NON PAPER

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1176 Re: NON PAPER

Post by mk ultra »

biscanka2 wrote: 19/04/2021 18:26
oruzana_pobuna wrote: 19/04/2021 14:12
pici wrote: 19/04/2021 13:58
TEKBIIIRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!
ne vidim u ovom nista lose.... ovo je cak i sjajno...nek EU vidi sta je ceka ukoliko nas zakuca za zid i ne rasciste sa vladajucom oligarhijom olosa i seoskih varalica ako nas po hitnoj proceduri ne uvrste u eutoatlanske integracije i NATO.... i jos nesto.... nek racuna da medju ovim cvakama ima likova koji su se podobro prekalili u ratu...pa eto bujrum.... na kraju krajeva, na kakav takav mozebit i rigidan nacin su protestovali ali su barem iskazali nezadovoljstvo -koje smo trebali pokazati mi...(svi ostali kao normalni)..


Podrzavam! Sa ovakvim skupovima treba se, na sve politicke nepravilnosti prema drzavi, cesce ukazivati.
Ljudi ukazuju svoje nezadovoljstvom prema ponasanju ( u ovom slucaju clanice EU kao i ostalih drzava) prema svojoj drzavi kao i vjeri.Nikog nisu vrijedjali niti na cijepanje drzave, ubijanje ili protjerivanje pozivali.Zastava je prva zastava medjunarodno priznate drzave BIH a sto je neki kao nacionalnu gledaju to je njihov problem maloumnosti i mrznje. Ljudi koriste svoja demokratska prava da ukazu na opasnost prema drzavi a i njihovoj vjeri. Sto to neki zele kao radikalan cin oznaciti to pokazuje da ti isti rade na raspadu drzave .
Ali su predstavnici bosnjackog naroda uradili sve da se ovako prica...

Da ima ista ozbiljno iza ovog svega ne bi Milorad ovako pricao (sjetite se referendumaa raznih, odcjepljenja i sl.), ne bi mediji zaboravili sve sto je pred sudom u ovom sistemu, ne bi za pola sata svi redom pisali da je bosna nedjeljiva itd...

Pakuje se nesto tipa novog izbornog zakona gdje ce vjerovatno i PC biti obuhvacena, pa Milorad mora da srbuje... svi ce ga popusiti pomalo, a u sustini isto sranje...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1177 Re: NON PAPER

Post by General War »

biscanka2 wrote: 19/04/2021 18:26
oruzana_pobuna wrote: 19/04/2021 14:12
pici wrote: 19/04/2021 13:58
TEKBIIIRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!
ne vidim u ovom nista lose.... ovo je cak i sjajno...nek EU vidi sta je ceka ukoliko nas zakuca za zid i ne rasciste sa vladajucom oligarhijom olosa i seoskih varalica ako nas po hitnoj proceduri ne uvrste u eutoatlanske integracije i NATO.... i jos nesto.... nek racuna da medju ovim cvakama ima likova koji su se podobro prekalili u ratu...pa eto bujrum.... na kraju krajeva, na kakav takav mozebit i rigidan nacin su protestovali ali su barem iskazali nezadovoljstvo -koje smo trebali pokazati mi...(svi ostali kao normalni)..


Podrzavam! Sa ovakvim skupovima treba se, na sve politicke nepravilnosti prema drzavi, cesce ukazivati.
Ljudi ukazuju svoje nezadovoljstvom prema ponasanju ( u ovom slucaju clanice EU kao i ostalih drzava) prema svojoj drzavi kao i vjeri.Nikog nisu vrijedjali niti na cijepanje drzave, ubijanje ili protjerivanje pozivali.Zastava je prva zastava medjunarodno priznate drzave BIH a sto je neki kao nacionalnu gledaju to je njihov problem maloumnosti i mrznje. Ljudi koriste svoja demokratska prava da ukazu na opasnost prema drzavi a i njihovoj vjeri. Sto to neki zele kao radikalan cin oznaciti to pokazuje da ti isti rade na raspadu drzave .
:? :shock:
"Vjera Narod Država".
Nevjerovatno
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#1178 Re: NON PAPER

Post by vatrogasac »

Koja zamjena teza. Oni imaju cilj i to vrlo jasan i nema toga čime ćeš ih odvratiti od tog cilja. Šta god im ponudiš.


Bizarno prijateljstvo Tuđmana i Miloševića.
Kada se danas slušaju njihovi predratni govori, teško je povjerovati da bi ova dva političara uopće bili u stanju komunicirati jedan s drugim. U devedesetim godinama oni su stajali na čelu dva naroda koji su bili u ratu – ipak, usprkos svemu tome, njih dvojica su od trenutka kada su se upoznali bili na „ti“, bili su upadljivo srdačni jedan prema drugom, oslovljavali su se sa „Slobo“ i „Franjo“, uoči rata i tijekom rata su se sastali 48 puta, imali su izravnu telefonsku vezu i razmjenjivali su tajne izaslanike.
S.MESIĆ
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1179 Re: NON PAPER

Post by General War »

vatrogasac wrote: 19/04/2021 18:33 Koja zamjena teza. Oni imaju cilj i to vrlo jasan i nema toga čime ćeš ih odvratiti od tog cilja. Šta god im ponudiš.


