NON PAPER

Post Reply
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#676 Re: NON PAPER

Post by spinel_ »

Preporuka @Point. da procita.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#677 Re: NON PAPER

Post by Mx »

GAU8 wrote: 17/04/2021 15:52
Njanjavi wrote: 17/04/2021 11:18 streljat domace kvislinge, cistku jebenu opalit
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo se ti zajebaji. Dogovore se jedno jutro Putin, Biden i EU i kazu: Ovi takozvani Bosnjacki politicki i drugi predstavnici nista ne rade na unutrasnjem i medjunarodnom planu za njihovo stanovnistvo i drzavu Bosnu i Hercegovinu. Nista ne rade osim sto zajednicki sa Srbima i Hrvatima sabotiraju drzavu i njihov narod. Jedini im je posao da ganjaju sebi sto bolje stolice i zaradu po institucijama BiH i firmama gdje ima para. Sto da im se pomaze u bilo kakvom smislu nego ih treba pustiti niz vodu, jer oni ne vode kako treba drzavu oni se igraju drzave za privatne ciljeve.

Dok Vucic u Srbiji punom parom i ofanzivno u kontinuitetu, trci i kontaktira sa vecinom drzava u svijetu, na dovlacenju investicija u Srbiju, Izvoz srbijanskih roba i usluga po svijetu, peglajuci i praveci sto bolju sliku u svijetu o Srbiji, naoruzavajuci i gradeci istovremeno Srbiju, takozvani Bosnjackobosanski politicari, diplomate, pravnici, ekonomisti i drugi spavaju mirnim snom ili ganjajuci sebi privatne poslove i pare a nista kolektivno za Bosnjacki narod i drzavu Bosnu i Hercegovinu.
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#678 Re: NON PAPER

Post by noviforumas »

spinel_ wrote: 17/04/2021 16:06
noviforumas wrote: 17/04/2021 15:33 Ja mislim da Putin i Biden sjednu zajedno, dogovore se i kazu "treba podijelit BiH" da bi ih neki optuzivali da skrecu paznju sa stvarnih problema, jer ionako nikome nije do rata i nema ko da ratuje.
Kad smo vec kod Bidena gdje nam je sad taj Biden da nam pomogne?
Sjetimo se samo kako se slavila njegova izborna pobjeda. Najavljivalo se da ce se RS ugasiti i nestati. Kad ono gle cuda i gle vraga za vrijeme Bidena i naseg velikog "prijatelja" neprijatelji nam spremaju raskomadavanje teritorija i pripajanje drugim drzavama.
Gdje si Bidene veliki bosnjacki sine i prijatelju da nam sad pomognes i kazes nema nista od toga.
Kuriozitet bi to bio da pod Bidenovom vladavinom se desi to. A dok je vladao Trump "veliki srbin" ni rijeci o rascjepu Bosne. :-)

Eeee
Pa kad neces sam sebi da pomognes, kad nikoga ne zanima drzava, niko ne lobira... logicno da neces dobiti pomoc sa strane, makar i 10 Bidena sjedilo u Washingtonu. Ne pada nista s neba, a mi nikome vise nismo prioritet i nismo interesantni. Jebo drzavu, bitno je obarati vlast u KS, steliti tendere, narucivati respiratore, kontrolisati KCUS itd.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#679 Re: NON PAPER

Post by Palmalma »

Mx wrote: 17/04/2021 16:14
GAU8 wrote: 17/04/2021 15:52
Njanjavi wrote: 17/04/2021 11:18 streljat domace kvislinge, cistku jebenu opalit
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo se ti zajebaji. Dogovore se jedno jutro Putin, Biden i EU i kazu: Ovi takozvani Bosnjacki politicki i drugi predstavnici nista ne rade na unutrasnjem i medjunarodnom planu za njihovo stanovnistvo i drzavu Bosnu i Hercegovinu. Nista ne rade osim sto zajednicki sa Srbima i Hrvatima sabotiraju drzavu i njihov narod. Jedini im je posao da ganjaju sebi sto bolje stolice i zaradu po institucijama BiH i firmama gdje ima para. Sto da im se pomaze u bilo kakvom smislu nego ih treba pustiti niz vodu, jer oni ne vode kako treba drzavu oni se igraju drzave za privatne ciljeve.

