Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#3851 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Cipiripi2 »

Login77777 wrote: 30/11/2021 16:05
zlajaBHF wrote: 30/11/2021 16:03

E ovo je nacin na koji ce se trojka i Radoncic boriti za BiH.

Ako Radoncic, Konakovic i Nasa stranka budu dobili priliku, prodat ce nas u sekundi.

Nadam se da im narod nece dati sansu.

PS: Ovaj komentar Radoncica je nesto najgore sto sam cuo od rata na ovamo.
Taj Radoncic nije opozicija. Nego je vlast s SDA i DF. Isto tako je rusio Vladu KS sa SDA i DF. Tako da ne izmisljaj da je trojka s SBB.
Vlast je NiP ili misliš da su Zvizdić i Čampara opozicija.Šćepo i Kifla haman pa pušu u isti rog.Hajd sad čvakni Tops :D
User avatar
Login77777
Posts: 8551
Joined: 18/05/2021 09:11

#3852 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

Cipiripi2 wrote: 30/11/2021 16:17
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:05
Taj Radoncic nije opozicija. Nego je vlast s SDA i DF. Isto tako je rusio Vladu KS sa SDA i DF. Tako da ne izmisljaj da je trojka s SBB.
Vlast je NiP ili misliš da su Zvizdić i Čampara opozicija.Šćepo i Kifla haman pa pušu u isti rog.Hajd sad čvakni Tops :D
Tops cvaka bOkir. :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3853 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by pici »

PRIČALI "U ČETIRI OKA"
Radončić pravda Čovića: HDZ je glasao za poništenje Inzkovog zakona jer su znali da neće proći
:shock: koji bilmez i seljober je ovaj šČepo... sHa ono reknu povuce se sa cela stramke... jeBo on pleme svoje seljobersko lazljivo... nije ni cudo sto smo svi u qurcu, nejma insana od ovijeH poliKITUsa da prozbori istinu ma nebi da je potop i poslije potopa potom... fuj zgadija...
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#3854 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by zlajaBHF »

Login77777 wrote: 30/11/2021 16:05
zlajaBHF wrote: 30/11/2021 16:03

E ovo je nacin na koji ce se trojka i Radoncic boriti za BiH.

Ako Radoncic, Konakovic i Nasa stranka budu dobili priliku, prodat ce nas u sekundi.

Nadam se da im narod nece dati sansu.

PS: Ovaj komentar Radoncica je nesto najgore sto sam cuo od rata na ovamo.
Taj Radoncic nije opozicija. Nego je vlast s SDA i DF. Isto tako je rusio Vladu KS sa SDA i DF. Tako da ne izmisljaj da je trojka s SBB.
Radoncic cijelo vrijeme napada i pokusava da oslabi drzavne institucije, zajedno sa Covicem i Dodikom. On je uvijek dio pozicije,a djeluje kao opozicija.

Uglavnom, Konakovic nije daleko od njega iz svojih razloga. Taj sarajevski mangup jednostavno ne razumije politiku, i njega samo zanima stolica, kako bi se pravio frajer po Sarajevu.
NS ideologija je probeogradska i prozagrebacka, tako da ne trebam nista dodavati.

Ta trojka ce nas ukopati ako preuzmu vlast.
User avatar
Login77777
Posts: 8551
Joined: 18/05/2021 09:11

#3855 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

zlajaBHF wrote: 30/11/2021 16:27
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:05
Taj Radoncic nije opozicija. Nego je vlast s SDA i DF. Isto tako je rusio Vladu KS sa SDA i DF. Tako da ne izmisljaj da je trojka s SBB.
Radoncic cijelo vrijeme napada i pokusava da oslabi drzavne institucije, zajedno sa Covicem i Dodikom. On je uvijek dio pozicije,a djeluje kao opozicija.

Uglavnom, Konakovic nije daleko od njega iz svojih razloga. Taj sarajevski mangup jednostavno ne razumije politiku, i njega samo zanima stolica, kako bi se pravio frajer po Sarajevu.
NS ideologija je probeogradska i prozagrebacka, tako da ne trebam nista dodavati.

