NON PAPER

Post Reply
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#301 Re: NON PAPER

Post by Gusar-from-Riga »

kox wrote: 15/04/2021 23:09
Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 22:51
detroit-mercy wrote: 15/04/2021 22:30 Necu vise odo, sjebasmo temu haubici a bas se nameracio da razbacuje strategiju i brani domovinu. Peace out :bih:
Al ti je haubica nabio komplekse zestoke :mrgreen: Ja mislim kad udjes na forum odmah njegove postove trazis pa onda tek ostalo. :run:

Evropa, "komsije" i ko sve ne nam radi o glavi a ove ublehe forumske o vakcinama i SDA :lol: Ja mislim kad bi pucalo sa trebevica opet ovi likovi bi po klixu pisali Zahiraga ne pucaj :-) To su te sitne duse.. balijice male :mrgreen:
Balijice su ti koji kupuju malinarske respiratore i ne nabavljaju vakcine. A braniti se od tih silnih dušmana koje navodiš možeš samo po forumu jer bi nam u stvarnom životu odbranu vodile te iste respiratprske i vakcinaške balijice i bila bi vrlo kratka i neuspješna. Po nas, njima bi sigurno bila uspješna, bar finansijski. Mi bismo naje**** kao žuti. E ako nećemo da nam se to dogodi trebamo da se iskopamo sa ovog dna koje smo dotakli i da pokušamo napraviti kako-tako funkcionalan sistem sa mnogo manje korupcije, kriminala i nepotizma, a to sa tim tebi milim balijicama koje su nas na to dno i dovele neće ići.
:facepalm: Jarane. Trazite krivca na pogresnoj adresi. Ova drzava je napravljena da bude ovakva kakva jeste.. Ciljano. I sva korupcija kriminal sve negativno je ci lja no, a evo vidimo i zasto.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#302 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 23:22
kox wrote: 15/04/2021 23:09
Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 22:51 Al ti je haubica nabio komplekse zestoke :mrgreen: Ja mislim kad udjes na forum odmah njegove postove trazis pa onda tek ostalo. :run:

Evropa, "komsije" i ko sve ne nam radi o glavi a ove ublehe forumske o vakcinama i SDA :lol: Ja mislim kad bi pucalo sa trebevica opet ovi likovi bi po klixu pisali Zahiraga ne pucaj :-) To su te sitne duse.. balijice male :mrgreen:
Balijice su ti koji kupuju malinarske respiratore i ne nabavljaju vakcine. A braniti se od tih silnih dušmana koje navodiš možeš samo po forumu jer bi nam u stvarnom životu odbranu vodile te iste respiratprske i vakcinaške balijice i bila bi vrlo kratka i neuspješna. Po nas, njima bi sigurno bila uspješna, bar finansijski. Mi bismo naje**** kao žuti. E ako nećemo da nam se to dogodi trebamo da se iskopamo sa ovog dna koje smo dotakli i da pokušamo napraviti kako-tako funkcionalan sistem sa mnogo manje korupcije, kriminala i nepotizma, a to sa tim tebi milim balijicama koje su nas na to dno i dovele neće ići.
:facepalm: Jarane. Trazite krivca na pogresnoj adresi. Ova drzava je napravljena da bude ovakva kakva jeste.. Ciljano. I sva korupcija kriminal sve negativno je ci lja no, a evo vidimo i zasto.
Velis, korupciju ciljano napravili :-) inace gdje bi Asim, Bake i Fikro, posteni, idu teraviju, oni da uzmu.
Krivac je mu Mehmeda Spahe, oni su uspostavili sistem i pravila igre.
A mi smo tolika sila da nam svi ovi sto nam rade o glavi nista ne mogu, pocev od Ervope pa do susjeda :-).
Ko sve pise ovdje :-) :-) :-)
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#303 Re: NON PAPER

Post by kox »

Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 23:22
kox wrote: 15/04/2021 23:09
Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 22:51 Al ti je haubica nabio komplekse zestoke :mrgreen: Ja mislim kad udjes na forum odmah njegove postove trazis pa onda tek ostalo. :run:

