Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
BAK-eV
Posts: 1842
Joined: 17/10/2012 18:53

#3301 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BAK-eV »

General War wrote: 04/10/2021 12:58 ..i kakve to sad ima veze sa BiH?
Pa ima i te kakve!

U nas se neije smjelo dozvoliti, da katolici i pravoslavci imaju rjesen status crkve i odnosa sa drzavom a muslimani nemaju!

Evo vidis kako u Svici nisu imali sa Vatikanom ugovor prije nego su se svi dogovorili.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#3302 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sinuhe »

Nije valjda Palmer vec napustio BIH. Danas nikakvih vijesti :D a godina se blizi kraju.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3303 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

sinuhe wrote: 04/10/2021 13:28 Nije valjda Palmer vec napustio BIH. Danas nikakvih vijesti :D a godina se blizi kraju.
izdržat do 2027.
loader
Posts: 94
Joined: 23/06/2014 03:05

#3304 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by loader »

sinuhe wrote: 04/10/2021 13:28 Nije valjda Palmer vec napustio BIH. Danas nikakvih vijesti :D a godina se blizi kraju.
Vraca se krajem oktobra najvjerovatnije sa pripremljenim IZ .
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3305 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Iz dosadadnjeg iskustva
Naguzitce nas
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3306 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by seln »

Black swan wrote: 04/10/2021 14:04 Iz dosadadnjeg iskustva
Naguzitce nas
Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3307 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by General War »

BAK-eV wrote: 04/10/2021 13:18
General War wrote: 04/10/2021 12:58 ..i kakve to sad ima veze sa BiH?
Pa ima i te kakve!

U nas se neije smjelo dozvoliti, da katolici i pravoslavci imaju rjesen status crkve i odnosa sa drzavom a muslimani nemaju!

Evo vidis kako u Svici nisu imali sa Vatikanom ugovor prije nego su se svi dogovorili.
Dok je ovakvih "branitelja drzave", dobro je kako moze biti :zzzz:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3308 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Ko razumije shvatio je
Ko zna znace ko ne zna ne znace
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3309 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Nemam pojma zmam da je sv.jeronim preveo na latinski prije 1600 godina :lol:
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#3310 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by breuer »

Black swan wrote: 04/10/2021 20:27 Nemam pojma zmam da je sv.jeronim preveo na latinski prije 1600 godina :lol:
Sv Jeronim je naš zemo i najvjerovatnije je i rođen na tlu današnje BiH.

Realno, treba bit ponosan i malo to isticat...
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#3311 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by 88Sioux »

:thumbup: moj crniiii labudeeee

Kojim jezikom su govorili Jeronim i Grgur Ninski.

A srca ti Irudova!
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3312 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Srpskim :mrgreen:
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#3313 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by breuer »

Ilirskim :P
DrinaBH
Posts: 270
Joined: 02/10/2021 11:58

#3314 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by DrinaBH »

Nadam se da ima uporišta u navedenom. Vidjelo se da državu pojedinac može učiniti nefunkcionalnom iz svog hira, a to se mora promijeniti. Ni jedan ni drugi ne smiju odbiti svjetske policajce.

"Novi prijedlog američke administracije da se izgubi etnički prefiks u izboru članova predsjedništva ima za cilj jačanje institucija BiH, ali i da BiH i Srbija jednom određenom dinamikom zajedno uđu u EU i NATO", istakao je Nedžad Ahatović, vojno-politički analitičar u „Plenumu“.


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/21 ... a_bih.html
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3315 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Sarajmen wrote: 04/10/2021 20:11 @komi , koje godine je na hrvatskom jeziku objavljen prvi prijepis Biblije.
sad sam pitao teologesu
NEMA pojma

to je vjerojatno rađeno u turama i fazama i etapama bilo je više preijevoda
biskup ivan šarić je dobio pridjev evanđelista jer je preveo Novi zavjet
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3316 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by seoBIH »

Nasao na drugoj temi. Labudane, je li ovo istina šta si radio? Sta se desilo, sta ti je "pamet pomutilo"?