Ta trojka ce nas ukopati ako preuzmu vlast.
Slazem se. Zato samo sdO! :bih:
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#3856 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by zlajaBHF »

Login77777 wrote: 30/11/2021 16:31
zlajaBHF wrote: 30/11/2021 16:27
Radoncic cijelo vrijeme napada i pokusava da oslabi drzavne institucije, zajedno sa Covicem i Dodikom. On je uvijek dio pozicije,a djeluje kao opozicija.

Uglavnom, Konakovic nije daleko od njega iz svojih razloga. Taj sarajevski mangup jednostavno ne razumije politiku, i njega samo zanima stolica, kako bi se pravio frajer po Sarajevu.
NS ideologija je probeogradska i prozagrebacka, tako da ne trebam nista dodavati.

Ta trojka ce nas ukopati ako preuzmu vlast.
Slazem se. Zato samo sdO! :bih:
Zbog ovog ce SDA i biti, zato nema potrebe da brines ;-)
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#3857 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Cipiripi2 »

Je li Trojkaška sekta+Šćepo ikada išta rekla o Palmerovom non-paperu?
User avatar
Login77777
Posts: 8551
Joined: 18/05/2021 09:11

#3858 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

zlajaBHF wrote: 30/11/2021 16:42
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:31
Slazem se. Zato samo sdO! :bih:
Zbog ovog ce SDA i biti, zato nema potrebe da brines ;-)
Ne brinem ja za SDA, nego za BiH. A sto vise SDA, to manje BiH. :thumbup:
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#3859 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by zlajaBHF »

Login77777 wrote: 30/11/2021 16:52
zlajaBHF wrote: 30/11/2021 16:42
Zbog ovog ce SDA i biti, zato nema potrebe da brines ;-)
Ne brinem ja za SDA, nego za BiH. A sto vise SDA, to manje BiH. :thumbup:
Ma jeli?

Ti bi Scepu? E jbg, i ja bi jagnjetine......ali NEMA ;-)

Ili bi ti vise Dine Konakovica?
Sta mislis da li je Dino ikad bio u Stocu, u zgradi opstine?
Da li je Dino primjetio da ispred zgrade visi zastava HZHB i da u istoj, iako su Bosnjaci bili vecina stanovnistva, danas ne radi niti jedan Bosnjak?
Da je bio, mozda Dino nebi mislio da su Hrvati ugrozeni u BiH, nego da je to slucaj sa Bosnjacima. Medjutim Dino nije bio, niti ce biti, jer ga ne zanima. Njega zanima Sarajevo.....a u Sarajevu ce biti isto, bilo da zivi HZHB, ili ne. Naravno, tako ce biti na duge staze, samo sto Dino ne vidi prst pred okom, a kamoli dugorocne rezultate njegove izdajnicke politike.

Ili si ti za NS? Ove kojima je Semir Drljevic Lovac problem jer je ucesnik rata i ne zele saradjivati sa njim........a nije im problem osigurati vlast HDZ-ovom gradonaceliku, koji neki dan u centru Mostara slavi godisnjicu osnivanja fasisticke HZHB.


Za koga si ti? Scepo? Dino? NS ?

PS: Pretpostavljam da svrsavas na Vucica i njegove sposobnosti
User avatar
Login77777
Posts: 8551
Joined: 18/05/2021 09:11

#3860 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

zlajaBHF wrote: 30/11/2021 17:00
Login77777 wrote: 30/11/2021 16:52

Ne brinem ja za SDA, nego za BiH. A sto vise SDA, to manje BiH. :thumbup:
Ma jeli?

Ti bi Scepu? E jbg, i ja bi jagnjetine......ali NEMA ;-)

Ili bi ti vise Dine Konakovica?
Sta mislis da li je Dino ikad bio u Stocu, u zgradi opstine?
Da li je Dino primjetio da ispred zgrade visi zastava HZHB i da u istoj, iako su Bosnjaci bili vecina stanovnistva, danas ne radi niti jedan Bosnjak?
Da je bio, mozda Dino nebi mislio da su Hrvati ugrozeni u BiH, nego da je to slucaj sa Bosnjacima. Medjutim Dino nije bio, niti ce biti, jer ga ne zanima. Njega zanima Sarajevo.....a u Sarajevu ce biti isto, bilo da zivi HZHB, ili ne. Naravno, tako ce biti na duge staze, samo sto Dino ne vidi prst pred okom, a kamoli dugorocne rezultate njegove izdajnicke politike.

