Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3701 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Da...danas rom sutra hrvat prekosutra rusin
Ljudsko pravo i opredjeljenje
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#3702 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Tanqueray »

ako te pitaju wrote: 08/11/2021 16:40 Naravno da bi bilo rješenje da protjerane ratom sve Hrvate pa i Srbe.
Interesantno, kako se zamislja rjesenje da se protjera vise od pola stanovnistva :shock:
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#3703 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by House »

Tanqueray wrote: 08/11/2021 19:34
ako te pitaju wrote: 08/11/2021 16:40 Naravno da bi bilo rješenje da protjerane ratom sve Hrvate pa i Srbe.
Interesantno, kako se zamislja rjesenje da se protjera vise od pola stanovnistva :shock:
vrlo jednostavno

egzodusom
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#3704 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Blitz1 »

Ha ha evo ih. Tačno možeš sat po njima naviti. Ko muhe na vanago. Sve zajedno 5 razreda škole i 10 zuba u glavi. To je taj opis kradezeovih sendvičara.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3705 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

AtillaS wrote: 08/11/2021 19:29
ako te pitaju wrote: 08/11/2021 19:22
AL kad smo kod ostalih, vidi tko je u klubu ostalih u Parlamentu FBiH :
HANDŽIĆ VIBOR
IMŠIROVIĆ SANDRA
KANTAREVIĆ RASIM
SRNA BAJRAMOVIĆ SEGMEDINA
TATARIN SEJAD
TREPANIĆ GRBEŠIĆ Mreža u
ŽULJEVIC ANER

Sva romska, češka, italijanska, židovska ...prezimena i imena.
Ti nisi spreman priznati ljudima njihova vlastita opredjeljenja, a uključuješ se u diskusije o ozbiljnim stvarima koje se tiču ljudskih prava i sloboda. Smiješno.
Naravno da sam spreman, ali bez zloupotrebe.
Ja razumijem da netko se može izjašnjavati kao ostali, ali kad OSMICA navede da je Hrvat u svojoj prijavi, ili kada onaj ambasador preko noći postane Hrvat da bi otišao u Vatikan, e to je već za osudu.
To je zloupotrebljavanje konstitutivnosti.

Ne možeš u Strasbourg slati Sejdić, Fincija, a Klub ostalih puniti Rasinom, Seadom......
Zašto u klubu ostalih nema Ante, Ivana, Jovana, Marka.....???
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3706 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

Blitz1 wrote: 08/11/2021 19:37 Ha ha evo ih. Tačno možeš sat po njima naviti. Ko muhe na vanago. Sve zajedno 5 razreda škole i 10 zuba u glavi. To je taj opis kradezeovih sendvičara.
Evo ga. Još jedan. Ko ne razmišlja kao mi, je HDZ-ovac, zatim fašist, ustaša itd..... Itd......
Svi smo braća i Bosanci, osim kad popis dođe, tad nismo Bosanci,rad ide tv reklama mi smo Bošnjaci.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3707 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by AtillaS »

ako te pitaju wrote: 08/11/2021 19:42
AtillaS wrote: 08/11/2021 19:29
Ti nisi spreman priznati ljudima njihova vlastita opredjeljenja, a uključuješ se u diskusije o ozbiljnim stvarima koje se tiču ljudskih prava i sloboda. Smiješno.
Naravno da sam spreman, ali bez zloupotrebe.
Ja razumijem da netko se može izjašnjavati kao ostali, ali kad OSMICA navede da je Hrvat u svojoj prijavi, ili kada onaj ambasador preko noći postane Hrvat da bi otišao u Vatikan, e to je već za osudu.
To je zloupotrebljavanje konstitutivnosti.

