Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#6851 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by DonieBrasco »

IZ kakav oni zele je vise od treceg eniteta, a ako ne moze tako onda ce silom to isto ? Kojom silom, ko ce im dati jedinicu/zajednicu/etitet i sve sto traze i to nekom silom ?

To je ta politka, eu vrijednosti i ostala sranja, samo ih treba odjebati daj Boze da ima ista pameti mutavi Bakir.
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6852 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by palermo »

Grean wrote: 26/01/2022 19:53 Evo kaze ovaj urednik danas_ba ako ne prodje zakon "hrvatski narod" ce biti prinudjen traziti novu drzavnu zajednicu unutar BiH.

Znaci poceli su i ratom prijetiti. Rekoh ja ranije da su (sukobi ne daj Boze) izgledniji unutar Federacije nego eventualni sukobi izazvani ovim potezima iz cetniteta.
ne valja bez qrc u svatove. A to bi bilo to. Nemaju Hrvati potencijal da krenu u tako nešto....ono, moguće je da neki jastrebovi to i pokušaju, ali, zaista kako. Jedino da Hrvatska otvoreno uđe u sukob, ali to je onda neka sasvim druga priča.....
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#6853 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sehohari »

Buli6 wrote: 26/01/2022 19:51 Nemojte se brinuti. Super barunica će sve rješiti
Bolje ti je da čekaš Zokija
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#6854 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by vatrogasac »

Rezime koji su novinari izvukli poslije današnjih razgovora koji su upravo završeni da je sve to stara priča bez papira i da je Neum mjesto gdje se nešto očekuje. To im je potvrdio Bakir malo prije.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#6855 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by DonieBrasco »

Gotov je sastanak, nije Bakir poklekno barem za sada, ima video na Klix facebook dao je izjavu za medije.

Za moje iznenađenje korektna izjava, ali glavno slijedi u Mostaru.
Last edited by DonieBrasco on 26/01/2022 20:03, edited 1 time in total.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6856 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Grean »

palermo wrote: 26/01/2022 19:57
Grean wrote: 26/01/2022 19:53 Evo kaze ovaj urednik danas_ba ako ne prodje zakon "hrvatski narod" ce biti prinudjen traziti novu drzavnu zajednicu unutar BiH.

Znaci poceli su i ratom prijetiti. Rekoh ja ranije da su (sukobi ne daj Boze) izgledniji unutar Federacije nego eventualni sukobi izazvani ovim potezima iz cetniteta.
ne valja bez qrc u svatove. A to bi bilo to. Nemaju Hrvati potencijal da krenu u tako nešto....ono, moguće je da neki jastrebovi to i pokušaju, ali, zaista kako. Jedino da Hrvatska otvoreno uđe u sukob, ali to je onda neka sasvim druga priča.....
Ne bas ratom nego novom "hrvatskom samoupravom" sto bi indirektno izazvalo sukob.

Zamisli Jajce, 52% Bosnjaka i 48% Hrvata i to proglasenje samouprave. Cemu bi to vodilo?
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6857 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by palermo »

Grean wrote: 26/01/2022 20:03
palermo wrote: 26/01/2022 19:57

ne valja bez qrc u svatove. A to bi bilo to. Nemaju Hrvati potencijal da krenu u tako nešto....ono, moguće je da neki jastrebovi to i pokušaju, ali, zaista kako. Jedino da Hrvatska otvoreno uđe u sukob, ali to je onda neka sasvim druga priča.....
Ne bas ratom nego novom "hrvatskom samoupravom" sto bi indirektno izazvalo sukob.

Zamisli Jajce, 52% Bosnjaka i 48% Hrvata i to proglasenje samouprave. Cemu bi to vodilo?
ma ne postoji jednostavno mogućnost toga.....vjeruj mi, ja živim sa tim ljudima, znam šta se može, šta se ne može.....

ono, postoji uvijek mogućnost nekog incidenta, ali svakom mislećem Hrvatu je jasno da za to nema šanse, i da bi cijena bila prevelika za ono što bi se eventualno dobilo.....

osim da se nešto baš krupno desi na globalnoj političkoj sceni, al kažem to je onda sasvim neka druga priča
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#6858 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sehohari »

palermo wrote: 26/01/2022 20:10
Grean wrote: 26/01/2022 20:03

Ne bas ratom nego novom "hrvatskom samoupravom" sto bi indirektno izazvalo sukob.

