Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
Škobo Habu
Posts: 9022
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2101 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Škobo Habu »

uglavnomja wrote: 24/06/2021 08:36

ne slazem se sa ovim, dapace

Nije ni zakonska obaveza.
mislim da je buducnost vaznija od proslosti
proslost se desila, ne moze promijeniti, ali se moze promijeniti stav o njoj. a datum promjene ne znaci nista za zivotni standard
sadasnjost i buducnost se mogu mijenjati na bolje (gore da tesko moze biti)
Super. Eto, de pokušaj promjeniti Deaškov stav o presudama haškog Tribunala, pa javi kako ide.
jednostavno pitanje, sta je vaznije:
imati platu 2000+ maraka ili da svaki srbin ujutro umjesto dobro jutro kaze: u srebrenici je bio genocid?
Kakve veze ima životni standard sa historijskim činjenicama?

Nas sprsko priznanje haških presuda uopšte ne priječi da postanemo Švedska. Ali nas priječi da imamo dobrosusjedske odnose i da se sadašnji politički i historijski nesporazumi ne prenose na naredne generacije.
kad plata svima bude tolika lakse je komunicirati, covjek koji ima ispunjen kvalitetan zivot ima prakticnije prioritete
a tolika plata se ne moze zaraditi u fildzanu, gdje su hiljade i hiljade uhljeba i parazita i lopova na budzetu i koji je stvoren da par porodica vlada
Ekonomske prilike uopšte ne igraju neki značaj po tom pitanju. Čisti fail.

Srbija pod Vučićem se najbrže razvija, tvdi da imaju najveći ekonomski rast u Evropi, ali ne vidim da se spuštajhu tenzije.

Naprotiv - Srbija se naoružava, a sve su glasniji oni koji traže uvođenje obaveznog vojnog roka.

Prema tome: o čemu ti govoriš?
mora se saradjivati, zemlji trebaju investicije (ili da se zakonski oduzmu pokradene donacije i pokradene pare iz budzeta)
a nikko normalan nece ulagati u zemlju koja vise brine o proslosti nego o buducnosti
Stani, ti želiš kazati kako su bolji odnosi između Sarajeva i Banja Luke stvar dogovora gradonačelnika i gradonačelnice?

Njihove funkcije su, kako već neko primjeti, protokolarne i u tom smislu ne mogu nam puno pomoći.

Funkcionalna država znači puno manje administracije na svakom nivou, brža zakonska regulativa i ambijent u kome se investitori neće reketirati na svakom koraku.
a trenutno oni koji imaju platu 3000+ navijaju da je proslost vaznija jer ta torovska podijeljenost njima daje tu platu i apsolutnu moc, cak i imunitet
kad narod pocne zaradjivati i pomakne se sa gole egzistencijalne nule - drugacije ce razmisljati
Šuplja priča.
uostalom, sve ide naprijed, polako, ali ide
crnogorci priznali, vucic se nesto kao buni, ali mlako, i dodik, on je svakako svoje odsvirao
generalno jako malo halabuke oko presude mladicu, itd
Pratiš li ti srbijanske medije?

Na temu presude Mladiću su bili jedinstveniji u negiranju nego li prije deset godina. Na svakoj od televizija možemo vidjeti otvoreno negiranje presude. Poprilično sam siguran da si u zabludi.

Sa C.Gorom je Srbija zaoštrila odnose upravo zbog rezolucije o Srebrenici. Iz kompletne situacije kulminirao ogrovan problem koji je dodatno opteretio srpsko-crnogorske odnose. Generalno malko halabuke... :lol:
Last edited by Škobo Habu on 24/06/2021 10:38, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2102 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by konektovan »

Ma bre ko nas to zavadi..... :-)
izvrsni direktor
Posts: 9325
Joined: 20/12/2018 16:11

#2103 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by izvrsni direktor »

Imam jedan citat za tebe Boško buha:
„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2104 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by konektovan »

izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:
„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“
Pa ako citas srpske portale i slušaš njihove lidere....onda si fulio totalno...
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2105 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by konektovan »

turgut wrote: 24/06/2021 10:41
konektovan wrote: 24/06/2021 10:39 Ma bre ko nas to zavadi..... :-)
a kako smo samo lijepo živjeli, ali eto ubismo im svata... :-)
Ma šuti..ne mogu više..ovaj pdf treba trajno zakljucati, ukinuti....
izvrsni direktor
Posts: 9325
Joined: 20/12/2018 16:11