Black swan wrote: 02/10/2006 14:40 ja sam glasovao za komsica jer mi odgovara lijeva stranka unutar svih ovih desničarskofašistoidnoklerikalnih stranaka u kojima se ne zna ko pije a ko plaća...a zapravo su svi kriminalci lopovi i lažovi...

međutim PRAVDA je jedno a PRAVO druga kategorija


komšić je imao pravo da se kandiduje ali nije pravedno jer samo

PONAVLJAM

samo hrvatskog člana biraju građani tojest
samo za izbor hrvatskog člana vrijedi građanska opcija :D:D:D



ko je kriv

ONAJ ko je napravio/potpisao ovakav izborni zakon :roll:
Ovo je sveti gral, koji pokazuje kako je mišljenje dupe, svako ga ima, a ne zna koristiti.
User avatar
Login77777
Posts: 8547
Joined: 18/05/2021 09:11

#3317 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

seoBIH wrote: 11/10/2021 13:14 Nasao na drugoj temi. Labudane, je li ovo istina šta si radio? Sta se desilo, sta ti je "pamet pomutilo"?

Black swan wrote: 02/10/2006 14:40 ja sam glasovao za komsica jer mi odgovara lijeva stranka unutar svih ovih desničarskofašistoidnoklerikalnih stranaka u kojima se ne zna ko pije a ko plaća...a zapravo su svi kriminalci lopovi i lažovi...

međutim PRAVDA je jedno a PRAVO druga kategorija


komšić je imao pravo da se kandiduje ali nije pravedno jer samo

PONAVLJAM

samo hrvatskog člana biraju građani tojest
samo za izbor hrvatskog člana vrijedi građanska opcija :D:D:D



ko je kriv

ONAJ ko je napravio/potpisao ovakav izborni zakon :roll:
Ovo je sveti gral, koji pokazuje kako je mišljenje dupe, svako ga ima, a ne zna koristiti.
Evo ga „vraca se komsicu u bosnu“! :bih:
Black swan wrote: 09/10/2021 14:24 Evo me u hilsu javljam se s njihovog wi fi

Sada zderu u holu

Trazim imal iko trobojnicu znacku na kravati

Pu pu komunjare i gradjani-unitaristi

1-3%
Sumjjam da ce preci prag
2027. Potop
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#3319 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Str0nz »

Jeli iko procitao ove "wiki-leaks" motive Palmerovog dolaska? Ne pisem najbolje bosanski, rodzen sam vani. Pratim desavnja u BiH podosta u zadnje vrijeme. Nema potrebe za neki intro, mislim da su mnogi svjesni sitvacije u vezi tkz reforme IZa, vec se duze vrijeme odvija ta prica.

Skoro nista ne razumjem sto se tice politike i ti procesa ali mislim da, ako je meni ocigledno kao politcki analfabeta jasno da Palmer po ovom memorandumu i danasnjom izjavom, govoreci da se treba fokusirati na Predsjednistvo, za ostale promjene manje vise i minimiziranje Dodikovi prijetnja i dijela dolazi da nagovori "pro-BiH" stranke da potpise IZ po zahtjevu HDZ bez bilo kakve kompenzacije.

Dovoljno je procitat koje je ciljeve postavio i nacin na koji planira to ostvariti. Uzmite onaj clanak kao primjer gdje Komsic prije nekoliko dana kaze kako bi usvajanje HDZ-ovi zahtjeva spasavalo Dodika. Ovo pise Palmer u dokumentu: "Prvi korak je postavljane izborne reforme kao prioriteta, zatim "ubrizgavanje" većeg osjećaja hitnosti i dogovornosti za dio probosanskih stranka “s obzirom na Dodikovu kapitalizaciju disfunkcionalnosti Federacije BiH i loših bošnjačko-hrvatskih odnosa”. Identicna substansa, samo izvrnuta a la Zagreb i Beograd POV. Podvukao sam ovo "probosanskih" jer u dokumentu na engleskom se vidi da pise "pro-bosniak" a ne "pro-bosnian" sto je bukvalno ista retorika koja koristi Dodik kod negaranja drzave i jezika itd. Ne znam dali je to njegova greska ili nesto drugo.

