Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#1201 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Sigma90 »

spreca wrote: 04/05/2021 19:19
Sigma90 wrote: 04/05/2021 18:29
spreca wrote: 04/05/2021 12:21 Izbornog zakona po zelji HDZa i Covica nece biti, jer to niko od Bosnjacke strane nesmije podpisati tako da dzabakrecite
Stevan Zivkovic ce Covicev IZ potpisati do mjeseca Juni/Juli.
On bi to ucinio ali za to treba imati muda, cini mise da su i EU i SAD protiv da o tome raspravljaju samo ove tri fasisticke stranke i da se ti razgovori moraju vratiti u BiH institucije
Isto ti je to. Vrati ih u Institucije i proce isto. Jer tamo ima Stevan dovoljno ruku da odradi uz podrsku HDZa i SNSDa.
Zasto muda? Radi naroda? Pa njegove podriguse ce i dalje glasati za njega sta god prodao. A prodao je sve vec, ostao je samo jos IZ.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1202 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by spreca »

Sigma90 wrote: 04/05/2021 19:55
spreca wrote: 04/05/2021 19:19
Sigma90 wrote: 04/05/2021 18:29

Stevan Zivkovic ce Covicev IZ potpisati do mjeseca Juni/Juli.
On bi to ucinio ali za to treba imati muda, cini mise da su i EU i SAD protiv da o tome raspravljaju samo ove tri fasisticke stranke i da se ti razgovori moraju vratiti u BiH institucije
Isto ti je to. Vrati ih u Institucije i proce isto. Jer tamo ima Stevan dovoljno ruku da odradi uz podrsku HDZa i SNSDa.
Zasto muda? Radi naroda? Pa njegove podriguse ce i dalje glasati za njega sta god prodao. A prodao je sve vec, ostao je samo jos IZ.
IZ su jos prodanije duse od SDA,njima je vazna samo SDA a ne i drugi Bosnjaci,kako god narod ce znati ko je glasao za HDZ izborni zakon i mislim da ce i medju SDA biti onih koji ce dobro razmisliti prije nego stisnu ono ZA,svako normalan bi morao razmisljati o tome da ce se sresti sa komsijom u zgradi,na ulici i ili ducanu,nije to bas tako jednostavno,bar ja tako mislim
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#1203 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sinuhe »

Frca na sve strane. Stranci kazu dogovorite se ove neizborne godine a eno ga i Denis Becirovic se javlja sa pozivima na ...nesto.
Izgleda da su Hrvati dobro navalili.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1204 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Ne treba to prihvatati kao poraz
Samo povratak na ideju prije zmeljke i nacionalnih preletaca u timu dn
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#1205 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Johnny_x »

Ja mislim da mi vec lagano mozemo cestitati Draganu Covicu na novom izbornom zakonu, jer velike su sanse da bude usvojen, a izvjestaj o radu KCUS-a pred ministrom Mandicem ce pokazati da su anesteziolozi sto su dali otkaz, dali samovoljno i da uslovi za rad na KCUS su najbolji u drzavi.
Izborni zakon ce biti usvojen, samo ako Sebija ostane na celu KCUS, kod nas je sve trgovina. Pocnite se pripremati za SDA botove koji ce vam objasnjavati kako su poslanici SDA glasali za zakon sami zato da bi relaksirali odnose izmedju Bosnjaka i Hrvata i kako HDZ nece vise blokirati drzavu.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1206 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by LBVIEW »

Johnny_x wrote: 06/05/2021 11:41 Ja mislim da mi vec lagano mozemo cestitati Draganu Covicu na novom izbornom zakonu, jer velike su sanse da bude usvojen, a izvjestaj o radu KCUS-a pred ministrom Mandicem ce pokazati da su anesteziolozi sto su dali otkaz, dali samovoljno i da uslovi za rad na KCUS su najbolji u drzavi.
Izborni zakon ce biti usvojen, samo ako Sebija ostane na celu KCUS, kod nas je sve trgovina. Pocnite se pripremati za SDA botove koji ce vam objasnjavati kako su poslanici SDA glasali za zakon sami zato da bi relaksirali odnose izmedju Bosnjaka i Hrvata i kako HDZ nece vise blokirati drzavu.
Pa nista, ako to urade, nek smotaju kablove i zapocnu pregovore o "mirnom" razdruzivanju, jer je ovakav IZ uvod u "treci".
A ako to bosnjacki narod prihvati bez pogovora, sta se moze, nece biti ni prvi ni posljednji koji nema drzavu, vec vidjeno, od Palestine do Kurdistana.
Nije za svakog drzava, ha ja.
Last edited by LBVIEW on 06/05/2021 12:47, edited 1 time in total.
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#1207 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Johnny_x »

