Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3876 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

To za SDP pretpostavljam da imas uvid u neke podatke?
Ja licno znam barem 5 Hrvata koji su SDPovci, tj. glasaci.
Takode clanovi SDPa koji su barem po imenu Hrvati, ocito se ne broje.

Stoga, floskule vecinski izabrani od postojeceg glasackog tijela je flop.

Ali nastavi ti...
Ja znam barem 50 ljudi, Hrvata koji su u SDP-u Našoj Stranci i sl.
Nemam ništa protiv. U grudama su na predzadnjim izborima dobili čak 400 glasova ( SDP )
Čak i smatram kada većina Hrvata bude glasala za SDP ili NS, to će biti jako dobro za nas Hrvate, jer će biti znak da nismo opterećeno nametanjem predstavnika pa da glasamo za HDZ.

Tvrdnje da Hrvati nisu glasali za SDP ili DF temeljim na rezultatima izbora u općinama gdje su većina Hrvati. Naravno da u Sarajevu, Tuzli, Zenici jesu. Ne vidim ništa loše u tome.
Ali, nemojmo se lagati, te stranke nisu dobile podršku Hrvata da ih zastupaju u Domu naroda
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#3877 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by SaraFina »

ako te pitaju wrote: 30/11/2021 23:57
To za SDP pretpostavljam da imas uvid u neke podatke?
Ja licno znam barem 5 Hrvata koji su SDPovci, tj. glasaci.
Takode clanovi SDPa koji su barem po imenu Hrvati, ocito se ne broje.

Stoga, floskule vecinski izabrani od postojeceg glasackog tijela je flop.

Ali nastavi ti...
Ja znam barem 50 ljudi, Hrvata koji su u SDP-u Našoj Stranci i sl.
Nemam ništa protiv. U grudama su na predzadnjim izborima dobili čak 400 glasova ( SDP )
Čak i smatram kada većina Hrvata bude glasala za SDP ili NS, to će biti jako dobro za nas Hrvate, jer će biti znak da nismo opterećeno nametanjem predstavnika pa da glasamo za HDZ.

Tvrdnje da Hrvati nisu glasali za SDP ili DF temeljim na rezultatima izbora u općinama gdje su većina Hrvati. Naravno da u Sarajevu, Tuzli, Zenici jesu. Ne vidim ništa loše u tome.
Ali, nemojmo se lagati, te stranke nisu dobile podršku Hrvata da ih zastupaju u Domu naroda
A kako glasuju Hrvati u većinskim HR kantonima? Gdje nema straha od majorizacije i preglasavanja. :roll:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3878 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

Ja i ti smo prije par mjeseci pisali, i složili smo se da bi dobro rješenje bilo obezbjeđenje "legitimnog" člana predsjedništva uz redukciju nadležnosti doma naroda na obezbjeđenje vitalnog interesa naroda. To SDA predlaže. Gdje je sada problem?
Ja i tvrdim svo vrijeme, da ravnopravnost kroz legitimne predstavnike mora biti manifestirana u Domu naroda i u predsjedništvu, i na svim mjestima gdje se štite vitalni interesi.
Pod vitalnim interesima smatram pravo na kulturu, jezik, medije, ekonomska prava i sl. prava koja su nužna za opstanak nekog anroda.
Protiv sam da se zloupotrebljava to pravo.
Ne znam što SDA predlaže pa se ne mogu očitovati.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3879 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

A kako glasuju Hrvati u većinskim HR kantonima? Gdje nema straha od majorizacije i preglasavanja. :roll:

U Livanjskom kantonu su skinuli HDZ sa vlasti.
U ZHŽ isti prošle izbore.
U HNK je prije 10-tak godina bila HDZ 1990 na vlasti.
U Rami je HDZ 1990.

Svim strankama, opozicionim, koji su uspijevali skinuti HDZ na lokalnim nivoima je zajedničko, da su doživjeli debakl kad su krenuli koalirati sa alijansama i platformama, odnosno HDZ je jačao kada je na scenu nastupao Komšić.

Ne mogu da vjerujem da to ne vidite.
User avatar
Leverage
Posts: 9452
Joined: 27/05/2018 16:32

#3880 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Leverage »

ako te pitaju wrote: 30/11/2021 23:48
Leverage wrote: 30/11/2021 23:38 Ne može, ne damo. Razguli.
Ravnopravnost, konstitutivnost ne možeš nam dati. To već imamo.
Možeš jednom vrijeme kroz malverzacije zloupotrebljavati to pravo, ali vječno ne možeš, ne zato što ti ne damo, nego zato što je to neprirodno kada je BiH u pitanju. Svijet je to vidio. i ti vidiš, jer BiH pati..... grubo zvuči, ali to je silovanje BiH. Ne može dovjeka.
Pokušali, niste uspjeli, idemo dalje.
Nešto što imaš ne ideš tražiti okolo.

