Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#15476 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Altsa »

Spit_fire wrote: 08/08/2022 10:33 Ambasada Izraela: Hrvatski prijedlozi izmjena Izbornog zakona su dobrodošli

:lol: kakva narucena i vjerovatno masno placena izjava i blef Covketa nebil se ko prepo... izrael pored svih problema koje ima i prakticno ratnog stanja koje traje 50 godina sad lafo se bavi nakvim IZ u BiH :D

Garantujem da nemaju pojma o situaciji u BiH
A da i imaju pojma o situciji ko njih ferma i 1%. Ko su oni da se nesto pitaju. Narucena izjava Vojvode Dragana.
User avatar
Login77777
Posts: 8627
Joined: 18/05/2021 09:11

#15477 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

Black swan wrote: 08/08/2022 10:39 teško razdoblje za one koji izigravaju dayton
to jest njegovu suštinu

u bih žive bhs i ostali
svi smo građani ali prvo smo bhs i ostali
Ili prevedeno na jezik tvoji stranacki prvaka „ili ce BiH biti kako mi kazemo ili je nece biti“. :thumbup:
User avatar
P.Starck
Posts: 1144
Joined: 14/07/2010 22:46

#15478 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by P.Starck »

Šta je teza? Da će Bošnjaci/Bosanci reći ok, tako misle u USA, UK, DE, Somaliji... i eto Izraelu. Šta je tu je. Prihvatamo s uvažavanjem HDZ-ov prijedlog. Bili su u pravu a mi eto nismo. Jbg. Sry.

Ne vidim logiku. Primjeri iz naše svakodnevnice demantuju i obesmišljavaju nažalost bilo kakvo lobiranje i očekivanja da će nečiji (spoljni) uticaj da promijeni bilo šta.
Dodik je pod sankcijama već deceniju. Političko djelovanje ocijenjeno kao rušilačko i prepreka razvoju BiH (time i oba entiteta).
Čović se takođe već poimence proziva za politiku na istom tragu kao i Dodik. Ne dakle nacionalističke snage u sva tri najbrojnija naroda nego poimence.

Šta je sve to donijelo konkretnog napretka? U bilo čemu. Kako su to oni korigovali svoju politiku ili političke ciljeve?
Doprinos vidim samo u ogoljavanju rušilačkih politika i posljedično još bržoj radikalizaciji.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15479 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Bloo wrote: 08/08/2022 10:46
Black swan wrote: 08/08/2022 10:39 teško razdoblje za one koji izigravaju dayton
to jest njegovu suštinu

u bih žive bhs i ostali
svi smo građani ali prvo smo bhs i ostali
Svi smo mi ovce.
to je šuplja kao i komentar iznad logina777

pitanje treba riješiti
i međunarodna zajednica daje signale
to što smo ovce ne opravdava nerješavanje problema koji se mogu riješiti
dogovorom

ali branitelji fehima iz goražda ne daju
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15480 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

P.Starck wrote: 08/08/2022 11:55 Šta je teza? Da će Bošnjaci/Bosanci reći ok, tako misle u USA, UK, DE, Somaliji... i eto Izraelu. Šta je tu je. Prihvatamo s uvažavanjem HDZ-ov prijedlog. Bili su u pravu a mi eto nismo. Jbg. Sry.
ALI isto tako očekujete da srbi i hrvati (tojest politički predstavnici koje su izabrali) prihvate neke nemušte rezolucije iz njemačke ili gluposti nekog profesora servera ili nekih "lejdi gaga" iz britanije
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#15481 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

Black swan wrote: 08/08/2022 11:59
P.Starck wrote: 08/08/2022 11:55 Šta je teza? Da će Bošnjaci/Bosanci reći ok, tako misle u USA, UK, DE, Somaliji... i eto Izraelu. Šta je tu je. Prihvatamo s uvažavanjem HDZ-ov prijedlog. Bili su u pravu a mi eto nismo. Jbg. Sry.
ALI isto tako očekujete da srbi i hrvati (tojest politički predstavnici koje su izabrali) prihvate neke nemušte rezolucije iz njemačke ili gluposti nekog profesora servera ili nekih "lejdi gaga" iz britanije
Ne ocukjemo mi od vas odavno nista dobro, tako da nemoj se sekirat za nas :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15482 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

o politici ne komuniciram više s ljudima registriranima tek tijekom 2.desetljeća 21, st

sve trolovi klonovi i banovi
User avatar
BHCluster
Posts: 23352
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15483 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »

Posto su izmjene IZ koje je HDZ predlozio propale u Neumu, mene samo jedno zanima a to je zasto izostaje prijedlog bosanskohercegovackih stranaka?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#15484 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

BHCluster wrote: 08/08/2022 12:10 Posto su izmjene IZ koje je HDZ predlozio propale u Neumu, mene samo jedno zanima a to je zasto izostaje prijedlog bosanskohercegovackih stranaka?
I ja to govorim, vako im dajes moc i narativ da ti njima moras udovoljavat ma koliko njihovi zahtjevi bili besmisleni...

Ja bi sad iso u kontru i puko im maksimalisticke zahtjeve sa nase strane pa hajde nek se onda oni koprcaju pa cemo se nac na pola puta al u korist drzave a ne HDZ
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#15485 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

Black swan wrote: 08/08/2022 12:08 o politici ne komuniciram više s ljudima registriranima tek tijekom 2.desetljeća 21, st

sve trolovi klonovi i banovi
Ne komuniciras ti ni sa kim o politici nego trolas i provociras...ti ces nekome reci da je bot, a kad HDZ popusi foru i ti i kolinda i ostatak HdZ intervente nestanete sa foruma na mjesec...

Evo te sad opet pises jer ocekujes nesto da ce se desir, kad u septembru opet propadne IZ smijem se kaldit da do izbora neces slova vise napisat
User avatar
BHCluster
Posts: 23352
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15486 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »

Spit_fire wrote: 08/08/2022 12:13
BHCluster wrote: 08/08/2022 12:10 Posto su izmjene IZ koje je HDZ predlozio propale u Neumu, mene samo jedno zanima a to je zasto izostaje prijedlog bosanskohercegovackih stranaka?
I ja to govorim, vako im dajes moc i narativ da ti njima moras udovoljavat ma koliko njihovi zahtjevi bili besmisleni...

Ja bi sad iso u kontru i puko im maksimalisticke zahtjeve sa nase strane pa hajde nek se onda oni koprcaju pa cemo se nac na pola puta al u korist drzave a ne HDZ
Medjutim prijedlog izostaje.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#15487 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sehohari »

Ja ne znam zašto se neko čudi podršci HDZ-ovom izbornom zakonu od strane Izraela. Taj isti Izrael je 90-ih slao oružje Karadžiću i Miloševiću (imaju dokumenti o tome).
Izrael jednostavno ne voli muslimane i kao takve ih smatra prijetnjom postojanju svoje države. Isto tako, iako su faktički 51. state, godinama nisu priznavali Kosovo. A ako je tu nešto moglo biti urađeno lobiranjem, Albanci bi sigurno prvi u tome uspjeli. Tek kad je njima trebala neka država sa ambasadom u Jerusalemu su pristali.

Ljudi vole miješati službenu politiku Izraela sa raznim jevrejskim organizacijama i ličnostima na zapadu, koji u istinu i jesu bili veliki prijatelji Bosne, koliko 90-ih, toliko i danas. Međutim, niti su pokojna Madeleine Albright onda, niti je gospodin Rosensaft danas reprezentativan za službenu politiku.

Nažalost, službenu politiku Izraela prema ovim prostorima - ili muslimanima općenito - najbolje oslikava Gideon Greif.
Možda će se to nekad i promijeniti, kroz nove generacije, ali zasad se samo da nagađati.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15488 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

https://www.nedjelja.ba/hr/vijesti/bih/ ... azdu/26361

evo patron župe u goraždu
skupili se svi katolici + uvezeni vojnici sa strane

Image

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :bih: goraždeeee eejha fehim
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#15489 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by tandmand »

BHCluster wrote: 08/08/2022 12:10 Posto su izmjene IZ koje je HDZ predlozio propale u Neumu, mene samo jedno zanima a to je zasto izostaje prijedlog bosanskohercegovackih stranaka?
Image
Angelina Eichhorst i Gabriel Escobar u razgovoru sa probosankim liderima

Kako vrijeme prolazi sve više deprimira spoznaja da biti Bošnjak znači pripadati jednom narodu, kojeg vode politički predstavnici po kojima piša ko stigne. Probosanske snage su u stvari probosanske slabosti, skup zamlaćenih likova. "Zamlaćen" - ko god prođe pored njega, pukne mu šljagu.

