Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16736
Joined: 01/10/2006 20:10

#3376 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Better Man »

General War wrote: 10/11/2021 19:45
exliberal-ex wrote: 10/11/2021 19:32

Djelimicno je dasak promjena, koliko god da neki napadali nju i Stanivukovica oni su trenutno neki dasak promjena.
Sto se tice spomenika sjecam se kad je pokrenuta inicijativa ( cak se i ranije pricao al niko to nije uzimao zaozbiljno) i ko je pokrenuo, samo me iznervira uvijek ovo selektivno obiljezavanje.
Prica se kako je Sarajevo gradjansko itd medjutim ta gradjansktina se tolerise do odredjenog stepena, cim predje preko te neke imaginarne linije kraj price.
Ja se sjecam kad je bila rasprava o spomeniku ubijenoj djeci Sarajeva, striktno se islo na to da se samo djeca koja su poginula u gradu budu ukljucena, na moje pitanje a sta je sa djecom koja su bila na "anamo onoj strani" i poginula bilo je ko im j*** mater.
Cak i ni one dvije curice koje je snajperista sa Pere Kosorica ubio jednim metkom na Grbavici nisu zasluzile da njihova imena budu tu....
Zato sam i rekao ako nece/nemoze/nesmije da napise kako treba nek se i nestavlja, uostalom ko ce se to pentrat po Trebevicu da vidi taj spomenik....mozda jednom godisnje neka delegacija i to je to.
Pa sve je gradjansko, dok ne dirnes u nacionalni sentiment i onda krsh...kako ovi, kako oni...
I nioje stvar u prvenstveno spomeniku, vec u udruzenju ZB, koje se finansiraju iz proracuna a javno slave zlocinca...je li ko se pocesao radi toga...zbog istog onog zakona?
...A ko ce se pentrat po trebevicu je isto kao da kaze ko ce gledat onaj mural zlocinca na cosku nekakve zgrade u Beogradu...ali ljudi se pobunili, jbg sto nije uredu nije, ne radi njih vec radi sarajlija...kao i tamo radi beogradjana.
Ovdje bi građani da imaju iole svijesti, sami se organizovali i otišli na Kazane i postavili ploču ili šta već na kojoj bi pisalo da je za zločine odgovoran Mušan Topalović Caco i da je isti za te zločine amnestiran od porodice Izetbegović i da je u saradnji sa ratnim pljačkašem, profiterom i dezerterom Eminom Švrakićem sahranjen kao narodni heroj na Kovačima. Tim činom su poniženi svi časni pripadnici ARBiH, porodice žrtava, same žrtve i pošteni građani Sarajeva.
dimnjacar
Posts: 138
Joined: 30/11/2016 15:34

#3377 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by dimnjacar »

Better Man wrote: 11/11/2021 08:58
General War wrote: 10/11/2021 19:45
Pa sve je gradjansko, dok ne dirnes u nacionalni sentiment i onda krsh...kako ovi, kako oni...
I nioje stvar u prvenstveno spomeniku, vec u udruzenju ZB, koje se finansiraju iz proracuna a javno slave zlocinca...je li ko se pocesao radi toga...zbog istog onog zakona?
...A ko ce se pentrat po trebevicu je isto kao da kaze ko ce gledat onaj mural zlocinca na cosku nekakve zgrade u Beogradu...ali ljudi se pobunili, jbg sto nije uredu nije, ne radi njih vec radi sarajlija...kao i tamo radi beogradjana.
Ovdje bi građani da imaju iole svijesti, sami se organizovali i otišli na Kazane i postavili ploču ili šta već na kojoj bi pisalo da je za zločine odgovoran Mušan Topalović Caco i da je isti za te zločine amnestiran od porodice Izetbegović i da je u saradnji sa ratnim pljačkašem, profiterom i dezerterom Eminom Švrakićem sahranjen kao narodni heroj na Kovačima. Tim činom su poniženi svi časni pripadnici ARBiH, porodice žrtava, same žrtve i pošteni građani Sarajeva.
:thumbup:
I ovo bi moglo na jednu spomen ploču, u stvari na više njih, u svakoj opštini grada Sarajeva barem po jednu. Počev od Titove ulice, parka ispred Svjetlosti, komande na Bistriku......
User avatar
enko 1964
Posts: 1082
Joined: 11/02/2010 10:45

#3378 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by enko 1964 »

