NON PAPER

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#101 Re: NON PAPER

Post by Kikibombona »

escobar__ wrote: 15/04/2021 15:10 Bošnjačka strana je već popušila samo eto tripuje da je relevantna za bilo šta.
SDA je uspjela ubiti ljudima volju za drzavom. Pricamo malo o ovome na poslu, ljudima skoro svejedno. Prije 20 godina svi bi bili ljuti i spremni na akciju, sada su otupili. Vidimo da niko ne izlazi na protest ispred slovenacke ambasade. I da pozove, ne bi se okupilo vise od 200 ljudi.

Pogledaj izbore u Travniku, izaslo 25% gradjana. Ljudi su izgubili svaku vjeru da se kod nas moze desiti ista normalno. Mladi ovdje ne vide buducnost.

Zalosno je sta su uradili od ovog naroda.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#102 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

Kikibombona wrote: 15/04/2021 16:29
mistek wrote: 15/04/2021 14:55 A šta je konkretna stvar zbog koje bi mi trebali ginuti da dijelovi RS ostanu dio BiH? Ne pitam ovo podbadanja radi, niti da sad dobijem salvu odgovora o ponosu, namu, inatu, nego mi zaista kola to pitanje glavom nekada. Stvari evidentno ne funkcionišu ovako. Svaki dan, već 30 godina, sva priča se svodi na ovu nacionalističku retoriku, prebacivanje loptice. Da nije tako, da li bi napokon počeli baviti se pravim stvarima? OK, znam, ne bi znali, ali bi makar fokus bio na pravim stvarima i problemima, a ne na tome šta je rekao neko i da li će rat :)

Ne znam, osim što čudno zvuči ta ideja, meni uopšte ne djeluje tako strašno da se DIO RS izdvoji, ako to znači nekakav boljitak. Jer, ništa ljudi nemaju od ovoga i ne shvatam tu poentu da je država ko biva što veća (bilo koja), ako nije funkcionalno. Hipotetički, ako bi uzimanjem dijela RS, život u tom ostatku postao 50% bolji, šta su konkretni razlozi protiv? OK, znam da je hipotetika i da neće, ali sigurno bi se pomjerilo s mrtve tačke.

I najčešće u raspravama među onima koji ne daju ni pedlja BiH prednjače oni koji nisu ni bili na 70% njene teritorije. Ja fakat nemam problem otići ni u Široki, lijepo mjesto, ni u bilo koje mjesto u RS, ali hoće li ikad biti BiH u Bileći, u Čajniču, u Srbcu? OK, postoje dijelovi koje bi valjalo izuzeti, ali ne shvatam zašto je to toliki tabu. Ako će to značiti bolji život, o bilo čemu treba razmisliti. Naravno, nikad niko od bošnjačkih političara neće ni riječ reći u tom smjeru, jer bi ga samljeli, ali vjerujem da u tom smjeru trebao okretati politiku u narednim decenijama.
To je najveca zabluda, da ces zivjeti bolje ako se BiH raspadne. Neces, zivjet ces gore. Takav jedan sok bi doveo do novog desetogodišnjeg zastoja, samosazaljevanja, optuzbi za izdaju, dok bi kriminalci pokrali jos ovo malo vrijednosti sto je ostalo.

Podjela BiH je najgora moguća opcija za sva tri naroda, a za Bosnjake pogotovo. A sta tek reci o Bosancima koji bi izgubili smisao u nekom novom Bosnjakistanu.

...

Do ovih prica je dovela mafijaska struktura pro-BiH elite koja je umjesto da gradi pravnu i pravednu drzavu pljackala sve zivo.

Ako ne stanemo u kraj kriminalu i korupciji, pojest ce i nas i drzavu. Nece nas biti nikako. Svi cemo otici na zapad i drzava ce izgubiti smisao.
Korupcija je poodavno vec pojela i nas i drzavu, ljudima se su se tek malo oci otvorile o razmjerima korupcije sa Malinarom i respiratorima jer do tada su smatrali da se to nas ne tice. E kad je epidemija usla u svaki dom u BiH, onda su tek mogli da vide koliko se svakog zivog pojedinca tice korupcija i kriminal vlasti.
Sta god pogledas u kurcu je, kultura, sport, zdravstvo, skolstvo, ekonomija ama bas sve i jedan aspekt koji jednu zajednicu cini uspijesnom/prosperitetnom.
Ali lakse je crtati kurcine na kartama nego i raspravaljati o prekompoziciji svijeta dok se vece igre igraju u pozadini.
Pa sam izbor jebenog gradonacelnika u RajvuSa i sta se sve nudilo za glas pokazuje/razotkriva dosta stvari :skoljka:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#103 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

