NON PAPER

Post Reply
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#351 Re: NON PAPER

Post by LBVIEW »

u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:23
LBVIEW wrote: 16/04/2021 10:09
u-pet-deka wrote: 16/04/2021 09:48


Kakva USA i p.m. kad je pitanje Europe. Pa nije ovo 1995. godina. Daytonski sporazum službeno se raspao na dan prijema Hrvatske u EU, jer isti nije predvidio ulazak Hrvatske u neku uniju i time preko pola miliona novinh EU građana koji će automatski biti izvan svojih EU granica. Treći entitet sa autonomnim statusom u bliskoj budućnosti (ne kasnije od pet godina) ili se plašim da će Bosna i Hercegovina vidjeti dan svoje podjele, i ako znam da trenutno su Bošnjaci iz Hercegovine (bar ovdje u Danskoj) najveći protivnici podjeli.
Znaci, "ili podjela, ili konacna podjela", malo baca na tautologiju, al' eto, bitno je da se nesto kaze :D
Moze, al' kod brace cetnika na Vlasicu. :lol:
Poslije nepunih 30 godina apsolutne disfunkcije na Balkanu, posebice u BiH, šta očekivati. Sejdić and Finci su dokazali (uz EU) da Dejtonski sporazum je propao.
Posebice se moze ocekivate ponovno ljubljenje s bracom cetnicima, mozda ovaj put ne na Vlasicu :izet: , nego, sta ja znam na Papuku, ili Velebitu. :D
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#352 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

LBVIEW wrote: 16/04/2021 10:26
u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:23
LBVIEW wrote: 16/04/2021 10:09

Znaci, "ili podjela, ili konacna podjela", malo baca na tautologiju, al' eto, bitno je da se nesto kaze :D
Moze, al' kod brace cetnika na Vlasicu. :lol:
Poslije nepunih 30 godina apsolutne disfunkcije na Balkanu, posebice u BiH, šta očekivati. Sejdić and Finci su dokazali (uz EU) da Dejtonski sporazum je propao.
Posebice se moze ocekivate ponovno ljubljenje s bracom cetnicima, mozda ovaj put ne na Vlasicu :izet: , nego, sta ja znam na Papuku, ili Velebitu. :D
Kao da neko pita Sarajevo, ili ga uzima za ozbiljno, mislim od Srba, Hrvata, Jevreja, Roma i EU. Budi realan. Sarajevo je samo sebe dovelo u ovu sitauciju.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8230
Joined: 25/05/2013 23:49

#353 Re: NON PAPER

Post by apsidejzi »

155_mm wrote: 15/04/2021 15:06 shvatite da je ovaj papir samo ponuda srbije. a jansa je pismonosa. da li ce zapad ovo prihvatiti ili ne to jos niko ne zna.

i ne kontam cemo ovoliko cudjenje za ponudu zamjene kosova za er es. pa nije ta ideja od jucer.
:-)
Meni su hrvati ovdje sumnjivi. Oni se hinjski (po obicaju) ugradjuju NEODREDJENO. Oni bi kao dobili vecinski hrvatske kantone i to je sto se "podrazumjeva" kroz ovaj NE PAPIR. Srbi istureni, hrvati hinje. po obicaju... Sta bi ostalo nama? Centralna bosna, tamo oko gorazda, Tuzla i Krajina?
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#354 Re: NON PAPER

Post by kox »

u-pet-deka wrote: 16/04/2021 09:48
kox wrote: 16/04/2021 00:05
u-pet-deka wrote: 15/04/2021 23:52 Ja mislim da ovo nije Janšin plan. Mislim da je ovo plan velikih sila koji je samo pušten preko Janše. Svima je poznato da BiH može opstati samo uz veliko zalaganje i uplitanje velikih sila. Vidljivo je da na sve ovo nema nekih osuda predstavnika velikih sila pa čak ni visokog predstavnika. Sam Brisel prvo izjavi da imaju u rukama 'Non-Paper' da bi minutu kasnije izjavili, kako ipak nemaju.
Jedina relevantna sila na ovim prostorima je u roku od sat vremena od prve vijesti rekla 'uzalud vam trud svirači', i tu je završena sva priča oko ove gluposti. Dalje će se to musti za naše unutrašnje potrebe, dokazivanje patriotizma itd. U Sloveniji isto tako.