Better Man wrote: 11/11/2021 08:58
General War wrote: 10/11/2021 19:45
Pa sve je gradjansko, dok ne dirnes u nacionalni sentiment i onda krsh...kako ovi, kako oni...
I nioje stvar u prvenstveno spomeniku, vec u udruzenju ZB, koje se finansiraju iz proracuna a javno slave zlocinca...je li ko se pocesao radi toga...zbog istog onog zakona?
...A ko ce se pentrat po trebevicu je isto kao da kaze ko ce gledat onaj mural zlocinca na cosku nekakve zgrade u Beogradu...ali ljudi se pobunili, jbg sto nije uredu nije, ne radi njih vec radi sarajlija...kao i tamo radi beogradjana.
Ovdje bi građani da imaju iole svijesti, sami se organizovali i otišli na Kazane i postavili ploču ili šta već na kojoj bi pisalo da je za zločine odgovoran Mušan Topalović Caco i da je isti za te zločine amnestiran od porodice Izetbegović i da je u saradnji sa ratnim pljačkašem, profiterom i dezerterom Eminom Švrakićem sahranjen kao narodni heroj na Kovačima. Tim činom su poniženi svi časni pripadnici ARBiH, porodice žrtava, same žrtve i pošteni građani Sarajeva.
Čuj amnestiran.
Pa bolan, roknuli su ga.
Žao mi je samo što ne porokaše i onu "delegaciju" pred mrtvačnicom što je došla da ga "obiđe",
Ovo sa Švrakićima i ZB je druga priča.
User avatar
Better Man
Posts: 16736
Joined: 01/10/2006 20:10

#3379 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Better Man »

enko 1964 wrote: 11/11/2021 09:11
Better Man wrote: 11/11/2021 08:58

Ovdje bi građani da imaju iole svijesti, sami se organizovali i otišli na Kazane i postavili ploču ili šta već na kojoj bi pisalo da je za zločine odgovoran Mušan Topalović Caco i da je isti za te zločine amnestiran od porodice Izetbegović i da je u saradnji sa ratnim pljačkašem, profiterom i dezerterom Eminom Švrakićem sahranjen kao narodni heroj na Kovačima. Tim činom su poniženi svi časni pripadnici ARBiH, porodice žrtava, same žrtve i pošteni građani Sarajeva.
Čuj amnestiran.
Pa bolan, roknuli su ga.
Žao mi je samo što ne porokaše i onu "delegaciju" pred mrtvačnicom što je došla da ga "obiđe",
Ovo sa Švrakićima i ZB je druga priča.
jesu oni njega roknuli, ali ne zato što je počinio zločine, već da bi spriječili da živ Caco progovori na sudu o svemu tome. A tada bi i mnoge glavešine iz tadašnjeg vrha mogle biti pozvane na odgovornost. I još jedna stvar. Sam čin dženaze na Kovačima je jasan dokaz da ga je tadašnja vlast amnestirala. On nije smio nikad biti sahranjen među časnim pripadnicima ARBiH.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#3380 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

exliberal-ex wrote: 10/11/2021 19:32
General War wrote: 10/11/2021 19:11
I ja to potpuno razumijem, ali onda nemojmo da si prodajemo M pod B da je to dasak promejna...I stanivukovic ima svoje glasacko tijelo, i Covic...
A Inckov zakon je prilicno decidan...po ovom pitanju. A nije ni Ona ni Skaka smio-htio...vec Pudaric je prvi inicijativu iznio koliko se sjecam.
Djelimicno je dasak promjena, koliko god da neki napadali nju i Stanivukovica oni su trenutno neki dasak promjena.
Sto se tice spomenika sjecam se kad je pokrenuta inicijativa ( cak se i ranije pricao al niko to nije uzimao zaozbiljno) i ko je pokrenuo, samo me iznervira uvijek ovo selektivno obiljezavanje.
Prica se kako je Sarajevo gradjansko itd medjutim ta gradjansktina se tolerise do odredjenog stepena, cim predje preko te neke imaginarne linije kraj price.
Ja se sjecam kad je bila rasprava o spomeniku ubijenoj djeci Sarajeva, striktno se islo na to da se samo djeca koja su poginula u gradu budu ukljucena, na moje pitanje a sta je sa djecom koja su bila na "anamo onoj strani" i poginula bilo je ko im j*** mater.
Cak i ni one dvije curice koje je snajperista sa Pere Kosorica ubio jednim metkom na Grbavici nisu zasluzile da njihova imena budu tu....
Zato sam i rekao ako nece/nemoze/nesmije da napise kako treba nek se i nestavlja, uostalom ko ce se to pentrat po Trebevicu da vidi taj spomenik....mozda jednom godisnje neka delegacija i to je to.
Ne razumijem ja tebe. Spomenik je svoj ubijenoj djeci opkoljenog grada sarajeva.. Sta se tu ima ukljucivati ili iskljucivati ?
User avatar
pici
Posts: 43558
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3381 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pici »