Ili si ti za NS? Ove kojima je Semir Drljevic Lovac problem jer je ucesnik rata i ne zele saradjivati sa njim........a nije im problem osigurati vlast HDZ-ovom gradonaceliku, koji neki dan u centru Mostara slavi godisnjicu osnivanja fasisticke HZHB.


Za koga si ti? Scepo? Dino? NS ?

PS: Pretpostavljam da svrsavas na Vucica i njegove sposobnosti
Nisam za Scepu jer ne donosi nista dobro BiH. Ja sam po pravilu uvjek za one sto su protiv bratske koalicije SDA-HDZ-SNSD. :thumbup:
Prije nego sto Kiflu nesto sa takozvanom hrhb povezujes nemoj zaboraviti ko TV hrhb finansira. Bratska SDA! :thumbup:
SDA-ovo ministarstvo u Hercegovini finansira RTV Herceg-Bosne s 220 hiljada KM godišnje
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-ovo ... /210706048

Sto se NS u Mostaru tice. Fino su rekli nece podrzati ni SDA ni HDZ nacelnika.
Da je SDA stalo da bude Bosnjak nacelnik Mostara mogli su podrzati nekog sto nije SDA i imali bi lako Bosnjaka kao nacelnika.
A koliko slucaj pamtim bila je prica da nacelnik nista ne moze bez jos jedne pozicije uraditi koju mora drzati Bosnjak jer je nacelnik Hrvat. Tako da HDZ nista ne moze bez SDA. :thumbup:
Tako da ti je i jedna i druga fula pala u vodu. :thumbup:

Sto se moje podrske tice. Nisam nikad u BiH glasao. Iduce godine glasam za clana Predsjednistva iz reda Bosnjaka ako druga strana bude zajednickog covjeka imala.
Jedino sto sigurno mogu reci da moj glas nece nikad imati neko iz koalicije SDA-HDZ-SNSD. :bih:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3861 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by nosara »

Nevjerujem da su samo pricali 3h,barem su se ljubili ako ista
:lol:
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#3862 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by zlajaBHF »

Login77777 wrote: 30/11/2021 17:20
zlajaBHF wrote: 30/11/2021 17:00

Ma jeli?

Ti bi Scepu? E jbg, i ja bi jagnjetine......ali NEMA ;-)

Ili bi ti vise Dine Konakovica?
Sta mislis da li je Dino ikad bio u Stocu, u zgradi opstine?
Da li je Dino primjetio da ispred zgrade visi zastava HZHB i da u istoj, iako su Bosnjaci bili vecina stanovnistva, danas ne radi niti jedan Bosnjak?
Da je bio, mozda Dino nebi mislio da su Hrvati ugrozeni u BiH, nego da je to slucaj sa Bosnjacima. Medjutim Dino nije bio, niti ce biti, jer ga ne zanima. Njega zanima Sarajevo.....a u Sarajevu ce biti isto, bilo da zivi HZHB, ili ne. Naravno, tako ce biti na duge staze, samo sto Dino ne vidi prst pred okom, a kamoli dugorocne rezultate njegove izdajnicke politike.

Ili si ti za NS? Ove kojima je Semir Drljevic Lovac problem jer je ucesnik rata i ne zele saradjivati sa njim........a nije im problem osigurati vlast HDZ-ovom gradonaceliku, koji neki dan u centru Mostara slavi godisnjicu osnivanja fasisticke HZHB.


Za koga si ti? Scepo? Dino? NS ?

