NON PAPER

Post Reply
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#651 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

hrvatska ima najmanje razloga da se smije idejama iz non papera. ali milanovic je pao sa patrije i izgleda da pritom nije samo izgubio čulo mirisa nego i kontakt sa realnošću.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#652 Re: NON PAPER

Post by meridiyan »

Palmalma wrote: 17/04/2021 12:46

Sve sto je ostalo rekao Kučan, o uslovima za prijem u EU (koji su za svakog jednaki???) je obična glupost.

Kipar je primjer da se u EU može ući i kao najveća svjetska praonica love (fiktivne banke i računi), unutrašnje granice neuređene, samim tim i vanjske....

Ali, da ti ne objašnjavam jer znaš i sam ali lažeš sam sebe bez potrebe.
Nemam sta lagati. Smatrao sam da to nije bitno spominjati jer je to opcepoznata stvar da ce se prije EU raspasti nego sto cemo mi biti punopravni clan EU. Ne znam samo ko vise vjeruje slatkorjecivosti kurve Europe.
Doduse sa ovim kriminalnim(SDA,HDZ, SNSD ) nacio lesinarima nismo ni zasluzili. Zna se to u svjetskim krugovima vrlo dobro.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#653 Re: NON PAPER

Post by nosara »

- Taj Janša je prema Hrvatskoj bio, neću reći blagonaklon, ali vidjelo se da iza njega stoji neka podrška koja je kontinuirano u slovenskoj poltiici i zato me više puta iznenadio konstruktivnim stavovima, iako zna biti i enfant terrible i ono drugo... Recimo kad je rekao da Hrvatska mora u Schengen, to je zdravorazumski, to je praktički poslovna odluka. S te strane znao je biti solidan partner, a onome tko je autor toga non-papera rekao bih: "prste dalje od BiH!" S tim da će se ovo vjerojatno dopasti ekipi u Sarajevu, ocijenio je Milanović.

- Ovo sve drugo, Kosovo, Albanija... djeluje outlandish, kao da su pisali neupućeni ljudi. Ovo oko BiH je toliko opasno da se ne smije stavljati na papir, Hrvatima su ondje prava uskraćena i ukradena, ali bilo kakvo miroljubivo razilaženje ne dolazi u obzir, taj papir je "big shit". I da je došao iz Berlina smijao bih se, nadam se da nije došao iz Ljubljane. Od razlaska BiH nema ništa, iako se to neće dopasti Dodiku, rekao je Milanović izražavajući uvjerenje da nema šanse da bi takav dokument došao iz Beograda ili od strane Vučićeve ekipe jer to, prema njemu, nadilazi i maštu scenarista beogradskih krimi serija.
Jigsaw5063
Posts: 22
Joined: 14/10/2020 04:24

#654 Re: NON PAPER

Post by Jigsaw5063 »

Nedavno bilo o ukidanju entiteta a sad odjednom jedni hoće da se odcjepljuju a druga strana kao ne želi :-D . Od prve a ni druge verzije mislim da nema ništa od toga, međutim mislim da je dio neke zavjere i indirektnih dešavanja koja bi se (jedna od razloga) mogla dešavati u budućnosti, mislim i do tad će se provlačiti slične i neke nove teze kako bi se narod mogao podijeliti i zavaditi na bilo kojoj osnovi pa makar i "Vi se niste vakcinisali vi si kriv za sve".
Kako god nisam neki optimista za narednih 5 godina za mirno stanje općenito u svijetu.

Zato bih volio da se sve strane (mi narod) urazume i ne povode se mržnjom ili bilo kojom podjelom a kamoli ne ratovati za nečije interese.
Last edited by Jigsaw5063 on 17/04/2021 14:00, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#655 Re: NON PAPER

Post by LBVIEW »

nosara wrote: 17/04/2021 13:08 “Taj non-paper je jedan big shit. Ja bih se tome smijao čak i da dolazi iz Berlina, a ne odakle već da je došlo”, rekao je Milanović.

:lol:

Boze, ko li je smislio big shit? Kome ne ide od ruke nista cega se dohvati? Pojma nemam. :D
Cuj, Milanovic. :lol:
Samo nek je iz matice. :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#656 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

cudno da se u hrvatskoj niko javno ne smije upitati kakav interes ima orban u sirenju srbije na zapad. tj. opcenito kakav interes on ima u promjenama granica na balkanu.
:?
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#657 Re: NON PAPER

Post by Point. »

spinel_ wrote: 17/04/2021 12:13
Point. wrote: 17/04/2021 08:38
Najlakše je zabiti glavu u pijesak i iz te rupe govoriti ma nije to ništa. Pa sutra, kad ti bubnu granični prijelaz na Dobrinji opet ćete iz te rupe govoriti ma nije to ništa, to SDA skreće pažnju sa respiratora.