Evropa, "komsije" i ko sve ne nam radi o glavi a ove ublehe forumske o vakcinama i SDA :lol: Ja mislim kad bi pucalo sa trebevica opet ovi likovi bi po klixu pisali Zahiraga ne pucaj :-) To su te sitne duse.. balijice male :mrgreen:
Balijice su ti koji kupuju malinarske respiratore i ne nabavljaju vakcine. A braniti se od tih silnih dušmana koje navodiš možeš samo po forumu jer bi nam u stvarnom životu odbranu vodile te iste respiratprske i vakcinaške balijice i bila bi vrlo kratka i neuspješna. Po nas, njima bi sigurno bila uspješna, bar finansijski. Mi bismo naje**** kao žuti. E ako nećemo da nam se to dogodi trebamo da se iskopamo sa ovog dna koje smo dotakli i da pokušamo napraviti kako-tako funkcionalan sistem sa mnogo manje korupcije, kriminala i nepotizma, a to sa tim tebi milim balijicama koje su nas na to dno i dovele neće ići.
:facepalm: Jarane. Trazite krivca na pogresnoj adresi. Ova drzava je napravljena da bude ovakva kakva jeste.. Ciljano. I sva korupcija kriminal sve negativno je ci lja no, a evo vidimo i zasto.
Jašta, zavjera stranih sila. Ne bi ovi 'naši' bili korumpirani, ne bi Asim, Bake, Sebija, dilFa, Malinar i ostala bratija radili to što rade nego ih Dejton, Dodik, HDZ, Putin i CIA na to tjeraju :lol:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#304 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 22:51
detroit-mercy wrote: 15/04/2021 22:30 Necu vise odo, sjebasmo temu haubici a bas se nameracio da razbacuje strategiju i brani domovinu. Peace out :bih:
Al ti je haubica nabio komplekse zestoke :mrgreen: Ja mislim kad udjes na forum odmah njegove postove trazis pa onda tek ostalo. :run:

Evropa, "komsije" i ko sve ne nam radi o glavi a ove ublehe forumske o vakcinama i SDA :lol: Ja mislim kad bi pucalo sa trebevica opet ovi likovi bi po klixu pisali Zahiraga ne pucaj :-) To su te sitne duse.. balijice male :mrgreen:
Jok, od sad cu tvoje postove da trazim jer odisu tolikom inteligencijom :mrgreen:.
A kad bi zapucalo sa Trebevica ne bi pisali ni po Zahiragi ni po Baketu, ne bi stigli do trezora da se ispisamo po njima :mrgreen:.
Sitne, duse, zamjeraju prvim u Bosnjoka za par milioncica vamo tamo i sto nisu uspjeli da kupe niti jedan respirator kako treba, nego da nije donacija ko zna kako bi bilo.
Zahiraga i sefovi su mu toliko sposboni da su i od smrtnih neprijatelja ugajgulili koju vakcinu sadake a jos smo ih i zajebali pa idemo kod njih da se cepamo za dzabe a oni morali placat vakcine.
Tek sad vidim kako inteligentan plan su smislili :mrgreen:
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#305 Re: NON PAPER

Post by tvojkomsija »

Vec 1995. kad je napravljen Dayton, EU, SAD i ostale sile su znale da ce doci vrijeme kada ce se otvoreno pricati o njegovoj promjeni, odcjepljivanju, granicama itd. Tri naroda koji su do jucer ratovali, klali jedni druge (jedni vise od drugih) su ugurali u istu drzavu, jednom entitetu su dali ime "Republika" i sad se cude sto zele nezavisnost.

Bosnjaci su najvise izgubili u ratu, najvise ljudi i najvise teritorija i naravno da se protive ovakvim rjesenjima, zbog osjecaja nepravde.

Ukinuli smo entitetske vojske, danas imamo OS BiH koje su u stvari tri vojske u jednoj, i cim bude nekakvo sranje opet svako ide na svoju stranu... slicno kao iz JNA.

Balkan je cirkus Colorado uvijek bio, a u posljednje vrijeme se jos jace kuha. Vidjeli smo ogromnu kolicinu srpskog nacionalizma u CG, mentalno je vecina ljudi jos uvijek u 90im. Evo sad se i u Ukrajini kuha, zavarava se onaj ko misli da se to ne bi moglo preliti kod nas.

