu korist. Drugo ga ne interesuje. Hebe se njemu za bosnjacima i BiH. Bitna je njegova "Avlija"
Ako dodje do avlije onda je samo pitanje vremena kad pocinje "konačno rješenje" ovog puta nad Bosnjacima.
A sto bi dolazilo od avlije, ovi vec imaju svoju avliju mi imamo svoju avliju, sve po Baketovoj zelji. Jos samo da se sredi malo ovo sranje oko UKCa, da Sultanija ostane na celu i mirne avlije :mrgreen:.
Dodo je vec klepio 700 milja, mogu se isplatiti plate budzetlijama, el hamdulilah, bajram prije bajrama :mrgreen:.
Josh kad to sve dodje na naplatu. Veselju nikad kraja!
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#1396 Re: NON PAPER

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

BHCluster wrote: 21/04/2021 16:58
detroit-mercy wrote: 21/04/2021 15:50
BHCluster wrote: 21/04/2021 12:08
Ako dodje do avlije onda je samo pitanje vremena kad pocinje "konačno rješenje" ovog puta nad Bosnjacima.
A sto bi dolazilo od avlije, ovi vec imaju svoju avliju mi imamo svoju avliju, sve po Baketovoj zelji. Jos samo da se sredi malo ovo sranje oko UKCa, da Sultanija ostane na celu i mirne avlije :mrgreen:.
Dodo je vec klepio 700 milja, mogu se isplatiti plate budzetlijama, el hamdulilah, bajram prije bajrama :mrgreen:.
Josh kad to sve dodje na naplatu. Veselju nikad kraja!
Ja se ne bih zajebavao sa ovako vaznim stvarima. Ako zaduzenja entiteta entitet RS ne bude mogao vratiti morati ce solidarno placati/otplacivati/vracati entitet FBiH odnosno stanovnistvo FBiH na drzavnom nivou. Sve to zna Dodik odlicno i zato maksimalno zaduzuje entitet RS odnosno u konacnici cijelu drzavu Bosnu i Hercegovinu, da bi kasnije mogao sto lakse ucjenjivati sve redom u cijeloj BiH, i lakse pokusati otcjepiti taj entitet od drzave BiH. Jer ko ce se sutra nakon Dodika usuditi preuzeti na sebe tolike milijarde eura duga i spasavati ekonomiju drzave cijele Bosne i Hercegovine.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1397 Re: NON PAPER

Post by BHCluster »

Nacionalniid_BOSANCI wrote: 21/04/2021 17:11
BHCluster wrote: 21/04/2021 16:58
detroit-mercy wrote: 21/04/2021 15:50
A sto bi dolazilo od avlije, ovi vec imaju svoju avliju mi imamo svoju avliju, sve po Baketovoj zelji. Jos samo da se sredi malo ovo sranje oko UKCa, da Sultanija ostane na celu i mirne avlije :mrgreen:.
Dodo je vec klepio 700 milja, mogu se isplatiti plate budzetlijama, el hamdulilah, bajram prije bajrama :mrgreen:.
Josh kad to sve dodje na naplatu. Veselju nikad kraja!
Ja se ne bih zajebavao sa ovako vaznim stvarima. Ako zaduzenja entiteta entitet RS ne bude mogao vratiti morati ce solidarno placati/otplacivati/vracati entitet FBiH odnosno stanovnistvo FBiH na drzavnom nivou. Sve to zna Dodik odlicno i zato maksimalno zaduzuje entitet RS odnosno u konacnici cijelu drzavu Bosnu i Hercegovinu, da bi kasnije mogao sto lakse ucjenjivati sve redom u cijeloj BiH, i lakse pokusati otcjepiti taj entitet od drzave BiH. Jer ko ce se sutra nakon Dodika usuditi preuzeti na sebe tolike milijarde eura duga i spasavati ekonomiju drzave cijele Bosne i Hercegovine.
Ma kakav, to ce se namiriti preko onoga sto ima onaj prefiks srBski, od shuma do elektroprivrede.
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#1398 Re: NON PAPER

Post by Arminovski »

MarlboroGold wrote: 21/04/2021 13:34 Previse se daje znacaj ovom non paperu. Naravno da ne treba ignorisati, ali nije ni razlog za huskanje na rat. Bakir sa onakvim izjavama i spominjanjem genocidasa samo sebi puca u nogu, slabi bosnjacku i jaca srpsku poziciju.
Sa ovim zadnjim se slazem 100%. A nama u glavu, u potiljak.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#1399 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

Vrlo bitno je da na svaki zadnji radni dan u mjesecu Inzku legne 48.000 Maraka. Ober parazit. Tu zbog love. Eto ko je poslao Non-Paper u Brisel.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#1400 Re: NON PAPER

Post by sinuhe »

Svaki stranac, od ambasadora Slovenije do Inzka, je bolji od bilo kojeg domaceg politicara.
Post Reply