I kakvo skretanje pažnje, to misliš da će zbog ovoga završiti suđenje za respiratore, stanje na KCUS preko noći poboljšati a narod zaboraviti na pandemiju i vakcine. I ne znam što se baš ti uzrujavaš oko vakcina kad za iste govoriš da će nam samo donijeti zlo i žestok si protivnik vakcina :?

I ne znam kako plan komadanja države i mijenjanje granica na lako zapaljivom Balkanu može biti nebitno. Zadnji put kad su se crtale mape i nove granice stotinu hiljada ljudi je platilo glavom i 30 godina poslije toga još se nismo oporavili.
Lahko je meni za tebe. Ne zivis ovdje, ne tangira te nesposobnost i lopovluk domace vlasti i ovih nazovi "patriota" koji uvijek kad im se drma stolica potezu pitanje rata i nacionalnog ponosa. I zbog toga ti u svemu vidis vanjske neprijatelje osim onih domacih. Bitno ti je da je BiH citava tj ovakva kakva je danas a to sto ovi pokrase nije te briha. Meni nije bitno sta kaze Jansa i sta misli. Jer to u djelo ne moze sprovesti. Veci neprijatelj za BiH je SDA i Bakir koji je za kratko vrijeme otjerao 100 000 mladih vani a sto on kaze "zaposlio". Raznorazne kriminalne afere da ne spominjem. Tek kad padne ridjobradi i njegova stranka ova drzava ce krenuti naprijed i pitanje rata se vise nece spominjati.

Dakle, nema nikakvih prekrajanja granica, nema nikakvog oruzja niti je narod lud (s bilo koje strane) da ratuje za neke izmetbegovice koji se na konto toga bogate. Nek svoju djecu salju u rat.
Evo reci i Peđi, Vesni, Emilu i Kirjasu da iza svega stoji svemogući Bakir i SDA.
Na konferenciji je govorio i predsjednik Naše stranke Predrag Kojović. On smatra da bi najveća opasnost mogla proisteći iz eventualnog potcjenjivanja ovog dokumenta.

"U jednom trenutku i Mein Kampf Adolfa Hitlera funkcionisao je kao "non paper". Dogovor Tuđmana i Miloševića o podjeli Bosne i Hercegovine u Karađorđevu je također bio "non paper". Radi se o opasnim fantazijama ludaka. Zato je neophodan internacionalni pritisak da svi lideri zemalja EU, pogotovo onih koje su članice Vijeća za provedbu mira u BiH, izađu i jasno kažu šta misle o ovom dokumentu. Vrijeme je da EU pokaže da li je ujedinjuju i neke vrijednosti ili samo geografija i ekonomija. Također je neophodno i da NATO izađe s jasnim stavom u vezi s promjenama granica na Balkanu“, rekao je on.

Kojović je također "non paper" okarakterizirao i kao eho dugogodišnje politike koju u BiH provode Milorad Dodik i Dragan Čović.

Na konferenciji je govorila i Vesna Pusić, bivša ministrica vanjskih i evropskih poslova Hrvatske koja je rekla da ovaj dokument nije posljednji korak u raspadu Jugoslavije, već, ako bi se krenulo u njegovu provedbu, prvi korak ka raspadu Evropske unije.

Na konferenciji je govorio i Emil Kirjas, potpredsjednik Liberalne internacionale i nekadašnji zvaničnik Ministarstva vanjskih poslova Sjeverne Makedonije. On je "non paper" doveo u vezu s globalnim tendencijama prekrajanja granica te poseban fokus stavio na pretenzije prema Makedoniji u tom kontekstu.

Konferenciju je vodio Roman Jakič, predsjednik LIBSEEN-a i bivši ministar odbrane Slovenije. Ono što je nakon konferencije jasno jeste da će se liberali u pogledu non papera ponašati jedinstveno i tako nastupati u institucijama EU. Njihov stav je da promjene granica nema te da svaki pokušaj u tom pravcu može biti smrtonosan, ne samo za zemlje Zapadnog Balkana nego i za cijelu EU.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#658 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

nosara wrote: 17/04/2021 13:54 - Taj Janša je prema Hrvatskoj bio, neću reći blagonaklon, ali vidjelo se da iza njega stoji neka podrška koja je kontinuirano u slovenskoj poltiici i zato me više puta iznenadio konstruktivnim stavovima, iako zna biti i enfant terrible i ono drugo... Recimo kad je rekao da Hrvatska mora u Schengen, to je zdravorazumski, to je praktički poslovna odluka. S te strane znao je biti solidan partner, a onome tko je autor toga non-papera rekao bih: "prste dalje od BiH!" S tim da će se ovo vjerojatno dopasti ekipi u Sarajevu, ocijenio je Milanović.