Better Man wrote: 11/11/2021 08:58
General War wrote: 10/11/2021 19:45
Pa sve je gradjansko, dok ne dirnes u nacionalni sentiment i onda krsh...kako ovi, kako oni...
I nioje stvar u prvenstveno spomeniku, vec u udruzenju ZB, koje se finansiraju iz proracuna a javno slave zlocinca...je li ko se pocesao radi toga...zbog istog onog zakona?
...A ko ce se pentrat po trebevicu je isto kao da kaze ko ce gledat onaj mural zlocinca na cosku nekakve zgrade u Beogradu...ali ljudi se pobunili, jbg sto nije uredu nije, ne radi njih vec radi sarajlija...kao i tamo radi beogradjana.
Ovdje bi građani da imaju iole svijesti, sami se organizovali i otišli na Kazane i postavili ploču ili šta već na kojoj bi pisalo da je za zločine odgovoran Mušan Topalović Caco i da je isti za te zločine amnestiran od porodice Izetbegović i da je u saradnji sa ratnim pljačkašem, profiterom i dezerterom Eminom Švrakićem sahranjen kao narodni heroj na Kovačima. Tim činom su poniženi svi časni pripadnici ARBiH, porodice žrtava, same žrtve i pošteni građani Sarajeva.
DANI: Gospodine Izetbegoviću, molim Vas da raščistimo jednu od najvećih mrlja ratnog, herojskog Sarajeva. Siguran sam da i Vi, kao i ja, znate da Mušan Topalović Caco nije ubijen prilikom pokušaja bjekstva, kako glasi zvanična verzija nadležnih organa. Imam dva pitanja: da li ste se Vi saglasili sa prijedlogom da Caco bude ubijen? I drugo, da li je za Vas Caco, s obzirom na tumačenja prisustva Vašeg sina Bakira njegovoj drugoj dženazi, heroj ili zločinac?

IZETBEGOVIĆ: Jesam odobrio akciju protiv Cace, ali nisam ni naredio ni odobrio da se Caco ubije. Nisam imao niti sada imam razloga da sumnjam u zvaničnu verziju ubistva Cace u pokušaju bjekstva. Ne spadam u ljude koji bi mogli narediti da se neko ubije. Sretan sam što na duši ne nosim tu vrstu tereta. Iskreno rečeno, nisam puno ni tragao za nekom drugom istinom u Cacinom slučaju. Šta bih radio sa drugačijom istinom u onim prilikama, a Caco je noć ranije zaklao devet naših policajaca i vojnika. Šta bih radio sa istinom da je namjerno ubijen? A što se tiče pitanja šta je Caco bio – heroj ili zločinac, bio je i jedno i drugo, isprva heroj, kasnije zločinac. I još nešto: moj sin Bakir nije bio na Cacinoj dženazi. Tu dezinformaciju ste već jednom ranije iznijeli. Ispravite je.

Precizan broj ubijenih Sarajlija u akciji Cacine jedinice nikada nije tačno utvrđen. Mušan Topalović je ubijen istog dana. Četrnaest pripadnika 10. brdske brigade, kojom je komandovao, procesuirano je pred Vojnim sudom u Sarajevu prije svega zbog ubistva srpskih civila na Kazanima i osuđeni su na kazne zatvora u trajanju od deset mjeseci do šest godina.

Danas su članovi „Zelenih beretki“ među čituljama objavli i sjećanje na Mušana Topalovića Cacu te najavili obilježavanje „28.godina od ubistva komandanta BOSNA-E, Mušana Topalovića Cace na Šehidskom mezarju Kovači.“

dzubre pokvareno, MRŠ
User avatar
enko 1964
Posts: 1082
Joined: 11/02/2010 10:45

#3382 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by enko 1964 »

Better Man wrote: 11/11/2021 09:16
enko 1964 wrote: 11/11/2021 09:11

Čuj amnestiran.
Pa bolan, roknuli su ga.
Žao mi je samo što ne porokaše i onu "delegaciju" pred mrtvačnicom što je došla da ga "obiđe",
Ovo sa Švrakićima i ZB je druga priča.
jesu oni njega roknuli, ali ne zato što je počinio zločine, već da bi spriječili da živ Caco progovori na sudu o svemu tome. A tada bi i mnoge glavešine iz tadašnjeg vrha mogle biti pozvane na odgovornost. I još jedna stvar. Sam čin dženaze na Kovačima je jasan dokaz da ga je tadašnja vlast amnestirala. On nije smio nikad biti sahranjen među časnim pripadnicima ARBiH.
Ptice na grani znaju tačno ko i zašto ga je rokn'o. To sa državom nema veze. Zašto nije roknut Ćelo?
User avatar
pici
Posts: 43558
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3383 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pici »