#2106 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by izvrsni direktor »

konektovan wrote: 24/06/2021 10:43
izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:
„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“
Pa ako citas srpske portale i slušaš njihove lidere....onda si fulio totalno...
Nacionalizam je za sirotinju. Kad ljudi budu dobro zivjeli, imali prosjecne plate preko 1000e, imali dobar zdravstveni sistem, imali dobru infrastrukturu, kad vrijeme budu trosili trazeci u koju novu drzavu na ljetovanje da idu...tad niti njihovim liderima a niti nasim liderima nece prolaziti prica o nacionalizmu.
Sad skontaj kome je u interesu da nas (a i srpski) narod nikad ne dozivi sve ovo sto sam nabrojao..
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2107 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

Grean wrote: 24/06/2021 08:38
moonca wrote: 23/06/2021 18:08
Hakiz wrote: 23/06/2021 18:03 Nego čemu srdačnost sa likom koji ima stavove koje ima?
Sto ne znaci, da se stav ne moze promjeniti.. kad zatreba.. kao sto je i pozicija --- gradonacenk grada Sarajeva.. prva to ucinila, za razliku od prethodnika..
Jebo te, doslo vrijeme da nas @Hakiz uci pameti...i to opravdano.

Historijski, qurcev bolje je reci. Neka su se sastali i trebalo je ali malo je reci da je preslo u preseravanje.
Navikao. Prvo mi se smiju, a onda "izvini, bio si u pravu" :lol:
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2108 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:46
konektovan wrote: 24/06/2021 10:43
izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:

Pa ako citas srpske portale i slušaš njihove lidere....onda si fulio totalno...
Nacionalizam je za sirotinju. Kad ljudi budu dobro zivjeli, imali prosjecne plate preko 1000e, imali dobar zdravstveni sistem, imali dobru infrastrukturu, kad vrijeme budu trosili trazeci u koju novu drzavu na ljetovanje da idu...tad niti njihovim liderima a niti nasim liderima nece prolaziti prica o nacionalizmu.
Sad skontaj kome je u interesu da nas (a i srpski) narod nikad ne dozivi sve ovo sto sam nabrojao..
Eto, Hrvati imaju bolji standard, u EU su, pa opet seru na BiH.

Nema to veze sa novcem.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2109 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by konektovan »

izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:46
konektovan wrote: 24/06/2021 10:43
izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:

Pa ako citas srpske portale i slušaš njihove lidere....onda si fulio totalno...
Nacionalizam je za sirotinju. Kad ljudi budu dobro zivjeli, imali prosjecne plate preko 1000e, imali dobar zdravstveni sistem, imali dobru infrastrukturu, kad vrijeme budu trosili trazeci u koju novu drzavu na ljetovanje da idu...tad niti njihovim liderima a niti nasim liderima nece prolaziti prica o nacionalizmu.
Sad skontaj kome je u interesu da nas (a i srpski) narod nikad ne dozivi sve ovo sto sam nabrojao..
Pusti se šuplje, .srpski nacionslizam nema veze je li novcanik pun ili prazan.....ne zavaravaj se s i ne pokusavaj drugima to poturati...
Škobo Habu
Posts: 9022
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2110 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Škobo Habu »

izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:
„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“
Svaka čast Rambu, ali i on zna nekada laprdati bezveze.

U Amerci bi do sada svi bili hipici, a inauguracija Presjednika bi se izvodila na Woostocku.

Je l' ono ti bi hard-core nikšićevac? :lol:
Last edited by Škobo Habu on 24/06/2021 11:17, edited 1 time in total.
izvrsni direktor
Posts: 9325
Joined: 20/12/2018 16:11

#2111 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by izvrsni direktor »

turgut wrote: 24/06/2021 10:49
izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:46
konektovan wrote: 24/06/2021 10:43