Bizarno prijateljstvo Tuđmana i Miloševića.
Kada se danas slušaju njihovi predratni govori, teško je povjerovati da bi ova dva političara uopće bili u stanju komunicirati jedan s drugim. U devedesetim godinama oni su stajali na čelu dva naroda koji su bili u ratu – ipak, usprkos svemu tome, njih dvojica su od trenutka kada su se upoznali bili na „ti“, bili su upadljivo srdačni jedan prema drugom, oslovljavali su se sa „Slobo“ i „Franjo“, uoči rata i tijekom rata su se sastali 48 puta, imali su izravnu telefonsku vezu i razmjenjivali su tajne izaslanike.
S.MESIĆ
Pa sto se ne "Ocepe"?
predkraj ima i za to...

User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#1180 Re: NON PAPER

Post by Hank Paldum »

General War wrote: 19/04/2021 18:14
Hank Paldum wrote: 19/04/2021 17:57
General War wrote: 19/04/2021 17:04
PA ja nisam vidio novu gradonacelnicu ili ove "sekularne" stranke iz sehera da se ogradise, osudise...
A Sarajevo kad bude samo svoja drzava, ja cu rado preskociti ne samo za talibane i njihovo skupljanje vec i na svaki drugi nacin...ovako posto htjela nehtjela to se i Tuzli stavlja na racun.
Od gradonačelnice koja je tek preuzela mandat se očekuje da brže reaguje nego što je se očekivalo od Skake koji je već godinama bio na toj funkciji.
Već sam napisao par puta ali ponovit ću rado, kada su se prije nekoliko sedmica brojala krvna zrnca "samo da nije Bošnjak/inja gradonaćelnik" iz isključivog razloga da se šukne Bošnjacima onda su od Benjamine pravili princezu Dianu iako ama baš ništa nisu o njoj znali. Onog momenta kada ne samo da je se saznalo da je ustvari Bošnjakinja nego da i daje izjave i pravi poteze kao jedna ponosna Bošnjakinja od tada je na pravom putu da postane omraženija od Skake.
I onda kažu nema niko problem sa Bošnjacima nego sa SDA.
Kako da ne, malo sutra, eno i gospodina Hadžikadića već tretirate kao Prevljaka a Benjamina je na dobrom put da vam postane draga kao Samra Ćosović-Hajdarević.
:-)
Dobro, ponosna Bosnjakinja zajedno sa heljbe ponosnih Bosnjaka iz unutra i iz vana poput tebe upiru se iz petnih zila da kazu da nisu fundamentalisti, islamisti, teroristi, fasisti...nastavi niz...sto je glavni razlog ono sto H-S komponenta tvrdi...i sta se desi...talibani se (bez obzira na broj) sjate pred ambasadu negodujuci za non paper i uz to uzvikujuci sve naopako i pride i zastavu ponjeli (ne RBiH)...kako jednostavnu stvar ne razumijes?
Govorim o trendu na ovom forumu da od kada se zna ime joj oca kao i da je se do skora izjašnjavala Bošnjakinjom da su sve češći negativni komentari o njoj.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1181 Re: NON PAPER

Post by LBVIEW »

LBVIEW wrote: 19/04/2021 17:49
detroit-mercy wrote: 19/04/2021 16:56
LBVIEW wrote: 19/04/2021 16:07
Davno je pisano i na ovom forumu sta ce probuditi kod Bosnjaka, budu li puno cackali, i jedni i drugi. :izet:
Ako mislis da je ona sacica bradonjica prijetnja necemu ili nekome, onda se grdno varas. Jos jedan nas epic fail u kome mislimo da se svijet boji malo manje od 2 miliona bosanskih muslimana da se ne radikalizuju. Koliko samo Markoanaca, Alziraca, Tunisana, Pakistanaca i inih zivi u Zapadnoj Evropi, mi smo saka jada. Ova sacica je tu samo za lokalnu upotrebu, ne vidim da su se ko oni radikalni Jeverji opasali zidovima u onim svojim naseljima u po palestinske teritorije pa otisli negdje u PC ili Zapadnu Hercegovinu da prave svoje enklave. Oni su tu da utjeruju u vjeru lokalno stanovnistvo i naravno da se natjecu ko ce u boljeg terenca zasjest i ko ce mladju zenu uzjahat. Totalno kontraproduktivno.
Da opet ponovim, mi propustamo sansu da pokazemo da znamo i mozemo puno bolje, na kraju ono cega se ja bojim je da bi neko (ko se pita) mogao jednostavno dici ruke od nas jer kako izgleda i mi sami smo digli ruke od samih nas.
Aha, a nisu "digli ruke" od nas slanjem none papera, jos dok smo biili fini i kooperativni? Zajebi ti to, otvoreno ti rade o glavi, i sad bi kao trebali klimati glavama. :-) Oni samo postuju "realnost na terenu", kao sto su i 90-tih kad su slali raznorazne emisare poput Ovna i Slotenberga kako bi legalizirali genocid i etnicko ciscenje. Njih moral, pravda i pravo ne zanimaju, ne budes li postavljao maksimalisticke zahtjeve i zatezao nece te hebavati ni za sta.
Ne treba se svijet njih bojati, ovo je usmjereno prema susjedims i komsijama, a samo posredno prema EU.
Pa ovaj none paper upravo to i radi - homogenizaciju.
A inace, ovo je alarm da vlast konacno krene nesto raditi pitanju lobiranja, stvaranja saveznitva...
Samo, u slucaju kakvih zajebancija i raspakivanja Dejtona, izbila bi politicka kriza u cijeloj regiji, ali ovaj put se ne bi pitali samo susjedi i komsije.
Last edited by LBVIEW on 19/04/2021 22:11, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1182 Re: NON PAPER