Steta lijepe zemlje i prirode, pokraj tolikih "hajvana" od ljudi.
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#306 Re: NON PAPER

Post by Gusar-from-Riga »

detroit-mercy wrote: 15/04/2021 23:28
Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 23:22
kox wrote: 15/04/2021 23:09
Balijice su ti koji kupuju malinarske respiratore i ne nabavljaju vakcine. A braniti se od tih silnih dušmana koje navodiš možeš samo po forumu jer bi nam u stvarnom životu odbranu vodile te iste respiratprske i vakcinaške balijice i bila bi vrlo kratka i neuspješna. Po nas, njima bi sigurno bila uspješna, bar finansijski. Mi bismo naje**** kao žuti. E ako nećemo da nam se to dogodi trebamo da se iskopamo sa ovog dna koje smo dotakli i da pokušamo napraviti kako-tako funkcionalan sistem sa mnogo manje korupcije, kriminala i nepotizma, a to sa tim tebi milim balijicama koje su nas na to dno i dovele neće ići.
:facepalm: Jarane. Trazite krivca na pogresnoj adresi. Ova drzava je napravljena da bude ovakva kakva jeste.. Ciljano. I sva korupcija kriminal sve negativno je ci lja no, a evo vidimo i zasto.
Velis, korupciju ciljano napravili :-) inace gdje bi Asim, Bake i Fikro, posteni, idu teraviju, oni da uzmu.
Krivac je mu Mehmeda Spahe, oni su uspostavili sistem i pravila igre.
A mi smo tolika sila da nam svi ovi sto nam rade o glavi nista ne mogu, pocev od Ervope pa do susjeda :-).
Ko sve pise ovdje :-) :-) :-)
Da da korupcija nepotizam i sve ostalo aminovano. I ne samo aminovano nego kad vide sta se desava placu nam od smijeha.. Kad radis nesto lose iskren prijatelj te sprijeci. Ne mogu vam ja pomoci sto usko gledate stvari. Da nije Bake ili Fikro bio bi neko drugi mozda na drugaciji nacin ali princip je isti, odrzati status "evropska Uganda".
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#307 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

kox wrote: 15/04/2021 23:31
Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 23:22
kox wrote: 15/04/2021 23:09
Balijice su ti koji kupuju malinarske respiratore i ne nabavljaju vakcine. A braniti se od tih silnih dušmana koje navodiš možeš samo po forumu jer bi nam u stvarnom životu odbranu vodile te iste respiratprske i vakcinaške balijice i bila bi vrlo kratka i neuspješna. Po nas, njima bi sigurno bila uspješna, bar finansijski. Mi bismo naje**** kao žuti. E ako nećemo da nam se to dogodi trebamo da se iskopamo sa ovog dna koje smo dotakli i da pokušamo napraviti kako-tako funkcionalan sistem sa mnogo manje korupcije, kriminala i nepotizma, a to sa tim tebi milim balijicama koje su nas na to dno i dovele neće ići.
:facepalm: Jarane. Trazite krivca na pogresnoj adresi. Ova drzava je napravljena da bude ovakva kakva jeste.. Ciljano. I sva korupcija kriminal sve negativno je ci lja no, a evo vidimo i zasto.
Jašta, zavjera stranih sila. Ne bi ovi 'naši' bili korumpirani, ne bi Asim, Bake, Sebija, dilFa, Malinar i ostala bratija radili to što rade nego ih Dejton, Dodik, HDZ, Putin i CIA na to tjeraju :lol:
Naravno da je zavjera stranih sila, pa jebote gdje bi nam kraj bio da nam nisu ubacili korupciju, jebali bi Kinezima mater, Svabo bi dolazio kod nas da irgetuje, za ove gluposti bi objavili rat Sloveniji, protutnjali kroz Hrvatsku i zagzili becke konjusare za jedan vikend :mrgreen:.
A Bake bi bio sultan :mrgreen:.
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#308 Re: NON PAPER

Post by elk »

Nest. Svi nam rade o glavi.
Samo nas sda brani.
:zzzz:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#309 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 23:38
detroit-mercy wrote: 15/04/2021 23:28
Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 23:22 :facepalm: Jarane. Trazite krivca na pogresnoj adresi. Ova drzava je napravljena da bude ovakva kakva jeste.. Ciljano. I sva korupcija kriminal sve negativno je ci lja no, a evo vidimo i zasto.
Velis, korupciju ciljano napravili :-) inace gdje bi Asim, Bake i Fikro, posteni, idu teraviju, oni da uzmu.
Krivac je mu Mehmeda Spahe, oni su uspostavili sistem i pravila igre.
A mi smo tolika sila da nam svi ovi sto nam rade o glavi nista ne mogu, pocev od Ervope pa do susjeda :-).
Ko sve pise ovdje :-) :-) :-)
Da da korupcija nepotizam i sve ostalo aminovano. I ne samo aminovano nego kad vide sta se desava placu nam od smijeha.. Kad radis nesto lose iskren prijatelj te sprijeci. Ne mogu vam ja pomoci sto usko gledate stvari. Da nije Bake ili Fikro bio bi neko drugi mozda na drugaciji nacin ali princip je isti, odrzati status "evropska Uganda".
Tako je najbolje, nikada niza sta odgovorni.
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#310 Re: NON PAPER