Konstituentnost (a ne konstitutivnost) ne podrazumijeva garanciju učešća u izvršnoj vlasti.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#3881 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Str0nz »

Licno sam poslao email Reutersu, Guardianu i Der Standardu. Uzeao sam i Jasminov Twitter i zadnji clanak od istrage kao linkani izvor. Isto sam linkovao clanak od parlamentarne skupstine istog dana gdje HDZ i Covic glasaju za ukidanje zakona o zabrani negiranja genocida za sta nema nikakve indikacije da su Palmer i Angelina uopste uzeli u obzir. Napisao sam da ne trebaju sljepo vjerovati u ovo nego da i provjere sa svojim izvorima i ako ima legimiteta da napisu nesto o kako se zapadna demokracija i diplomacija predstavlja u BiH

Ima tu dosta jos politicki demokratski novina zapadni, predlazem da neko ko zna Njemacki i/ili Engliski se obrati njima ako zna kvalitetno predstaviti slucaj. Znam da ovo funkcijonise jer smo ranije ovako znali vijesti prenjeti u regionale vijest u mom gradu. U medzuvriemenu predlazem da se potpisete ovdje ako vec niste, https://www.izmjeneustavabih.com/. Potpisite i poznanike ako hocete.

P.S ako neko hoce "frame-work" sadrzaja na engleskom i namjerava poslati poruku moze mi poslati PM da podjelim.
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#3882 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by vee-jay »

Str0nz wrote: 30/11/2021 22:15 https://istraga.ba/pregovori-o-izmjena- ... e-dogovor/
“Sve češće se u Briselu čuje priča da su ljudi zabrinuti da li uopće postoji šansa za opstojnost zemlje. Ja sam rekla takve tvrdnje ne treba iznositi, jer ja smatram da to nije tako i rekla sam – pustite nas da radimo”, kazala je u ponedjeljak u Sarajevu Angelina Eichhorst, direktorica pri Europskoj službi za vanjske poslove (EEAS), obraćajući se svojim sagovornicima na jednom od sastanaka koji su se odnosili na “tehničke” izmjene Izbornog zakona BiH.

Slične stavove, prilikom prve posjete posvećene izmjenama Izbornog zakona iznosio je i Matthew Palmer, specijalni izaslanik State Departmenta zadužen za izbornu reformu.

“Otac ti je bio osnivač ove države, ne dopusti da ti zbog ovoga budeš kriv za njeno rušenje”, kazao je Palmer u nekoliko navrata predsjedniku SDA Bakiru Izetbegoviću.

Da bi “neprihvatanje” kompromisa sa HDZ-om moglo odvesti državu u raspad, Palmer je, prema informacijama Istrage, ponovio i jednom opozicionom lideru iz Sarajeva.
Ovo ne bi ni ocekivao tako glupo ni od Dodika i Milanovica. Samo odjebati umisljene trecerazredne mitomanske EU-USA fasiste. Samo jedinstven stav pro-BiH predstavnika na ucjene i prijetnje kakve ti ni Dodik ne djeli od tkz "predstavnika" zapada. Sve ovo siriti u zapadnim demokratskim medijama kako god se zna i umije da vide cim se bave njihovi "predstavnici", neka pokusaju u svojim zemljama isto bili bi odmah linchani na trgovima glavnih gradova.
Izetbegovic se veoma veoma veoma lako moze rijesti svih problema.
Jednostavno dadne ostavku na sve funkcije.

To se naravno nikada nece desiti.
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#3883 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by vee-jay »

Vec mi ide na neku stvar, kako ljudi ulaze u diskusije u kojima se broje krvni zrnci a tope mozdane stanice.

Novi IZ nije potreban ni radi HDZa, ni SDA, ni SDP, ni Hrvata, ni Bosnjaka, ni Srba ... nego radi onih koje zovete Ostali ili Manjina ili Nekonstitutivni.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#3884 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Str0nz »

Nisam siguran da je bas tako jednostavno u sadasnjoj situaciji. Trenutno se radi o vise nego smjeru politike i ideologiji. Kada poslusam Konakovica i Radoncica ne daje mi neku nadu, po meni su jos gori od SDA a SDA je katastrofa. Nemam ni nadu u "trojku" gdje bi Konakovic bio glavni. U ovakvom polozaju mislim da se treba formirati najcvrsci pro-BiH blok koji je dostupan.