Post by LBVIEW »

exliberal-ex wrote: 19/04/2021 18:13
detroit-mercy wrote: 19/04/2021 16:57
General War wrote: 19/04/2021 16:48

Sta ce probudit?
Zahiragu, uspavanog lava :mrgreen: on ako moze pretrcati 100 metara a da se ne onesvijesti, sad me jebi :mrgreen:
Zahiraga bi prvi za svedsku da brani drzavu ko lbview..... :)

Meni nije jasna ova prica oko non paper...ko nema sanse da to prodje.... koliko god da neki mislili da je ovo suplja vrlo lako se moze desit da se o ovom pocne ozbiljno razgovarat i sta onda...., bosna bi onda u toj prici sluzila kao potrkusurivanje ( nebi bio prvi putu istorij da je tako tretirana)
A da ti, americki precanine malo odjebes s tim prozivanjem?
Inace, wisfull thinking, ako su Orban i ekipa co-autori nece se crtati granice samo po Bosni. :izet:
Last edited by LBVIEW on 19/04/2021 19:05, edited 2 times in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1183 Re: NON PAPER

Post by General War »

Hank Paldum wrote: 19/04/2021 18:44
General War wrote: 19/04/2021 18:14
Hank Paldum wrote: 19/04/2021 17:57
Od gradonačelnice koja je tek preuzela mandat se očekuje da brže reaguje nego što je se očekivalo od Skake koji je već godinama bio na toj funkciji.
Već sam napisao par puta ali ponovit ću rado, kada su se prije nekoliko sedmica brojala krvna zrnca "samo da nije Bošnjak/inja gradonaćelnik" iz isključivog razloga da se šukne Bošnjacima onda su od Benjamine pravili princezu Dianu iako ama baš ništa nisu o njoj znali. Onog momenta kada ne samo da je se saznalo da je ustvari Bošnjakinja nego da i daje izjave i pravi poteze kao jedna ponosna Bošnjakinja od tada je na pravom putu da postane omraženija od Skake.
I onda kažu nema niko problem sa Bošnjacima nego sa SDA.
Kako da ne, malo sutra, eno i gospodina Hadžikadića već tretirate kao Prevljaka a Benjamina je na dobrom put da vam postane draga kao Samra Ćosović-Hajdarević.
:-)
Dobro, ponosna Bosnjakinja zajedno sa heljbe ponosnih Bosnjaka iz unutra i iz vana poput tebe upiru se iz petnih zila da kazu da nisu fundamentalisti, islamisti, teroristi, fasisti...nastavi niz...sto je glavni razlog ono sto H-S komponenta tvrdi...i sta se desi...talibani se (bez obzira na broj) sjate pred ambasadu negodujuci za non paper i uz to uzvikujuci sve naopako i pride i zastavu ponjeli (ne RBiH)...kako jednostavnu stvar ne razumijes?
Govorim o trendu na ovom forumu da od kada se zna ime joj oca kao i da je se do skora izjašnjavala Bošnjakinjom da su sve češći negativni komentari o njoj.
A ja o trendu, da oni koji predstavljaju bosnjake nemaju veze o politici ili jos gore namjerno rade protiv sebe i svog opstanka.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#1184 Re: NON PAPER

Post by oruzana_pobuna »

ako nas hiljadugodisnja tradicija potkusurivanja velikih sila na jadnom bh teritoriju nisu nista naucila onda smo bas dozlaboga glup narod.....od pape Pia, Konstantina, Sultana, Habsburgovaca , Austrougara, Hitlera, CvtkovicMaceka, svih nekoliko genocida i progona, Ustasa Cetnika, Urinopijdzica, Bobana, i nadalje...do posasti mladokvazimuslimana..... vazda smo bili neciji kusur i valuta.... i sad kad smo mogli na miru jaku osnovu da izgradimo za reintegraciju mi imamo olos koji uvaljuje tranzistore ljudima u usta da alibiraju historijski kriminal.....


mi bolje gospodo ne zasluzujemo ako ova gamad nastavi vladat..... to je i u prirodi tako.... predatori nikad ne idu na zdravog.... nego najslabijeg... a za sitan sicar nam je zemlja ugusena.... tako eto

mi smo dragi moji idealan teren za proxi rat velikih sila..... samo sto bi meni pod protiv dronom i borbenim avionom bio besmisken sa puskicom....