Post by Gusar-from-Riga »

Odgovorni nego sta.. i treba im suditi i u zatvore po 50. Ali ako mislis da ce nakon Baketa i Fikre bolja varijanta, varas se. Bajden ce Bajden se, hoce eno polomi se jadan za Bosnom :-)
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#311 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

Pa sto oda ne kazes, onda ostavit Baketa i Fikru, mogli bi gori doci :mrgreen:
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#312 Re: NON PAPER

Post by Gusar-from-Riga »

detroit-mercy wrote: 15/04/2021 23:46 Pa sto oda ne kazes, onda ostavit Baketa i Fikru, mogli bi gori doci :mrgreen:
Ako ce mi Pedjica neka Baketa :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#313 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 23:47
detroit-mercy wrote: 15/04/2021 23:46 Pa sto oda ne kazes, onda ostavit Baketa i Fikru, mogli bi gori doci :mrgreen:
Ako ce mi Pedjica neka Baketa :mrgreen:
There you go, evo ih, rana smjena :mrgreen:
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#314 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

Ja mislim da ovo nije Janšin plan. Mislim da je ovo plan velikih sila koji je samo pušten preko Janše. Svima je poznato da BiH može opstati samo uz veliko zalaganje i uplitanje velikih sila. Vidljivo je da na sve ovo nema nekih osuda predstavnika velikih sila pa čak ni visokog predstavnika. Sam Brisel prvo izjavi da imaju u rukama 'Non-Paper' da bi minutu kasnije izjavili, kako ipak nemaju.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#315 Re: NON PAPER

Post by kox »

Gusar-from-Riga wrote: 15/04/2021 23:45 Odgovorni nego sta.. i treba im suditi i u zatvore po 50. Ali ako mislis da ce nakon Baketa i Fikre bolja varijanta, varas se. Bajden ce Bajden se, hoce eno polomi se jadan za Bosnom :-)
Ovakvim kakvi smo danas nama niko neće i ne može pomoći. Vučić je lud, fakat frajer ima dijagnozu garantovano, diktator, pa se u zadnjih par godina sastajao sa Putinom, Trampom, mislim i kineskim predsjednikom, Makronom, Erdoanom - to ovako na prvu, ima ih još gomila sigurno. Šta misliš sa kim se mogu sastati Džaferović, Komšić ili Izetbegović ? Ako dobace do trećeg sekretara nižeg pomoćnika za ljudska prava i izbjeglice dobro je.Vučić ruski ili kineski igrač, i jeste, lik dobije milione vakcina od njih. A onda dobije i stotine hiljada jebenog Pfizera,a mi smo kao zapadno orijentisani, težimo Natou i EU bla bla. Mi jednostavno imamo spregu korumpiranih i nesposobnih likova koji konstantno guraju sebi slične nesposobne, neobrazovane i korumpirane debile (vidi pod Zaha volovska glava) i nakon 25 godina imamo to što imamo. Ova zemlja, Bošnjaci kao narod zajedno sa svim onim koji Bosnu smatraju svojom domovinom zbog te korupcije,, kriminala i nepotizma imaju najbolju šansu da nestanu u nekom narednom periodu. Mi jednostavno više nismo u stanju apsolutno ništa smisleno da uradimo na domaćem ili inostranom planu. A za to je prvenstveno kriva SDA i sistem kriminala i korupcije koji su nametnuli na dijelu koji je 25 godina manje-više pod njihovom kontrolom.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#316 Re: NON PAPER

Post by meridiyan »

emirolini wrote: 15/04/2021 23:12 Hahaha ko je ovaj papir pisao? Zar je stvarno neko povjerovao u ovo?
Gdje je pecat?
Nesto nalik onom prvom pismu anesteziologa sa KCUS-a i 17 poptpisa a koje nikad ne ugleda svjetlost dana.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#317 Re: NON PAPER

Post by kox »

u-pet-deka wrote: 15/04/2021 23:52 Ja mislim da ovo nije Janšin plan. Mislim da je ovo plan velikih sila koji je samo pušten preko Janše. Svima je poznato da BiH može opstati samo uz veliko zalaganje i uplitanje velikih sila. Vidljivo je da na sve ovo nema nekih osuda predstavnika velikih sila pa čak ni visokog predstavnika. Sam Brisel prvo izjavi da imaju u rukama 'Non-Paper' da bi minutu kasnije izjavili, kako ipak nemaju.
Jedina relevantna sila na ovim prostorima je u roku od sat vremena od prve vijesti rekla 'uzalud vam trud svirači', i tu je završena sva priča oko ove gluposti. Dalje će se to musti za naše unutrašnje potrebe, dokazivanje patriotizma itd. U Sloveniji isto tako.
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#318 Re: NON PAPER