Ne možeš u Strasbourg slati Sejdić, Fincija, a Klub ostalih puniti Rasinom, Seadom......
Zašto u klubu ostalih nema Ante, Ivana, Jovana, Marka.....???
Dakle nisi spreman priznati ljudima vlastita opredjeljenja. Tačka.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3708 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

AtillaS wrote: 08/11/2021 19:47
ako te pitaju wrote: 08/11/2021 19:42

Naravno da sam spreman, ali bez zloupotrebe.
Ja razumijem da netko se može izjašnjavati kao ostali, ali kad OSMICA navede da je Hrvat u svojoj prijavi, ili kada onaj ambasador preko noći postane Hrvat da bi otišao u Vatikan, e to je već za osudu.
To je zloupotrebljavanje konstitutivnosti.

Ne možeš u Strasbourg slati Sejdić, Fincija, a Klub ostalih puniti Rasinom, Seadom......
Zašto u klubu ostalih nema Ante, Ivana, Jovana, Marka.....???
Dakle nisi spreman priznati ljudima vlastita opredjeljenja. Tačka.
Kada je u svrhu zloupotrebe, kada Nerkezi, Mustafe, Muhameda, preko noći postanu Hrvati radi pozicije, tada bi to kažnjavao tj. Sankcionirao.

To nije uvjerenje,opredjeljene nego zloupotreba.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3709 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by AtillaS »

ako te pitaju wrote: 08/11/2021 19:50
AtillaS wrote: 08/11/2021 19:47
Dakle nisi spreman priznati ljudima vlastita opredjeljenja. Tačka.
Kada je u svrhu zloupotrebe, kada Nerkezi, Mustafe, Muhameda, preko noći postanu Hrvati radi pozicije, tada bi to kažnjavao tj. Sankcionirao.

To nije uvjerenje,opredjeljene nego zloupotreba.
A kad se npr priključe HVO-u onda su dobri i legitimni.

Ne samo da gajiš netrpeljivost prema drugačijima nego si i licemjer. Ne valja ti to rođak.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3710 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

AtillaS wrote: 08/11/2021 19:51
ako te pitaju wrote: 08/11/2021 19:50
Kada je u svrhu zloupotrebe, kada Nerkezi, Mustafe, Muhameda, preko noći postanu Hrvati radi pozicije, tada bi to kažnjavao tj. Sankcionirao.

To nije uvjerenje,opredjeljene nego zloupotreba.
A kad se npr priključe HVO-u onda su dobri i legitimni.

Ne samo da gajiš netrpeljivost prema drugačijima nego si i licemjer. Ne valja ti to rođak.
Jako puno je Bošnjaka poginulu u redovima HVO-a,i zbog toga nisu Hrvati, niti trebaju biti.

Možda je moderno da se radi pozicije mijenja nacija, preko noći, no kada je to u svrhu zloupotrebe, tada je to jako, jako loše.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3711 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by AtillaS »

ako te pitaju wrote: 08/11/2021 19:54
AtillaS wrote: 08/11/2021 19:51
A kad se npr priključe HVO-u onda su dobri i legitimni.

Ne samo da gajiš netrpeljivost prema drugačijima nego si i licemjer. Ne valja ti to rođak.
Jako puno je Bošnjaka poginulu u redovima HVO-a,i zbog toga nisu Hrvati, niti trebaju biti.

Možda je moderno da se radi pozicije mijenja nacija, preko noći, no kada je to u svrhu zloupotrebe, tada je to jako, jako loše.
Zato su vam Hrvati iz Armije RBiH "Alijini Hrvati" i nelegitimni npr u Predsjedništvu države.

Ne postoji loše u politici i biznisu, samo zakonito i nezakonito.

Ne valja licemjerstvo, rođak. Valja samo poštovati čovjeka kad je čovjek. Nema ime, vjera i nacija ništa s tim.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#3712 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by tandmand »

@ako te pitaju, de mi reci hoće li biti kakav Angebot za Bošnjake koji osvanu u hrvatskoj izbornoj jedinici ili čak možda trećem entitetu?