ja znam samo da je najpametnija, najharbrija, sportskija,ljepsa baza gena otisla pod zemlju da bi se gamad mnozila....

onima sa duplim pasosem je lako..... :thumbup:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1185 Re: NON PAPER

Post by Milenkov buraz »

Šešelj: "RS treba dobiti izlaz na more" :zzzz:
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1186 Re: NON PAPER

Post by Point. »

dust71000 wrote: 19/04/2021 18:19
Point. wrote: 19/04/2021 17:24
dust71000 wrote: 19/04/2021 14:57
Objašnjeno ti je više puta ali idemo ponovo :roll: :
Od ovog non-papera nema ništa i to je jasno svakome ko uključi mozak na 3.5 milisekunde. Stvarn značaj mu je nikakav. Zna se ko ima moć da mijenja granice a to nije Janša, ako je on uopšte autor ovoga.Ti koji imaju moć su se oglasili prvog dana jasno i glasno i tu je ova priča završena. Naravno, mnogi, a u okruženju pogotovo, će pokušati da dobiju poene na ovome. Mile će da truni o mirnom otcjepljenju a ne da je RS u bankrotu, SDA i sateliti kako ćemo da ratujemo i da moramo biti spremni da nas ne iznenade kao '92 umjesto o respiratorima i vakcinama, Vulin o nečemu trećem, Milanović o nečemu četvrtom i tako redom. Ali su svi svjesni da je ovo ubleha. Sljedeća slična tema slijedi za koju sedmicu, kada se ova potroši.
Medutim, ako bošnjačko rukovodstvo nastavi da se ponaša kao zadnjih dvadesetak godina a pogotovo zadnjih 4-5, sve su opcije otvorene u budućnosti ako neki ozbiljni igrači odluče da zaista prekrajaju granice. Upravo gledamo 'našu' reakcijuu kriznim situacijama i sve što se može zaključiti su nevjerovatna nesposobnost i korumpiranost.
Eto, pokušao sam da ne koristim pretjerano složene rečenice pa ih možda ovog puta shvatiš.
Oko moje, lijepo si ovo srocio ali ni jednom rijecju nisi objasnio svoju tvrdnju da je ovo sve SDA medijska hajka? (posto sam insan dobre duse zazmirit cu na jedno oko tvrdnje od prije par dana da je autor ovog non papera sama SDA).
Slobodno nađi gdje sam napisao boldirano i citiraj me. Za razliku od tebe, ja ne izmišljam i ne mijenjam priču iz posta u post. Čak sam bar dva puta eksplicitno naveo da ne mislim da su oni autori jer su za tako nešto nesposobni. Ali ga maksimalno koriste.
Dalje, očito ti nije poznato značenje riječi hajka jer SDA trenutno ne progoni nikoga, bar ne u ovom kontekstu. Mogao si koristiti riješ halabuka npr.
A obrazloženje medijske halabuke koju pravi SDA i razloga za to ti je manje-više čitav prvi dio posta koji si citirao, i još jedno 10 postova na prethodnim stranama. To što ti nemaš kapacitet da shvatiš napisano je nešto na šta ja ne mogu utjecati.
Eki ne mjenjaš :-)
Stani pajdo, nećemo tako. Gore nabrajaš Dodika, Janeza, Milovanovića, Vulina i tako dalje i tako šire. Kakve veze oni i njihove izjave imaju sa esdea.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#1187 Re: NON PAPER

Post by oruzana_pobuna »

najgore ustase i cetnike je bosna rodila....


vidi pod seselj, artukovic, pavelic, itd itd

a bogami i balijske izdajnike

delimustafic, muslimovic, prevljak, kvazimuslimanska struja, i ostali olos
Last edited by oruzana_pobuna on 19/04/2021 19:19, edited 1 time in total.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1188 Re: NON PAPER

Post by Milenkov buraz »

oruzana_pobuna wrote: 19/04/2021 19:06 ako nas hiljadugodisnja tradicija potkusurivanja velikih sila na jadnom bh teritoriju nisu nista naucila onda smo bas dozlaboga glup narod.....od pape Pia, Konstantina, Sultana, Habsburgovaca , Austrougara, Hitlera, CvtkovicMaceka, svih nekoliko genocida i progona, Ustasa Cetnika, Urinopijdzica, Bobana, i nadalje...do posasti mladokvazimuslimana..... vazda smo bili neciji kusur i valuta.... i sad kad smo mogli na miru jaku osnovu da izgradimo za reintegraciju mi imamo olos koji uvaljuje tranzistore ljudima u usta da alibiraju historijski kriminal.....


mi bolje gospodo ne zasluzujemo ako ova gamad nastavi vladat..... to je i u prirodi tako.... predatori nikad ne idu na zdravog.... nego najslabijeg... a za sitan sicar nam je zemlja ugusena.... tako eto

mi smo dragi moji idealan teren za proxi rat velikih sila..... samo sto bi meni pod protiv dronom i borbenim avionom bio besmisken sa puskicom....

ja znam samo da je najpametnija, najharbrija, sportskija,ljepsa baza gena otisla pod zemlju da bi se gamad mnozila....