Kakva USA i p.m. kad je pitanje Europe. Pa nije ovo 1995. godina. Daytonski sporazum službeno se raspao na dan prijema Hrvatske u EU, jer isti nije predvidio ulazak Hrvatske u neku uniju i time preko pola miliona novinh EU građana koji će automatski biti izvan svojih EU granica. Treći entitet sa autonomnim statusom u bliskoj budućnosti (ne kasnije od pet godina) ili se plašim da će Bosna i Hercegovina vidjeti dan svoje podjele, i ako znam da trenutno su Bošnjaci iz Hercegovine (bar ovdje u Danskoj) najveći protivnici podjeli.
:lol:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#355 Re: NON PAPER

Post by jefff »

Dayton i nije nista drugo no siguran put u raspad
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#356 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

apsidejzi wrote: 16/04/2021 10:31
155_mm wrote: 15/04/2021 15:06 shvatite da je ovaj papir samo ponuda srbije. a jansa je pismonosa. da li ce zapad ovo prihvatiti ili ne to jos niko ne zna.

i ne kontam cemo ovoliko cudjenje za ponudu zamjene kosova za er es. pa nije ta ideja od jucer.
:-)
Meni su hrvati ovdje sumnjivi. Oni se hinjski (po obicaju) ugradjuju NEODREDJENO. Oni bi kao dobili vecinski hrvatske kantone i to je sto se "podrazumjeva" kroz ovaj NE PAPIR. Srbi istureni, hrvati hinje. po obicaju... Sta bi ostalo nama? Centralna bosna, tamo oko gorazda, Tuzla i Krajina?
A šta to danas Bošnjaci imaju, osim što si i sam naveo? Realno gledano. Kao primjer, Kanton 10, Zapadna Hercegovina preko 95 % Hrvati. Tamo ići i propagirati ideje SDA je rizično po život. Za nekoga iz Sarajeva, Bošnjaka, tamo ići je kao da je otputovao u Zagreb tj. u Hrvatsku, i ako formalno nije prešao preko granice u okolini u kojoj bi tamo bio je kao da je prešao granicu. Isto važi i za Banja Luku, Bijeljinu itd. U pola BiH ljudi komotno plačaju usluge u Kunama i Dinarima. Dejton je raskomadao BiH samo ne de facto nego de jure.
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#357 Re: NON PAPER

Post by ST11 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ima-li- ... /210416032
"Slovenski "non paper", za koji nije potvrđeno da postoji, ali ni jasno dokazano da ne postoji izazvao je najžešće reakcije. "

Znaci SLO non paper je kao jeti.
Svi znaju za njega i neki cak tvrde, da su ga vidjeli ali nemaju dokaza jer postoje tek screenshotovi (zamagljene slike jetija) bez zvanicnih zigova ili potpisa. A tragovi u snijegu vode do Brisela, gdje vec od prvog dana govore, da non paper tamo nisu sreli.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#358 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

ST11 wrote: 16/04/2021 10:51 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ima-li- ... /210416032
"Slovenski "non paper", za koji nije potvrđeno da postoji, ali ni jasno dokazano da ne postoji izazvao je najžešće reakcije. "

Znaci SLO non paper je kao jeti.
Svi znaju za njega i neki cak tvrde, da su ga vidjeli ali nemaju dokaza jer postoje tek screenshotovi (zamagljene slike jetija) bez zvanicnih zigova ili potpisa. A tragovi u snijegu vode do Brisela, gdje vec od prvog dana govore, da non paper tamo nisu sreli.
Ne. Brisel je prvo izjavio da su vidili papir pa potom da nisu.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8230
Joined: 25/05/2013 23:49