Sadrzaj ti stranaka je po meni neortodoksna grupacija oko jezgre SDP-SDA-DF i jos neka/neke manje "support" partije sa kojom bi mogli mozda imati vecinu. Nesto kao sto su u Njemackoj imali CDU i SPD, i ako imaju razlicitu politiki su vladali skupa jer je bilo potrebno za drzavu.

Tako bi najradzije htjeo vidjeti blok SDP-SDA-DF i jos nekog u sadasnjem polozaju BiH, mislim da je nerealno i da ego tih lidera nece dozvoliti takvo nesto ali smatram da je to trenutno nuzno, a ako ne mogu to barem bi za pocetak trebali potpisati dokument o zajednickom djelovanju u ovim pregovorima koji je bio predlozen prije mjesec dana, ali izgleda da je i to nazalost propalo.

Sa ovim zadnjem upisom se slazem, strava je u sta su pretvorili ove pregovore i MZ, zapadnjaci i HDZ, SNSD i donekle SDA. Kakva perverzija od demokratski reformi koji su presudzene u Evropskom sudu za ljudska prava. Kada bi pitali sada Finci, Sejdica, Zornica i sve one sudije u evropskom sudu svi bi bili protiv ove parodije koje se trenutno trude provesti u BiH.
Last edited by Str0nz on 01/12/2021 01:24, edited 1 time in total.
User avatar
Arachnoidea
Posts: 687
Joined: 30/11/2019 00:22

#3885 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Arachnoidea »

Ako je ovo za Eichorst i Palmera istina stvarno ne razumijem kako smo od onih poruka iz EU da BiH treba vise Brisela a manje Dejtona dosli do toga da nam prijete raspadom i traze dodatne podjele i popustanja separatistima. Sta bi za tako kratak period, nema ni pola godine kako treba :shock:
User avatar
Point.
Posts: 27556
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3886 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Point. »

Arachnoidea wrote: 01/12/2021 01:23 Ako je ovo za Eichorst i Palmera istina stvarno ne razumijem kako smo od onih poruka iz EU da BiH treba vise Brisela a manje Dejtona dosli do toga da nam prijete raspadom i traze dodatne podjele i popustanja separatistima. Sta bi za tako kratak period, nema ni pola godine kako treba :shock:
Palmer ionako odlazi, treba odugovlačiti do njegovog odlaska i bez obzira ne prihvatati na HDZ ucjene i uvođenje aparthejda ni pod koju cijenu.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#3887 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sinuhe »

Da Palmer ode zadugo niko drugi ne bi dosao a do izbora je manje od godinu dana. Probao je Komso tokom godine tuzakati strance ali nije proslo.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3888 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Fascinira me sa kojom lakoćom stanovnici drugih država navijaju za status quo u BiH i našu rahat patnju.
Valjda vole BiH ali ne vole ljude koji ovdje preživljavaju.
User avatar
Login77777
Posts: 8547
Joined: 18/05/2021 09:11

#3889 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

HDZ je imao neki 130 000 glasova 2018. ako uzmes popis iz 2013 to nije ni 5% bh stanovnistva.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#3890 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by jasib »

sinuhe wrote: 01/12/2021 08:40 Da Palmer ode zadugo niko drugi ne bi dosao a do izbora je manje od godinu dana. Probao je Komso tokom godine tuzakati strance ali nije proslo.
Ja ne vjerujem da će Izborni zakon biti mijenjan do izbora 2022. godine. Sve ovo vrijeme pregovora bit će potrošeno, ali će ostati tragovi i podloga za kvalitetnije pregovore kasnije.

Do tada, energiju treba usmjeriti u pročišćavanje BiH pravosuđa, njegovih koruptivnih tužilaca i sudija, u postizanje apsolutne nezavisnosti u radu i spremnosti da se procesuiraju i najjači politički subjekti, jednako kao i obični ulični kriminallac, bez ikakvih razlika. Kad tako bude, kad Čović ne bude oslobođen od očite korupcije, Dodik od očitog kriminala, i svi drugi, prestat će i sprega politike i pravosuđa, i situacija će biti mnogo jasnija i čistija i jednostavnija za nove zakne i propise, i za IZ.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#3891 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by pemanapemani »

Str0nz wrote: 01/12/2021 01:17 Nisam siguran da je bas tako jednostavno u sadasnjoj situaciji. Trenutno se radi o vise nego smjeru politike i ideologiji. Kada poslusam Konakovica i Radoncica ne daje mi neku nadu, po meni su jos gori od SDA a SDA je katastrofa. Nemam ni nadu u "trojku" gdje bi Konakovic bio glavni. U ovakvom polozaju mislim da se treba formirati najcvrsci pro-BiH blok koji je dostupan.