onima sa duplim pasosem je lako..... :thumbup:
Mogao se ustati i Maršal Tito ali rezultat bi bio isti. Nekoga kome je lajt motiv "da se svetimo Dahijama" iluzorno je pričati o reintegraciji. Rekao bih to je politička nedoraslost.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#1189 Re: NON PAPER

Post by oruzana_pobuna »

Milenkov buraz wrote: 19/04/2021 19:16
Mogao se ustati i Maršal Tito ali rezultat bi bio isti. Nekoga kome je lajt motiv "da se svetimo Dahijama" iluzorno je pričati o reintegraciji. Rekao bih to je politička nedoraslost.
ako smijem komentarisat.... mogao je... ali i istocna njemacka pade sapatom....onakav zid i bedem .... lova je cudo....
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1190 Re: NON PAPER

Post by kiligonzales »

pici wrote: 19/04/2021 16:29
kiligonzales wrote: 19/04/2021 15:38
pici wrote: 19/04/2021 15:28
nema u sdO pradesno ili preradikalan... bitno je da je podoban i poslusan... njima sdO ovi itekako odgovaraju ko dodiku dveri, nocni vukovi, covicu, crnokosuljasi, crna legija itd.... njima je lako manipulisati, samo posaljes par maraka i ima da te u pejgambera uzdignu...
Nisi u toku sa ovim VNZ. Prisutni su na netu, pa vidi sta im je prica. Prisutni su bili na svakom protestu protiv stare vlasti u KS.
Nesto staro, ali da se im se zna smjer...
https://www.facebook.com/49537446047440 ... 898028676/

nisi ti u toku, isti ti su se kleli u allaha i onda po igmanu svercali nema cime nisu stigli... sHuplja za narodne mase, sdO im je mentor...
To je stara prica i u vrticima poznata.

Zivi bili pa vidjeli.
Bossona
Posts: 5286
Joined: 21/12/2020 03:28

#1191 Re: NON PAPER

Post by Bossona »

Ista meta isto odstojanje samo novi izvođači radova i združeni frustrirani sanjari istih želja i snova, od sporazumne salvete krivoustog Njofre i Zlobe do njihovg non paper-a i islamofobnog ex yugokomunjare i pismonše Janše, iz bratskog društva Orbana i sličnih im bratskih desnoradikalnih islamofoba kojima su Bošnjaci prepreka u rastranju Bosne i zatiranju Bošnjaka i islama u Evropi.

detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1192 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

LBVIEW wrote: 19/04/2021 18:44
LBVIEW wrote: 19/04/2021 17:49
detroit-mercy wrote: 19/04/2021 16:56
Ako mislis da je ona sacica bradonjica prijetnja necemu ili nekome, onda se grdno varas. Jos jedan nas epic fail u kome mislimo da se svijet boji malo manje od 2 miliona bosanskih muslimana da se ne radikalizuju. Koliko samo Markoanaca, Alziraca, Tunisana, Pakistanaca i inih zivi u Zapadnoj Evropi, mi smo saka jada. Ova sacica je tu samo za lokalnu upotrebu, ne vidim da su se ko oni radikalni Jeverji opasali zidovima u onim svojim naseljima u po palestinske teritorije pa otisli negdje u PC ili Zapadnu Hercegovinu da prave svoje enklave. Oni su tu da utjeruju u vjeru lokalno stanovnistvo i naravno da se natjecu ko ce u boljeg terenca zasjest i ko ce mladju zenu uzjahat. Totalno kontraproduktivno.
Da opet ponovim, mi propustamo sansu da pokazemo da znamo i mozemo puno bolje, na kraju ono cega se ja bojim je da bi neko (ko se pita) mogao jednostavno dici ruke od nas jer kako izgleda i mi sami smo digli ruke od samih nas.
Aha, a nisu "digli ruke" od nas slanjem none papera, jos dok smo biili fini i kooperativni? Zajebi ti to, otvoreno ti rade o glavi, i sad bi kao trebali klimati glavama. :-) Oni samo postuju "realnost na terenu", kao sto su i 90-tih kad su slali raznorazne emisare poput Ovna i Slotenberga kako bi legalizirali genocid i etnicko ciscenje. Njih moral, pravda i pravo ne zanimaju, ne budes li postavljao maksimalisticke zahtjeve i zatezao nece te hebavati ni za sta.
Ne treba se svijet njih bojati, ovo je usmjereno prema susjedims i komsijama, a samo posredno prema EU.
Pa ovaj none paper upravo to i radi - homogenizaciju.
A inace, ovo je alarm da vlast konacno krene nesto raditi pitanju lobiranja, stvaranja saveznitva...
Samo, u slucaju kakvih zajebancija i raspakivanja Dejtona, izbila bi politicka kriza u cijeloj regiji, a ovaj put se ne bi pitali samo susjedi i komsije.
Tebi uporno promice ono sto ja govorim, koliko smo sansi propustili (ne ja i ti ili neko sa ovoga foruma), oni koji obnasaju vlast, koji su trebali stvarati prijatelje tamo gdje se je moglo a ne samo gledati licni korist i interes. Ne mjeri se patriotizam brojem kvdarata u Sarajevu, mada je to nasoj politici izgleda postala mjerna jedinica.
Ti mislis da ce sad odjednom doci ovoj garnituri ljudi iz guzice u glavu pa da ce pocet raditi/lobirati/traziti prijatelje po svijetu :lol: :lol:. Oni za to jednostavno nisu sposobni, ne znaju, jeli ti mislis da je jedan Zahiragic sposoban da izlobira nesto negdje a on ti je samo paradigma jedne garniture. Na kraju, vidjeli smo kako je Malinar koji ima veze po svijet izlobirao :mrgreen:.
Kod nas se je sva prica svela na to nek pokusaju, jebat cemo im nanu naninu :skoljka: questionable.
A kako se je radilo, nekada kada je aktualna ministrica bila ambassador u US bili su organizovali gostovanje ambasadorice sa gostima (ovdje kod nas). Odemo mi da vidimo sta vazi ambasadorica i gosti :mrgreen:. Ambasadorica dolazi u pratnji tri lika, dva Arapa i treci je bio neki nas vehabija sa adresom u US. Citava prica se je svela na bracu muslimane i kako su ugrozeni, mi se moramo ujediniti, mi moramo biti jaki jer nerijatelj vreba i ostalo bla, bla, Ja niti u jednoj recenici nisam cuo BiH, sta se radi u vezi BiH, koje se poruke salju u Kongres, kako da obicni ljudi lobiraju u svojim distriktima kod svojih predstavnika. Nista, ni rijeci. Trebao si vidjeti reakcije raje, velika vecina je imala upitnike iznad glave i ono poznato "what a fuck". Ljudi su ocekivali da ce sa ambasdoricom doci neko iz politickog zivota pa makar drzave ili okruga u kom zivimo a ne jebene vehabije. U jebenoj US, od tolikih drugih licnosti ti se uhvatis i vodas okolo sa vehabijama :-), sto mi sami sebi mozemo biti neprijatelji to je za pricu :skoljka: E tako se je lobiralo prijatelju moj, zato je sad kanulo 50 tona hurmi. I ako mislis da ce okrenuti list pa od ponedeljka poceti raditi/lobirati za drzavu, dobro se varas. Oni ne veze nemaju ni ocemu.
A nama je jedino ostalo da po forumu prijetimo
Bossona
Posts: 5286
Joined: 21/12/2020 03:28