Post by Romanija »

u-pet-deka wrote: 15/04/2021 23:52 Ja mislim da ovo nije Janšin plan. Mislim da je ovo plan velikih sila koji je samo pušten preko Janše.
Kojih velikih sila ba? U BiH postoji samo jedna velika sila, koja je i garant Dejtonskog sporazuma. Sad kakav je dejtonski sporazum o tome se da pricati, ali poslednja drzava na svijetu koja se pita o njemu nije ni BiH nego USA. I BiH nije Ukrajina ili Gruzija, EUROFOR je de facto NATO u BiH, Aviano je samo 25 minuta leta 31-om lovackom puku, svakog Septembra imas velike vojne vjezbe u BiH, a sad ce i 'Defender 21'. I sad odjednom iznebuha, Stejt department ne zna sta ce sa dejtonskim sporazumom pa im treba slovenacki kripto-komunista da ga ponisti. Druga je stvar sto su koruski klosari unistili sve sto ih je cinilo posebnom drzavicom, pa koriste BiH za unutrasnje politicke obracune.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#319 Re: NON PAPER

Post by Helikopter »

Preneseno!
NACIONALNI KONGRES REPUBLIKE BiH

Glasnika Nacionalnog kongresa Republike BiH; 989

April 4. 2021.

SADRZAJ

1. KAO I UVIJEK, AMERIKANCI CE PODRZATI STA GOD DA SE LIDERI DOGOVORE, A BAKIR CE TO ISKORISTITI DA KAZE KAKO JE NJEGOV IZDAJNICKI DOGOVOR ZAHTIJEVALA AMERIKA

2. SRBI KORISTE I BOLEST DA BOSNJAKE PRETVORE U NAROD BEZ DRZAVE, U NJIHOVE PROSJAKE, A NASE POSRBICE IM POMAZU U TOME?!


_______________________

Ovaj Online Glasnik Bosanskog kongresa ide na 51,829 ispravnih adresa u svijetu i BiH.

If you do not want to receive this Online Newsletter just reply with "UNSUBSCRIBE" in the subject line.
____________________________________


1. KAO I UVIJEK, AMERIKANCI CE PODRZATI STA GOD DA SE BiH LIDERI DOGOVORE, A BAKIR CE TO ISKORISTITI DA KAZE KAKO JE NJEGOV IZDAJNICKI DOGOVOR ZAHTIJEVALA AMERIKA

Komentar povodom Blinkenove izjave da je za promjenu Izbornog zakona BiH potrebna i "ogranicena promjena Ustava BiH".

Pise: Muhamed Borogovac

Nama u ovom trenutku, dok je Bakir Izetbegovic nas pregovarac, ne treba nikakva promjena, nikakav dogovor o Izbornom Zakonu, niti o "ogranicenoj ustavnoj pormjeni", jer ce svaki Izetbegovicev dogovor biti nastavak posla njegovog oca i to ce biti kraj Bosne i Hercegovine kao drzave. Jedina nada da drzava BiH prezivi je da se nista ne mijenja do novih izbora, a koji su samo za godinu dana, i da na tim izborima SDA prestane biti predstavnik Bosnjaka. Tek tada camo imati sansu za promjene koje nece voditi nestanku drzave BiH.

A sto se tice Amerikanaca oni su, buduci da su pravna demokratska drzava, uvijek postovali suverenitet BiH i zato legalisticki podrzavali sta god da se BiH lideri dogovore. Medjutim, Izetbegovici su uvijek to predstavljali narodu kao podrsku Amerike njihovim konkretnim izdajnickim dogorima, cime su skrivali svoje izdaje, podvaljivali ih Amerikancima, Evropljanima i ostalim. Da su se Izetbegovici dogovarali u korist BiH, Amerikanci bi i to postovali i insistirali na implementaciji, kao sto su insistirali na implementaciji Alijinih izdajnickih dogovora u Daytonu.