Mnoge mi stvari nisu jasne u dokumentu, vjerovatno oni koji bolje poznaju politiku mogu dalje analizirati ali jedna stvar je ocigledna i to je da ponavlja kako treba nagovoriti pro-BiH stranke da prihvate neke promjene ali da mu je cilj umanjiti znacaj ti promjena pricom i pritiskom, istovremeno cilja da dobije saglasnost opozicije "demonstrirajuci" njima da nije promjena IZa vitalna za funkcijanlosti federacije kao sto SDA i DF zagovara. Mislim da je signifikativno da izdvaja DF i opisuje njih kao problematican faktor zbog tog stava, uzimajuci u vid, da barem formalno, DF najvise zagovara gradzanski princip i da su po policiju protiv bilo kakve vrste segregacije. Mnogo to govori kada smatra da je takav DF mozda najveca prijetnja za promjene koje je dosao zagovarati.

Ne ulazim rado u privatni zivot ljudi ali mora se napisati da je ozenjen sa srpkinjom i da je zivio u Srbije duze vrijeme. Nije ovo rat niti ja imam bilo kakvo iskustvo sa ratom ali neka paralela u miru mi je sa onim generalom koji je kanadski premijer poslao, koji je isto ozenjen sa sprkinjom, u Sarajevo za vrijeme rata da sprijeci uzvratno Nato bombardovanje srpski pozicija, vjerovatno silovatelj i poslje rata propagira po Srbiji kako u Srebrenici nije bio genocid. Ne kazem da je Palmer ista vrsta osobe ali se treba paziti jer je dokazano da nisu svi koji dolazi iz anglosaksonskog svijete prijateljski nastrojeni.

Jasno mozes izvuce, citajuci izmedju redova da mu je cilj podjeliti "pro-BiH" stranke i traziti saglasnosti opozicije u promenju IZ po zelji anti-BiH snaga. U kakvom god su "pro-BiH" konfliktu medzusobnom moraju razumjeti sta se sprema i evo sada imaju dva dana-tri da se pripreme jer jasno pise kako namjerava primjeniti "divide and conquer" strategiju da dobije IZ, vjerovatno po volji anti-BiH koalicije (SRB-HR). Koliko vidim nema namjeru nametati zakone tako da trebaju takticki izbjegavati prihvacenja ti izmjena, Schmidt isto kaze da nece za sada koristiti Bonske ovlasti. Kompromis je ok ali u ovom dokumentu ne vidim nista osim pritiska, nagovaranje i pokusaj dalje podjele pro-BiH strana da izvuce nesto po zelji HR-SRB komponente bez ustupaka sa njihove strane. Koliko god bili podjeljeni, to nebi trebali dozvoliti.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#3320 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 13/02/2022 20:40, edited 1 time in total.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#3321 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novi_Nick »

Str0nz wrote: 27/10/2021 02:15
Jeli iko procitao ove "wiki-leaks" motive Palmerovog dolaska? Ne pisem najbolje bosanski, rodzen sam vani. Pratim desavnja u BiH podosta u zadnje vrijeme. Nema potrebe za neki intro, mislim da su mnogi svjesni sitvacije u vezi tkz reforme IZa, vec se duze vrijeme odvija ta prica.

Skoro nista ne razumjem sto se tice politike i ti procesa ali mislim da, ako je meni ocigledno kao politcki analfabeta jasno da Palmer po ovom memorandumu i danasnjom izjavom, govoreci da se treba fokusirati na Predsjednistvo, za ostale promjene manje vise i minimiziranje Dodikovi prijetnja i dijela dolazi da nagovori "pro-BiH" stranke da potpise IZ po zahtjevu HDZ bez bilo kakve kompenzacije.

Dovoljno je procitat koje je ciljeve postavio i nacin na koji planira to ostvariti. Uzmite onaj clanak kao primjer gdje Komsic prije nekoliko dana kaze kako bi usvajanje HDZ-ovi zahtjeva spasavalo Dodika. Ovo pise Palmer u dokumentu: "Prvi korak je postavljane izborne reforme kao prioriteta, zatim "ubrizgavanje" većeg osjećaja hitnosti i dogovornosti za dio probosanskih stranka “s obzirom na Dodikovu kapitalizaciju disfunkcionalnosti Federacije BiH i loših bošnjačko-hrvatskih odnosa”. Identicna substansa, samo izvrnuta a la Zagreb i Beograd POV. Podvukao sam ovo "probosanskih" jer u dokumentu na engleskom se vidi da pise "pro-bosniak" a ne "pro-bosnian" sto je bukvalno ista retorika koja koristi Dodik kod negaranja drzave i jezika itd. Ne znam dali je to njegova greska ili nesto drugo.