enko 1964 wrote: 11/11/2021 09:55
Better Man wrote: 11/11/2021 09:16

jesu oni njega roknuli, ali ne zato što je počinio zločine, već da bi spriječili da živ Caco progovori na sudu o svemu tome. A tada bi i mnoge glavešine iz tadašnjeg vrha mogle biti pozvane na odgovornost. I još jedna stvar. Sam čin dženaze na Kovačima je jasan dokaz da ga je tadašnja vlast amnestirala. On nije smio nikad biti sahranjen među časnim pripadnicima ARBiH.
Ptice na grani znaju tačno ko i zašto ga je rokn'o. To sa državom nema veze. Zašto nije roknut Ćelo?
ćelo se je prepao i bio okruzen, a naredio svojima da upadnu u susjedne zgrade i uzmu civile za taoce, dosao silajdzic i garantovao mu da ga necemo ubiti, licno gledao susret njih dvojice kod tramvajske na katedrali... puska stavio vrece i barikade i naredio svojima da se okrenu prema celinim i cacinim a i on je bio u pocetku uz odmetnute "komadante"... sekunda je falila da nije doslo do pucnjave... zvao s prozora na prozor jarana smajica da ne radi to da nije on ubica i da se preda... silajdzic je tu odigrao ono diplomatski, celo se vratio i rekao im da poloze oruzije i puste civile... zato nije ćelo delalic roknut.
User avatar
enko 1964
Posts: 1082
Joined: 11/02/2010 10:45

#3384 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by enko 1964 »

pici wrote: 11/11/2021 10:04
enko 1964 wrote: 11/11/2021 09:55

Ptice na grani znaju tačno ko i zašto ga je rokn'o. To sa državom nema veze. Zašto nije roknut Ćelo?
ćelo se je prepao i bio okruzen, a naredio svojima da upadnu u susjedne zgrade i uzmu civile za taoce, dosao silajdzic i garantovao mu da ga necemo ubiti, licno gledao susret njih dvojice kod tramvajske na katedrali... puska stavio vrece i barikade i naredio svojima da se okrenu prema celinim i cacinim a i on je bio u pocetku uz odmetnute "komadante"... sekunda je falila da nije doslo do pucnjave... zvao s prozora na prozor jarana smajica da ne radi to da nije on ubica i da se preda... silajdzic je tu odigrao ono diplomatski, celo se vratio i rekao im da poloze oruzije i puste civile... zato nije ćelo delalic roknut.
Znam. Zato sam ono i napisao.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3385 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by General War »

Better Man wrote: 11/11/2021 08:58
General War wrote: 10/11/2021 19:45
Pa sve je gradjansko, dok ne dirnes u nacionalni sentiment i onda krsh...kako ovi, kako oni...
I nioje stvar u prvenstveno spomeniku, vec u udruzenju ZB, koje se finansiraju iz proracuna a javno slave zlocinca...je li ko se pocesao radi toga...zbog istog onog zakona?
...A ko ce se pentrat po trebevicu je isto kao da kaze ko ce gledat onaj mural zlocinca na cosku nekakve zgrade u Beogradu...ali ljudi se pobunili, jbg sto nije uredu nije, ne radi njih vec radi sarajlija...kao i tamo radi beogradjana.
Ovdje bi građani da imaju iole svijesti, sami se organizovali i otišli na Kazane i postavili ploču ili šta već na kojoj bi pisalo da je za zločine odgovoran Mušan Topalović Caco i da je isti za te zločine amnestiran od porodice Izetbegović i da je u saradnji sa ratnim pljačkašem, profiterom i dezerterom Eminom Švrakićem sahranjen kao narodni heroj na Kovačima. Tim činom su poniženi svi časni pripadnici ARBiH, porodice žrtava, same žrtve i pošteni građani Sarajeva.
I da i ne...gradjani sarajeva nemaju nista s time, i njih je caco handrio...samo jbt mater nekome, kao sto je Vikic prije par godina to napravio za dan policije cini mi se..
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3386 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