Pa ako citas srpske portale i slušaš njihove lidere....onda si fulio totalno...
Nacionalizam je za sirotinju. Kad ljudi budu dobro zivjeli, imali prosjecne plate preko 1000e, imali dobar zdravstveni sistem, imali dobru infrastrukturu, kad vrijeme budu trosili trazeci u koju novu drzavu na ljetovanje da idu...tad niti njihovim liderima a niti nasim liderima nece prolaziti prica o nacionalizmu.
Sad skontaj kome je u interesu da nas (a i srpski) narod nikad ne dozivi sve ovo sto sam nabrojao..
pa eto nek Srbija napravi od sebe neku balkansku Švicarsku i nek nas puste na miru. nema poturica da ih izdaju, nema lijenih neradnika šiptara, podmuklih janeza i ljigavih vatikanaca, eto sad mogu napraviti Švicu od Serbije a ne svako par decenija sa svojim hajdučkim četama u pljačku i hajdučiju na Bosnu. :-)
Ovo je upravo ono sto je nas najveci problem, naivci jos uvijek nasjedaju na sda pricu.
30 godina nam nasi bosnjacki lideri govore srbi prijete ratom, siri se srpski nacionalizam, srbi se radikalizuju, srbi se naoruzavaju, srbi hoce da se otcijepe, srbi ovo srbi ono. Jucer sda ponovo spominje srpski neki klinac kao prijetnju. U medjuvremenu, plate nikakve, evropskodno posvim parametrima, penzije 300km, kupljene diplome svugdje, zdravstvo nikakvo, jedina drzava bez kupljenih vakcina. I tako 30 godina. Eh takvi isti i ne zele da bosnjaci imaju sredjen zivot, jer tad vise nece nasjedat na pricu o nacionalizmu.
Eh tako je isto i u srbiji, upravo to sto si nabrojao, isti neki njihovi sda lideri serviraju tu pricu o "poturicama koji ih izdaju,lijenim neradnicima šiptarima, podmuklim janezima i ljigavim vatikancima", i naivci kao ti nasjedaju. Da je srbija na nivou svicarske, bolilo bi ih briga i o rs-u i o kosovu i o poturicama, janezima, siptarima".

Ja bi vise volio da bosna bude balkanska svicarska, jer tad ce nas bolit briga sta srbi rade.

U trenutnom vremenu, kada je narod na svim stranama toliko zaludjen nacionalizmom i ratom, neko ko ocekuje da u rs na izborima pobijedi neko ko prica ko ne fura tu pricu...je u najmanju ruku naivan.
Napredak je pronaci nekog ko pored nacionalizma nije jos i kriminalac. A drasko ne izgleda kao kriminalac.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2112 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by uglavnomja »

izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:
„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“

:thumbup:

da ne odgovaram kolegi koji pita kakve veze imaju ekonomija i zivotni standard sa zivotom
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2113 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by BHCluster »

Bila jednom takva drzava pa sta bi?
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2114 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

I imam ja više od 3.000 i pričam samo o vremenu, ali onaj sa druge strane ima 300, pa mu smetam ne samo nacionalistički, nego je dodatno ljubomoran što imam 10 puta više od njega.

I eto rata :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2115 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 24/06/2021 10:36 Citam maloprije komentare na BL net portalu za susret Draska i Benjamine...haos zivi....
Sta kazu?
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2116 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

turgut wrote: 24/06/2021 11:15
Hajvan wrote: 24/06/2021 11:09
izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:

Kao neko ko je u ovom zadnjem spomenutom platnom razredu od 2007. u potpunosti se slazem sa citatom. S ljudima pricam samo o vremenu , tj ciste trivije. No, ono sto mislim i kakve stavove imam, u ovom prema mojoj porodici i meni neprijateljskom okruzenju, se moze svest u jednoj recenici: ne mozes biti tolerantan prema netolerantnom.

Drugim rijecima, izmedju moje porodice i mene, te njihovih porodica i njih... biram vlastitu porodicu... pod bilo kojim uvjetima... od Une do Drine


Ne glasam, niti sam ikad, za Smrdsku Demagosku Akciju- SDA.

Suplju koju prosipaji ortodoksni hriscani i njihovi pusikurci muhamedanske veroispovesti promatram i biljezim
:-) :-) :-)
nešto si plaho isfrustriran za nekog ko ima para ko blata. žena se počela kurvat? kćerka ne dolazi kući do zore? sin se drogira? šta je u pitanju? :lol:
Prokleta BiH, imaš para, a nemaš ih na šta potrošiti. Muka je to velika :lol:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2117 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hajvan »

turgut wrote: 24/06/2021 11:15
:-) :-) :-)
nešto si plaho isfrustriran za nekog ko ima para ko blata. žena se počela kurvat? kćerka ne dolazi kući do zore? sin se drogira? šta je u pitanju? :lol:
Da, lijepo vrijeme danas. 30 stepeni vec :)
Škobo Habu
Posts: 9022
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2118 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Škobo Habu »

uglavnomja wrote: 24/06/2021 11:04


:thumbup:

da ne odgovaram kolegi koji pita kakve veze imaju ekonomija i zivotni standard sa zivotom
De ba, ljudi, ne provaljute se...