Treba se dobro zabrinuti. U istu tikvu pušu Izrael-Schmidt-UZP-Srpski svet-USA-EU.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15490 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

čemu samosažaljevanje

ko nije pišao po bh hrvatima ajd navedi?

evo do prije 2 godine
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#15491 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

tandmand wrote: 08/08/2022 13:08
BHCluster wrote: 08/08/2022 12:10 Posto su izmjene IZ koje je HDZ predlozio propale u Neumu, mene samo jedno zanima a to je zasto izostaje prijedlog bosanskohercegovackih stranaka?
Image
Angelina Eichhorst i Gabriel Escobar u razgovoru sa probosankim liderima

Kako vrijeme prolazi sve više deprimira spoznaja da biti Bošnjak znači pripadati jednom narodu, kojeg vode politički predstavnici po kojima piša ko stigne. Probosanske snage su u stvari probosanske slabosti, skup zamlaćenih likova. "Zamlaćen" - ko god prođe pored njega, pukne mu šljagu.

Treba se dobro zabrinuti. U istu tikvu pušu Izrael-Schmidt-UZP-Srpski svet-USA-EU.
Može li se ovo tumačiti na način "svi su protiv nas" a onda zaboraviti da u zadnje 4 godine komplet probošnjački politički faktor javno priča o tome kako će Hrvatima pored ŽK postaviti 6 svojih Hrvata te ih izbaciti iz političkog života....

Možda ste očekivali da će ovi što stanu u dva vagona teretna prekrižiti ruke i čekati da ih otpremite u pravcu nacionalne manjine koja će služiti za ukras??
User avatar
sime_cipol
Posts: 16229
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#15492 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sime_cipol »

Jesu proBiH stranke sastavile barem jedan amandman za ove dvije hefte (od sest) koji ce poslati Šmitu :?
User avatar
P.Starck
Posts: 1144
Joined: 14/07/2010 22:46

#15493 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by P.Starck »

Black swan wrote: 08/08/2022 11:59
P.Starck wrote: 08/08/2022 11:55 Šta je teza? Da će Bošnjaci/Bosanci reći ok, tako misle u USA, UK, DE, Somaliji... i eto Izraelu. Šta je tu je. Prihvatamo s uvažavanjem HDZ-ov prijedlog. Bili su u pravu a mi eto nismo. Jbg. Sry.
ALI isto tako očekujete da srbi i hrvati (tojest politički predstavnici koje su izabrali) prihvate neke nemušte rezolucije iz njemačke ili gluposti nekog profesora servera ili nekih "lejdi gaga" iz britanije
Već sam rekao šta očekujem i čemu to vodi.
Inače očekivao sam barem na lokalnim nivoima da će potreba za boljim životom davati rezultata i to sam očekivao na svakim lokalnim izborima.
Nije se desilo. Nikad u dovoljnom broju da bi napravio razliku. Sada ne očekujem ništa osim daljnjeg siromašenja, većih disproporcija, nastavka iseljavanja...
Evo imam konkretan prijedlog, prodajem mjesto člana predsjedništva BiH iz reda Bošnjaka za 8 milijardi kuna!
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#15494 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

P.Starck wrote: 08/08/2022 13:37
Black swan wrote: 08/08/2022 11:59
ALI isto tako očekujete da srbi i hrvati (tojest politički predstavnici koje su izabrali) prihvate neke nemušte rezolucije iz njemačke ili gluposti nekog profesora servera ili nekih "lejdi gaga" iz britanije
Već sam rekao šta očekujem i čemu to vodi.
Inače očekivao sam barem na lokalnim nivoima da će potreba za boljim životom davati rezultata i to sam očekivao na svakim lokalnim izborima.
Nije se desilo. Nikad u dovoljnom broju da bi napravio razliku. Sada ne očekujem ništa osim daljnjeg siromašenja, većih disproporcija, nastavka iseljavanja...
Evo imam konkretan prijedlog, prodajem mjesto člana predsjedništva BiH iz reda Bošnjaka za 8 milijardi kuna!
Moze li neka mapa gdje se na lokalnom niovu ekonomski dio stavio prije nacionalnog a gdje nije :D