Recimo, hrvatsko državljanstvo i putovnica za Bošnjake. Otvoreno EU tržište poslova, ekonomska migracija, iseljavanje.
Ne znate privući svojoj ideji. Svako bi volio više da radi u EU nego da čući u Bakirovom fildžanu.

De malo manje prijetnji Bošnjacima, tj. batina a više mrkvi.

I u prošlom ratu vi okružili gradove Srednje Bosne i udri. Umjesto da ste rekli - ko hoće ima besplatan prevoz do Njemačke i herceg bosnu bi dobili na tanjiru.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3713 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

AtillaS wrote: 08/11/2021 19:58
ako te pitaju wrote: 08/11/2021 19:54
Jako puno je Bošnjaka poginulu u redovima HVO-a,i zbog toga nisu Hrvati, niti trebaju biti.

Možda je moderno da se radi pozicije mijenja nacija, preko noći, no kada je to u svrhu zloupotrebe, tada je to jako, jako loše.
Zato su vam Hrvati iz Armije RBiH "Alijini Hrvati" i nelegitimni npr u Predsjedništvu države.

Ne postoji loše u politici i biznisu, samo zakonito i nezakonito.

Ne valja licemjerstvo, rođak. Valja samo poštovati čovjeka kad je čovjek. Nema ime, vjera i nacija ništa s tim.
Jesam li igdje napisao da je Hrvat u redovima Armije BiH Alijin Hrvat?
morao bi znati pojmove što znači etnička pripadnost, pripadnost nekoj naciji.

U više postova, naglašavam da nije bitno koje je nacije član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda, nego da li ima legitimitet naroda čiji vitalnu interes štiti.

Ne moraš mijenjati naciju da bi bio član predsjedništva. Bez obzira koje si nacije, ako imaš legitimitet tog naroda, budi predsjednik.


Točno, čovjek je čovjer, i prije svega čovjek na prvom mjestu, ali to je šuplja demagogiju koju prosipaš.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3714 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

tandmand wrote: 08/11/2021 20:02 @ako te pitaju, de mi reci hoće li biti kakav Angebot za Bošnjake koji osvanu u hrvatskoj izbornoj jedinici ili čak možda trećem entitetu?

Recimo, hrvatsko državljanstvo i putovnica za Bošnjake. Otvoreno EU tržište poslova, ekonomska migracija, iseljavanje.
Ne znate privući svojoj ideji. Svako bi volio više da radi u EU nego da čući u Bakirovom fildžanu.

De malo manje prijetnji Bošnjacima, tj. batina a više mrkvi.

I u prošlom ratu vi okružili gradove Srednje Bosne i udri. Umjesto da ste rekli - ko hoće ima besplatan prevoz do Njemačke i herceg bosnu bi dobili na tanjiru.
Bola mani se predrasuda i rata i 1993 godine.
Bio rat, imaju presude, imaju ratni zločinci, imaju sporazumu, imaju odluke EUR. I Ustavnog suda.

Polako, EU fali radne snage, sad kad otvore granice za BiH, bojim se da će Hrvati biti najbrojniji narod u BiH.

I ne znam, gdje se prijeti Bošnjacima???? A pogotovo, gdje sam to ja naveo?
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#3715 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by AtillaS »

ako te pitaju wrote: 08/11/2021 20:02
AtillaS wrote: 08/11/2021 19:58
Zato su vam Hrvati iz Armije RBiH "Alijini Hrvati" i nelegitimni npr u Predsjedništvu države.

Ne postoji loše u politici i biznisu, samo zakonito i nezakonito.

Ne valja licemjerstvo, rođak. Valja samo poštovati čovjeka kad je čovjek. Nema ime, vjera i nacija ništa s tim.
Jesam li igdje napisao da je Hrvat u redovima Armije BiH Alijin Hrvat?
morao bi znati pojmove što znači etnička pripadnost, pripadnost nekoj naciji.

U više postova, naglašavam da nije bitno koje je nacije član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda, nego da li ima legitimitet naroda čiji vitalnu interes štiti.