#359 Re: NON PAPER

Post by apsidejzi »

u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:44
apsidejzi wrote: 16/04/2021 10:31
155_mm wrote: 15/04/2021 15:06 shvatite da je ovaj papir samo ponuda srbije. a jansa je pismonosa. da li ce zapad ovo prihvatiti ili ne to jos niko ne zna.

i ne kontam cemo ovoliko cudjenje za ponudu zamjene kosova za er es. pa nije ta ideja od jucer.
:-)
Meni su hrvati ovdje sumnjivi. Oni se hinjski (po obicaju) ugradjuju NEODREDJENO. Oni bi kao dobili vecinski hrvatske kantone i to je sto se "podrazumjeva" kroz ovaj NE PAPIR. Srbi istureni, hrvati hinje. po obicaju... Sta bi ostalo nama? Centralna bosna, tamo oko gorazda, Tuzla i Krajina?
A šta to danas Bošnjaci imaju, osim što si i sam naveo? Realno gledano. Kao primjer, Kanton 10, Zapadna Hercegovina preko 95 % Hrvati. Tamo ići i propagirati ideje SDA je rizično po život. Za nekoga iz Sarajeva, Bošnjaka, tamo ići je kao da je otputovao u Zagreb tj. u Hrvatsku, i ako formalno nije prešao preko granice u okolini u kojoj bi tamo bio je kao da je prešao granicu. Isto važi i za Banja Luku, Bijeljinu itd. U pola BiH ljudi komotno plačaju usluge u Kunama i Dinarima. Dejton je raskomadao BiH samo ne de facto nego de jure.
Bosnjaci imaju potencijal al trenutno nemaju nikoga da iskoristi taj potencijal. U "hrvatskim" kantonima nema mnogo pucanstva i jednom pametnom politikom Sarajeva oni bi se mogli integrirati i prihvatiti BiH kao svoju. Veliki broj srba dolazi u Federaciju BiH i tu radi. Pola Istocnog Sarajeva je zaposleno u Sarajevu a sva okolina Gorazda dolazi u grad da radi. Ljudi putuju iz Foce da bi radili u Gorazdu. Potencijal da se napravi funkcionalna drzava postoji i uz pametno "zavrtanje ruku" moze se izbiti velikosrpska i velikohrvatska ideja iz lokalnih clanova. Jebe nas bosnjacka ideja kojoj je bitnija fildzan drzava od prave drzave...
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3148
Joined: 22/07/2017 18:36

#360 Re: NON PAPER

Post by Leopard_SA »

Inače, sa pojavom "non-papera" i sve medijske pažnje usmjerene ka istom, svi zabraviše na vakcine
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#361 Re: NON PAPER

Post by sinuhe »

Pa u Bosni covjek za brdo kaze da je piramida i trazi od drugih da dokazu da je brdo.
Zasto bi neko iz Brisela ili Ljubljane ovo komentarisao na bilo koji nacin?
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#362 Re: NON PAPER

Post by 88Sioux »

Brisel bi trebao da pripazi na svoje pudlice, da ih ne bi ulične džukele rastrgle.

Povodac nek zategnu.
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#363 Re: NON PAPER

Post by ST11 »

u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:53 Ne. Brisel je prvo izjavio da su vidili papir pa potom da nisu.
https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ne ... anj/576762

Neuradni diplomatski dokument (non-paper) o mejah na Zahodnem Balkanu, o obstoju katerega se je v preteklih dneh ugibalo, je vendarle pricurljal v medije. Kdo ga je napisal, ni razvidno. V Bruslju medtem ponavljajo, da dokumenta niso videli.
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#364 Re: NON PAPER

Post by mk ultra »

u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:44. Za nekoga iz Sarajeva, Bošnjaka, tamo ići je kao da je otputovao u Zagreb tj. u Hrvatsku, i ako formalno nije prešao preko granice u okolini u kojoj bi tamo bio je kao da je prešao granicu. I
Posto sam dole doata radio i putovao, mogu garantovati da ovo istina nije, dobro ti znas kad si usao u HR ;-)

