Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#13426 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

Bloo wrote: 26/05/2022 22:59
Humljanin wrote: 26/05/2022 22:51




Onaj HNS okuplja skoro sve hrvatske stranke u BiH. Ti ih sve prozvala fasistickima. U prijevodu, sve hrvatske stranke su fasisticke.

Pomozi mi da razumijem neki dublji smisao tvojih rijeci?
Raguže, nijesi li to ti?
Naglasak na skoro. :mrgreen: U tome leži dubina.

Kontempliraj o tome skoro.

Do tada, uz častan pozdrav SFSN! :mrgreen:

Skoro sve hrvatske stranke su u HNS-u. Ono malo kukavelji što je ostalo izvan HNS-a , što ni sva rodbina ne glasa za njiha - nisu fašisti. Ostali koji kupe preko 90% hrvatskih glasova su , jelte, fašisti?

Dobra si. Ubijaš lucidnošću i sarkazmom. Tebe ovaj forum treba.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#13427 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sehohari »

Humljanin wrote: 26/05/2022 22:57
skafiskafsnjak wrote: 26/05/2022 22:51

Sarkazam sarkazam.....
Ostatak komentara nije u tom duhu, pa nema smisla da je i ta rijec sarkasticna. Odudara od tona.

Ali s obzirom da ja tu nista ne mogu promijeniti osim ukazati na ovakve stavove, so be it... ionako me se nista ne pita. A ko je navikao ovako pisati i razmisljati nastaviti ce bez obzira na sve.

Samo neka bude svjestan da je takvim razmisljanjem svaki dan sve manje bejundha.
Ne boj se, ipak će prije nestati ljudi koji na takav način uslovljavaju državu u kojoj žive.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#13428 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

sehohari wrote: 27/05/2022 00:08
Humljanin wrote: 26/05/2022 22:57

Ostatak komentara nije u tom duhu, pa nema smisla da je i ta rijec sarkasticna. Odudara od tona.

Ali s obzirom da ja tu nista ne mogu promijeniti osim ukazati na ovakve stavove, so be it... ionako me se nista ne pita. A ko je navikao ovako pisati i razmisljati nastaviti ce bez obzira na sve.

Samo neka bude svjestan da je takvim razmisljanjem svaki dan sve manje bejundha.
Ne boj se, ipak će prije nestati ljudi koji na takav način uslovljavaju državu u kojoj žive.
Prijetnja neka?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#13429 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sehohari »

Humljanin wrote: 27/05/2022 00:10
sehohari wrote: 27/05/2022 00:08

Ne boj se, ipak će prije nestati ljudi koji na takav način uslovljavaju državu u kojoj žive.
Prijetnja neka?
Objektivna konstatacija
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13430 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by skafiskafsnjak »

Humljanin wrote: 27/05/2022 00:10
sehohari wrote: 27/05/2022 00:08

Ne boj se, ipak će prije nestati ljudi koji na takav način uslovljavaju državu u kojoj žive.
Prijetnja neka?
Majorizacija :lol:
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#13431 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Droog »

Humljanin wrote: 26/05/2022 22:57
skafiskafsnjak wrote: 26/05/2022 22:51

Sarkazam sarkazam.....
Ostatak komentara nije u tom duhu, pa nema smisla da je i ta rijec sarkasticna. Odudara od tona.

Ali s obzirom da ja tu nista ne mogu promijeniti osim ukazati na ovakve stavove, so be it... ionako me se nista ne pita. A ko je navikao ovako pisati i razmisljati nastaviti ce bez obzira na sve.

Samo neka bude svjestan da je takvim razmisljanjem svaki dan sve manje bejundha.
:lol:

To ti faca neka sto pišeš tako naziv države u kojoj živiš? Imaj malo poštovanja kad vec nemaš odgoja.
Evo pomoći ću ti
Bosna I Hercegovina. Pogledaj ličnu. Piše ti
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13432 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by skafiskafsnjak »

Droog wrote: 27/05/2022 00:36
Humljanin wrote: 26/05/2022 22:57

Ostatak komentara nije u tom duhu, pa nema smisla da je i ta rijec sarkasticna. Odudara od tona.