Zamisli Jajce, 52% Bosnjaka i 48% Hrvata i to proglasenje samouprave. Cemu bi to vodilo?
ma ne postoji jednostavno mogućnost toga.....vjeruj mi, ja živim sa tim ljudima, znam šta se može, šta se ne može.....

ono, postoji uvijek mogućnost nekog incidenta, ali svakom mislećem Hrvatu je jasno da za to nema šanse, i da bi cijena bila prevelika za ono što bi se eventualno dobilo.....

osim da se nešto baš krupno desi na globalnoj političkoj sceni, al kažem to je onda sasvim neka druga priča
Smijem li znati iz kojeg si dijela BiH?
Ne moraš reći baš mjesto iz kojeg dolaziš, ali ugrubo. Nekako su politički pogledi veoma karakteristični po regiji iz koje neko dolazi...
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6859 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by palermo »

sehohari wrote: 26/01/2022 20:13
palermo wrote: 26/01/2022 20:10

ma ne postoji jednostavno mogućnost toga.....vjeruj mi, ja živim sa tim ljudima, znam šta se može, šta se ne može.....

ono, postoji uvijek mogućnost nekog incidenta, ali svakom mislećem Hrvatu je jasno da za to nema šanse, i da bi cijena bila prevelika za ono što bi se eventualno dobilo.....

osim da se nešto baš krupno desi na globalnoj političkoj sceni, al kažem to je onda sasvim neka druga priča
Smijem li znati iz kojeg si dijela BiH?
Ne moraš reći baš mjesto iz kojeg dolaziš, ali ugrubo. Nekako su politički pogledi veoma karakteristični po regiji iz koje neko dolazi...
ih, pa ovdje svi starosjedioci na forumu znaju da dolazim iz Mostara :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6860 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Grean »

palermo wrote: 26/01/2022 20:16
ih, pa ovdje svi starosjedioci na forumu znaju da dolazim iz Mostara :D
"Samouprava" u Potocima, hiljadu i kusur Bosnjaka i sedamsto i nesto Hrvata.

Nadam se stvarno da nece jer to je uvod u haos a ubijedjen sam da od izmjena IZ nece biti nista.
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6861 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by palermo »

Grean wrote: 26/01/2022 20:21
palermo wrote: 26/01/2022 20:16
ih, pa ovdje svi starosjedioci na forumu znaju da dolazim iz Mostara :D
"Samouprava" u Potocima, hiljadu i kusur Bosnjaka i sedamsto i nesto Hrvata.

Nadam se stvarno da nece jer to je uvod u haos a ubijedjen sam da od izmjena IZ nece biti nista.
ma nije to tako, niti bi išlo tako.....

pusti ti Raguža i ove što piskaraju po novinama...
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1477
Joined: 21/04/2014 17:59

#6862 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by tvojkomsija »

Hrvatima je ovo zadnja šansa da izguraju nešto povoljno za sebe, zato i traze najviše, a nadaju se minimalnom.

Ako se IZ ne promijeni, SDA i kompanija će preuzeti i hrvatski klub u Domu naroda... kao što trenutno drze srpski klub i manjinski.

HDZ (HNS) ako izgubi većinu u klubu (a vjerovatno hoće ako se ne potpiše IZ) nema više apsolutno nikakvog utjecaja u FBiH.

Par mjeseci nakon izbora će se moći promijeniti ustav FBiH, broj kantona, granice kantona, premijer, predsjednik itd. a da se Hrvati ništa ne pitaju.

Zato se Čović ovoliko bori za bilo kakav IZ koji će mu HDZ zacementirati u Domu naroda. Sve se oko toga vrti.
User avatar
kokakolas
Posts: 1416
Joined: 15/03/2008 21:35

#6863 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by kokakolas »

Nece li Bog dati pa da Bakir jednom u zivotu ne pristane na ovakve manipulacije i ustupke. Ali tesko je vjerovati da beskicmenjak moze odjednom postati principijelan i nepopustljiv.

Imamo sve na nasoj strani. Samo se mozemo sami upucati u koljeno.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#6864 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by DonieBrasco »

kokakolas wrote: 26/01/2022 20:44 Nece li Bog dati pa da Bakir jednom u zivotu ne pristane na ovakve manipulacije i ustupke. Ali tesko je vjerovati da beskicmenjak moze odjednom postati principijelan i nepopustljiv.

Imamo sve na nasoj strani. Samo se mozemo sami upucati u koljeno.
Da ne povjeruje covjek sta se desava, ne samo Bakri nego svi ostali redom DF, SPD, NS, NiP, SBB ...itd.
Anquilla
Posts: 2389
Joined: 25/04/2016 19:31

#6865 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Anquilla »

Država blokirana, FBiH blokirana.