PS: Pretpostavljam da svrsavas na Vucica i njegove sposobnosti
Nisam za Scepu jer ne donosi nista dobro BiH. Ja sam po pravilu uvjek za one sto su protiv bratske koalicije SDA-HDZ-SNSD. :thumbup:
Prije nego sto Kiflu nesto sa takozvanom hrhb povezujes nemoj zaboraviti ko TV hrhb finansira. Bratska SDA! :thumbup:
SDA-ovo ministarstvo u Hercegovini finansira RTV Herceg-Bosne s 220 hiljada KM godišnje
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-ovo ... /210706048

Sto se NS u Mostaru tice. Fino su rekli nece podrzati ni SDA ni HDZ nacelnika.
Da je SDA stalo da bude Bosnjak nacelnik Mostara mogli su podrzati nekog sto nije SDA i imali bi lako Bosnjaka kao nacelnika.
A koliko slucaj pamtim bila je prica da nacelnik nista ne moze bez jos jedne pozicije uraditi koju mora drzati Bosnjak jer je nacelnik Hrvat. Tako da HDZ nista ne moze bez SDA. :thumbup:
Tako da ti je i jedna i druga fula pala u vodu. :thumbup:

Sto se moje podrske tice. Nisam nikad u BiH glasao. Iduce godine glasam za clana Predsjednistva iz reda Bosnjaka ako druga strana bude zajednickog covjeka imala.
Jedino sto sigurno mogu reci da moj glas nece nikad imati neko iz koalicije SDA-HDZ-SNSD. :bih:
Ti si protiv bratske koalicije SDA-HDZ-SNSD, a moze NiP-HDZ-SNSD, zar ne? :lol:

Sve si mi rekao
User avatar
Login77777
Posts: 8551
Joined: 18/05/2021 09:11

#3863 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

zlajaBHF wrote: 30/11/2021 17:55
Login77777 wrote: 30/11/2021 17:20
Nisam za Scepu jer ne donosi nista dobro BiH. Ja sam po pravilu uvjek za one sto su protiv bratske koalicije SDA-HDZ-SNSD. :thumbup:
Prije nego sto Kiflu nesto sa takozvanom hrhb povezujes nemoj zaboraviti ko TV hrhb finansira. Bratska SDA! :thumbup:


https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-ovo ... /210706048

Sto se NS u Mostaru tice. Fino su rekli nece podrzati ni SDA ni HDZ nacelnika.
Da je SDA stalo da bude Bosnjak nacelnik Mostara mogli su podrzati nekog sto nije SDA i imali bi lako Bosnjaka kao nacelnika.
A koliko slucaj pamtim bila je prica da nacelnik nista ne moze bez jos jedne pozicije uraditi koju mora drzati Bosnjak jer je nacelnik Hrvat. Tako da HDZ nista ne moze bez SDA. :thumbup:
Tako da ti je i jedna i druga fula pala u vodu. :thumbup:

Sto se moje podrske tice. Nisam nikad u BiH glasao. Iduce godine glasam za clana Predsjednistva iz reda Bosnjaka ako druga strana bude zajednickog covjeka imala.
Jedino sto sigurno mogu reci da moj glas nece nikad imati neko iz koalicije SDA-HDZ-SNSD. :bih:
Ti si protiv bratske koalicije SDA-HDZ-SNSD, a moze NiP-HDZ-SNSD, zar ne? :lol:
To isto ne moze. :thumbup:
zlajaBHF wrote: 30/11/2021 17:55
Sve si mi rekao
Da gore sam ti sve objasnio na tvoje spinove sto dolaze iz SDA kuhinje. Da te jos napomenem ko je u koaliciji sa negatorima genocida u Bijelini i Srebrenici. Tvoja SDA. :bih:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#3864 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Str0nz »

https://istraga.ba/pregovori-o-izmjena- ... e-dogovor/
“Sve češće se u Briselu čuje priča da su ljudi zabrinuti da li uopće postoji šansa za opstojnost zemlje. Ja sam rekla takve tvrdnje ne treba iznositi, jer ja smatram da to nije tako i rekla sam – pustite nas da radimo”, kazala je u ponedjeljak u Sarajevu Angelina Eichhorst, direktorica pri Europskoj službi za vanjske poslove (EEAS), obraćajući se svojim sagovornicima na jednom od sastanaka koji su se odnosili na “tehničke” izmjene Izbornog zakona BiH.