Za BL i Bijeljinu ne znam
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#365 Re: NON PAPER

Post by hamos »

apsidejzi wrote: 16/04/2021 10:58
u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:44
apsidejzi wrote: 16/04/2021 10:31
Meni su hrvati ovdje sumnjivi. Oni se hinjski (po obicaju) ugradjuju NEODREDJENO. Oni bi kao dobili vecinski hrvatske kantone i to je sto se "podrazumjeva" kroz ovaj NE PAPIR. Srbi istureni, hrvati hinje. po obicaju... Sta bi ostalo nama? Centralna bosna, tamo oko gorazda, Tuzla i Krajina?
A šta to danas Bošnjaci imaju, osim što si i sam naveo? Realno gledano. Kao primjer, Kanton 10, Zapadna Hercegovina preko 95 % Hrvati. Tamo ići i propagirati ideje SDA je rizično po život. Za nekoga iz Sarajeva, Bošnjaka, tamo ići je kao da je otputovao u Zagreb tj. u Hrvatsku, i ako formalno nije prešao preko granice u okolini u kojoj bi tamo bio je kao da je prešao granicu. Isto važi i za Banja Luku, Bijeljinu itd. U pola BiH ljudi komotno plačaju usluge u Kunama i Dinarima. Dejton je raskomadao BiH samo ne de facto nego de jure.
Bosnjaci imaju potencijal al trenutno nemaju nikoga da iskoristi taj potencijal. U "hrvatskim" kantonima nema mnogo pucanstva i jednom pametnom politikom Sarajeva oni bi se mogli integrirati i prihvatiti BiH kao svoju. Veliki broj srba dolazi u Federaciju BiH i tu radi. Pola Istocnog Sarajeva je zaposleno u Sarajevu a sva okolina Gorazda dolazi u grad da radi. Ljudi putuju iz Foce da bi radili u Gorazdu. Potencijal da se napravi funkcionalna drzava postoji i uz pametno "zavrtanje ruku" moze se izbiti velikosrpska i velikohrvatska ideja iz lokalnih clanova. Jebe nas bosnjacka ideja kojoj je bitnija fildzan drzava od prave drzave...
ne budi bolan naivan,u ostalom da si najbolji opet ne mozes ponuditi vise hrvatu od Hrvatske a srbinu iz RS-a od Srbije
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#366 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

ST11 wrote: 16/04/2021 11:00
u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:53 Ne. Brisel je prvo izjavio da su vidili papir pa potom da nisu.
https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ne ... anj/576762

Neuradni diplomatski dokument (non-paper) o mejah na Zahodnem Balkanu, o obstoju katerega se je v preteklih dneh ugibalo, je vendarle pricurljal v medije. Kdo ga je napisal, ni razvidno. V Bruslju medtem ponavljajo, da dokumenta niso videli.
Hrvatski mediji prenose o Briselu, da su izjavili, da su dokument vidili a potom malo kasnije da ipak nisu.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#367 Re: NON PAPER

Post by hamos »

sakib_jebivjetric wrote: 16/04/2021 07:44
Piaty wrote: 15/04/2021 21:55
sumirprimus wrote: 15/04/2021 21:51
Orban.euro desnica. Jasno sve ko dan
Ma to eurodesnica mi je nejasno. Ona je devedesetih bila antijugoslavenska i antisrpska. To ne znaci da je bila za nas, ali je bila recimo prohrvatska. Zato kazem krscanska desnica.
Sada nekako ispada da je taj polaritet Srbija-Hrvatska ukinut jer se trebaju dogovoriti oko Bosne. Kome Bosna da se prislepa? Liberalima Europe? Turskoj? Pakistanu? Ili najpametnije - Americi i Njemackoj?
Mislim da se trebamo prišlepati Butanu, Čadu i Zelenortskim Otocima.
Cuj Kome? :-)
Samo Americi, to treba utuviti u glavu svim Bošnjacima/Bosancima od 7 do 77 godina. Da ponavlja ko Hafiz kad ga u pola noci probudis.
e necu
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#368 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

mk ultra wrote: 16/04/2021 11:02
u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:44. Za nekoga iz Sarajeva, Bošnjaka, tamo ići je kao da je otputovao u Zagreb tj. u Hrvatsku, i ako formalno nije prešao preko granice u okolini u kojoj bi tamo bio je kao da je prešao granicu. I
Posto sam dole doata radio i putovao, mogu garantovati da ovo istina nije, dobro ti znas kad si usao u HR ;-)