Bakire, ne pristaj ni na šta, ionako ti žena ide za 5 godina u penziju, nemaš je gdje više progurati.
Ako prodaš državu, sigurno gubiš izbore, SebiJa u zatvor.

Pamet u glavu :)
User avatar
Pandakonda
Posts: 4365
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6866 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Pandakonda »

tvojkomsija wrote: 26/01/2022 20:37 Hrvatima je ovo zadnja šansa da izguraju nešto povoljno za sebe, zato i traze najviše, a nadaju se minimalnom.

Ako se IZ ne promijeni, SDA i kompanija će preuzeti i hrvatski klub u Domu naroda... kao što trenutno drze srpski klub i manjinski.

HDZ (HNS) ako izgubi većinu u klubu (a vjerovatno hoće ako se ne potpiše IZ) nema više apsolutno nikakvog utjecaja u FBiH.

Par mjeseci nakon izbora će se moći promijeniti ustav FBiH, broj kantona, granice kantona, premijer, predsjednik itd. a da se Hrvati ništa ne pitaju.

Zato se Čović ovoliko bori za bilo kakav IZ koji će mu HDZ zacementirati u Domu naroda. Sve se oko toga vrti.
SDA jednostavno nema mehanizam da ovlada klubom hrvata. Da se igra po prijasnjim pravilima mozda bi se nesto i moglo izgurati, ali obaranjem izbornog zakona prije par godina CIK je uveo nova izborna pravila prateci popis iz 2013 i jednostavno po toj formuli "probosanski" kantoni nemaju sanse da proguraju dovoljan broj hrvata za otkljucavanje vlade fbih. I ovo nije stvar koliko ce se politicara izjasniti kao hrvati, nego matematicki kad se gleda najveci broj delegata iz reda hrvatskog naroda u DN se upravo daju iz tih HDZ kantona. Primjera radi ako se ne varam KS je davao 2-3 delegata u hrvatskom domu naroda i po novoj formuli taj broj se spustio na 1.

A na temu IZ, mislim da je Bakir vec pristao na tu neku covicevu formulu racunanja doma naroda i odabira predsjednika iz fbih. Ovdje se koplja lome samo oko toga da li ce se ukinuti etnicki predznak ili ne. SDA zeli potpuno ukidanje dok HDZ insistira da se samo doda rijec "predsjednik iz reda b/h/s naroda i ostalih".
saimidin
Posts: 2749
Joined: 20/05/2011 17:53

#6867 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by saimidin »

Dobro jel konacno jasno da nema nista od novog/izmjena izbornog zakona ove godine?

Da li postoje ikakve sanse da hdz blokira izbore, tj hoce li ohr nametnuti odrzavanje istih?

Ako I bude izbora mislim da ce hdz zadrzati kontrolu u domu naroda, I opet sve ukrug :bih:
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#6868 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sehohari »

Pandakonda wrote: 26/01/2022 20:57
tvojkomsija wrote: 26/01/2022 20:37 Hrvatima je ovo zadnja šansa da izguraju nešto povoljno za sebe, zato i traze najviše, a nadaju se minimalnom.

Ako se IZ ne promijeni, SDA i kompanija će preuzeti i hrvatski klub u Domu naroda... kao što trenutno drze srpski klub i manjinski.

HDZ (HNS) ako izgubi većinu u klubu (a vjerovatno hoće ako se ne potpiše IZ) nema više apsolutno nikakvog utjecaja u FBiH.

Par mjeseci nakon izbora će se moći promijeniti ustav FBiH, broj kantona, granice kantona, premijer, predsjednik itd. a da se Hrvati ništa ne pitaju.

Zato se Čović ovoliko bori za bilo kakav IZ koji će mu HDZ zacementirati u Domu naroda. Sve se oko toga vrti.
SDA jednostavno nema mehanizam da ovlada klubom hrvata. Da se igra po prijasnjim pravilima mozda bi se nesto i moglo izgurati, ali obaranjem izbornog zakona prije par godina CIK je uveo nova izborna pravila prateci popis iz 2013 i jednostavno po toj formuli "probosanski" kantoni nemaju sanse da proguraju dovoljan broj hrvata za otkljucavanje vlade fbih. I ovo nije stvar koliko ce se politicara izjasniti kao hrvati, nego matematicki kad se gleda najveci broj delegata iz reda hrvatskog naroda u DN se upravo daju iz tih HDZ kantona. Primjera radi ako se ne varam KS je davao 2-3 delegata u hrvatskom domu naroda i po novoj formuli taj broj se spustio na 1.