Sadrzaj ti stranaka je po meni neortodoksna grupacija oko jezgre SDP-SDA-DF i jos neka/neke manje "support" partije sa kojom bi mogli mozda imati vecinu. Nesto kao sto su u Njemackoj imali CDU i SPD, i ako imaju razlicitu politiki su vladali skupa jer je bilo potrebno za drzavu.

Tako bi najradzije htjeo vidjeti blok SDP-SDA-DF i jos nekog u sadasnjem polozaju BiH, mislim da je nerealno i da ego tih lidera nece dozvoliti takvo nesto ali smatram da je to trenutno nuzno, a ako ne mogu to barem bi za pocetak trebali potpisati dokument o zajednickom djelovanju u ovim pregovorima koji je bio predlozen prije mjesec dana, ali izgleda da je i to nazalost propalo.

Sa ovim zadnjem upisom se slazem, strava je u sta su pretvorili ove pregovore i MZ, zapadnjaci i HDZ, SNSD i donekle SDA. Kakva perverzija od demokratski reformi koji su presudzene u Evropskom sudu za ljudska prava. Kada bi pitali sada Finci, Sejdica, Zornica i sve one sudije u evropskom sudu svi bi bili protiv ove parodije koje se trenutno trude provesti u BiH.
Znači, okupiti tzv. probrani proBiH blok oko SDA. :-)

Stranka koja je samo u zadnjih pet godina uradila sljedeće:
- namjerno sabotirala reviziju presude protiv Srbije i bezočno slagala sve one kojima je BiH domovina.
- namjerno osigurala SNSD i HDZ mogućnost blokade u Domovima naroda.
- namjerno nabavila neispravne respiratore, a svaku argumentiranu optužbu proglasila napadom na Bošnjake.
- jednom u deset godina dobiješ priliku da se u četiri oka sastaneš sa njemačkom kancelarkom i to "iskoristiš" da se posvađaš zbog Erdogana...

I opet se od građana traži da sve zaborave i daju još jednu šansu SDA. Tako imamo teze kako je "Bakir napokon došao tobe" i nakon 25 godina jebanja u mozak, ipak mu treba pružiti još jednu šansu.

Ne znam, možda sam totalno lud, ali kod mene kredit od 25 godina nema ni rođena majka.
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#3892 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by vee-jay »

Point. wrote: 01/12/2021 06:14
Arachnoidea wrote: 01/12/2021 01:23 Ako je ovo za Eichorst i Palmera istina stvarno ne razumijem kako smo od onih poruka iz EU da BiH treba vise Brisela a manje Dejtona dosli do toga da nam prijete raspadom i traze dodatne podjele i popustanja separatistima. Sta bi za tako kratak period, nema ni pola godine kako treba :shock:
Palmer ionako odlazi, treba odugovlačiti do njegovog odlaska i bez obzira ne prihvatati na HDZ ucjene i uvođenje aparthejda ni pod koju cijenu.
Ako je moguce doci do dogovora, treba se probati.
Ako nije moguce, nista - probat ce se naredni put nakon izbora.
Ali strategija nebi trebala da bude odugovlacenje.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3893 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

Login77777 wrote: 01/12/2021 08:59 HDZ je imao neki 130 000 glasova 2018. ako uzmes popis iz 2013 to nije ni 5% bh stanovnistva.
ako tvrdite da u BiH ŽIVI 300 000 Hrvata, to onda znači da je HDZ dobio apsolutnu podršku hrvatskog naroda, konstitutivnog naroda u BiH.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3894 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by un1ted »

ako te pitaju wrote: 01/12/2021 09:55 ako tvrdite da u BiH ŽIVI 300 000 Hrvata, to onda znači da je HDZ dobio apsolutnu podršku hrvatskog naroda, konstitutivnog naroda u BiH.
Zar nesto ispod 50% moze biti apsolutna podrska?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3895 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

un1ted wrote: 01/12/2021 10:02
ako te pitaju wrote: 01/12/2021 09:55 ako tvrdite da u BiH ŽIVI 300 000 Hrvata, to onda znači da je HDZ dobio apsolutnu podršku hrvatskog naroda, konstitutivnog naroda u BiH.
Zar nesto ispod 50% moze biti apsolutna podrska?
da ako se gleda onaj tko je izašao na izbore. ne može dijete izaći i glasovati.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3896 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by un1ted »

