Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
User avatar
Login77777
Posts: 8682
Joined: 18/05/2021 09:11

#13876 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

moa wrote: 24/06/2022 19:35 https://vijesti.ba/clanak/571928/sattle ... zne-zakone

Jesul to poceli imenovati krivca. Djeste europejci.
Hmm kako to sad? A neki dan prica kako te zakone DN BiH ne blokira… :mrgreen:
Kolinda wrote: 22/06/2022 20:14
Login77777 wrote: 22/06/2022 20:13

Cak i da jest istina. Jel stvarno mislis da ce to DN BiH usvojiti?
DN hoće samo se bojim da PS neće, a znamo tko tamo drži većinu....ili možda misliš da se to ne bi u paketu odradilo pa da onda opet bude ko u Mostaru, potpis na papir pa sutra "nisam tako mislio"..
Bangalore_
Posts: 573
Joined: 30/12/2020 03:50

#13877 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Bangalore_ »

Šega su ovi nositelji apartheida kojeg ne žele vidjeti u matočnoj državi. Kao da će im Plenković ili Milianović donjeti nekakvu pobjedu "jer kada uvale X u nekome EU dokumentu onda tu nema dalje".

Pa mi smo na gorem minusu prihavačajući apartheid nego neprihavčajući ništa i da sve ostane kao što je sada. Sve te uslove koje vam susjedna govna izbore možete o kurac objesiti, i nastaviti inatiti dok se ne svedete i na 200,000, 100,000. HDZ vas je več manjinirao ovih 30 godina i tek će da uradi :thumbup:
Bangalore_
Posts: 573
Joined: 30/12/2020 03:50

#13878 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Bangalore_ »

Čak ni Izmetbeg vam nije uspjeo prošvercati IZ a kamoli da će neko drugi.

Utakmica je završena.
User avatar
BHCluster
Posts: 23407
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#13879 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by BHCluster »


Evo koliko je "legitimnim stalo do izmjene IZ. Ali kad HDZ ima ovaca za shishanje u stadu sto da ne. Kako ih samo loze!
gubljenje_vremena
Posts: 70
Joined: 03/08/2015 09:59

#13880 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by gubljenje_vremena »

Jos se ne zna ko ce biti kandidat HDZ-a na izborima.

Bas bi bila fora da to bude ovaj gradonacelnik Mostara, samo malo da promijeni frizuru i pusti bradu jos par dana.

Ono ode negdje vani na neki od ovih skupova (Brisel i sl.), a ljudi misle da je dosao Zelenski.

Naravno sve pod uslovom da osvoji najveci broj glasova.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#13881 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ovo_malo_duse »

Na sta spade kuca Nemanjica.. :D :D
Postade i Shmidt legitiman

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bozo-lj ... /220709018

Kmeeeee
User avatar
mayab
Posts: 27165
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#13882 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mayab »

Ovaj štakor traži tzv. legitimno ETNIČKO predstavljanje , e pa ne znam što tako ne govori?

Očito je da ne smije , jer bi ga tek tada Europa ismijala i izopćila ...ovako ovom poluistinom vreba krezubo i polupismeno kradeze i haenes glasačko tijelo
Spoiler
Show
"Pridjev legitiman, u izvornom smislu znači: zakonit, odnosno zakonski. Sam pojam “legitimno” vodi porijeklo od latinske reči legitimatio, što znači – opravdanje, predstavljanje. Radi se o pojmu koji je dosta prisutan u pravnoj i političkoj teoriji. Zakonito – legitimno je saglasno sa zakonom, tj. pravnom normom (misli se na saglasnost pravnog ili materijalnog akta)."
plavi_E
Posts: 6528
Joined: 18/10/2021 19:47

#13883 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by plavi_E »

I ja sam za legitimno predstavljanje jer nije legitimno da neko sa manje od 10% stanovnistva ima 33% mjesta u Vijecu Ministara, nije legitimno da 10% stanovnistva moze blokirati sve i na svakom nivou vlasti. Ako ce mo legitimno onda mora ici do kraja legitinmo.
:D
Heraklit
Posts: 144
Joined: 01/10/2021 10:52