A na temu IZ, mislim da je Bakir vec pristao na tu neku covicevu formulu racunanja doma naroda i odabira predsjednika iz fbih. Ovdje se koplja lome samo oko toga da li ce se ukinuti etnicki predznak ili ne. SDA zeli potpuno ukidanje dok HDZ insistira da se samo doda rijec "predsjednik iz reda b/h/s naroda i ostalih".
Prošli put je bio drugačiji saziv CIK-a, plus što je to bilo samo privremeno rješenje.
Drugo, sumnjam da se samo o tome raspravlja. Pa Bakir bukvalno svaki put kada izađe spominje dom naroda...

Na to što ti govoriš bi SDA davno pristala.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6869 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by SaraFina »

kokakolas wrote: 26/01/2022 20:44 Nece li Bog dati pa da Bakir jednom u zivotu ne pristane na ovakve manipulacije i ustupke. Ali tesko je vjerovati da beskicmenjak moze odjednom postati principijelan i nepopustljiv.

Imamo sve na nasoj strani. Samo se mozemo sami upucati u koljeno.
Valjda neće..

Ako ne bude dogovora, izbori će biti po sadašnjem zakonu. Morat će pristati, neće valjda uraditi i tu stvar, neće valjda dokinuti pravo građanima na izbore, rekao je Izetbegović.
Predsjednik SDA Bakir Izetbegović, obratio se novinarima nakon sastanka u zgradi EU sa zvaničnicima SAD i EU Matthew Palmerom i Angelinom Eichhorst.
On je rekao da će sastanak o izmjenama Izbornog zakona biti nastavljen u Neumu i da će na sastanku biti prisutni predsjednici većine parlamentarnih stranaka, kako bi se konačno napravio pomak.

- Dakle, gdje je izlaz iz svega ovoga? To je spremnost eventualna HDZ-a i HNS-a da shvate da nemaju pravo na veto i blokadu 100 posto tema koje se odnose na Federaciju BiH. Oni to u ovom času rade, blokiraju Federaciju.

Dodaje da ako bude te spremnosti da zaista štite, možda prošireniji, možda precizno definisaniji vitalni nacionalni interes hrvatskog naroda, a da ne sprječavaju volju većine kada je u pitanju Parlament, može se naći rješenje za sve ostalo.

- Postoje prijedlozi HDZ-a, koji su tri koraka unazad. Očekujemo da konačno shvate predstavnici Hrvata da ovo ne mogu raditi što rade unazad tri godine, a dvije godine kada je pitanje Ustava BiH, rekao je Izetbegović.

Dodao je da međunarodni predstavnici nisu predstavili nikakav prijedlog, osim onoga što Venecijanska komisija zastupa od prvog dana na tome da se brišu etnički prefiksi i da bez toga nema implementacije presuda Evropskog suda za ljudska prava. Rekao je da se HDZ se odupire, ali misli da neće moći ostati na tome.

- Ako ne bude dogovora, izbori će biti po sadašnjem zakonu. Morat će pristati, neće valjda uraditi i tu stvar, neće valjda dokinuti pravo građanima na izbore, rekao je Izetbegović.

Rekao je i da Dodik prijedlogom da u novi zakon uđe to da se RS ne naziva genocidnom, zapravo traži način da se vrati institucije BiH.

- I to je dobro, mi to podržavamo. Mi nikada nismo jedan narod, sprski, nazivali genocidnim, niti smo Republiku Srpsku zvali tako. Prihvatili smo je u Dejtonu 1995, godine, ali znamo šta je prethodilo. Desio se genocid i u njega je bila involivrana vojna i politička struktura koja će uspostaviti RS. Ali nemamo namjeru vrijeđati entitete i narode. Tako da ovo jeste jedan izlaz, rekao je Izetbegović i dodao da oni koji prave probleme i blokade zaslužuju sankcije.
Last edited by SaraFina on 26/01/2022 21:06, edited 1 time in total.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3555
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#6870 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

Anquilla wrote: 26/01/2022 20:51 Država blokirana, FBiH blokirana.

Bakire, ne pristaj ni na šta, ionako ti žena ide za 5 godina u penziju, nemaš je gdje više progurati.
Ako prodaš državu, sigurno gubiš izbore, SebiJa u zatvor.

Pamet u glavu :)
morel se doktorca kako ugurat kao rvatski clan precjednistva, jebga zivjela je u zagrebu, isla u skolu ... a esdeja bi to odgovaralo
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1477
Joined: 21/04/2014 17:59

#6871 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by tvojkomsija »

CIK 2018. nije bio pod bošnjačkom kontrolom... danas jeste. I bez ikakvih problema mogu odlučiti da se klub popunjava po popisu iz 1991. a ne 2013.