Amerikanci kazu: "U detaljima je djavo." Blinken zna da jedna recenica moze promjeniti kompletan smisao Ustava, npr. dati RS-u mogucnost referenduma i otcjepljenja, i da to ne mora biti tako dirktno kazano, nego da moze biti skriveno iza fraza o prosperitetu i napretku itd. Njemu se ne smije bas nista vjerovati, mada ce na kraju krajeva, Amerikanci kao legalisti uvijek morati prihvatati sta se u BiH odluci. Ali kada imas izdajnika kao sto je Izetbegovic mozes biti siguran da ce ovakvi kao Blinken pokusati na sve nacine da pomognu nasem izdajniku, da odrade posao za Srbe. Neka se niko ne zavarava da Blinken zeli dobro Bosnjacima.

JEDINA NADA da cemo izbjeci katastrofalnu promjenu ustava i Izbornog zakona, koju su nam namijenili Izetbegovic, Dodik i Covic, je to sto niko na svijetu ne moze natjerati poslanike Parlamenta BiH da dignu svoju ruku za nesto sto ne zele (niti ih iko ima pravo natjerivati, jer oni sluze iskljucivo narodu koji ih je izabrao). Dakle, ukoliko poslanici Parlamenta BiH izglasaju ono sto se Izetbegovic dogovori, oni snose jednaku odgovornost za katastrofalne posljedice toga dogovora, kao i Izetbegovic, Dzaferovic i ostali izdajnici.


2. SRBI KORISTE I BOLEST DA BOSNJAKE PRETVORE U NAROD BEZ DRZAVE, U NJIHOVE PROSJAKE, A NASE POSRBICE IM POMAZU U TOME?!

Nabavka vakcina je obaveza institucija države. To je odredba Svjetske zdravstvene organizacije, kako bi se sprijecio sverc vakcinama, proizvodnja laznih vakcina itd.. Dayton i naknadni sporazumi o "koordinacijama" kojima se odlucivanje u drzavi BiH pretvorilo u dogovaranje i usaglasavanje dva entiteta kao da su to dvije drzave, omogucava da RS blokira drzavu. Drzava je nemocna da nabavi cak i vakcine zbog te prakse usaglasavanja o svemu - a za to se mozemo zahvaliti Aliji Izetbegovicu ocu Republike Srpske i Daytona, kao i Bakiru Izetbegovicu koji je uveo praku usaglasavanja i tamo gdje to po Daytonu nije bilo predvidjeno, a zatim dao i kljucne poluge vlasti SNSD-u i HDZ-u.

A onda, kada su srpski predstavnici u BiH blokirali drzavu u nabavci vakcina, Srbija salje "pomoc", tj. milostinju tako sto vakcinise zahvalne pojedine Bosnjake, i uredno na TV dokumentira ta ponizavanja naseg naroda, kojemu je upravo srpska politika onemogucila da ima vakcine kao i svi drugi normalni narodi svijeta?! TO JE SAMO NOVA EPIZODA U KONTINUIRANOM ZLOCINU SRBA NAD BOSNJACIMA.

Dok su svi nomalni narodi svijeta solidarni u borbi portiv svake bolesti, Srbi koriste cak i bolest protiv nas, da nanesu novi udarac drzavnosti BiH, da postignu jos jedan korak ka otcjepljenju od BiH genocidom ociscenih teritorija. Cilj ucjena je sabotiranje drzave BiH na svakom koraku da bi na kraju i svijet i sami Bosnjaci pristali na nove ustupke i novo urusavaje drzave BiH. A to se mora zaustaviti, jer to ce pretvoriti Bosnjake u narod bez drzave, u nove evropske Rome, ili Palestince, a onda ce nam davati milostinju i tako glumiti humanost, kao sto je sada Vucic izveo sa vakcinama.

I to sto je Vucic uradio, to je za ocekivati od njega, on se bori za dominaciju Srba nad nama, to znamo. Pravi negativci su tu lukavi Bakir Izetbegovic, Zeljko Komsic, i Sefik Dzaferovic koji pristaju na tu predstavu i politiku ukidanja drzave BiH i pretvaranja Bosnjaka u prosjake.

M. B.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#320 Re: NON PAPER

Post by Tempo »

Helikopter wrote: 16/04/2021 00:45 Preneseno!
NACIONALNI KONGRES REPUBLIKE BiH

Glasnika Nacionalnog kongresa Republike BiH; 989

April 4. 2021.

SADRZAJ

1. KAO I UVIJEK, AMERIKANCI CE PODRZATI STA GOD DA SE LIDERI DOGOVORE, A BAKIR CE TO ISKORISTITI DA KAZE KAKO JE NJEGOV IZDAJNICKI DOGOVOR ZAHTIJEVALA AMERIKA

2. SRBI KORISTE I BOLEST DA BOSNJAKE PRETVORE U NAROD BEZ DRZAVE, U NJIHOVE PROSJAKE, A NASE POSRBICE IM POMAZU U TOME?!


_______________________

Ovaj Online Glasnik Bosanskog kongresa ide na 51,829 ispravnih adresa u svijetu i BiH.