@GAU8

za to je non paper odavno gotov i cuva se u rimu.

neki mozda i ne znaju da grad zadar ima dva gradonacelika. jedan od njih trenutno ima kancelariju u trstu i jedva ceka da se vrati u svoj grad i nabije u dupe onog sto trenutno tamo sjedi.
:-D
nekome
Posts: 2927
Joined: 17/05/2011 10:41

#104 Re: NON PAPER

Post by nekome »

moj non paper

Image
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#105 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

dr socrates wrote: 15/04/2021 16:37 Potpuno naduvana priča kojoj je jedini cilj skrenuti pažnju sa mnogobrojnih afera vezanih uz SDA,pogotovo ove sa neispravnim repiratorima.
Da li je moguće da ljudi misle da Janez Janša može da kreira politiku EU i SAD na Balkanu,ako je taj dokument koji se pripisuje njemu uopšte autentičan?
Da li je realno da Zapad preko noći toliko radikalno promjeni svoj stav o nepromjenljivosti granica i time izazove tektonske poremećaje na političkoj sceni širom svijeta.
Ta ista EU neće da prihvati čak ni razmjenu teritorija između Srbije i Kosova na koju bi vjerovatno pristali i Srbi i Albanci,a ovdje se šire teorije kako će ona mimo volje velikog dijela stanovništva BIH kreirati podjelu zemlje.
Šta bi zaboga bilo s nama da nas SDA i poznati ljubitelj vatrene vode sa adresom u Predsjedništvu BiH ne brane?
Cuj, a o cemu bi onda lokalni ratnici tarlahali :mrgreen:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#106 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

@nekome
:lol: :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#107 Re: NON PAPER

Post by Maraschino »

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#108 Re: NON PAPER

Post by Kikibombona »

155_mm wrote: 15/04/2021 15:14 niko na zapadu nema interesa da u europi sebi napravi palestinu. kakvu korist EU i NATO imaju od svoje palestine? je li stvarno mislite da ce oni raditi ovdje na svoju stetu?
:-)
Jarane, nema Bosna veze sa Palestinom, ama nikakve.

Palestinci su mlad i ratoboran narod. Imaju u prosjeku 3-4 djeteta. Narod pun energije i zelje za borbom. Oni ce bacati kamenje dok se ne izbore za svoje ili dok ih ne pobiju.

...

Mi smo ovdje staracki dom. Vidis li ikoga da kamenuje slovenacku ambasadu? Mi smo star i miran narod. Puske se latimo samo ako nam je glava direktno ugrozena. Veze mi sa Palestincima nemamo.

...

Ja mislim da je sada krajnje vrijeme, ako u ovom narodu ima INTELEKTUALNOG potencijala, da se svi okupimo i preuzmemo drzavu od lopova. Ako budemo iole cisti od kriminala i korupcije, ako budemo promovisali evropske vrijednosti... drzave EU ce nam u tome pomoci.

Ako nastavimo kao do sada, samo je pitanje kada cemo se ugasiti, za 10, 30 ili 50 godina. Do nas je.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#109 Re: NON PAPER

Post by stubrijez »

Kikibombona wrote: 15/04/2021 16:39
escobar__ wrote: 15/04/2021 15:10 Bošnjačka strana je već popušila samo eto tripuje da je relevantna za bilo šta.
SDA je uspjela ubiti ljudima volju za drzavom. Pricamo malo o ovome na poslu, ljudima skoro svejedno. Prije 20 godina svi bi bili ljuti i spremni na akciju, sada su otupili. Vidimo da niko ne izlazi na protest ispred slovenacke ambasade. I da pozove, ne bi se okupilo vise od 200 ljudi.

Pogledaj izbore u Travniku, izaslo 25% gradjana. Ljudi su izgubili svaku vjeru da se kod nas moze desiti ista normalno. Mladi ovdje ne vide buducnost.