Mnoge mi stvari nisu jasne u dokumentu, vjerovatno oni koji bolje poznaju politiku mogu dalje analizirati ali jedna stvar je ocigledna i to je da ponavlja kako treba nagovoriti pro-BiH stranke da prihvate neke promjene ali da mu je cilj umanjiti znacaj ti promjena pricom i pritiskom, istovremeno cilja da dobije saglasnost opozicije "demonstrirajuci" njima da nije promjena IZa vitalna za funkcijanlosti federacije kao sto SDA i DF zagovara. Mislim da je signifikativno da izdvaja DF i opisuje njih kao problematican faktor zbog tog stava, uzimajuci u vid, da barem formalno, DF najvise zagovara gradzanski princip i da su po policiju protiv bilo kakve vrste segregacije. Mnogo to govori kada smatra da je takav DF mozda najveca prijetnja za promjene koje je dosao zagovarati.

Ne ulazim rado u privatni zivot ljudi ali mora se napisati da je ozenjen sa srpkinjom i da je zivio u Srbije duze vrijeme. Nije ovo rat niti ja imam bilo kakvo iskustvo sa ratom ali neka paralela u miru mi je sa onim generalom koji je kanadski premijer poslao, koji je isto ozenjen sa sprkinjom, u Sarajevo za vrijeme rata da sprijeci uzvratno Nato bombardovanje srpski pozicija, vjerovatno silovatelj i poslje rata propagira po Srbiji kako u Srebrenici nije bio genocid. Ne kazem da je Palmer ista vrsta osobe ali se treba paziti jer je dokazano da nisu svi koji dolazi iz anglosaksonskog svijete prijateljski nastrojeni.

Jasno mozes izvuce, citajuci izmedju redova da mu je cilj podjeliti "pro-BiH" stranke i traziti saglasnosti opozicije u promenju IZ po zelji anti-BiH snaga. U kakvom god su "pro-BiH" konfliktu medzusobnom moraju razumjeti sta se sprema i evo sada imaju dva dana-tri da se pripreme jer jasno pise kako namjerava primjeniti "divide and conquer" strategiju da dobije IZ, vjerovatno po volji anti-BiH koalicije (SRB-HR). Koliko vidim nema namjeru nametati zakone tako da trebaju takticki izbjegavati prihvacenja ti izmjena, Schmidt isto kaze da nece za sada koristiti Bonske ovlasti. Kompromis je ok ali u ovom dokumentu ne vidim nista osim pritiska, nagovaranje i pokusaj dalje podjele pro-BiH strana da izvuce nesto po zelji HR-SRB komponente bez ustupaka sa njihove strane. Koliko god bili podjeljeni, to nebi trebali dozvoliti.
Da li je Biden upoznat sa ovim sto ti pises i da li zna sta mu ovaj Palmer radi i sa kojim ciljem?
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#3322 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sinuhe »

Rekli su stranci da se treba dogovoriti jos ove godine. Ubrzo su pocele diverzije sa bojkotom izbora u Srebrenici i nekim non-paperima na sto je jos dobro sjeo i Inzkov zakon a samo zato sto niko od 'bosnjackih prvaka' ne zna kako da objasni ocigledno - presuda Sejdic-Finci ne ukida konstitutivnost.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3323 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by nosara »

Sta sad, ni ameri vise nisu prijatelji? Sta reuf veli?

Bilo kakav kompromis koji ce ocuvat bilo kakvu drzavu. Kurcenje bez kurca ne prolazi. Treba biti realan. Nadam se da ce ovi zaprijetiti kvalitetno. Manite se belaja, ekipice grade na sve strane, jazuk da talovi propadnu. Beton, samo beton. :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3324 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Izdali me prijatelji izdao me brat
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#3325 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by 90minut »

Black swan wrote: 27/10/2021 08:07 Izdali me prijatelji izdao me brat
bice ti kuc kuc labude :lol:
Post Reply