Ali s obzirom da ja tu nista ne mogu promijeniti osim ukazati na ovakve stavove, so be it... ionako me se nista ne pita. A ko je navikao ovako pisati i razmisljati nastaviti ce bez obzira na sve.

Samo neka bude svjestan da je takvim razmisljanjem svaki dan sve manje bejundha.
:lol:

To ti faca neka sto pišeš tako naziv države u kojoj živiš? Imaj malo poštovanja kad vec nemaš odgoja.
Evo pomoći ću ti
Bosna I Hercegovina. Pogledaj ličnu. Piše ti
Ma vidis da pjene pomalo pa prijete smanjenjem nam lijepe. Ne pale blokade ni kmecanje.... Pa sad na vrijedjanje ce preci.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#13433 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by duh_sa_sjekirom »

mo-town wrote: 26/05/2022 23:19
duh_sa_sjekirom wrote: 26/05/2022 18:35
Druže, ja sam ti uprostio koliko sam mogao. Mislim da prostije ne može...
Ako nisi razumio, tvoj problem
Nije do mene, do tebe je.
Citacu misli koji zna kako bi glasali oni sto ne izlaze na izbore, promasio si "ceo fudbal".
Nema tu nikakvog čitanja misli već samo zdrava i prosta logika, osnovnoškolskog nivoa...
Elem, ko je razumio-razumio.
Ko nije, Bog mu pomog'o
Aj ća
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5609
Joined: 12/10/2014 01:12

#13434 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by skupljac_zeljeza »

Ma šta vam je, gotovo je to. :mrgreen: Već se zna i koja ulica će u koju hrvatsku općinu Srednje Bosne, a one dalje u treći jer Washingtonskim sporazumom se predvidjelo stvaranje novih općina. Pa nastavljaju ako bi se dijelio Mostar, trebao bi se i Travnik (paralela po WSu), a i Fojnica, Uskoplje, Vareš... :mrgreen:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#13435 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

sehohari wrote: 27/05/2022 00:12
Humljanin wrote: 27/05/2022 00:10

Prijetnja neka?
Objektivna konstatacija
Nema šta, zaheban si pravo. Evo ne smijem od straha više zemlju zvati ni "Bosna" nego moram punim nazivom
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13436 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

skupljac_zeljeza wrote: 27/05/2022 06:35 Ma šta vam je, gotovo je to. :mrgreen: Već se zna i koja ulica će u koju hrvatsku općinu Srednje Bosne, a one dalje u treći jer Washingtonskim sporazumom se predvidjelo stvaranje novih općina. Pa nastavljaju ako bi se dijelio Mostar, trebao bi se i Travnik (paralela po WSu), a i Fojnica, Uskoplje, Vareš... :mrgreen:
Ma samo se ti smij
Mentalno je to sve vise podijeljeno a komsic i probih opcija zabija pajser u i ono malo ideje multikulti sto je bila of 1995 do 2022
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#13437 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mo-town »

Stipu suplje. Hocel' taj izborni? Hocel' treci? Zna li se sta?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#13438 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by duh_sa_sjekirom »

mo-town wrote: 27/05/2022 07:12
duh_sa_sjekirom wrote: 27/05/2022 07:09
Znači, pronašao si se... :lol:
Aj, lepo, lepo...
Tako se konta tom logikom.
:thumbup:
Tako je!
Prema svakome sukladno njegovim sposobnostima...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23283
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#13439 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Sanjarko »

cekaju mozda sta ce se desavat u Ukrajini, rasplet, pa pokusaju opet nesto, HB ili nesta sl
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#13440 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by moa »

Ne mogu skontat ko ce stampat materijal ili kontaju da ce biti sramota ako osvoje 80k glasova pa bolje onda pokusat sabotirati izbore.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#13441 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by duh_sa_sjekirom »