Zalosno je sta su uradili od ovog naroda.
Tacno tako... samo ostace ovako usmrdjelo sa 10% zaposlenih koji rade u realnom sektoru a ostali sisaju sisu do samog kraja ili do trenutka kada prvi put izbori propadnu zbog neizlaska. Sad je BiH kao perpetuum mobile, budzetski radnici i sluzbenici, penzioneri, vojske, policije glasaju i trose a nicim ne privredjuju, sve se vrti ukrug i preljeva na sve strane :-) :-) i svi kontaju jes lijepo nemaju pojma sta ih ceka...
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#110 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

tema postaje bas zanimljiva. sa odlicnim prijedlozima.
:lol:

jos kad bi ovi forumasi koji nisu u stanju niocemu drugom raspravljato nego o SDA otisli na zato namjenjene teme bilo bi jos zanimljivije.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#111 Re: NON PAPER

Post by GAU8 »

Kikibombona wrote: 15/04/2021 16:44
155_mm wrote: 15/04/2021 15:14 niko na zapadu nema interesa da u europi sebi napravi palestinu. kakvu korist EU i NATO imaju od svoje palestine? je li stvarno mislite da ce oni raditi ovdje na svoju stetu?
:-)
Jarane, nema Bosna veze sa Palestinom, ama nikakve.

Palestinci su mlad i ratoboran narod. Imaju u prosjeku 3-4 djeteta. Narod pun energije i zelje za borbom. Oni ce bacati kamenje dok se ne izbore za svoje ili dok ih ne pobiju.

...

Mi smo ovdje staracki dom. Vidis li ikoga da kamenuje slovenacku ambasadu? Mi smo star i miran narod. Puske se latimo samo ako nam je glava direktno ugrozena. Veze mi sa Palestincima nemamo.

...

Ja mislim da je sada krajnje vrijeme, ako u ovom narodu ima INTELEKTUALNOG potencijala, da se svi okupimo i preuzmemo drzavu od lopova. Ako budemo iole cisti od kriminala i korupcije, ako budemo promovisali evropske vrijednosti... drzave EU ce nam u tome pomoci.

Ako nastavimo kao do sada, samo je pitanje kada cemo se ugasiti, za 10, 30 ili 50 godina. Do nas je.
A sta mislis koga je SDA prvog protjerala... prvo se rijesila tog sposobnog dijela drustva
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#112 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

Eto ti si bas pun prijedloga koji se uvazavaju na najvisim svjetskim instancama.
Sta je tvo prijedlog?
Sta je vaznije, da raspravljamo o papiru ili da vakcinisemo stanovnistvo :skoljka:
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#113 Re: NON PAPER

Post by kox »

https://** No links **.ba/clanak/215563/sta-je-us ... anje-ku-cu

Odlično je ovo napisao Blagovčanin:
Zanimljiv je komentar dao i direktor Transparency International BiH Srđan Blagovčanin.


“Cijenim da je ovo sviranje k…., da bi se ovo desilo potreban je minimum novi Berlinski kongres, što je malo vjerovatno, tako da bih sugerisao da se vratimo prozaičnim pitanjima nabavke vakcina, respiratorima, GRAS-u, parkingu UKC BL od 35 miliona itd…”, napisao je Blagovčanin.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#114 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

pa postoje teme i o sda i o respiratorima i o covidu. zbog cega ova patoloska potreba da se na svakoj temi gusla o hebenoj sda. da li su neki u stanju shvatiti da nekog na ovoj planeti ne interesuje ta usrana sda.
:-)
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#115 Re: NON PAPER

Post by dale cooper »

I ja kontam da pošaljem non paper EU za aneksiju Splitsko-Dalmatinske i Dubrovačko-Neretvanske županije. Mirnim putem naravno. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#116 Re: NON PAPER

Post by Kikibombona »

155_mm wrote: 15/04/2021 16:46 tema postaje bas zanimljiva. sa odlicnim prijedlozima.
:lol:

jos kad bi ovi forumasi koji nisu u stanju niocemu drugom raspravljato nego o SDA otisli na zato namjenjene teme bilo bi jos zanimljivije.
Nema efekta da razgovaramo o posljedicama. Fokus prebaciti na uzrok i izvor problema.

Svi znamo DA SNSD/SDS i HDZ rade protiv drzave.

Nas problem je sto protiv drzave radi SDA. Sve zivo unistavaju, podrivaju temelje drzave. Od nas prave kriminalno-koruptivni begovat. Ovakva drzava ne moze opstati nikako.

Bezbroj puta sam pisao da ce SDA politika kriminala i korupcije unistiti drzavu. Bezbroj puta sam rekao da Evropa nece imati razumijevanja za politiku koja je bliza Ankari nego Briselu.