- Ovo sve drugo, Kosovo, Albanija... djeluje outlandish, kao da su pisali neupućeni ljudi. Ovo oko BiH je toliko opasno da se ne smije stavljati na papir, Hrvatima su ondje prava uskraćena i ukradena, ali bilo kakvo miroljubivo razilaženje ne dolazi u obzir, taj papir je "big shit". I da je došao iz Berlina smijao bih se, nadam se da nije došao iz Ljubljane. Od razlaska BiH nema ništa, iako se to neće dopasti Dodiku, rekao je Milanović izražavajući uvjerenje da nema šanse da bi takav dokument došao iz Beograda ili od strane Vučićeve ekipe jer to, prema njemu, nadilazi i maštu scenarista beogradskih krimi serija.
kao sto rekoh. nikakva podjela BiH koja bi rezultirala ekonomski i vojno odrzivom nacionalnom drzavom bosnjaka ne dolazi u obzir. bez obzira koliko se bh. hrvatima uskracivala prava u toj BiH.

i pod cjenu da se u BiH ustav upise da svaki bh. hrvat mora citav dan na ledjima nosati jednog bosnjaka.
:D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#659 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

@Point.

interesantan dio iz tvog posta
Na konferenciji je govorio i predsjednik Naše stranke Predrag Kojović. On smatra da bi najveća opasnost mogla proisteći iz eventualnog potcjenjivanja ovog dokumenta.
vidi se da je kojovic bakirov igrac. bakir mu naredio da strasi narod ovim papirom. kao ne treba taj papir podcjenjivati.
:-D
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#660 Re: NON PAPER

Post by high_volume »

155_mm wrote: 17/04/2021 14:42 @Point.

interesantan dio iz tvog posta
Na konferenciji je govorio i predsjednik Naše stranke Predrag Kojović. On smatra da bi najveća opasnost mogla proisteći iz eventualnog potcjenjivanja ovog dokumenta.
vidi se da je kojovic bakirov igrac. bakir mu naredio da strasi narod ovim papirom. kao ne treba taj papir podcjenjivati.
:-D
Kakve ti gluposti pišeš po ovom forumu :lol: :lol: :lol: :lol:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#661 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

pa iz kojeg razloga bi kojevic strasio javnost ovim dokumentom za koji mnogi na ovom forumu tvrde da je djelo bakira i SDA.
cimara
Posts: 614
Joined: 02/08/2020 01:18

#662 Re: NON PAPER

Post by cimara »

Logično.Samo budale ne kontaju da je krajnji Kojovićev cilj da svim sredstvima spriječi Milanovića i ekipu u njihovoj namjeri da se sprovedu sprovedu sve presude suda za ljudska prava i da Bosna konačno postane građanska država. :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#663 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

moguce je da kojovic stvarno vjeruje da papir nije napisalo politicko sarajevo nego neko drugi. pa nije valjda toliko naivan. i kako ga nije sramota ikako pominjati taj papir kad nema vakcina.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#664 Re: NON PAPER

Post by high_volume »

U ppravu ste obojica. Odoh saditi salatu, to mi je mnogo inteligentniji posao nego rasprava s vama :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#665 Re: NON PAPER

Post by General War »

155_mm wrote: 17/04/2021 11:20
General War wrote: 17/04/2021 08:55
Point. wrote: 17/04/2021 08:45
Šta se nije ticalo Bosne? To oni planirali rs u Albaniji ili Bugarskoj al im Bogić bacio na volej?
Gdje je PC u SANU?
ma er es je proizvod vEkovne borbe protiv fasizma, nacionalizma, islamskog terorizma, komunizma,....