#1193 Re: NON PAPER

Post by Bossona »

ODGOVOR NA SVE PA I NON PAPEROVCIMA TREBA BITI OVAJ DOKUMENT KOJI OMOGUĆAVA POVRATAK USTAVA REPUBLIKE BOSNE I HERCEGOVINE

Ovo je dokument na osnovu kojeg se može legalno i legitimno vratiti Ustav Republike Bosne i Hercegovine jer su se odavno stekli uslovi za povratak Ustava RBIH.

Ustavni zakon iz 1995. Skupštine RBiH kojom je zadnji predsjedavao Miro Lazović daje pravo poništenja Daytonskog ugovora i povratak na Republiku BiH, evo pogledajte u Članu 1 piše Ako se Međunarodni mirovni sporazum za BiH i Ustav BiH ne budu provodili Parlament Bosne i Hercegovine može proglasiti nevažećim Međunarodni dejtonski mirovni sporazum za Bosnu i Hercegovinu i nastaviti da djeluje kao međunarodno priznata, suverena i nezavisna država u skladu sa Ustavom Republike Bosne i Hercegovine a odlično znamo da se Dayton godinama kršio i nisu sprovedeni mnogi amandmani i da Anex 7. Daytona nije ispoštovan.
Sasvim je nebitno da li će to uraditi budući, sadašnji ili tadašnji predsjednik Skupštine Miro Lazović.

Na osnovu ove odluke Skupštine Republike Bosne i Hercegovine zadržava pravo da sazove i obnovi skupštinu Republike BiH i da se pozove na ovaj postojeći dokument Skupštine RBiH od 12.12.1995. godine - Službeni list RBiH broj 49/95 to jest podrškom većine poslanika Parlamenta Skupštine BiH proglasi Daytona nevažećim i povrati Ustav Republike BiH.
Image

Sefer je dao najbolju poruka Dodiku i svim drugim neprijateljima Bosne uključujući i non paper planere i sanjare, "Proglasiti (vratit) ćemo Republiku Bosnu i Hercegovinu"! RS ruši Dejton a bez Dejtona nema RS
Last edited by Bossona on 19/04/2021 19:51, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1194 Re: NON PAPER

Post by General War »

Milenkov buraz wrote: 19/04/2021 19:16
oruzana_pobuna wrote: 19/04/2021 19:06 ako nas hiljadugodisnja tradicija potkusurivanja velikih sila na jadnom bh teritoriju nisu nista naucila onda smo bas dozlaboga glup narod.....od pape Pia, Konstantina, Sultana, Habsburgovaca , Austrougara, Hitlera, CvtkovicMaceka, svih nekoliko genocida i progona, Ustasa Cetnika, Urinopijdzica, Bobana, i nadalje...do posasti mladokvazimuslimana..... vazda smo bili neciji kusur i valuta.... i sad kad smo mogli na miru jaku osnovu da izgradimo za reintegraciju mi imamo olos koji uvaljuje tranzistore ljudima u usta da alibiraju historijski kriminal.....