LBVIEW wrote: 06/05/2021 12:01
Johnny_x wrote: 06/05/2021 11:41 Ja mislim da mi vec lagano mozemo cestitati Draganu Covicu na novom izbornom zakonu, jer velike su sanse da bude usvojen, a izvjestaj o radu KCUS-a pred ministrom Mandicem ce pokazati da su anesteziolozi sto su dali otkaz, dali samovoljno i da uslovi za rad na KCUS su najbolji u drzavi.
Izborni zakon ce biti usvojen, samo ako Sebija ostane na celu KCUS, kod nas je sve trgovina. Pocnite se pripremati za SDA botove koji ce vam objasnjavati kako su poslanici SDA glasali za zakon sami zato da bi relaksirali odnose izmedju Bosnjaka i Hrvata i kako HDZ nece vise blokirati drzavu.
Pa nista, ako ti urade, nek smotaju kablove i zapocnu pregovore o "mirno" razdruzivanju, jer je ovakav IZ uvod u "treci".
A ako to bosnjacki narod prihvati bez pogovora, sta se moze, nece biti ni prvi ni posljednji koji nema drzavu, vec vidjeno, od Palestine do Kurdistana.
Nije za svakog drzava, ha ja.
Kada je SDA izabrala HDZ-ovog delgatA u Dom Naroda BiH, SDA botovi su nas uvjeravali da je 4=3, da je svejedno, ako HDZ ima 3 ili 4 delegata. Isto tako kad SDA digne ruke za izborni zakon, opet ce te neki bosnjaci uvjeravati da je to dobro za drzavu. Takodjer mi i kad bi se mirno razisli, opet bi postojali Bosnjaci koji bi te uvjeravali da je to dobro za drzavu. Mi ostali smi krivi sto nam takvi Bosnjaci vode drzavu i sto vode glavnu rijec, sto smo dopustili takvima da su na kljucnim pozicijama.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1208 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by LBVIEW »

Johnny_x wrote: 06/05/2021 12:19
LBVIEW wrote: 06/05/2021 12:01
Johnny_x wrote: 06/05/2021 11:41 Ja mislim da mi vec lagano mozemo cestitati Draganu Covicu na novom izbornom zakonu, jer velike su sanse da bude usvojen, a izvjestaj o radu KCUS-a pred ministrom Mandicem ce pokazati da su anesteziolozi sto su dali otkaz, dali samovoljno i da uslovi za rad na KCUS su najbolji u drzavi.
Izborni zakon ce biti usvojen, samo ako Sebija ostane na celu KCUS, kod nas je sve trgovina. Pocnite se pripremati za SDA botove koji ce vam objasnjavati kako su poslanici SDA glasali za zakon sami zato da bi relaksirali odnose izmedju Bosnjaka i Hrvata i kako HDZ nece vise blokirati drzavu.
Pa nista, ako to urade, nek smotaju kablove i zapocnu pregovore o "mirnom" razdruzivanju, jer je ovakav IZ uvod u "treci".
A ako to bosnjacki narod prihvati bez pogovora, sta se moze, nece biti ni prvi ni posljednji koji nema drzavu, vec vidjeno, od Palestine do Kurdistana.
Nije za svakog drzava, ha ja.
Kada je SDA izabrala HDZ-ovog delgatA u Dom Naroda BiH, SDA botovi su nas uvjeravali da je 4=3, da je svejedno, ako HDZ ima 3 ili 4 delegata. Isto tako kad SDA digne ruke za izborni zakon, opet ce te neki bosnjaci uvjeravati da je to dobro za drzavu. Takodjer mi i kad bi se mirno razisli, opet bi postojali Bosnjaci koji bi te uvjeravali da je to dobro za drzavu. Mi ostali smi krivi sto nam takvi Bosnjaci vode drzavu i sto vode glavnu rijec, sto smo dopustili takvima da su na kljucnim pozicijama.
Naravno.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1209 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by spreca »

sta kazu legitimni o ovome,izgleda mama Merkel nije za njihovu ideju etnickih torova apertheida
https://www.klix.ba/vijesti/bih/njemack ... /210506072
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1210 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Kolko je ova baba vise na odlasku
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#1211 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Tvrtko II Kotromanić »

danke Deutschland :D

pusti ti Komi Merkelicu, mislis da ce Zeleni nesto drugacije postupati?