#13884 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Heraklit »

Ja sam za to da ae ojačaju lokalne samouprave upravo da ae to sa Hrvatima a državna pitanja ide vecina ko pobijedi , skoro su kantoni jaki al dat državi da ima primjera kako dolikuje i ostalo , ko ima glasova da i pravi vladu …
User avatar
Login77777
Posts: 8682
Joined: 18/05/2021 09:11

#13885 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

Heraklit wrote: 09/07/2022 13:21 Ja sam za to da ae ojačaju lokalne samouprave upravo da ae to sa Hrvatima a državna pitanja ide vecina ko pobijedi , skoro su kantoni jaki al dat državi da ima primjera kako dolikuje i ostalo , ko ima glasova da i pravi vladu …
Pa sutra da im das treci entitet a za uzvrat da se pitanja drzave odlucuju vecinom odbili bi. Jer onda nema vise blokade ciniti za susjedne dvije drzave itd.
A oni sluze jedino za to Hrvatskoj i Srbiji. A uz to nema vise hladzenje m.uda na budzetu i price kako im Bosnjaci nesto „oduzimaju“.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2888
Joined: 24/08/2003 00:00

#13886 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novi_Nick »

GLASNIK BOSANSKOG KONGRESA, Br. 1004.

8. juli. 2022

SADRZAJ

1. NA SASTANKU SA VERHELJIJEM BAKIR IZETBEGOVIC PRODUZIO ZIVOT HDZ-ovog FASISTICKOG PRIJEDLOGA IZBORNOG ZAKONA

2. KAKO REZIMSKI MEDiJI POMAZU BAKIRU u IZDAJI

3. PAZNJA: ISKORISTIMO JEDNOSTAVNU ONLINE REGISTRACIJU - REGISTRUJMO SE MASOVNO ZA OKTOBARSKE IZBORE, PORAZIMO IZDAJNIKE

___________________________________
Ovaj Online Glasnik Bosanskog kongresa ide na preko 40,000 ispravnih adresa u svijetu i BiH.

If you do not want to receive this Online Newsletter just reply with "UNSUBSCRIBE" in the subject line.
____________________________________

1. NA SASTANKU SA VERHELJIJEM BAKIR IZETBEGOVIC PRODUZIO ZIVOT HDZ-ovog FASISTICKOG PRIJEDLOGA IZBORNOG ZAKONA

Pise: Muhamed Borogovac

BiH mediji prenose slijedecu vijest, citiramo:

Brisel, 6. juli 2022: Predsjednik SDA Bakir Izetbegovic izjavio je da je na sastanku sa komesarom EU za susjedstvo i proširenje Oliverom Varheljijem u Briselu odbio razgovor o izmjenama Izbornog zakona BiH.

Rekao sam da cemo o tome govoriti tek kad se završe izbori i kad se formira vlast na svim nivoima – rekao je Izetbegovic, tvrdeci da su, što se tice njega, završeni razgovori jedan na jedan o Izbornom zakonu sa Varheljijem ili liderom HDZ BiH Draganom Covicem.

On je dodao da je zadovoljan razgovorom sa Varheljijem, za kojeg je rekao da je bio optimistican kada su u pitanju šanse da BiH u bliskoj buducnosti dobije status kandidata EU.

- Varhelji smatra da možemo napraviti snažan korak ne samo u ova tri zakona koji se spominju nego i na još dodatna dva koji se odnose na sudove i Visoki sudski i tužilacki savjet. To je jedan set vrlo ozbiljnih zakona koji bi nam omogucio, povecao šanse za sticanje kandidatskog statusa – zakljucio je Izetbegovic.

- kraj citata

Za nas koji znamo da o Izbornom zakonu BiH, kao jednom od ustavnih zkaona, ODLUCUJE ISKLJUCIVO PARLAMENT BiH", postavlja se pitanje: "Zasto Bakir Iztbegovic na ovaj nacin produzava zivot fasistickog HDZ-ovog prijedloga Izbornog zakona, po kojem glas Hrvata vise vrijedi od glasa Bosnjaka?!