saibaba wrote: 11/11/2021 09:18
exliberal-ex wrote: 10/11/2021 19:32

Djelimicno je dasak promjena, koliko god da neki napadali nju i Stanivukovica oni su trenutno neki dasak promjena.
Sto se tice spomenika sjecam se kad je pokrenuta inicijativa ( cak se i ranije pricao al niko to nije uzimao zaozbiljno) i ko je pokrenuo, samo me iznervira uvijek ovo selektivno obiljezavanje.
Prica se kako je Sarajevo gradjansko itd medjutim ta gradjansktina se tolerise do odredjenog stepena, cim predje preko te neke imaginarne linije kraj price.
Ja se sjecam kad je bila rasprava o spomeniku ubijenoj djeci Sarajeva, striktno se islo na to da se samo djeca koja su poginula u gradu budu ukljucena, na moje pitanje a sta je sa djecom koja su bila na "anamo onoj strani" i poginula bilo je ko im j*** mater.
Cak i ni one dvije curice koje je snajperista sa Pere Kosorica ubio jednim metkom na Grbavici nisu zasluzile da njihova imena budu tu....
Zato sam i rekao ako nece/nemoze/nesmije da napise kako treba nek se i nestavlja, uostalom ko ce se to pentrat po Trebevicu da vidi taj spomenik....mozda jednom godisnje neka delegacija i to je to.
Ne razumijem ja tebe. Spomenik je svoj ubijenoj djeci opkoljenog grada sarajeva.. Sta se tu ima ukljucivati ili iskljucivati ?
Kad je spomenik pravljen ja sam pitao zasto se ovaj spomenik pravi samo djeci opkoljenog Sarajeva, zasto taj spomenik nije za svu djecu Sarajeva bez obzira gdje su poginula. Djeca nisu odlucivala gdje ce biti u ratu, zasto je potrebno odvajati ih cak i mrtve?
Moje pitanje/sugestija je bila izlistajte svu djecu koja su poginula ....Grbavica u ratu je bila pod srpskom kontrolom ali su na toj Grbavici koja je dio Sarajeva isto tako ginula djeca.
Ovako je ispalo da su samo djeca opkoljenog Sarajeva ginula, hocemo sad pravit spomenik djeci poginuloj na Grbavici,Ilidji ili Vogosci ?
Sta da srbi naprave veliki krst na trebevicu i kazu eto mi podigli spomenik srpskoj djeci...glupost jel tako?

Tako ide i ova prica oko Kazana, mogli su podic spomenik i napisat nesto slicno kao kad se podize spomenik negdje drugo...neznam zasto toliki strah jer garantujem ti da nece eksurzije ici gore da to obilaze.
User avatar
thekupus
Posts: 6805
Joined: 25/06/2011 22:38

#3387 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by thekupus »

Ovo je kao da pitaš zašto u Aušvicu nije podignut spomenik svim žrtvama Drugog svjetskog rata...
User avatar
video
Posts: 6808
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#3388 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by video »

Sarajmen wrote: 12/11/2021 19:19 Živiš u Sarajevu?
Ma joook, on ti je preko bare, tacnije Kanada.

Zna se i ko je i zbog kojih razloga ubio narkomana cacu.
Rahmetli Sabanija je bio pripadnik 2. Viteske i kukavicki je ubijen snajperskim hicem.

O onim masakriranim VP ne treba ni pricati.

Ne ponovilo se!
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3389 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

Sarajmen wrote: 12/11/2021 19:19 Živiš u Sarajevu?
izasao 98 poslije rata, sto pitas
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3390 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

thekupus wrote: 12/11/2021 19:24 Ovo je kao da pitaš zašto u Aušvicu nije podignut spomenik svim žrtvama Drugog svjetskog rata...
ne ovo je kao da pitas zasto je u ausvicu podignut samo spomenik jevrejima ne ostalima
User avatar
thekupus
Posts: 6805
Joined: 25/06/2011 22:38

#3391 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by thekupus »

exliberal-ex wrote: 12/11/2021 19:42
thekupus wrote: 12/11/2021 19:24 Ovo je kao da pitaš zašto u Aušvicu nije podignut spomenik svim žrtvama Drugog svjetskog rata...
ne ovo je kao da pitas zasto je u ausvicu podignut samo spomenik jevrejima ne ostalima
Spomenik djeci Sarajeva nije spomenik bošnjačkoj djeci, već svoj djeci ubijanoj u Sarajevu pod opsadom. U Aušvicu nećeš naći spomenik nevinim njemačkim žrtvama ruskih osvetničkih pohoda.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3392 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Edin H. »

exliberal-ex wrote: 12/11/2021 18:39
saibaba wrote: 11/11/2021 09:18

Ne razumijem ja tebe. Spomenik je svoj ubijenoj djeci opkoljenog grada sarajeva.. Sta se tu ima ukljucivati ili iskljucivati ?
Kad je spomenik pravljen ja sam pitao zasto se ovaj spomenik pravi samo djeci opkoljenog Sarajeva, zasto taj spomenik nije za svu djecu Sarajeva bez obzira gdje su poginula. Djeca nisu odlucivala gdje ce biti u ratu, zasto je potrebno odvajati ih cak i mrtve?
Moje pitanje/sugestija je bila izlistajte svu djecu koja su poginula ....Grbavica u ratu je bila pod srpskom kontrolom ali su na toj Grbavici koja je dio Sarajeva isto tako ginula djeca.
Ovako je ispalo da su samo djeca opkoljenog Sarajeva ginula, hocemo sad pravit spomenik djeci poginuloj na Grbavici,Ilidji ili Vogosci ?
Sta da srbi naprave veliki krst na trebevicu i kazu eto mi podigli spomenik srpskoj djeci...glupost jel tako?