Za BL i Bijeljinu ne znam
Bio i ja i vidio i uvjerio se da je nako kako pišem. Uzmi samo kao primjer Posušje... sve ti govori.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#369 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

hamos wrote: 16/04/2021 11:04
apsidejzi wrote: 16/04/2021 10:58
u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:44

A šta to danas Bošnjaci imaju, osim što si i sam naveo? Realno gledano. Kao primjer, Kanton 10, Zapadna Hercegovina preko 95 % Hrvati. Tamo ići i propagirati ideje SDA je rizično po život. Za nekoga iz Sarajeva, Bošnjaka, tamo ići je kao da je otputovao u Zagreb tj. u Hrvatsku, i ako formalno nije prešao preko granice u okolini u kojoj bi tamo bio je kao da je prešao granicu. Isto važi i za Banja Luku, Bijeljinu itd. U pola BiH ljudi komotno plačaju usluge u Kunama i Dinarima. Dejton je raskomadao BiH samo ne de facto nego de jure.
Bosnjaci imaju potencijal al trenutno nemaju nikoga da iskoristi taj potencijal. U "hrvatskim" kantonima nema mnogo pucanstva i jednom pametnom politikom Sarajeva oni bi se mogli integrirati i prihvatiti BiH kao svoju. Veliki broj srba dolazi u Federaciju BiH i tu radi. Pola Istocnog Sarajeva je zaposleno u Sarajevu a sva okolina Gorazda dolazi u grad da radi. Ljudi putuju iz Foce da bi radili u Gorazdu. Potencijal da se napravi funkcionalna drzava postoji i uz pametno "zavrtanje ruku" moze se izbiti velikosrpska i velikohrvatska ideja iz lokalnih clanova. Jebe nas bosnjacka ideja kojoj je bitnija fildzan drzava od prave drzave...
ne budi bolan naivan,u ostalom da si najbolji opet ne mozes ponuditi vise hrvatu od Hrvatske a srbinu iz RS-a od Srbije
I ja isto kažem. Na tim prostorima vlada dan danas nacionalizam a potom sve drugo.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#370 Re: NON PAPER

Post by nosara »

Non vakcine, non respiratori, non mozak...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#371 Re: NON PAPER

Post by Haris.ba »

u-pet-deka wrote: 16/04/2021 10:44 A šta to danas Bošnjaci imaju, osim što si i sam naveo? Realno gledano. Kao primjer, Kanton 10, Zapadna Hercegovina preko 95 % Hrvati. Tamo ići i propagirati ideje SDA je rizično po život. Za nekoga iz Sarajeva, Bošnjaka, tamo ići je kao da je otputovao u Zagreb tj. u Hrvatsku, i ako formalno nije prešao preko granice u okolini u kojoj bi tamo bio je kao da je prešao granicu. Isto važi i za Banja Luku, Bijeljinu itd. U pola BiH ljudi komotno plačaju usluge u Kunama i Dinarima. Dejton je raskomadao BiH samo ne de facto nego de jure.
Realno gledano se negdje u BiH plaća u dinara i kunama? :D
apsidejzi wrote: 16/04/2021 10:31 Meni su hrvati ovdje sumnjivi. Oni se hinjski (po obicaju) ugradjuju NEODREDJENO. Oni bi kao dobili vecinski hrvatske kantone i to je sto se "podrazumjeva" kroz ovaj NE PAPIR. Srbi istureni, hrvati hinje. po obicaju... Sta bi ostalo nama? Centralna bosna, tamo oko gorazda, Tuzla i Krajina?
Pa Hrvati već imaju hrvatske kantone. Zapadno - heregovački, Livanjski i Posavski. Stvar je što to nije dovoljno. Problem su HNK i SBK.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#372 Re: NON PAPER

Post by pici »

samo nek ne puca...