Bakir Izetbegovic, svjestan nepopularnosti HDZ-ovog prijedloga medju Bosnjacima, u posljednje vrijeme na rijecima deklarise svoje protivljenje tom prijedlogu, mada ga je on kroz pregovore sa Covicem kreirao i doveo do ove finalne forme. Sjetimo se, kroz pregovore zajedno sa Covicem Izetbegovic je iz nicega napravio ovaj gotov produkt koji je sad u igri i u BiH i u Europi.

Osim toga, suprotno svojem verbalnom protivljenju HDZ-ovom prijedlogu, Bakir Izetbegovic veoma vjestim politickim manevrima odrzava taj prijedlog u zivotu, umjesto da pusti DA ZAKON BUDE STAVLJEN NA GLASANJE U PREDSTVNICKOM DOMU I DA BUDE OBOREN, da bi se napokon zavrsila ta PRIJETNJA OPSTANKU BOSNE I HERCEGOVINE I BOSNJAKA.

Naime, Izetbegovic je i Razgovor sa Verheljijem iskoristio da produzi zivot HDZ-ovom prijedlogu. Iz gornjeg citata vidimo da ce sada o tom Prijedlogu odlucivati novi (neiskusni) sastav Predstavnickog doma, kojeg cemo dobiti na Oktobarskim izborima, umjesto sadanjeg sastava Predstavnickog doma, na kojem bi HDZ-ov prijedlog sigurno pao. Jer, kao sto vidimo Bakir je sredio sa Verheljijem da se produzi zivot HDZ-ovom prijedlogu do novog saziva Parlamenta, a time HDZ-ovom prijedlogu povecao sanse na uspjeh u Predstavnickom domu.
Znaci, ponovo smo se nasli pred velikim problemom. Jer jednako je katastrofalno ako HDZ-ov Izborni zakon bude usvojen poslije izbora.

I ne samo to, ako se zakon usvoji poslije Izbora vjerovatno ce Srbi i Hrvati odmah zahtijevati vanredne Izbore po novom Zakonu. Cak i da to ne urade, onda ce Bosna kao ovakva, tj. kao kakva-takva drzava postojati jos cetiri gorine, i onda ce u oktobru 2026, na izborima koji ce se odrzati po novom zakonu, doci neminovan kraj Bosne, i haos palestinizacije "nekih teritorija za muslimane" izmedju velike Srbije i Velike Hrvatske. Jos samo cetiri godine postojanja BiH su veoma kratak period u zivotu drzave i naroda.

______________________________


2. KAKO REZIMSKI MEDiJI POMAZU BAKIRU u IZDAJI

Evo kako Oslobodjenje priskace u pomoc Bakiru i pravi famu da ga svijet pritisce da potpise. Bakir odgadja glasanje za HDZ-ov izborni zakon, dok Oslobodjenje i ostali izdajnicki tj. rezimski mediji grade pricu kako svijet natjeruje Bakira da pristane. Za Oslobodjenje je nebitna jucerasnja zvanicna podrska Njemacke Bosni, ali je bitno sto je neka opskurna novinarka negdje napsila da Bakira pritiscu, jer se tako gradi slika nevinog Bakira koji mora potpsivati (kao i Alija) jer "svijet mrzi muslimane". I SDA glasaci, koji su davno progutali Alijinu pricu da svijet pritisce nase lidere da potpisuju "jer smo muslimani", ce opet nasjesti i opat Bakir nece biti kriv kada potpise i kada SDA poslanici izglasaju izdajncki Zakon.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... c0-4sEHMrY