Tako ide i ova prica oko Kazana, mogli su podic spomenik i napisat nesto slicno kao kad se podize spomenik negdje drugo...neznam zasto toliki strah jer garantujem ti da nece eksurzije ici gore da to obilaze.
Da, i Grbavica je Sarajevo
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3393 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

thekupus wrote: 12/11/2021 19:45
exliberal-ex wrote: 12/11/2021 19:42

ne ovo je kao da pitas zasto je u ausvicu podignut samo spomenik jevrejima ne ostalima
Spomenik djeci Sarajeva nije spomenik bošnjačkoj djeci, već svoj djeci ubijanoj u Sarajevu pod opsadom. U Aušvicu nećeš naći spomenik nevinim njemačkim žrtvama ruskih osvetničkih pohoda.
Znam ali ja sam postavio pitanje kad je spomenik pravljen zasto se samo podize spomenik u gradu koji bi trebao da bude glavni grad drzave, samo djeci koja su nastradala na jednoj strani.
Ja sam napisao ako govorite da je Sarajevo glavni grad i grad svih gradjana zasto nisu uvrstili djecu koja su ubijena na Grbavici ....nije svaki stanovnik Grbavice bio kod Brneta u jedinici.
Ovako ostaje utisak da poginula djeca na Grbavici nisu iste vrijednosti kao djeca koja su bila u gradu ili je neki pokusaj da se sakrije da su djeca na Grbavici ubijana, ne u mjeri kao sto su ubijana u ostatku grada, ali da su ubijana.

Zsto ovo pisem , zato sto je i ova ploca koja bi trebala da bude podignuta napravljena u tom sistemu, neduzni gradjani nastradali tu...
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#3394 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

exliberal-ex wrote: 12/11/2021 20:06
thekupus wrote: 12/11/2021 19:45

Spomenik djeci Sarajeva nije spomenik bošnjačkoj djeci, već svoj djeci ubijanoj u Sarajevu pod opsadom. U Aušvicu nećeš naći spomenik nevinim njemačkim žrtvama ruskih osvetničkih pohoda.
Znam ali ja sam postavio pitanje kad je spomenik pravljen zasto se samo podize spomenik u gradu koji bi trebao da bude glavni grad drzave, samo djeci koja su nastradala na jednoj strani.
Ja sam napisao ako govorite da je Sarajevo glavni grad i grad svih gradjana zasto nisu uvrstili djecu koja su ubijena na Grbavici ....nije svaki stanovnik Grbavice bio kod Brneta u jedinici.
Ovako ostaje utisak da poginula djeca na Grbavici nisu iste vrijednosti kao djeca koja su bila u gradu ili je neki pokusaj da se sakrije da su djeca na Grbavici ubijana, ne u mjeri kao sto su ubijana u ostatku grada, ali da su ubijana.

Zsto ovo pisem , zato sto je i ova ploca koja bi trebala da bude podignuta napravljena u tom sistemu, neduzni gradjani nastradali tu...
Izvinite što ste nas gađali 4 godine.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3395 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

Sarajmen wrote: 12/11/2021 21:29 Ma ja, u gradu Sarajevu pod opsadom su ,po tebi djeca stradala i poginula, a na okupiranom dijelu grada Sarajeva su ubijana. Bravo, kako stariš sve mi više tukneš.

P.S.
I snajperista Piskić je suđen za otvaranje vatre i ubistvo dvije djevojčice na području Grbavice. I neka je.
Izvinjavam se ako sam se pogresno izjasnio. Sva djeca su ubijena jel sad bolje.

A taj snajperista, prvo je krenula prica narkoman, izolovani pojedinac dok nije doslo da je bio aktivni snajperista.
Ja sam mislio da je on umro prije nego sto je osudjen....
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#3396 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

Sarajmen wrote: 12/11/2021 21:50 Benjamina Karić se sastala s gradonačelnicom Pariza
Cilj nam je raditi na promociji, sadržajnijoj i kvalitetnoj saradnji u svim segmentima, sa posebnim akcentom na tehnološke projekte, navela je Karić
Image
Nakon što se jučer sastala s predsjednikom Francuske Emanuelom Makronom (Emmanuel Macron), gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić danas se susrela i s gradonačelnicom Pariza Anne Hidalgo.