Hadezenjare pokušavaju "u sudijsjoj nadoknadi" zabiti gol jer vide da se protivnička ekipa opustila i sprema se u svlačionicu...
Nadaju se i pomoći sudaca, npr da im u 97.min dosude penal...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13442 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 26/05/2022 22:51
"Bilo bi interesantno da HDZ i ostale fašističke stranke onog njihovog sabora il kakseveczove ne kandiduju nikoga"
Onaj HNS okuplja skoro sve hrvatske stranke u BiH. Ti ih sve prozvala fasistickima. U prijevodu, sve hrvatske stranke su fasisticke.

Pomozi mi da razumijem neki dublji smisao tvojih rijeci?
A šta je HNS, ima li u Dejtonu ili Vašingtonu spomena HNS-a? Da prvo to razjasnimo?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#13443 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by duh_sa_sjekirom »

Tzv. hns je udruženje građana.
Po važnosti i snazi u rangu folklornog društva
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#13444 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 27/05/2022 07:40
Humljanin wrote: 26/05/2022 22:51




Onaj HNS okuplja skoro sve hrvatske stranke u BiH. Ti ih sve prozvala fasistickima. U prijevodu, sve hrvatske stranke su fasisticke.

Pomozi mi da razumijem neki dublji smisao tvojih rijeci?
A šta je HNS, ima li u Dejtonu ili Vašingtonu spomena HNS-a? Da prvo to razjasnimo?
Šta su "probosanske stranke" i "građanske stranke" , ima li ih u Daytonskom ili Washingtonskom sporazumu? Da prvo to razjasnimo?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13445 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 27/05/2022 08:15
Milenkov buraz wrote: 27/05/2022 07:40

A šta je HNS, ima li u Dejtonu ili Vašingtonu spomena HNS-a? Da prvo to razjasnimo?
Šta su "probosanske stranke" i "građanske stranke" , ima li ih u Daytonskom ili Washingtonskom sporazumu? Da prvo to razjasnimo?
"porbosanske stranke" i "građanske stranke" su naziv za grupu ili grupe stranaka sa sličnim ideološkim opredjeljenjem, isto kao stranke sa hrvatskih ili sprskim predzankom. Jesmo razjasnili?

E hajmo sada opet na HNS. Šta je HNS "Hravstki narodni sabor"? Na njihovoj stranici stoji "Krovna organizacija koja okuplja sve političke stranke i legitimne predstavnike Hrvata". Dakle HNS je nedvojbeno nekakva organizacija za razliku od naziva "probosanske stranke ili "građanske stranke" koje nisu organizacija. To dvoje je neozbiljno porediti. Iz stranice "HNS-a" sam saznao da ta politička organizacija ima svoja tijela, glavni odbor i slično pa shodno ovome se pitam kojim članom DMS-a ili Vašingtonskog sporazuma je definisano postojanje ove političke organizacije, tijela, njen rad, kontrola i slično? Kome HNS odgovara, Paramentu F.BiH, Predsjedništvu BiH, Čoviću lično?
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#13446 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by gold'n'brown »

dulekrele wrote: 26/05/2022 22:55
gold'n'brown wrote: 26/05/2022 22:50

Mislim da mora biti usvojen i u predstavnickom domu, a za to su mislim male sanse. Al sve je kod nas moguce.
Ide u parlament pa cemo da vidimo. Bojim se bosnjackih kvislinga ali da ne prejudiciram.
Ma i kvislinzima bi to bilo politicko samoubitstvo pred izbore. Mada sumnjam da ce cak i ovi iz SDS, PDP itd. to podrzati cisto radi osvete Dodiku. Vjerujem da ce biti dosta suzdrzanih.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#13447 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 27/05/2022 08:23
Humljanin wrote: 27/05/2022 08:15

Šta su "probosanske stranke" i "građanske stranke" , ima li ih u Daytonskom ili Washingtonskom sporazumu? Da prvo to razjasnimo?
"porbosanske stranke" i "građanske stranke" su naziv za grupu ili grupe stranaka sa sličnim ideološkim opredjeljenjem, isto kao stranke sa hrvatskih ili sprskim predzankom. Jesmo razjasnili?