_________________


3. PAZNJA: ISKORISTIMO JEDNOSTAVNU ONLINE REGISTRACIJU - REGISTRUJMO SE MASOVNO ZA OKTOBARSKE IZBORE, PORAZIMO IZDAJNIKE

Postovani GRADJANI BOSNE I HERCEGOVINE U INOSTRANSTVU,

poslije dugog niza godina napokon imamo postenu Centralnu izbornu komisiju - CIK, Bosne i Hercegovine. Komisija je odlucila da olaksa registraciju gradjanima BiH u dijaspori. SADA JE REGISTRACIJA MNOGO JEDNOSTAVNIJA I MOZE SE OBAVITI ONLINE, OSIM STO SE MORA ODSTAMPATI POPUNJEN FORMULAR I POTPISATI, TE SKENIRATI I ONDA UPLOADOVATI NA WEB STRANICU CIK-A, ZAJEDNO SA BOSANSKOM LICNOM KARTOM ILI PASOSEM, I ODGOVARAJUCIM DOKUMENTOM DRZAVE U KOJOJ BORAVITE.

DETALJNIJE OBJASNJENJE vam daje web stranica na donjem linku dok prolazite kroz nju tokom registracije.

MOLIMO VAS DA STO PRIJE POCNETE PROCES REGISTRACIJE NA DONJEM LINKU JER JE KRAJNJI ROK 19. JULI, 2022. STO CE DOCI VEOMA BRZO.

Trenutno je registrovano manje od 12,000 nasih sugradjana koji zive u dijaspori, a od mogucih stotina hiljada?!

Mislim da bismo mogli neki preokret napraviti kad bi se svi ujedinili. To je jedini nacin da skinemo vladajucu koaliciju (SDA, HDZ, SNSD) sa pozicija i krenemo ka necemu boljem.

Mnogi nasi sugradjani bi mozda i glasali da im sam proces registracije ne izgleda toliko komplikovan. Ali evo, ovaj link je mozda najjednostavniji nacin registracije.

Evo link: https://eizbori.izbori.ba/

Ponavljamo, osim popunjenog formulara koji se treba priloziti (on se mora popuniti, isprintati, potpisati i onda skenirati - moze i foto pametnim telefonom) jos je samo potrebna kopija BiH pasosa ili licne karte sa JMB + dokaz o prebivalistu u inostranstvu sa adresom. To moze biti licna karta, vozacka dozvola, ili bilo koji drugi dokument gdje se jasno vidi prebivaliste u stranoj zemlji u kojoj zivi. Sve se moze snimiti pametnim telefonom. Dakle: formular, pasos i dokaz o prebivalistu…Jednostavno.

Unaprijed hvala!

Valida
----------

PAZNJA: MOLIMO VAS DA HITNO DALJE DISTRIBUIRATE OVAJ EMAIL SVIM VASIM PRIJATELJIMA I RODJACIMA, DA UKLJUCITE I MLADE LJUDE U REGISTRACIJU, DA SE OMASOVI OVA AKCIJA, KOJA MOZE ZNACITI SPAS NASE DOMOVINE U OKTOBRU.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#13887 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Ricken »

ovo_malo_duse wrote: 09/07/2022 10:29 Na sta spade kuca Nemanjica.. :D :D
Postade i Shmidt legitiman

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bozo-lj ... /220709018

Kmeeeee
Ono što mene zanima je da se recimo Sanja Vlaisavljević kandidira za člana predsjedništva iz reda Hrvatskog naroda,da li bi ona po nekoj definiciji legitimnosti mogla biti taj legitiman predstavnik Hrvata, ili pusulu ko je legitiman daje isključivo HDZ?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13888 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Bloo »

Ricken wrote: 11/07/2022 09:55
ovo_malo_duse wrote: 09/07/2022 10:29 Na sta spade kuca Nemanjica.. :D :D
Postade i Shmidt legitiman

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bozo-lj ... /220709018

Kmeeeee
Ono što mene zanima je da se recimo Sanja Vlaisavljević kandidira za člana predsjedništva iz reda Hrvatskog naroda,da li bi ona po nekoj definiciji legitimnosti mogla biti taj legitiman predstavnik Hrvata, ili pusulu ko je legitiman daje isključivo HDZ?
Pa to drugo, of skroz.
HDZ=Hrvati
SDA prisvaja svoje, kod Srba u PeCe je vec drama. :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18688
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#13889 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by SmokingMan »