Ne moraš mijenjati naciju da bi bio član predsjedništva. Bez obzira koje si nacije, ako imaš legitimitet tog naroda, budi predsjednik.


Točno, čovjek je čovjer, i prije svega čovjek na prvom mjestu, ali to je šuplja demagogiju koju prosipaš.
Nemoj se ljutiti, ali šupalj si ko đevđir. Kontradikcija ti je u svakoj rečenici.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#3716 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by tandmand »

ako te pitaju wrote: 08/11/2021 20:05 Polako, EU fali radne snage, sad kad otvore granice za BiH, bojim se da će Hrvati biti najbrojniji narod u BiH.
Hvala Željani Zovko što je lobirala za nas.

:thumbup:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#3717 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

Blitz1 wrote: 08/11/2021 19:14 Opet dragančetove pudlice i kujice brabonjaju po temi.
Čija je ovo tema, tvoja možda? Temu sam ja započeo i ne znam što je problem da bilo tko piše u njoj...A takve kao ti bi dobro bilo da netko barem upozori za vrijeđanje....
Last edited by Kolinda on 08/11/2021 20:59, edited 1 time in total.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3718 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

Nemoj se ljutiti, ali šupalj si ko đevđir. Kontradikcija ti je u svakoj rečenici.
uopće se me ljutim, i zanimljiva diskusija.
Tvoje mišljenje, da je pripadnost naciji tj, etničkoj skupini je stvar opcije i da je sasvim normalno i prihvatljiv mijenjati nacije/etničku pripadnost je stav koji nema nikakvo uporište.

pripadnost narodu, etnička pripadnost, podrazumijeva populaciju koja po podrijetlu, povijesti, kulturi, jeziku, vjeri, koje spaja osjećaj zajedništva i solidarnosti. Ovo nije moj stav, nego znanstveni.

Je ne mogu biti Kurd, Srbin, ili Bošnjak, jer to jednostavno nisam.

Za BiH je jako kontraproduktivno i destruktivno da se tako na vještački način mijenja narod, a pogotovo sa ciljem zloupotrebe.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3719 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

greška
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#3720 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Blitz1 »

Kolinda wrote: 08/11/2021 20:57
Blitz1 wrote: 08/11/2021 19:14 Opet dragančetove pudlice i kujice brabonjaju po temi.
Čija je ovo tema, tvoja možda? Temu sam ja započeo i ne znam što je problem da bilo tko piše u njoj...A takve kao ti bi dobro bilo da netko barem upozori za vrijeđanje....
Kasniš večeras. Nemoj da se to ponovi desi!
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#3721 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

Blitz1 wrote: 08/11/2021 21:17
Kolinda wrote: 08/11/2021 20:57

Čija je ovo tema, tvoja možda? Temu sam ja započeo i ne znam što je problem da bilo tko piše u njoj...A takve kao ti bi dobro bilo da netko barem upozori za vrijeđanje....
Kasniš večeras. Nemoj da se to ponovi desi!
Imaš li što pametno na repertoaru????
User avatar
Leverage
Posts: 9442
Joined: 27/05/2018 16:32

#3722 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Leverage »

Black swan wrote: 08/11/2021 16:28 Da...imali ste fore 1993 i 1994
ako te pitaju wrote: 08/11/2021 16:40 Naravno da bi bilo rješenje da protjerane ratom sve Hrvate pa i Srbe.
Al u BiH nije bilo oluje, nije bilo pobjednika , zato je napravljen Dejtonski sporazum, a u RH nije bilo tog sporazuma
Vas dvojica ste najbolji dokaz zašto su Hrvati i Hrvatska zaglibili u fašizam bez ikakvih naznaka da se u skorije vrijeme iz tog gliba izvuku.

Odgovor je naravno glasno, jasno i veliko NE.