Slične stavove, prilikom prve posjete posvećene izmjenama Izbornog zakona iznosio je i Matthew Palmer, specijalni izaslanik State Departmenta zadužen za izbornu reformu.

“Otac ti je bio osnivač ove države, ne dopusti da ti zbog ovoga budeš kriv za njeno rušenje”, kazao je Palmer u nekoliko navrata predsjedniku SDA Bakiru Izetbegoviću.

Da bi “neprihvatanje” kompromisa sa HDZ-om moglo odvesti državu u raspad, Palmer je, prema informacijama Istrage, ponovio i jednom opozicionom lideru iz Sarajeva.
Ovo ne bi ni ocekivao tako glupo ni od Dodika i Milanovica. Samo odjebati umisljene trecerazredne mitomanske EU-USA fasiste. Samo jedinstven stav pro-BiH predstavnika na ucjene i prijetnje kakve ti ni Dodik ne djeli od tkz "predstavnika" zapada. Sve ovo siriti u zapadnim demokratskim medijama kako god se zna i umije da vide cim se bave njihovi "predstavnici", neka pokusaju u svojim zemljama isto bili bi odmah linchani na trgovima glavnih gradova.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3865 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

Veći dio svijeta, EU, lagano napokon uviđa gdje je problem u BiH, kada je u pitanju izborni zakon.

BiH je moguća samo kao država ravnopravnih konstitutivnih naroda, koji u zajednici sa ostalima čine BiH.

Sve se mora povinovati prije svega konstitutivnosti naroda. Prvo to, pa sve ostalo.

Kako se Komšić osjeća dok ga svi međ. predstavnici zaobilaze kada se priča o ozbiljnim temama?

Dakle, Mike, Dragan i Bakir su predstavnici konst.naroda, i kako oni dogovore ( ako) tako će i biti.
Ne volim ovu trojki, ali imaju legitimitet.

Svakim danom to i svijet vidi.

Kanite se šupljake, tipa svi smo bosanci ili građani i sl.
Privrženost naciji je jača od svega toga.
Hrvati da se kanu trećih entiteta ( čak i jesu).

Eto :)
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#3866 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Leverage »

Znači sad bismo mi trebali pristati na to da HDZ sa ni 10% glasova uvijek može reći da jednostavno neće formirati izvršnu vlast i to je to? Ono, ne da neće dozvoliti formiranje vlasti ako se ne ispuni to i to, nego da neće nikako.

Pa ko bi pristao na to, upravo to je pristanak na nestanak države.

Potrebno je, dakle, na narednim izborima stvoriti uslove da se HDZ elimimiše iz pozicije držanja svih ključeva za formiranje entitetske i državne vlasti, u čemu se SDP već pokazao kao vješt igrač, a potom pristupiti promjenama izbornog zakona.

Nikakav zakon, u kojem se eksplicitno dopušta da se bez volje većinskog glasačkog tijela HDZ-a, pa makar to značilo i bez većinske volje hrvatskog naroda, ne može formirati vlast - ne dolazi obzir. U obzir može doći kontrola redukovane liste vitalnih nacionalnih interesa, ali ne i kontrola formiranja izvršne vlasti. Nema šanse da će neko potpisati bukvalno nestanak države, ako se sa Dodikom izbore za to na neki način svaka čast, ali da neko na lafinu "ravnopravni narodi" potpiše kraj države - nema od tog ništa, taman da to traže najviši svjetski politički autoriteti, a ne srpski zetovi i ostali trećerazredni političari.

Dakle, nema.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3867 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Point. »

Joj evo ovoga smora i udava vratio se iz Banovića da papagajski ponavlja HDZ šprehu.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3868 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

kao što navodim svo vrijeme, sinonim konstitutivnosti je ravnopravnost naroda, a Hrvati se u skoro zadnjih 100 godina, kada je BiH u pitanju označavaju kao ravnopravan narod. Dakle, jednak, bez obzira koliko nas ima.
Ta ravnopravnost se mora odražavati na vitalnim pitanjima za taj narod.