Image
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#373 Re: NON PAPER

Post by deogest »

Hank Paldum wrote: 16/04/2021 08:47
deogest wrote: 16/04/2021 02:37 Moza ovo nekad u buducnosti i nije lose. U dokumentu je jedna istina a to je da ovakvo stanje ne odgovara nikom zivom, osim nekolicini lokalnih politicara koji pune svoje dzepove. Normalnom covjeku sigurno ne. Imas potpunu blokadu, najbolje se to vidjelo sad u ovoj pandemiji.

Ovako vise ne ide nigdje, Srbija bi se odrekla Sarajeva i mi bi imali nezavisnu drzavu. Onda bi bio referendum, svi bi usli u EU i to je to. A ova banda bi konacno morala preuzet odgovornost i biti uhapsena za genocid na sopstvenim narodom.

Za rat svakako nema ko ratovat nit imas para. Jedino sto vrijedi u ovoj drzavi su sagradjene milionske vile politicara.

Bosna je Juga u malom i to je jasno ko dan da to u sljedecih 100 godina nece biti odrzivo. Historija pokazala.
Pišeš o historiji a ne znas uopšte da se Bosna i Hercegovina i Jugoslavija ne mogu uopšte porediti.
SFRJ je nastala kao unija republika koje su imale pravo sa referendumima da se odvoje kada su god željele što sa Bosnom i Hercegovinom uopšte nije slučaj, jedino možda tebi što ponavljas Dodikovu priču da je BiH nastala tako što su se spojile Federacija i republika sprska i može isto tako nestati ako jedan od dva entiteta napusti. Nemaš ti pojma o historiji

Kakvu nezavisnu državu? Onih 23% što je popularno na portalu u komentarima od Bulevara i ostalih? To možes samo sanjati, šta veliš "Možda to i nije tako loše" :lol:
Bosnjak sam, ne maskiram se, govorim samo da bi drzava bila funkcionalnija i ne bi bilo opstrukcije nikakve. Ovako nikada u zivotu neces uci u EU, korupcija ce biti samo gora a mladih vise nece ni bit. Ali bez rata naravno.

Za 15 godina, samo migranti ce nam ovdje radit i kar.at nam zene. Sve vodi ka tome.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#374 Re: NON PAPER

Post by Novak20 »

ST11 wrote: 16/04/2021 10:51 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ima-li- ... /210416032
"Slovenski "non paper", za koji nije potvrđeno da postoji, ali ni jasno dokazano da ne postoji izazvao je najžešće reakcije. "

Znaci SLO non paper je kao jeti.
Svi znaju za njega i neki cak tvrde, da su ga vidjeli ali nemaju dokaza jer postoje tek screenshotovi (zamagljene slike jetija) bez zvanicnih zigova ili potpisa. A tragovi u snijegu vode do Brisela, gdje vec od prvog dana govore, da non paper tamo nisu sreli.
Ne postoji jeti ali izgleda da još postoji AID koji s vremena na vrijeme zajedno sa bošnjačkom politikom i medijima montira ovakve afere da bi spriječili bilo kakve promijene u BiH koje nisu isključivo u bošnjačkom interesu i da bi skrenuli pažnju sa unutarnjih problema nakaradne i nesposobne vlasti. Ne libe se pri tome u ove improvizovane obavještajno-medijske septičke jame pune rupa uvlačiti strane političare i druge države, bez pardona.