If you do not want to receive this Online Newsletter just reply with "UNSUBSCRIBE" in the subject line.
____________________________________


1. KAO I UVIJEK, AMERIKANCI CE PODRZATI STA GOD DA SE BiH LIDERI DOGOVORE, A BAKIR CE TO ISKORISTITI DA KAZE KAKO JE NJEGOV IZDAJNICKI DOGOVOR ZAHTIJEVALA AMERIKA

Komentar povodom Blinkenove izjave da je za promjenu Izbornog zakona BiH potrebna i "ogranicena promjena Ustava BiH".

Pise: Muhamed Borogovac

Nama u ovom trenutku, dok je Bakir Izetbegovic nas pregovarac, ne treba nikakva promjena, nikakav dogovor o Izbornom Zakonu, niti o "ogranicenoj ustavnoj pormjeni", jer ce svaki Izetbegovicev dogovor biti nastavak posla njegovog oca i to ce biti kraj Bosne i Hercegovine kao drzave. Jedina nada da drzava BiH prezivi je da se nista ne mijenja do novih izbora, a koji su samo za godinu dana, i da na tim izborima SDA prestane biti predstavnik Bosnjaka. Tek tada camo imati sansu za promjene koje nece voditi nestanku drzave BiH.

A sto se tice Amerikanaca oni su, buduci da su pravna demokratska drzava, uvijek postovali suverenitet BiH i zato legalisticki podrzavali sta god da se BiH lideri dogovore. Medjutim, Izetbegovici su uvijek to predstavljali narodu kao podrsku Amerike njihovim konkretnim izdajnickim dogorima, cime su skrivali svoje izdaje, podvaljivali ih Amerikancima, Evropljanima i ostalim. Da su se Izetbegovici dogovarali u korist BiH, Amerikanci bi i to postovali i insistirali na implementaciji, kao sto su insistirali na implementaciji Alijinih izdajnickih dogovora u Daytonu.

Amerikanci kazu: "U detaljima je djavo." Blinken zna da jedna recenica moze promjeniti kompletan smisao Ustava, npr. dati RS-u mogucnost referenduma i otcjepljenja, i da to ne mora biti tako dirktno kazano, nego da moze biti skriveno iza fraza o prosperitetu i napretku itd. Njemu se ne smije bas nista vjerovati, mada ce na kraju krajeva, Amerikanci kao legalisti uvijek morati prihvatati sta se u BiH odluci. Ali kada imas izdajnika kao sto je Izetbegovic mozes biti siguran da ce ovakvi kao Blinken pokusati na sve nacine da pomognu nasem izdajniku, da odrade posao za Srbe. Neka se niko ne zavarava da Blinken zeli dobro Bosnjacima.

JEDINA NADA da cemo izbjeci katastrofalnu promjenu ustava i Izbornog zakona, koju su nam namijenili Izetbegovic, Dodik i Covic, je to sto niko na svijetu ne moze natjerati poslanike Parlamenta BiH da dignu svoju ruku za nesto sto ne zele (niti ih iko ima pravo natjerivati, jer oni sluze iskljucivo narodu koji ih je izabrao). Dakle, ukoliko poslanici Parlamenta BiH izglasaju ono sto se Izetbegovic dogovori, oni snose jednaku odgovornost za katastrofalne posljedice toga dogovora, kao i Izetbegovic, Dzaferovic i ostali izdajnici.


2. SRBI KORISTE I BOLEST DA BOSNJAKE PRETVORE U NAROD BEZ DRZAVE, U NJIHOVE PROSJAKE, A NASE POSRBICE IM POMAZU U TOME?!

Nabavka vakcina je obaveza institucija države. To je odredba Svjetske zdravstvene organizacije, kako bi se sprijecio sverc vakcinama, proizvodnja laznih vakcina itd.. Dayton i naknadni sporazumi o "koordinacijama" kojima se odlucivanje u drzavi BiH pretvorilo u dogovaranje i usaglasavanje dva entiteta kao da su to dvije drzave, omogucava da RS blokira drzavu. Drzava je nemocna da nabavi cak i vakcine zbog te prakse usaglasavanja o svemu - a za to se mozemo zahvaliti Aliji Izetbegovicu ocu Republike Srpske i Daytona, kao i Bakiru Izetbegovicu koji je uveo praku usaglasavanja i tamo gdje to po Daytonu nije bilo predvidjeno, a zatim dao i kljucne poluge vlasti SNSD-u i HDZ-u.