drago mi je zbogo ovoga, da vidim da napredni svijet ne podrzava retrogradne ideje :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1212 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Napredni pod navodnicima

Boli me djon sta ona misli na odlaksu i sto misle zeleni
Bitno je sta b i d dogovore za b i h
Samo dogovor kucu gradi
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#1213 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sinuhe »

Obicna kurtoazna izjava glede 'Sejdic-Fincija'.
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#1214 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Johnny_x »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 06/05/2021 14:27 danke Deutschland :D

pusti ti Komi Merkelicu, mislis da ce Zeleni nesto drugacije postupati?

drago mi je zbogo ovoga, da vidim da napredni svijet ne podrzava retrogradne ideje :thumbup:
Sta mislis ako HDZ-ov ministar, Vjekoslav Mandic kaze, ili cemo smjeniti Sebiju sa KCUS-a ili cemo izglasati novi izborni zakon? Sta mislis kako bi SDA postupila u ovome slucaju, da li bi poslusali njemce ili bi Sebiju ostavili na KCUS?
Nemoj zaboraviti samo da je trenutno na KCUS privremeni upravni odbor, koji ima ovlastenje da smejnjuje, postavlja novog direktora.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1215 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by spreca »

Black swan wrote: 06/05/2021 14:34 Napredni pod navodnicima

Boli me djon sta ona misli na odlaksu i sto misle zeleni
Bitno je sta b i d dogovore za b i h
Samo dogovor kucu gradi
jasta ce nego dogovoriti :lol: nemogu da spavaju od muke
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1216 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Black swan wrote: 06/05/2021 14:34 Napredni pod navodnicima

Boli me djon sta ona misli na odlaksu i sto misle zeleni
Bitno je sta b i d dogovore za b i h
Samo dogovor kucu gradi
Zar ovo nije miješanje Njemačke u unutarnje stvari države BiH ? :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1217 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Novak20 wrote: 06/05/2021 14:39
Black swan wrote: 06/05/2021 14:34 Napredni pod navodnicima

Boli me djon sta ona misli na odlaksu i sto misle zeleni
Bitno je sta b i d dogovore za b i h
Samo dogovor kucu gradi
Zar ovo nije miješanje u unutarnje stvari države BiH ?
Ako je u korist b komponente onda nije
Ako je u korist h komponente onda jeste

Dogovor pogledati mostar uskoplje usoru...
Isto se moze dogovoriti za fbih
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#1218 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Johnny_x wrote: 06/05/2021 14:36
Tvrtko II Kotromanić wrote: 06/05/2021 14:27 danke Deutschland :D

pusti ti Komi Merkelicu, mislis da ce Zeleni nesto drugacije postupati?

drago mi je zbogo ovoga, da vidim da napredni svijet ne podrzava retrogradne ideje :thumbup:
Sta mislis ako HDZ-ov ministar, Vjekoslav Mandic kaze, ili cemo smjeniti Sebiju sa KCUS-a ili cemo izglasati novi izborni zakon? Sta mislis kako bi SDA postupila u ovome slucaju, da li bi poslusali njemce ili bi Sebiju ostavili na KCUS?
Nemoj zaboraviti samo da je trenutno na KCUS privremeni upravni odbor, koji ima ovlastenje da smejnjuje, postavlja novog direktora.
HDZ i SDA su tu negdje sto se dusmanluka protiv Bosne tiče, mada vjerovatno iz različitih pobuda, ali rezultat isti ispadne na kraju, tako da ne znam fakat odgovor na tvoje pitanje

inace meni ovo dvostranacko plemensko dogovoranje o sustinskom pitanju kako entiteta tako i države apsoultno nema smisla
ja ne znam ko tu mene predstavlja
niti sam glasao za HDZ niti za SDA
a evo Bosnjak sam, musliman i volim ovu državu i jako mi je glupo da se ovako nešto dešava mimo parlamenta i mimo institucija
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#1219 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by House »

još jedna šamarčina iz EU :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1220 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Chmoljo »