Dok Vucic u Srbiji punom parom i ofanzivno u kontinuitetu, trci i kontaktira sa vecinom drzava u svijetu, na dovlacenju investicija u Srbiju, Izvoz srbijanskih roba i usluga po svijetu, peglajuci i praveci sto bolju sliku u svijetu o Srbiji, naoruzavajuci i gradeci istovremeno Srbiju, takozvani Bosnjackobosanski politicari, diplomate, pravnici, ekonomisti i drugi spavaju mirnim snom ili ganjajuci sebi privatne poslove i pare a nista kolektivno za Bosnjacki narod i drzavu Bosnu i Hercegovinu.
Kada smo već kod hvalospjeva Srbije i Vučića, samo mala dopuna.

Skupština Srbije je 99% ispunjena vladajućom svitom, jednoumlje - jedina opozicija je Šaip Kamberi.
Iz Srbije vijesti moraš primiti takve kakve jesu, jer su svi mediji zavisni i u službi hvalospjeva Vučića.
Sve institucije Srbije su i rukama jednog čovjeka, autokratski model, u kojem od statistike do pomoći AIR Srbiji stvari moraš prihvatiti kao uspjeh vlasti - jer ih ne možeš provjeriti.
I prinudni nerad Crvene zastave - Fiata u Kragujevcu uzima se kao sposobnost vlasti i Vučića.

Meni je jasno da onaj Ko ima koristi od toga tome aplaudira. Ali da ti to smatraš uspjehom..... ma, daj!

Pa za srpske medije iz Srbije je Klix primjer nezavisnog medija.
Last edited by Palmalma on 17/04/2021 17:13, edited 2 times in total.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#680 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

na stranu nesposobnost bosnjackih politicara na unutrasnjem i vanjskopolitickom planu. ali iznositi izjave kako ce svjetske sile svoje geostrateske interese bazirati na osnovu ponasanja bosnjackih politicara je malo veci idiotizam.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#681 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

jos ce poceti iznositi nebuloze da je BiH na berlinskom kongresu 1878. pripojena zapadnoj sferi interesa jer su domace hodze lobirale kod bizmarka za to.
:lol: :lol:
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#682 Re: NON PAPER

Post by noviforumas »

Da, a zemlje puno bogatije od nase trose stotine miliona na lobiranje americkih kongresmena i senatora jer im je cejf, ne jer imaju neku korist od toga.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#683 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

sigurno da treba lobirati. ali lobiranje sluzi da dobijes vise od geostrateskog interesa te velesile. naivno je vjerovati da velesile svoje geostrateske interese prodaju za novac.
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#684 Re: NON PAPER

Post by noviforumas »

To ok, slazem se.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#685 Re: NON PAPER

Post by Palmalma »

nosara wrote: 17/04/2021 13:54 - Taj Janša je prema Hrvatskoj bio, neću reći blagonaklon, ali vidjelo se da iza njega stoji neka podrška koja je kontinuirano u slovenskoj poltiici i zato me više puta iznenadio konstruktivnim stavovima, iako zna biti i enfant terrible i ono drugo... Recimo kad je rekao da Hrvatska mora u Schengen, to je zdravorazumski, to je praktički poslovna odluka. S te strane znao je biti solidan partner, a onome tko je autor toga non-papera rekao bih: "prste dalje od BiH!" S tim da će se ovo vjerojatno dopasti ekipi u Sarajevu, ocijenio je Milanović.

- Ovo sve drugo, Kosovo, Albanija... djeluje outlandish, kao da su pisali neupućeni ljudi. Ovo oko BiH je toliko opasno da se ne smije stavljati na papir, Hrvatima su ondje prava uskraćena i ukradena, ali bilo kakvo miroljubivo razilaženje ne dolazi u obzir, taj papir je "big shit". I da je došao iz Berlina smijao bih se, nadam se da nije došao iz Ljubljane. Od razlaska BiH nema ništa, iako se to neće dopasti Dodiku, rekao je Milanović izražavajući uvjerenje da nema šanse da bi takav dokument došao iz Beograda ili od strane Vučićeve ekipe jer to, prema njemu, nadilazi i maštu scenarista beogradskih krimi serija.
Autori se sami javljaju, još samo da se Vučić oglasi.