Sad je cilj samo što više otezati sa donošenjem IZ, a ako EU baš natjera da se potpiše bilo šta... pobrinuti se da se najmanje ovlasti preda HDZ-u.

Parlamentarci iz RS-a se uskoro vraćaju u institucije, sve ide svojim tokom, sad je prioritet ne talasati do jeseni, bez hitrih poteza i odluka.

Ovi opći izbori pred nama bi mogli biti najveća pobjeda za probosanske stranke, čini mi se da samo sami sebe mogu sjebati.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6872 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mO k3 »

tvojkomsija wrote: 26/01/2022 21:08 CIK 2018. nije bio pod bošnjačkom kontrolom... danas jeste. I bez ikakvih problema mogu odlučiti da se klub popunjava po popisu iz 1991. a ne 2013.

Sad je cilj samo što više otezati sa donošenjem IZ, a ako EU baš natjera da se potpiše bilo šta... pobrinuti se da se najmanje ovlasti preda HDZ-u.

Parlamentarci iz RS-a se uskoro vraćaju u institucije, sve ide svojim tokom, sad je prioritet ne talasati do jeseni, bez hitrih poteza i odluka.

Ovi opći izbori pred nama bi mogli biti najveća pobjeda za probosanske stranke, čini mi se da samo sami sebe mogu sjebati.
Pa zar EU još vise može da zarobi Bošnjake i da im zavrne ruku ?? …
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#6873 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Str0nz »

tvojkomsija wrote: 26/01/2022 21:08 CIK 2018. nije bio pod bošnjačkom kontrolom... danas jeste. I bez ikakvih problema mogu odlučiti da se klub popunjava po popisu iz 1991. a ne 2013.

Sad je cilj samo što više otezati sa donošenjem IZ, a ako EU baš natjera da se potpiše bilo šta... pobrinuti se da se najmanje ovlasti preda HDZ-u.

Parlamentarci iz RS-a se uskoro vraćaju u institucije, sve ide svojim tokom, sad je prioritet ne talasati do jeseni, bez hitrih poteza i odluka.

Ovi opći izbori pred nama bi mogli biti najveća pobjeda za probosanske stranke, čini mi se da samo sami sebe mogu sjebati.
Eh, ovo sto ti, @Pandakonda i @sehohari pisete me najvise interesuje, i ja sam bio ubjedzen da trenutni saziv CIKa odlucuje po kojem ce se popisu raspisati izbori, za to me je ovo iznenadilo kada sam poslusao malo prije.



Oko 2.30 minu, kada sam cuo :shock: , moguce vjecne blokade bez posljedica ako ce biti tako, ovo se treba razjasniti, odlucio sam poslati tweet ekspertu za Hrvatska pitanja, Reufu Bajrovicu da mi objasni, cekam na odgovor...

Ps, Bakir je prijetio da ce spustiti pitanje Komsica i presjednistva na nize nivoe, dom naroda itd. Kmecanje HDZovca i SNSDovca nikada nije bilo glasnije nego kada su "pro-BiH" (SDA,DF) preuzeli CIK. Nije to valjda slucajnosti..
Last edited by Str0nz on 26/01/2022 21:55, edited 2 times in total.
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#6874 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mishic »

Rijetko kad i rijetko gdje se može dogoditi ovoliki oblik terora manjine nad većinom. I rijetko kad i rijetko gdje može ovoliko bezakonje prolaziti nekažnjeno. SNSD (jedna budala) je blokirala cijelu Državu a HDZ (druga budala) cijelu Federaciju. I jedni i drugi kmeće o svojoj ugroženosti a zapravo ugrožavaju druge i krše bezbroj zakona gazeći i najosnovnija ljudska i građanska prava zagarantovana svim međunarodnim konvencijama koje su starije i od domaćeg zakona.

Ovo je doslovno trenutak kada se odlučuje o biti ili ne biti kada je u pitanju Bosna i Hercegovina. Mora se dakle zauzeti čvrst stav i po cijenu bilo čega ne odstupati od univerzalnih demokratskih principa. Kada se jednom napravi džentlimenski ustupak on se pretvori u apsolutno pravilo a potom se insistira na novim ustupcima. Ono što posebno treba imati na umu jesu ovi sufleri iz komšiluka i sa Istoka i sa Zapada. Njihovi savjeti, prijedlozi i uplitanje u unutarnje stvari BiH mogu biti dobrodošli samo u onoj i onolikoj mjeri u kojoj su ta pitanja riješena u njihovim sredinama.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6875 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by SaraFina »

Krilnik Raga :D

Image
Post Reply