Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#1351 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by putokaz1 »

Veliki borac protiv antifasizma
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#1352 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by sinuhe »

Mijenjati kompletnu postavu ako anonimna gradonacelnica ima takvo terapeutsko djelovanje na siru javnost.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1353 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by pici »

sto sdO sendvicarima skace pritisak...

palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1354 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by palermo »

General War wrote: 02/05/2021 23:50 :-)
samo hrabro u borbi protiv antifasizma :D
Benjamina je sto se mene tice, najbolja gradonacelnica ( sa Stanivukovicem) u BiH...jel moze bolje? moze ali za sada OK.
Ne možeš porediti kruške i jabuke. Pozicija i ovlaštenja Benjamine u odnosu na druge gradonačelnike su znatno manja, a i odgovornost je znatno manja. Ona suštinski dosada nije donosila nikakve odluke (odluke koje se tiču ljudi) i uglavnom je njena aktivnost protokolarna. Tako da rečenica, najbolja gradonačelnica/ik u BiH jednostavno nema smisla.

Anyway, Benjamina ima šansu da podigne rejting SDP-a i rekao bih čitave ljevice. Pod uslovom da SDP i sama Benjamina budu pametni. U ovom slučaju pametan znači predstavljati sebe kao gradonačenlincu svih građana Sarajeva, bez obzira na stranačku pripadnost, i izbjegavanje bilokakve politizacije. Obzirom na njenu funkciju. A SDP bi je trebao pustiti na miru, i od nje stvarati sliku moguće BiH. U dugoročnom smislu bi profitirao SDP.

Al sumnjam da će se to desiti. Skloniji sam varijanti da će se pokušati i Benjamina iskoristiti u kratoročnoj borbi protiv političkih protivnika. I na taj način i nju potrošiti.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1355 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by high_volume »

palermo wrote: 03/05/2021 09:12
General War wrote: 02/05/2021 23:50 :-)
samo hrabro u borbi protiv antifasizma :D
Benjamina je sto se mene tice, najbolja gradonacelnica ( sa Stanivukovicem) u BiH...jel moze bolje? moze ali za sada OK.
Ne možeš porediti kruške i jabuke. Pozicija i ovlaštenja Benjamine u odnosu na druge gradonačelnike su znatno manja, a i odgovornost je znatno manja. Ona suštinski dosada nije donosila nikakve odluke (odluke koje se tiču ljudi) i uglavnom je njena aktivnost protokolarna. Tako da rečenica, najbolja gradonačelnica/ik u BiH jednostavno nema smisla.

Anyway, Benjamina ima šansu da podigne rejting SDP-a i rekao bih čitave ljevice. Pod uslovom da SDP i sama Benjamina budu pametni. U ovom slučaju pametan znači predstavljati sebe kao gradonačenlincu svih građana Sarajeva, bez obzira na stranačku pripadnost, i izbjegavanje bilokakve politizacije. Obzirom na njenu funkciju. A SDP bi je trebao pustiti na miru, i od nje stvarati sliku moguće BiH. U dugoročnom smislu bi profitirao SDP.

Al sumnjam da će se to desiti. Skloniji sam varijanti da će se pokušati i Benjamina iskoristiti u kratoročnoj borbi protiv političkih protivnika. I na taj način i nju potrošiti.
:thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1356 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by uglavnomja »

Kikibombona wrote: 03/05/2021 07:57
Benjamina se vec pohvalila da joj je gradonacelnik Stambola prvi cestitao.