A onda, kada su srpski predstavnici u BiH blokirali drzavu u nabavci vakcina, Srbija salje "pomoc", tj. milostinju tako sto vakcinise zahvalne pojedine Bosnjake, i uredno na TV dokumentira ta ponizavanja naseg naroda, kojemu je upravo srpska politika onemogucila da ima vakcine kao i svi drugi normalni narodi svijeta?! TO JE SAMO NOVA EPIZODA U KONTINUIRANOM ZLOCINU SRBA NAD BOSNJACIMA.

Dok su svi nomalni narodi svijeta solidarni u borbi portiv svake bolesti, Srbi koriste cak i bolest protiv nas, da nanesu novi udarac drzavnosti BiH, da postignu jos jedan korak ka otcjepljenju od BiH genocidom ociscenih teritorija. Cilj ucjena je sabotiranje drzave BiH na svakom koraku da bi na kraju i svijet i sami Bosnjaci pristali na nove ustupke i novo urusavaje drzave BiH. A to se mora zaustaviti, jer to ce pretvoriti Bosnjake u narod bez drzave, u nove evropske Rome, ili Palestince, a onda ce nam davati milostinju i tako glumiti humanost, kao sto je sada Vucic izveo sa vakcinama.

I to sto je Vucic uradio, to je za ocekivati od njega, on se bori za dominaciju Srba nad nama, to znamo. Pravi negativci su tu lukavi Bakir Izetbegovic, Zeljko Komsic, i Sefik Dzaferovic koji pristaju na tu predstavu i politiku ukidanja drzave BiH i pretvaranja Bosnjaka u prosjake.

M. B.
sta je to nacionalni kongres? jel to neki covjek? ko pise ove pamflete?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#321 Re: NON PAPER

Post by Tempo »

Helikopter wrote: 16/04/2021 00:45 2. SRBI KORISTE I BOLEST DA BOSNJAKE PRETVORE U NAROD BEZ DRZAVE, U NJIHOVE PROSJAKE, A NASE POSRBICE IM POMAZU U TOME?!
sta znaci ovaj govor mrznje?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#322 Re: NON PAPER

Post by General War »

Sve sto je Dodik govorio svo ovo vrijeme...na kraju je sve ispalo tako.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#323 Re: NON PAPER

Post by Piaty »

Samo sam cekao ko ce postaviti Borogovca. Ovo jw nesto novije. Ja sam cijelu njegovu knjigu o ratu procitao i mnogo je jasnije sve kada se natenane procita.

Na tu temu je mnogo pisao Sven Rustempasic.

Sustina je da se plasira suplja o zavjeri strani sila protiv Bosne a zapravo je postojala "zavjera" tih sila da Bosna bude normalna, demokratska i prosperitetna drzava.
Last edited by Piaty on 16/04/2021 00:57, edited 1 time in total.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#324 Re: NON PAPER

Post by MehmedPasaMoric »

Moj pasos je vec spreman ko sto je i 91 bio, za ideale neka ginu budale
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#325 Re: NON PAPER

Post by musicman80 »

Pandakonda wrote: 15/04/2021 21:50 Ovo nikada neće proci jer ako su ovi nasi pajseri naivni, EU nije. EU zna da je ovo otvaranje pandorine kutije ne samo za balkan, nego za generalno čitavu evropu i haos koji bi nastao se ne bi zaustavio samo ovdje nego bi se prelio kod njih. Na red bi dosli mnogi teritorijalni problemi koje je EU uspjela rijesiti unutar sebe i pokretanjem ovoga bi se Evropa toliko fragmentirala da bi se vratila u 15i vijek.

EU ne zeli sporazum o slobodnoj trgovini sa SAD, isto tako, EU ne zastupa interese izraela. Amerika I zeli da oslabi EU I njen uticaj kako bi mogli bilateralnim sporazumima sa evropskim zemljama bolje stititi svoje interese. Upravo jos jedna destabilizacija BIH kao i moguci sukobi u regiji bi politicki i ekonomski dokusurili EU. Prvo Brexit pa Covid I na kraju sukobi. Znaci ako SAD odluce da podrze ovaj Aide-mémoire, nece ih biti briga ako kasnije i drugi regioni u EU budu trazili prekrajanje granica jer upravo je to ono sto bi odgovaralo americi, potpuna destabilizacija Evrope.
Post Reply