I svi su na broju.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#686 Re: NON PAPER

Post by sinuhe »

Primila se ova prica. Evo je i Hadzikadic i Kojovic eksploatisu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#687 Re: NON PAPER

Post by Sanjarko »

Njanjavi wrote: 17/04/2021 11:18 Ma vala iskreno i volio bi u neku ruku da je rasparcaju.
Iovako kad odes u rs il dole kod ustasa si ko krme u teheranu.
Goni sve u klinac, rasparcaj, uredi drzavu kakvu bog zapovjeda, makar bila od sarajva do tuzle i cao.
Ovako i rs crpi ko vampir krv i hercegovacki ustaskistan.
Neka ih malo kod maticnih drzava pa ces vidit kad krenu kukat za par mjeseci kad im oni krenu određivati budzet.
Ogradit nas ko palestinu, za bolje i nismo.
I da ostanemo vjecito van eu akb, to nam govno ne treba vala ni sekunde. Kako smo dosad mogli bez te bagre, mozemo i odsad.
Fokusirat se na razvoj zemlje, poljoprivredu, prirodne resurse.
Vode imamo, sume imamo, streljat domace kvislinge, cistku jebenu opalit, sve srusit pa iz temelja od pocetka.
Drukcije nema price.
Radikalno jest ali nam mozda ovo jedino preostaje.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#688 Re: NON PAPER

Post by meridiyan »

Pripreme za rat uveliko traju samo neke nesuglasice treba brzo rijesiti


YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#689 Re: NON PAPER

Post by YouAreMyDestiny »

Image
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#690 Re: NON PAPER

Post by Point. »

General War wrote: 17/04/2021 15:15
Point. wrote: 17/04/2021 12:12
General War wrote: 17/04/2021 10:20
Upravo tako, srbi su vec ovdje, cini mi se da su pominjali hrvatsku a ne bugarsku i rumuniju...mada ja pricam o intervenciji JNA, koju je bogicevic sprijecio, i onda smo se uvalili u ovu kasu...pa sad imamo problem ne samo sa SANU vec i HANU a i BANU nije za qurca...i evo nas.
Ako zaista misliš da su u SANU memorandumu govorili samo o Srbima iz Hrvatske a ne i iz BiH onda si naivniji nego što sam mislio.
Tamam posla, naivnost mjesas sa pragmatcnoscu, umjesto jedan problem da imas, napravis ih vise. Covic se lijepo uklopio...e evo i komsije.
Velikosroski san je bio svi Srbi u jednoj državi, nije svi Srbi osim onih u BiH u jednoj državi. Zar ti to trebam objašnjavati?
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#691 Re: NON PAPER

Post by Palmalma »

Sanjarko wrote: 17/04/2021 17:30
Njanjavi wrote: 17/04/2021 11:18 Ma vala iskreno i volio bi u neku ruku da je rasparcaju.
Iovako kad odes u rs il dole kod ustasa si ko krme u teheranu.
Goni sve u klinac, rasparcaj, uredi drzavu kakvu bog zapovjeda, makar bila od sarajva do tuzle i cao.
Ovako i rs crpi ko vampir krv i hercegovacki ustaskistan.
Neka ih malo kod maticnih drzava pa ces vidit kad krenu kukat za par mjeseci kad im oni krenu određivati budzet.
Ogradit nas ko palestinu, za bolje i nismo.
I da ostanemo vjecito van eu akb, to nam govno ne treba vala ni sekunde. Kako smo dosad mogli bez te bagre, mozemo i odsad.
Fokusirat se na razvoj zemlje, poljoprivredu, prirodne resurse.
Vode imamo, sume imamo, streljat domace kvislinge, cistku jebenu opalit, sve srusit pa iz temelja od pocetka.
Drukcije nema price.
Radikalno jest ali nam mozda ovo jedino preostaje.
Od kada postoji BiH, Bošnjaci nisu bili većina i imali bolju situaciju i kao sada bi trebali pristati na podjelu BiH.

De, ba ljudi - budite bar malo realni.
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#692 Re: NON PAPER

Post by Point. »

spinel_ wrote: 17/04/2021 16:06
noviforumas wrote: 17/04/2021 15:33 Ja mislim da Putin i Biden sjednu zajedno, dogovore se i kazu "treba podijelit BiH" da bi ih neki optuzivali da skrecu paznju sa stvarnih problema, jer ionako nikome nije do rata i nema ko da ratuje.
Kad smo vec kod Bidena gdje nam je sad taj Biden da nam pomogne?
Sjetimo se samo kako se slavila njegova izborna pobjeda. Najavljivalo se da ce se RS ugasiti i nestati. Kad ono gle cuda i gle vraga za vrijeme Bidena i naseg velikog "prijatelja" neprijatelji nam spremaju raskomadavanje teritorija i pripajanje drugim drzavama.
Gdje si Bidene veliki bosnjacki sine i prijatelju da nam sad pomognes i kazes nema nista od toga.
Kuriozitet bi to bio da pod Bidenovom vladavinom se desi to. A dok je vladao Trump "veliki srbin" ni rijeci o rascjepu Bosne. :-)

Eeee
Kako sad neprijatelji nam spremaju raskomadavanje teritorija, zar ne reče na prošloj stranici da je ovo djelo Svemogućeg Bakira i SDA, na koji su se svi upecali? De odluči se.