- Na moje veliko zadovoljstvo, razgovarala sam sa gradonačelnicom Pariza, Anne Hidalgo. Cilj nam je raditi na promociji, sadržajnijoj i kvalitetnoj saradnji u svim segmentima, sa posebnim akcentom na tehnološke projekte. Sigurna sam da će službena posjeta ovoj prijateljskoj zemlji produbiti i učvrstiti naše odnose, a naš grad pozicionirati kao evropsku metropolu koja iznova potvrđuje svoja prijateljstva širom svijeta, napisala je Karić na svom Facebook profilu.
Tako sceri pobogu, makar nista ne bilo o ovoga..
Kani se Pala, Sokoca to sto se ti pojavis "cista srca" cetnici ce iskoristiti za svoju promociju a tebe ce napraviti budalom... Dok ne izaberu normalne ljude ne treba imati posla s njima samo ono minimalno ako se mora ..
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3397 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by General War »

saibaba wrote: 13/11/2021 21:58
Sarajmen wrote: 12/11/2021 21:50 Benjamina Karić se sastala s gradonačelnicom Pariza
Cilj nam je raditi na promociji, sadržajnijoj i kvalitetnoj saradnji u svim segmentima, sa posebnim akcentom na tehnološke projekte, navela je Karić
Image
Nakon što se jučer sastala s predsjednikom Francuske Emanuelom Makronom (Emmanuel Macron), gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić danas se susrela i s gradonačelnicom Pariza Anne Hidalgo.

- Na moje veliko zadovoljstvo, razgovarala sam sa gradonačelnicom Pariza, Anne Hidalgo. Cilj nam je raditi na promociji, sadržajnijoj i kvalitetnoj saradnji u svim segmentima, sa posebnim akcentom na tehnološke projekte. Sigurna sam da će službena posjeta ovoj prijateljskoj zemlji produbiti i učvrstiti naše odnose, a naš grad pozicionirati kao evropsku metropolu koja iznova potvrđuje svoja prijateljstva širom svijeta, napisala je Karić na svom Facebook profilu.
Tako sceri pobogu, makar nista ne bilo o ovoga..
Kani se Pala, Sokoca to sto se ti pojavis "cista srca" cetnici ce iskoristiti za svoju promociju a tebe ce napraviti budalom... Dok ne izaberu normalne ljude ne treba imati posla s njima samo ono minimalno ako se mora ..
A koji je ovo momak sa njom u Pariii?
Image
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#3398 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

exliberal-ex wrote: 12/11/2021 18:39
saibaba wrote: 11/11/2021 09:18

Ne razumijem ja tebe. Spomenik je svoj ubijenoj djeci opkoljenog grada sarajeva.. Sta se tu ima ukljucivati ili iskljucivati ?
Kad je spomenik pravljen ja sam pitao zasto se ovaj spomenik pravi samo djeci opkoljenog Sarajeva, zasto taj spomenik nije za svu djecu Sarajeva bez obzira gdje su poginula. Djeca nisu odlucivala gdje ce biti u ratu, zasto je potrebno odvajati ih cak i mrtve?
Moje pitanje/sugestija je bila izlistajte svu djecu koja su poginula ....Grbavica u ratu je bila pod srpskom kontrolom ali su na toj Grbavici koja je dio Sarajeva isto tako ginula djeca.
Ovako je ispalo da su samo djeca opkoljenog Sarajeva ginula, hocemo sad pravit spomenik djeci poginuloj na Grbavici,Ilidji ili Vogosci ?
Sta da srbi naprave veliki krst na trebevicu i kazu eto mi podigli spomenik srpskoj djeci...glupost jel tako?

Tako ide i ova prica oko Kazana, mogli su podic spomenik i napisat nesto slicno kao kad se podize spomenik negdje drugo...neznam zasto toliki strah jer garantujem ti da nece eksurzije ici gore da to obilaze.
Ne slazem se s tobom.. Svaki spomenik se pravi sa odredjenim povodom .. ispred skole u koju sam isao ima tabla sa natradalim nastavnicima, jel treba dopisati i nastavnike iz susjednih skola ?
ako bi razvio malo svoju teoriju onda bi svaki spomenik trebao biti svim zrtvama svugdje ... To bilo apsurdno..
To je spomenik za djecu koja su bila zrtve u opkoljenom gradu .. I to je to ... Spomenik nema nacionalna obiljezja i niko nije rekao da druge zrtve nisu vazne.. Ali Jednostavno to je spomenik tim zrtvama.. isto kao sto je spomenik na markalama za zrtve koje su nastradale na pijaci markale tog i tog dana ili u vase miskina ili u Ausvicu, Jasenovcu, Kazanima .. ..
S druge strane mislim da bi se tvoja teza mogla protumaciti malo uvrijedljivo .. za zrtve, kao favoriziraju se zrtve opsade u odnosu na ostale...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3399 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