Jedina negativna okolnost ovakvih poteza bi bila pogorsano zdravstveno stanje zloglasnih SDA uhljeba.


jesi siguran da si htio napisati "negativna" :?: :D
User avatar
Ludzak
Posts: 5474
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1357 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Ludzak »

putokaz1 wrote: 03/05/2021 08:24 Oboje imaju neke poteze koji su neobični
Potezi koji će povući glasove za PDP i SDP
Oboje su previše u medijima
Ali
Draško je na neki način Četnik kao i 90% stanovnika RS
Benjamina je proevropska Gradonačelnica
Ideološka razlika je velika
I Skaka je bio proeuropski gradonacelnik. I šta to treba da predstavlja? Kao Sarajevo ce procvjetati europskim strukturama.
User avatar
Ludzak
Posts: 5474
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1358 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Ludzak »

Kikibombona wrote: 03/05/2021 01:00 Iiiiii, konacno je pocela negativna kampanja SDA internet gamadi protiv Benjamine. Trebalo im je malo vremena da se konsoliduju. Poceli su po FB atakovati.

Strasno zamjere Benjamini sto se puno slika i malo radi. Kod Skake je bilo obrnuto, puno rada i malo slikanja.

U narednim mjesecima valja otkriti da u pozadini radi za ustase i cetnike te da mrzi islam i muslimane.
Na kraju ce i biti. Jevrejka... Nema sanse da joj na kraju muslimani neku podvalu i ime ne izmisle.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1359 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by General War »

LBVIEW wrote: 03/05/2021 08:07
General War wrote: 02/05/2021 23:50
nadezdakov wrote: 02/05/2021 22:22 Ova samo što iz paštete ne iskače.

Maloprije sam čula kako engleski govori. Aj tink. :lol:
:-)
samo hrabro u borbi protiv antifasizma :D
Benjamina je sto se mene tice, najbolja gradonacelnica ( sa Stanivukovicem) u BiH...jel moze bolje? moze ali za sada OK.
Nemoj je stavljati u istu recenicu sa ovim cetnicicem s masnom.
Gradonacelnik se brine o gradu, ko kakve afinitete ima mimo toga to nema veze u cemu ih poredim.
- jel i jedna i drugi razjebali uhljebe u gradskim upravana ili su na putu? Jesu.
- jel pomazu sirotinji? koliko vidim i tu su tu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1360 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by General War »

palermo wrote: 03/05/2021 09:12
General War wrote: 02/05/2021 23:50 :-)
samo hrabro u borbi protiv antifasizma :D
Benjamina je sto se mene tice, najbolja gradonacelnica ( sa Stanivukovicem) u BiH...jel moze bolje? moze ali za sada OK.
Ne možeš porediti kruške i jabuke. Pozicija i ovlaštenja Benjamine u odnosu na druge gradonačelnike su znatno manja, a i odgovornost je znatno manja. Ona suštinski dosada nije donosila nikakve odluke (odluke koje se tiču ljudi) i uglavnom je njena aktivnost protokolarna. Tako da rečenica, najbolja gradonačelnica/ik u BiH jednostavno nema smisla.

Anyway, Benjamina ima šansu da podigne rejting SDP-a i rekao bih čitave ljevice. Pod uslovom da SDP i sama Benjamina budu pametni. U ovom slučaju pametan znači predstavljati sebe kao gradonačenlincu svih građana Sarajeva, bez obzira na stranačku pripadnost, i izbjegavanje bilokakve politizacije. Obzirom na njenu funkciju. A SDP bi je trebao pustiti na miru, i od nje stvarati sliku moguće BiH. U dugoročnom smislu bi profitirao SDP.

Al sumnjam da će se to desiti. Skloniji sam varijanti da će se pokušati i Benjamina iskoristiti u kratoročnoj borbi protiv političkih protivnika. I na taj način i nju potrošiti.
Pa dobro, nisam rekao da vodi drzavu, ali predstavlja grad u nekom pozititvnom svjetlu, mogla je zadrzati rotaljke, mogla je ici na iftare dalje od sirotinje...mogla je definitivno izabrati sebi neke nove savjetnike...nije.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10973
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#1361 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Prpa.ba »