I niko nije najavljivao ukidanje manjeg entiteta, to je bio spin TrumpOVACA jer drugih argumenata i nemaju.
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#693 Re: NON PAPER

Post by mk ultra »

Palmalma wrote: 17/04/2021 17:55
Sanjarko wrote: 17/04/2021 17:30
Njanjavi wrote: 17/04/2021 11:18 Ma vala iskreno i volio bi u neku ruku da je rasparcaju.
Iovako kad odes u rs il dole kod ustasa si ko krme u teheranu.
Goni sve u klinac, rasparcaj, uredi drzavu kakvu bog zapovjeda, makar bila od sarajva do tuzle i cao.
Ovako i rs crpi ko vampir krv i hercegovacki ustaskistan.
Neka ih malo kod maticnih drzava pa ces vidit kad krenu kukat za par mjeseci kad im oni krenu određivati budzet.
Ogradit nas ko palestinu, za bolje i nismo.
I da ostanemo vjecito van eu akb, to nam govno ne treba vala ni sekunde. Kako smo dosad mogli bez te bagre, mozemo i odsad.
Fokusirat se na razvoj zemlje, poljoprivredu, prirodne resurse.
Vode imamo, sume imamo, streljat domace kvislinge, cistku jebenu opalit, sve srusit pa iz temelja od pocetka.
Drukcije nema price.
Radikalno jest ali nam mozda ovo jedino preostaje.
Od kada postoji BiH, Bošnjaci nisu bili većina i imali bolju situaciju i kao sada bi trebali pristati na podjelu BiH.

De, ba ljudi - budite bar malo realni.
A ovo ko funkcionise? :lol:

Ovako ova drzava sama sebi kroji non paper, ne treba jansa
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#694 Re: NON PAPER

Post by Sanjarko »

Palmalma wrote: 17/04/2021 17:55
Sanjarko wrote: 17/04/2021 17:30
Njanjavi wrote: 17/04/2021 11:18 Ma vala iskreno i volio bi u neku ruku da je rasparcaju.
Iovako kad odes u rs il dole kod ustasa si ko krme u teheranu.
Goni sve u klinac, rasparcaj, uredi drzavu kakvu bog zapovjeda, makar bila od sarajva do tuzle i cao.
Ovako i rs crpi ko vampir krv i hercegovacki ustaskistan.
Neka ih malo kod maticnih drzava pa ces vidit kad krenu kukat za par mjeseci kad im oni krenu određivati budzet.
Ogradit nas ko palestinu, za bolje i nismo.
I da ostanemo vjecito van eu akb, to nam govno ne treba vala ni sekunde. Kako smo dosad mogli bez te bagre, mozemo i odsad.
Fokusirat se na razvoj zemlje, poljoprivredu, prirodne resurse.
Vode imamo, sume imamo, streljat domace kvislinge, cistku jebenu opalit, sve srusit pa iz temelja od pocetka.
Drukcije nema price.
Radikalno jest ali nam mozda ovo jedino preostaje.
Od kada postoji BiH, Bošnjaci nisu bili većina i imali bolju situaciju i kao sada bi trebali pristati na podjelu BiH.

De, ba ljudi - budite bar malo realni.
Nisi ti skonto @Njanjavi-ja. Da sve razj*bemo a oni nek pokusaju da zarate ako im se gine. Ja da se pitam sve bi finansijski razj*bao. Puko bi zabranu s teritorija gdje smo mi vecina uplate poreza, uvoza itd. Nek se finansiraju sami, RS i kantoni sa Hrvatskom vecinom jer nas ionako zakidaju.

Pa bi reko ili dogovor i reforme, ili ovako svako sebe finansira, ili rat ako im se gine po Bosanskim vukoj*binama itd.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#695 Re: NON PAPER

Post by General War »

Point. wrote: 17/04/2021 17:53
General War wrote: 17/04/2021 15:15
Point. wrote: 17/04/2021 12:12

Ako zaista misliš da su u SANU memorandumu govorili samo o Srbima iz Hrvatske a ne i iz BiH onda si naivniji nego što sam mislio.
Tamam posla, naivnost mjesas sa pragmatcnoscu, umjesto jedan problem da imas, napravis ih vise. Covic se lijepo uklopio...e evo i komsije.
Velikosroski san je bio svi Srbi u jednoj državi, nije svi Srbi osim onih u BiH u jednoj državi. Zar ti to trebam objašnjavati?
Pa i nas san je RBiH.. gradzanska....i ko je bolje prosao u BiH?
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#696 Re: NON PAPER