Nevjerovatno u kakvo prebrojavanje idemo :)

OK, HDZ je hrvatski spasitelj. Ako to vama odgovara i ja prihvatam.
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3897 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by statixx »

Dobili su apsolutnu podrsku i ucestvuju u vlasti na svim nivoima, ali kad citas komentare rekao bih da su zapostavljena opozicija koja egzistira na marginama.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3898 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

Iskrivljujete činjenice.

Stvar je u tome da sve više u Domu Naroda sjedi osoba za kojeg hrvatski narod nije glasovao.
Isto je i za člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda.
Radi se o procesu oduzimanju prava Hrvatima.
To svi vidimo.
Na veliku žalost unitarista, to svakim danom sve više vide i međunarodni zvaničnici.

Je li samo meni čudno da na relevantne sastanke zovu Dragana Čovića kada žele riješiti problem, a Komšića i slične zaobilaze u širokom luku?
Franco Baresi
Posts: 111
Joined: 04/01/2021 14:10

#3899 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Franco Baresi »

pemanapemani wrote: 01/12/2021 09:50
Str0nz wrote: 01/12/2021 01:17 Nisam siguran da je bas tako jednostavno u sadasnjoj situaciji. Trenutno se radi o vise nego smjeru politike i ideologiji. Kada poslusam Konakovica i Radoncica ne daje mi neku nadu, po meni su jos gori od SDA a SDA je katastrofa. Nemam ni nadu u "trojku" gdje bi Konakovic bio glavni. U ovakvom polozaju mislim da se treba formirati najcvrsci pro-BiH blok koji je dostupan.

Sadrzaj ti stranaka je po meni neortodoksna grupacija oko jezgre SDP-SDA-DF i jos neka/neke manje "support" partije sa kojom bi mogli mozda imati vecinu. Nesto kao sto su u Njemackoj imali CDU i SPD, i ako imaju razlicitu politiki su vladali skupa jer je bilo potrebno za drzavu.

Tako bi najradzije htjeo vidjeti blok SDP-SDA-DF i jos nekog u sadasnjem polozaju BiH, mislim da je nerealno i da ego tih lidera nece dozvoliti takvo nesto ali smatram da je to trenutno nuzno, a ako ne mogu to barem bi za pocetak trebali potpisati dokument o zajednickom djelovanju u ovim pregovorima koji je bio predlozen prije mjesec dana, ali izgleda da je i to nazalost propalo.

Sa ovim zadnjem upisom se slazem, strava je u sta su pretvorili ove pregovore i MZ, zapadnjaci i HDZ, SNSD i donekle SDA. Kakva perverzija od demokratski reformi koji su presudzene u Evropskom sudu za ljudska prava. Kada bi pitali sada Finci, Sejdica, Zornica i sve one sudije u evropskom sudu svi bi bili protiv ove parodije koje se trenutno trude provesti u BiH.
Znači, okupiti tzv. probrani proBiH blok oko SDA. :-)

Stranka koja je samo u zadnjih pet godina uradila sljedeće:
- namjerno sabotirala reviziju presude protiv Srbije i bezočno slagala sve one kojima je BiH domovina.
- namjerno osigurala SNSD i HDZ mogućnost blokade u Domovima naroda.
- namjerno nabavila neispravne respiratore, a svaku argumentiranu optužbu proglasila napadom na Bošnjake.
- jednom u deset godina dobiješ priliku da se u četiri oka sastaneš sa njemačkom kancelarkom i to "iskoristiš" da se posvađaš zbog Erdogana...

I opet se od građana traži da sve zaborave i daju još jednu šansu SDA. Tako imamo teze kako je "Bakir napokon došao tobe" i nakon 25 godina jebanja u mozak, ipak mu treba pružiti još jednu šansu.

Ne znam, možda sam totalno lud, ali kod mene kredit od 25 godina nema ni rođena majka.
SDA,DF i SDP probosanski blok.. kako stvari stoje izgleda da je ovo realnost..
Konaković hinja čeka da Bakir potpiše da bi mogao kupit poene..
Za NS nisam siguran al definitivno Konaković najveće razočarenje..
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3900 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by statixx »

Sabina je jedina otvoreno kritikovala Palmera.
Post Reply