Pa kod mene komšinica "Hrvatica" mi priznaje da je glasala i da će glasati za Komšu, iako samo joj htjedoH reći da postoje razlozi zašto ne bi trebala glasati za, ali hajde. Eto, Ljubiću, vidiš šta neki sarajevski odmetnuti Hrvati rade. :mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 15488
Joined: 31/08/2016 16:09

#13890 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by DonieBrasco »

BHCluster wrote: 27/06/2022 12:34
Evo koliko je "legitimnim stalo do izmjene IZ. Ali kad HDZ ima ovaca za shishanje u stadu sto da ne. Kako ih samo loze!


Stalo mu je itekako, zna se sta je krajnji cilj.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18688
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#13891 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by SmokingMan »

Polunarod. :lol:

Je smo li narod ili nismo, nema između. A jesmo jebem mu, Bosanci a i Herzegovci. :mrgreen:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#13892 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by boshniak »

Bošnjaci su naivni i uz samo malo pa makar i prividnog patriotizma prema BiH u svojim govorima kupili bi sebi kod bošnjaka poene da rade šta hoće. Ne mogu da vjerujem da su u HDZu toliko naivni da guraju inat prema bošnjacima kad je riječ inat dobila svoj smisao u Bosni. Jebote pa u Bosni su bošnjaci grlili i dočekivali i Kolindu, i Milanovića.
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13893 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

SmokingMan wrote: 11/07/2022 11:08 Pa kod mene komšinica "Hrvatica" mi priznaje da je glasala i da će glasati za Komšu, iako samo joj htjedoH reći da postoje razlozi zašto ne bi trebala glasati za, ali hajde. Eto, Ljubiću, vidiš šta neki sarajevski odmetnuti Hrvati rade. :mrgreen:
:lol:

Vaistinu ti je priznala ?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18688
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#13894 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by SmokingMan »

Novak20 wrote: 12/07/2022 17:27
SmokingMan wrote: 11/07/2022 11:08 Pa kod mene komšinica "Hrvatica" mi priznaje da je glasala i da će glasati za Komšu, iako samo joj htjedoH reći da postoje razlozi zašto ne bi trebala glasati za, ali hajde. Eto, Ljubiću, vidiš šta neki sarajevski odmetnuti Hrvati rade. :mrgreen:
:lol:

Vaistinu ti je priznala ?
Dodji pa se licno uvjeri. :kiss:
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#13895 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mo-town »

SmokingMan wrote: 11/07/2022 11:08 Pa kod mene komšinica "Hrvatica" mi priznaje da je glasala i da će glasati za Komšu, iako samo joj htjedoH reći da postoje razlozi zašto ne bi trebala glasati za, ali hajde. Eto, Ljubiću, vidiš šta neki sarajevski odmetnuti Hrvati rade. :mrgreen:
To je nebitno jer za clanove Predsjednistva BiH prema ustavu biraju "glasaci" sa teritorija PC tj. FBiH. Nacionalnost glasaca nije bitna jer izabrani clanovi Predsjednistva predstavljaju sve gradjane i sve narode BiH (zajedno i ponaosob).
Besmislene su rasprave ovog tipa koje zapodijevaju prikriveni i otvoreni ljubitelji i apologete UZP-a.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18688
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#13896 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by SmokingMan »

mo-town wrote: 12/07/2022 18:16
SmokingMan wrote: 11/07/2022 11:08 Pa kod mene komšinica "Hrvatica" mi priznaje da je glasala i da će glasati za Komšu, iako samo joj htjedoH reći da postoje razlozi zašto ne bi trebala glasati za, ali hajde. Eto, Ljubiću, vidiš šta neki sarajevski odmetnuti Hrvati rade. :mrgreen:
To je nebitno jer za clanove Predsjednistva BiH prema ustavu biraju "glasaci" sa teritorija PC tj. FBiH. Nacionalnost glasaca nije bitna jer izabrani clanovi Predsjednistva predstavljaju sve gradjane i sve narode BiH (zajedno i ponaosob).
Besmislene su rasprave ovog tipa koje zapodijevaju prikriveni i otvoreni ljubitelji i apologete UZP-a.
Bitno je nekome ko smatra da je "majoriziran", kao što je meni bitna količina ironije / sarkazma. :mrgreen:
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#13897 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mo-town »