Post by noviforumas »

Evo ga, jos jedan skrece paznju sa stvarnih problema u FBiH :oops:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/premije ... /210417074
cimara
Posts: 614
Joined: 02/08/2020 01:18

#697 Re: NON PAPER

Post by cimara »

Sanjarko wrote: 17/04/2021 18:09
Palmalma wrote: 17/04/2021 17:55
Sanjarko wrote: 17/04/2021 17:30

Radikalno jest ali nam mozda ovo jedino preostaje.
Od kada postoji BiH, Bošnjaci nisu bili većina i imali bolju situaciju i kao sada bi trebali pristati na podjelu BiH.

De, ba ljudi - budite bar malo realni.
Nisi ti skonto @Njanjavi-ja. Da sve razj*bemo a oni nek pokusaju da zarate ako im se gine. Ja da se pitam sve bi finansijski razj*bao. Puko bi zabranu s teritorija gdje smo mi vecina uplate poreza, uvoza itd. Nek se finansiraju sami, RS i kantoni sa Hrvatskom vecinom jer nas ionako zakidaju.

Pa bi reko ili dogovor i reforme, ili ovako svako sebe finansira, ili rat ako im se gine po Bosanskim vukoj*binama itd.
Ti si nacionalista koji sa svojom pričom zavadja narode :D Sa zlom nema relaksacije odnosa i traženja najmanjih zajedničkih imenitelja kako misle mutavi Bakiji,Pedje,Dine i Neke,nego se zlo uništava na svaki mogući način,a oni koji misle da Dodici,Čovići i ostala bratija misle išta dobro o Bosni i Hercegovini i ljudima koji je smatraju svojom domovinom su momentalno za psihijatrijsko vještačenje.Sve bi isto ponovili kao i 90-ih da dodju u priliku.Ovo sad što rade tkz patriote iz vlasti i opozicije je gadljivo i gledati i slušati...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#698 Re: NON PAPER

Post by Sanjarko »

noviforumas wrote: 17/04/2021 18:29 Evo ga, jos jedan skrece paznju sa stvarnih problema u FBiH :oops:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/premije ... /210417074
Zakuhavaju "B*lije". "B*lijska" posla. :oops:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#699 Re: NON PAPER

Post by Sanjarko »

cimara wrote: 17/04/2021 18:41
Sanjarko wrote: 17/04/2021 18:09
Palmalma wrote: 17/04/2021 17:55

Od kada postoji BiH, Bošnjaci nisu bili većina i imali bolju situaciju i kao sada bi trebali pristati na podjelu BiH.

De, ba ljudi - budite bar malo realni.
Nisi ti skonto @Njanjavi-ja. Da sve razj*bemo a oni nek pokusaju da zarate ako im se gine. Ja da se pitam sve bi finansijski razj*bao. Puko bi zabranu s teritorija gdje smo mi vecina uplate poreza, uvoza itd. Nek se finansiraju sami, RS i kantoni sa Hrvatskom vecinom jer nas ionako zakidaju.

Pa bi reko ili dogovor i reforme, ili ovako svako sebe finansira, ili rat ako im se gine po Bosanskim vukoj*binama itd.
Ti si nacionalista koji sa svojom pričom zavadja narode :D Sa zlom nema relaksacije odnosa i traženja najmanjih zajedničkih imenitelja kako misle mutavi Bakiji,Pedje,Dine i Neke,nego se zlo uništava na svaki mogući način,a oni koji misle da Dodici,Čovići i ostala bratija misle išta dobro o Bosni i Hercegovini i ljudima koji je smatraju svojom domovinom su momentalno za psihijatrijsko vještačenje.Sve bi isto ponovili kao i 90-ih da dodju u priliku.Ovo sad što rade tkz patriote iz vlasti i opozicije je gadljivo i gledati i slušati...
Ja nacionalista. :shock: :mrgreen: Ja sam sirokih shvatanja osoba. U dusi utopista, umom realista. PS. Ne navijam za Real-e, klubove mislim. :mrgreen:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#700 Re: NON PAPER

Post by KatarinaKosaca »

Svi ozbiljni intelektualci u regionu, političari upozoravaju na pogubnost non papera i ovih mapa, samo Čović, Ljubić i nekoliko forumaša ovdje kažu ne, ne postoji, sve je to maslo političkog Sarajeva :jbt:. Tako su nam govorili 92 da JNA štitu granice isti ti i takvi, poslije Aliji prigovaraju.
Post Reply