HDZ blokira imenovanje vlade, jer ne žele dopuštati više da im se nameću predstavnici koji rade protivno volji hrvatskog naroda.
Zahvaljujući toj borbi dobivaju ogromnu podršku Hrvata u BiH.
Kada blokada FBiH bude radi privatnih interesa, i protivno interesima Hrvata, tada Hrvati neće glasati za njih, a to će biti kada Hrvati budu imali mehanizam da mogu birati svoje legitimne predsatvnike.

SDP vješt igrač? Pa postoji li ta stranka u ozbiljnim krugovima igdje više? Nitko ih ne šljivi ni 1% kada je u pitanju izborni zakon, jer su njihovo biračko tijelo (99%) Bošnjaci, a Bošnjaci su legitimitet dali Bakiru, ne SDP-u.
Svaki put kada je SDP malverzacijama izbacila HDZ , iako je većina Hrvata dala podršku HDZ-u, stranke sa tzv. hrvatskim predznakom su nestale na slijedećim izborima sa političke scene ( HSP, NHI, RZB, HDZ 1990....).

Država BiH može opstati JEDINO I SAMO JEDINO kao država ravnopravnih, konstitutivnih naroda koji u zajednici sa ostalim građanima čine BiH.
Drugačije, nikako, tj. sve drugo vodi ka propasti države.
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#3869 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Leverage »

Ne može, ne damo. Razguli.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3870 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Bloo »

ako te pitaju wrote: 30/11/2021 23:33 iako je većina Hrvata dala podršku HDZ-u
Koliko Hrvata je evidentirano u BiH (bez obzira da li zive u BiH ili vani)?
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#3871 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Blitz1 »

ako te pitaju wrote: 30/11/2021 23:33 kao što navodim svo vrijeme, sinonim konstitutivnosti je ravnopravnost naroda, a Hrvati se u skoro zadnjih 100 godina, kada je BiH u pitanju označavaju kao ravnopravan narod. Dakle, jednak, bez obzira koliko nas ima.
Ta ravnopravnost se mora odražavati na vitalnim pitanjima za taj narod.

HDZ blokira imenovanje vlade, jer ne žele dopuštati više da im se nameću predstavnici koji rade protivno volji hrvatskog naroda.
Zahvaljujući toj borbi dobivaju ogromnu podršku Hrvata u BiH.
Kada blokada FBiH bude radi privatnih interesa, i protivno interesima Hrvata, tada Hrvati neće glasati za njih, a to će biti kada Hrvati budu imali mehanizam da mogu birati svoje legitimne predsatvnike.

SDP vješt igrač? Pa postoji li ta stranka u ozbiljnim krugovima igdje više? Nitko ih ne šljivi ni 1% kada je u pitanju izborni zakon, jer su njihovo biračko tijelo (99%) Bošnjaci, a Bošnjaci su legitimitet dali Bakiru, ne SDP-u.
Svaki put kada je SDP malverzacijama izbacila HDZ , iako je većina Hrvata dala podršku HDZ-u, stranke sa tzv. hrvatskim predznakom su nestale na slijedećim izborima sa političke scene ( HSP, NHI, RZB, HDZ 1990....).

Država BiH može opstati JEDINO I SAMO JEDINO kao država ravnopravnih, konstitutivnih naroda koji u zajednici sa ostalim građanima čine BiH.
Drugačije, nikako, tj. sve drugo vodi ka propasti države.
Konstitutivni narodi u zajednici s ostalim građanima.
Šta sve nećeš pročitati ovdje. A i do vas je. Da malo zagalamite u centrali, bilo bi više mesa a manje sira u sendvičima.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3872 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

Bloo wrote: 30/11/2021 23:38
ako te pitaju wrote: 30/11/2021 23:33 iako je većina Hrvata dala podršku HDZ-u
Koliko Hrvata je evidentirano u BiH (bez obzira da li zive u BiH ili vani)?
Mislim da nas ima oko 400 000 u BiH....
U grubo, mislim da je oko 25% Hrvata dalo podršku HDZ-u ( od svih koji žive u BiH)-
oko 80 do 90% Hrvata koji su izašli na izbore u BiH mislim da je dalo glas HDZ-u.