Neutralna i objektivna publika je zahtijevna, tim sitnim potezima se ne moze kupiti njihova naklonost. I SDA se tek ponekad izbori za tu naklonost svojim vrsnim manevrima... :mrgreen:
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1362 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by palermo »

Pa sad, neutralni i objektivni.....

nadam se da će Benjamina imati dovoljno pameti da ne svrstava ljude u svoje navijače, njihove navijače i one tzv.neutralne i objektivne.....

njena pozicija joj to po defaultu ne dozvoljava....

nego, evo Benjamini prijedlog.....nek malo ode do juga i inicira razgovor sa mostarskim gradonačelnikom Mariom Kordićem "obrazovan, odmjeren i sve samo ne ratoboran čovjek, posvećen iskrenoj želji da se odnosi u gradu normaliziraju" -citat by Oza Kebo da neko ne bi pomislio da je moj.....pa da kao dvoje relativno novih ljudi na sceni, na neki način pokušaju približiti ova dva grada.....nekako mislim da bi recimo to mogla biti prilika za njenu daljnju promociju
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#1363 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by putokaz1 »

Ludzak wrote: 03/05/2021 10:30
Kikibombona wrote: 03/05/2021 01:00 Iiiiii, konacno je pocela negativna kampanja SDA internet gamadi protiv Benjamine. Trebalo im je malo vremena da se konsoliduju. Poceli su po FB atakovati.

Strasno zamjere Benjamini sto se puno slika i malo radi. Kod Skake je bilo obrnuto, puno rada i malo slikanja.

U narednim mjesecima valja otkriti da u pozadini radi za ustase i cetnike te da mrzi islam i muslimane.
Na kraju ce i biti. Jevrejka... Nema sanse da joj na kraju muslimani neku podvalu i ime ne izmisle.
Rekla je na TV:Da, imam i Jevrejsko porijeklo-Njena izjava :?: :!: :?: :!:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#1364 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by RunnerX »

Benjaminu još uvijek nisu detektovali kao ozbiljan problem, vjerovatno je potcjenjuju i nije im na radaru, kao što su Konakovića na početku pa ih je sad o jadu zabavio. Nešto slično će se desiti i sa njom, jer je pokupila simpatije, narodu je zanimljiva, nova atipična pojava za našu političku scenu, a trenutno je ne mogu provlačiti kroz blato jer zaista nemaju za šta.

Kad zeleni shvate u šta će ona izrasti, biće kasno, isto kao sa Konakovićem.
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#1365 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by nadezdakov »

putokaz1 wrote: 03/05/2021 13:25 Rekla je na TV:Da, imam i Jevrejsko porijeklo-Njena izjava :?: :!: :?: :!:
Nisi ti to dobro čuo, žena je lijepo rekla da u porodici ima i muslimana, i pravoslavaca, i Jevreja. Porodica je i tetka od strica.

Nema ona nikakvo jevrejsko porijeklo, i otkačite se više u pm. :roll:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#1366 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by putokaz1 »

Zeleni su je i podržali
Ona nije kao Konaković
Kifla udara po SDA ,Sebiji,Asimu ova to radi Polako bez iznošenja Smeća u javnost
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#1367 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by nadezdakov »

General War wrote: 02/05/2021 23:50 samo hrabro u borbi protiv antifasizma :D
Benjamina je sto se mene tice, najbolja gradonacelnica ( sa Stanivukovicem) u BiH...jel moze bolje? moze ali za sada OK.
A jest se SDP aktivirao po forumu. :lol:
User avatar
tovarish
Posts: 3506
Joined: 26/05/2008 23:57

#1368 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by tovarish »

Ja samo navratio da pitam kakav lak za nokte koristi i smetali to kome?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#1369 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by putokaz1 »

Nisi ti to dobro čuo, žena je lijepo rekla da u porodici ima i muslimana, i pravoslavaca, i Jevreja. Porodica je i tetka od strica.