Isto kao što Hrvatska nije uspjela postati normalna država kao monoetnička, a Švicarska jeste kao multietnička, tako ni Bosna i Hercegovina neće postati normalna država ako u nekakvoj hipotetičkoj zelenoj oluji etnički očisti svoju teritoriju od dva naroda.

Nije da među Bošnjacima fali onih koji to priželjkuju, naprotiv, ima ih onako podosta. Ali, avaj, upravo bi ti zeleni katolibani, nakon što na traktorima isprate Srbe i Hrvate, bili glavna kočnica napretka Bosne i Hercegovine, jednako kao što su kockasti katolibani glavna kočnica napretku Hrvatske danas. To je otišlo do te mjere da je predsjednik Hrvatske i nekoć prvi ljevičar Balkana danas zapravo alfa katoliban.

Ali proteći će još dosta vode ispod bosanskih i hercegovačkih ćuprija prije nego što takvi poput vas dvojice razumiju šta jeste, a šta nije garant postajanja države normalnom.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3723 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Bakalar poručuje da se izbori moraju održati i da je krajnji rok za izmjene IZ svibanj 2022. godine. Čisto sumnjam da će izmjena IZ biti, a još manje da će se usvojiti u Parlamentu BiH.

https://faktor.ba/vijest/bakalar-izbora ... ona/143721
Sve eventualne izmjene Izbornog zakona Bosne i Hercegovine moraju proći Parlamentarnu skupštinu Bosne i Hercegovine, biti usvojene i objavljene do maja kako bi po eventualnim novim pravilima bili raspisani Opći izbori za 2022. godini, istakao je Željko Bakalar, predsjednik Centralne izborne komisije (CIK) Bosne i Hercegovine.

O izmjenama Izbornog zakona BiH razgovara se izvan institucija, a sjednicu će u srijedu pokušati održati i Interresorna radna grupa za izmjenu izbornog zakonodavstva Bosne i Hercegovine.

Vremena je malo, a stavovi i dalje nisu približeni. "Najžešći" razgovori vode se o načinu izbora članova Predsjedništva Bosne i Hercegovine, te domova naroda. Iz HDZ-a BiH često se čuje da bez zmjena Izbornog zakona neće moći biti ni izbora 2022. godine.

U kratkom razgovoru za Faktor Bakalar je pak poručio da izbora mora biti i da sve ostalo vodi ka anarhiji.

Pitali smo ga koji je krajnji rok za izmjene Izbornog zakona kako bi se po tim izmjenama i raspisali Opći izbori 2022. Odgovorio je da to ovisi o tome o kakvim je izmjenama riječ.

- Mi po zakonu raspisujemo izbore u prvoj sedmici maja da bismo ih imali kada je po zakonu, 2. oktobra. Po dobrim praksama koje nalaže Venecijanska komisija, u ovoj godini bi se trebalo sve znati da bi bile sve pripreme po eventualno novim pravilima. Ali imali smo neka odstupanja. Mostar je rješavan u izbornoj godini i uspjeli smo realizirati sve. Dobra praksa po međunarodnim aktima znači do kraja ove godine sve znati, ali izmjene koje se odnose na provođenje izbora što se odnosi na određene nivoe vlasti, izborne jedinice, brojeve mandata može možda i izvan ove godine – dodao je Bakalar.

S druge strane, jako je malo vremena ostalo za promjene Izbornog zakona BiH koje se odnose na uvođenje novih tehnologija.

- To je već trebalo prije pola godine ili godinu uraditi – rekao je Bakalar.

Na pitanje da li to znači da smo zakasnili s uvođenjem novih tehnologija na izborima 2022. godine, odgovorio je da za nešto i nismo zakasnili.

- Mi nešto guramo. Moglo bi u mjesec-dva, ali kakva je politička klima, daj Bože – kazao je Bakalar.

Potvrdno je odgovorio da do 1. maja eventualne izmjene moraju proći Parlament BiH, biti usvojene.