E hajmo sada opet na HNS. Šta je HNS "Hravstki narodni sabor"? Na njihovoj stranici stoji "Krovna organizacija koja okuplja sve političke stranke i legitimne predstavnike Hrvata". Dakle HNS je nedvojbeno nekakva organizacija za razliku od naziva "probosanske stranke ili "građanske stranke" koje nisu organizacija. To dvoje je neozbiljno porediti. Iz stranice "HNS-a" sam saznao da ta politička organizacija ima svoja tijela, glavni odbor i slično pa shodno ovome se pitam kojim članom DMS-a ili Vašingtonskog sporazuma je definisano postojanje ove političke organizacije, tijela, njen rad, kontrola i slično? Kome HNS odgovara, Paramentu F.BiH, Predsjedništvu BiH, Čoviću lično?
Po kojem osnovu postoje "probosanske stranke"?
Po kojem osnovu se udružuju , sklapaju sporazume, memorandume i stvaraju koalicije? Gdje je to zapisano u DPA?
Odakle im pravo da zajednički nastupaju i daju zajedničke programe i kandidate na izborima?
Odakle im pravo sastavljati deklaracije i rezolucije? Koga one predstavljaju?
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#13448 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by splinter »

Humljanin wrote: 26/05/2022 23:34
Bloo wrote: 26/05/2022 22:59
Raguže, nijesi li to ti?
Naglasak na skoro. :mrgreen: U tome leži dubina.

Kontempliraj o tome skoro.

Do tada, uz častan pozdrav SFSN! :mrgreen:

Skoro sve hrvatske stranke su u HNS-u. Ono malo kukavelji što je ostalo izvan HNS-a , što ni sva rodbina ne glasa za njiha - nisu fašisti. Ostali koji kupe preko 90% hrvatskih glasova su , jelte, fašisti?

Dobra si. Ubijaš lucidnošću i sarkazmom. Tebe ovaj forum treba.
Image
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13449 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Milenkov buraz »

Humljanin wrote: 27/05/2022 08:32
Milenkov buraz wrote: 27/05/2022 08:23

"porbosanske stranke" i "građanske stranke" su naziv za grupu ili grupe stranaka sa sličnim ideološkim opredjeljenjem, isto kao stranke sa hrvatskih ili sprskim predzankom. Jesmo razjasnili?

E hajmo sada opet na HNS. Šta je HNS "Hravstki narodni sabor"? Na njihovoj stranici stoji "Krovna organizacija koja okuplja sve političke stranke i legitimne predstavnike Hrvata". Dakle HNS je nedvojbeno nekakva organizacija za razliku od naziva "probosanske stranke ili "građanske stranke" koje nisu organizacija. To dvoje je neozbiljno porediti. Iz stranice "HNS-a" sam saznao da ta politička organizacija ima svoja tijela, glavni odbor i slično pa shodno ovome se pitam kojim članom DMS-a ili Vašingtonskog sporazuma je definisano postojanje ove političke organizacije, tijela, njen rad, kontrola i slično? Kome HNS odgovara, Paramentu F.BiH, Predsjedništvu BiH, Čoviću lično?
Po kojem osnovu postoje "probosanske stranke"?
Po kojem osnovu se udružuju , sklapaju sporazume, memorandume i stvaraju koalicije? Gdje je to zapisano u DPA?
Odakle im pravo da zajednički nastupaju i daju zajedničke programe i kandidate na izborima?
Odakle im pravo sastavljati deklaracije i rezolucije? Koga one predstavljaju?
Dakle nemaš odgovor i izbjegavaš da mi kao Hrvat i glasač HDZ-a argumentima objasniš šta je HNS! A toliko si "kurčevit" na ovoj temi i glasan, najpametniji, a ne umiješ mi kao valjda ponosan Hrvat i katolik poklopiti argumentom za "HNS". Evo ja ću ti pomoći, "HNS" kao nekakva "krovna politička organizacija", tj. "sabor", ne postoji Ustavom BiH, Ustavom F.BiH, DMS-om ili Vašingtonskim sporazumom ili bilo kojim drugim aktom, nema ih nigdje niti je predviđen na mapi političkog djelovanja i organizovanja u BiH. Djelovanje HNS-a nikoga ni na šta ne obavezuje jer je to neformalno UG, privatni projekat Čovića i nekolicine ljudi oko njega.