đenerale postedi nas ti velikosrpskih fekalija.
Ok blu
Cutuku ko ti, nista ni ne preostaje nego da po garazama gledas ima li kakva presa ili strug...tesko je tebi to progutat gdje je nastala er es, sto bi ti reKno: politicko sarajevo potpisalo :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#666 Re: NON PAPER

Post by General War »

Point. wrote: 17/04/2021 12:12
General War wrote: 17/04/2021 10:20
Point. wrote: 17/04/2021 09:22

U njemu jasno piše o granicama Srbije koje nisu u skladu s etničkim sastavom i kao takve one se trebaju prekrajati. Jasno je o čemu se ovdje radi, jedino ako misliš da u BiH ne žive Srbi i da su mislili granice Srbije prekrajati ka Rumuniji ili Bugarskoj?
Upravo tako, srbi su vec ovdje, cini mi se da su pominjali hrvatsku a ne bugarsku i rumuniju...mada ja pricam o intervenciji JNA, koju je bogicevic sprijecio, i onda smo se uvalili u ovu kasu...pa sad imamo problem ne samo sa SANU vec i HANU a i BANU nije za qurca...i evo nas.
Ako zaista misliš da su u SANU memorandumu govorili samo o Srbima iz Hrvatske a ne i iz BiH onda si naivniji nego što sam mislio.
Tamam posla, naivnost mjesas sa pragmatcnoscu, umjesto jedan problem da imas, napravis ih vise. Covic se lijepo uklopio...e evo i komsije.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#667 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

ma politicko sarajevo je napisalo i nacertanije i osnovalo SANU. moc politickog sarajeva postaje zastrasujuca.

đenerale mozes guslati do iznemoglosti ali cinjenica je da je ideologija koja je dovela do stvaranje er esa puno starija od dejtonskog mirovnog sporazuma.
noviforumas
Posts: 2962
Joined: 12/08/2016 22:28

#668 Re: NON PAPER

Post by noviforumas »

Ja mislim da Putin i Biden sjednu zajedno, dogovore se i kazu "treba podijelit BiH" da bi ih neki optuzivali da skrecu paznju sa stvarnih problema, jer ionako nikome nije do rata i nema ko da ratuje.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#669 Re: NON PAPER

Post by Mx »

noviforumas wrote: 17/04/2021 15:33 Ja mislim da Putin i Biden sjednu zajedno, dogovore se i kazu "treba podijelit BiH" da bi ih neki optuzivali da skrecu paznju sa stvarnih problema.
Posto takozvani Bosnjacki politicari nista konstruktivno i ofanzivno ne rade vec nekih zadnjih 10tak godina, na unutrasnjem politickom planu kao ni diplomatski u svijetu na ocuvanju Bosnjackobosanskog naroda i drzave Bosne i Hercegovine, moze se lako desiti da Putin, Biden i EU sjednu zajedno, dogovore se i puste niz vodu najslabiju kariku Bosnjake kao bilo kakav faktor u drzavi Bosni Hercegovini.
noviforumas
Posts: 2962
Joined: 12/08/2016 22:28

#670 Re: NON PAPER

Post by noviforumas »

Tacno tako.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#671 Re: NON PAPER

Post by GAU8 »

Njanjavi wrote: 17/04/2021 11:18 streljat domace kvislinge, cistku jebenu opalit
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kao kad student kampanjac kaze, od ponedjeljka cu pocet da ucim....

Bas nam sada neko smeta da napravimo cistku, pa treba da prvo rasjebemo BiH i lafo onda cemo se lakse rijesiti lopova
Last edited by GAU8 on 17/04/2021 16:02, edited 1 time in total.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#672 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

cuj ovoga. ne rade nista u zadnjih 10 tak godina. :-)

ne rade od dejtona nista!
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#673 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

fascinantni su ovi pozivi na streljanja. bi li bilo kakvog sudjenja ili bi svak po svom nahodjenju mogao streljati izdajnika po svom misljenju.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#674 Re: NON PAPER

Post by spinel_ »

noviforumas wrote: 17/04/2021 15:33 Ja mislim da Putin i Biden sjednu zajedno, dogovore se i kazu "treba podijelit BiH" da bi ih neki optuzivali da skrecu paznju sa stvarnih problema, jer ionako nikome nije do rata i nema ko da ratuje.
Kad smo vec kod Bidena gdje nam je sad taj Biden da nam pomogne?
Sjetimo se samo kako se slavila njegova izborna pobjeda. Najavljivalo se da ce se RS ugasiti i nestati. Kad ono gle cuda i gle vraga za vrijeme Bidena i naseg velikog "prijatelja" neprijatelji nam spremaju raskomadavanje teritorija i pripajanje drugim drzavama.
Gdje si Bidene veliki bosnjacki sine i prijatelju da nam sad pomognes i kazes nema nista od toga.
Kuriozitet bi to bio da pod Bidenovom vladavinom se desi to. A dok je vladao Trump "veliki srbin" ni rijeci o rascjepu Bosne. :-)

Eeee
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#675 Re: NON PAPER

Post by muha_sa »

Post Reply