Nema ona nikakvo jevrejsko porijeklo, i otkačite se više u pm. :roll:
[/quote]

Uredu nije porijeklo al eto jest Porodica dalja,ma svejedno je i dijeto joj Nosi Jevrejsko ime.
Kako god,šta god da je
Dobra je Osoba,ima Zanimljiv početak,neobičan,Medijski popraćen zasad Pozitivan
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1370 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by pici »

jedan PR da odradim za naseg bisera :kiss:

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1371 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by General War »

nadezdakov wrote: 03/05/2021 13:34
General War wrote: 02/05/2021 23:50 samo hrabro u borbi protiv antifasizma :D
Benjamina je sto se mene tice, najbolja gradonacelnica ( sa Stanivukovicem) u BiH...jel moze bolje? moze ali za sada OK.
A jest se SDP aktivirao po forumu. :lol:
Jasta je...dobro si ti to, :thumbup: :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10973
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#1372 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Prpa.ba »

palermo wrote: 03/05/2021 13:07 Pa sad, neutralni i objektivni.....

nadam se da će Benjamina imati dovoljno pameti da ne svrstava ljude u svoje navijače, njihove navijače i one tzv.neutralne i objektivne.....

njena pozicija joj to po defaultu ne dozvoljava....

nego, evo Benjamini prijedlog.....nek malo ode do juga i inicira razgovor sa mostarskim gradonačelnikom Mariom Kordićem "obrazovan, odmjeren i sve samo ne ratoboran čovjek, posvećen iskrenoj želji da se odnosi u gradu normaliziraju" -citat by Oza Kebo da neko ne bi pomislio da je moj.....pa da kao dvoje relativno novih ljudi na sceni, na neki način pokušaju približiti ova dva grada.....nekako mislim da bi recimo to mogla biti prilika za njenu daljnju promociju
To nije losa ideja. Jest da ce dio zabrinute javnosti to zlobno prokomentarisati kako se ustase iz SDP-a vracaju na mjesto zlocina (imenovanja Kordica unatoc probosanskoj vecini, op.a. :mrgreen: ), ali objektivna publika ce gestu sigurno znati valorizirati.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#1373 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by deogest »

nadezdakov wrote: 03/05/2021 13:33
putokaz1 wrote: 03/05/2021 13:25 Rekla je na TV:Da, imam i Jevrejsko porijeklo-Njena izjava :?: :!: :?: :!:
Nisi ti to dobro čuo, žena je lijepo rekla da u porodici ima i muslimana, i pravoslavaca, i Jevreja. Porodica je i tetka od strica.

Nema ona nikakvo jevrejsko porijeklo, i otkačite se više u pm. :roll:
Benjamina Londrc. Naravno da je zidovka. Pa procitaj to ponovo. I neka je, sta fali.
nadezdakov
Posts: 252
Joined: 21/01/2021 21:20

#1374 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by nadezdakov »

deogest wrote: 03/05/2021 15:44 Benjamina Londrc. Naravno da je zidovka. Pa procitaj to ponovo. I neka je, sta fali.
Bog ti pomogao, Londrci su stare Sarajlije muslimani, još od hadži Londre.

Ne miješaj Altarac, Abramac i Londrc, to veze jedno s drugim nema.

Ne mogu vjerovati da se ovo i dalje piše po ovoj temi. :run:
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#1375 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by patriot_bih »

Glupo je napadati gradonačelnicu što se slika i što je po medijima kad joj je to važan dio njenog posla.
Ja bi promjenio svoje mišljenje iz prošlog posta na ovoj temi. Ona treba imati stilistu da je savjetuje oko oblačenja. Neka je dobra i u tom segmentu. :)

Ono što komentatori sa društvenih mreža trebaju raditi je potpisivati peticije i davati prijedloge gradonačelnici, a ne prosipati sarkazam i negativu.
Last edited by patriot_bih on 03/05/2021 16:00, edited 1 time in total.
Post Reply