mi bolje gospodo ne zasluzujemo ako ova gamad nastavi vladat..... to je i u prirodi tako.... predatori nikad ne idu na zdravog.... nego najslabijeg... a za sitan sicar nam je zemlja ugusena.... tako eto

mi smo dragi moji idealan teren za proxi rat velikih sila..... samo sto bi meni pod protiv dronom i borbenim avionom bio besmisken sa puskicom....

ja znam samo da je najpametnija, najharbrija, sportskija,ljepsa baza gena otisla pod zemlju da bi se gamad mnozila....

onima sa duplim pasosem je lako..... :thumbup:
Mogao se ustati i Maršal Tito ali rezultat bi bio isti. Nekoga kome je lajt motiv "da se svetimo Dahijama" iluzorno je pričati o reintegraciji. Rekao bih to je politička nedoraslost.
nebi bio isti...MArsal tito i partizani kad udju u selo prvo pitaju ko ce im se pridruziti i daju primjer i zarobljenim da predju kod njih..a nisu se svetili ustasama i cetnicima tako sto ce im selo zbrisat sa lica zemlje i jos video snimke praviti sa ritualnim odsjecanjima galava, streljanjima.
dust71000
Posts: 290
Joined: 24/07/2015 15:08

#1195 Re: NON PAPER

Post by dust71000 »

Point. wrote: 19/04/2021 19:13
dust71000 wrote: 19/04/2021 18:19
Point. wrote: 19/04/2021 17:24
Oko moje, lijepo si ovo srocio ali ni jednom rijecju nisi objasnio svoju tvrdnju da je ovo sve SDA medijska hajka? (posto sam insan dobre duse zazmirit cu na jedno oko tvrdnje od prije par dana da je autor ovog non papera sama SDA).
Slobodno nađi gdje sam napisao boldirano i citiraj me. Za razliku od tebe, ja ne izmišljam i ne mijenjam priču iz posta u post. Čak sam bar dva puta eksplicitno naveo da ne mislim da su oni autori jer su za tako nešto nesposobni. Ali ga maksimalno koriste.
Dalje, očito ti nije poznato značenje riječi hajka jer SDA trenutno ne progoni nikoga, bar ne u ovom kontekstu. Mogao si koristiti riješ halabuka npr.
A obrazloženje medijske halabuke koju pravi SDA i razloga za to ti je manje-više čitav prvi dio posta koji si citirao, i još jedno 10 postova na prethodnim stranama. To što ti nemaš kapacitet da shvatiš napisano je nešto na šta ja ne mogu utjecati.
Eki ne mjenjaš :-)
Stani pajdo, nećemo tako. Gore nabrajaš Dodika, Janeza, Milovanovića, Vulina i tako dalje i tako šire. Kakve veze oni i njihove izjave imaju sa esdea.
Od početka pišem potpuno istu stvar. To što SDA koristi priliku da skrene paznju sa svog kriminala i korupcije ne znaci da i drugi nece koristiti fantomski non-paper za svoje interese, prvenstveno unutrasnjopoliticke kao i SDA. I to sam vec napisao i obrazlozio u dva-posta, da pročitaš i pokušas shvatiti ono što je već napisano manje bismo vremena gubili i ti i ja.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1196 Re: NON PAPER

Post by General War »

Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1197 Re: NON PAPER

Post by Milenkov buraz »

Vučić: "Mirno spavajte, nije moja namera da se dodvoravam, popularnost bi mi skočila ukoliko bi vama odbrusio - Bošnjacima odgovorio, nema potrebe, interes Srbije je mir i stabilnost, nemate čega da se bojite".

E ja sam se tek sada zabrinuo!
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1198 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

pa vucic je uvijek bio ćutljiv. nije on nikad volio da nekom odbrusi i tako to.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1199 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

mene vise brine sto je hadzikadic zabrinut zbog ovog nonpaperea. jedini koji nisu zabrinuti je ova "bosnjacka elita" na klix forumu.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#1200 Re: NON PAPER

Post by MuaDib »

Djela političke garniture koju dominantno biraju Bošnjaci, uvjerila je evropske političke krugove da je Bosna i Hercegovina sredstvo a ne cilj.
Sredstvo da se dođe do političke, ekonomske i svake druge moći samoproglašene mladomuslimanske kasnije bošnjačke vladajuće kaste, i da je to od početka zvijezda vodilja protagonista bošnjačke politike. Dok su časni izuzeci koji su ozbiljno promišljali organizaciju države sklonjeni ili spletkama, ili propagandnim podmetanjima pa čak i likvidacijama krenuvši od Durakovića, Dizdarevića, Zulfikarpašića, Filipovića, Mahmutćehajića, Halilovića, Turajlića, donekle Silajdžića, Lagumdžije i uklanjanjem sa javne scene kompletnog nebošnjačkog državnog vrha Republike Bosne i Hercegovine nakon Daytona.