SmokingMan wrote: 12/07/2022 18:25
mo-town wrote: 12/07/2022 18:16
To je nebitno jer za clanove Predsjednistva BiH prema ustavu biraju "glasaci" sa teritorija PC tj. FBiH. Nacionalnost glasaca nije bitna jer izabrani clanovi Predsjednistva predstavljaju sve gradjane i sve narode BiH (zajedno i ponaosob).
Besmislene su rasprave ovog tipa koje zapodijevaju prikriveni i otvoreni ljubitelji i apologete UZP-a.
Bitno je nekome ko smatra da je "majoriziran", kao što je meni bitna količina ironije / sarkazma. :mrgreen:
Znaju i oni i da nisu majorizirani a i da si ti sarkastican ali ne odustaju.
Ne treba se uopce upustati u raspravu o toj bedastoci.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#13898 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Point. »

Novak20 wrote: 12/07/2022 17:27
SmokingMan wrote: 11/07/2022 11:08 Pa kod mene komšinica "Hrvatica" mi priznaje da je glasala i da će glasati za Komšu, iako samo joj htjedoH reći da postoje razlozi zašto ne bi trebala glasati za, ali hajde. Eto, Ljubiću, vidiš šta neki sarajevski odmetnuti Hrvati rade. :mrgreen:
:lol:

Vaistinu ti je priznala ?
Ti fakat misliš da van hns svijeta ne postoji Hrvat koji ne glasa za voljenog Dragana? Đe ti živiš Bog te mazo.
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13899 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Point. wrote: 12/07/2022 22:47
Novak20 wrote: 12/07/2022 17:27

:lol:

Vaistinu ti je priznala ?
Ti fakat misliš da van hns svijeta ne postoji Hrvat koji ne glasa za voljenog Dragana? Đe ti živiš Bog te mazo.
Stvarno niste normalni.

Ja sam već nekoliko puta na forumu priznao da sam po inerciji glasao za Komšića 2006.

Kada sam vidio tko je, za koga i što radi te gdje njegovo djelovanje vodi, pokajao sam se.

Za razliku od tebe živim u BiH, gledam rast cijena osnovnih životnih stvari uz zakovane plaće pa se pitam koliko sve to pogađa Komšića i tu glasnu svitu oko njega koja ima koristi od dizanja tenzija između naroda u BiH.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#13900 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Point. »

Novak20 wrote: 13/07/2022 00:34
Point. wrote: 12/07/2022 22:47
Ti fakat misliš da van hns svijeta ne postoji Hrvat koji ne glasa za voljenog Dragana? Đe ti živiš Bog te mazo.
Stvarno niste normalni.

Ja sam već nekoliko puta na forumu priznao da sam po inerciji glasao za Komšića 2006.

Kada sam vidio tko je, za koga i što radi te gdje njegovo djelovanje vodi, pokajao sam se.

Za razliku od tebe živim u BiH, gledam rast cijena osnovnih životnih stvari uz zakovane plaće pa se pitam koliko sve to pogađa Komšića i tu glasnu svitu oko njega koja ima koristi od dizanja tenzija između naroda u BiH.
Ma viđu đavla, Komšić kriv što rast cijena osnovnih životnih stvari uz zakovane plate prati globalni rast cijena uzrokovanih agresijom Draganovog šefa u Kremlju? On diže tenzije, nikako Dragan Čović i HNS svita oko njega?

Da te citiram iz početka posta, stvarno nisi normalan.
Post Reply