Evo opet ću ti rado objasniti. "probosanske stranke" je naziv za grupu stranaka isto kao "stranke sa hrvatskim, bošnjačkim i srpskim predznakom". To nije nikakva organizacija ili UG kao "HNS" koje ima svoja tijela, statut i slično. Kontaš? Ma znam ja da ti kontaš to, valjda, samo se praviš malo naivan. Eto, sada kada smo razjasnili osnove i da je "HNS" udruženje građana isto kao recimo Udruženje likovnih umjetnika u BiH sada možemo nastaviti dalje razlagati gradivo. Ovo ostalo ne trebam valjda ni komentarisati jer osnova za ozbiljnu diskusiju je da poznaješ materiju i da ne postavljaš glupa pitanja oko neformalnih izbornih koalicija koje su definisane izbornim pravilima i zakonom što opet sa "HNS-om" nije slučaj.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#13450 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

Milenkov buraz wrote: 27/05/2022 08:46
Humljanin wrote: 27/05/2022 08:32

Po kojem osnovu postoje "probosanske stranke"?
Po kojem osnovu se udružuju , sklapaju sporazume, memorandume i stvaraju koalicije? Gdje je to zapisano u DPA?
Odakle im pravo da zajednički nastupaju i daju zajedničke programe i kandidate na izborima?
Odakle im pravo sastavljati deklaracije i rezolucije? Koga one predstavljaju?
Dakle nemaš odgovor i izbjegavaš da mi kao Hrvat i glasač HDZ-a argumentima objasniš šta je HNS! A toliko si "kurčevit" na ovoj temi i glasan, najpametniji, a ne umiješ mi kao valjda ponosan Hrvat i katolik poklopiti argumentom za "HNS". Evo ja ću ti pomoći, "HNS" kao nekakva "krovna politička organizacija", tj. "sabor", ne postoji Ustavom BiH, Ustavom F.BiH, DMS-om ili Vašingtonskim sporazumom ili bilo kojim drugim aktom, nema ih nigdje niti je predviđen na mapi političkog djelovanja i organizovanja u BiH. Djelovanje HNS-a nikoga ni na šta ne obavezuje jer je to neformalno UG, privatni projekat Čovića i nekolicine ljudi oko njega.

Evo opet ću ti rado objasniti. "probosanske stranke" je naziv za grupu stranaka isto kao "stranke sa hrvatskim, bošnjačkim i srpskim predznakom". To nije nikakva organizacija ili UG kao "HNS" koje ima svoja tijela, statut i slično. Kontaš? Ma znam ja da ti kontaš to, valjda, samo se praviš malo naivan. Eto, sada kada smo razjasnili osnove i da je "HNS" udruženje građana isto kao recimo Udruženje likovnih umjetnika u BiH sada možemo nastaviti dalje razlagati gradivo. Ovo ostalo ne trebam valjda ni komentarisati jer osnova za ozbiljnu diskusiju je da poznaješ materiju i da ne postavljaš glupa pitanja oko neformalnih izbornih koalicija koje su definisane izbornim pravilima i zakonom što opet sa "HNS-om" nije slučaj.
Sve znaš, nema šta :thumbup:
Post Reply