Koliko je ova taktika dobra, vrijeme će pokazati.

https://reporter.si/clanek/svet/manipul ... ski-865275
Zakaj naj bi se torej slovenski premier in predsednik vseeno zavzela za razdružitev? Stvari je treba včasih zbanalizirati, da se pokaže njihova absurdnost. Postavljeno vprašanje je v stilu: zakaj si je jeti (veliki snežni človek, ki naj bi živel na območju Himalaje) za večerjo spekel palačinke. Ni sicer nobenega dokaza, da naj bi jeti sploh živel, vendar se »v Bruslju govori, da obstaja neuradni dokument, da si je spekel palačinke«. In potem se pojavijo novinarji, ki o tem »ravnanju jetija« pišejo, ter političarke tipa Tanja Fajon, ki se zgražajo nad tem, da je jeti s tem ogrožal požarno varnost v gorah.

Ali torej v resnici obstaja ti. non paper oziroma neuradni dokument, ki naj bi ga Janša poslal predsedniku evropskega sveta Charlesu Michelu in je govora o spreminjanju meja na območju nekdanje Jugoslavije po etničnem principu. Kot so poročali sami novinarji, ga ni »videl še nihče«, sam bošnjaški politik Komšić je povedal, da so mu v Bruslju rekli, da tak dokument ne obstaja, v tiskovni službi od Michela pa pravijo, da ne morejo potrditi njegovega prejema. Janša je zapisal, da se je z Michelom nazadnje srečal lani in bi mu torej težko februarja ali marca karkoli fizično predal. Slovenska veleposlanica v BiH Zorica Bukinac pa je v razgovoru z oblastmi v Sarajevu zatrdila, da Slovenija podpira evropsko pot BiH. Kar seveda pomeni, tudi njeno ozemeljsko celovitost.
ili
Pa zašto bi slovenski premijer i predsjednik još uvijek zagovarali razdvajanje? Stvari ponekad treba banalizirati kako bi pokazale svoju apsurdnost. Pitanje je postavljeno u stilu: zašto su jeti (veliki snjegović koji bi trebao živjeti u regiji Himalaje) za večeru ispekli palačinke. Nema dokaza da je Yeti uopće živio, ali "u Bruxellesu se govori da postoji neslužbeni dokument da je pekao palačinke". A tu su i novinari koji pišu o tom "ponašanju jetija" i političari poput Tanje Fajon, koji su zgroženi da je jeti ugrozio sigurnost od požara u planinama.

Pa vi stvarno postojite? nepapir ili neslužbeni dokument koji bi Janša trebao poslati predsjedniku Europskog vijeća Charlesu Michelu, a govori o promjeni granica na području bivše Jugoslavije prema etničkom principu. Kako su izvjestili sami novinari, "još ga nitko nije vidio", sam bošnjački političar Komšić rekao je da mu je u Bruxellesu rečeno da takav dokument ne postoji, a iz press službe iz Michela rekli su da mu ne mogu potvrditi primitak. Janša je napisao da se s Michelom zadnji put susreo prošle godine i da će mu biti teško fizički nešto predati u veljači ili ožujku. U intervjuu vlastima u Sarajevu, slovenska veleposlanica u BiH Zorica Bukinac izjavila je da Slovenija podržava europski put BiH. Što, naravno, znači i njezin teritorijalni integritet.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#375 Re: NON PAPER

Post by hamos »

Hank Paldum wrote: 15/04/2021 18:23 Sjećam se jednog lika u jednoj kafani dok sam živio u BiH pa nadođe tema o sukobima na Balkanu. Mi sjedili za šankom pa on dokuči od konobara svesku i olovku pa poče crtati granice (to je bilo dok je još Kosovo bilo dio Srbije) pa reče samo će ovako biti mira.
Srbiji oduzeti Kosovo i spojiti ga sa Albanijom, Srbiji i Crnioj Gori oduzeti Sandžak i pripojiti ga Bosni i Hercegovini, Srbiji oduzeti Vojvodinu i pripojiti je Mađarskoj, oduzeti dio Hercegovine i pripojiti je Hrvatskoj, oduzeti BIH entitet rs i pripojiti je Srbiji
Bi kratka diskusija, jedno 3 minite pa je onda svako svojim putem :D
cojk znao,uvijek je u kafanama bilo tih dubokoumnih :lol:
Post Reply