Ne moras postavljat znamo svi :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23352
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15495 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »

Black swan wrote: 08/08/2022 13:02 https://www.nedjelja.ba/hr/vijesti/bih/ ... azdu/26361

evo patron župe u goraždu
skupili se svi katolici + uvezeni vojnici sa strane

Image

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :bih: goraždeeee eejha fehim
To ono katolik = Hrvat?
User avatar
BHCluster
Posts: 23352
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15496 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »

Black swan wrote: 08/08/2022 13:29 čemu samosažaljevanje

ko nije pišao po bh hrvatima ajd navedi?

evo do prije 2 godine
HDZ i tzv "HNS".
User avatar
BHCluster
Posts: 23352
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15497 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »

tandmand wrote: 08/08/2022 13:08
BHCluster wrote: 08/08/2022 12:10 Posto su izmjene IZ koje je HDZ predlozio propale u Neumu, mene samo jedno zanima a to je zasto izostaje prijedlog bosanskohercegovackih stranaka?
Image
Angelina Eichhorst i Gabriel Escobar u razgovoru sa probosankim liderima

Kako vrijeme prolazi sve više deprimira spoznaja da biti Bošnjak znači pripadati jednom narodu, kojeg vode politički predstavnici po kojima piša ko stigne. Probosanske snage su u stvari probosanske slabosti, skup zamlaćenih likova. "Zamlaćen" - ko god prođe pored njega, pukne mu šljagu.

Treba se dobro zabrinuti. U istu tikvu pušu Izrael-Schmidt-UZP-Srpski svet-USA-EU.
To sto ti navodis je samo paravan za njihov nerad i nestrucnost.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16229
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#15498 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sime_cipol »

BHCluster wrote: 08/08/2022 13:46
tandmand wrote: 08/08/2022 13:08

Image
Angelina Eichhorst i Gabriel Escobar u razgovoru sa probosankim liderima

Kako vrijeme prolazi sve više deprimira spoznaja da biti Bošnjak znači pripadati jednom narodu, kojeg vode politički predstavnici po kojima piša ko stigne. Probosanske snage su u stvari probosanske slabosti, skup zamlaćenih likova. "Zamlaćen" - ko god prođe pored njega, pukne mu šljagu.

Treba se dobro zabrinuti. U istu tikvu pušu Izrael-Schmidt-UZP-Srpski svet-USA-EU.
To sto ti navodis je samo paravan za njihov nerad i nestrucnost.
Upravo tako.
Imam osjećaj da je dogovor pao, malo se zagalamilo na Šmita, izmjene IZ idu nametanjem (ustvari ono sto se vec davno dogovorilo), predstava za ovce (nije do nas, zajebo nas sudija). A sad da nastavimo sa podjelom tendera, izgradnje puteva, ja tebi, ti meni...
Pojeo vuk magarca
Bangalore_
Posts: 573
Joined: 30/12/2020 03:50

#15499 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Bangalore_ »

Izdajbegović nije uspjeo da prošverca izdaju koju je potpisivao u Mostaru pa će Schmidt da odradi prljavi posao.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15500 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

P.Starck wrote: 08/08/2022 13:37
Black swan wrote: 08/08/2022 11:59
ALI isto tako očekujete da srbi i hrvati (tojest politički predstavnici koje su izabrali) prihvate neke nemušte rezolucije iz njemačke ili gluposti nekog profesora servera ili nekih "lejdi gaga" iz britanije
Već sam rekao šta očekujem i čemu to vodi.
Inače očekivao sam barem na lokalnim nivoima da će potreba za boljim životom davati rezultata i to sam očekivao na svakim lokalnim izborima.
Nije se desilo. Nikad u dovoljnom broju da bi napravio razliku. Sada ne očekujem ništa osim daljnjeg siromašenja, većih disproporcija, nastavka iseljavanja...
Evo imam konkretan prijedlog, prodajem mjesto člana predsjedništva BiH iz reda Bošnjaka za 8 milijardi kuna!
Znaci siromasni smo ne trebaju izmjene izbornog :mrgreen:
Fehim gorazde lajks dis suplja
Post Reply