Zaključak, čak 75% Hrvata iz BiH ne podržava HDZ, ali ni ostale. Svojim ne izlaskom ili protestiraju, ili ih ne zanima, ili ne vjeruju u promjene.
Oni što izađu, daju glas HDZ-u.
SDP-u , DF-u i sl. ne daju nikakvu podršku
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3873 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

Leverage wrote: 30/11/2021 23:38 Ne može, ne damo. Razguli.
Ravnopravnost, konstitutivnost ne možeš nam dati. To već imamo.
Možeš jednom vrijeme kroz malverzacije zloupotrebljavati to pravo, ali vječno ne možeš, ne zato što ti ne damo, nego zato što je to neprirodno kada je BiH u pitanju. Svijet je to vidio. i ti vidiš, jer BiH pati..... grubo zvuči, ali to je silovanje BiH. Ne može dovjeka.
Pokušali, niste uspjeli, idemo dalje.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3874 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Bloo »

ako te pitaju wrote: 30/11/2021 23:44
Bloo wrote: 30/11/2021 23:38

Koliko Hrvata je evidentirano u BiH (bez obzira da li zive u BiH ili vani)?
Mislim da nas ima oko 400 000 u BiH....
U grubo, mislim da je oko 25% Hrvata dalo podršku HDZ-u ( od svih koji žive u BiH)-
oko 80 do 90% Hrvata koji su izašli na izbore u BiH mislim da je dalo glas HDZ-u.

Zaključak, čak 75% Hrvata iz BiH ne podržava HDZ, ali ni ostale. Svojim ne izlaskom ili protestiraju, ili ih ne zanima, ili ne vjeruju u promjene.
Oni što izađu, daju glas HDZ-u.
SDP-u , DF-u i sl. ne daju nikakvu podršku
To za SDP pretpostavljam da imas uvid u neke podatke?
Ja licno znam barem 5 Hrvata koji su SDPovci, tj. glasaci.
Takode clanovi SDPa koji su barem po imenu Hrvati, ocito se ne broje.

Stoga, floskule vecinski izabrani od postojeceg glasackog tijela je flop.

Ali nastavi ti...
User avatar
sehohari
Posts: 7976
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3875 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sehohari »

ako te pitaju wrote: 30/11/2021 23:33 kao što navodim svo vrijeme, sinonim konstitutivnosti je ravnopravnost naroda, a Hrvati se u skoro zadnjih 100 godina, kada je BiH u pitanju označavaju kao ravnopravan narod. Dakle, jednak, bez obzira koliko nas ima.
Ta ravnopravnost se mora odražavati na vitalnim pitanjima za taj narod.

HDZ blokira imenovanje vlade, jer ne žele dopuštati više da im se nameću predstavnici koji rade protivno volji hrvatskog naroda.
Zahvaljujući toj borbi dobivaju ogromnu podršku Hrvata u BiH.
Kada blokada FBiH bude radi privatnih interesa, i protivno interesima Hrvata, tada Hrvati neće glasati za njih, a to će biti kada Hrvati budu imali mehanizam da mogu birati svoje legitimne predsatvnike.

SDP vješt igrač? Pa postoji li ta stranka u ozbiljnim krugovima igdje više? Nitko ih ne šljivi ni 1% kada je u pitanju izborni zakon, jer su njihovo biračko tijelo (99%) Bošnjaci, a Bošnjaci su legitimitet dali Bakiru, ne SDP-u.
Svaki put kada je SDP malverzacijama izbacila HDZ , iako je većina Hrvata dala podršku HDZ-u, stranke sa tzv. hrvatskim predznakom su nestale na slijedećim izborima sa političke scene ( HSP, NHI, RZB, HDZ 1990....).

Država BiH može opstati JEDINO I SAMO JEDINO kao država ravnopravnih, konstitutivnih naroda koji u zajednici sa ostalim građanima čine BiH.
Drugačije, nikako, tj. sve drugo vodi ka propasti države.
Ja i ti smo prije par mjeseci pisali, i složili smo se da bi dobro rješenje bilo obezbjeđenje "legitimnog" člana predsjedništva uz redukciju nadležnosti doma naroda na obezbjeđenje vitalnog interesa naroda. To SDA predlaže. Gdje je sada problem?
Post Reply