saibaba wrote: 15/11/2021 22:22
exliberal-ex wrote: 12/11/2021 18:39

Kad je spomenik pravljen ja sam pitao zasto se ovaj spomenik pravi samo djeci opkoljenog Sarajeva, zasto taj spomenik nije za svu djecu Sarajeva bez obzira gdje su poginula. Djeca nisu odlucivala gdje ce biti u ratu, zasto je potrebno odvajati ih cak i mrtve?
Moje pitanje/sugestija je bila izlistajte svu djecu koja su poginula ....Grbavica u ratu je bila pod srpskom kontrolom ali su na toj Grbavici koja je dio Sarajeva isto tako ginula djeca.
Ovako je ispalo da su samo djeca opkoljenog Sarajeva ginula, hocemo sad pravit spomenik djeci poginuloj na Grbavici,Ilidji ili Vogosci ?
Sta da srbi naprave veliki krst na trebevicu i kazu eto mi podigli spomenik srpskoj djeci...glupost jel tako?

Tako ide i ova prica oko Kazana, mogli su podic spomenik i napisat nesto slicno kao kad se podize spomenik negdje drugo...neznam zasto toliki strah jer garantujem ti da nece eksurzije ici gore da to obilaze.
Ne slazem se s tobom.. Svaki spomenik se pravi sa odredjenim povodom .. ispred skole u koju sam isao ima tabla sa natradalim nastavnicima, jel treba dopisati i nastavnike iz susjednih skola ?
ako bi razvio malo svoju teoriju onda bi svaki spomenik trebao biti svim zrtvama svugdje ... To bilo apsurdno..
To je spomenik za djecu koja su bila zrtve u opkoljenom gradu .. I to je to ... Spomenik nema nacionalna obiljezja i niko nije rekao da druge zrtve nisu vazne.. Ali Jednostavno to je spomenik tim zrtvama.. isto kao sto je spomenik na markalama za zrtve koje su nastradale na pijaci markale tog i tog dana ili u vase miskina ili u Ausvicu, Jasenovcu, Kazanima .. ..
S druge strane mislim da bi se tvoja teza mogla protumaciti malo uvrijedljivo .. za zrtve, kao favoriziraju se zrtve opsade u odnosu na ostale...
Jedna stvar je pravit spomenik za jedan specifican dogadjaj ( kao sto su markale ) a drugo za period.
Druga stvar sto sam tad govorio hocete da je Sarajevo glavni grad, zasto niste napravili spomenik poginuloj djeci Sarajeva ne samo djeci koja su nastradala/ubijena u odredjenom dijelu, kao sto rekoh ginula su djeca i na grbavici, ilidji, vogosci...nevidim da je podignut igdje spomenik toj djeci, jel to znak da su ona manje vrijedna ?
Tako je i sa ovim spomenikom, pogledaj table koje oznacavaju mjesta stradavanja i sta na njima pise....zlocinacko cetnicke itd itd...sta pise na vjecnici?..na ovom mjestu su srpski zlocinci...zamisli da su napisali na ovom mjestu su bosnjacki zlocinci mucki ubili neduzne srpske gradjane .

Ovo je gotova prica, neisplati se vise pricat o tome.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#3400 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

Ex liberal ex, Necu da kazem da si zlonamjeran ali relativiziras stvari, izjednacavas zrtvu i agresora,, Izjednacavas kriminalce i jedan incident i plansku vojnu akciju jedne drzave.. Izjednacavas plansku akciju ubijanja stanovnistva jednog grada i izolovanu akciju sociopata.. Uostalom zato bi pisalo bosnjacki zlocinci ? Ko je njih ovlastio da ubijaju u ime bosnjaka ?
Kardzic je bio legalno izabrani predstavnih srba koji je komandovao srpskom vojskom i četnicima da bombarduju Sarajevo, Nismo im mi dali to ime.. jel srpska crkva osvjestavala tenkove oko Sarajeva.. Uostalom ako ne vjerujes ili se pravis lud pitaj sad srpske politicare sta misle o tome, pitaj predstavnike crkve, to je srpska politika i dan danas .. Prva prilika i ponovice sve isto ... zasto bi nas to bilo stid to napisati i reci ? Radi dokazivanje neke morbidne mutikulturalnosti ?
N
Post Reply