Načelo "legitimnog političkog predstavljanja" o kojem je raspravljano u kontekstu reforme Izbornog zakona moglo bi produbiti podjelu Bosne i Hercegovine i otežati provedbu relevantnih sudskih presuda, službeni je stav njemačke vlade i baca posve drugačije svjetlo na percepciju naših tema u Evropskoj uniji.
Image


P.S. srecom po pucanstvo dolazi novi visoki predstavnik, koji je inace dobar drug sa lokalnim europejcima.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1221 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by spreca »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 06/05/2021 14:59
Johnny_x wrote: 06/05/2021 14:36
Tvrtko II Kotromanić wrote: 06/05/2021 14:27 danke Deutschland :D

pusti ti Komi Merkelicu, mislis da ce Zeleni nesto drugacije postupati?

drago mi je zbogo ovoga, da vidim da napredni svijet ne podrzava retrogradne ideje :thumbup:
Sta mislis ako HDZ-ov ministar, Vjekoslav Mandic kaze, ili cemo smjeniti Sebiju sa KCUS-a ili cemo izglasati novi izborni zakon? Sta mislis kako bi SDA postupila u ovome slucaju, da li bi poslusali njemce ili bi Sebiju ostavili na KCUS?
Nemoj zaboraviti samo da je trenutno na KCUS privremeni upravni odbor, koji ima ovlastenje da smejnjuje, postavlja novog direktora.
HDZ i SDA su tu negdje sto se dusmanluka protiv Bosne tiče, mada vjerovatno iz različitih pobuda, ali rezultat isti ispadne na kraju, tako da ne znam fakat odgovor na tvoje pitanje
Njima je BiH zadnja briga,vazni su samo njihovi interesi oko kojih nemogu da se dogovore...zamisli Hrecegovacki Ben Dragan Cirilica na svojoj Banovini gazda a Emir od Bosne Alijino Izdrkance El Bake Zhucov Emir od Bosne
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1222 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Sve nas predstavljaju oni koji imaju toliko ručica da usvoje ili ospore nekakvu odluku, zakon itd u parlamentima, domovima, vijećima, skupštinama.

Za koga je tko glasao, manje je bitno.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#1223 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by 88Sioux »

Član Predsjedništva BiH je naglasio kako je ovo potpuni poraz politike HDZ-a i zvaničnog Zagreba.

"Takav stav samo je potvrda mog višegodišnjeg ponavljanja istog stava. Ovo je potpuni debakl i potpuni poraz politike HDZ-a BiH ali i zvaničnog Zagreba koji je podržavao takvu antievropsku politiku. Osim toga radi se o još jednoj snažnoj poruci protiv etničkih podjela u BiH i etničkih izbornih jedinica, ovoga puta iz Njemačke", naglasio je član Predsjedništva BiH.

Na kraju, Komšić je poručio da je krajnje vrijeme da se Bosna i Hercegovina posveti provođenju presuda Evropskog suda za ljudska prava.

"Krajnje je vrijeme da se okrenemo provođenju presuda Evropskog suda za ljudska prava, a ne raspravama o željama Čovića i HDZ-a, koje su potpuno deplasirane", zaključio je Željko Komšić.

Image


P.S. EL ovo kaže cro član Presedništva BiH iz reda cro naroda?

P.P.S. Koliko treba šaka ukupno?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1224 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

88Sioux wrote: 06/05/2021 15:44
Član Predsjedništva BiH je naglasio kako je ovo potpuni poraz politike HDZ-a i zvaničnog Zagreba.

"Takav stav samo je potvrda mog višegodišnjeg ponavljanja istog stava. Ovo je potpuni debakl i potpuni poraz politike HDZ-a BiH ali i zvaničnog Zagreba koji je podržavao takvu antievropsku politiku. Osim toga radi se o još jednoj snažnoj poruci protiv etničkih podjela u BiH i etničkih izbornih jedinica, ovoga puta iz Njemačke", naglasio je član Predsjedništva BiH.

Na kraju, Komšić je poručio da je krajnje vrijeme da se Bosna i Hercegovina posveti provođenju presuda Evropskog suda za ljudska prava.

"Krajnje je vrijeme da se okrenemo provođenju presuda Evropskog suda za ljudska prava, a ne raspravama o željama Čovića i HDZ-a, koje su potpuno deplasirane", zaključio je Željko Komšić.

Image


P.S. EL ovo kaže cro član Presedništva BiH iz reda cro naroda?

P.P.S. Koliko treba šaka ukupno?
Nek rekne koju o situaciji sa zdravstvom.
Post Reply