Nije Jugoslavija bila Burkina Faso, pa su devedesete okončale sa genocidom, etničkim čišćenjem i intervencijom međunarodne zajednice.

To su priče za malu djecu, mi koji smo sve to pregrmili znamo dobro da pravilo nekada ne potvrđuje izuzetak.
Škobo Habu
Posts: 9022
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2119 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Škobo Habu »

turgut wrote: 24/06/2021 11:24

neki hoće, kao da je rat u Bosni bio prije 2000 godina a ne prije 20, da nas ovdje ubijede kako je srpska raja jela samo kukuruzu i kupus pa u bijesu, muci i patnji digla kuku i motiku na poturičke begove i age :-)
Malograđanska spika ovih koji još Titove goblene nisu skinuli iz dnevnog boravka.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2120 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by skafiskafsnjak »

Hajvan wrote: 24/06/2021 11:09
izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:
„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“
Kao neko ko je u ovom zadnjem spomenutom platnom razredu od 2007. u potpunosti se slazem sa citatom. S ljudima pricam samo o vremenu , tj ciste trivije. No, ono sto mislim i kakve stavove imam, u ovom prema mojoj porodici i meni neprijateljskom okruzenju, se moze svest u jednoj recenici: ne mozes biti tolerantan prema netolerantnom.

Drugim rijecima, izmedju moje porodice i mene, te njihovih porodica i njih... biram vlastitu porodicu... pod bilo kojim uvjetima... od Une do Drine


Ne glasam, niti sam ikad, za Smrdsku Demagosku Akciju- SDA.

Suplju koju prosipaji ortodoksni hriscani i njihovi pusikurci muhamedanske veroispovesti promatram i biljezim
Hajvan.....
Piaty
Posts: 5723
Joined: 01/12/2020 00:58

#2121 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Piaty »

izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:
„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“
Nista to nije tacno. Taj doticni koji zna sve, ne zna zapravo nista, a ljudi to uzimaju eto onako zdravo za gotovo.

Zna li kolika je plata u Kataloniji, Bavariji i Teksasu?
Zna li on kolika je plata u Zanzibaru (A KOJA JE PREOKUPACIJA LJUDI U/NA ZANZIBARU)?

I jos mnogo toga
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2122 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by seoBIH »

Piaty wrote: 24/06/2021 11:27 Nista to nije tacno.
Apsolutno tačno, da imam paltu od 5.000KM nema šanse da bih piskarao po ovom forumu. Prešao bih na reddit i zajebavao se s amarikancima, a vas pustio da se gušite u zabokračini. Do tada, tu sam čvrsto uz vas. :bih:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#2123 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by ultima_palabra »

Škobo Habu wrote: 24/06/2021 11:02
izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 10:40 Imam jedan citat za tebe Boško buha:
„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“
Svaka čast Rambu, ali i on zna nekada laprdati bezveze.

U Amerci bi do sada svi bili hipici, a inauguracija Presjednika bi se izvodila na Woostocku.

Je l' ono ti bi hard-core nikšićevac? :lol:
Pa pogledaj malo statistiku po drzavama u Americi, vidjet ces veliku korelaciju izmedju prosjecne plate i stranke za koju se glasa.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#2124 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by joint union »

Image
Piaty
Posts: 5723
Joined: 01/12/2020 00:58

#2125 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Piaty »

seoBIH wrote: 24/06/2021 11:31
Piaty wrote: 24/06/2021 11:27 Nista to nije tacno.
Apsolutno tačno, da imam paltu od 5.000KM nema šanse da bih piskarao po ovom forumu. Prešao bih na reddit i zajebavao se s amarikancima, a vas pustio da se gušite u zabokračini. Do tada, tu sam čvrsto uz vas. :bih:
Koga nas? Mene ovdje iskljucivo sport i zajebancija zanimaju, ali mi iskacete na board sa fkn politikom i sa onim idiotskim "kako mi je bilo na moru."
Post Reply