Ako želimo podrsku EU moramo dijeliti njihov sistem vrijednosti. To ko ne vidi glup je kao tocak.

A ako nastavimo kao do sada, samo je pitanje kada ce drzava nestati, pa da se 10 porodica konacno razrahati i mini begovatu.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#117 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

Onda preskocis upise ili kupis forum pa tarlahas.
Nego, zaosto si sa prijedlozima, kako da rijesimo krizu papira koji ne postoji dok na hiljade Sarajlija ide u BG da se vakcinise :skoljka:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#118 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

Kiki razumijem te i cijenim kao forumasa.

ali ja govorim o osnovama ponasanja. ne mozes bulazniti samo o onome sto je tebi volja i zelja. zato postoje razlicite teme na ovom forumu. evo na primjer ti si sigurno aktivan na unutrasnjopolitickim temama. sjecas li se da li si ikad vidio moj post na tim stranackim temama?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#119 Re: NON PAPER

Post by deogest »

Sta god da bude, jedno je sigurno, rata biti novog nece jer za rat trebaju pare, a mi smo svi kokuzi. Svaki ispaljeni metak kosta. Drugi razlog je sto nemas ni mladjeg stanovnistva nesto.

Pa ko ne bi prvi preko granice da se zarati? Za koga ratovat? Za ove 3 glavonje na vlasti? Bogacenje bogatih, a raja da izgine. Neka hvala. Bilo jednom- ne vise.

Da se znalo kako ce biti poslije rata 30 godina, niko ne bi ratovao.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#120 Re: NON PAPER

Post by detroit-mercy »

Kako bi bilo fino privatizovati forum pa raspredati o patriotizmu, pa kako cemo jebat neprijatelju majku sa obje strane, pa kako cemo uzet Viagru pa kurcine dijelit okolo.
I sve to dok politicka i privredna elita ide u BG da se vakcinise, dok zdravstveni radnici/kulturnjaci idu u BG da se vakcinisu pa cak i obicni narod (za koga inace ove druge zaboli kurcina) ide u BG da se vakcinise.
Nego, hajmo ovlasti Fiku da nabavi pojeftino Viagre da mozemo kurcine dijelit okolo :mrgreen:.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#121 Re: NON PAPER

Post by deogest »

Dobro rece onaj gore, kavkvo ratovanje, pa ljudi nece na izbore da izadju, na proteste obicne. :lol:

A ni politicarima ne odgovara to jer su pokupovali sve stanove po drzavi, pogotovo Sarajevu. "Tesko" stecena imovina.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#122 Re: NON PAPER

Post by Iker C »

Nece Nipovci i Sdpovci ratovati, opet ce nas SDA morati organizovati. :bih: Opet ce nas Fikro general braniti iako ga je Ilidza izdala.
User avatar
Jovana1996
Posts: 49
Joined: 15/04/2021 15:47

#123 Re: NON PAPER

Post by Jovana1996 »

155_mm wrote: 15/04/2021 16:55 pa postoje teme i o sda i o respiratorima i o covidu. zbog cega ova patoloska potreba da se na svakoj temi gusla o hebenoj sda. da li su neki u stanju shvatiti da nekog na ovoj planeti ne interesuje ta usrana sda.
:-)
Najvećem dijelu bošnjačkog korpusa i dalje to najinteresantnija politička opcija.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#124 Re: NON PAPER

Post by 155_mm »

pogotovo ova agresivnost antiesdeaša ovdje na forumu. bilo ko ko nema interesa da sa njima raspravlja o njihovim zeljenim temama odma ide ad hominem i vrijedjanje. i takvi sad trebaju da nas oslobode kriminalne SDA i povedu nas u bolju buducnost?
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#125 Re: NON PAPER

Post by carobnjak_N »

Ne zaboravite da je ova budaletina najzadnji u svijetu čestitao Bajdenu, a prvi poletio čestitati Trampu.
Amerika je i dalje najbitnija i najutjecajnija sila u EU i evropske države će se obavezno držati tog kursa i njihovog mišljenja
o pitanju BiH . To što mi očekujemo građansku BiH od njih, nema od toga ništa ali će nadam se posmicati ove radikalne tukce sa čela
i tražiti ljude kompromisa te unutar Dejtona napraviti zakonsku legislativu kojom će dosadašnje rupe sa blokiranjem svega za svašta,
moći da se isprave. Ova karta je po bitnosti kod Eu i Amerike u rangu salavete Tuđman-Milošević, dakle tariguz.
Post Reply