Smatram da nije kasno da se stvari vrate u realne okvire, ali da bi se to postiglo SDA se mora zbaciti s vlasti i maknuti iz polja političkog odlučivanja. Njena ponovna politička afirmacija i pobjeda na izborima na čelu s Bakirom Izetbegovićem otjerati će ovu zemlju u nestanak. Politika borbe za ovladavanjem institucijama, umjesto brobe za stabilne i efikasne institucije odvela je ovu zemlju u čorsokak i duboku političku krizu. Bojim se da će Evropa nad Bošnjacima krenuti da primjenjuje doktrinu šoka, jer ovo što danas vodi Bošnjake počelo je ugrožavati i Evropu. Sam odnos dominantno bošnjačke komponente vlasti spram pandemije mnogima dao za pravo da kažu pa ljudi ovi nas ugrožavaju, stvaraju covid geto u sred Evrope. Ili gledano očima diplomatije ovi su sve svalili na srpsko-hrvatski politički faktor, a u stvarnosti iako imaju sva ovlaštenja ne čine ništa.

I sad dolazi realpolitički prgamatizam na naplatu. Njih (Bošnjake) treba dobro uzdrmati i suočiti sa stvarnošću da ako nisu sami sebi bitni, drugima su još manje bitni, nebitni, bezvrijedni ljudi koji nežele da se brinu o sebi, ljudi koje vode obični klošari i koji se potpuno nezrelo ponašaju očekujući da drugi rješavaju njihove probleme. A da nesreća bude veća i ono malo trezvenih Bošnjaka je davno diglo ruke od ove zemlje i vladajuće politike u njoj, inteligencija je masovno otišla, mladi odlaze gradeći druge zemlje i privređujući u pola Evrope, uključujući i ovih dana omraženu Sloveniju. A fakat je da Bošnjaci ne žele da se suoče sa pogrešnom politikom i da su dovedeni u bezizlaznu situaciju, gdje se ne mogu kotarisati sopstvenog jarma, koji sebe štiti stalnim konfrontiranjem sa RS na jednoj i HDZ-om na drugoj strani.

Ova mene situacija podsjeća na narkomana, koji nije dobio potrebnu dozu narkotika, pa baulja ulicama, haustorima i hodnicima neiscrpno tražeči drogu, iako mu je zaista potrebno liječenje. Tako i ova lažna probosanska tačnije bošnjačka politika se ponaša poput narkomana jer nije dobila dozu blagonaklonosti, podrške i svojim fantazmama naklonjenog visokog predstavnika, pa baulja i traži krivce, umjedto da se suoči sama sa sobom i krene putem izliječenja.

Nažalost od izliječenja bošnjačke politike još dugo neće biti ništa, a iz ovoga sam siguran da će SDA izvući svoju korist, tezama bolje BiH sa tri izborne jednice nego raspadnuta BiH. I čak što više razmišljam ova priča i ide u tom smjeru da se loša politička odluka pokrije većom prijetnjom po politički opstanak BiH. Uz priču eto mi smo se borili do zadnjeg, ali u ovom svijetu kakav jeste bolje riješenje nismo mogli postići, a BiH je ponovo spašena od nestanka. Šuti vanjske se granice ostale, je*o unutrašnje međe.

Drugi po meni opasniji scenarij je analitika o Bošnjačkoj nacionalnoj državi Bosni, koja neodoljivo podsjeća na Tuđmanovu tezu da "Muslimanim treba ostaviti ono što se nekada zavalo povjesna zemljica Bosna. Nažalost u opskurnim bošnjačkim medijima se provlači teza Ferida Muhića da će BiH do 2030 godine nestati i da Bošnjaci moraju imati plan B. U tim kuloarima kruži teza koja je po meni itekako opasna a govori da ako se već Bosna treba raspast da Bošnjaci to trebaju naplatiti kompaktnom teritorijom, tako sto će Hrvatima dati Mostar za srednju Bosnu i Kupres, a Srbima Brčko za srpske općine u Federaciji (Glamoč, Grahovo i Drvar), plus zapadno krilo RS (Mrkonjić-Grad, Šipovo i Ribnik), kako bi se dobio koliko toliko kopaktan teritorij i saobračajna veza sa Krajinom, da ne bi Bošnjaci dobili svoju Gazu.

Iskreni bh patrioti bez obzira na naciju su budni i znaju da ovo ne valja kako se kreira tzv. probosanka politika i da oni nemaju snage izboriti se sa zaglušujućom probošnjačkom kakofonijom kako je izmišljeni FGR glavni neprijatelj Bošnjaka i put slijepaca koji Bošnjake vodi na novo klanje. Što je put u zatvaranje bošnjačke zajednice koja time gubi svoje saveznike. Primjer Sarajeva je diplomatima pokazao i rekao sve da je gubitak vlasti u samo jednom kantonu za SDA dovoljan razlog da viši nivoi pod njenom kontrolom opstruišu političke odluke, razvlašćuju kanton i da provode odmazdu nad političkim nesitomišljenicima, po cjenu narušavanja kvaliteta života svojih sugrađana.
Post Reply