- Mi se možemo prilagoditi, ali to mora u dogledno vrijeme biti poznato, stupiti na snagu – odgovorio je Bakalar.

Predsjednik CIK-a istakao je i da ne bi da kalkulira šta sve može spriječiti izbore.

Poručio je pak da izbora mora biti jer ako ih nema, postavlja se pitanje jesmo li demokratska država.

- Izbora mora biti, sve ostalo vodi ka anarhiji – dodao je.

Bakalar je odgovorio da čuju poruke, poput one da bez izmjena Izbornog zakona ne može biti izbora, ali i da kao prvi čovjek Centralne izborne komisije BiH ne bi da komentira kome odgovara da izbora nema.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3724 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

Leverage wrote: 08/11/2021 21:54
Black swan wrote: 08/11/2021 16:28 Da...imali ste fore 1993 i 1994
ako te pitaju wrote: 08/11/2021 16:40 Naravno da bi bilo rješenje da protjerane ratom sve Hrvate pa i Srbe.
Al u BiH nije bilo oluje, nije bilo pobjednika , zato je napravljen Dejtonski sporazum, a u RH nije bilo tog sporazuma
Vas dvojica ste najbolji dokaz zašto su Hrvati i Hrvatska zaglibili u fašizam bez ikakvih naznaka da se u skorije vrijeme iz tog gliba izvuku.

Odgovor je naravno glasno, jasno i veliko NE.

Isto kao što Hrvatska nije uspjela postati normalna država kao monoetnička, a Švicarska jeste kao multietnička, tako ni Bosna i Hercegovina neće postati normalna država ako u nekakvoj hipotetičkoj zelenoj oluji etnički očisti svoju teritoriju od dva naroda.

Nije da među Bošnjacima fali onih koji to priželjkuju, naprotiv, ima ih onako podosta. Ali, avaj, upravo bi ti zeleni katolibani, nakon što na traktorima isprate Srbe i Hrvate, bili glavna kočnica napretka Bosne i Hercegovine, jednako kao što su kockasti katolibani glavna kočnica napretku Hrvatske danas. To je otišlo do te mjere da je predsjednik Hrvatske i nekoć prvi ljevičar Balkana danas zapravo alfa katoliban.

Ali proteći će još dosta vode ispod bosanskih i hercegovačkih ćuprija prije nego što takvi poput vas dvojice razumiju šta jeste, a šta nije garant postajanja države normalnom.
Očigledno da nisi pročitao u kojem kontekstu sam napisao to što si citirao.
Netko od forumaša je napisao da je najbolje napraviti Oluju u BiH i protjerati faktički Hrvate, vjerojatno i Srbe. U tom kontekstu sam i napisao odgovor u smislu, da to ima smisla, protjerati pa praviti građansku.
Ili kao što House napisa..... Priželjkivati i čekati egzodus
User avatar
Login77777
Posts: 8542
Joined: 18/05/2021 09:11

#3725 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

ako te pitaju wrote: 08/11/2021 19:12
BAK-eV wrote: 08/11/2021 17:13

Mi sve postujemo i ponasamo se po Daytonu.
Imamo ista prava, samo eto nas je vise i imamo veci UTICAJ na ishod izbora.

Veca prava nemamo!

Vi ne postujete ni Ustav, ni zakone, ni zastavu niti druge narode, niti njihova prava tamo gdje ste vecina.
Kako brzo postajemo MI-VI-ONI
Vidiš, u građanskim državama ne postoje MI-VI-ONI , nego postoji samo MI.
U BiH, oduvijek postoji MI-VI-ONI.

Ne možeš pričati o građanskoj državi a lijepiti plakate po Sarajevu ''JESI LI SPREMAN ZA RAT'' da se MI pripremimo protiv NJIH.
„MI“= Bosnjaci, Hrvati, Srbi i Ostali koji su pro BiH. „VI“= Rusitelji BiH ili ti Sdaovci, Hdzeovci, Snsdovci itd.

:bih:
Post Reply